دوشنبه, ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ / 6 April, 2020
خشونت مسلحانه
۲ روز قبل
روزی از روزهای مشروطیت
شانزدهم اسفند 1301 در یکی از جلسات مجلس چهارم مشروطیت، بحث درباره قیام شیخ محمد خیابانی بالا گرفت، آن‌هم زمانی که حدود شش ماه از مرگ و پایان کار او می‌گذشت. ماجرا به رای‌گیری برای رد یا تصویب اعتبارنامه نمایندگی مخبرالسلطنه برمی‌گشت که در روزهای قیام تبریز، به نمایندگی از دولت مرکزی به آذربایجان رفته و ـ به بهای ریختن خون خیابانی ـ به ناآرامی‌های آن ایالت پایان داده بود. از همان زمان، برخی محافل سیاسی و نشریات او را مجرم و جنایتکار می‌خواندند. این نگاه در میان جمعی از نمایندگان مجلس هم وجود داشت و چند نفری از آنان که مهم‌ترین‌شان سلیمان میرزا اسکندری بود از حاضران می‌خواستند به کسی که دستش به خون آزادی‌خواه مظلوم تبریزی آلوده است رای ندهند. اما …
دولت هند مراکز تبلیغاتی گروه‌های اسلامی را تعطیل کرد
۵ روز قبل / هند / ویروس کرونا / جامعه مسلمانان / خشونت مسلحانه / بحران قومی مذهبی در هند / هراس جهانی از ویروس کرونا
دولت هند مراکز تبلیغاتی گروه‌های اسلامی را تعطیل کرد
تهران - ایرنا - به گزارش امروز (سه شنبه) خبرگزاری «رویترز»، مقامات دولت هند مراکز تبلیغات گروه‌های اسلامی این کشور را به بهانه جلوگیری از گسترش «ویروس کرونا» تعطیل و مهر و موم کرد.
شیوع ویروس کرونا و شرایط سخت قربانیان خشونت های دهلی نو
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / هند / ویروس کرونا / خشونت مسلحانه / دهلی نو / هراس جهانی از ویروس کرونا
شیوع ویروس کرونا و شرایط سخت قربانیان خشونت های دهلی نو
دهلی نو-ایرنا- شیوع ویروس کرونا در هند سبب شده است تا دولت این کشور سرتاسر هند را در قرنطینه قرار دهد. در این میان کمک های معیشتی به قربانیان خشونت های ماه گذشته دهلی نو قطع شده و آنها مجبور ترک اردوگاه های خود شده اند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
آتش‌بس در ادلب نقض شده است
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تروریست‌های فعال در منطقه کاهش تنش در ادلب دوباره مسلح شده و نیروهای سوریه را مورد هدف قرار میدهند.به گزاش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارج روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «گروه‌های مسلح تروریست، از جمله هیئت تحریر الشام، همچنان به عملیات خود در ادلب ادامه می‌دهند.»در این بیانیه آمده است که این عناصر تروریست از آرامش پیش‌آمده در پی آتش‌بس در ادلب استفاده کرده و با آرایش جدید و مسلح شدن به نیروهای نظامی سوریه حمله می‌کنند. وزارت خارجه روسیه در ادامه تصریح کرد: «عاملان خشونت و ترور با هر تابعیتی که باشند، باید برای جنایت‌هایشان محاکمه شوند و فقط دو گزینه وجود دارد یا نابودی تروریست‌ها در صورت مقاومت مسلحانه آن‌ها و یا محاکمه کیفری آنان بر اساس قانون.»
نگرانی رهبران نیوزیلند از تداوم تهدیدات علیه مسلمانان این کشور
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / جامعه مسلمانان / خشونت مسلحانه / نیوزیلند
نگرانی رهبران نیوزیلند از تداوم تهدیدات علیه مسلمانان این کشور
تهران - ایرنا - "جاسیندا آردرن" نخست‌وزیر نیوزیلند امروز در سالگرد حملهٔ خونبار به دو مسجد در این شهر، از وجود تهدیدهای نژادپرستانه بیشتر علیه مسلمانان کشورش ابراز نگرانی کرد.
دولت هند پلیس را مقصر تشدید خشونت ها علیه مسلمانان دانست
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / پلیس امنیت / هند / جامعه مسلمانان / خشونت مسلحانه
دولت هند پلیس را مقصر تشدید خشونت ها علیه مسلمانان دانست
تهران - ایرنا - روزنامه "تایمز آو ایندیا" روز شنبه گزارش داد که اولین گزارش دولت این کشور از حوادث خشونت بار علیه مسلمانان در دهلی نو، حکایت از قصور پلیس در کنترل شرایط می کند.
راننده مهاجم در غرب آلمان ۱۰ نفر را زخمی کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / خشونت مسلحانه / برلین / آلمان
راننده مهاجم در غرب آلمان ۱۰ نفر را زخمی کرد
تهران – ایرنا – برخورد یک خودرو با شرکت کنندگان در جشنی در شهر فولکمارسن در غرب آلمان منجر به زخمی شدن ۱۰ نفر شد.
معترضان سودانی راه‌های پایتخت را مسدود کردند
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / خارطوم / خشونت مسلحانه / اعتراض
معترضان سودانی راه‌های پایتخت را مسدود کردند
تهران- ایرنا- صدها معترض سودانی جمعه شب در اعتراض به برخورد خشن نیروهای پلیس با تظاهرات‌کنندگان ضددولتی، راه‌های اصلی خارطوم، پایتخت این کشور را بستند.
تیراندازی آلمان؛ فرد مسلح احتمالا انگیزه های افراط گرایانه داشته است
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / خشونت مسلحانه / آلمان / افراط گرایی
تیراندازی آلمان؛ فرد مسلح احتمالا انگیزه های افراط گرایانه داشته است
تهران-ایرنا- دادستان های فدرال آلمان اعلام کردند شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فرد مسلح عامل حمله شبانه به یک قهوه خانه در  شهر«هانائو»، احتمالا انگیزه های افراط گرایانه داشته است.
تیراندازی در آلمان ۸ کشته برجا گذاشت
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / خشونت مسلحانه / آلمان
تیراندازی در آلمان ۸ کشته برجا گذاشت
تهران - ایرنا - تیراندازی در شهر «هانائو» در جنوب غرب آلمان ۸ کشته برجا گذاشت.
تایلند باز هم صحنه تیراندازی بود
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بانکوک / سلاح گرم / تایلند
تایلند باز هم صحنه تیراندازی بود
تهران – ایرنا – تایلند برای سومین بار طی شش هفته اخیر ، روز سه‌ شنبه صحنه خشونت مسلحانه دیگری بود که در جریان آن فردی مسلح با شلیک گلوله در یک مرکز خرید در بانکوک، یک نفر را کشت و فرد دیگری را زخمی کرد.
تازه ترین جزئیات از حمله مسلحانه در تایلند
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بانکوک / خشونت مسلحانه / تایلند
تازه ترین جزئیات از حمله مسلحانه در تایلند
تهران- ایرنا- نخست وزیر تایلند در پی حمله مسلحانه یک فرد نظامی به جمعی از نظامیان و غیرنظامیان با حضور در شهر"ناخون راتچاسیما" در ۲۵۰ کیلومتری بانکوک پایتخت این کشور گفت: شرارت "بی سابقه"  یک سرباز در این شهر ۲۶ کشته برجای گذاشت.
اعتراض هزاران هندی به اصلاح قانون شهروندی
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / هند / خشونت مسلحانه / اعتراض
اعتراض هزاران هندی به اصلاح قانون شهروندی
دهلی نو - ایرنا - هزاران هندی روز پنجشنبه در اعتراض به اصلاح قانون شهروندی ، در منطقه "جانتار مانتار" دهلی نو در نزدیکی پارلمان این کشور راهپیمایی کردند.این درحالی است که اعتراض ها در جنوب هند به خشونت کشیده شده است.
افراد مسلح یک نظامی ارشد را در بغداد کشتند
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / نظامی / خشونت مسلحانه / تروریست / عراق
افراد مسلح یک نظامی ارشد را در بغداد کشتند
بغداد - ایرنا - بک مقام امنیتی عراق به شبکه خبری السومریه نیوز بگفت که یک نظامی ارشد بازنشسته این کشور صبح امروز (سه شنبه) در حمله افراد مسلح ناشناس در بغداد کشته شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
زجر ترامپ از تحقیر شدن از سوی ایران
[آماندا رایپلی] ‎ ‎با توجه به اینکه هم جنگ کلامی و هم جنگ مسلحانه بین واشنگتن و تهران ادامه دارد، زمان مناسبی ‏است تا به نقش تحقیر در پیشینه این منازعه پرداخته شود؛ احساسی که بیش از هر عامل دیگری، ستیز ‏بین آمریکا و ایران را به پیش می‌راند. این پیش‌ران از برنامه‌های جنگی یا راهبردهای ژئوپولیتیکی ‏مهم‌تر است. این عامل، شکل‌دهنده‌ واژه‌ها و کنش‌های ترامپ و نیز همتایان ایرانی‌اش است. ما در اوایل این ‏ماه کاملا تحت اراده و کنترل این احساس بودیم و به‌زودی بار دیگر خواهیم بود. عجیب است که این ‏چنین اندک درباره نقش «تحقیر» می‌‌شنویم، چون افرادی که درباره منازعه‌ها پژوهش می‌کنند، همیشه ‏از …
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
تهدیدات ترامپ، تبلور تنفر ناشی از حقارت است
محمد‏جواد ظریف در نشست هم‌اندیشی حفاظت از اموال فرهنگی ملت‌ها و میراث جهانی گفت: تهدید رئیس‌جمهوری آمریکا برای نابودی مراکز فرهنگی و تمدنی ایران مصداق بارز «تروریسم فرهنگی» بین‌المللی است .به گزارش ایسنا، در بخش‏هایی از متن سخنرانی وزیر خارجه کشورمان در این نشست آمده است:دوستان گرامی، خواهران و برادران عزیزدر ابتدا لازم می‌دانم خرسندی خود را برای حضور در این نشست هم‌اندیشی در کنار مفاخر و سرمایه‌های فرهنگی و علمی ایران ابراز دارم و از تمامی سازمان‌های مردم‏ نهاد، دستگاه‌ها و عزیزانی که نسبت به حفظ میراث گذشتگان و امانت آیندگان احساس مسئولیت کرده و در برگزاری این برنامه ایفای نقش کرده‌اند، به ویژه کتابخانه ملی ایران، کمیسیون ملی یونسکو و نمایندگی یونسکو در تهران، صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.حضار …
مفتی لبنان خشونت در بیروت را غیر اخلاقی خواند
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اعتراض های خیابانی / اهل سنت / خشونت مسلحانه / بیروت / اعتراض‌های مردمی در لبنان
مفتی لبنان خشونت در بیروت را غیر اخلاقی خواند
بیروت – ایرنا – «عبدالطیف دِریان» مفتی اهل سنت و جماعت لبنان امروز (پنجشنبه) رفتار خشونت آمیز برخی نفوذی ها درون جمعیت معترض در تظاهرات دیشب و هفته گذشته در شهرهای مختلف به ویژه پایتخت این کشور را منافی اخلاق دانست.
جوان ۱۸ ساله آمریکایی، قربانی تیراندازی در سالن ورزشی
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / قانون حمل سلاح در آمریکا / خشونت مسلحانه / بسکتبال / ایالات متحده آمریکا
جوان ۱۸ ساله آمریکایی، قربانی تیراندازی در سالن ورزشی
تهران- ایرنا- خشونت مسلحانه در آمریکا به یک روال عادی تبدیل شده و اکنون دامنه آن به مکان‌های ورزشی نیز کشیده شده است به گونه‌ای که به تازگی یک جوان ۱۸ ساله آمریکایی در نتیجه تیراندازی در یک سالن بسکتبال، بعد از چند روز بستری در بیمارستان، جان باخت.
عوامل درگیری مسلحانه در خرمشهر دستگیر شدند
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / خرمشهر / درگیری / خشونت مسلحانه
عوامل درگیری مسلحانه در خرمشهر دستگیر شدند
آبادان - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی خرمشهر گفت: سه نفر از عوامل درگیری مسلحانه در پارک حجاب خرمشهر دستگیر شدند.
آمریکا و تزریق خشونت به دور سوم اعتراضات در عراق
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بصره / عادل عبدالمهدی / ذی قار / کربلا / سفارت آمریکا / اعتراض در عراق
آمریکا و تزریق خشونت به دور سوم اعتراضات در عراق
بغداد – ایرنا – بر روند تازه ای که اعتراضات خیابانی در عراق از جمعه گذشته (۲۰ دیماه) به خود گرفته ، شاید دیگر نتوان عنوان اعتراضات مدنی را برای آن بکار برد؛ این دور که از آن به عنوان دور سوم اعتراضات در این کشور یاد می شود، دارای خصوصیات و رگه هایی از حرکت های خشونت آمیز و مسلحانه است که از سوی جریان های مشکوک هدایت می شود و در این میان بسیاری از عراقی ها نقش آمریکا را در پشت پرده این جریانات رصد می کنند.
چرا عصبانی هستیم؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / نزاع خیابانی / خشونت مسلحانه / رسانه / آموزش / سازمان پزشکی قانونی کشور
چرا عصبانی هستیم؟
تهران - ایرنا - تصاویر درگیری بین چند شرور پایتخت، این روزها در صدر اخبار شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و هر بیننده‌ای را برای ثانیه‌ای از این حجم خشونت و خشم و ابراز آن در ملاءعام متحیر کرد؛ موضوعی که چند صباحی دیگر به دست فراموشی سپرده می‌شود اما در خلاء نبود مهارت‌های کنترلی و خویشتنداری، به طور حتم این داستان، روزی دیگر در کوچه‌ای بن‌بست یا خیابانی در مقابل چشم عابران تکرار می‌شود.
بیانیه رئیس‌جمهوری عراق در واکنش به حمله علیه معترضان عراقی
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / برهم صالح / عراق
بیانیه رئیس‌جمهوری عراق در واکنش به حمله علیه معترضان عراقی
ایرنا نوشت: «برهم صالح» رییس جمهوری عراق امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای در پی حمله دیشب افراد مسلح به معترضان در بغداد، آن را جنایت خواند و بار دیگر بر حق تظاهرات مسالمت آمیز و جلوگیری از برخورد خشونت آمیز و مسلحانه با معترضان تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
شهادت سه بسیجی در ناآرامی‌های اخیر
سردار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در توضیح حضور و نقش بیگانگان در ناآرامی‌های اخیر گفت: بیگانگان و سرویس‌های امنیتی خارجی و شبکه‌های ضد انقلاب، منافقان، تکفیری‌ها، سلطنت طلبان و جریان‌های معاند با انقلاب اسلامی به صورت سازمان یافته و مسلحانه با حمایت کشورهای خاص در حوادث و آشوب‌ها حضور داشتند. ما در این باره سرنخ‌ها دستگیری‌ها و اعترافات زیادی داریم.وی افزود: یقینا در بخشی از این ناآرامی‌ها که تبدیل به رفتارهای خشونت آمیز شده، مردم و معترضان قانونمدار و اقشار جامعه نبودند. آنها افراد مسلح ضد انقلاب بودند که به وسیله دستگاه‌های امنیتی سپاه و سایر دستگاه‌ها، ناجا و وزارت اطلاعات دستگیر شدند. به گزارش ایسنا، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مورد تعداد شهدای بسیج در این اتفاقات …
واکنش رهبر کاتولیک‌های جهان به ناآرامی‌های عراق
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / پاپ فرانسیس / خشونت مسلحانه / تظاهرات اعتراضی / ایالات متحده آمریکا / عراق / برگزاری تجمع‌های اعتراضی در عراق
واکنش رهبر کاتولیک‌های جهان به ناآرامی‌های عراق
تهران- ایرنا- تشدید ناآرامی‌ها و خشونت‌ها علیه معترضان در عراق با واکنش «پاپ فرانسیس» همراه شد و او نگرانی خود را از مرگ بیش از ۴۰۰ نفر در ۲ ماه گذشته در این کشور ابراز کرد.
تسویه حساب‌های مسلحانه مافیا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
تسویه حساب‌های مسلحانه مافیا
«مافیا / Mafia» یک گروه جنایتکار است که از مجموعه‌هایی که به عنوان خانواده شناخته می‌شوند، تشکیل می‌شود. هر خانواده یک روستا، یک شهر، یا یک منطقه را رهبری می‌کند. مافیا در جرائمی چون ارتشا، کلاهبرداری در قمار، پول‌شویی، قتل قراردادی، قاچاق موادمخدر، تجارت روسپی‌گری و... به صورت سازمان‌یافته درگیر است. این واژه به صورت سنتی برای خانواده تبهکار ایتالیایی به کار می‌رفت اما مافیا در کشورهای مختلف به ویژه در اروپای شرقی ریشه‌های عمیقی دارد و اگرچه در چند دهه اخیر چنین ساختارهایی محدود شده، با این حال همچنان در خبرها از دستگیری سرکردگان و پدرخوانده‌های گروه‌های مافیایی تازه‌ در کشورهای غربی خبرهایی منتشر می‌شود. بخش ویدیو «تابناک» شماری از درگیری‌ها و تسویه حساب‌های مسلحانه این گروه‌های جنایتکار را …
قاتل شهید مدافع امنیت در اصفهان به هلاکت رسید
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / خشونت مسلحانه / فرماندهی نیروی انتظامی اصفهان / اصفهان / پلیس / قتل
قاتل شهید مدافع امنیت در اصفهان به هلاکت رسید
اصفهان- ایرنا- قاتل شهید مدافع امنیت"میلاد امینی" که هفتم مهر امسال توسط سارقان مسلح به شهادت رسید در عملیات ضربتی و درگیری بامداد روز جمعه با پلیس آگاهی استان اصفهان به هلاکت رسید.
وحشت در آلمان، راستگرایان دست به اسلحه شدند
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / حزب راستگرا / خشونت مسلحانه / آلمان / اروپا
وحشت در آلمان، راستگرایان دست به اسلحه شدند
تهران - ایرنا - تشدید اقدام راستگرایان افراطی در جمع‌آوری اسلحه، در کنار اقبال روزافزون مردم اروپا از جمله آلمانی‌ها به آنها، زنگ هشدار را درمورد بازگشت قاره سبز به دوران خشونت و درگیری به صدا درآورده است. 
۱۶ هزار کشته و زخمی، نتیجه یک سال خشونت های مسلحانه در افغانستان
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / افغانستان / طالبان / خشونت
۱۶ هزار کشته و زخمی، نتیجه یک سال خشونت های مسلحانه در افغانستان
تهران - ایرنا - وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که از اول سپتامبر سال ۲۰۱۸ تا اول سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، در سه هزار و ۷۱۷ خشونت مسلحانه و جنگی در افغانستان، بیش از ۱۶ هزار غیرنظامی کشته و مجروح شده‌اند.
نوجوان آمریکایی خانواده خود را به رگبار بست
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / دونالد ترامپ / خشونت مسلحانه
نوجوان آمریکایی خانواده خود را به رگبار بست
تهران - ایرنا - نوجوان 14 ساله آمریکایی در شهر «الکمونت» ایالت آلاباما، پنج عضو خانواده خود را با شلیک گلوله به قتل رساند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
اپیدمی قتل عام در آمریکا
اگر پیش‌تر تگزاس نماد فیلم‌های وسترن و خشونت بود، این خشونت عریان در دو ماه اخیر، در این ایالت، از عرصه فیلم به صحنه واقعی زندگی کشیده شده است. به گزارش سی‌ان‌‌ان، در تگزاس یک حمله جدید مسلحانه تعدادی کشته و زخمی به همراه داشته است. به گفته مقامات محلی، تیراندازی در غرب تگزاس تعدادی کشته و مجروح برجای گذاشت.
وعده‌‎های نامزد دموکرات آمریکا در مورد مهار خشونت مسلحانه
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / حزب دموکرات آمریکا / تیراندازی / انتخابات ۲۰۲۰
وعده‌‎های نامزد دموکرات آمریکا در مورد مهار خشونت مسلحانه
تهران – ایرنا - «الیزابت وارن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز شنبه وعده داد در صورت راهیابی به کاخ سفید، برای مهار خشونت های مسلحانه در این کشور حداکثر توان خود را به کار گیرد.
موضع‌ جدید ترامپ درباره خشونت مسلحانه در آمریکا
۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / ایالات متحده آمریکا / تیراندازی / سلاح / دونالد ترامپ
موضع‌ جدید ترامپ درباره خشونت مسلحانه در آمریکا
رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از دیدار با رهبران دموکرات کنگره، مدعی شد باید تدبیری اندیشید که دست افراد روان‌پریش از اسلحه کوتاه شود.
دستگیری زنی با اسلحه و شوکر در میدان تجریش
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / تهران / میدان تجریش / کلانتری / پلیس / زن / دستگیری / خشونت مسلحانه / اسلحه / طلافروشی / سکه
دستگیری زنی با اسلحه و شوکر در میدان تجریش
زنی که قصد داشت با اسلحه و شوکر از یک طلافروشی در محدوده میدان تجریش سرقت کند، دستگیر شد.
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: «اصالت فرد» و استثناگرایی؛ ریشه خشونت در آمریکا
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: «اصالت فرد» و استثناگرایی؛ ریشه خشونت در آمریکا
تحلیلگر آمریکایی عواملی همچون احساس ایندیویجوالیسم(ریشه لیبرالیسم) و استثنا‌گرایی میان آمریکایی‌ها را از دلایل اصلی خشونت‌های مسلحانه در این کشور برشمرد.
ستاره ام‌ال‌اس با میکروفون کنار زمین کنگره آمریکا را به چالش کشید
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / توییتر / خشونت مسلحانه / ام ال اس / ایالات متحده آمریکا
ستاره ام‌ال‌اس با میکروفون کنار زمین کنگره آمریکا را به چالش کشید
تهران- ایرنا- بدنبال وقوع ۲ فقره خشونت مسلحانه و قربانی شدن دست کم ۲۹ نفر در آمریکا در هفته جاری، کاپیتان تیم فیلادلفیا یونین آمریکا از شادی پس از گل خود در بازی مقابل دی‌سی یونایتد استفاده کرد و از کنگره این کشور خواست تا هر چه سریع‌تر برای مقابله با این خشونت‌ها اقدام کند.
حجتی: قوانین موجود درباره حمل و استفاده از سلاح مبهم و ناقص است
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / خشونت مسلحانه، خرید و فروش اسلحه
حجتی: قوانین موجود درباره حمل و استفاده از سلاح مبهم و ناقص است
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه در نظام‌های حقوقی مختلف دو رویکرد آزاد گرا و محدودگرا در رابطه با سلاح وجود دارد، گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد حق داشتن و به کارگیری سلاح جز در یک مورد که مربوط به منع حمل سلاح در هنگام تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها است ساکت است و این بدان معنا است که قانون اساسی چنین حقی را برای شهروندان ایرانی به رسمیت نشناخته است.
شش ماه تا ده سال حبس؛ مجازات حمل سلاح غیر مجاز
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / خشونت مسلحانه، خرید و فروش اسلحه / حسین ساعتچی یزدی . وکیل دادگستری
شش ماه تا ده سال حبس؛ مجازات حمل سلاح غیر مجاز
یک وکیل دادگستری گفت: در کشور ما مقررات سنگینی در خصوص حمل و نگهداری…
هفت‌تیرکش‌ها به بهشت نمی‌روند!
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / برگزیده‌ها / خشونت مسلحانه / مجازات حمل سلاح
هفت‌تیرکش‌ها به بهشت نمی‌روند!
درست است که ایران مثل بعضی از ایالت‌های آمریکا نیست که حمل سلاح در آن آزاد باشد ولی بیشتر شدن تعداد جرایمی که با سلاح صورت می‌گیرد کم‌کم این نگرانی را به وجود آورده که عده‌ای قصد شبیه‌سازی تگزاس را در خیابان‌های شهرهای ایران داشته باشند.
نعمت احمدی: خلأ قانونی در موضوع اسلحه نداریم، اشکال در نحوه اجراست
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / نعمت احمدی / اسلحه / خشونت مسلحانه
نعمت احمدی: خلأ قانونی در موضوع اسلحه نداریم، اشکال در نحوه اجراست
یک حقوقدان در رابطه با قانون حمل سلاح با بیان اینکه ما در هیچ مساله‌ای کمبود یا خلأ قانونی نداریم، گفت: اشکال ما در نحوه اجرای قانون است که مثلا در انطباق موضوع و همچنین فردی که محاکمه می‌کنیم، در برخی موارد شاهد هستیم که بعضی خودی و برخی ناخودی هستند.
شعبانی: در زمینه استفاده از سلاح غیرمجاز ضعف قانونی نداریم
۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / خشونت مسلحانه، خرید و فروش اسلحه / قاسم شعبانی
شعبانی: در زمینه استفاده از سلاح غیرمجاز ضعف قانونی نداریم
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه در زمینه استفاده و حمل سلاح غیرمجاز ضعف قانون نداریم زیرا قانون مجازات و مشخصات مجرمین را مشخص کرده است، گفت: اگر استفاده از سلاح فراگیر شود یا تعداد زیادی سلاح در اختیار مردم باشد به مراقبت از مرزها، کنترل رفت و آمدها، کنترل وسایل حمل و نقل و مبادی ورودی و خروجی باز می‌گردد.
نجفی توانا: حمل اسلحه غیرمجاز و خرید و فروش آن جرم است
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / خرید و فروش اسلحه / خشونت مسلحانه / علی نجفی‌توانا
نجفی توانا: حمل اسلحه غیرمجاز و خرید و فروش آن جرم است
رییس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: حمل اسلحه غیرمجاز و خرید و فروش آن جرم است و به عنوان یک بزه قابل مجازات در قوانین ما از قدیم الایام بوده و برای آن عنوان جزایی و مجازات تعیین شده است؛ البته این رویکرد در کشورها متفاوت است.
سارقان مسلح خانه‌های ویلایی شمال تهران دستگیر شدند
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / خشونت مسلحانه
سارقان مسلح خانه‌های ویلایی شمال تهران دستگیر شدند
اعضای باند پنج نفره سارقان مسلح و خشن که اقدام به سرقت از چندین خانه در شمال تهران کرده بودند، دستگیر شدند.
وضعیت وقوع جرائم مسلحانه در پایتخت
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ / سرقت مسلحانه / خشونت مسلحانه / پلیس آگاهی / فاتب
وضعیت وقوع جرائم مسلحانه در پایتخت
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش وقوع جرائم مسلحانه در پایتخت خبر داد.
چرا عده‌ای با خود سلاح حمل می‌کنند؟
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / خشونت مسلحانه / افغانستان / قوه قضاییه / نیروی انتظامی / محسن افشانی / نجفی توانا / اسلحه / مجازات حمل اسلحه
چرا عده‌ای با خود سلاح حمل می‌کنند؟
یک جرم شناس با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی و قوه قضائیه باید چرایی گرایش برخی مردم به حمل اسلحه را بررسی کنند گفت: از لحاظ علمی ریشه عدم احساس امنیت باید بدست بیاید چرا که پس از آن می‌توان با ایجاد شرایط مناسب این گرایش به حمل سلاح‌ها را به حداقل رساند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
باید تمهیدات سختگیرانه‌ای برای خرید‏و‏فروش اسلحه در نظر گرفته شود
یک وکیل دادگستری گفت: ایجاد تمهیدات سختگیرانه برای جلوگیری از خرید‏و‏فروش اسلحه وظیفه تشکیلات قضائی و حکومت بوده و همچنین باید زمینه‌ها و بستر وقوع جرم در جامعه از بین برود.به گزارش ایسنا، عبدالصمد خرمشاهی در خصوص قانون و مجازات حمل و فروش اسلحه غیر‏مجاز، اظهار کرد: آخرین قانونی که در رابطه با مجازات قاچاقچیان، حمل‏کنندگان و نگه‌دارندگان سلاح‌های غیر‏مجاز تصویب شد در سال ۱۳۹۰ بوده است. این قانون ۲۱ ماده و ۷ تبصره دارد که در خصوص مجازات اسلحه‌های مختلف از جمله سلاح سرد، شکاری، گرم، خودکار و اتوماتیک و یا معمولی باشد با توجه به کالیبر در نظر گرفته‏شده تشریح شده که مجازات‌های آن چیست.وی در خصوص مقدار حمل سلاح غیرمجاز تصریح کرد: به تناسب نگهداری، حمل، قاچاق و خرید‏و‏فروش و بر اساس نوع اسلحه اعم از …
ابراهیم خانی: خدشه‌دار شدن حاکمیت قانون در جوامع، منجر به حوادث مسلحانه می شود
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / خشونت مسلحانه
ابراهیم خانی: خدشه‌دار شدن حاکمیت قانون در جوامع، منجر به حوادث مسلحانه می شود
یک وکیل دادگستری گفت: در جوامعی که حاکمیت قانون و امنیت شهروندان دچار خدشه شود و آستانه تحمل شهروندان کم یا نا متعادل باشد امکان بروز حوادث ناگوار با استفاده از سلاح گرم وجود دارد.
واکنش پلیس به ویدئو مسلحانه محسن افشانی و همسرش
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / شورای شهر تهران / فتا / محسن افشانی / خشونت مسلحانه / پلیس امنیت / سرهنگ تورج کاظمی / پلیس فتا / بازیگر / اسلحه
واکنش پلیس به ویدئو مسلحانه محسن افشانی و همسرش
به دنبال انتشار ویدئویی از سوی محسن افشانی و همسرش که در آن از اسلحه و چاقو استفاده کرده بود، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از بررسی این اقدام خبر داد.
استفاده از سلاح گرم؛ زنگ خطری برای افزایش خشونت در جامعه
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / خشونت / خشونت مسلحانه / غلامرضا علیزاده
استفاده از سلاح گرم؛ زنگ خطری برای افزایش خشونت در جامعه
یک جامعه‌شناس استفاده از سلاح گرم در سرقت‌ها و نزاع‌ها را به منزله زنگ خطری برای افزایش خشوتت در جامعه توصیف کرد و گفت: استفاده از سلاح گرم مثل یک انگیزه واگیر دار میان برخی از افرادی که امکان دسترسی به سلاح را دارند را تقویت می شود.
استفاده از سلاح گرم در ایران چشمگیر نیست
۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / اسلحه / خشونت مسلحانه / روانشناس
استفاده از سلاح گرم در ایران چشمگیر نیست
یک روانشناس با بیان اینکه استفاده از سلاح گرم در درگیری‌ها و برخی آسیبهای اجتماعی در ایران فراگیر نیست، در عین حال بر مبارزه با موارد قاچاق اسلحه برای جلوگیری از اندک موارد استفاده از این نوع سلاح تاکید کرد.
بررسی 1200 سایت و شبکه در موضوع اسلحه/ تشکیل 10 پرونده در مورد فروش سوالات کنکور 98
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / خشونت مسلحانه / فتا / قمار
بررسی 1200 سایت و شبکه در موضوع اسلحه/ تشکیل 10 پرونده در مورد فروش سوالات کنکور 98
رییس پلیس فتای ناجا از رصد 1200 سایت، تارنما و شبکه اجتماعی دارای محتوای مربوط به اسلحه و تیراندازی و دستگیری 38 نفر در این زمینه خبر داد.
چرایی استفاده برخی‌ها از سلاح در نزاع‌ها و تبعات آن در جامعه
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / اسلحه / امیر محمود حریرچی / خشونت مسلحانه / قوه قضاییه / وزارت کشور
چرایی استفاده برخی‌ها از سلاح در نزاع‌ها و تبعات آن در جامعه
عضو هیات علمی دانشگاه در تحلیل ریشه یابی استفاده از اسلحه در نزاع‌ها و درگیری‌ها گفت: در شرایط امروز جامعه اسلحه در دست افراد عادی مساوی با احتمال بیشتر برای وقوع خشونت در جامعه است.
آمیزه جهل و خشونت/ نگاهی به فعالیت‌های گروه فرقان از آغاز تا انهدام
۱۳۹۸-۰۲-۱۷ / گروه فرقان / خشونت / اکبر گودرزی / ترور / سرلشکر قرنی / محمد عطریانفر / آدینه
آمیزه جهل و خشونت/ نگاهی به فعالیت‌های گروه فرقان از آغاز تا انهدام
شکل دیگر خشونت مربوط به کسانی است که خود را مبارز تلقی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و عمدتا علیه دولت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، جمعیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انسانی یا افراد خاص دست به اقدام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زنند. آنها بر خود نه نام خشونت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌طلب بلکه عنوان «مبارز» می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارند و معتقد به استفاده از خشونت برای پیشبرد اهداف مبارزاتی خود هستند. از این منظر آنها توسل به خشونت را مشروع تلقی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و فعالیت مسلحانه را در دستور کار خود قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •