چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
خسارت بانک ملت
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / بین‌المللی
انتقاد بعیدی‌نژاد از سنگ‌اندازی در پرداخت بدهی انگلیس به ایران
سفیر کشورمان در لندن از سنگ‌اندازی تیم حقوقی یک شرکت زیرمجموعه وزارت دفاع انگلیس در پرداخت بدهی این کشور به ایران انتقاد کرد.
  اختلاف بانک ملت و انگلیس  بعیدی نژاد  خسارت بانک ملت
خسارت انگلیس به بانک ملت مقدمه شکست تحریم‌ها
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۷-۱۴ / اقتصادی
خسارت انگلیس به بانک ملت مقدمه شکست تحریم‌ها
روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی به بررسی فرایند پرداخت خسارت ۱.۲۵ میلیارد پوندی دولت انگلیس به بانک ملت پرداخت.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / بین‌المللی
بعیدی‌نژاد: مذاکرات نحوه محاسبه خسارت بانک ملت سال‌ها طول کشید
سفیر کشورمان در لندن با اشاره به پیچیدگی‌های محاسبه میزان خسارت وارده به بانک ملت در اثر تحریم‌ها تاکید کرد: مذاکرات نحوه محاسبه خسارت خود سال‌ها طول کشیده است.
  حمید بعیدی نژاد  خسارت بانک ملت
تکذیب دریافت خسارت نجومی بانک ایرانی از انگلیس
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
تکذیب دریافت خسارت نجومی بانک ایرانی از انگلیس
بانک ملت طی اطلاعیه‌ای، گزارش رسانه‌های غربی مبنی بر پرداخت ۱.۲۵ میلیارد پوند از سوی دولت انگلیس به این بانک را تکذیب کرد.
  غرامت بانک ملت  تکذیب پرداخت غرامت
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اقتصادی
بانک ملت: خسارت چند میلیارد دلاری از انگلیس وصول شد + سند و جزئیات
بانک ملت با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال اعلام کرد: مبلغ خسارت توافق شده با خزانه داری انگلیس وصول شده و طبق محاسبات انجام شده، به عنوان درآمد پیش بینی نشده‌ی غیر مستمر و غیر عملیاتی، تاثیر مثبتی در حدود ۱۳۰ ریال بر EPS بانک در سال مالی ۱۳۹۸ خواهد داشت
خسارت ۱.۲۵ میلیارد پوندی دولت انگلیس به بانک ملت ایران پرداخت شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اقتصادی
خسارت ۱.۲۵ میلیارد پوندی دولت انگلیس به بانک ملت ایران پرداخت شد
روزنامه انگلیسی تایمز از پرداخت خسارت ۱.۲۵ میلیارد پوندی دولت انگلیس به بانک ملت ایران از طریق کشور ثالث خبر داد.
بعیدی نژاد:‌ وصول خسارت بانک ملت از انگلیس موفقیت مهم حقوقی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / بین‌المللی
بعیدی نژاد:‌ وصول خسارت بانک ملت از انگلیس موفقیت مهم حقوقی است
لندن – ایرنا – سفیر ایران در انگلیس، نتیجه رای دادگاه و الزام خزانه داری آن کشور به پرداخت غرامت به بانک ملت را یک موفقیت مهم حقوقی برای ایران توصیف کرد.
  حمید بعیدی نژاد  انگلستان  بانک ملت
شکست انگلیس در دادگاه تحریم، کام سهامداران را شیرین کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
شکست انگلیس در دادگاه تحریم، کام سهامداران را شیرین کرد
تهران- ایرنا- شکست انگلیس در دعوای حقوقی بانک ملت و دریافت خسارت ۱.۶ میلیارد یورویی که تاثیری مثبت بر بازار بورس داشت، می‌تواند آغازی باشد برای پیگیری و پیروزی سایر شکایت‌های بانک‌ها و شرکت‌های ایرانی که توسط اروپایی‌ها تحریم شده‌اند.
وصول خسارت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس تایید شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
وصول خسارت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس تایید شد
ایلنا: بانک ملت با انتشار یک اطلاعیه رسمی در سامانه کدال وصول خسارت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس را تایید کرد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
تمدید تعلیق نماد بانک ملت تا ۱۵ مهرماه
تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به دلیل شفاف‌سازی درخصوص پرونده اخذ خسارت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس تا ۱۵ مهر ماه سال جاری تمدید شد. به گزارش «ایبِنا» ناظر بازار سهام با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه کدال اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به استناد ماده ۱۹ مکرر 1/ 12 مکرر ۴ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات تداوم می‌یابد.در ادامه این اطلاعیه شفاف‌سازی آمده است: پیرو انتشار اطلاعیه ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت در تاریخ ۲۳ شهریور ماه ۹۸، به‌رغم پیگیری‌های انجام شده، ابهامات موجود در وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، برطرف نشد و به همین منظور تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۹ روز دیگر تا «۱۵ مهر ماه ۹۸» تمدید می‌شود. افزون بر این بانک ملت در اطلاعیه شفاف‌سازی درخصوص آخرین وضعیت پرونده …
پیگیری اجرای مصوبه توزیع تسهیلات به کشاورزان سیل زده
فارس / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / سیاسی
پیگیری اجرای مصوبه توزیع تسهیلات به کشاورزان سیل زده
دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در نامه ای به مدیر عامل بانک ملت بر اجرایی شدن مصوبه توزیع تسهیلات قرض الحسنه بانکی به بخش کشاورزی استان های خسارت دیده از سیل تاکید کرد.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / اقتصادی
بانک ملت چگونه معادل ۴ برابر سرمایه ثبتی فعلی خود از انگلیس خسارت گرفت؟
اخیرا خبری درمورد دریافت خسارت ۱.۶ میلیارد دلاری بانک ملت از انگلیس منتشر شد. این غرامت حاصل یک تصمیم درست و اقدام حقوقی پس از تحریم این بانک و شکایت مجدد برای دریافت غرامت بود. برای آنکه میزان این رقم را بهتر متوجه شویم کافی است دقت کنیم که کل سرمایه ثبتی فعلی بانک ملت ۵ هزار میلیاد تومان است و غرامت دریافتی، ۲۰ هزار میلیارد تومان. به بیان دیگر عملکرد تحسین برانگیز مدیریت وقت بانک ملت در زمان دیواندری باعث شد تا رقمی معادل ۴ برابر کل سرمایه ثبتی فعلی این بانک. غرامت به آن تعلق گیرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / ...
توافق دولت انگلیس با بانک ملت
دولت انگلیس درباره خسارت ۱.۶ میلیارد دلاری بابت اعمال غیرقانونی تحریم ۲۰۰۹ علیه بانک ملت کشورمان، با این بانک به توافق رسید.به گزارش مهر، پس از اینکه دادگاه عالی انگلیس تحریم بانک ملت از سوی دولت انگلیس را غیرقانونی اعلام کرد، دولت این کشور با بانک ملت کشورمان بر سر درخواست خسارت ۱.۶ میلیاردی به توافق رسید. تحریم سال ۲۰۰۹ انگلیس علیه بانک ملت ایران مانع تجارت این بانک با موسسات مالی انگلستان شده بود. به نوشته فایننشال تایمز، این خبر در زمانی که ایران تحت فشار تحریم‌های دولت ترامپ قرار دارد، یک پیروزی برای تهران به حساب می‌آید. همچنین به این ترتیب از یک آبروریزی بزرگ برای دولت انگلیس در دادگاه، جلوگیری شد. قرار بود دادگاه رسیدگی ۵ هفته‌ای به این شکایت، از روز دوشنبه آغاز شود، اما دیوید فاکستون، …
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ / فرهنگی و هنری
تدابیر ویژه بانک ملت برای مشتریان در مناطق سیل زده
جزییات این تصمیم هیات مدیره بانک ملت به زودی برای اجرا به شعب مناطق سیل زده ابلاغ خواهد شد تا هموطنانی که در حال حاضر به دلیل خسارت های ناشی از سیل قادر به پرداخت اقساط تسهیلات یا تسویه آن نیستند، از این امکان بهره مند شوند.