جمعه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۹ / 18 September, 2020
خانه عنکبوت
بهنود: در سیاست فرشته و دیوی در کار نیست! / مواجب بگیر ملکه انگلیس در تهران چه می‌کند؟!
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / امریکا / سیا / انگلیس / هیأت نظارت بر مطبوعات / شیعه / خانه عنکبوت / انقلاب اسلامی / روزنامه اعتماد / سرویس سیاست مشرق / دکتر مصدق
بهنود: در سیاست فرشته و دیوی در کار نیست! / مواجب بگیر ملکه انگلیس در تهران چه می‌کند؟!
یادداشت تأمل برانگیز مسعود بهنود در روزنامه نماینده اصلاح طلب مجلس دهم، ابعاد جدیدی از پیوند جریان برانداز و رسانه های اصلاح طلب در داخل کشور را نمایان کرد.
اگر ظریف رئیس جمهور شود بازی دنیا به نفع ایران تغییر می‌کند/ شعبه «بی بی سی فارسی» در تهران افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / امریکا / انگلیس / ترامپ / روزنامه اعتماد / دولت اصلاحات / داریوش قنبری / رژیم پهلوی / حمیدرضا جلایی‌پور / محمدجواد ظریف / بی‌بی‌سی فارسی
اگر ظریف رئیس جمهور شود بازی دنیا به نفع ایران تغییر می‌کند/ شعبه «بی بی سی فارسی» در تهران افتتاح شد
روزنامه شرق نوشته:چرا بدبین باشیم؛ شاید بازی دنیا به نفع مردم ایران تغییر کرد...به‌طور قطع محمدجواد ظریف همچنان یک احتمال بسیار قوی برای انتخابات ۱۴۰۰ است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / رژیم صهیونیستی / عملیات خانه عنکبوت
عملیات «خانه عنکبوت» شکنندگی سامانه صهیونیستها را عیان کرد
این مستند صحنه های واقعی بسیاری را نشان داد که توانایی دستگاه امنیتی گردان  های القدس را برای نفوذ در سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی تأیید می کند و شامل موفقیت های بزرگی در گمراه کردن صهیونیستهاست. در این مستند جنبش جهاد اسلامی فلسطین از عملیات اطلاعاتی پیچیده نیروهای امنیتی علیه اشغالگران اسرائیلی رونمایی میکند که حدود ۱۴۰۰ روز به طول کشیده است.
نفوذ اطلاعاتی جهاد اسلامی به سرویس‌های امنیتی و جاسوسی اسرائیل
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نفوذ اطلاعاتی جهاد اسلامی به سرویس‌های امنیتی و جاسوسی اسرائیل
مستند «خانه عنکبوت» در رابطه با نحوه نفوذ مقاومت فلسطین به ساختارهای الکترونیکی-امنیتی ارتش اسرائیل است.
رونمایی گردان های سرایا القدس از عملیات پیچیده امنیتی علیه اسرائیل
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / سرایا القدس / اسراییل
رونمایی گردان های سرایا القدس از عملیات پیچیده امنیتی علیه اسرائیل
گردان های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با انتشار مستند "خانه عنکبوت" از یک عملیات امنیتی اطلاعاتی پیچیده علیه رژیم صهیونیستی رونمایی کرد.
ژنرال صهیونیست: از هم پاشیده‌ایم همانطور که «حسن نصرالله» ما را «خانه عنکبوت» توصیف کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سید حسن نصرالله / رژیم صهیونیستی / نتانیاهو
ژنرال صهیونیست: از هم پاشیده‌ایم همانطور که «حسن نصرالله» ما را «خانه عنکبوت» توصیف کرد
محافل رژیم صهیونیستی با اشاره به ناتوانی نتانیاهو در مهار کرونا و آشفتگی تل آویو در حل بحرانها، بر سخنان دبیر کل حزب الله لبنان در سال ۲۰۰۰ مبنی بر خانه عنکبوت بودن این رژیم اذعان کردند.
تقابل اصلی ما با ریشه ظلم و استکبار است
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استکبار ستیزی / حمید شهریاری / مجمع جهانی تقریب مذاهب / دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
تقابل اصلی ما با ریشه ظلم و استکبار است
ایلنا: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: وضعیتی که در آمریکا به وجود آمده، نشان‌دهنده این واقعیت است که این خانه عنکبوتی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی…
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / معرفی کتاب / ادبیات فارسی / ادبیات داستانی
روایتی از پیچیده‌ترین مأموریت‌ سازمان اطلاعات و امنیت مصر
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کتاب «مجموعه رمان خانه عنکبوت ۲؛ سکوی پنهان» داستان یکی از پیچیده‌ترین مأموریت‌های سازمان اطلاعات و امنیت مصر یکی از مهم‌ترین عملیات‌های سرّی در جهانِ پنهان (جنگ اطلاعات) نیز بوده است.
«نصرالله» حق دارد اسرائیل را به خانه عنکبوت تشبیه کند/ضعف شدید ارتش در برابر حماس و حزب الله
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / رژیم صهیونیستی / اسرائیل / سید حسن نصرالله
«نصرالله» حق دارد اسرائیل را به خانه عنکبوت تشبیه کند/ضعف شدید ارتش در برابر حماس و حزب الله
یک نویسنده صهیونیست به شدت از ضعف ارتش رژیم صهیونیستی در برابر حزب الله لبنان و جنبش حماس انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
سفرکردگان 98
گروه فرهنگ و هنر - سال 98 از همان ابتدا هم سال خوبی نبود. از سیل خانمان برانداز روزهای آغازین که نوروز را برای همه تلخ کرد تا همین امروز که همه مجبور به خانه‌نشینی اجباری شدیم تا شاید بتوانیم زودتر از شر این ویروس کذایی خلاص شویم. امسال بسیاری از افراد در سیل این اتفاقات عجیب عزیزان‌شان را از دست داده‌اند. در این بین هنرمندانی هم متاسفانه از بین ما رفتند. روزهای پایانی سال معمولا روزهایی برای یادآوری خاطرات این عزیزان است.هر سال این روزها که می‌رسد، اسامی کسانی که در این یک سال از میان‌مان رفته‌اند را با بهت و ناباوری مرور می‌کنیم و هر سال هم این حس تکرار می‌شود. امسال با از دست دادن جمشید مشایخی آغاز شد و با رفتن رئیس‌دانا خاتمه یافته است. با یادآوری هر‏کدام از این اسامی و خاطراتی که برایمان …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاست / مقتدی صدر / ترامپ
پاسخ تند مقتدی صدر به تهدید ترامپ
رهبر جریان صدر عراق خطاب به رئیس جمهور آمریکا که عراق را تهدید کرده بود گفت که خانه تو از خانه عنکبوت سست‌تر و سلاحت از نیش پشه ضعیف‌تر است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
مقتدی صدر به ترامپ: خانه‌ات از تار عنکوبت ضعیفتر و سلاحت از نیش پشه ضعیف‌تر است
رهبر جریان صدر عراق خطاب به رئیس جمهور آمریکا که عراق را تهدید کرده بود گفت که خانه تو از خانه عنکبوت سست‌تر و سلاحت از نیش پشه ضعیف‌تر است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / تشییع پیکر شهید سلیمانی / زینب سلیمانی
سخنان زینب گونه «زینب سلیمانی»/ آمریکا و صهیونیسم بدانند خانه عنکبوتی شان ویران خواهد شد
دختر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جمع تشییع‌کنندگان گفت: شاگردان مکتب خمینی و خامنه‌ای در کلاس درس جهاد و اخلاص سلیمانی تربیت شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / سید حسن نصرالله / حزب الله لبنان / اسرائیل
اسراییل از خانه عنکبوت هم سست‌تر است
عملیات ما در واکنش به حمله به عقربا در سوریه و حملات پهپادی به ضاحیه بیروت صورت گرفت.ترسی که صهیونیست‌ها از روز اعلام حتمی بودن واکنش ما تا روز عملیات دچار آن بودند، بخشی از مجازات آنها بود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
علیرغم تهدیدات گسترده رژیم صهیونیستی ما به وعده خود عمل کردیم / خطاب به صهیونیست ها می گویم که در دفاع از لبنان هیچ خط قرمزی نمی شناسیم / اسرائیل اثبات کرد که از خانه عنکبوت هم سست تر است
دبیرکل حزب الله در ادامه گفت که ابتدا گفته بودیم که در برابر این تجاوزات رژیم صهیونیستی ساکت نخواهیم نشست و هرگز قبول نخواهیم کرد که معادلات جدید اعمال شود و به همین دلیل برای بر هم زدن این معدلات به تجاوزات اسرائیل پاسخ دادیم.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
برش‌هایی از فیلم سینمایی خانه عنکبوت
خانه عنکبوت شانزدهمین فیلم بلند سینمایی علیرضا داوودنژاد در مقام کارگردان و نویسندگی مسعود بهنود محصول سال 1362 است. پس از انقلاب، در بحبوحه ماجرای حمله نظامی طبس، چهار مرد (تقی نیا، کامران، ثابتیان و تیمسار)، که وابستگی‌هایی به نظام شاهنشاهی پهلوی دارند، در ویلایی گرد آمده‌اند و در انتظارند تا کودتا پیروز شود. حمله نظامی طبس شکست می‌خورد و چهار مرد مستأصل از وضع خود و ترس از گرفتار شدن دیوانه وار به جان هم می‌افتند و یکدیگر را از پا در می‌آورند. جمشید مشایخی، عزت‌الله انتظامی، داوود رشیدی، مسعود بهنود و محمدرضا داوودنژاد در این فیلم مقابل دوربین اصغر رفیعی‌جم بازی کردند. مجتبی میرزاده موسیقی این اثر را ساخت و مهدی رجاییان این فیلم را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا …
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
نصرالله: باور دارم که اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است/ ماجرای پیام ایران به آمریکا
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه «المنار» گفت: از هر زمان دیگری در هدف قرار دادن مواضع دشمن قدرتمندتر هستیم و اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / عاموس گلعاد / رژیم صهیونیستی
عاموس گلعاد: موریانه از داخل در حال جویدن اسرائیل است؛ اظهاراتی که گفته نصرالله را تایید می‌کند
در سخنرانی مشهور بنت جبیل در جنوب لبنان بعد از عقب‌نشینی یا فرار ارتش رژیم صهیونیستی در مه ۲۰۰۰ سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان گفت، اسرائیلی که سلاح هسته‌ای و قوی‌ترین سلاح هوایی در منطقه را دارد سست‌تر از خانه عنکبوت است. این جمله تا به این لحظه در ذهن اسرائیلی‌ها و رهبرانشان مانده و امروز بعد از گذشت ۱۹ سال از سخنرانی سید حسن نصرالله عاموس گلعاد، ژنرال اسرائیلی و رئیس مرکز هرتزلیا اسرائیل را منزلی محکم با دیوارهای قوی دانست درحالی که موریانه از داخل آن را می‌جود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
مسئول صهیونیست: اسراییل از درون در حال نابودی است
تهران - ایرنا - روزنامه فرامنطقه «رای الیوم» گزارش داد که رژیم صهیونیستی در حالی کنفرانس «هرتزلیا» را آغاز کرده که "عاموس گلعاد" از بخش امنیتی و استراتژیست این رژیم اذعان کرد که اسرائیل از درون با بحران هایی روبرو است که همچون موریانه درحال خوردن آن است و بر تعبیر «سید حسن نصرالله» که آن را «خانه عنکبوتی» دانست، صحه می گذارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
نصرالله، ۲۰۰۰: اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است؛ گلعاد، ۲۰۱۹: موریانه از داخل ما را می‌جود
19 سال پس از زمانی که دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد «اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است»، یک مقام عالی‌رتبه رژیم صهیونیستی اعلام کرد «اسرائیل مانند خانه‌ای است که با دیوارهای محکم حمایت می شود اما موریانه از داخل در حال جویدن آن است».
۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / نشر رود / نقد کتاب / انتشارات کوله پشتی
نقد و بررسی «خانه عنکبوت» در تازه‌ترین نشست «کژیسم»
جلسه نقد و بررسی «خانه عنکبوت» اثر شیرزاد حسن، امروز پنجشنبه ۳۰ خرداد در قالب تازه‌ترین نشست از سلسله جلسات «کژیسم» در کافه کتاب نشر رود برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴
رهبر حماس در غزه : عید بزرگ ملت فلسطین در مسجد الاقصی خواهد بود
بیروت- ایرنا- "یحیی السنوار" رهبر جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در نوار غزه در بیان ضعف "اسرائیل" آن را سست‌تر از خانه عنکبوت و در حال فروپاشی دانست.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / راهپیمایی روز قدس / روز جهانی قدس / رژیم صهیونیستی
خانه عنکبوت
سید حسن نصرالله از نخستین کسانی بود که به قدرت پوشالی صهیونیست‌ها پی برد و جمله تاریخی او که گفت: «به والله اسرائیل از لانه عنکبوت هم سست‌تر است» هرپز از یاد سران رژیم صهیونیستی نخواهد رفت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ناگفته‌های داودنژاد از برخورد غافلگیرکننده جمشید مشایخی
علیرضا داودنژاد با اشاره به همکاری‌اش با زنده‌یاد جمشید مشایخی در فیلم «خانه عنکبوت» گفت که جمشید مشایخی با نقش محوری فیلم که قرار بود آن را بازی کند مرا غافلگیر کرد. او بعد از جلسات متعدد گفتگو و تمرین در صبح روزی که قرار بود فیلم را کلید بزنیم با اندوه و تاسف فراوان اعلام کرد که قادر به ایفای آن نقش نیست و نتوانسته به فهم و دریافت عمیقی که برای ایفای آن شخصیت لازم است دست پیدا کند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
داودنژاد از جمشید مشایخی چه گفت؟
علیرضا داودنژاد با اشاره به همکاری‌اش با زنده‌یاد جمشید مشایخی در فیلم «خانه عنکبوت» از برخورد غافلگیرکننده این هنرمند با نقش محوری این فیلم که به او پیشنهاد شده بود، سخن گفت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۳
جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون سه شنبه شب درگذشت
شفقنا- جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون سه شنبه شب درگذشت. استاد مشایخی از چهره‌های ماندگار عرصه بازیگری بود که از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» بازیگری‌ را آغاز کرد و در سال ۱۳۴۴ با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد. «سوته‌دلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی » ، «آوار» ، «پدربزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •