شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
دانشگاه فلوریدا
محسن میلانی: بازگشت به برجام در درون دولت بایدن مدافعان جدی دارد
۲ روز قبل
محسن میلانی: بازگشت به برجام در درون دولت بایدن مدافعان جدی دارد
دیدار در گفت‌وگویی اختصاصی با محسن میلانی، استاد دانشگاه فلوریدای جنوبی و کارشناس مسائل بین‌الملل به شرایط سیاست خارجی جو بایدن در خاورمیانه و روابط ایران و آمریکا پرداخته است. متن کامل گفت‌وگو و فیلم آن را در این گزارش می‌خوانید و می‌بینید.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
سوپر ناقل‌ها چه کسانی هستند؟
ترجمه: امیر صدری دانشمندان با استفاده از مدل‌های رایانه‌ای عطسه را در افراد مختلف شبیه‌سازی‌ کرده و ویژگی‌های بیولوژیکی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند باعث شیوع شدید ویروس در محیط شود. این مطالعه که نتایج آن در ژورنال Physics of Fluids منتشر شده، ارتباط بین ویژگی‌های فیزیولوژیکی افراد و میزان پرتاب و ماندن قطرات عطسه آنها در هوا را بررسی کرد. به گفته پژوهشگران دانشگاه فلوریدای مرکزی (UCF) در ایالات متحده، برخی ویژگی‌های افراد، مانند بینی گرفته، یا از دست دادن چند دندان، می‌تواند با تأثیر بر میزان …
عوارض وحشتناک مصرف نوشابه‌ های انرژی ‌زا
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / نوشابه انرژی زا / کافئین / فشار خون / سبک زندگی / پارسی خبر
عوارض وحشتناک مصرف نوشابه‌ های انرژی ‌زا
سال‌های زیادی از معرفی اولین نوشابه‌های انرژی‌زا به بازار جهان و ایران نمی‌گذرد، اما طی همین زمان این نوشابه‌ها طرفداران پر و پا قرص خود را به ویژه میان نوجوانان و جوانان پیدا کرده است. این درحالی است که هر چه جلوتر می‌رویم، مطالعات مربوط به این نوشیدنی‌ها، مشابه مطالعات قدیمی‌تر نشان می‌دهد که استفاده مستمر از آن‌ها، عوارضی بسیار جدی به دنبال دارد، اما این عوارض چیست و آخرین مطالعات در این زمینه چه می‌گوید؟ چرا این نوشابه‌ها، انرژی‌زا هستند؟ نوشابه انرژی زا به دلیل داشتن برخی مواد مشخص، می‌تواند سطح انرژی افراد را برای مدتی افزایش دهد و هوشیاری آن‌ها را بهبود بخشد. مواد اصلی موثر در این زمینه عبارت اند از: کافئین، شکر، تورین، ویتامین‌های گروه B، گوارانا و جینسینگ. هر چند درخصوص تاثیر برخی از …
دستگاهی که توفان به پا می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
دستگاهی که توفان به پا می‌کند
فلوریدا: شرکتی در آمریکا دستگاه دمنده‌ای ساخته است که به‌عنوان قوی‌ترین توربین‌های بادی جهان می‌تواند توفان شماره5 یعنی توفانی با سرعت 256کیلومتر بر ساعت تولید کند. به گزارش آدیتی‌سنترال، این دستگاه که Wall of Wind نام دارد می‌تواند خانه‌ای را از جا کنده و هر موجود زنده‌ای را از سر راه خود بردارد. برای ساخت و تکمیل این دستگاه کالج مهندسی آمریکا موسوم به آی‌اچ‌آر‌سی و دانشگاه فلوریدا از سال2005 میلادی با یکدیگر همکاری کرده‌اند.
تعداد آرای پیش از موعد انتخابات آمریکا به ۱۰۰ میلیون رسید
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
تعداد آرای پیش از موعد انتخابات آمریکا به ۱۰۰ میلیون رسید
ایسنا نوشت: براساس گزارش "پروژه انتخابات آمریکا" در دانشگاه فلوریدا، نزدیک به ۱۰۰ میلیون آمریکایی آرای خود را به صورت پیش از موعد در صندوق‌های رای انداخته‌ یا در انتخابات پستی شرکت کرده‌اند؛ آماری که حکایت از بالاترین میزان مشارکت در انتخابات دوران معاصر آمریکا دارد.
ثبت یک رکورد جدید در انتخابات آمریکا / تعداد آراء زودهنگام، معادل ۶۹ درصد کل مشارکت در انتخابات ۴ سال پیش
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
ثبت یک رکورد جدید در انتخابات آمریکا / تعداد آراء زودهنگام، معادل ۶۹ درصد کل مشارکت در انتخابات ۴ سال پیش
المیادین نوشت:‌براساس گزارش پروژه انتخاباتی دانشگاه فلوریدا، بیش از ۹۵ میلیون آمریکایی تا دوشنبه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده اند. این میزان استقبال از انتخابات که معادل ۶۹ درصد کل مشارکت در انتخابات ۲۰۱۶ است آن هم یک روز قبل از رای گیری رسمی، راه را برای ثبت بیشترین مشارکت در انتخابات آمریکا در تاریخ معاصر، هموار می‌کند.
بیش از ۹۰ میلیون آمریکایی در انتخابات شرکت کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
بیش از ۹۰ میلیون آمریکایی در انتخابات شرکت کرده‌اند
براساس آمار «پروژه انتخابات آمریکا» در دانشگاه فلوریدا، بیش از ۹۰…
تولید باتری‌های جان سخت با صفحات مسی
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / باتری لیتیومی / ایالات متحده امریکا / شارژ
تولید باتری‌های جان سخت با صفحات مسی
محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی از تولید باتری‌هایی برای جایگزین کردن به جای باتری‌های لیتیومی خبر داده‌اند که در آنها از صفحات مسی برای افزایش طول عمر استفاده شده است.
۹ روز تا انتخابات آمریکا؛ نتیجه آخرین نظرسنجی‌ها در ایالت‌های کلیدی
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / انتخابات آمریکا / ترامپ و بایدن / نظرسنجی انتخابات آمریکا
۹ روز تا انتخابات آمریکا؛ نتیجه آخرین نظرسنجی‌ها در ایالت‌های کلیدی
برخی کارشناسان از جمله مایکل مک دونالد، استاد دانشگاه فلوریدا پیش بینی کرده اند که در این دوره از انتخابات با در نظر گرفتن میزان مشارکت زودهنگام رای دهندگان، رکورد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری با مجموع ۱۵۰ میلیون رای شکسته خواهد شد. در این صورت آمریکا با مشارکت ۶۵ درصد از واجدان شرایط در رای گیری شاهد بیشترین میزان مشارکت از سال ۱۹۰۸ میلادی تاکنون خواهد بود.
ترامپ یا بایدن!؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / فارن پالیسی / اوکراین / دانشگاه فلوریدا / پاکستان / ریگان / نیروی قدس سپاه پاسداران / عراق / قاسم سلیمانی / هیلاری کلینتون / بحرین
ترامپ یا بایدن!؟
تهران- ایرنا- ملت ایران همچنان بر مبانی انقلاب و پیروی از امامین انقلاب پای می‌فشرد و به زودی در جنگ اقتصادی هم آمریکا را شکست خواهد داد. برای ملت ما دموکرات و جمهوریخواه تفاوت ندارد. برای ملت ایران حفظ دین و ارزش‌های الهی و انقلابی مهم است.
کرونا و  میزان مرگ و میر ناشی از آن تاثیر زیادی بر آرای مردم آمریکا دارد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / دانشگاه فلوریدا / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
کرونا و میزان مرگ و میر ناشی از آن تاثیر زیادی بر آرای مردم آمریکا دارد
تهران- ایرنا- بر اساس نظریه کارشناسان در آمریکا شیوع بیماری کرونا ومیزان و مرگ و میر ناشی از آن و تاثیر مخرب آن بر اقتصاد این کشور تاثیر زیادی بر آرای مردم آمریکا دارد.
بررسی سه داروی ضد ویروسی به عنوان درمان احتمالی ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
بررسی سه داروی ضد ویروسی به عنوان درمان احتمالی ویروس کرونا
محققان "دانشگاه فلوریدا" در حال مطالعه بر روی سه داروی ضد ویروسی به عنوان یک درمان بالقوه علیه کووید-۱۹هستند.
ویدئو | شیلد محافظ صورت چقدر در پیشگیری از کرونا مؤثر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ویدئو | شیلد محافظ صورت چقدر در پیشگیری از کرونا مؤثر است؟
یک تصویرسازی جدید که توسط پژوهشگران دانشگاه فلوریدا آتلانتیک انجام شده، نشان می‌دهد که شیلدهای محافظ صورت و ماسک‌های دارای دریچه بازدم، بهترین محافظ برای جلوگیری از انتشار کووید۱۹ به شمار نمی‌روند.
گاردین: از محافظ صورت و ماسک‌های دارای دریچه تنفسی استفاده نکنید
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ویروس کرونا / ماسک صورت
گاردین: از محافظ صورت و ماسک‌های دارای دریچه تنفسی استفاده نکنید
محققان دانشگاه فلوریدا آتلانتیک با بررسی میزان اثرگذاری ماسک‌های پارچه‌ای و محافظ‌های پلاستیکی صورت دریافتند، محافظ‌های صورت جایگزین مناسبی برای ماسک نیستند و نمی‌توانند مانع شیوع بیماری کووید ۱۹ شوند و همچنین استفاده از ماسک‌های دارای دریچه تنفسی نیز توصیه نمی‌شود.
ویدئو/کارشناس بی بی سی: خیلی‌ها علیه قرارداد ایران و چین شلوغ می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
ویدئو/کارشناس بی بی سی: خیلی‌ها علیه قرارداد ایران و چین شلوغ می‌کنند
محسن میلانی مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک در دانشگاه فلوریدای جنوبی در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت: خیلی‌ها درباره قرارداد ایران و چین دارند شلوغ می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
پروژه ساخت سریع‌ترین ابررایانه هوش مصنوعی جهان کلید خورد
شرکت انویدیا کورپ و دانشگاه فلوریدا برای ساخت سریع‌ترین ابررایانه هوش‌مصنوعی جهان در آموزش عالی متحد شدند. به گزارش «ایسنا»، این پروژه ۷۰میلیون دلاری شامل هدیه ۲۵میلیون دلاری از سوی شرکت تراشه‌سازی انویدیا است که شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و آموزش به علاوه ۴۵ میلیون دلار از سوی دانشگاه فلوریدا و کریس‌مالاکوفسکی، فارغ‌التحصیل این دانشگاه و یکی از موسسان انویدیا می‌شود. این دانشگاه همچنین «های‌پرگاتور»، ابررایانه فعلی خود را با استفاده از تراشه‌های انویدیا ارتقا خواهد داد و آن را تا اوایل سال ۲۰۲۱ عملیاتی خواهد کرد. براساس گزارش رویترز، انویدیا به‌عنوان سازنده تراشه‌های گرافیکی برای رایانه‌های شخصی و واقع گرایانه‌تر کردن بازی‌های ویدئویی معروف است، اما محققان این شرکت اکنون از تراشه‌هایشان در داخل …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
انحراف شهاب‌سنگ با شهاب‌سنگ
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که راهی بهینه برای دفاع از زمین در مقابل برخورد یک شها‌ب‌سنگ این است که آن را به یکی دیگر وصل کنیم. به گزارش دیلی‌میل، مقاله‌ای توسط «فلاویان وندیتی» از دانشگاه فلوریدای مرکزی در مباحث خاص «ای‌پی‌جی» چاپ شده است که نشان می‌دهد استفاده از یک قلاب یا مانع برای تغییر مرکز ثقل این «جفت شهاب‌سنگ‌ها»، مسیر حرکت آن را تغییر می‌دهد. شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای، شهاب‌سنگ «بنو» را موضوع آزمایش قرار داده است. بنو یک شهاب‌سنگ خطرناک با قطر تقریبی ۴۹۰ متر است. این جرم آسمانی تقریبا ۱۰ …
دانشگاه "فلوریدا" برای پرسنل خود بازگشایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
دانشگاه "فلوریدا" برای پرسنل خود بازگشایی می‌شود
مقامات دانشگاه فلوریدا پس از رایزنی‌های مختلف اعلام کردند که این دانشگاه به آرامی برای پرسنل خود بازگشایی می‌شود.
فناوری شارژ بین خودروها نیاز به توقف مدل‌های برقی را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
فناوری شارژ بین خودروها نیاز به توقف مدل‌های برقی را کاهش می‌دهد
گروهی از پژوهشگران  دانشگاه فلوریدا ایده جالبی برای سیستم شارژ خودرو ارائه داده‌اند که از آن می‌توان برای شارژ خودروهای خودران و برقی در مسیر حرکت استفاده کرد.
پروژه تحقیقاتی افزایش گل‌دهی، میوه‌دهی و بلوغ انبه در دانشگاه اراک انجام شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه اراک / پژوهش
پروژه تحقیقاتی افزایش گل‌دهی، میوه‌دهی و بلوغ انبه در دانشگاه اراک انجام شد
در یک پروژه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه فلوریدا در آمریکا، مرکز تحقیقات و صنایع داروین در استرالیا و دانشگاه اراک، روش‌های مختلف هرس برای بهبود گل‌دهی و میوه‌دهی انبه ارائه شد.
بسیج دانشجویان فلوریدا برای کمک به بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / کروناویروس / دانشگاه فلوریدا / دانشجویی / کرونا در جهان
بسیج دانشجویان فلوریدا برای کمک به بحران کرونا
۳۰ تن از اعضای دانشگاه "فلوریدا" برای کمک به بهبود بحران "کرونا ویروس" در آمریکا به خدمت گرفته شدند.
تندروها  در امریکا  «کرونا» را 
به ابزار فشار علیه ایران تبدیل کردند
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
تندروها در امریکا «کرونا» را به ابزار فشار علیه ایران تبدیل کردند
آیا شیوع ویروس کووید 19 با توجه به تبعات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن به نقطه تغییری در روابط بین‌الملل تبدیل خواهد شد؟ ناکارآمدی دولت‌ها در مهار این بحران از نقطه شروع تا تصمیم‌گیری‌های حیاتی برای پایان دادن به قرنطینه و بازگشت کسب و کار به شرایط عادی تا چه اندازه می‌تواند به افزایش یا افت محبوبیت دولتمردان تبدیل شود؟ دونالد ترامپ در سال انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا از بحران کرونا سربلند بیرون خواهد آمد یا مدیریت تا اینجای ضعیف وی به پاشنه‌آشیل منازعه‌های انتخاباتی او با جو بایدن از جبهه دموکرات‌ها تبدیل خواهد شد؟ سینا عضدی، پژوهشگر مرکز تحقیقات استراتژیک دانشگاه فلوریدای جنوبی در گفت‌وگو با «اعتماد» می‌گوید که اگر شرایط اقتصادی …
پیشی گرفتن بایدن در یک نظرسنجی از ترامپ
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
پیشی گرفتن بایدن در یک نظرسنجی از ترامپ
نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه فلوریدای شمالی نشان می‌دهد «جو بایدن» با ۶ پله صعود در ایالت فلوریدا که بزرگترین میدان نبرد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ محسوب می‌شود از دونالد ترامپ، رقیب اصلی جمهوریخواه خود سبقت گرفته است.
توسعه روشی نوین برای تشخیص زودتر سرطان پروستات
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / سرطان پروستات / سرطان
توسعه روشی نوین برای تشخیص زودتر سرطان پروستات
پژوهشگران "دانشگاه فلوریدای مرکزی" (University of Central Florida) موفق به توسعه روشی نوین شده‌اند و بنابر گفته‌ها این روش ممکن است به آنها در شناسایی زودتر سرطان پروستات کمک کند.
کنترل و تنظیم مستمر فشار چشم در بیماران مبتلا به گلوکوم
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
کنترل و تنظیم مستمر فشار چشم در بیماران مبتلا به گلوکوم
تهران – ایرنا – محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی موفق به توسعه روشی شده‌اند که امکان کنترل و تنظیم مداوم فشار چشم بیماران مبتلا به گلوکوم را بدون کوچکترین آسیب امکان‌پذیر می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خطر ابتلای ۵ میلیارد نفر به ویروس کرونا
«ویروس واگیردار کرونا درصورتی که کنترل نشود می‌تواند دوسوم جمعیت جهان را درگیر کند.»؛ این را مشاور سازمان سلامت جهانی می‌گوید. ایرا لانگینی، دانشمند برتر بیماری‌های عفونی و مدیرمرکز آماری بیماری‌های عفونی در دانشگاه فلوریدا معتقد است که روش‌های سختگیرانه چین که شامل قرنطینه افراد مبتلا به ویروس کرونا می‌شود فقط روند شیوع بیماری را کند می‌کند. این محقق می‌‌گوید: با وجود این روش‌ها، همچنان ویروس کرونا در حال گسترش در چین و سایر کشورهای دنیاست. آمار و اطلاعات نشان می‌دهد که هر فرد مبتلا به ویروس کرونا …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فناوری نانو / سرطان
بهبود روش درمان سرطان پانکراس با نانوذرات پپتیدی
تهران- ایرنا- پژوهشگران دانشگاه فلوریدای جنوبی از نانوذرات پپتیدی برای رهایش RNA به داخل بدن موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به تومور پانکراس استفاده کردند، نتایج نشان داد که این روش می‌تواند فرآیند درمان را بهبود دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
یک بلای طبیعی به نام توفان لرزه کشف شد
دانشمندان دانشگاه فلوریدا به تازگی یک بلای طبیعی جدید به نام توفان لرزه را کشف کرده اند که ترکیبی از زمین لرزه و توفان است، البته این پدیده بر خلاف تصور چندان مخرب نیست.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / دلفین / مقاومت آنتی بیوتیکی
دلفین‌ها میزبان باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک هستند
محققان دانشگاه فلوریدا در یک مطالعه طولانی مدت دریافتند که دلفین‌ها میزبان باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک در بدن خود هستند که زنگ خطر بزرگی را در محیط زیست به صدا در می‌آورد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / چاپ 3بعدی / بافت / دارو
کاهش هزینه‌های تولید دارو با استفاده از بافت‌های زنده چاپ ۳بعدی
"توماس ای آنجلینی"(Thomas E. Angelini) استاد دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا دانشگاه فلوریدا و گروه تحقیقاتی او از "آزمایشگاه مهندسی ماده نرم" موفق به توسعه میکرو پرتوهای زنده از سلول‌های گلیوبلاستوما و مواد برون یاخته‌ای در یک میکروژل بسته بندی شده، گشته‌اند.
۱۳۹۸-۰۵-۲۸
چرا پس از گریه کردن احساس بهتری داریم؟
تحقیقی که در دانشگاه فلوریدای جنوبی روی یادداشت‌های روزانه افراد انجام شده مشخص کرد که افراد معمولا روزهای قبل و بعد از یک گریه احساس غمگینی می کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
درمان ناشنوایی با توسعه یک داروی جدید
تهران – ایرنا – محققان دانشگاه فلوریدای شمالی با ترکیب هورمون و داروهای ضد التهابی در حال توسعه دارویی هستند که کم‌شنوایی و ناشنوایی ناشی از کهولت سن را درمان می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
چرا حملات فیشینگ هنوز قربانی می‌گیرند؟
فیشینگ یکی از روش‌های متداول کلاهبرداری سایبری است. هکرهای زبردست در سالیان اخیر از حملات فیشینگ به عنوان نخستین قدم در اجرای تعدادی از بزرگ‏ترین نفوذهای سایبری و رخنه‌های اطلاعاتی بهره برده‌اند. دانش این گروه‌ها به مرور زمان افزایش یافته و به همین دلیل حملات آنها نیز پیچیده‌تر شده است.سوال اینجاست که چرا پس از گذشت چند دهه هنوز هم این روش‌ها کارایی خود را از دست نداده‌اند. Elie Bursztein، محقق امنیتی گوگل و Daniela Oliveira، استاد دانشگاه فلوریدا در خلال کنفرانس امنیتی Black Ha2019 اطلاعات جالبی را مورد گستردگی این حملات و ویژگی های آنها ارائه کرده‌اند. یکی از دلایل اصلی موفقیت این حملات نا‏آگاهی کاربران و عدم استفاده آنها از سیستم تایید هویت دو مرحله‌ای است. به گفته گوگل ۴۵ درصد کاربران اینترنت …
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
هشدار متخصصان: خرید مکمل‌ برای سلامت مغز هدر دادن پول است
نتایج یک بررسی جدید که در دانشگاه فلوریدا صورت گرفته نشان می‌دهد خرید مکمل برای سلامت مغز هدر دادن پول است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
مصرف غذای فرآوری شده موجب ابتلا به اوتیسم می‌شود
تهران- ایرنا - محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی دریافتند مصرف غذای فرآوری شده توسط زنان باردار می‌تواند منجر به ابتلای نوزادان به اوتیسم شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
ساخت قوی‌ترین آهنربای جهان
براساس نتایج یک پژوهش جدید، دانشمندان دانشگاه فلوریدا رکورد قوی‌ترین میدان مغناطیسی پیوسته را شکستند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
محسن میلانی به یورونیوز: ایران برای بدتر نشدن شرایطش باید با آمریکا مذاکره کند
استاد علوم سیاسی دانشگاه فلوریدای جنوبی در گفتگو با سعید جعفری خبرنگار یورونیوز فارسی می‌گوید: «هرچند ایران یک قدرت در منطقه است، اما آنقدر قدرت ندارد که بر سر برنامه موشکی و همچنین سیاست‌های منطقه‌ای‌اش با اروپا و آمریکا وارد دعوا شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
گفتگو با سینا عضدی؛ آیا جان بولتون موفق خواهد شد جنگ با ایران را آغاز کند؟
پژوهشگر مرکز تحقیقات استراتژیک و دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی در گفتگو با یورونیوز می‌گوید: «مردم آمریکا در انتخابات‌ها به کسانی رای می‌دهند که این کشور را از جنگ‌های منطقه خاورمیانه خارج کند.»
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
کنترل بیماری پارکینسون با حسگر حرکتی به کمک دانشمند ایرانی
پژوهشگران دانشگاه فلوریدا آتلانتیک به سرپرستی «بهناز قرآنی» حسگرهای حرکتی توسعه داده‌اند که بیماران مبتلا به پارکینسون توسط آنها می‌توانند علائم این بیماری را کنترل کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
ارتباط جالب تعداد سلفی‌های اینستاگرام با ناپایداری روابط عاطفی
اقتصاد نیوز:پژوهش محققان دانشگاه فلوریدا بر روی کاربران اینستاگرام نشان می‌دهد به اشتراک‌گذاری آنلاین عکس‌ها می‌تواند موجب بروز مشکلات احساسی در روابط شرکای عاطفی شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ابداع روشی برای افزایش ۳۰برابری سرعت نور
محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی می‌گویند روشی را برای افزایش سی برابری سرعت حرکت نور نسبت به حالت عادی ابداع کرده اند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ترامپ دوشنبه درباره بحران سیاسی ونزوئلا سخنرانی می‌کند
ایلنا: رئیس‌جمهوری آمریکا بناست روز دوشنبه در دانشگاه فلوریدا در میامی درباره وضعیت سیاسی ونزوئلا سخنرانی کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •