دوشنبه, ۳ آذر, ۱۳۹۹ / 23 November, 2020
خواف
ایران، افغانستان را به بازارهای جهانی وصل می‌کند/ افتتاح راه‌آهن خواف- هرات تا چند روز آینده
۷ ساعت قبل / افغانستان / راه آهن / قفقاز / بنادر / خواف
ایران، افغانستان را به بازارهای جهانی وصل می‌کند/ افتتاح راه‌آهن خواف- هرات تا چند روز آینده
ایلنا: معاون ساخت راه‌آهن شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح راه‌آهن خواف- هرات تا پایان آذرماه خبر داد و گفت: ایران، افغانستان را به کشورهای CIS، کشورهای…
۲ روز قبل
نوسازی ناوگان حمل‌‌ونقل؛ اگر نبود خباثت ترامپ
بهره‌برداری از ۱۳ پروژه آزادراهی و فرودگاهی کشور روز پنجشنبه و درادامه پویش ملی تدبیر و امید توسط رییس‌جمهوری و از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد ریاست‌جمهوری، حسن روحانی روز پنجشنبه در این مراسم با تاکید بر اینکه حمل‌‌و‌نقل از پایه‌ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور و گسترش گردشگری و روابط با جهان است از افتتاح بیش از ۳ هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان طرح در حوزه حمل و نقل در یک روز خبر داد و آن را نشانه توجه ویژه دولت به این بخش توصیف کرد. او همچنین تاکید داشت که تا پایان این دولت ۹ پروژه بزرگ در حوزه راه و حمل‌و‌نقل افتتاح خواهد شد و اذعان کرد که توسعه ترانزیت از شمال به جنوب و شرق به غرب تحول بزرگی در منطقه ایجاد خواهد …
روحانی: حمل و نقل یکی از ارکان توسعه و تولید در کشور است
۴ روز قبل / روحانی / حمل‌و‌نقل / توسعه / تولید
روحانی: حمل و نقل یکی از ارکان توسعه و تولید در کشور است
رئیس جمهور با بیان اینکه حمل و نقل یکی از ارکان بسیار مهم برای توسعه و تولید در کشور و همچنین ارتباط با جهان است، گفت: در هفته‌های آینده راه آهن خواف به هرات را به افتتاح می رسانیم.
۴ روز قبل
ایران از روند مذاکرات صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت می‌کند
محمد جواد ظریف در دیدار با معاون سیاسی وزارت افغانستان گفت: ایران از روند مذاکرات صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت می‌کند.به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در این دیدار ضمن خیر مقدم و ابراز تشکر از پیشرفت در مذاکرات سند جامع، بیان کرد : ما خواهان امضای سندی جامع هستیم که منافع دو ملت را به بهترین وجه آن تامین کرده و باعث ارتقای سطح روابط دو کشور شود.بر اساس گزارش وزارت خارجه افغانستان، وی در ادامه گفت: ایران از روند مذاکرات صلح به رهبری دولت افغانستان حمایت کرده و بر حفظ دستاوردهای ۱۹ سال گذشته در چارچوب قانون اساسی فعلی تاکید می‌کند. وی اضافه کرد: تنها راه تامین صلح و ثبات در افغانستان از دید ما حضور سایر گروه ها در داخل سیستم دولت افغانستان است و ما در این خصوص با کشور های همسایه و منطقه نیز …
مسیر توسعه تجارت
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
مسیر توسعه تجارت
هر سال ۶.۵ میلیون تن بار در راه‌آهن خواف-هرات جابه‌جا خواهد شد.
تلاش افغانستان برای پیوستن به راه آهن ایران و منطقه
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / افغانستان / توسعه اقتصادی / ایران
تلاش افغانستان برای پیوستن به راه آهن ایران و منطقه
کابل- ایرنا- دولت افغانستان در تلاش است تا با همکاری ایران و افتتاح راه آهن هرات- خواف و امتداد و اتصال آن به راه آهن ترکمنستان در «تورغندی» و مزارشریف، به راه‌آهن ازبکستان و چین متصل شود و نقش خود را در جاده ابریشم باز یابد.
اتصال چهار کشور به ایران با افتتاح راه‌آهن خواف-هرات
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / خط آهن خواف - هرات
اتصال چهار کشور به ایران با افتتاح راه‌آهن خواف-هرات
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور گفت: با افتتاح راه‌آهن خواف-هرات نتنها ایران و افغانستان به یکدیگر متصل می‌شوند بلکه کریدور شرقی-غربی تکمیل شده و کشورهای چین، ترکمنستان و قرقیزستان نیز از این طریق به کشورمان راه می‌یابند.
راه‌آهن ایران به افغانستان در آذرماه به بهره‌برداری می‌رسد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور / جمهوری اسلامی ایران / ترکمنستان / افغانستان / کابل / هرات / چین / قرقیزستان / مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی / ایران
راه‌آهن ایران به افغانستان در آذرماه به بهره‌برداری می‌رسد
تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی از اتصال ریلی ایران به افغانستان (خواف- هرات) در آذرماه امسال خبر داد و گفت: ارزش روز این پروژه بیش از ٢ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان است.
ریل ملی ارزان‌تر از ریل وارداتی/ راه‌آهن خواف - هرات کشورهای چین، ترکمنستان و قزاقستان را به ایران وصل می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / افغانستان / آهن / ریل / راه‌آهن
ریل ملی ارزان‌تر از ریل وارداتی/ راه‌آهن خواف - هرات کشورهای چین، ترکمنستان و قزاقستان را به ایران وصل می‌کند
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن گفت: راه‌آهن خواف ـ هرات در 4 قطعه اجرا و تکمیل شد که قطعه یک تا سه توسط ایران ساخته شد و قطعه سه که در خاک افغانستان بود از محل کمک‌های ایران به افغانستان تأمین مالی شد.
ساخت خط‌آهن خواف-هرات با ریل وارداتی/ ریل ملی از سال ۹۷ جای واردات را گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / شرکت ساخت و توسعه
ساخت خط‌آهن خواف-هرات با ریل وارداتی/ ریل ملی از سال ۹۷ جای واردات را گرفت
معاون ساخت راه آهن با اعلام این‌که ریل مورد نیاز خط‌آهن خواف-هرات وارداتی است، گفت: از سال ۹۷ به این سو از ریل ملی برای ریل‌گذاری پروژه‌ها استفاده می‌کنیم.
۶ نگهبان راه آهن هرات - خواف در حمله مهاجمان مجروح شدند
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / افغانستان / هرات / ایران
۶ نگهبان راه آهن هرات - خواف در حمله مهاجمان مجروح شدند
کابل- ایرنا- یک مقام پلیس در هرات افغانستان اعلام کرد که شش تن از نگهبانان راه آهن هرات- خواف در حمله مهاجمان به خودرو آنان در شهرستان غوریان مجروح شدند.
راه آهن خواف-هرات، تحول بزرگ تجارت ایران و افغانستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
راه آهن خواف-هرات، تحول بزرگ تجارت ایران و افغانستان
احمد سعید سادات رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران خط راه آهن خواف-هرات را تحولی بزرگ در روند تجارت میان ایران و افغانستان دانست و گفت: یکی از دلایل رشد انقلاب صنعتی اروپا راه اندازی خطوط راه آهن بود. خط راه آهن بسیار سریع‌تر از حمل و نقل کالا بوسیله کامیون است و از نظر استراتژیک، می‌تواند جمهوری اسلامی ایران را به آسیای شرقی و افغانستان را از طریق جنوب ایران به اروپا متصل کند.
برخورد کامیون با گله گوسفندان
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / فرمانده انتظامی شهرستان گناباد
برخورد کامیون با گله گوسفندان
ایلنا: فرمانده انتظامی شهرستان گناباد از برخورد یک دستگاه کامیون با گله احشام و تلف شدن ۴۱ راس گوسفند در محور گناباد به خواف خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
کمک 5.3 ‌میلیارد ریالی غیرنقدی خیران تهرانی در تهیه بسته‌های معیشتی هلال‌احمر تربت ‌حیدریه
معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال‌احمر تربت‌ حیدریه از کمک بیش از ۳/۵‌میلیارد ریالی خیران تهرانی به جمعیت هلال‌احمر این شهرستان خبر داد. سعید فکوری اظهار کرد: «با مشارکت خیران بنیاد «سپاس لحظه» و موسسه خیریه «مهر اندیش» تهران مبلغ ۳‌میلیارد و ۸۹۱‌هزار‌میلیون ریال به این جمعیت کمک شد.» او افزود: «با این کمک‌ها ۷۰۰ بسته لوازم و نوشت‌افزار تحصیلی، ۱۷۰ بسته بهداشتی‌، ۱۷۰ بسته غذایی، ۲۰۰ عدد پوشک بچه، ۱۰ عدد اجاق گاز تک‌شعله، ۴۸ قوطی شیرخشک و ۴۸ بسته ایزی لایف تهیه شد.» فکوری بیان کرد: «تعدادی از این اقلام اهدایی برای توزیع در بین نیازمندان به جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌های رشتخوار، …
وزیر راه: مردم می‌توانند با هواپیمای شخصی خود مسافرکشی کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / تاکسی‌های پرنده / سفرهای هوایی / محمد اسلامی / وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه: مردم می‌توانند با هواپیمای شخصی خود مسافرکشی کنند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پروژه راه آهن خواف – هرات که از سال‌های ۱۳۸۱ - ۱۳۸۲ استارت خورده است، دارای چهار قطعه بوده که سه قطعه آن از خواف تا ایستگاه شمتیغ و پس از آن ایستگاه جونو در تعهد ایران است و قطعه چهارم که از این ایستگاه شروع شده و به هرات می‌رسد را افغانستانی‌ها متعهد به ساخت و بهره‌برداری از آن شده اند. این خط ریلی با همت و توان نیرو‌های داخلی و مهندسان متخصص ایرانی در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.
انتقال بخشی از سهم جاده در حمل کالا به ریل با تکمیل کریدور ریلی شرق-غرب کشور
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / صیدگر / راه‌اهن / شرکت ساخت / مدیرکل ساخت روسازی راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل &
انتقال بخشی از سهم جاده در حمل کالا به ریل با تکمیل کریدور ریلی شرق-غرب کشور
مدیرکل ساخت روسازی راه‌آهن شرکت ساخت، رشد ترانزیت کالا در کریدور شرقی-غربی از طریق مرز آستارا به اروپا و تسهیل در ترانزیت‌ را از اهداف ساخت خط‌آهن خواف-هرات دانست و گفت: با افزایش قطار‌ها در این مسیر بخش عمده‌ای از انتقال بار زمینی به ریل منتقل می‌شود.
واگذاری و مرمت اماکن تاریخی در سبزوار و خواف
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / سرویس زیارت و گردشگری / گردشگری / سبزوار / آثار تاریخی / مرمت بناهای تاریخی
واگذاری و مرمت اماکن تاریخی در سبزوار و خواف
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سبزوار گفت: سه بنای تاریخی شاخص این شهرستان باهدف رونق گردشگری و پویایی اقتصاد محلی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
اتصال راه‌آهن خواف – هرات به چابهار تحول جدی در ترانزیت کالا به افغانستان ایجاد می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان / استانی-اقتصادی / چابهار
اتصال راه‌آهن خواف – هرات به چابهار تحول جدی در ترانزیت کالا به افغانستان ایجاد می‌کند
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با اتمام ساخت پروژه خواف – هرات و اتصال آن به بندر چابهار از طریق راه آهن سراسری به بندر چابهار مسیر به صرفه و اقتصادی برای ترانزیت کالاهای افغانستان ایجاد خواهد شد و تحول شگرفی در حمل و نقل را رقم خواهد زد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
عکس‌نوشت
خبرگزاری ایسنا با انتشار مجموعه عکسی از «اشکان پردل» گزارش داد: «اغلب کارگران فصلی هر ساله منتظر کارهایی هستند تا درآمدی از آن‌ داشته باشند. مهاجران افغان که یارانه و سبد حمایتی شامل آنها نمی‌شود بیشتر منتظر این‌گونه کارها هستند تا درآمد بیشتری کسب کنند. با توجه به فصول مختلف سال، هرفصل کار به خصوصی را انجام می‌دهند مانند تمیز کردن کرک یا همان پشم، پاک کردن پسته و گل زعفران که بهترین ایام برای آنها فصل برداشت زعفران است. با آغاز فصل برداشت زعفران در خراسان رضوی، پاک کردن گل زعفران در مقابل پشم و پسته برایشان سود بیشتری دارد که امسال دستمزد پاک کردن هر کیلو گل زعفران حدود ۳۰ هزار تومان است . تربت حیدریه با داشتن زمین سطح کشت هشت هزار و ۴۰۰ هکتاری، کارگران …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
منتخبان آمریکا پیام ملت آمریکا برای تغییر را درک کنند
رئیس جمهوری با بیان اینکه نتایج انتخابات آمریکا نشان داد که نه تنها جها،ن بلکه مردم آمریکا نیز از سیاست‌های نادرست دولت کنونی کشورشان به ستوه آمده‌اند، تصریح کرد: اکنون نوبت منتخبان و رهبران جدید در ایالات متحده آمریکاست که پیام ملت خود را به خوبی درک کنند و این اراده به تغییر را در سیاست خارجی خود و رابطه با دیگر کشورها و ملت ها عملی سازند.رئیس جمهوری در اجلاس مجازی سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای:آماده ایم در مسیر مبارزه با کووید- 19 تجربیات خود را با کشورهای عضو سازمان به اشتراک گذاریم/ ایران قادر به تامین نیازهای اصلی بسیاری از کشورهای منطقه و اعضای سازمان شانگهای است/تهران حصول امنیت پایدار را جز از طریق همکاری، مشارکت و صلح میسر نمی داند/ابراز خرسندی ایران از تصمیم اخیر مقامات باکو …
تحول شگرف در ترانزیت با اتصال راه‌آهن خواف-هرات به بندر چابهار
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / راه آهن خواف-هرات / بهروز آقایی / اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان / بندر چابهار
تحول شگرف در ترانزیت با اتصال راه‌آهن خواف-هرات به بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با اتمام ساخت پروژه ریلی خواف-هرات و اتصال آن به بندر چابهار از طریق راه آهن سراسری به بندر چابهار تحولی شگرف در حمل و نقل رقم می‌خورد.
گزارش/ بخت‌گشایی معادن افغانستان  با اتصال ریلی به چابهار
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
گزارش/ بخت‌گشایی معادن افغانستان  با اتصال ریلی به چابهار
پروژه راه‌آهن خواف - هرات پس از ۱۴ سال، آماده بهره‌برداری شده و قرار است اواخر‌ماه جاری افتتاح شود. این مسیر 220کیلومتری شهر خواف در خراسان رضوی را به شهر پرجمعیت هرات در افغانستان پیوند و عملاً افغانستان را نیز در جرگه کشورهای متصل به شبکه ریلی ایران قرار می‌دهد. از سوی دیگر با پیشنهادهای ارائه شده به دولت افغانستان، این خط ریلی قابلیت اتصال به مزار شریف را نیز دارد که در آن صورت ایران را به‌صورت میانبر به آسیای میانه و کشورهای شرق چین متصل می‌کند. به گزارش همشهری، پروژه ریلی اتصال افغانستان به …
راه آهن جدید ایران را به شرق چین وصل می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / خط آهن خواف - هرات / وزیر راه و شهرسازی
راه آهن جدید ایران را به شرق چین وصل می‌کند
وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال ریلی ایران به کشورهای همسایه و توسعه آن از همه مسیرهای ممکن همواره مورد تاکید بوده و در اولویت قرار دارد و پروژه خواف – هرات در همین راستا در دستور کار قرار گرفت.
تصاویر زیبا مصلی بزرگ خواف در خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تصاویر زیبا مصلی بزرگ خواف در خراسان رضوی
مصلی بزرگ اهل سنت شهر خواف در خراسان رضوی بزرگترین مصلی این منطقه است که از سال ۱۳۷۸ فرآیند ساخت آن آغاز شد و تا به امروز نیز ادامه دارد. این مسجد شامل بناهای چهارطاقه و یا غرفه‌ای، با ۱۶۰ گنبد دورانی بنایی مستحکم با ابعاد ۱۰۰ در ۱۰۰متر که گنجایش ۳۰ هزار نمازگزار را داراست. در داخل مصلی ۱۴۰ ستون به کار رفته، همچنین با یک گنبد بزرگ در وسط به ارتفاع ۳۶ متر و قطر ۲۰ متر و چهار گنبد کوچکتر با ارتفاع ۱۷ متر و قطر هفت متر، در چهار طرف گنبد بزرگ به جهت تهویه هوا. همچنین ۱۷ درب چوبی از جنس چوب راش برای ورود و خروج به کار گرفته شده که توسط استاد صیفی از هنرمندان خوافی در کارگاه داخل مصلی ساخته می شود. در بخش هایی از کاشی کاری مصلی از مدرسه غیاثیه خرگرد الگو برداری و در تزیین آن از سنگ مرمر، آجر، کاشی …
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
زعفران؛ در حاشیه
اغلب کارگران فصلی هر سال منتظر کاری برای کسب درآمد هستند. مهاجران افغان که یارانه و سبد حمایتی شامل آنها نمی‌شود، بیشتر چشم‌انتظار کارهای فصلی می‌مانند. با آغاز فصل برداشت زعفران در خراسان رضوی، پاک کردن گل زعفران در مقابل چیدن پشم و پسته برای کارگران فصلی سود بیشتر دارد. امسال دستمزد پاک کردن هر کیلو گُل زعفران حدود ۳۰ هزار تومان است که آن هم تا پایان فصل برداشت و تحویل آن به دلال نقد نمی‌شود. اغلب مهاجران افغانستانی ساکن محله گلشهر در مشهد که مشغول این کار هستند، گل زعفران را از دلالانی می‌خرند که از بازارهای شهرهای اطراف به ویژه تربت حیدریه، کار تهیه و توزیع را انجام می‌دهند. تربت حیدریه با داشتن هشت هزار و ۴۰۰ هکتار زمین زیر کشت، کارگران زیادی از روستاها و شهرستان‌های اطراف مانند تربت جام، …
افزایش ٣ میلیون تن تبادلات تجاری با اتصال ریلی خواف- هرات
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / جمهوری اسلامی ایران / مبادلات تجاری / افغانستان / توسعه صادرات / وزارت راه و شهرسازی / واردات / آسیای میانه / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران / تجارت
افزایش ٣ میلیون تن تبادلات تجاری با اتصال ریلی خواف- هرات
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: پیش‌بینی می‌شود با اتصال راه‌آهن خواف- هرات به مزار شریف، سالیانه سه میلیون تن صادرات و واردات و ۱.۸ میلیون تن ترانزیت محقق شود.
ایجاد مسیر ترانزیتی جدید با افتتاح راه‌آهن خواف-هرات/ پیش‌بینی ۳ میلیون صادرات و واردات و ۱.۸ میلیون تن ترانزیت
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / ایران / راه آهن / راه و شهرسازی / واردات / خواف
ایجاد مسیر ترانزیتی جدید با افتتاح راه‌آهن خواف-هرات/ پیش‌بینی ۳ میلیون صادرات و واردات و ۱.۸ میلیون تن ترانزیت
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال ریلی ایران به کشورهای همسایه و توسعه آن از همه مسیرهای ممکن همواره مورد تاکید بوده و در اولویت قرار دارد و پروژه خواف – هرات در…
اتصال ریلی خواف-هرات به مزارشریف؛ میانبر ایران-چین
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
اتصال ریلی خواف-هرات به مزارشریف؛ میانبر ایران-چین
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال ریلی ایران به کشورهای همسایه و توسعه آن از همه مسیرهای ممکن همواره مورد تاکید بوده و در اولویت قرار دارد و پروژه خواف–هرات در همین راستا در دستور کار قرار گرفت.
راه آهن خواف-هرات اقتصادی ترین پروژه ریلی کشور است
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
راه آهن خواف-هرات اقتصادی ترین پروژه ریلی کشور است
کرمانی ها، مجری طرح برون مرزی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: پروژه ریلی خواف - هرات یکی از اقتصادی ترین پروژه های ریلی است که در کشور ساخته شده و طبق پیش بینی های انجام شده، سالانه حدود ۴ میلیون تن بار در آن جا به جا خواهد شد.
کویر خواف نماینده جدید خراسان رضوی در لیگ دسته سه فوتبال کشور
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / استانی-ورزشی
کویر خواف نماینده جدید خراسان رضوی در لیگ دسته سه فوتبال کشور
دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی از تشکیل تیم کویر خواف خراسان رضوی جهت حضور در لیگ دسته سه فوتبال کشور خبرداد.
افتتاح دومین توربین بادی در خواف توسط شرکت توان باد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / توربین بادی / صنعت / مدیر عامل شرکت / مشهد مقدس / خواف
افتتاح دومین توربین بادی در خواف توسط شرکت توان باد
ایلنا: توربین بادی دوم شرکت توان باد در شب میلاد نبی اکرم (ص) در مشهد مقدس- خواف با حضور صالحی و کاویانی، اعضای هیات مدیره شرکت توان باد و قربانی مدیر عامل شرکت صبا نیروی سدید؛ سازنده توربین بادی و حضور دیگر مسئولان استانی افتتاح و با تمام ظرفیت شروع به کار کرد.
آب رسانی به روستای «زوزن» با مشارکت فولاد سنگان
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آب رسانی به روستای «زوزن» با مشارکت فولاد سنگان
در راستای اجرای طرح مثلت توسعۀ اقتصادی و فرهنگی شهرستان خواف، پروژۀ آبرسانی مشارکتی به بافت توسعۀ مسکن روستای زوزن با 2 هزار و 500 متر حفاری و لوله گذاری با موفقیت انجام شد.
تقویت روابط خارجی ایران و افغانستان با بهره‌برداری از راه‌آهن خواف-هرات
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
تقویت روابط خارجی ایران و افغانستان با بهره‌برداری از راه‌آهن خواف-هرات
گنبدی، مدیرکل دفتر توسعه امور بین‌الملل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی راه‌آهن خواف–هرات برای دو کشور ایران و افغانستان، اظهار کرد که این مسیر ریلی حلقه‌ای از زنجیره ترانزیتی است که از شرق عالم شروع و به قلب اروپا کشیده خواهد شد.
افغانستان زمینه‌های قابل توجهی برای صادرات، واردات و ترانزیت کالا دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
افغانستان زمینه‌های قابل توجهی برای صادرات، واردات و ترانزیت کالا دارد
راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افغانستان، از جمله کشورهایی است که زمینه‌های قابل توجهی برای واردات، صادرات و ترانزیت کالا دارد و افتتاح راه‌آهن خواف-هرات نقش موثری در توسعه ترانزیت دریایی و افزایش بهره‌وری بنادر جنوبی کشور به خصوص چابهار داشته باشد.
بخش خصوصی در انتظار تعامل و پشتیبانی دولت
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
بخش خصوصی در انتظار تعامل و پشتیبانی دولت
فرخی، یکی از فعالان بخش خصوصی از آمادگی بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در مسیر ریلی خواف – هرات خبر داد و عنوان کرد که این بخش تاکنون به تأسیس و تشکیل پایانه‌های لجستیک، پایانه‌های تخلیه و بارگیری ریلی و نیز ایجاد بنادر خشک در این مسیر ریلی اهتمام داشته است.
افتتاح ششمین مرز ریلی کشور تا پایان آبان‌ماه
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / جمهوری اسلامی ایران / افغانستان / دولت تدبیر و امید / سرخس / هرات / شرکت حمل و نقل ریلی رجا / سعید رسولی / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
افتتاح ششمین مرز ریلی کشور تا پایان آبان‌ماه
تهران- ایرنا- ششمین مرز ریلی کشور در مسیر خواف- هرات با ظرفیت ١.٧میلیون تن ترانزیت بار از کشورهای حوزه cis (مستقل مشترک المنافع)، ترکیه و خلیج فارس به زودی توسط دولت تدبیر و امید افتتاح می‌شود.
قطار توسعه تجارت ایران و افغانستان به حرکت درآمد
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / افغانستان / خواف / هرات / ایران
قطار توسعه تجارت ایران و افغانستان به حرکت درآمد
کابل - ایرنا - در حالی که کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا با نمایش های تبلیغاتی خود ادعای تلاش برای ایجاد صلح و آرامش در افغانستان را دارند، قطار مسافربری هرات-خواف با کمک بلاعوض جمهوری اسلامی ایران آماده بهره برداری می‌شود تا مسیر توسعه تجارت و رفاه مردم این کشور به جریان افتد.
راه اندازی خط آهن خواف_هرات نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود/ شرایط برای تجار ایرانی مهیا است
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
راه اندازی خط آهن خواف_هرات نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود/ شرایط برای تجار ایرانی مهیا است
«احمد سعید سادات» معتقد است افتتاح و راه‌اندازی خط‌آهن خواف-هرات تأثیر قابل توجهی در اقتصاد دو کشور خواهد داشت.
سفر ریلی به افغانستان، پس از سقوط کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / خط آهن خواف - هرات / سفرهای ریلی / ایران و افغانستان
سفر ریلی به افغانستان، پس از سقوط کرونا
در حالی که بر اساس وعده‌ها، خط ریلی خواف-هرات تا هفته آینده افتتاح می‌شود، برنامه‌ریزی‌ها برای راه‌اندازی سفرهای ریلی هرات-مشهد و هرات – تهران در حال انجام است تا در صورت حل مشکلات ناشی از شیوع کرونا این سفرها آغاز شود.
امکان حمل بار و مسافر با قطار بین ایران و افغانستان از آبان‌ ماه
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
امکان حمل بار و مسافر با قطار بین ایران و افغانستان از آبان‌ ماه
رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن با یادآوری از اینکه بهره‌برداری از مسیر ریلی خواف–هرات باعث تحکیم روابط دو کشور دوست و فارسی‌زبان ایران و افغانستان می‌شود، تاکید کرد: بر اساس تفاهم و همکاری بسیار خوب دوجانبه، کارها را پیش خواهیم برد.
بهره‌وری هوشمندانه از صنعت حمل‌ونقل ریلی ایران و افغانستان/ افتتاح قطعه سوم راه‌آهن خواف – هرات فرصت اقتصادی برای دو کشور
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / افغانستان / ایران / راه آهن / صنعت / خواف
بهره‌وری هوشمندانه از صنعت حمل‌ونقل ریلی ایران و افغانستان/ افتتاح قطعه سوم راه‌آهن خواف – هرات فرصت اقتصادی برای دو کشور
ایلنا: معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه افتتاح قطعه سوم راه‌آهن خواف – هرات فرصت‌های ارزشمند اقتصادی برای کشورهای ایران و افغانستان فراهم می‌آورد؛…
اسناد همکاری بلندمدت ایران و افغانستان آماده است/ بدنبال اتصال خط‌آهن خواف-هرات به چابهار هستیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / افغانستان / جمهوری اسلامی / جهان / دولت / مشهد
اسناد همکاری بلندمدت ایران و افغانستان آماده است/ بدنبال اتصال خط‌آهن خواف-هرات به چابهار هستیم
ایلنا: سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد اظهار داشت: سندهایی برای همکاری‌های درازمدت بین افغانستان و ایران آماده شده است و طی چند ماه آینده شاهد فصل جدیدی از…
(ویدئو) مشاهده یک بز وحشی زال در خواف
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / بز وحشی / زال / آلبینیسم / خواف / حیات وحش
(ویدئو) مشاهده یک بز وحشی زال در خواف
در پدیده ای نادر یک راس بز وحشی زال در منطقه شکار ممنوع شده در شهرستان خواف توسط محیط بانان مشاهده و فیلم برداری شد.
خط آهن هرات-خواف، دروازه تجارت ایران و افغانستان/ فاصله ۶۰کیلومتری با آبهای آزاد!
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
خط آهن هرات-خواف، دروازه تجارت ایران و افغانستان/ فاصله ۶۰کیلومتری با آبهای آزاد!
در جریان سفر «عبدالله عبدالله»، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان به تهران، افتتاح و راه اندازی نخستین خط آهن مشترک دو کشور از خواف در ایران تا هرات در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
صلح از مسیر مذاکرات بین‌الافغانی
رییس‌جمهوری روز دوشنبه با عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان درمورد شرایط امروز این همسایه شرقی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. حسن روحانی با بیان اینکه در طول دوره‌ای که افغانستان برابر تجاوزات بیگانه قرار داشته، ملت و دولت ایران کنار دولت و مردم این کشور بوده‌اند، گفت: «امیدواریم صلح و امنیت پایدار در این کشور برقرار باشد و مردم افغانستان در آرامش زندگی کنند.»  رییس‌جمهوری همچنین با ابراز امیدواری به موفقیت تلاش‌های شورای عالی مصالحه برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان، اظهار کرد: «مهم این است که مردم این کشور بعد از سال‌ها جنگ و درگیری به یک صلح واقعی برای حفظ دستاوردهای خود دست یابند و راه‌حل این مشکل نیز گفت‌وگوهای …
روحانی به عبدالله عبدالله:راه آهن خواف – هرات بزودی افتتاح می شود/ ایران آماده اتصال خط لوله گاز و فراورده های نفتی به افغانستان است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
روحانی به عبدالله عبدالله:راه آهن خواف – هرات بزودی افتتاح می شود/ ایران آماده اتصال خط لوله گاز و فراورده های نفتی به افغانستان است
رئیس جمهور با حمایت از تلاش های انجام شده برای برقراری صلح، ثبات و امنیت در افغانستان از سوی شورای عالی مصالحه در این کشور، گفت: صلح، ثبات و امنیت پایدار در افغانستان به عنوان یک کشور همسایه و برادر برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه دارد.
توافق ایران و افغانستان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
توافق ایران و افغانستان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی
اردکانیان، وزیر نیرو گفت: در اجلاس ششم کمیسیون مشترک توسعه همکاری‌های اقتصادی میان ایران و افغانستان، راه‌اندازی راه آهن هرات- خواف، همکاری‌های گمرکی، بازارچه‌های مرزی و بخش انرژی، بررسی خواهد شد.
اردکانیان: همکاری‌های ایران و افغانستان در بخش حمل و نقل و انرژی توسعه می‌یابد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / افغانستان / انرژی برق / وزارت امور خارجه / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
اردکانیان: همکاری‌های ایران و افغانستان در بخش حمل و نقل و انرژی توسعه می‌یابد
تهران- ایرنا- وزیر نیرو با اشاره به برگزاری اجلاس ششم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین ایران و افغانستان در آینده نزدیک، گفت: مسایل مربوط به راه‌اندازی راه‌آهن هرات- خواف، همکاری‌های گمرکی، بازارچه‌های مرزی و مسایل مربوط به انرژی در این اجلاس بررسی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
سگ ها 19 نفر را نجات دادند
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از یافتن ۱۹ مفقودی زنده توسط سگ های نجات هلال احمر در انواع حوادث (سیلاب، کوهستان، جنگل، آوار، انفجار گاز، زلزله و رانش زمین) در ۱۵ استان کشور خبر داد. مهدی ولی پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این سوال که از ابتدای سال جاری تاکنون چه تعداد ماموریت برای کشف و نجات افراد زنده در انواع حوادث توسط گروه آنست (آموزش و نگهداری سگ‌ های تجسس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر) انجام شده است، اعلام کرد: از روز اول فروردین تا پایان روز ۲۰ مهرماه جاری ۴۳ عملیات از سوی گروه آنست با استفاده از چندین قلاده سگ نجات از انواع سگ های نژاد ژرمن (work) و نژاد لابرادور انجام شده که از این تعداد ۲۹ مورد، عملیات موفق منجر به یافتن ۱۹ مفقودی زنده انواع …
رد پای پلنگ ایرانی در روستای خواف
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
رد پای پلنگ ایرانی در روستای خواف
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف از ثبت تصاویری تازه از پلنگ ایرانی در ارتفاعات روستای دردوی توسط محیط‌بانان این شهرستان استان خراسان رضوی خبر داد.
برگزاری اولین مجمع عمومی شرکت تعاونی مسکن فولاد سنگان
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
برگزاری اولین مجمع عمومی شرکت تعاونی مسکن فولاد سنگان
اولین مجمع عمومی شرکت تعاونی مسکن فولاد سنگان با حضور کلیه اعضا و نمایندگان اداره کار شهرستان خواف برگزار شد.
امکان انتقال ظرفیت ترانزیتی CIS با افغانستان از طریق راه‌آهن خواف-هرات/ کشورهای منطقه آماده از سرگیری مبادلات ریلی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / افغانستان / ایران / راه آهن / کشورهای منطقه / خواف
امکان انتقال ظرفیت ترانزیتی CIS با افغانستان از طریق راه‌آهن خواف-هرات/ کشورهای منطقه آماده از سرگیری مبادلات ریلی
ایلنا: مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آمادگی و علاقه کشورهای منطقه برای از سرگیری مبادلات ریلی خبر داد.
ایستگاه شمتیغ راه آهن خواف-هرات به عنوان مرز رسمی ریلی شناخته شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مصوبه هیئت وزیران / راه آهن خواف-هرات / پایانه مرزی
ایستگاه شمتیغ راه آهن خواف-هرات به عنوان مرز رسمی ریلی شناخته شد
با توجه به برگزاری مراسم بهره برداری از خط آهن خواف-هرات تا یک ماه آینده، هیئت وزیران این خط آهن در ایستگاه شمتیغ را به عنوان مرز رسمی ریلی اعلام کرد.
دسترسی به بازار ترانزیتی ۳۵میلیون‌تنی با تکمیل زیرساخت‌های ریلی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اخبار "افغانستان" / راه آهن
دسترسی به بازار ترانزیتی ۳۵میلیون‌تنی با تکمیل زیرساخت‌های ریلی
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با تکمیل زیرساخت‌هایی نظیر خط ریلی خواف ــ هرات، ایران به بازار ۳۵میلیون‌تنی در حوزه ترانزیت دست می‌یابد.
آسبادهای هزارساله نشتیفان در خواف + عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / آسبادهای نشتیفان / خواف / سبک زندگی / پارسی خبر / گردشگری
آسبادهای هزارساله نشتیفان در خواف + عکس
در جنوب شرقی شهر خواف جایی در استان خراسان رضوی، شهری به نام نشتیفان قرار دارد که قدمت آن به هزاران سال قبل و دوران پیش از اسلام باز می‌گردد. از صدها سال پیش این شهر را نشتیفان می‌خوانند. این واژه از دو بخش «نش» یا همان «نیش» و «تیفان» یا همان «توفان» تشکیل شده است است. این شهر آب و هوایی خشک دارد، در مناطقی با این آب و هوا، جانورانی مانند عقرب بسیار یافت می‌شود. نشتیفان هم مستثنا نیست و در آن به وفور عقرب دیده می‌شود. توفان نیز به بادهای موسمی که همواره در این منطقه جریان دارد، اشاره می‌کند. از قبرستان ساسانیان تا مسجد جامع آثار تاریخی بسیاری در این شهر وجود دارد، قبرستان تاریخی زرتشتیان آن که به دوران ساسانیان باز می‌گردد و گفته شده بسیاری از نوادگان پادشاهان ساسانی در آن آرامیده‌اند، شهر زیرزمینی …
راه‌آهن خواف-هرات کی راه می‌افتد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / خط آهن خواف - هرات / مدیر عامل شرکت راه‌آهن
راه‌آهن خواف-هرات کی راه می‌افتد؟
مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آغاز عملیات بهره‌برداری از خط ریلی خواف-هرات، بلافاصله پس از افتتاح این خط ریلی خبر داد.
تدارک دور جدید آموزش نیروهای راه‌آهن افغانستان در ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تدارک دور جدید آموزش نیروهای راه‌آهن افغانستان در ایران
رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آغاز عملیات بهره‌برداری از خط ریلی خواف-هرات، بلافاصله پس از افتتاح این خط ریلی خبر داد.
آغاز بهره‌برداری از خط ریلی خواف-هرات بلافاصله پس از افتتاح
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / افغانستان / راه آهن / معاون / وزیر راه و شهرسازی / خواف
آغاز بهره‌برداری از خط ریلی خواف-هرات بلافاصله پس از افتتاح
ایلنا: مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آغاز عملیات بهره‌برداری از خط ریلی خواف-هرات، بلافاصله پس از افتتاح این خط ریلی خبر داد.
افغانستان به شبکه ریلی ایران متصل می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
افغانستان به شبکه ریلی ایران متصل می‌شود
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: امیدواریم بتوانیم پروژه راه آهن خواف-هرات را حداکثر برای پاییز امسال آماده سازی کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •