شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
دوران پساکرونا
همگرایی اروپا در دوران پساکرونا
۲ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی / اولین نشست ماراتن علمی کووید 19 / همگرایی اروپا در دوران پساکرونا
همگرایی اروپا در دوران پساکرونا
انجمن علمی روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری واحد انجمن‌های علمی دانشجویی این دانشگاه نخستین ‌نشست از ماراتن علمی کووید ۱۹ را با موضوع "همگرایی اروپا در دوران پساکرونا" به‌صورت مجازی برگزار می‌کند.
دوران پسا کرونا و احتمال افول صنعت گردشگری
۴۷ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری
دوران پسا کرونا و احتمال افول صنعت گردشگری
اتاق بازرگانی استان فارس با همکاری دانشگاه شیراز طی یک تحقیق علمی، روند کسب و کارهای حوزه گردشگری را در دوران پساکرونا بررسی و پیش بینی کرد که شاهد افول این صنعت در جهان خواهیم بود.
پساکرونا فرصت مغتنمی برای توسعه کارهای دانش‌بنیان است
۲ روز قبل / اتاق بازرگانی / زنجان / دانش بنیان / همه_باهم_علیه_کرونا / استانی-اقتصادی
پساکرونا فرصت مغتنمی برای توسعه کارهای دانش‌بنیان است
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش‌بنیان اتاق بازرگانی زنجان گفت: دوران پساکرونا فرصت خوبی برای توسعه بخش فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش‌بنیان است.
«حکمرانی الکترونیک» ؛ کلید واژه ای که برای دوران کرونا و پساکرونا باید هر روز تکرار شود
۳ روز قبل
«حکمرانی الکترونیک» ؛ کلید واژه ای که برای دوران کرونا و پساکرونا باید هر روز تکرار شود
در کنار مردم دستگاه های دولتی و حاکمیتی هم باید برخی از روندهای گذشته خود را تغییر داده و با شرایط موجود و حاکم در جامعه تدابیر خود را اعمال نمایند.مثلا مجلس یازدهم می تواند در کنار نقش تقنینی خود به نقش نظارتی هم توجه ویژه ای داشته تا بر میزان حکمرانی الکترونیک و ارتباط الکترونیک بین دستگاه ها و مردم نظارت کند.
آینده جنگ ها و مناسبات بین المللی در سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / دیپلماسی چندجانبه / چند جانبه‌گری / چند جانبه گرایی / ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا / دوران پساکرونا / ایالات متحده امریکا / سیاست های یک جانبه ترامپ / یکجانبه گرایی امریکا / امریکا و چین
آینده جنگ ها و مناسبات بین المللی در سایه کرونا
عابد اکبری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: امروز نیز مانند گذشته و همچنین آینده پسا کرونا، چندجانبه‌گرایی تنها راهی است که اطمینان می‌بخشد همه در مدیریت امور جهانی مشارکت دارند. چندجانبه‌گرایی تنها ابزاری است که مشروعیت و مردم‌سالاری را تضمین می‌کند، به‌ویژه آن زمان که باید تصمیم‌گیری‌هایی خطیر مانند تغییر قوانین و هنجارهای جهانی انجام شود. آمریکا خود یکی از بنیان‌گذاران نظم چندجانبه‌گرای بین‌الملل بوده است و امروز چون آن را مغایر با منافع خود می‌یابد سعی در تخطی از قوانین دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
همه با ماشین به کنسرت می‌روند
کنسرت‌های درایوین در سراسر اروپا و آمریکا در دوران پساکرونا رواج یافته است. به‌گزارش سی‌ان‌ان، در جریان برگزاری کنسرت‌های درایوین، مردم در خودروهای خود در مناطق تعیین‌شده برای برگزاری کنسرت‌ها حضور می‌یابند و ضمن رعایت پروتکل‌های مربوط به فاصله اجتماعی، به دیدن کنسرت گروه موسیقی مورد علاقه خود می‌پردازند. کنسرت‌های درایو‌ین به دوران حضور گسترده مردم در استادیوم‌ها و سالن‌های بزرگ محل برگزاری کنسرت‌های موسیقی در دوران کرونا پایان داده است. دانمارک نخستین کشور اروپایی است که در آن کنسرت به‌صورت درایو‌ین …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / اصفهان / اقتصاد / دانشگاه آزاد اسلامی / دولت / مشکلات
بازنگری جریان پولی کشور در پساکرونا ضروری است
استاد اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: بازنگری جدی در جریان پولی کشور برای زیست بهتر در دوران پسا کرونا ضروری است
جنیدی: کشور باید طرح جامع حقوقی دوران پساکرونا داشته باشد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
جنیدی: کشور باید طرح جامع حقوقی دوران پساکرونا داشته باشد
لعیا جنیدی، معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: کشور باید طرح جامع حقوقی در دوران کرونا و پساکرونا داشته باشد تا ابعاد حقوقی و آثار برجای گذاشته و مسائل حقوقی که به بار می‌آورد، پیش‌بینی کند و برای آنها علاج داشته باشد و راهکارهای ساختارمند ارائه دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
چطور با طبیعت مهربان‌تر باشیم؟
اگرچه ویروس کرونا زندگی بسیاری از افراد در سراسر جهان را دگرگون و حال انسان‌ها را بد کرد، اما توانست جانی دوباره به طبیعت بدهد. چند ماهی است که زمین به‌راحتی نفس می‌کشد و خبری از آلودگی هوا، صدا و محیط‌زیست نیست. محققان 2تئوری درباره حال طبیعت بعد از کرونا دارند. برخی می‌گویند که احتمال دارد انسان‌ها به زندگی در خانه و دورکاری تمایل پیدا کنند و این سبک زندگی را برگزینند و بعضی دیگر نیز معتقدند که انسان در دوران پساکرونا به جبران روزهای در خانه مانده، رفتاری را پیش می‌گیرد که آسیب به‌مراتب سخت‌تری …
تئاتری‌ها وارد رویاپردازی «دن کیشوت» می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / کارگردانان تئاتر / تئاتر / تئاتر خصوصی / ویروس کرونا
تئاتری‌ها وارد رویاپردازی «دن کیشوت» می‌شوند
مهر نوشت: سیروس کهوری نژاد از اجرای نمایش «دن کیشوت» در دوران پساکرونا در یکی از سالن های بزرگ تئاتر خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
کرونا فرصت بازنگری در سبک حمل و نقل شهری
در روزهایی که با بحران فراگیری ویروس کرونا سپری می‌شود، چگونگی رویارویی با سبک زندگی در این دوران بسیار چالش‌برانگیز و تغییر برخی عادت‌های پیشین در روش زندگی که لازمه عبور از این بحران است در اکثر رفتارهای روزمره ما نمایان شده است. در واقع کرونا نوعی سبک زندگی خاص به مردم تحمیل کرده که نمی‌توان با سبک زندگی پیش از کرونا به زندگی پساکرونا پرداخت. یکی از مهم‌ترین رفتارهایی که نیاز به بازنگری دارد سبک رفت و آمد در سطح شهر و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. باتوجه به اینکه در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی همچون مترو و اتوبوس به دلیل ناکافی بودن تعداد اتوبوس و واگن نسبت به مسافران، رعایت فاصله اجتماعی ناممکن و به دنبال آن ریسک ابتلا به ویروس نیز در چنین محیط‌های …
هدف دایملر برای ایام پساکرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
هدف دایملر برای ایام پساکرونا
شرکت خودروسازی دایملر آلمان که برند مادر مرسدس بنز است اعلام کرد که بنا دارد تا خودروهای مسافربری با تولید کربن صفر را تا سال 2022 روانه بازارها کند. اولا کالنیوس، مدیرعامل دایملر گفت:« حالا ما در مسیر تولید جهانی خودروهای بدون آلاینده کربنی تا سال 2022 قرار داریم.» این برنامه دایملر برای تولید خودروهای پاک پیش از این تنها برای قاره اروپا در نظر گرفته شده بود. به‌نظر می‌رسد دایملر نیز نظیر برخی دیگر از خودروسازان نظیر ولوو، قصد دارد در دوران پساکرونا استراتژی جدیدی را برای تولید و فروش محصولات خود در جهان به کار بگیرد. پیش از این مدیرعامل شرکت ولوو نیز اعلام کرده بود که این خودروساز سوئدی در دوران پساکرونا بیش از پیش به توسعه فناوری‌های نوین در خودروها نظیر خودروهای تمام‌برقی مشغول خواهد بود …
تئاتر پساکرونا چگونه خواهد بود؟ از متلک‌های اجتماعی تا نمایش‌های شاد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / تئاتر / پساکرونا
تئاتر پساکرونا چگونه خواهد بود؟ از متلک‌های اجتماعی تا نمایش‌های شاد
کارگردان تئاتر از افزایش نمایش‎های شاد در دوران پساکرونا برای افزایش روحیه اجتماعی و جبران مالی عدم فعالیت گروه‌های تئاتری در دوران پساکرونا خبرداد.
نمایشگاه‌ سریع‌ترین راه برای بهبود اقتصادی است
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / استانی-اقتصادی / نمایشگاه / اقتصادی / کروناویروس
نمایشگاه‌ سریع‌ترین راه برای بهبود اقتصادی است
رئیس انجمن نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان اینکه نمایشگاه‌ سریع‌ترین راه برای بهبود اقتصادی است، گفت: اهمیت برپایی نمایشگاه‌های تجاری در دوران پساکرونا باید جدی گرفته شود تا اقتصاد، فعالان اقتصادی و کسب‌وکارهای مختلف نفسی تازه کنند.
کرونا ضعف مدعیان قدرت در جهان را آشکار ساخت
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / ویروس کرونا / قاره اروپا / امام زمان(عج) / ایالات متحده آمریکا / قرآن کریم / اخلاق / دیپلماسی دینی و کرونا
کرونا ضعف مدعیان قدرت در جهان را آشکار ساخت
تهران- ایرنا- استاد حوزه علمیه قم درباره دوران پساکرونا گفت: بیش از هفت میلیارد نفر در جهان نظاره‌گر برخورد تمدن و فرهنگ کشورهای مختلف در مقابله با ویروس کرونا هستند زیرا این تقابل نقاط ضعف مدعیان قدرت و تمدن‌ها در جهان را آشکار ساخت.
استاد دانشگاه تهران: گسست‌های بین نسلی در دوران پساکرونا بیشتر می شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / پساکرونا / خدایاری فرد / گسست بین نسلی
استاد دانشگاه تهران: گسست‌های بین نسلی در دوران پساکرونا بیشتر می شود
شفقنا- استاد دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران گفت: چالش‌های بین والدین به عنوان نسل قدیمی و فرزندان به عنوان نسل جدید یک گسل اجتماعی بوجود می‌آورده و در آینده بیشتر هم خواهد شد. به گزارش شفقنا از ایسنا،...
کروناویروس چه کارکرد مثبتی داشته است؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / دوران پساکرونا / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / جامعه شناسی
کروناویروس چه کارکرد مثبتی داشته است؟
یک عضو انجمن جامعه‌شناسی ایران ضمن تشریح کارکردهای منفی و مثبت کروناویروس، می‌گوید: نه تنها کروناویروس در وضعیت پاندمیک قرار گرفته است، بلکه عواملی مانند مسائل اقتصادی، اجتماعی و روانی که بعد از بیماری نیز بروز پیدا کرده‌اند، پاندمیک می‌شود و این موضوع تنها خاص ایران نیست.
وزارت امور سالمندان ایجاد شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / استانی-اجتماعی / سالمندان
وزارت امور سالمندان ایجاد شود
مشاور معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: باید در دوران پساکرونا به سمتی برویم که سالمندی را جدی بگیریم، چون در آینده با سونامی سالمندی مواجه خواهیم شد. 
یادگیری نحوه زندگی با کرونا تغییر اصلی بین‌المللی سازی آموزش عالی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / آموزش مجازی / بین المللی / دانشجویان خارجی
یادگیری نحوه زندگی با کرونا تغییر اصلی بین‌المللی سازی آموزش عالی
چگونگی تغییر در سیاست و خط‌مشی بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران کرونا و پساکرونا در سمپوزیوم- وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران بحران کرونا دانشگاه علوم پزشکی تهران بررسی شد.
آماده باش برای مواجهه با طغیان ختلالات رفتاری در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / ویروس کرونا / اختلالات رفتاری
آماده باش برای مواجهه با طغیان ختلالات رفتاری در پساکرونا
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: در دوران پساکرونا و با فروکش کردن ویروس کرونا در کشور، طوفان اختلالات رفتاری با توجه به فشار‌های عصبی و روانی که به خانواده‌ها و بخصوص عزیز از دست رفته وارد کرده، نمایان می‌شود.
دنیای جدید صنعت برق در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
دنیای جدید صنعت برق در پساکرونا
در ایام تعطیلات عید نوروز مطالعه‌ای از سوی شرکت موننکو ایران صورت گرفت تا نقشه راهی برای متولیان و سیاست‌گذاران صنعت برق در دوران کرونا و پساکرونا باشد. این تحلیل با نگاهی اقتصادی به موضوع جهانی شدن پرداخته و سپس تصویری از دنیای بعد از کرونا را ترسیم کرده است. اوایل سال 2000 بود که دنیا به سمت جهانی شدن حرکت کرد. طبق این تعریف دهکده جهانی شکل گرفت و کشورها سعی کردند حداکثر تعاملات را با یکدیگر ایجاد کنند تا بتوانند پیشرفت‌های بیشتری را برای جامعه جهانی به ارمغان آورند.
اهمیت گردشگری پایدار و بومی در پساکرونا چند برابر خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / کرونا / ویروس کرونا / ایرانگردی / جهانگردی / خبر تصویری ایرنا / خبر تصویری ایرنا / مجله تصویری کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
اهمیت گردشگری پایدار و بومی در پساکرونا چند برابر خواهد شد
امیدرضا کاظمی، فعال حوزه گردشگری در گفت‌وگو با خبر تصویری ایرنا ۲۴ ضمن تأکید بر نامشخص بودن پیامدهای پسا کرونا، از احتمال چند برابر شدن اهمیت گردشگری پایدار و بومی در دوران پس از پایان کرونا می‌گوید.
موج دوم کرونا در ایران کم‌خطرتر و آرام‌تر است / پیش‌بینی‌­های متفاوتی از ۱۴ هزار تا ۵۶ هزار مرگ و میر بر اثر بیماری در ایران انجام شد ؛ هیچکدام محقق نشد / تحریم‌­ها نیز نقش مهمی در کاستن از توانایی ما در مبارزه ما با این ویروس داشتند / سبک زندگی در دوران پساکرونا بیشتر تغییر می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
موج دوم کرونا در ایران کم‌خطرتر و آرام‌تر است / پیش‌بینی‌­های متفاوتی از ۱۴ هزار تا ۵۶ هزار مرگ و میر بر اثر بیماری در ایران انجام شد ؛ هیچکدام محقق نشد / تحریم‌­ها نیز نقش مهمی در کاستن از توانایی ما …
رییس اتاق فکر ستاد کرونای استان تهران پیش‌بینی کرد موج دوم شیوع کرونا در ایران کم‌خطرتر و آرام‌تر طی می­‌شود؛ زیرا با رفتار ویروس بهتر آشنا شده‌ایم.
ویروس کرونا به تقویت مرگ‌اندیشی در جهان منجر شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ویروس کرونا / قاره اروپا / ایالات متحده آمریکا / قرآن کریم / اخلاق / ماه مبارک رمضان؛ روزگار کرونایی
ویروس کرونا به تقویت مرگ‌اندیشی در جهان منجر شد
تهران- ایرنا- مدرس حوزه علمیه قم تحول اخلاقی را یکی از نتایج دوران پساکرونا دانست و گفت: تقویت مرگ‌اندیشی یکی از تاتیرهای اخلاقی این ویروس است، چون انسان‌ها هر روز شاهد مرگ هزاران هم‌نوع خود هستند و خود را در نوبت مرگ می‌دانند و در نتیجه به یاد قیامت می‌افتند.
استفاده از تجربه آموزش مجازی برای دانشجویان خارجی در دوران پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / وزیر علوم / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
استفاده از تجربه آموزش مجازی برای دانشجویان خارجی در دوران پساکرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم همفکری و هم‌افزایی خانواده آموزش عالی کشور در راستای توسعه همکاری های علمی- بین‌المللی تاکید کرد و گفت: باید در دوران پساکرونا از تجربه مناسب آموزش‌های مجازی در روابط علمی بین‌المللی و آموزش دانشجویان خارجی نیز استفاده کنیم.
جهانگیری: با استفاده از فضای مجازی، هر خانه ای به مدرسه و دانشگاه تبدیل شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / آموزش مجازی / جهانگیری / دانشگاه و مدرسه / فضای مجازی / کرونا در ایران / مدیریت بحران در کرونا
جهانگیری: با استفاده از فضای مجازی، هر خانه ای به مدرسه و دانشگاه تبدیل شد
شفقنا- معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امروز مدرسه و دانشگاه به درون تلفن همراه رفته است، گفت: لنگرگاه تحقق برنامه‌های لازم برای دوران پساکرونا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر...
عبارت اشتباه «پساکرونا»
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
عبارت اشتباه «پساکرونا»
یک روانشناس اجتماعی ضمن انتقاد نسبت به بی‌توجهی مردم به فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت: در حال حاضر برخی از عبارت پساکرونا استفاده می‌کنند، باید به این موضوع توجه داشت که باتوجه به پیش‌بینی‌های جهانی مبنی بر بازگشت مجدد ویروس کرونا استفاده از این عبارت اشتباه است. زمانی که از اپیدمی نوعی ویروس صحبت می‌شود باید توجه داشت که تا زمانی که حتی یک نفر هم مبتلا به کروناویروس می‌شود، آن دوران پساکرونا نامیده نمی‌شود.
تأثیر کرونا بر روزنامه نگاری
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / استانی-فرهنگی و هنری / استانی-علمی و آموزشی / روزنامه‌نگاری / دوران پساکرونا
تأثیر کرونا بر روزنامه نگاری
«روزنامه نگاریِ پساکرونا با نگاهی به تغییر اولویت‌ها و انتظارات مخاطب»، موضوعی بود که پای بنیان‌گذار روزنامه ایران را به وبینار فرهنگسرای تخصصی رسانه، وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان باز کرد تا زنگ ورود به یک دوران تازه را برای تمام رسانه‌ها به صدا دربیاورد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
توسعه ارتباطات در دوران پسا کرونا نیازمند 100 برابر بودجه فعلی است
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری همچنین در جمع مدیران ارشد وزارت ارتباطات و پس از سخنرانی آذری‌جهرمی به نکاتی در مورد تاثیر کرونا بر اقتصاد و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی همچنین اهمیت دولت الکترونیک اشاره کرد که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:     کرونا به قطب‌نمای اصلی سیاست‌گذاری و مدیریت کشور تبدیل شده است    همه دستگاه‌های دولتی باید توجه داشته باشند که کرونا پدیده‌ای عالمگیر و نوظهور است که باید ضمن توجه به مسائل کوتاه‌مدت مرتبط با آن درخصوص تغییرات ناگزیر آن نیز آینده‌نگری داشته باشیم    برای شرایط پساکرونا نیازمند توسعه ارتباطات هستیم و از همین ‌رو حتی نیاز است برای این کار 100 برابر …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
لنگرگاه تحقق برنامه‌های پساکرونا وزارت ارتباطات است
معاون اول رئیس‌جمهوری با قدردانی از عملکرد درخشان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بخش خصوصی زیرمجموعه این وزارتخانه در ایام شیوع کرونا گفت: اقدامات و خدمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت‌های یازدهم و دوازدهم قابل مقایسه با هیچ یک از دوره‌های گذشته نیست.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه با مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه کرونا هم مردم و هم سایر بخش ها را تحت تاثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: همه برنامه‌های توسعه‌ای و امور جاری کشور امروز تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و به عبارتی کرونا به قطب نمای اصلی سیاست‫گذاری و مدیریت کشور تبدیل شده است چرا که در ایام شیوع این بیماری علاوه بر توجه جدی به سلامت مردم باید در سایر بخش ها از جمله حوزه اقتصادی، تعادل …
نسخه دولتی برای توسعه ارتباطات
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
نسخه دولتی برای توسعه ارتباطات
معاون اول رئیس‌جمهور صبح یکشنبه به مناسبت روز جهانی ارتباطات با فعالان عرصه ارتباطات و فناوری به میزبانی وزارت ارتباطات دیدار کرد. دیداری که به‌خاطر شیوع بیماری کرونا به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و همین امر بهانه‎ای شد تا اسحاق جهانگیری وزارت ارتباطات و توسعه بخش ارتباطات را لنگرگاه اصلی در دوران پساکرونا معرفی کرده و بگوید: «دوران پساکرونا نیازمند توسعه بخش ارتباطات کشور است و برای تحقق این امر، نیاز به سرمایه‎گذاری با ۱۰۰ برابر بودجه فعلی داریم.»
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
به دنبال زیرساخت‌های حقوقی اجتماعی برای دوران پساکرونا باشیم
‏ معاون اول رئیس‌جمهوری، وزارت ارتباطات را لنگرگاه تحقق همه برنامه‌ها در دوران پس از کرونا نامید و گفت: «اقدامات و خدمات ‏وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت‌های یازدهم و دوازدهم قابل مقایسه با هیچ یک از دوره‌های گذشته نیست.» ‏ به گزارش اقتصادآنلاین، اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در جلسه با مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان ‏اینکه باید به دنبال استقرار زیرساخت‌های حقوقی - اجتماعی لازم برای دوران پس از کرونا باشیم، گفت: «وزارت ارتباطات ‏مسئولیت مهمی برای تدوین برنامه‌های دقیق برای دوران پساکرونا دارد و تربیت زیرساخت‌های فنی و حقوقی باید یکی از ‏محورهای مورد توجه این وزارتخانه باشد. به عبارت دیگر لنگرگاه …
تاثیر منفی کرونا بر ۷۲ درصد کسب و کارها
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / مقام معظم رهبری / ماه مبارک رمضان / ویروس کرونا / ارتباطات / ایران / نفت / آذری جهرمی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / اینترنت / جهانگیری
تاثیر منفی کرونا بر ۷۲ درصد کسب و کارها
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مدرسه و دانشگاه به درون تلفن همراه رفته است، گفت: لنگرگاه تحقق برنامه‌های لازم برای دوران پساکرونا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
اظهارات جدید جهانگیری درباره تولید نفت و اقتصاد در پساکرونا /امروز مدرسه و دانشگاه به درون تلفن همراه رفته است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اقتصاد ایران / اسحاق جهانگیری / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / محمدجواد آذری جهرمی / آموزش مجازی
اظهارات جدید جهانگیری درباره تولید نفت و اقتصاد در پساکرونا /امروز مدرسه و دانشگاه به درون تلفن همراه رفته است
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مدرسه و دانشگاه به درون تلفن همراه رفته است، گفت: لنگرگاه تحقق برنامه‌های لازم برای دوران پساکرونا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
جهانگیری: لنگرگاه تحقق برنامه‌های لازم برای دوران پساکرونا وزارت ارتباطات است / استقرار کامل دولت الکترونیک تا پایان سال ۹۹ ضروری است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
جهانگیری: لنگرگاه تحقق برنامه‌های لازم برای دوران پساکرونا وزارت ارتباطات است / استقرار کامل دولت الکترونیک تا پایان سال ۹۹ ضروری است
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مدرسه و دانشگاه به درون تلفن همراه رفته است، گفت: لنگرگاه تحقق برنامه‌های لازم برای دوران پساکرونا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
اندیشکده|کرونا چگونه نهادهای تجارت جهانی را بی‌اعتبار می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اخبار "چین" / ویروس کرونا / اخبار "آمریکا"
اندیشکده|کرونا چگونه نهادهای تجارت جهانی را بی‌اعتبار می‌کند؟
یک اندیشکده روسی با اشاره به کاهش اهمیت استراتژی‌های تجارت جهانی نوشت که در دوران پساکرونا مسیر سرمایه‌گذاری‌های مستقیم تغییر خواهد کرد.
علی شمخانی: همدلی مومنانه در دوره پساکرونا تداوم یابد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ویروس کرونا / دریابان شمخانی
علی شمخانی: همدلی مومنانه در دوره پساکرونا تداوم یابد
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به سربلندی دولت و ملت ایران در دوران کرونا، تاکید کرد رزمایش انسانی همدلی مومنانه در دوره پساکرونا تدوام یابد.
نجات اقتصاد کشور با اعمال سیاست‌های درست در پساکرونا 
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ویروس کرونا / دانشگاه علامه طباطبایی / تحریم / دیپلماسی کرونا علیه تحریم / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نجات اقتصاد کشور با اعمال سیاست‌های درست در پساکرونا 
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در شرایط کنونی که شیوع بیماری کرونا با توجه به اعمال تحریم‌ها آسیب های دوچندانی بر حوزه اقتصاد وارد کرده است، تنها راه نجات اقتصاد کشور می‌تواند اعمال سیاست‌های درست اقتصادی در دوران پساکرونا باشد. 
تغییر نسبت سلامت با انسان در دوران کرونا/دوگانه مرگ و زندگی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / نظم پساکرونا / امیرحسین اللهیاری / شیوع کرونا / صنایع فرهنگی / ویروس کرونا
تغییر نسبت سلامت با انسان در دوران کرونا/دوگانه مرگ و زندگی
اللهیاری می‌گوید که بسیاری از مفاهیم در سنت ما در ذات خود ضد ارزشند، چرا که بر پایه مسائلی چون مهرطلبی قرار گرفته‌اند و باید در جهان پساکرونا در نظام ارزش گذاری فرهنگمان تجدید نظر کنیم.
چالش پساکرونا: آغاز دوباره عصر تنگ نظری‌های ملی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
چالش پساکرونا: آغاز دوباره عصر تنگ نظری‌های ملی
فلاحت پیشه: سیاستمداران دنیا با اپیدمی کرونا برخورد ملی داشتند. از سوی دیگر هر چه به سیاستمداران متعارض در دنیای امروز یعنی قدرت‌هایی که بر سر هژمونی و یا بر سر مسائل منطقه‌ای با یکدیگر درگیر هستند می‌نگریم، می‎بینیم نگاه بدبینانه‌تری نسبت به یکدیگر در موضوع کرونا دارند. این وضعیت باعث می‌شود که عملاً در دوران پساکرونا با نوعی چالش‌های ملی در عرصه سیاسی مواجه باشیم
نامزد نایب رییسی مجلس هستم
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / جهش تولید / مجلس یازدهم / اقتصاد مقاومتی / اشتغال زایی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم و اولویت های آن
نامزد نایب رییسی مجلس هستم
تهران - ایرنا - منتخب مجلس یازدهم گفت:‌ همفکری با دولت برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در دوران پساکرونا در اولویت مجلس یازدهم قرار دارد.
برای بهبود فضای کسب و کار در دوران پساکرونا تلاش می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / استانی-سیاسی / استان فارس / پساکرونا / فارس / سازمان میراث فرهنگی
برای بهبود فضای کسب و کار در دوران پساکرونا تلاش می‌کنیم
استاندار فارس با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار در تمام حوزه‌ها به ویژه گردشگری از اصلح‌ترین برنامه‌های مدنظر در فارس است، گفت: تمام تلاشمان را در راستای رفع موانع استانی بهبود فضای کسب و کار در دروان پساکرونا بکار خواهیم گرفت.
روحانی: باید از امروز برای پساکرونا آماده بوده و برنامه‌ریزی داشته باشیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / پساکرونا / حجت‌الاسلام حسن روحانی / مقابله با کرونا
روحانی: باید از امروز برای پساکرونا آماده بوده و برنامه‌ریزی داشته باشیم
شفقنا- رئیس جمهور در نشست اندیشمندان و مسوولان موسسات دانشگاهی و حوزوی گفت: باید از امروز برای دوران پساکرونا آماده بوده و برنامه‌ریزی داشته باشیم. حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه در نشست اندیشمندان و مسوولان موسسات دانشگاهی و حوزوی...
باید از امروز برای دوران پساکرونا آماده باشیم/ اقدامات ایران در مقابله با کرونا بر بسیاری از قضاوت‌ها نسبت به نظام، دولت و مردم، خط بطلان کشید
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / حسن روحانی / دوران دفاع مقدس / حسن‌روحانی / دانشگاه تهران / دانشگاه صنعتی شریف / محمد مهدی تهرانچی / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
باید از امروز برای دوران پساکرونا آماده باشیم/ اقدامات ایران در مقابله با کرونا بر بسیاری از قضاوت‌ها نسبت به نظام، دولت و مردم، خط بطلان کشید
رئیس جمهور گفت: با موفقیت‌هایمان در مبارزه با کرونا، دشمنان فهمیدند که ایران کشوری توانمند و قدرتمند است. روحانی: با موفقیت‌هایمان در مبارزه با کرونا دشمنان فهمیدند که ایران کشوری قدرتمند است.
روحانی: اقدامات ایران در مقابله با کرونا بر بسیاری از قضاوت‌ها نسبت به نظام، دولت و مردم، خط بطلان کشید/ همکاری مردم نقش بسیار مهمی در کنترل کرونا و تامین مواد مورد نیاز بخش‌های مختلف داشت/ دوران پساکرونا دورانی به مراتب سخت‌تر خواهد بود / تمامی مراکز کشور فعال و ذخایر کافی در اختیار داریم
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
روحانی: اقدامات ایران در مقابله با کرونا بر بسیاری از قضاوت‌ها نسبت به نظام، دولت و مردم، خط بطلان کشید/ همکاری مردم نقش بسیار مهمی در کنترل کرونا و تامین مواد مورد نیاز بخش‌های مختلف داشت/ دوران پساکرونا …
رئیس جمهور نقش همکاری مردم در کنترل کرونا و تامین مواد مورد نیاز بخش‌های مختلف را بسیار مهم خواند و تاکید کرد که موفقیت‌های کشورمان در مبارزه با کرونا، قضاوت‌های مغرضانه علیه ایران، نظام، دولت و مدیریت کشور را نقش برآب کرد و آن‌ها فهمیدند که ایران کشوری توانمند و قدرتمند است.
روحانی در نشست مسئولان دانشگاهی و حوزوی: دوران پساکرونا دورانی به مراتب سخت‌تر خواهد بود
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / رئیس جمهور
روحانی در نشست مسئولان دانشگاهی و حوزوی: دوران پساکرونا دورانی به مراتب سخت‌تر خواهد بود
رئیس جمهور گفت: اقدامات ایران در مقابله با کرونا بر بسیاری از قضاوت‌ها نسبت به نظام، دولت و مردم، خط بطلان کشید.
وضعیت هتل ها پس از قرنطینه چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
وضعیت هتل ها پس از قرنطینه چگونه خواهد بود؟
کارشناسان آینده صنعت هتلداری را در دوران پساکرونا پیش بینی کردند.
مجلس یازدهم به فکر پساکرونا باشد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / عملکرد مجلس دهم / اولویت ‌های مجلس یازدهم / مجلس یازدهم شورای اسلامی
مجلس یازدهم به فکر پساکرونا باشد
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از نمایندگان مجلس یازدهم خواست که ضمن توجه جدی به دوران پسا کرونا در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم، افراد و کارگاه‌هایی که در این ایام متضرر شده اند، گام‌های اساسی بردارند.
جهان پساکرونا؛ آیا دوران انقراض خودروها آغاز شده است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
جهان پساکرونا؛ آیا دوران انقراض خودروها آغاز شده است؟
با تداوم بحران کووید ۱۹، شهرهای جهان شاهد کاهش تعداد خودروهای مبتنی‌‌بر سوخت‌‌های فسیلی در سطح خیابان‌‌ها بوده‌‌اند؛ تحولی بنیادین که سیاستمداران، سخت درصدد حفظ آن در دوران پساکرونا هستند.
شکل‌گیری تفکر افراطی دانش کاربردی در کشور/نقش کلیدی مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / _دانشگاه تهران / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
شکل‌گیری تفکر افراطی دانش کاربردی در کشور/نقش کلیدی مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها
رئیس دانشگاه تهران نقش دانشگاه‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی را بسیار کلیدی و مهم توصیف کرد و گفت: دانشگاه‌ها علاوه بر حوزه علم و آموزش مسئولیت‌های اجتماعی نیز دارند که در این زمینه دانشگاه تهران در شرایط فعلی خوشه‌های فکری متعددی با کمک همه رشته‌های بین رشته‌ای تشکیل داده است تا راهکاری را برای مقابله با شرایط شکل‌گرفته ناشی از کرونا ویروس و نحوه مقابله با این شرایط در دوران پساکرونا کشف کند.
تماس‌های فیزیکی در دوران پساکرونا چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تماس‌های فیزیکی در دوران پساکرونا چگونه خواهد بود؟
در دوران دنیاگیری کووید ۱۹ اغلب افراد نسبت به تماس با افراد دیگر دچار وسواس و البته آگاهی شده‌اند اما گذار از این حالت عجیب خواهد بود.
کرونا، محرکی برای تحول بهداشت و درمان در کشورهای پساشوروی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ویروس کرونا / روسیه / اتحاد جماهیر شوروی / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا، محرکی برای تحول بهداشت و درمان در کشورهای پساشوروی
تهران - ایرنا - مسکو تایمز در مقاله ای نوشته است که بحران کرونا و تجربیات کسب شده در این دوره، قطعا به بهبود وضعیت نهادهای بهداشتی و درمانی در کشورهای پساشوروی از جمله روسیه در دوران پساکرونا خواهد انجامید.
وداع موقت با توریست خارجی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
وداع موقت با توریست خارجی
اجرای برنامه مدیریت بحران گردشگری برای بازاریابی و تبلیغات در دو سطح داخلی و خارجی به دوران پساکرونا موکول شد. براساس این برنامه 31 استان کشور برنامه‌های تبلیغاتی خود را در هر دو سطح داخلی و بین‌المللی مطابق با طرح 18گانه تعیین شده دفتر بازاریابی و تبلیغات وزارت گردشگری پس از بحران کرونا آغاز می‌کنند.
شیوع کرونا و فروپاشی اتحاد قاره سبز؟
 
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
شیوع کرونا و فروپاشی اتحاد قاره سبز؟  
مشکلات موجود به واسطه کرونا، برگزیت، جنگ تجاری و افزایش تنش‌‌‌ها میان ایتالیا و فرانسه و تاثیرات آن بر اقتصاد اتحادیه اروپا و رکود اقتصادی فراگیر در اروپا می‎تواند نشانه‌هایی از فروپاشی اتحادیه اروپا در دوران پساکرونا باشد. در حقیقت ویروس کرونا شرایط را به گونه‌ای رقم زده است که کشورها در حل بحران‌های داخلی خود به مشکلات فراوانی خورده‌اند و شاید در این شرایط کشورهای اروپایی دیگر نتوانند به عنوان یک زنجیره به یکدیگر وصل باشند. آینده قاره سبز حالا بیش از همیشه در هاله‌ای از ابهام است. 
غفلت از پسا کرونا یعنی فاجعه
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بوشهر / ویروس کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / آسیب ها / زندگی پس از کرونا
غفلت از پسا کرونا یعنی فاجعه
بوشهر- ایرنا- رواشناسان و کارشناسان مشاوره در استان بوشهر براین باورند که تغییر سبک رفتار اجتماعی، ارتباطات، فرهنگ و اقتصاد از مهمترین آثار و نتایج‌ دوران گذار از بحران بیماری همه گیر کرونا است، اما آنچه در آینده فاجعه بار خواهد شد آسیب‌ها و پیامدهای منفی ناشی از زندگی در پساکرونا است که نباید از آن غفلت کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مسیر اقتصاد درست از پاسخگو کردن قدرت می‌گذرد
یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با تحلیل مجلس یازدهم ضمن تابع‌تر خواندن این مجلس نسبت به قدرت، صف‌بندی بین جریان اصولگرا و ایجاد دوقطبی کاذب را از نتایج این مجلس دانست.به گزارش ایلنا، علی تاجرنیا درباره تحلیل خود درباره پساکرونا و تغییر در آرایش جریان‌های سیاسی گفت:‌ پساکرونایی وجود ندارد و ما در ماه‌ها و سال‌های آینده با کرونا زندگی خواهیم کرد اما اگر بخواهیم آینده را در نظر بگیریم، مهم‌ترین مولفه بحث اقتصادی است.وی با بیان اینکه مسئله مهم بحث اقتصادی نیز بر مبنای این است که تعاملات ما در دنیا به کدام سمت خواهد رفت، ادامه داد: اگر بنا باشد مسیری که تاکنون پیموده شده است را همچنان ادامه دهیم، قطعاً شرایط بسیار دشوارتری را در آینده خواهیم داشت و بحث فراتر از جناح و جریان‌های سیاسی خواهد بود و بخش عمده‌ …
ظرفیت گردشگری محلات
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
ظرفیت گردشگری محلات
شهرستان محلات با بیش از ۵۰ جاذبه گردشگری ظرفینت مناسبی برای سفر‌های دوران پساکرونا است.
ثبت‌نام ۶۹۳۲ زنجانی در سامانه بیکاری
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / استانی-اجتماعی / زنجان / استانی-اقتصادی / بیمه بیکاری / همه_باهم_علیه_کرونا / خدابخش مرادی‌‌نافچی
ثبت‌نام ۶۹۳۲ زنجانی در سامانه بیکاری
معاون سیاسی امنیتی استان زنجان گفت: برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا در زنجان در حال انجام است.
«وضعیت حساس کنونی» در پساکرونا آغاز می‌شود/ نسخه خانگی «شایعات»
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / تئاتر شهر / تماشاخانه ایرانشهر / ویروس کرونا
«وضعیت حساس کنونی» در پساکرونا آغاز می‌شود/ نسخه خانگی «شایعات»
مهر نوشت: رحمان سیفی آزاد قصد دارد نمایش «وضعیت حساس کنونی» را در دوران پساکرونا روی صحنه ببرد.
موسوی:  ارائه راهکار برای دوران پساکرونا باید در اولویت مجلس یازدهم باشد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / مجلس دهم / مجلس یازدهم شورای اسلامی / دوران پساکرونا
موسوی: ارائه راهکار برای دوران پساکرونا باید در اولویت مجلس یازدهم باشد
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نسبت به شرایط جامعه و اتفاقاتی که در طول این چهار سال رخ داد، تمام تلاش نمایندگان مجلس انجام وظیفه قانونی نمایندگی بود و نمره خوبی در این حوزه می گیرند.
از هراس های موقتی تا بازبینی امنیت سلامت
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا در امریکا / شیوع ویروس کرونا در اروپا / شیوع ویروس کرونا در جهان / زندگی شهری / فارن پالیسی
از هراس های موقتی تا بازبینی امنیت سلامت
زندگی در شهرهای ما پس از همه‌گیری کروناویروس چگونه خواهد بود؟ ۱۱ کارشناس در فارن پالیسی پیرامون دوران پساکرونا به این پرسش پاسخ می دهند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
کرونا و فضای مجازی
درباره ‌اینکه فضای پساکرونا چگونه خواهد بود زیاد بحث شده است. گاه به‌طور اغراق‌آمیز. در اینکه کرونا تکانی آمیخته با نگرانی به همه دنیا داده است ‌تردیدی نیست. در اینکه نوعی خاطره تاریخی جهانی برجای گذاشته و خواهد گذاشت ‌تردیدی نیست. زلزله‌های بزرگ مصیبت‌زا هستند، حال اگر چنان زلزله بزرگی در سراسر جهان رخ دهد، بسیار مصیبت‌زا‌تر خواهد بود. اما آیا کرونا با وجود جهانی بودن مصیبتی قابل مقایسه با زلزله‌ای جهانی است؟ البته چنین نیست. اما احساس نگرانی مشترک و رنج از تنهایی در دوران حصر خانگی این موجود اجتماعی را در سراسر جهان افسرده کرده است. گاه واکنش‌هایی نشان می‌دهند. سرها را از پنجره‌ها بیرون می‌آورند و دیگران را فرا می‌خوانند …
کرونا فرصتی برای بازاندیشی و تغییر برخی روال‌های مدیریتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / سازمان هواپیمایی کشوری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا فرصتی برای بازاندیشی و تغییر برخی روال‌های مدیریتی
تهران-ایرنا- کاهش نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت به شمار می‌رود اما اقتصاد ایران علاوه بر بحران کرونا با تحریم های ناعادلانه در تنگنا قرار دارد با این حال به نظر می‌رسد با یک مدیریت جامع و اثرگذار می‌توان سیاست‌های صحیحی را برای دوران پساکرونا اتخاذ کرد تا از تهدیدها فرصت ساخت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
امیدواریم به زودی در مناطق سفید مدارس را بازگشایی کنیم
رئیس‌جمهوری نسبت به بازگشایی مدارس در مناطق سفید اظهار امیدواری کرد.به گزارش ایسنا، حسن روحانی در مراسم بزرگداشت مقام معلم با بیان اینکه ریشه سعادتمندی هر کشوری به آموزش برمی‌گردد، گفت: فضای کرونایی فعلی که به وجود آمده است و از طریق صداوسیما و فضای مجازی کار آموزش دنبال می‌شود نیز تجربه جدیدی است.وی افزود: شخصیت‌هایی مثل شهیدان باهنر و رجایی برای آموزش در سال‌های اولیه انقلاب زحمات زیادی کشیدند و ۱۳ آبان روزی است که برای دانش‌آموزان انقلابی ما نام‏گذاری شده است و شهید فهمیده یکی از دانش‌آموزان نمونه ما در آن دوران است.رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه در دوران استثنایی کرونا قرار داریم، گفت: در شرایطی قرار گرفتیم که در تاریخ انسانی ماندگار شد و از این پس خواهند گفت که در کرونا چه بر سر انسان آمد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
راه ایران برای جذب سرمایه خارجی دشوارتر شد
تقریبا تمام آنچه که در دو سال گذشته برای اقتصاد ایران اتفاق افتاد حالا بخشی از تاریخ است و آنچه که حالا بیشتر از همه اهمیت دارد، اتفاق‌هایی است که قرار است در سال ۹۹ و پس از آن رقم بخورد. به صورت مشخص تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا حالا برای اقتصاد همیشه وخیم ایران حکم قوز بالای قوز را دارد و باید دید که این‌بار جاذبه‌های ایران تا چه اندازه می‌تواند سرمایه‌‌گذاران خارجی را برای پذیرفتن همه ریسک‌های سرمایه‌‌گذاری رام و مسحور خود کند. کارنامه سال گذشته ایران در جذب سرمایه‌‌گذار خارجی چندان درخشان نبود. در مجموع، راه‌‌اندازی ۸۲ طرح برای سرمایه‌گذاران خارجی جذابیت داشت و از این راه ۸۴۵ میلیون دلار عاید ایران شد و این آمار در قیاس با درآمد یک میلیارد دلاری که سال ۹۷ از همین طریق نصیب ایران شد حکایت …
روحانی: وضعیت شیوع کرونا در ایران به سوی تثبیت شدن می رود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
روحانی: وضعیت شیوع کرونا در ایران به سوی تثبیت شدن می رود
رئیس جمهور ایران شیوع کرونا را حادثه تاریخی خواند و گفت: در طول قرن‌ها حادثه‌ای نداشتیم که این‌گونه مبدا تحولات شود که در تاریخ ثبت خواهد شد که قبل از کرونا چه بود و در دوران پساکرونا چه اتفاقاتی افتاد.
روحانی: تاب‌آوری مردم ایران در شرایط کرونا بی‌نظیر بود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / حسن روحانی / معلم - معلمان / ویروس کرونا
روحانی: تاب‌آوری مردم ایران در شرایط کرونا بی‌نظیر بود
رئیس جمهور گفت: در دوران استثنایی کرونا قرار داریم، در شرایطی قرار گرفتیم که در تاریخ انسانی ماندگار شد و از این پس خواهند گفت که در کرونا چه بر سر انسان آمد و پساکرونا چه شد.
آیا صادرات فرش دوباره جان می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / فرش / صادرات غیرنفتی
آیا صادرات فرش دوباره جان می‌گیرد؟
رییس مرکز ملی فرش ایران در جلسه شورای سیاست‌گذاری فرش، ایجاد پایانه‌های صادراتی فرش دستباف را ضروری دانست و اعلام کرد که دستورالعمل اقدامات تاب‌آوری اقتصادی اصناف حوزه فرش در دوران کرونا و پساکرونا تهیه و پیگیری شده است.
سینماهای «هنگ کنگ» بازگشایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / سینمای جهان / ویروس کرونا / سینما
سینماهای «هنگ کنگ» بازگشایی می‌شود
جهان آرام آرام در حال ورود به دوران پساکرونا است.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۶ اردیبهشت ایسنا
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / همه_باهم_علیه_کرونا / بانک سرمایه
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۶ اردیبهشت ایسنا
محکومیت ۷ نفر دیگر از مدیران بانک سرمایه/ برگزاری نخستین جلسه دادگاه حسن خویی و ۲۰ متهم اقتصادی دیگر/ رقابت چین و آمریکا در دوران پساکرونا از نگاه یک کارشناس/ قرائت گزارش مجلس درباره سیل فروردین ۹۸ و علل وقوع آن/ تاکید بر ضرورت فراهم آمدن سهولت کافی برای دارندگان سهام و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
نمی‌گذاریم اقتصاد درپساکرونا زمین بخورد/ سعی میکنیم تورم بالا نرود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / شورای عالی امنیت ملی / بنیاد مستضعفان / علی ربیعی / ویروس کرونا / تورم
نمی‌گذاریم اقتصاد درپساکرونا زمین بخورد/ سعی میکنیم تورم بالا نرود
سخنگوی دولت گفت: برای اینکه در دوران پساکرونا اقتصادمان زمین نخورد، به شغل‌های جایگزین فکر می‌کنیم.
لزوم متنوع‌سازی کسب‌وکارهای نو در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
لزوم متنوع‌سازی کسب‌وکارهای نو در پساکرونا
تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: متنوع‌سازی زمینه‌ کسب‌وکارهای نو و پرداختن به فعالیت‌های ابتکاری از ضروریات فعالیت حرفه‌ای در صنعت گردشگری کشور در دوران پساکرونا به شمار می‌آید و اهمیتی حیاتی دارد.
هشدار یک جامعه‌شناس: ادامه شرایط کنونی دوران کرونا، قطعا کشور را با مخاطرات اجتماعی زیادی روبرو خواهد کرد / پیش بینی افزایش بزه و خلاف و قانون شکنی در آینده / نمی‌توان جامعه را به سبک و سیاق دوران قاجار اداره کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
هشدار یک جامعه‌شناس: ادامه شرایط کنونی دوران کرونا، قطعا کشور را با مخاطرات اجتماعی زیادی روبرو خواهد کرد / پیش بینی افزایش بزه و خلاف و قانون شکنی در آینده / نمی‌توان جامعه را به سبک و سیاق دوران قاجار …
یک جامعه شناس در خصوص مشکلات اجتماعی دوران پساکرونا معتقد است: جامعه ایران در روزها و ایام پس از کرنا همچنان گرفتار تشدید وضعیف بد اجتماعی و تراکم و بازتولید آن است و تا مرز فروپاشی بنا به دلایلی فاصله دارد. مع هذا اگر چنانچه اقدام های لازم در جهت سیاست گذاری و مدیریت بخش های اجتماعی انجام نگیرید معضلات متراکم شده تهدیدی جدی برای تامین ثبات و امنیت و در نهایت رشد اجتماعی خواهد بود.
احمدی‌لاشکی: برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی ویژه انجام شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
احمدی‌لاشکی: برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی ویژه انجام شود
تهران- ایرنا- نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: سفره مردم به خاطر مشکلات جدی اقتصادی کوچک شده بود که متأسفانه کرونا این سفره را کوچک‌تر کرد لذا دولت و مجلس باید برنامه‌ریزی ویژه برای دوران پساکرونا انجام دهند تا مردم با چالش جدی تری روبرو نشوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •