پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
خطر حمله سایبری
در معرض خطر نبرد سایبری دولت‌ها هستیم/ دولت‌های مخالف در  حمله سایبری کم نگذاشته‌اند/ تصویب راهکارهای مبارزه با کلاهبرداری اینترنتی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
در معرض خطر نبرد سایبری دولت‌ها هستیم/ دولت‌های مخالف در حمله سایبری کم نگذاشته‌اند/ تصویب راهکارهای مبارزه با کلاهبرداری اینترنتی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نبرد سایبری دولت‌ها همیشه وجود داشته و ما با راه‌اندازی سامانه دژپاد برای دفع حمله سایبری آماده هستیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
پنهان‌سازی بدافزار ارزکاوی در فایل‌های صوتی ویندوز
در حالی که هنوز ۲۴ ساعت از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ سپری نشده محققان از کشف آسیب‌پذیری خطرناکی خبر داده‌اند که با هدف استخراج رمزارز صورت می‌گیرد. Ophir Harpaz و Danie- Goldberg دو محقق امنیتی موسسه Guardicore Labs از حمله هکرها به کاربران ویندوز ۷ با استفاده از فایل‌های صوتی خبر داده‌اند. مهاجمان در این حمله بدافزار را در قالب فایل صوتی پنهان کرده و شبکه‌های سازمانی را با استفاده از اکسپلویت EternalBlue هدف قرار می‌دهند.EternalBlue یکی از ابزارهای هک به سرقت رفته از آژانس امنیت ملی آمریکا است که در حملات مرگبار واناکرای هم به‌کار برده می‌شد. Guardicore زمانی به آلوده شدن دستگاه‌ها مشکوک شد که از گزارش‌های بسیاری مبنی بر نمایش صفحه مرگ در کامپیوترهای متصل به شبکه‌های خاص به دست‌شان …
تهدید امنیتی در کمین کاربران گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / علمی و آموزشی
تهدید امنیتی در کمین کاربران گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی
تهران- ایرنا- پژوهشگران مجموعه‌ای از ضعف‌های امنیتی را در تراشه‌های شرکت کوالکوم کشف کردند که گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های سامسونگ و ال جی را در برابر خطر حمله سایبری آسیب‌پذیر می‌کند.  
  کوالکوم  سامسونگ  امنیت سایبری  گوشی هوشمند
الف / ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / بین‌المللی
خطر حمله سایبری هم ارز انفجار اتمی
نشانه هایی وجود دارد که هکرها بدافزارهایی را در درون سیستم های شبکه های تامین برق و آب آمریکا کارگذاشته اند که در آنجا منتظر دریافت دستور حمله هستند. همچنین گفته می شود که ارتش آمریکا نیز به منظور کنترل سیستم های شبکه تامین برق روسیه، به رایانه های آنها نفوذ کرده است.
  آمریکا و روسیه  انفجار اتمی  خطر حمله سایبری
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / فناوری
هکرها در کمین حمله به سرورهای مایکروسافت
ارتباطاتایسنا نوشت: محققان امنیتی به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که سرورهای SharePoint مایکروسافت در معرض خطر حمله سایبری و هجوم هکرها خواهند بود.
حمله هکرهای روسی به سفارت‌خانه برخی کشورها
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / بین‌المللی
حمله هکرهای روسی به سفارت‌خانه برخی کشورها
کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی چک پوینت با انتشار گزارشی اعلام کرده‌اند که هکرها و مجرمان سایبری روسی به سفارت خانه‌های برخی از کشورهای اروپایی بسیاری در سراسر جهان حمله کرده‌اند.در سال‌های اخیر که حملات سایبری به نهادهای مختلف دولتی، بانکی و غیر دولتی شدت گرفته است، اخبار و گزارش‌های متعددی در خصوص حملات هکرهای تحت حمایت دولت روسیه و کره شمالی در رسانه‌ها منتشر شده است که زنگ خطر حملات سایبری به نهادهای دولتی و غیر دولتی که اطلاعات محرمانه و مهم متعددی دارند، به صدا درآورده است.
نقش احتمالی هکرهای چینی در حمله سایبری به شرکت بایر آلمان
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ / اقتصادی
نقش احتمالی هکرهای چینی در حمله سایبری به شرکت بایر آلمان
اقتصادنیوز: شرکت بزرگ شیمیایی بایر توانست حمله‌‌ای سایبری را دفع کند. اگر چه هکرها نتوانستند به اطلاعات پایه‌ای دست یابند، اما این حادثه بار دیگر بعد جهانی خطر را نشان داد. احتمال دارد هکرهای چینی این حمله را انجام داده باشند.