پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
درگیری مسلحانه
۳۸ ساعت قبل / درگیری مسلحانه / سودان جنوبی
۸۱ کشته در درگیری مسلحانه در سودان جنوبی
به گزارش فارس، سخنگوی ارتش سودان جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که دستکم هشتاد و یک نفر در ایالت «واراب» این کشور طی یک درگیری شدید میان افراد مسلح و نیروهای دولتی که در حال خلع سلاح باندهای مسلح غیرمجاز بودند، کشته شدند.
۳۸ ساعت قبل / تیراندازی در شادگان / عامل تیراندازی شادگان
دستگیری عامل اصلی فراخوان‌ها و محرک تیراندازی‌ها درشادگان
به گزارش فارس، سید محمد صالحی جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: در پی درگیری مسلحانه 2 طایفه که منجر به فوت یک شهروند شد و به تبع آن انتشار فراخوان‌های مبنی بر دعوت مردم به مسدود کردن جاده ها و تیراندازی از طریق فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت.
۲ روز قبل
دستگیری ۱۱ عامل درگیری سعادت‌آباد تهران
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۱۱ عامل درگیری محله سعادت‌آباد دستگیر شدند که از مخفیگاه این افراد سلاح نیز کشف شد.به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سردار حمید هداوند اظهار کرد: در پی درگیری بین دو گروه از اراذل و اوباش در یکی از خیابان‌های سعادت‌آباد، پلیس با جدیت تمام از همان ساعات اولیه درگیری بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داد.وی افزود: علاوه بر دستگیری ۳ عامل درگیری که در کمتر از ۲۴ ساعت توسط پلیس شناسایی و بازداشت شده بودند، در طول چند روز گذشته نیز ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ موفق به شناسایی مخفیگاه تعدادی دیگر از عاملان و مرتبطان با این پرونده در نقاط مختلف شهر تهران شدند. با هماهنگی مقام قضائی در عملیات‌های جداگانه ماموران …
فرمانده انتظامی: دستگیری عاملان تیراندازی خونین در سعادت‌آباد
۲ روز قبل
فرمانده انتظامی: دستگیری عاملان تیراندازی خونین در سعادت‌آباد
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری عاملان درگیری مسلحانه در محله سعادت‌آباد خبر داد.
احتمال تکرار فاجعه بیروت در بنادر نفتی لیبی
۲ روز قبل
احتمال تکرار فاجعه بیروت در بنادر نفتی لیبی
مدیر شرکت ملی نفت نفت لیبی هشدار داد وجود کالاهای قابل اشتعال در پایانه های صادرات نفت مهم لیبی که در اطراف آنها درگیری های مسلحانه در جریان است، ریسک وقوع فاجعه بدتر از انفجار هفته گذشته بندر بیروت را ایجاد کرده است.
کشف ۴ تن و ۴۸۴ کیلو موادمخدر در سیستان‌وبلوچستان
۳ روز قبل
کشف ۴ تن و ۴۸۴ کیلو موادمخدر در سیستان‌وبلوچستان
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۴ تن و ۴۸۴ کیلو مواد افیونی و دستگیری ۴ سوداگر مرگ، در درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان‌ های نیکشهر و سراوان خبر داد.
۳ روز قبل
ذره‌بین
عاملان تیراندازی در سعادت‌آباد دستگیر شدند [شهروند] جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ آخرین جزئیات پرونده درگیری مسلحانه اراذل و اوباش در محله سعادت‌آباد را تشریح کرد. ساعت ۱۸ هفتم مرداد درگیری مسلحانه‌ای در سعادت‌آباد تهران بین دو گروه از اراذل و اوباش به وقوع پیوست که منجر به مصدومیت دو نفر از آنها شد. اراذل و اوباش در منطقه مذکور قرار دعوا گذاشته بودند و با سلاح گرم اقدام به تیراندازی به سوی یکدیگر کردند. سردار حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره آخرین وضع این پرونده گفت: «در پی درگیری دو گروه از اراذل و اوباش در یکی از خیابان‌های سعادت‌آباد، پلیس با جدیت تمام از همان ساعات اولیه بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داد. سه نفر از عاملان …
درگیری طایفه‌ای در اندیمشک ۳ کشته بر جا گذاشت
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / نیروی انتظامی / درگیری / درگیری مسلحانه / اندیمشک
درگیری طایفه‌ای در اندیمشک ۳ کشته بر جا گذاشت
فرمانده انتظامی اندیمشک از کشته شدن سه نفر در درگیری طایفه‌ای امروز در بخش "الوار گرمسیری" از توابع این شهرستان خبر داد.
درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ/ کشف بیش از 4 تن مواد مخدر
۴ روز قبل / سرهنگ کریمی / رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا / مواد مخدر / کشف / درگیری / دستگیری / قاچاقچی&#x
درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ/ کشف بیش از 4 تن مواد مخدر
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از کشف 4 تن و 484 کیلو مواد افیونی و دستگیری 4 سوداگر مرگ در درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ در سیستان و بلوچستان خبر داد.
کشف بیش از ۴ تن مواد افیونی و دستگیری ۴ سوداگر مرگ
۴ روز قبل / مواد مخدر / اعتیاد / پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا
کشف بیش از ۴ تن مواد افیونی و دستگیری ۴ سوداگر مرگ
تهران-ایرنا-- رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر نیروی انتظامی از کشف ۴ تن و ۴۸۴ کیلو مواد افیونی و دستگیری ۴ سوداگر مرگ، در درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان‌ های "نیک شهر" و "سراوان" خبر داد.
حقوق بین المللی بشردوستانه موثرترین ابزار برای تضمین ایمنی و کرامت انسان‌ها است
۵ روز قبل / جنگ / دبیرکل جمعیت هلال احمر / کمیته بین المللی صلیب سرخ
حقوق بین المللی بشردوستانه موثرترین ابزار برای تضمین ایمنی و کرامت انسان‌ها است
تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال‌احمر حقوق بین‌المللی بشردوستانه را یکی از موثرترین ابزارهای جامعه جهانی برای تضمین ایمنی و کرامت انسان‌ها در زمان جنگ و مخاصمه دانست و گفت: در حقوق بین المللی بشردوستانه به‌کارگیری سلاح‌هایی که در زمان جنگ و درگیری مسلحانه آثار هولناکی به جا گذاشته می‌شود یا میان رزمندگان و غیرنظامیان، تفکیک قائل نمی‌شوند، ممنوع یا محدود شده است.
آخرین وضعیت پرونده درگیری مسلحانه اراذل و اوباش در سعادت آباد/ ۸ نفر دستگیر شدند
۵ روز قبل / سعادت آباد / درگیری
آخرین وضعیت پرونده درگیری مسلحانه اراذل و اوباش در سعادت آباد/ ۸ نفر دستگیر شدند
سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص آخرین وضعیت پرونده درگیری اراذل و اوباش در سعادت آباد و دستگیری عوامل و مرتبطان با این حادثه اظهار داشت: سه نفر از عاملان درگیری در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و بازداشت شده و در طول چند روز گذشته نیز مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ موفق به شناسایی مخفیگاه تعداد دیگری از عاملان و مرتبطان به این پرونده درگیری در شهر‌های شمالی کشور و برخی نقاط حاشیه تهران شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کولبر نکشید
هشتگ #کولبر_نکشید در روزهای گذشته به هشتگ اول ایران در توییتر تبدیل شد. این هشتگ در اعتراض به کشته شدن وزیر محمدی کولبر ۲۹ ساله اهل روستای حشمر از توابع شهرستان ثلاث باباجانی شکل گرفت. در سال‌های گذشته نیز کاربران فضای مجازی به کشته ‌شدن کولبران اعتراضاتی کرده ‌بودند. حتی این اعتراضات به مجلس نیز کشیده شد که منجر به واکنش وزارت کشور و تسهیل در آمد و شد کولبران شده‌ بود. ولی سوال اینجاست که رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی تا چه حد به زوایای مختلف کشته شدن کولبران پرداخته‌اند؟ روی دیگر سکه؛ «مرزبانان هنگ مرزی سردشت روز ۹ مرداد ۹۹ حین رصد و پایش نوار مرزی متوجه برخی تحرکات در مرز شده که پس از بررسی بیشتر متوجه جابه‌جایی کالای قاچاق و انتقال آن شدند. مرزبانان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری بین ایران و عربستان سعودی است
نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است.»به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ادعا کرد که اسلام آباد تمامی تلاش خود را برای ممانعت از بروز درگیری مستقیم میان ایران و عربستان به کار گرفته و موفق نیز شده است. او به شبکه الجزیره گفت که میانجیگری پاکستان میان تهران و ریاض همچنان ادامه دارد و این واسطه‌گری پیشرفت آهسته‌ای دارد. عمران خان در ادامه تاکید کرد: بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است. او در خصوص ترکیه نیز گفت که اسلام‫آباد خواهان توسعه همکاری‌های اقتصادی با ترکیه و بهبود روابط دو جانبه است. عمران خان همچنین در …
روایت عمران‌خان از میانجی‌گری‌های پاکستان میان ایران و عربستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / عمران خان / ایران و عربستان
روایت عمران‌خان از میانجی‌گری‌های پاکستان میان ایران و عربستان
فارس نوشت: نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است.»
ویدئو/ تیراندازی در سعادت آباد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ویدئو/ تیراندازی در سعادت آباد
ویدیوهایی در شبکه های اجتماعی با مضمون تیراندازی در سعادت آباد تهران منتشر شد که گروهی جوان را در حال درگیری مسلحانه در خیابان نشان می داد.
(ویدیو) ماجرای درگیری مسلحانه در سعادت آباد چه بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / تیراتدازی مسلحانه
(ویدیو) ماجرای درگیری مسلحانه در سعادت آباد چه بود؟
بر اساس اعلام پلیس پیشگیری تهران حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز سه‌شنبه، هفتم مردادماه از طریق تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع درگیری مسلحانه در منطقه سعادت آباد به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
درگیری خونبار اراذل و اوباش در سعادت‫آباد
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ، جزئیات درگیری مسلحانه اراذل و اوباش در سعادت‌آباد تهران را تشریح کرد. سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با فارس درخصوص جزئیات درگیری و تیراندازی اراذل و اوباش در محله سعادت آباد تهران اظهار کرد: در ساعت ۱۸ مورخه ۷ مرداد، خبری مبنی بر درگیری مسلحانه در سعادت آباد به ماموران پلیس تهران واصل شد.جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: با حضور ماموران در محل و بررسی اولیه مشخص شد دو گروه از اراذل و اوباش با دو دستگاه خودروی سوناتا و جک مشکی با سلاح گرم در محدوده فوق درگیر شده و اقدام به تیراندازی کردند. وی گفت: در پی درگیری مسلحانه اراذل و اوباش دو نفر مصدوم شدند که اراذل یکی را با خود برده و دیگری در بیمارستان تحت درمان است.جانشین …
فیلم| تیراندازی خونین در سعادت‌آباد تهران به‌خاطر یک دختر!
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ارازل اوباش / درگیری مسلحانه
فیلم| تیراندازی خونین در سعادت‌آباد تهران به‌خاطر یک دختر!
دو خودروی جک مشکی و سوناتا سفید رنگ اقدام به تیراندازی به سمت یکدیگر کردند. جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ، جزئیات درگیری مسلحانه اراذل و اوباش در سعادت‌آباد تهران را تشریح کرد.
درگیری نظامی در جنوب لبنان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
درگیری نظامی در جنوب لبنان
عصر روز گذشته مناطق مرزی جنوب لبنان با فلسطین اشغالی به مدت 2 ساعت شاهد درگیری‌های مسلحانه میان ارتش اسرائیل با نیروهای حزب‌الله بود.  به گزارش شبکه 13 تلویزیون اسرائیل، همزمان با شلیک دو موشک کورنت، چندین مجموعه نظامی در نقاط مختلفی از خط مرزی لبنان با فلسطین اشغالی، حملات مسلحانه‌ای را علیه نیروهای اسرائیلی آغاز کردند. برخی منابع همچنین مدعی هستند مجموعه‌های مذکور از خط مرزی نیز عبور کرده و درگیری مسلحانه میان طرفین برای دقایقی در داخل فلسطین اشغالی جریان داشته است؛ امری که با توجه به آماده‌باش …
بیش‌از یک تن موادمخدر در خاش کشف شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / سیستان و بلوچستان / خاش / مواد مخدر / انتظامی
بیش‌از یک تن موادمخدر در خاش کشف شد
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه ماموران انتظامی شهرستان خاش با قاچاقچیان و کشف یک تن و ۱۴۹کیلوگرم موادمخدر خبر داد.
تیراندازی در شیکاگو ۱۴ مجروح بر جای گذاشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / تیراندازی / شیکاگو / ایالات متحده آمریکا
تیراندازی در شیکاگو ۱۴ مجروح بر جای گذاشت
شهر شیکاگو در آمریکا شاهد وقوع درگیری مسلحانه در یک مراسم تدفین بود که طی آن دستکم ۱۴ نفر مجروح شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
دستگیری عوامل درگیری مسلحانه منجر به قتل در یاسوج
رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری ۹ نفر از افراد شرکت کننده در درگیری مسلحانه در یاسوج خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ سعید بالش زر در تشریح جزئیات این خبر گفت: در‫پی درگیری مسلحانه منجر به قتل در شهر یاسوج موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت. وی افزود: پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد درگیری مسلحانه به دلیل اختلافات قبلی به وقوع پیوسته است و در‫حین درگیری مسلحانه شخصی که با خودروی پراید از مسیر خیابان در حال تردد بوده به وسیله سلاح گرم توسط منازعان به قتل رسید.رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به دلیل حساسیت موضوع با تلاش و کوشش کارآگاهان پلیس آگاهی استان و با تعامل و همکاری بسیار خوب دستگاه مقتدر قضایی از ادامه درگیری قومی و قبیله‌ای و ایجاد …
دستگیری عاملان قتل اشتباهی دانشجوی دندانپزشکی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
دستگیری عاملان قتل اشتباهی دانشجوی دندانپزشکی
به‌دنبال درگیری طایفــــه‌ای در شهرستان یاسوج که منجر به تیراندازی و قتل جوانی بی‌گناه در این حادثه شده بود، کارآگاهان پلیس موفق به دستگیری عاملان این جنایت شدند. سرهنگ سعید بالش زر، رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این خبر گفت: در پی درگیری مسلحانه منجر به قتل در شهر یاسوج، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت و پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد درگیری مسلحانه به‌دلیل اختلافات قبلی به وقوع پیوسته است و حین درگیری مسلحانه شخصی که با خودروی پراید از مسیر خیابان در حال تردد …
رییسعلی دلواری انقلابی تنگستانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / عکس روز / تصاویر روز
رییسعلی دلواری انقلابی تنگستانی
رئیس علی دلواری فرزند رئیس محمد، کدخدای ده دلوار بود که در سال 1260 شمسی متولد شد. او که در پاکی سرشت و صفات حمیده زبانزد خاص و عام بود در زمان اشغال بوشهر توسط انگلستان با کمال رشادت و شجاعت با دشمنان جنگید و شکست سنگینی را به آنان داد. اما متأسفانه در درگیری تنگک صفر در سال 1915 میلادی به شهادت رسید. ماجرا بدین قرار بود که به محض ورود ارتش انگلستان به بوشهر چهارده نفر از ساکنین علیه اشغالگران اعتراض کردند، ولی چون صرفاً معترض اجتماعی بوده و جنگجو نبودند دستگیر و به هندوستان تبعید شدند. همچنین حدود دوماه پیش از اشغال بوشهر و وقوع حادثه مذکور، ژنرال کاکس کنسول انگلستان در خلیج فارس به روحانی متنفذ دشتستان نامه ای نوشت و از او خواست از نفوذ خود استفاده کرده و مانع درگیری و ایجاد آشوب در زمان اشغال …
کشف محموله 1.5 تنی موادمخدر پس از درگیری 3ساعته/ به آتش کشیدن خودروی حامل مواد توسط سوداگران
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-اجتماعی / پلیس سمنان / مواد مخدر / سمنان
کشف محموله 1.5 تنی موادمخدر پس از درگیری 3ساعته/ به آتش کشیدن خودروی حامل مواد توسط سوداگران
فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف بیش از یک تن و 491 کیلوگرم موادمخدر در عملیات مشترک با پلیس سیستان و بلوچستان پس از 3 ساعت درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ خبرداد.
پلیس سمنان پس از ۳ ساعت درگیری مسلحانه ۱.۴ تن موادمخدر کشف کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
پلیس سمنان پس از ۳ ساعت درگیری مسلحانه ۱.۴ تن موادمخدر کشف کرد
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: یک تن و ۴۹۱ کیلوگرم موادمخدر پس از ۳ ساعت درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ در عملیات مشترک با پلیس سیستان و بلوچستان کشف شد.
درگیری‌ در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان/ ۲ نفر کشته شدند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / درگیری مسلحانه
درگیری‌ در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان/ ۲ نفر کشته شدند
رسانه ها از وقوع درگیری مسلحانه در مرز میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان با ۲ کشته خبر می دهند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
کوچکترین درگیری و ناامنی در گچساران و مناطق اطراف آن واقع نشده است
روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت کشور با صدور اطلاعیه هرگونه ارتباط و انتصاب تصاویر پخش شده در فضای مجازی با تصمیم اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص منتخب یکی از حوزه‌های انتخابیه در استان کهگیلویه و بویراحمد را تکذیب و اعلام کرد که کوچک‫ترین درگیری و ناامنی در گچساران و مناطق اطراف آن واقع نشده است.در متن این اطلاعیه آمده است: «نظر به اینکه در‫پی تصمیم اخیر مجلس شورای اسلامی در‫خصوص منتخب یکی از حوزه‌های انتخابیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، برخی کانال‌ها در فضای مجازی، با انتشار برخی کلیپ‌های آرشیوی مربوط به حوادث سال‌های گذشته سایر مناطق، در صدد القای درگیری مسلحانه در گچساران هستند و از این رهگذر تحریک عواطف مردم در منطقه و پخش اخبار جعلی در سطح افکار عمومی کشور  را دنبال می‌کنند. ضمن تکذیب …
گچساران آرام، فیلم‌ها جعلی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
گچساران آرام، فیلم‌ها جعلی
وزارت کشور با صدور اطلاعیه‌ای هرگونه ارتباط و انتصاب تصاویر پخش‌شده در فضای مجازی با تصمیم اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص منتخب یکی از حوزه‌های انتخابیه در استان کهگیلویه و بویراحمد را تکذیب و اعلام کرد که کوچک‌ترین درگیری و ناامنی در گچساران و مناطق اطراف آن واقع نشده است. به گزارش ایسنا، وزارت کشور اعلام کرده است: برخی کانال‌ها در فضای مجازی، با انتشار برخی کلیپ‌های آرشیوی مربوط به حوادث سال‌های گذشته سایر مناطق، درصدد القای درگیری مسلحانه در گچساران هستند و از این رهگذر تحریک عواطف مردم در منطقه …
وزارت کشور درگیری مسلحانه در استان کهگیلویه و بویراحمد را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / استان کهگیلویه و بویراحمد / تکذیب خبر / تکذیب درگیری مسلحانه / درگیری مسلحانه / وزارت کشور
وزارت کشور درگیری مسلحانه در استان کهگیلویه و بویراحمد را تکذیب کرد
شفقنا- روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور اطلاعیه هرگونه ارتباط و انتصاب تصاویر پخش شده در فضای مجازی با تصمیم اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص منتخب یکی از حوزه های انتخابیه در استان کهگیلویه و...
شایعه درگیری مسلحانه در گچساران بخاطر رد اعتبارنامه تاجگردون
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / گچساران / درگیری مسلحانه / غلامرضا تاجگردون
شایعه درگیری مسلحانه در گچساران بخاطر رد اعتبارنامه تاجگردون
فرمانده انتظامی گچساران خبر درگیری در این شهرستان بین مردم و نیروهای نظامی را تکذیب کرد.
درگیری مسلحانه در دماوند/۵ نفر مجروح شدند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / کیومرث عزیزی / فرماندهی شرق استان تهران / درگیری مسلحانه / شهرستان دماوند
درگیری مسلحانه در دماوند/۵ نفر مجروح شدند
دماوند- فرمانده انتظامی شرق استان تهران از درگیری مسلحانه در دماوند در پی اختلافات ملکی خبر داد و گفت: در این درگیری پنج نفر مجروح و ۹ نفر دستگیر شدند.
سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی در چارچوب درگیری های مسلح بی سابقه بود و در یک کشور دارای حاکمیت رخ داد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / اگنس کالامار / ترور سردار سلیمانی / سازمان ملل
سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی در چارچوب درگیری های مسلح بی سابقه بود و در یک کشور دارای حاکمیت رخ داد
شفقنا- «اگنس کالامار» گزارشگر سازمان ملل گفت: عملیات ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در چارچوب درگیری های مسلحانه اقدامی بی سابقه بود علی الخصوص اینکه در یک کشور دارای حاکمیت رخ داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به...
ببینید | بازداشت شروری که ۳ عضو یک خانواده را به قتل رساند
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استان کرمان / بازداشت / پلیس / قتل
ببینید | بازداشت شروری که ۳ عضو یک خانواده را به قتل رساند
جام جم آنلاین منتشر کرد: سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری سرکرده باند شروری که اردیبهشت امسال ۳نفر را در قلعه گنج به قتل رسانده بودند خبر داد. و گفت با همکاری پلیس بین الملل محل اختفای این شرور در کشور همسایه شناسایی شد و او پس از ورود به کشور، هنگام فرار، پس از یک درگیری مسلحانه دستگیر شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بچه‌هایی که شاید دیگر به مدرسه برنگردند
[راضیه زرگری] کودکان گروه‌های آسیب‌پذیری هستند که در روزگار همه‌گیری کووید-۱۹ تأثیرپذیری آنان را از شرایط نباید نادیده گرفت. نگرانی‌های والدین و سرپرست‌ها روی کودکان تأثیر زیادی دارد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اطلاع‌رسانی‌های رسانه‌‌‌ها که در برخی موارد غلط و نادرست هم می‌تواند باشد، کودکان را متأثر و نگران می‌کند. بچه‌های کم‌سن‌و‌سال از لحاظ عاطفی بسیار حساس هستند و تفکر چند‌لایه‌ای دارند، به همین علت از رویدادهای مختلف و تغییراتی که در اطراف‌شان اتفاق افتاده است، برداشت‌های عمیق می‌کنند و نسبت به آینده نگران‌می‌شوند. روانشناسان می‌گویند با بالارفتن سن میزان نگرانی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ناشنیده‌های بهشتی
سالگرد شهادت آیت‌الله سیدمحمد بهشتی به عنوان نخستین مسوول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی که هفتم تیرماه 60 بر اثر انفجار بمب در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید، چند دهه‌ای است با عنوان «هفته قوه قضاییه» گرامی داشته می‌شود؛ فرصتی مغتنم تا از سیره شهید بهشتی سخن بگوییم. حدود 20 سال پیش، کتابی درمورد شهیدبهشتی نوشتم که حاصل 3 سال تحقیق و پژوهش و مصاحبه با چهره‌های متعدد بود. درجریان تحقیق درمورد شخصیت شهید بهشتی دریافتم که اگر ایشان به دیوان عالی نمی‌رفت، امام به شهید بهشتی، ریاست دیوان عالی را پیشنهاد نمی‌داد و ایشان هم به‌رغم میل باطنی نمی‌پذیرفت و همچنین اگر فرصتی بود و شهید نمی‌شد، حتما می‌توانست به عنوان یک ایدئولوگ بزرگ …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / درگیری نزدیک مرز ایران و ترکیه / موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه
توضیحات موسوی درباره درگیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک ایران و ترکیه
به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در خصوص درگیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک ایران و ترکیه بین عناصر تروریست و نیروهای نظامی ترکیه اظهار داشت: بر اساس اخبار منتشره در رسانه های ترکیه در شامگاه سه شنبه سوم تیرماه بین عناصر گروهک های تروریستی و نیروهای نظامی ترکیه در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه درگیری مسلحانه رخ داده که در اثر آن دو نیروی مرزبانی ترکیه مجروح شدند که طبق اخبار منابع ترکیه ای یکی از آنها بر اثر جراحات وارده درگذشته است. 
موضع ایران درخصوص درگیری ترکیه با عناصر تروریست در نزدیکی مرزهای کشورمان
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / وزارت خارجه ایران
موضع ایران درخصوص درگیری ترکیه با عناصر تروریست در نزدیکی مرزهای کشورمان
سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص درگیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک کشورمان و ترکیه بین عناصر تروریست و نیروهای نظامی ترکیه اظهار کرد: بر اساس اخبار منتشره در رسانه‌های ترکیه در شامگاه سه شنبه سوم تیرماه میان عناصر گروهکهای تروریستی و نیروهای نظامی ترکیه در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه درگیری مسلحانه رخ داده که در اثر آن دو نیروی مرزبانی ترکیه مجروح شدند که طبق اخبار منابع ترکیه‌ای یکی از آنها بر اثر جراحات وارده درگذشته است.
گزارش سازمان ملل از تشدید نقض حقوق کودکان در مناطق درگیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سازمان ملل متحد
گزارش سازمان ملل از تشدید نقض حقوق کودکان در مناطق درگیر
نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور خشونت علیه کودکان در درگیری‌های مسلحانه با ارائه گزارش سالانه ۲۰۱۹ خود پیرامون نقض‌ها علیه کودکان در مناطق درگیری‌های مسلحانه، به شورای امنیت اعلام کرد آمار نقض‌ها علیه کودکان در مناطق درگیری علی‌رغم کاهش آن در مقایسه با سال‌های گذشته هنوز هم بسیار بالاست.
(تصاویر) دره گالوان؛ محل درگیری نظامیان هند و چین
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / هند / چین / دره گالوان / لاداخ / درگیری
(تصاویر) دره گالوان؛ محل درگیری نظامیان هند و چین
درگیری مسلحانه میان نظامیان هندی و چینی در دره گالوان چند کشته و زخمی برجای گذاشت.
تماشا کنید: نبرد غول‌های شرق / آیا چین و هند در آستانه درگیری نظامی قرار دارند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
تماشا کنید: نبرد غول‌های شرق / آیا چین و هند در آستانه درگیری نظامی قرار دارند؟
در جریان درگیری مسلحانه و تبادل آتش بین سربازان هندی و چینی در منطقه مورد مناقشه بین دو کشور، ۲۰ سرباز نیرو‌های مسلح هند کشته شدند. این بدترین درگیری نظامی بین هند و چین در ۶۰ سال گذشته محسوب می‌شود. دو کشور چندین دهه است که درگیر این مناقشه مرزی هستند؛ چین مدعی مالکیت بیش از ۹۰ هزار کیلومتر مربع از شرق هیمالیا هم مرز با هند و ۳۸ هزار کیلومتر مربع دیگر در غرب است.
بدترین درگیری نظامی هند و چین در ۶۰ سال گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / چین / هند
بدترین درگیری نظامی هند و چین در ۶۰ سال گذشته
در درگیری مسلحانه بین سربازان هندی و چینی ۲۰ سرباز نیرو‌های مسلح هند کشته شدند ؛ این بدترین درگیری نظامی بین هند و چین در ۶۰ سال گذشته محسوب می‌شود.
تشدید تنش‌های مرزی میان هند و چین، با کشته شدن ۲۰ سرباز هندی
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
تشدید تنش‌های مرزی میان هند و چین، با کشته شدن ۲۰ سرباز هندی
در جریان درگیری مسلحانه و تبادل آتش بین سربازان هندی و چینی در منطقه مورد مناقشه بین دو کشور، ۲۰ سرباز نیروهای مسلح هند کشته شدند.
۶ کشته و ۱۶ زخمی در درگیری طالبان و نیروهای افغانستان
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / افغانستان / ولایت فاریاب / درگیری مسلحانه / طالبان افغانستان
۶ کشته و ۱۶ زخمی در درگیری طالبان و نیروهای افغانستان
ایالت فاریاب در شمال افغانستان به رغم توافق طالبان با کابل برای انجام مذاکره، شاهد درگیری میان نیروهای طرفین بود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
کشف ۶۳۰ کیلو تریاک در درگیری مسلحانه مرزبانان جاسک با سوداگران مرگ
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از درگیری مسلحانه مرزبانان پایگاه دریابانی جاسک با سوداگران مرگ و کشف ۶۳۰ کیلوگرم مواد مخدر خبر داد. سردار حسین دهکی، اظهار کرد: مرزبانان شهرستان جاسک پس از کسب خبری مبنی بر بارگیری موادمخدر توسط شناورهای تندرو در خور کرتی شهرستان جاسک، سریعاً با تجهیزات کامل به محل اعزام شدند. وی افزود: مرزبانان پس از ساعت‌ها کمین و گشت‌زنی در رو به روی دهانه خور کرتی، سوداگران مرگ را با ۴ فروند شناور تک ۳۵۰ مشاهده کردند و قاچاقچیان به محض رویت مرزبانان به سمت آن‌ها تیراندازی کردند. فرمانده مرزبانی استان هرمزگان تصریح کرد: آمادگی عملیاتی و آشنایی مرزبانان استان با تاکتیک‌های نبرد دریایی موجب شد، سوداگران مرگ با رهاکردن یک فروند از شناورهای خود در دریا، با کمک عوامل اسکورتی از محل …
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
میز خبر
در هفته محیط‌زیست رئیس اداره محیط‌زیست سروستان با تیر شکارچیان زخمی شد [شهروند] درگیری مسلحانه با شکارچی متخلف در روز جهانی محیط‌زیست، رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان سروستان را زخمی کرد.مدیر کل حفاظت محیط‌زیست فارس با اعلام این خبر گفت: «عصر جمعه، علی اشرف‌خانه‌ای، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سروستان طی سرکشی‌های میدانی در ارتفاعات کوهنجان شهرستان سروستان یک شکارچی را که قصد شکار داشت، دید، اما شکارچی با هشدار مکرر تسلیم نشد و در عوض به او تیراندازی کرد.» به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس، حمید ظهرابی ادامه داد: «رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سروستان با هماهنگی هلال‌احمر با اورژانس هوایی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •