دوشنبه, ۵ آبان, ۱۳۹۹ / 26 October, 2020
دولت فلسطینی
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / تشکیل دولت فلسطین / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
ادعای موافقت اسرائیل با تشکیل دولت فلسطینی!
 به گزارش فارس، در حالی که مسئولان مختلف رژیم صهیونیستی از نخست‌وزیر گرفته تا نمایندگان کنست جملگی مخالفت خود با تشکیل دولت فلسطینی مستقل ذیل طرح موسوم به «معامله قرن» را اعلام کرده‌اند اما «مورگان اورتگاس» سخنگوی کاخ سفید مدعی است که آمریکا موافقت تل‌آویو در این زمینه را کسب کرده است.
شرط عربستان برای تشکیل دولت فلسطینی؛ چانه‌زنی یا دشمنی با اسراییل؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / عربستان / رژیم صهیونیستی
شرط عربستان برای تشکیل دولت فلسطینی؛ چانه‌زنی یا دشمنی با اسراییل؟
یک کارشناس مسایل منطقه گفت: شرط عربستان برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی برای عادی سازی روابط با اسراییل را می‌توان به نوعی چانه‌زنی میان عربستان و اسراییل قلمداد کنیم نه شرطی از سوی عربستان برای دشمنی با اسراییل.
آکسیوس: ترامپ برای حمایت از الحاق کرانه باختری به اسرائیل، شرط گذاشته: آغاز مذاکره بر سر تشکیل دولت فلسطینی
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
آکسیوس: ترامپ برای حمایت از الحاق کرانه باختری به اسرائیل، شرط گذاشته: آغاز مذاکره بر سر تشکیل دولت فلسطینی
دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به رژیم صهیونیستی اعلام کرد تا زمانی که این رژیم با مذاکره بر سر تشکیل یک دولت فلسطینی و حمایت از طرح معامله قرن موافقت نکند، واشنگتن از الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های تحت اشغال اسرائیل حمایت نخواهد کرد.
جان باختن نخستین مورد ابتلا به کرونا در فلسطین
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جان باختن نخستین مورد ابتلا به کرونا در فلسطین
«ابراهیم ملحم» سخنگوی دولت فلسطینی روز چهارشنبه از جان باختن نخستین مورد ابتلا به کرونا در فلسطین خبر داد. وی گفت: شمار مبتلایان به کرونا در قدس و کرانه باختری به ۶۴ نفر رسیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
افزایش محدودیت فلسطینی‌ها برای ساخت‌وساز در کرانه باختری
به دنبال رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیروز از ممنوعیت ساخت‌وساز فلسطینی‌ها در مناطق مجاور و مشرف بر شهرک‌های صهیونیستی و «منطقه B» در کرانه باختری خبر داد. به گزارش شبکه ۷ رژیم صهیونیستی، «نفتالی بنت» همچنین دستور داده که ساخت‌وساز فلسطینی‌ها در مناطق نزدیک به شهرک‌های «شیلو، عیلی» تا جنوب شهر نابلس ممنوع شود. او ادعا کرد که ساختمان‌های فلسطینیان امنیت شهرک‌ها را تهدید می‌کند و این تصمیم در پاسخ به درخواست شهرک‌نشینان گرفته شده است. طبق توافق سال‌های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۵ بین فلسطینی‌ها و اسراییلی‌ها، کرانه باختری به سه منطقه A، B و C تقسیم شده است. در این …
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
معامله قرن ترامپ طرح صلح نیست
[ریچارد‌هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا] زمان کافی برای مطالعه و تحلیل گزارش ۱۸۰صفحه‌ای دولت ایالات متحده آمریکا با عنوان «صلحی برای شکوفایی اقتصادی:     ‏چشم‌اندازی برای بهبود زندگی مردم اسراییل و فلسطین» سپری شده است که گاهی اوقات از آن با عنوان «معامله قرن» یا آخرین طرح صلح ‏آمریکا برای خاورمیانه نیز یاد می‌شود. طرح معامله قرن (که جرارد کوشنر مشاور ارشد ترامپ و داماد او آن را پیش برد و در بیست‌وهشتم ژانویه ‌سال جاری، ‏ترامپ از آن پرده‌برداری کرد)، طرحی برای صلح نیست. اگر(معامله قرن) طرحی برای صلح بود، به هیچ عنوان نمی‌بایست ‏صرفا با ابتکار عمل آمریکا و اسراییل و بدون حضور معنادار فلسطینی‌ها، …
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / معامله قرن / دونالد ترامپ / فلسطین / داستان معامله قرن
"معامله قرن" فرصتی برای استقلال ملت فلسطین باقی‌ نمی‌گذارد
تهران- ایرنا- جمعی از فعالان سیاسی و مدنی با محکومیت معادله قرن در بیانیه‌ای اعلام کردند: نقشه جغرافیایی دولت فلسطینی مطلوب ترامپ و نتانیاهو هیچ فرصت معناداری حتی در حد این جغرافیای کوچک نیز برای استقلال ملت فلسطین باقی نمی‌گذارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فلسطین / معامله قرن / آپارتاید قومیتی
طرح «معامله قرن» نمونه رسمی آپارتاید قومیتی
ایلنا: پذیرش طرح «معامله قرن» برای فلسطینیان به معنای نابودی رویای کشور فلسطین بوده و دولت فلسطینی را به مناطقی فاقد سلطه سیاسی کامل و تحت نفوذ کامل رژیم صهیونیستی…
۱۳۹۸-۱۱-۱۲
نگاه معامله قرن متوجه مساله اعراب و اسرائیل
طرح موسوم به معامله بزرگ قرن که توسط کوشنر داماد ترامپ به‌عنوان مشاور عالی او دنبال شد تلاش ایالات متحده آمریکا برای پایان دادن به پرونده اعراب و اسرائیل را مدنظر دارد که در سایه حمایت از اسرائیل به نوعی تلاش خود را در جهت عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای بزرگ عربی و دولت‌های حاکم بر پایتخت‌های حاکم بر این کشور دنبال می‌کند و در سایه آن به مقوله فلسطین و تشکیل دولت فلسطینی می‌اندیشد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰
واکنش الجزایر به طرح «معامله قرن» ترامپ؛ تاکید بر حمایت قوی از حقوق ملت فلسطین
دولت الجزایر در واکنش به طرح آمریکایی صهیونیستی ارتجاع عرب موسوم به معامله قرن، بر پایبندی خود به تشکیل دولت فلسطینی به پایتختی قدس شریف تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / رژیم صهیونیستی / ایالات متحده آمریکا / فلسطین / معامله قرن
سفیر آمریکا: دولت فلسطین به زودی تشکیل نمی‌شود
سفیر آمریکا در مناطق اشغالی فلسطین تشکیل دولت فلسطینی براساس معامله قرن را در آینده نزدیک را زیر سوال برده و رد کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / جرد کوشنر / معامله قرن
کوشنر: تمام قدس پایتخت اسرائیل است
مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه «الجزیره» اعلام کرد، همانطور که در طرح «معامله قرن» آمده قدس شرقی و غربی برای «اسرائیل» خواهد بود و ایجاد دو دولت فلسطینی و اسرائیلی بر اساس همین طرح شکل خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
کوشنر: قدس یکپارچه پایتخت اسرائیل است/ تشکیل دو کشور بر اساس طرح ترامپ خواهد بود
مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا اظهار داشت، طبق طرح «معامله قرن» قدس شرقی و غربی برای اسرائیل خواهد بود و دو دولت فلسطینی و اسرائیلی بر اساس همین طرح ایجاد خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
محمود عباس:‌ قدس فروشی نیست / طرح آمریکا توطئه‌ای است که به ثمر نخواهد نشست / به دولت فلسطینی به پایتختی قدس شریف پایبند هستیم
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به رونمایی از طرح سازش تحمیلی آمریکا گفت که بیت‌المقدس فروشی نیست و این توطئه به ثمر نمی‌رسد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
رونمایی از معامله قرن پیش از انتخابات اسرائیل بسیار مشکوک‌ است
‌آویگدور لیبرمن، رهبر حزب «اسرائیل بیتنا» روز گذشته گفت که اقدام ‌دونالد ترامپ برای انتشار طرح موسوم به معامله قرن ۵ هفته پیش از انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی ‌بسیار مشکوک‌ است.به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری ‌تایمز اسرائیل‌، لیبرمن در ادامه سخنانش گفت: «این طرح الان منتشر می‌شود تا شانس ‌بنیامین نتانیاهو‌ نخست وزیر اسرائیل در انتخابات ۲ مارس (۱۲ اسفند) افزایش یابد.»رئیس حزب اسرائیل بیتنا با اشاره به این موضوع که انتشار این طرح تنها چند هفته پیش از انتخابات، احتمال بررسی دقیق این طرح پیش از ر‌ای‌گیری را کم می‌کند، افزود: «نتانیاهو به سرعت دعوت ترامپ برای سفر به واشنگتن طی هفته آتی برای رونمایی از طرح صلح را پذیرفت تا با سفر به واشنگتن از اجرای تعهد خود برای الحاق دره اردن به سرزمین‌های …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
جانشین احتمالی نتانیاهو کیست؟
پس از اعلام جرم توسط دادستانی رژیم صهیونیستی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‏وزیر این رژیم و همزمان با بن‏بست تشکیل کابینه در سرزمین‏های اشغالی، گزارش‏هایی در مورد نوعی کودتای درون‏حزبی و تعیین جانشینی برای نتانیاهو به عنوان رهبر حزب «لیکود» منتشر می‏شود.در همین راستا، گیدئون سعر، مدعی اصلی برای جانشینی نتانیاهو، خواستار برگزاری انتخابات درون‏حزبی پیش از تصمیم پارلمان رژیم صهیونیستی در جهت معرفی شخصی برای تشکیل کابینه شده است. سعر که از صهیونیست‏های افراطی و مخالف شدید تشکیل دولت فلسطینی است، مدتی است برای تکیه بر قدرت به جای نتانیاهو تلاش می‏کند تا اعضای حزب لیکود را برای برگزاری انتخابات درون‏حزبی ترغیب کند و چندین بار نتانیاهو را برای مبارزه در این خصوص فراخوانده است. سعر گفته اگر ماموریت تشکیل …
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
تاکید لاوروف بر حمایت از دولت مستقل فلسطینی در دیدار با محمود عباس
وزیر خارجه روسیه ضمن دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نیویورک، بر تداوم حمایت مسکو از تاسیس یک دولت فلسطینی مستقل در مرزهای 1967 تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
اجلاس منامه برای مصادره آرمان فلسطین
در این فرایند تشکیل دولت فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه بر اساس قطعنامه ۲۴۲ سازمان ملل متحد کنار گذاشته شده است و بخش‌های شهرک نشین کرانه باختری به اسرائیل واگذار می‌شود و مابقی هم تحت اداره نوعی خود مختاری تحت سلطه نظامی اسرائیل تعریف می‌شود؛ بنابراین در کرانه باختری هیچ حاکمیت مستقل فلسطینی وجود نخواهد داشت و دولت فلسطینی ممکن است تنها در غزه تشکیل شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
«معامله قرن» ناقص‌الخلقه به دنیا آمد
عضو جمعیت دفاع از ملت فلسطین، معامله قرن را طرح خودخوانده رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست که با چرغ سبز برخی از کشورهای عربی شکل گرفته است.به گزارش ایسنا، حسین کنعانی مقدم ارتباط با طرح معامله قرن و تعویق مجدد رونمایی از آن اظهار کرد: این طرح، طرحی است که از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا و با چراغ سبز برخی از کشورهای عربی شکل گرفته و در آن به نظرات مردم فلسطین و کشورهای موثر و تاثیرگذار در منطقه توجه نشده است. وی با بیان اینکه ملت فلسطین به دنبال آن هستند که در سرزمین خودشان مستقر باشند ولی آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند که فلسطینی‌ها را از سرزمین واقعی خود بیرون کنند و در منطقه‌ای در اردن، دولتی با عنوان دولت فلسطینی ایجاد کنند تصریح کرد: در واقع آنها با این طرح می‌خواهند علاوه بر اشتغال قدس و کرانه …
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
پایان نافرجام ربع قرن مذاکره؛ وقتی روند اسلو برعکس می شود
مذاکره کنندگان سازشکار فلسطینی که از ربع قرن با وعده آمریکا و رژیم صهیونیستی از بیش از ۸۰ درصد فلسطین تاریخی چشم پوشی کردند تا یک دولت فلسطینی را در کمتر از ۲۰ درصد آن تشکیل دهند حال در فرآیندی معکوس شاهد اشغال همین کمتر از ۲۰ درصد فلسطین هستند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
موگرینی: اروپا باید درباره به رسمیت شناختن دولت فلسطینی تصمیم بگیرد
«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت: به رسمیت شناختن کشور فلسطینی اقدامی است که باید کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره آن تصمیم بگیرند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
اتحادیه عرب: تشکیل دولت فلسطین باید در هر طرح صلحی ذکر شود
تهران - ایرنا - وزرای خارجه کشورهای عربی در نشست اضطراری اتحادیه عرب در قاهره پایتخت مصر با صدور بیانیه ای در خصوص فلسطین تاکید کردند، هر گونه طرح صلحی که در آن حقوق فلسطینی ها از جمله تشکیل دولت فلسطینی ذکر نشود را رد می کنیم.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
واشنگتن پست: معامله قرن شامل تشکیل دولت فلسطین نمی‌شود
ایلنا: روزنامه واشنگتن پست امروز- دوشنبه- گزارش داد که طرح صلح دولت آمریکا مشهور به معامله قرن شامل تشکیل دولت فلسطینی نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
نابودی حماس شرط همکاری با نتانیاهو
اقتصادنیوز؛ آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق اسرائیل سقوط دولت فلسطینی حماس را شرط خود برای همکاری و ائتلاف با نتانیاهو اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
لیبرمن به شرط ساقط کردن حماس با نتانیاهو همکاری می‌کند
وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی سقوط دولت فلسطینی حماس را شرط خود برای همکاری و ائتلاف با نتانیاهو اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
واکنش عمان به«طرح صلح» بدون نام بردن از فلسطین
وزیر خارجه عمان در اولین مصاحبه‌اش با یک رسانه صهیونیستی بر لزوم پایان اشغال کرانه باختری و جولان تاکید کرد و گفت اگر طرح صلح پیشنهادی آمریکا شامل تشکیل یک دولت فلسطینی نباشد، شکست آن قطعی خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نتانیاهو: دولت فلسطینی ایجاد نخواهد شد
نخست وزیر رژیم صهیونیستی ۲ روز مانده با انتخابات کنیست در مصاحبه ای اعلام کرد: دولت فلسطینی ایجاد نخواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •