پنجشنبه, ۱۹ تیر, ۱۳۹۹ / 9 July, 2020
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
سفیر کشورمان در پاکستان: در حال عادت کردن به نابخردی آمریکایی‌ها هستیم
۲۶ ساعت قبل / سازمان بهداشت جهانی / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / سید محمد علی حسینی
سفیر کشورمان در پاکستان: در حال عادت کردن به نابخردی آمریکایی‌ها هستیم
سفیر کشورمان در پاکستان از تصمیم دولت آمریکا برای خروج از سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد.
تاکید ترامپ برای بازگشایی مدارس در پاییز
۲ روز قبل / کووید-19 / کروناویروس / کرونا در جهان / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
تاکید ترامپ برای بازگشایی مدارس در پاییز
رئیس جمهوری آمریکا در توییتی نوشت که مدارس باید در پاییز بازگشایی شوند؛ این درخواست در حالی مطرح شده که ترامپ در آن اختیار محدودی دارد.
نیروهای "قسد" همچنان مانع ورود کارمندان سوری به محل کارشان می‌شوند
۳ روز قبل / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
نیروهای "قسد" همچنان مانع ورود کارمندان سوری به محل کارشان می‌شوند
نیروهای دموکراتیک سوریه "قسد"، هم‌پیمان نیروهای آمریکایی برای نهمین روز متوالی مانع ورود کارمندان شرکت دولتی برق و مؤسسه غلات به محل کار خود شدند.
۴ روز قبل
ترس از «انقلاب فرهنگی» در آمریکا
ترامپ در سخنرانی «کوه راشمور» از ادبیات تفرقه‌افکنانه استفاده کرد. در حالی که در نظرسنجی‌ها ترامپ مدام سقوط را تجربه می‌کند و کنترل بیماری پاندمی ویروس کرونا نیز از دستش در رفته است، او در سخنرانی‌اش از یک جنگ جدید با چپ فاشیستی سخن گفت که ارزش‌های آمریکایی را به خطر انداخته و در پی حذف آنها است. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک صحنه برپا شده در کوه راشمور و پشت به مجسمه‌های بزرگان این کشور به مناسبت روز استقلال سخنرانی کرد و تاریک‌ترین سخنان تفرقه‌آمیز خود را ارائه داد و گفت که حضور وی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در دور دوم به‌منظور مبارزه با چپ‌های افراطی فاشیست است. وی مدعی شد اینها افرادی هستند که قصد دارند تاریخ و ارزش‌های آمریکا را پاک کنند.
ترامپ: با زدن ماسک هیچ مشکلی ندارم!
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / کرونا در جهان / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
ترامپ: با زدن ماسک هیچ مشکلی ندارم!
دونالد ترامپ که از زمان شیوع ویروس کرونا هیچ وقت با ماسک دیده نشده است، اظهار کرد که اگر شرایط ایجاب کند با زدن ماسک هیچ مشکلی ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
احتمال کناره گیری ترامپ از انتخابات!
یک عامل حزب جمهوری‌خواه به شبکه خبری فاکس نیوز گفت، چنانچه دونالد ترامپ به این باور برسد که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، احتمالا از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌کشد. به نوشته روزنامه ایندیپندنت، انتشار این گزارش در رسانه محبوب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با استناد به اظهارات تعدادی از نیروهای مطلع در حزب جمهوری‌خواه بوده است که نگران چشم‌انداز دومین حضور ترامپ در کاخ سفید در بحبوحه آمارهای بسیار بد از نظرسنجی‌ها هستند. براساس رصد نظرسنجی‌ها از سوی پایگاه "ریل کلیر پالیتیکس" جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در حال حاضر میانگین پیشتازی ۹ درصدی نسبت به دونالد ترامپ دارد. ترامپ، حمایت رای‌دهندگان سفیدپوست سالخورده را که همواره از حزب جمهوری‌خواه حمایت می‌کردند و برای پیروزی پر زحمت …
سردرگمی ترامپ در مواجهه با معترضان؛ از مشت آهنین تا نام‌گذاری دفتر ناسا به نام زن سیاهپوست!
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / اعتراضات در آمریکا / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / نژادپرستی در آمریکا / سرمایه داری
سردرگمی ترامپ در مواجهه با معترضان؛ از مشت آهنین تا نام‌گذاری دفتر ناسا به نام زن سیاهپوست!
رفتارهای دولت آمریکا در قبال اعتراضات ضدنژادپرستی طی هفته‌های گذشته، نشان از سردرگمی آن‌ها در مواجهه با چنین پدیده‌هایی دارد که از یک‌سو با سیاست مشت آهنین ورود کرده و از سوی دیگر با نمایش‌هایی چون نامگذاری اماکن به اسم سیاهپوستان، سعی در روتوش ماجرا دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سنای آمریکا تحریم‌های جدید علیه چین تصویب کرد
مجلس سنای آمریکا به اتفاق آرا لوایحی را برای اعمال مجازات و تحریم علیه چین تصویب کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان، یکی از این لوایح تحت عنوان «قانون خودمختاری هنگ کنگ» قرار است به تحریم شرکت‌ها و افرادی که به چین در محدود کردن خودمختاری هنگ کنگ کمک کرده‌اند، بپردازد.مطرح کننده این لایحه پت تومی، سناتور جمهوری‌خواه از پنسیلوانیا و کریس ون هولن، سناتور دموکرات از مریلند بودند. ون هولن در صحن مجلس سنا گفت: کاری که دولت چین در هنگ کنگ انجام می‌دهد غیرقابل قبول است. آنها مردم را در هنگ کنگ از حقوقشان محروم می کنند. آنها دارند آزادی‌هایی که هم اکنون در آنجا وجود دارند را از بین می‌برند. در عین حال لایحه دومی نیز برای مجازات چین از جانب سناتور جمهوریخواه جاش هاولی مطرح شد که یک قطعنامه برای محکوم …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
هشدار چین نسبت به استقرار نیروهای آمریکایی در آسیا و اقیانوسیه
ارتش آمریکا در حال استقرار شمار «بی‌سابقه‌ای» نیرو در منطقه آسیا و اقیانوسیه است؛ اقدامی که به اعتقاد رئیس موسسه ملی مطالعات دریای چین جنوبی، خطر بروز حادثه میان این نیروها و نیروی دریایی چین را افزایش می‌دهد.به گزارش ایسنا، وو شیکون، رئیس موسسه ملی مطالعات دریای چین جنوبی که یک اتاق فکر دولتی مستقر در پکن است، هشدار داد که این کار امکان وقوع یک حادثه نظامی یا شلیک اشتباهی را افزایش می‌دهد. او در زمان ارائه گزارش اخیر موسسه خود درباره حضور نظامی آمریکا در منطقه، تاکید کرد: اگر بحرانی روی دهد، پیامدهای آن برای هر دو طرف فاجعه‌بار خواهد بود. در این گزارش آمده است که ایالات متحده ۳۷۵ هزار نیرو و ۶۰ درصد از کشتی‌های جنگی خود را در منطقه هند و اقیانوسیه مستقر کرده است. سه فروند از ناوهای هواپیمابر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
مادورو:‫ براساس احترام متقابل آماده دیدار با ترامپ هستم
چراغ سبز ونزوئلا برای مذاکره با آمریکارئیس‌جمهوری ونزوئلا برای دیدار با ترامپ به منظور رفع اختلافات و کاهش تنش ها اعلام آمادگی کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، از ژانویه سال گذشته میلادی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال برکناری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا بوده و اوایل روز دوشنبه نیز گفت که تنها درباره استعفای مادورو گفت‫وگو می‌کند.مادورو گفته که براساس احترام متقابل حاضر به دیدار و گفت‫وگو با مادورو است.وی با اشاره به گفت‫وگوی ۲۰۱۵ خود با جو بایدن، معاون ریاست جمهوری سابق آمریکا که با احترام برگزار شد، گفت: تمایل دارم تا با ترامپ هم به همان روش دیدار کنم.این درحالی است که در مارس سال جاری میلادی، وزارت دادگستری آمریکا اتهام قاچاق مواد مخدر علیه مادورو مطرح کرد …
آمریکا الحاق مرحله‌ای و مناطق نزدیک به قدس را بررسی می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آمریکا الحاق مرحله‌ای و مناطق نزدیک به قدس را بررسی می‌کند
واشنگتن نگران ضرر‌های جانبی ناشی از قدم برداشتن اسرائیل در مسیر الحاق مناطقی در کرانه باختری است و از این رو حمایت الحاق تعداد اندکی از شهرک‌های نزدیک قدس را بررسی می‌کند. قرار است مسؤولان دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا همین روز‌ها نشست تعیین کننده‌ای داشته باشند مبنی بر این‌که آیا با طرح بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل موافقت کنند یا نه؟
ترامپ صلاحیت ریاست‌جمهوری ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
ترامپ صلاحیت ریاست‌جمهوری ندارد
مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در تازه‌ترین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود تاکید کرد، انتخابات ماه نوامبر آخرین راهبرد مردم برای ممانعت از انتخاب مجدد دونالد ترامپ است. او در این مصاحبه تاکید کرد که در این انتخابات به بایدن و ترامپ رای نخواهد داد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، جان بولتون، مرد سیبلوی جمهوری‌خواهان در گفت‌وگو با ای‌بی‌سی‌نیوز درباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده گفت: «گمان نکنم او برای این پست مناسب باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اولین گردهمایی انتخاباتی ترامپ با حمله لفظی به ایران، چین و دموکرات‌ها برگزار شد
استارت هجومی ترامپ برای انتخاباترئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی شهر تالسا در اکلاهاما با تاکید بر اینکه حالش خوب است، تلاش کرد تا به شایعاتی درباره وضعیت جسمانی‌اش پایان دهد و در این میان به جو بایدن تاخت.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، عصر شنبه در جمع حامیانش گفت: آن‌ها می‌گویند رئیس‌جمهوری ما مشکلی دارد. اگر مشکلی باشد، خودم می‌گویم ... می‌خواهم این را به شما بگویم که جو بایدن مشکل دارد، این را می‌توانم بگویم.رئیس‌جمهوری ۷۴ ساله آمریکا همچنین از بایدن ۷۷ ساله بابت قاطی کردن اسامی ایالت‌ها انتقاد کرد. ترامپ گفت: اصلا توجه کرده‌اید که هر از گاهی بایدن اسامی ایالت‌ها را اشتباه می‌گوید؟ او به آیوا می‌رود و می‌گوید خیلی خوب است که در آیداهو هستیم. نه! شما …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اخراج دادستان فدرال نیویورک
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده روز شنبه دادستان فدرال را که پیش‌تر وکیل شخصی رئیس‌جمهوری را به زندان فرستاده بود، اخراج کرد. در حال حاضر معاون برمن جایگزین وی شده است تا فرد مناسبی برای این سمت انتخاب شود. دادستان اخراجی قصد داشت تا از کارزار انتخاباتی ترامپ مجددا تحقیق کند و با اتهامات جدیدی که از سوی مشاور سابق امنیت ملی آمریکا مطرح شده است، تحقیقات تازه‌ای را در زمینه جلوگیری از برقراری عدالت توسط ترامپ آغاز کند. پیش‌تر برخی گفته بودند اخراج وی با نظر ترامپ و دستور دادستان کل آمریکا صورت گرفته است، اما ویلیام بار می‌گوید این دونالد ترامپ بوده که رسما یک دادستان آمریکایی در منهتن را که چندین تحقیق مرتبط به دستیاران او را رهبری می‌کرد، اخراج کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
بورس روی موج سیاست و دیپلماسی؟
مرزشکنی شاخص‌های بورس در ایران با شروع اعتراض‌ها در آمریکا به کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک پلیس سفیدپوست، همزمان شد، اعتراض‌هایی که انتظار می‌رفت به کاهش توجه دولت ایالات‌متحده به سیاست خارجی منجر شود اما برخلاف انتظار در همین بین چند زندانی هم بین ایران و آمریکا مبادله شدند و با قدردانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از این اقدام دولت ایران، احتمال توافق جدید بین دو کشور مجددا مطرح شد.
ستاد تبلیغاتی ترامپ، نماد مشابه نماد «نازی‌ها» را از فیس‌بوک خود حذف کرد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
ستاد تبلیغاتی ترامپ، نماد مشابه نماد «نازی‌ها» را از فیس‌بوک خود حذف کرد
فیس‌بوک پست‌ها و تبلیغات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را به دلیل استفاده از نمادی مشابه نماد نازی‌ها، از پلتفرم خود حذف کرد. بر طبق آماری که گروه دیده‌بان ترقی‌خواه میدیا مترز (Media Matters) در حساب توییتری خود منتشر کرده، کارزار انتخاباتی ترامپ تاکنون ۸۸ تبلیغ حاوی علامت مثلث وارونه قرمز رنگ را منتشر کرده که به گفته این گروه، یادآور یکی از نمادهای ننگین نازیسم است.
ترامپ در جستجوی فردی است که مخفی شدنش در پناهگاه را فاش کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / اعتراضات در آمریکا / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / جورج فلوید
ترامپ در جستجوی فردی است که مخفی شدنش در پناهگاه را فاش کرد
روزنامه نیویورک تایمز به نقل از سه منبع آگاه گزارش داد، رئیس جمهوری آمریکا به مقامات گفته است که می‌خواهد فردی را که افشا کرده وی روز ۲۹ مه در جریان اعتراضات اخیر در پایتخت در یک پناهگاه مخفی شده بود، پیدا کند و وی را تحت پیگیرد قانونی قرار دهد.
انتشار جزئیات تازه از کتاب بولتون علیه ترامپ
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / جان بولتون / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
انتشار جزئیات تازه از کتاب بولتون علیه ترامپ
در ادامه انتشار بخش‌های مهم نسخه‌ای از کتاب مشاور امنیت ملی سابق دونالد…
هایکو ماس: حضور نیروهای آمریکایی در آلمان برای امنیت اروپا مهم است
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
هایکو ماس: حضور نیروهای آمریکایی در آلمان برای امنیت اروپا مهم است
وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در کشورش برای امنیت اروپا و آمریکا مهم است. این سخنان پس از آن گفته شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه بار دیگر بر تصمیم خود برای کاهش شمار نیمی از نظامیان کشورش در خاک آلمان تاکید کرد .
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
داغ شدن هشتگ «ترامپ حالش خوب نیست» در توئیتر
به دنبال انتشار فیلمی که نشان می‌داد رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده افسری برای بلند کردن فنجان آبش از هر دو دست خود کمک گرفت و برای پایین آمدن از پله‌ها مشکل داشت، وی به دفاع از خودش پرداخت.به گزارش اسپوتنیک، این اتفاقات در آستانه تولد هفتاد و چهار سالگی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا رخ داد و منتقدان وی این اتفاقات را به ناخوش بودن وضعیت سلامتی وی نسبت دادند. تصاویر منتشر شده از این مراسم که روز شنبه برگزار شده بود، نشان داد که ترامپ ظاهرا توانایی ایستادن بر پاهای خود را نداشت و برای پایین آمدن از پله‌ها به شدت احتیاط می‌کرد و قدم‌های کوچک برمی‌داشت.ترامپ در دفاع از خود یک توئیت تند و صریح منتشر کرد و توضیح داد رمپی که از آن پایین می‌آمد بسیار …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا انعکاس بحران‌های عمیق داخلی است
رئیس‌جمهوری روسیه در اولین اظهارنظرش درباره وضعیت داخلی آمریکا گفت، اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا شاخصی بر بحران‌های عمیق در این کشور است. او همچنین بر قابلیت کشورش برای مقابله با موشک‌های مافوق صوت تاکید کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دیروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با شبکه «روسیه ۱» گفت: آنچه روی داده شاخصی بر وجود بحران‌های داخلی عمیق در آمریکاست. رئیس‌جمهوری روسیه از نحوه واکنش فرمانداران ایالات مختلف آمریکا به دستورات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور به شدت انتقاد کرد.وی گفت: رئیس‌جمهوری می‌گوید باید این کار و آن کار را انجام داد اما فرمانداران ایالات به او می‌گویند تو کنار بایست. پوتین درباره تحولات فعلی آمریکا افزود: رخدادهای امروز آمریکا …
تبریک نتانیاهو به ترامپ به دلیل تصمیمش درباره دیوان کیفری بین‌المللی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / نتانیاهو / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / دادگاه لاهه
تبریک نتانیاهو به ترامپ به دلیل تصمیمش درباره دیوان کیفری بین‌المللی
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دونالد ترامپ و مایک پامپئو (رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه آمریکا) به دلیل "رهبری شجاعانه" در اعمال تحریم‌ها علیه دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) تبریک گفت و این نهاد را "فاسد و جانبدار" خواند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ادامه ابهام و رکود در بازار نفت
کارشناس حوزه بین‌الملل نفت با توجه به اینکه وضعیت حاکم بر بازار نفت تاثیر زیادی در شرایط فروش نفت ایران ندارد، تاکید کرد: البته باید برای جبران مسئله، به دنبال بازار‌های محصولات پتروشیمی و صنایع تبدیلی نفت خام باشیم چرا که هنوز آینده بازار نفت برای کشور‌هایی که در شرایط عادی بسر می‌برند هم مبهم است.اوپک و متحدانش شامل روسیه که گروه اوپک پلاس را تشکیل می‌دهند بالاخره با تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز به مدت یک ماه دیگر تا پایان ژوییه موافقت کردند که طبق گفته کارشناسان احتمالا روال کاهش تولید تا پایان سال ادامه خواهد یافت.به گزارش اقتصاد۲۴، در این شرایط گروه اوپک همچنین از کشور‌هایی مانند نیجریه و عراق که از سهمیه تولیدشان در ماه مه و ژوئن فراتر رفته بودند، خواست با کاهش بیشتر تولید در …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دیگر چه اتفاقی باید بیفتد تا جامعه بین‌المللی بیدار شود؟
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری به دستور رئیس‌جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم علیه دیوان بین‌المللی کیفری واکنش نشان داد.محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری در این باره نوشت: «اکنون دیوان کیفری بین‌المللی هدف باج‌گیری دار و دسته قانون‌شکنی قرار گرفته که قیافه دیپلمات به خودشان گرفته‌اند. دیگر چه اتفاقی باید بیفتد تا جامعه بین‌المللی بیدار شود و تبعات سیاست مماشات با زورگویان را درک کند؟ پیش از اینکه کسانی سعی در به دست آوردن دل ایالات متحده دارند، خودشان قربانی بعدی باشند، دیگر چه کسی باید هدف ارعاب قرار بگیرد؟»گفتنی است، روز پنجشنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با امضای دستورالعملی دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) را به دلیل تحقیقات درباره سربازان آمریکایی و …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
شکست رسمی دیپلماسی آمریکا در کره‌شمالی
روز جمعه کره‌شمالی گفت که دو سال گفت‌وگوی دیپلماتیک با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درحال تبدیل شدن به یک کابوس است. کره‌شمالی همچنین قسم خورد که قابلیت‌های تسلیحات هسته‌ای خود را افزایش دهد. ری سون گوون، وزیر امورخارجه کره‌شمالی در دومین سالگرد برگزاری نخستین نشست میان دونالد ترامپ و کیم جونگ اون که در کشور سنگاپور برگزار شد، اظهار کرد، پیونگ یانگ هرگز دیگر با برگزاری نشست‌های سطح بالا و امتیازدهی به ترامپ جایزه نخواهد داد و کاری نخواهد کرد که رئیس‌جمهور آمریکا به آن به‌عنوان دستاورد سیاست خارجی‌اش افتخار کند؛ مگر آنکه آمریکا نیز در مقابل امتیازی چشمگیر را بدهد.
پاک‌آیین: محبوبیت ترامپ به شدت در میان افکار عمومی کشورش کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / محسن پاک آیین / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / اعتراضات در آمریکا
پاک‌آیین: محبوبیت ترامپ به شدت در میان افکار عمومی کشورش کاهش یافته است
یک دیپلمات وزارت امور خارجه گفت: آنچه در شرایط فعلی قطعی است این‌که محبوبیت ترامپ به شدت در میان افکار عمومی کشورش کاهش یافته و اگر در انتخابات بعدی هم دوباره انتخاب شود شرایط متزلزل و ضعیفی خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
توافق اردوغان و ترامپ در زمین سوخته لیبی
محمدرضا ستاری9 سال پس از جنگ داخلی لیبی که کشور را عملاً دوپاره و تبدیل به بهشت سربازان مزدور خارجی کرده است و در حالی که بسیاری از کارشناسان ابراز نگرانی می‌کنند که تحولات جنگ داخلی لیبی می‌تواند با سرایت پیدا کردن به سایر کشورهای شمال آفریقا بار دیگر شعله‌های بی‌ثباتی را در کل منطقه خاورمیانه مشتعل کند، خبر توافق میان ترامپ و اردوغان بر سر لیبی منتشر شد.ترکیه و آمریکا هر دو از حامیان دولت فائز السراج هستند و در این میان آنکارا ضمن حمایت آشکارا از طرابلس و دولت وفاق ملی السراج حتی نیروهای نظامی خود را نیز روانه لیبی کرده است. در این رابطه الجزیره با انتشار خبری در خصوص تماس تلفنی میان اردوغان و ترامپ مبنی بر توافق جدید میان این دو رئیس‌جمهوری بر سر مسائل لیبی گزارش داد که این موضوع می‌تواند …
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
جمهوری‫خواهان علیه کاندیدای جمهوری‫خواهان
محمدرضا ستاریدر حالی که شهرهای مختلف آمریکا برای سیزدهمین روز پیاپی شاهد تظاهرات اعتراضی به واسطه قتل جورج فلوید به دست پلیس بود و همه‌گیری ویروس کرونا به بحرانی اقتصادی و اجتماعی در آمریکا دامن زده است، حالا چند روز است که برخی از اعضای برجسته و پرنفوذ حزب جمهوری‌خواه آمریکا از دونالد ترامپ به صورت علنی اعلام برائت می‌کنند.هرچند در بحبوحه جریان استیضاح ترامپ در پاییز سال گذشته میت رامنی از جمله جمهوری‌خواهانی بود که موافق برکناری رئیس‌جمهوری در سنا بود، اما دو روز قبل در اقدامی بی‌سابقه علاوه بر میت رامنی، جورج بوش پسر رئیس‌جمهوری اسبق و کالین پاول وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز ضمن انتقاد شدید از عملکرد ترامپ، از او اعلام برائت کردند.جورج بوش که چند روز قبل از معترضان آمریکایی به صورت تلویحی حمایت …
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اعلام برائت بوش از ترامپ
 افرادی که با طرز فکر «جورج بوش» رئیس جمهوری پیشین آمریکا آشنا هستند به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفتند چهل و سومین رئیس‌جمهوری آمریکا از همتای جمهوری‌خواه در قدرتِ خود حمایت نخواهد کرد. «فردی فورد» سخنگوی بوش گفت وی قصد دارد تنها درباره موضوعات سیاسی در میان عموم صحبت کند.به گزارش فارس، نشریه آمریکایی واشنگتن اگزمینر، چهار روز قبل، بوش درباره مرگ «جورج فلوید»، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی که به دست پلیس این کشور به قتل رسید، ابراز ناراحتی کرد و گفت: زمانش رسیده تا ناکامی‌های غم‌انگیز خود را بررسی کنیم. بنا بر این گزارش، رابطه ترامپ با خانواده بوش خوب نیست و در انتخابات سال ۲۰۱۶ بوش و همسرش به ترامپ رای ندادند. بوش و پدرش همچنین در آن سال بعد از آن که دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در …
شورش ژنرال‌ها علیه ترامپ
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
شورش ژنرال‌ها علیه ترامپ
در یک شکاف نادر علنی، روز پنج‌شنبه ارتش آمریکا در پاسخ به درخواست ترامپ که گفته بود ارتش برای مهار اعتراضات وارد عمل شود، پاسخ منفی داد و مارک اسپر وزیر دفاع این کشور گفت: «از تهدید دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای اعزام ارتش آمریکا برای آرام کردن خیابان‌ها حمایت نمی‌کند.» مارک اسپر در کنفرانس خبری خود رویکرد کاملا متناقضی با رئیس‌جمهور آمریکا اتخاذ کرد و گفت: «با اعزام نیروی نظامی آمریکا به خیابان‌های این کشور موافقت نمی‌کند.» مارک اسپر گفت: «گزینه استفاده از نیرو‌های فعال ارتش در نقش مجریان قانون، تنها باید به‌عنوان آخرین گزینه مطرح باشد. من از اجرای قانون مقابله با شورش (و استفاده از نیروی نظامی برای سرکوب اعتراضات) حمایت نمی‌کنم.» این درحالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده …
گفت‌وگوی ترامپ و پوتین درباره بازار نفت و اوپک پلاس
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / ولادیمیر پوتین / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / قیمت نفت
گفت‌وگوی ترامپ و پوتین درباره بازار نفت و اوپک پلاس
در آستانه دیدار کشورهای تولیدکننده نفت گروه اوپک پلاس، روسای جمهور آمریکا و روسیه درباره اهمیت اجرای توافق کاهش تولید این گروه و تثبیت قیمت‌های نفت جهانی گفت‌وگو کردند.
اعتراضات اخیر آمریکا آتش زیرخاکستری است که فوران کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / اعتراضات در آمریکا / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / حسن عابدینی / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / اعتراضات مینیاپولیس / سیاهپوستان آمریکا
اعتراضات اخیر آمریکا آتش زیرخاکستری است که فوران کرده است
یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: اعتراضات اخیر در آمریکا آتش زیر خاکستر بوده که در حال حاضر فوران کرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
ششمین شب ناآرامی در ۷۵ شهر آمریکا
با ادامه تظاهرات و اعتراضات مردمی در سراسر آمریکا، تاکنون دست‌کم ۴۱۰۰ معترض در شهرهای مختلف سراسر ایالات متحده بازداشت شده‌اند. حجم ویرانگری از غارت‌های شبانه در سراسر آمریکا هم تصاویر تکان‌دهنده‌ای بر جای گذاشته است.به نوشته روزنامه دیلی‌میل، اعتراضات مردمی در دست‌کم ۷۵ شهر در سراسر ایالات متحده ادامه داشت تا ششمین شب ناآرامی‌ها رقم بخورد و اعتراضات تا دیروز (دوشنبه) هم ادامه یافته است. پس از آنکه افسران پلیس و نیروهای گارد ملی کنتاکی تلاش داشتند جمعیت معترضان را پراکنده کنند و اقدام به «شلیک متقابل» کردند، یک مرد در اعتراضات لوییویل کشته شد. مقام‌های لوییویل اعلام نکردند چه کسی اقدام به تیراندازی کرده است و اطلاعاتی هم درباره قربانی منتشر نشده است. پیشتر یک جوان 19 ساله هم با شلیک گلوله از …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
الکاظمی در حال آماده‌سازی تیمی برای مذاکره با آمریکاست
قرار است ظرف کمتر از دو هفته آینده مذاکرات استراتژیک میان آمریکا و عراق آغاز شود.به گزارش ایسنا، یک منبع سیاسی به روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن گفت: مذاکرات روزهای دهم و یازدهم ژوئن آغاز می‌شود و در سطحی پایین‌تر از وزرای خارجه دو کشور خواهد بود. گروه‌های مذاکره کننده به سه گروه سیاسی، اقتصادی و نظامی تقسیم شده‌اند.طی دوره نخست‌وزیری عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر سابق عراق با این مذاکرات توافق شد. مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر کنونی عراق این مذاکرات را نیز مثل بقیه میراثی که نظام سابق برای او به جا گذاشته، به ارث برد.حامیان الکاظمی به ویژه سنی‌ها و کردها معتقدند نتایج این مذاکرات به نفع‌شان خواهد بود به ویژه اینکه دشمنان الکاظمی اهرم فشار زیادی برای فشار آوردن بر او در سطح سیاست خارجه ندارند.با اینکه …
کلروکین برای کرونا سودمند نیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
کلروکین برای کرونا سودمند نیست؟
علی ملائکه ـ  روزنامه‌نگار و پزشک داروی ضد‌مالاریای کلروکین و مشتق آن هیدروکسی کلروکین که برای درمان بیماری‌های خود‌ایمنی به‌کار می‌رود، در ابتدای شیوع کرونا امیدهایی را درباره تأثیربخش بودن بر بیماران کووید-۱۹ برانگیخت. برخی بررسی‌های اولیه در چین، کره‌جنوبی و فرانسه تاحدی مؤثر بودن این دارو را در بیماران نشان دادند. بررسی‌های آزمایشگاهی هم نشاندهنده توانایی این دارو در  جلوگیری از تکثیر ویروس جدید کرونا (سارس-کوو‌-2) بودند.  بعدها دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز بارها درباره این داروها …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
کووید 19، جدل با چین و اعتراض‌ها به قتل یک سیاه‌پوست توسط پلیس، آمریکا را به چالش کشید
ترامپ در بحرانگروه ایران‌وجهان: ایالات متحده آمریکا روزهای عجیبی را تجربه می‌کند. در حالی که سیاستمداران آمریکایی و به ویژه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری فعلی این کشور، خود را برای ورود به ماراتن انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌کنند، بحران‌ها یکی پس از دیگری ظاهر می‌شوند. در شرایطی که آمار بالای تلفات آمریکایی‌ها بر اثر شیوع کووید 19 را به حساب رفتار بی‌تفاوت و تصمیم‌گیری‌های دیرهنگام و اشتباه دولت گذاشته‌اند، آمریکا هم به طور مستقیم – با ایجاد جنگ تجاری و ایجاد محدودیت برای برخی اتباع چینی – و هم به صورت غیرمستقیم – با قطع کمک آمریکا به سازمان بهداشت جهانی و دخالت در ماجرای تایوان – به تقابل با چین پرداخته است. در شرایطی که انتظار می‌رود این شرایط، آمریکا را از نظر اقتصادی و حتی نظامی دچار چالش کند، …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آمریکا روابط با سازمان بهداشت جهانی را قطع می‌کند
رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش روابط با سازمان بهداشت جهانی را قطع می‌کند.به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: امروز اینجا هستم تا درباره روابط‌مان با چین و چندین مورد از تدابیر جدید برای حفاظت از امنیت و آبادانی آمریکا صحبت کنم. الگوی سوءرفتار چین شناخته‌شده است. به مدت چندین دهه آنها طوری سر آمریکا کلاه گذشته‌اند که هیچ‌کس تا پیش از این چنین نکرده است.او در ادامه نسبت به از دست رفتن هزاران میلیارد دلار در تعاملات با چین «به‌ویژه در دوره دولت قبلی» انتقاد کرد.ترامپ اظهار کرد: چین همچنین به طور غیرقانونی در اقیانوس آرام ادعای مالکیت کرده و آزادی عبور و مرور و تجارت بین‌المللی را تهدید کرده است. آنها تعهد خود به دنیا …
توئیتر محتوای توئیت ترامپ را پنهان اما حذف نکرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / توییتر / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
توئیتر محتوای توئیت ترامپ را پنهان اما حذف نکرد
شبکه اجتماعی توئیتر ضمن پنهان کردن محتوای یکی از توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد حوادث شهر مینیاپولیس، این توئیت را مصداق «تمجید از خشونت» ارزیابی کرد.
هشدار هنگ کنگ به ترامپ: هر تحریمی به مثابه "شمشیری دو لبه" است
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / هنگ کنگ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
هشدار هنگ کنگ به ترامپ: هر تحریمی به مثابه "شمشیری دو لبه" است
دولت هنگ کنگ به آمریکا نسبت به مداخله در امور داخلی خود هشدار داده و عنوان کرد: هر گونه اقدام آمریکا در لغو وضعیت ویژه هنگ کنگ به مثابه یک شمشیر دو لبه خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
حمایت آلمان از تغییر ساختار سازمان بهداشت جهانی
وزیر بهداشت آلمان اظهار کرد: دونالد ترامپ به‌درستی به لزوم تغییر در سازمان بهداشت جهانی اشاره دارد اما در عین حال از آمریکا خواست این سازمان را فعلا و تا زمان رفع بحران شیوع کووید-19 و بررسی اعمال اصلاحات در آن ترک نکند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چند روز پیش تهدید به قطع کامل کمک‌های مالی کشورش به سازمان بهداشت جهانی و ترک این سازمان کرد، مگر آنکه سازمان بهداشت جهانی استقلالش از چین را بتواند نشان دهد.
نبرد تن‌به‌تن ترامپ و اوباما
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / باراک اوباما / دونالد ترامپ
نبرد تن‌به‌تن ترامپ و اوباما
این روزها تنش‌ها میان باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری فعلی این کشور به اوج رسیده و ظاهرا ریشه این ماجرا در تبرئه فردی به نام مایکل فلین است.
شمشیر تیز ترامپ
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شمشیر تیز ترامپ
هم‌زمان با نشست اعضای سازمان جهانی بهداشت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده بار دیگر شمشیرش را علیه سازمان بهداشت جهانی از رو بست و تهدید کرد یا این سازمان تغییراتی اساسی ایجاد می‌کند، یا اینکه آمریکا سهم خود از بودجه این سازمان را به‌طور دائمی قطع و در عضویتش هم تجدیدنظر می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
پادشاه اردن اسرائیل را تهدید به جنگ کرد
عبدالله دوم، پادشاه اردن در مصاحبه با مجله اشپیگل آلمان گفت: الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت. اگر اسرائیل عملا بخش‫هایی از کرانه باختری را الحاق کند، باعث درگیری بزرگی با پادشاهی اردن هاشمی خواهد شد. وی درباره اینکه آیا معاهده صلح با اسرائیل تعلیق خواهد شد یا خیر، گفت: نمی‌خواهم تهدید کنم یا فضا را به سوی اختلاف و درگیری، سوق دهم، ولی همه گزینه‌ها را بررسی خواهم کرد. ما با کشورهای زیادی در اروپا و جامعه بین‌الملل اتفاق نظر داریم که نباید در خاورمیانه، قانون زور را پیاده کرد. وی گفت: تنها راهکار، تشکیل دو کشور است. در نشست‌های اتحادیه عرب بارها با تشکیل یک کشور مخالفت کرده‌ایم.پادشاه اردن گفت: رهبرانی  که ندای راهکار تک دولتی سر می‌دهند، از تبعات آن …
هزینه سرویس‌های مخفی آمریکا برای اجاره زمین گلف
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
هزینه سرویس‌های مخفی آمریکا برای اجاره زمین گلف
سایت یکی از کلوب‌های گلف ریاست جمهوری آمریکا گزارش کرد، قرارداد ۱۷۹ هزار دلاری از سوی سرویس مخفی در روزهای گذشته برای اجاره بهای ماشین‌های گلف و سایر خودروها در ماه‌های آتی در نیوجرسی امضا شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
جنگ بی‌سابقه دو پرزیدنت
رئیس‌جمهوری آمریکا این‌بار رک و صریح باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور را هدف قرار داد. رمز حمله به رئیس‌جمهوری پیشین و دموکرات‌ها «اوباماگیت» است. روز پنج‌شنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، از کنگره کشورش خواست باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین را برای ادای توضیحات فرابخواند. به گزارش الجزیره، ترامپ این موضوع را پیش کشیده است که اوباما و مقام‌های امنیتی برای ضربه‌زدن به ریاست‌جمهوری او توطئه کرده‌اند. دونالد ترامپ در توییتی که ۲۵ اردیبهشت ماه منتشر کرده است، می‌گوید «نخستین فردی» که او مایل است در مورد جریان ارتباطات کارزار انتخاباتی با روسیه گواهی بدهد، باراک اوباما است. رئیس‌جمهوری آمریکا سپس از لیندسی گراهام، سناتور متحد و رئیس کمیته قضایی سنا خواست تا این کار را انجام دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تئوری توطئه در کاخ سفید
در یک هفته توفانی از توییت‌های منتشر شده، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا با انتقاد شدید از اوباما، پایه گذار هشتگ «اوباماگیت» شد. به گزارش الجزیره، در روز یکشنبه که بیشتر آمریکایی‌ها با رویکرد فاصله اجتماعی روز مادر را گرامی داشتند، دونالد ترامپ مشغول توییت نگاری در حساب کاربری‌اش بود. او در 126 توییت جداگانه و خشمگینانه به اوباما تاخت و یک هشتگ غیرمعمول با عنوان اوباما‌گیت راه انداخت. توییت‌ها و ری‌توییت‌های ترامپ در میان 80 میلیون دنبال‌کننده وی موجب تقویت تئوری توطئه شده است. این توییت‌ها دنباله سخنان سایت‌های محافظه‌کار بود که می‌گفتند اوباما و تیمش به دنبال بیرون کردن ترامپ از کاخ ریاست‌جمهوری هستند. در این زمینه، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران از توضیح دادن درباره بزرگ‌ترین …
چه درس‌هایی از برجام گرفتیم؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / برجام / محسن رضایی / دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام / خروج آمریکا از برجام / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / حسن روحانی
چه درس‌هایی از برجام گرفتیم؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طرفداران و هواداران و مخالفان و منتقدان برجام، در یک سوال مشترک هستند و آن این است که ادامه اندیشه برجامی فارغ از نتایج و محتوای برجام آیا قابل تکرار است؟ و آیا نباید در این اندیشه تغییری به وجود آورد.
ترامپ و ملک سلمان بر تقویت روابط نظامی تاکید کردند
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / ملک سلمان بن عبدالعزیز
ترامپ و ملک سلمان بر تقویت روابط نظامی تاکید کردند
کاخ سفید اعلام کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا و پادشاه عربستان در تماس تلفنی روز جمعه در سایه تنش‌ها در خصوص تولید نفت سعودی بار دیگر بر قدرت مشارکت دفاعی آمریکا - عربستان تاکید کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
سنا در لغو وتوی ترامپ علیه کاهش اختیارات جنگی ناکام ماند
سنای آمریکا نتوانست مانع از وتوی رئیس‌جمهوری این کشور علیه طرح کاهش اختیارات جنگی این کشور شود. به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان ان، سنای آمریکا با تعداد آرای ۴۹ در مقابل ۴۴ نتوانست وتوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا علیه کاهش اختیارات جنگی‌اش را لغو کند.این طرح مانع از آن می‌شد که رئیس‌جمهوری آمریکا بدون مجوز کنگره علیه ایران جنگ‌افروزی کند. سنای آمریکا برای لغو وتوی ترامپ به دو سوم آرا نیاز داشت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
ترامپ کارگروه ویروس کرونا را منحل می‌کند
رئیس‌جمهوری آمریکا از توقف فعالیت کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید در هفته‌های آینده خبر داده است.به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با قدردانی از عملکرد این کارگروه تاکید کرد، مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا به وسیله سازمان‌های مربوط پیگیری خواهد شد.به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی،‌ کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید به ریاست مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری، هدایت اقدامات دولت در برابر همه‌گیری ویروس کرونا را برعهده دارد.از جمله وظایف آن تبیین سیاست‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و هماهنگی با موسسه‌های علمی و بهداشتی و فرمانداران ایالت‌های مختلف آمریکاست.ترامپ که برای بازدید از یک کارخانه تولید ماسک‌های بهداشتی به آریزونا سفر کرده بود، گفت:‌ مایک پنس و کارگروه تحت هدایت او عملکرد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
رویترز به نقل از منابع آگاه از هشدار مقام‌های اطلاعاتی چین به رئیس‌جمهوری این کشور خبر داد
آماده‌باش پکن برای جنگ سخت با آمریکاگروه ایران و جهان - وزارت اطلاعات چین گزارشی برای رئیس‌جمهوری این کشور فرستاده که نشان می‌دهد احساسات ضدِچینی در کل دنیا به بالاترین سطح از زمان سرکوب میدان تیان ‌آن‌من در سال ۱۹۸۹ رسیده است.خبرگزاری رویترز که مدعی است از طریق منابع آگاه به وجود چنین گزارشی پی برده، می‌گوید مقام‌های اطلاعاتی چینی به شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری این کشور اعلام کرده‌اند پکن باید خود را برای درگیری نظامی گسترده با ایالات متحده آمریکا آماده کند.انستیتو روابط بین‌الملل چین که این گزارش را تهیه کرده، اندیشکده‌ای است که تحت نظر وزارت اطلاعات ملی این کشور فعالیت دارد. گفتنی است دونالد ترامپ، از ابتدای شکل‌گیری بحران ویروس کرونا، آن ‌را «ویروس چینی» نامیده و تلاش کرده مسئولیت پیش‌آمدن شرایط …
واکنش هیلاری کلینتون و چاک شومر به صحبت های ترامپ / کلینتون: به خاطر این‌که دونالد ترامپ گمان می‌کند مسموم کردن مردم ایده خوبی است دست به چنین کاری نزنید / رهبر اقلیت دموکرات سنا: ترامپ فروشنده داروی قلابی است
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
واکنش هیلاری کلینتون و چاک شومر به صحبت های ترامپ / کلینتون: به خاطر این‌که دونالد ترامپ گمان می‌کند مسموم کردن مردم ایده خوبی است دست به چنین کاری نزنید / رهبر اقلیت دموکرات سنا: ترامپ فروشنده داروی قلابی …
هیلاری کلینتون شامگاه جمعه به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره استفاده از ماده ضدعفونی‌کننده در درمان بیماران مبتلا به کرونا واکنش نشان داد. کلینتون در پیامی توئیتری عنوان کرد: «خواهش می‌کنم به خاطر این‌که دونالد ترامپ گمان می‌کند مسموم کردن مردم ایده خوبی است دست به چنین کاری نزنید.» چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا نیز در واکنش به این اظهارات ترامپ، او را «فروشنده داروی قلابی» خواند.
کره‌شمالی ارسال نامه به ترامپ را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
کره‌شمالی ارسال نامه به ترامپ را تکذیب کرد
کره‌شمالی در حالی این تکذیبیه را اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا به خبرنگاران گفت، یک «یادداشت خوب» را از جانب کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دریافت کرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
افشاگری واشنگتن‌پست از معامله کلان ماسک میان دولت ترامپ با چین 
روزنامه واشنگتن‌پست آمریکا با استناد به یکسری داده‌های اقتصادی و اسناد دولتی گزارش کرد، تولیدکننده‌های آمریکایی انبوهی ماسک و دیگر تجهیزات ایمنی پزشکی به ارزش میلیون‌ها دلار را در ماه‌های ژانویه و فوریه و با تشویق دولت فدرال به چین فرستاده‌اند.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن‌پست، این اتفاق کوتاهی‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن و تهدید فزاینده شیوع کروناویروس و تدارک برای آن را برجسته می‌سازد.این در حالی است که در همان دو ماه و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، ارزش این ماسک‌ها و دیگر اقلامی که از آمریکا به چین صادر شده و شامل برخی تجهیزات محافظت شخصی مهم بوده‌اند، بیش از ۱۰۰۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش پیدا کرده و طبق تحلیل واشنگتن‌پست …
غافلگیری‌های رهبر کره شمالی برای رئیس جمهوری آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / رهبر کره شمالی / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
غافلگیری‌های رهبر کره شمالی برای رئیس جمهوری آمریکا
رهبر کره شمالی در بهترین روزهای خود زندگی می‌کند چرا که دشمنش یعنی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که از چندین سال پیش تهدید به براندازی وی می‌کند، در سخت‌ترین دوره زندگی خود به سر می‌برد.
امضای ترامپ روی چک کمک‌هزینه
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
امضای ترامپ روی چک کمک‌هزینه
نیویورک: نام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روی چک‌هایی که قرار است به‌عنوان کمک هزینه برای ۷۰ میلیون خانوار آمریکایی فرستاده شود، درج خواهد شد و این موضوع موجب اعتراض برخی کاربرهای شبکه‌های اجتماعی شده است. به‌گفته مسئولان وزارت خزانه‌داری آمریکا، درج همین امضا تحویل این چک‌ها را به خانواده‌های آمریکایی به تعویق انداخته است.  
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
هشدار روسیه و چین به ترامپ
وزارت خارجه روسیه، چین و سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به تهدیدهای ترامپ که این سازمان را «طرفدار چین» خوانده بود، از آمریکا خواستند بحران شیوع ویروس کرونا را سیاسی نکند.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، کرونا چالشی جهانی برای تمامی جامعه بین‌الملل است و می‌طلبد که همه کشورها برای مقابله با این بحران اقدامات هماهنگی اتخاذ کنند. این وزارتخانه اعلام کرد، ادعاهای واشنگتن درباره سازمان بهداشت جهانی تلاشی برای عدم  مسئولیت‌پذیری در قبال شیوع کرونا در ایالات متحده است‌.سخنگوی وزارت خارجه چین هم اعلام کرد، هرگونه تعلیق احتمالی کمک آمریکا به بودجه سازمان بهداشت جهانی تاثیر منفی روی مبارزه با کرونا خواهد گذاشت. وی گفت که از زمان شیوع کرونا سازمان بهداشت جهانی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
آیا دموکرات‌ها قادر به جلب نظر حامیان سندرز خواهند بود؟
برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و نامزد رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور روز چهارشنبه ۲۰ فروردین به رقابت انتخاباتی خود پایان داد. سندرز این خبر را در جریان یک کنفرانس از راه دور با اعضای کارزار انتخاباتی‌اش اعلام کرد. به این ترتیب، مسیر برای جو بایدن به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر هموارتر شد.برنی سندر در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها موفقیت‌های زیادی کسب کرد، اما پیروزی‌های جو بایدن، رقیب اصلی او در رای‌گیری سه‌شنبه بزرگ باعث شد تا معاون باراک اوباما از سناتور چپ‌گرای ایالت ورمونت پیش بیفتد. حالا خروج سندرز از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری باعث می‌شود که ترامپ در انتخابات پیش رو با بایدن ۷۷ ساله رقابت …
نیویورک تایمز: ترامپ هشدارهای وزیر بهداشت در ماه ژانویه درباره تهدید کرونا را نادیده گرفته بود
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / آمریکا / کرونا در جهان / ویروس کرونا / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
نیویورک تایمز: ترامپ هشدارهای وزیر بهداشت در ماه ژانویه درباره تهدید کرونا را نادیده گرفته بود
چند رسانه آمریکایی گزارش دادند، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا چند هفته قبل از آنکه دونالد ترامپ تدابیر گسترده‌ای را به هدف متوقف ساختن شیوع کروناویروس اتخاذ کند چندین بار نسبت به تهدید و امکان شیوع گسترده این ویروس هشدار داده بود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
ترامپ در دو راهی اقتصاد و سلامت
ترامپ قصد دارد تا زودتر از این مرحله عبور کند اما همزمان قول داده است که به حرف مقامات وزارت بهداشت این کشور هم گوش دهد و محدودیت‌ها را برای مهار بیماری ویروس کرونا لحاظ کند. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در شرایطی که با ویرانگرترین مساله بهداشت عمومی و بحران اقتصادی تمام دوران‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، حالا متوجه شده که در مسیری خلاف خواسته‌هایش قرار گرفته است.
ایـران و آمریکا پس از دوئل بایدن - ترامپ | خط‌ مشی بایدن در مقابل ایران
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
ایـران و آمریکا پس از دوئل بایدن - ترامپ | خط‌ مشی بایدن در مقابل ایران
آمریکایی‌ها روز ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۹) برای انتخاب چهل و ششمین رئیس‌جمهور این کشور روانه حوزه‌های اخذ رای خواهند شد. طی این انتخابات اگر مشکل خاصی برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا پیش نیاید، وی به‌عنوان کاندیدای جمهوری‌خواهان و جو بایدن به‌عنوان کاندیدای دموکرات‌ها به رقابت نهایی خواهند پرداخت.
ویروس کرونا از اروپا به نیویورک رسیده است/ از نظر آمریکایی‌ها دولت ترامپ ضعیف عمل می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / کروناویروس / کرونا در جهان / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
ویروس کرونا از اروپا به نیویورک رسیده است/ از نظر آمریکایی‌ها دولت ترامپ ضعیف عمل می‌کند
یک گروه تحقیقات ژنتیکی در آمریکا اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا در شهر نیویورک از ماه فوریه گذشته آغاز و احتمالا از اروپا وارد این شهر شده است.
آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا از نوامبر درباره کرونا هشدار داده بودند؛ ترامپ آن را نادیده گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / کروناویروس / کرونا در جهان / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا از نوامبر درباره کرونا هشدار داده بودند؛ ترامپ آن را نادیده گرفت
یکی از مقامات سابق ارتش آمریکا به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: آژانس‌های جاسوسی آمریکا شیوع ویروس کرونا را از اوایل ماه نوامبر، هفته‌ها قبل از آنکه این اطلاعات در گزارش اطلاعات روزانه رئیس جمهوری آمریکا گنجانده شود، رصد کرده بودند.
گفت‌وگوی تلفنی "دوستانه" ترامپ با بایدن درباره کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / جو بایدن / کروناویروس / کرونا در جهان
گفت‌وگوی تلفنی "دوستانه" ترامپ با بایدن درباره کرونا
رئیس جمهوری آمریکا از گفت‌وگوی تلفنی ‌"دوستانه" با رقیب انتخاباتی احتمالی خود درباره ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
کرونا اقتصاد جهان را ۱۱ درصد کوچک‌تر می‌کند!
مدیر بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جهان نسبت به پیامد‌های سنگین ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی هشدار داد.به نقل از رویترز، مدیر موسسه بلک راک که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جهان محسوب می‌شود پیش‌بینی کرد در نتیجه شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان، میزان تولیدات ناخالص داخلی جهان در نیمه نخست امسال شش تریلیون دلار کاهش یابد که معادل ۱۱ درصد کل اندازه اقتصاد جهان است. وی هم چنین هشدار داد که پنج میلیون نفر در سراسر جهان باخطر از دست دادن شغل خود مواجه‌اند و شمار بسیار بیشتری نیز احتمالا با کاهش حقوق و مرخصی‌های اجباری مواجه خواهند شد. از سوی دیگر بانک گلد من ساکس در گزارشی با هشدار نسبت به جدی‌تر بودن بحران کرونا نسبت به رکود بزرگ سال ۲۰۰۸ هشدار داد که در سناریو بدبینانه ممکن است رشد اقتصادی آمریکا …
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
هشدار ترامپ نسبت به تلفات سنگین کرونا در آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۶ فروردین در کنفرانس خبری خود تاکید کرد در دو هفته‌ آینده تعداد زیادی به دلیل ویروس کرونا، کووید ۱۹، در ایالات‌متحده جان خود را از دست خواهند داد. دونالد ترامپ در آغاز کنفرانس خبری خود هشدار داد: متاسفانه شمار زیادی تلفات خواهیم داشت. او گفت که دو هفته آینده، برای آمریکا مرگبار خواهد بود. دونالد ترامپ اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا را با شرایط جنگی مقایسه کرد و گفت چنین اقداماتی در تاریخ کشور کم‌سابقه بوده است. وی گفت: «شما فقط در جنگ شمار قربانیان را این چنین می‌بینید.» رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد که دولت تلاش‌های خود را بر مناطقی که شدیدا درگیر شیوع ویروس کرونا هستند، متمرکز خواهد کرد. دبرا بریکس، از اعضای گروه هماهنگی مقابله با کرونا …
درخواست نشست اضطراری اوپک پلاس از سوی عربستان
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
درخواست نشست اضطراری اوپک پلاس از سوی عربستان
عربستان سعودی خواستار دیدار اضطراری اعضای اوپک پلاس و دیگر کشورهای صادرکننده نفت شد. پیش از این درخواست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت‌وگو کرده بود.
تبریک تلفنی ترامپ به نتانیاهو
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / نتانیاهو
تبریک تلفنی ترامپ به نتانیاهو
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد دونالد ترامپ در تماس تلفنی با وی ترکیب دولت توسط نتانیاهو را تبریک گفته است.
(ویدئو) صف خرید اسلحه در آمریکا در روز‌های کرونایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / صف خرید / خرید اسلحه / ویروس کرونا / آمریکا
(ویدئو) صف خرید اسلحه در آمریکا در روز‌های کرونایی
در روز‌هایی که رئیس‌جمهوری ایالات متحده از مردم این کشور می‌خواهد تا کمتر خرید کنند، افزایش شمار خریداران اسلحه در آمریکا توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده از مردم کشورش خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و کمتر خرید کنند. ویدیو‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از لاس‌وگاس و کالیفرنیا نشان می‌دهد که فروشگاه‌های اسلحه از جمله مانند سوپرمارکت‌های این کشور پرمشتری تر از روز‌های قبل از شیوع ویروس کرونا شده است. مارک هامز، صاحب فروشگاه اسلحه‌فروسی می‌گوید: «مشتریان بیشتر به دنبال اسلحه‌های سبک با هدف محافظت از خود در خانه‌های خود هستند.» ظاهرا شهروندان آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن احساس ناامنی می‌کنند.
ترامپ: دموکرات‌ها با دخل و تصرف‌هایی به نفع بایدن عمل کردند
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / انتخابات آمریکا / بایدن / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
ترامپ: دموکرات‌ها با دخل و تصرف‌هایی به نفع بایدن عمل کردند
رئیس جمهوری آمریکا عنوان کرد: رهبران دموکرات‌های آمریکا در رقابت‌های مقدماتی تعیین نامزد ریاست جمهوری این حزب علیه برنی سندرز دخل و تصرف کرده و با تشکیل ائتلاف‌هایی ناعادلانه به نفع جو بایدن کار کردند.
ترامپ قصدی برای توقف تجمعات انتخاباتی‌اش ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / کروناویروس / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
ترامپ قصدی برای توقف تجمعات انتخاباتی‌اش ندارد
رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی نشان داد نیتی برای متوقف ساختن تجمعات انتخاباتی‌اش به رغم تداوم بحران فزاینده مربوط به شیوع ویروس کرونای جدید در این کشور ندارد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
ما نمی‌توانیم پلیس جهان باشیم
رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، در آینده نزدیک شخصا با رهبران طالبان دیدار خواهد داشت و انتقاد از توافقی که ایالات متحده با این گروه شبه‌نظامی در افغانستان امضا کرده است، رد کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چندین ساعت پس از آنکه نمایندگان آمریکا و طالبان توافقی را امضا کردند که راه را برای خروج کامل نیروهای خارجی هموار می‌کند و گامی به سمت خاتمه جنگ ۱۸ ساله در افغانستان است، صحبت کرد.ترامپ در کنفرانسی مطبوعاتی در کاخ سفید گفت، این توافق باید به ایالات متحده اجازه دهد تا نیروهایش در افغانستان را از ۱۳ هزار تن به ۸۶۰۰ تن کاهش بدهد. او احتمال کاهشی فراتر از این تعداد را رد کرد اما گفت ایالات متحده در صورت نیاز می‌تواند فورا نیروها را به این کشور بازگرداند. …
کمپین جو بایدن در کارولینا
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
کمپین جو بایدن در کارولینا
با توجه به شمارش حدود نیمی از آراء، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت کارولینای جنوبی با کسب بیش از ۵۰ درصد آراء پیروز شد. کارزار انتخاباتی جو بایدن با این پیروزی در یک ایالت مهم جنوبی، جان گرفته است. این بعد از شکست بایدن در سه ایالتی است که پیشتر شاهد رای‌گیری بوده‌اند. برنده این فرآیند در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به مصاف دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواهد رفت. در مجموع، سناتور چپگرا برنی سندرز همچنان پیشتاز است.
ترامپ: با طالبان توافقنامه صلح امضا خواهم کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / مذاکرات طالبان و آمریکا / طالبان
ترامپ: با طالبان توافقنامه صلح امضا خواهم کرد
رئیس جمهور آمریکا امروز (یکشنبه) اعلام کرد قصد دارد توافقنامه صلحی را با طالبان افغانستان امضا کند.
مهار سیاست‌های جنگ‌طلبانه ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ایران و آمریکا / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / اقدام نظامی آمریکا علیه ایران / سیاست‌های جنگ‌طلبانه ترامپ
مهار سیاست‌های جنگ‌طلبانه ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران
یک کارشناس روابط بین الملل تصریح کرد: سناتورهای آمریکایی به واسطه نگرانی از اقدامات غیرقانونی و پیش‌بینی ناپذیرترامپ، تلاش دارند با توسل به دیپلماسی، سیاست های جنگ طلبانه او را مهار کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
انتقاد بی‫سابقه رئیس‌جمهوری آلمان به آمریکا، چین و روسیه
رئیس جمهوری آلمان با انتقادی کم سابقه از سه قدرت بزرگ جهان، آمریکا، چین و روسیه را متهم کرد که به بی‌اعتمادی و عدم امنیت جهانی دامن می‫زنند.به گزارش یورونیوز، فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری آلمان در سخنرانی نخستین روز کنفرانس امنیتی مونیج با اشاره به آنچه رقابت «قدرت‫های بزرگ» خوانده می‌شود گفت که این رقابت‌‌ها می‫تواند خطر مسابقه تسلحیات هسته‌ای تازه‫ای را در جهان باعث شود.اشتاین‌مایر در سخنان خود از رویکرد سه قدرت بزرگ در امور جهانی ابراز تاسف کرد و بدون نام بردن از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و با انتقاد از شعار «آمریکا را دوباره بزرگ سازیم» گفت: «بزرگ سازیم حتی به قیمت تضعیف همسایگان و شرکا.»رئیس جمهوری آلمان در انتقاد از آمریکا گفت که «ایالات متحده آمریکا به عنوان …
هزینه‌ سرویس مخفی در املاک ترامپ زیر ذره‌بین کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / دونالد ترامپ / حزب دموکرات آمریکا
هزینه‌ سرویس مخفی در املاک ترامپ زیر ذره‌بین کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا
اعضای کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان آمریکا از سرویس مخفی خواستند تا حجم پرداخت‌ها به شرکت دونالد ترامپ، حین حفاظت از او در زمانی که رئیس‌جمهوری آمریکا در املاکش به سر می‌برد را اعلام کنند.
سخنرانی میت رامنی و چند نکته سیاست، شفافیت و شرافت
۱۳۹۸-۱۱-۲۳
سخنرانی میت رامنی و چند نکته سیاست، شفافیت و شرافت
استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا چند روز در جریان بود. سناتور میت رامنی از ایالت یوتا - نامزد ریاست جمهوری جمهوری‌خواهان در سال 2012 در رقابت با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین که نشان‌دهنده جایگاه حزبی او نیز هست - به‌عنوان تنها جمهوری‌خواه سنا، به استیضاح ترامپ - هم‌حزبی خود - رأی مثبت داده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
بعدا متوجه آسیب‌های مغزی نظامیان در عین‌الاسد شدم
در حالی که در تازه‌ترین آمار ارائه شده، شمار نظامیان آسیب‌ دیده حمله ایران به پایگاه آمریکا در عراق به ۱۰۹ تن رسیده، رئیس‌جمهوری آمریکا که همواره سعی داشته خسارات جانی وارده به نظامیان آمریکایی را کم‌ اهمیت جلوه دهد گفت: بعدا متوجه این آسیب‌ها شدم.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بلومبرگ، دونالد ترامپ، در گفت‌وگو با این شبکه درپی تلاش‌هایش برای کم اهمیت جلوه دادن خسارات جانی و مالی به بار آمده در پایگاه نظامی این کشور در عین‌الاسد عراق در‫پی حمله انتقام‌جویانه سپاه پاسداران ایران پس از به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا، بار دیگر شدت آسیب‌هایی را که نظامیان آمریکایی در این حمله متحمل شده‌اند کم جلوه داد. این در حالی است که در تازه‌ترین آمار ارائه شده، شمار نظامیان آسیب‌ دیده به ۱۰۹ تن …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
آیا ترکیه ناتو را ترک می‌کند؟
نشنال اینترست در مطلبی درباره احتمال بالای خروج ترکیه از ائتلاف نظامی ناتو، به دلیل تعارض میان سیاست‌های این کشور و مطالبات اعضای ارشد ناتو، می‌نویسد: «رجب طیب اردوغان، رئیس‏جمهوری ترکیه در سفر اخیرش به کاخ سفید با واکنش‌های منفی هر دو حزب اصلی کنگره آمریکا روبه‏رو شد. بعد از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس‏جمهوری آمریکا به حمله ترکیه به شمال سوریه، دولت وی با موجی از محکومیت‌ها از بابت این اقدام هم از جانب منتقدان سرسخت ترامپ و هم از جانب هم‏پیمانانش مواجه شد. اما این اقدام ترکیه تنها یکی از موارد متعدد سیاست‌ها و اقدامات این کشور است که حاکی از دور شدن هرچه بیشتر هم‏پیمانان سنتی خود در ائتلاف ناتو هستند.هرچند در آمریکا بسیاری نگران هستند که دونالد ترامپ این کشور را از ائتلاف ناتو خارج کند، اما …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
معامله قرن با معیارها و توافق‌های بین‌المللی مغایرت دارد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که معامله قرن با معیارها و توافق‌های بین‌المللی صورت گرفته مغایرت دارد.«جوزپ بورل» در این بیانیه افزود : اتحادیه اروپا حاکمیت اسراییل بر اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ را به رسمیت نمی‌شناسد.وی تاکید کرد: در مورد وضعیت نهایی مسائل پیرامون، باید از طریق مذاکرات مستقیم میان طرفین تصمیم‏گیری شود. اتحادیه اروپا پیش از این نیز مخالفت صریح خود را درباره اقدامات اسراییل برای گسترش شهرک‏‏‏سازی اعلام و تاکید کرده بود که این اقدام امکان دستیابی به صلح را از بین می‏برد. به گزارش ایرنا، سه‏شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس‏جمهوری آمریکا در واشنگتن به همراه بنیامین نتانیاهو نخست‏وزیر رژیم صهیونیستی، از طرح معامله قرن رونمایی کرد و آن را طرح خوبی …
گاف دیگری از دونالد ترامپ
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
گاف دیگری از دونالد ترامپ
واشنگتن: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیام توییتری خود برای تبریک پیروزی تیم کانزاس سیتی چیفز در بازی سوپر بول -بزرگ‌ترین و پربیننده‌ترین رقابت‌های ورزشی سال در آمریکا- مرتکب اشتباهی بزرگ شد. به گزارش اسپوتنیک، ‌او این تیم را نماینده «ایالت بزرگ کانزاس» توصیف کرد، درحالی‌که تیم کانزاس سیتی چیفز متعلق به کانزاس سیتی در ایالت میزوری (میسوری) است. او این توییت اشتباه را پاک کرد.  
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
حامیان برکناری ترامپ در بالاترین سطح
براساس نظرسنجی جدیدی مشخص شد که نیمی از افرادی که برای شرکت در انتخابات آمریکا واجد شرایط هستند معتقدند سنا باید ترامپ را برکنار کند. این نظرسنجی از سوی مورنینگ کانسالت و پولیتیکو در بازه زمانی ۲۹ و ۳۰ ژانویه سال‌جاری میلادی انجام شد و درحالی‌که بخش قابل‌توجهی از ملت آمریکا از محکومیت و برکناری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور حمایت می‌کنند، تنها ۴۳ درصد از رای‌دهندگان می‌خواهند سنا وی را تبرئه کند. همچنین هشت درصد هم گفته‌اند که عقیده‌ای در این باره ندارند.
ترامپ در سخنرانی سالانه خود رویکردی "خوش‌بینانه" خواهد داشت
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
ترامپ در سخنرانی سالانه خود رویکردی "خوش‌بینانه" خواهد داشت
یک مقام ارشد دولت آمریکا اظهار کرد، سومین سخنرانی سالانه دونالد ترامپ که روز سه‌شنبه ایراد خواهد شد، با "خوش‌بینی‌" همراه خواهد بود و بر مسائل تاثیرگذار بر خانواده‌های قشر متوسط آمریکا تمرکز خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
توطئه قرن
گروه ایران و جهان - طرح صلح دونالد ترامپ رئیس‌ ایالات متحده آمریکا برای سرزمین‌های اشغالی از همان ابتدای مطرح شدنش، علاوه بر ابهامات فراوان با موجی از مخالفت‌های جهانی و منطقه‌ای نیز مواجه شده است.هر‌چند سال گذشته جراد کوشنر داماد و مشاور رئیس‌ ایالات متحده آمریکا از بخش اقتصادی این طرح رونمایی کرد و جزئیات سیاسی آن موکول به آینده شد، اما اعلام رسمی مفاد این معامله از سوی ترامپ و با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن آنچنان یک جانبه و غیر واقع‌گرایانه بود که واکنش‌های زیادی را حتی در داخل آمریکا نیز برانگیخت. ترامپ روز سه شنبه در کنفرانس خبری خود که با حضور نتانیاهو و بنی گانتس برگزار شد، به صراحت مدعی شد که قدس پایتخت یکپارچه اسرائیل خواهد بود و نیز قابل تقسیم نیست. در …
آزمون تاریخی جمهوریخواهان
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
آزمون تاریخی جمهوریخواهان
جواد نصرتی ـ خبرنگار تلاش‌های بی‌وقفه سناتورهای جمهوریخواه برای پایان سریع محاکمه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، نه‌تنها آنها را در معرض تندترین انتقادها قرار داده که جایگاهشان را در انتخابات‌های بعدی آمریکا به خطر انداخته است. سناتورهای جمهوریخواه، از همان روز اول شروع محاکمه دونالد ترامپ، با درخواست دمکرات‌ها برای ارائه اسناد و احضار شهود جدید در دادگاه مخالف بودند. مخالفت آنها، وقتی که نیویورک‌تایمز بخشی از کتاب منتشر نشده جان بولتون را فاش کرد، بعد جدیدی به‌خود گرفت و برخی، تلاش‌هایشان …
آیت‌الله سیستانی «معامله قرن» را محکوم کرد
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
آیت‌الله سیستانی «معامله قرن» را محکوم کرد
آیت‌الله سیستانی طرح «معامله قرن» دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را که ادعا کرده طبق این طرح منازعه هفتاد ساله فلسطین و اسرائیل حل و فصل خواهد شد، محکوم و بر حمایت از مردم فلسطین تأکید کرد.
تماس تلفنی ترامپ و اردوغان حول محور لیبی و سوریه
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / رجب طیب اردوغان
تماس تلفنی ترامپ و اردوغان حول محور لیبی و سوریه
شب گذشته رئیس‌جمهوری آمریکا تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود درباره پایان…
گانتس بعد از دیدار با ترامپ قول اجرای "معامله قرن" را داد
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / بنی گانتس / طرح معامله قرن / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
گانتس بعد از دیدار با ترامپ قول اجرای "معامله قرن" را داد
رهبر حزب آبی – سفید و رقیب انتخاباتی بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه در…
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
تهدیدات ترامپ، تبلور تنفر ناشی از حقارت است
محمد‏جواد ظریف در نشست هم‌اندیشی حفاظت از اموال فرهنگی ملت‌ها و میراث جهانی گفت: تهدید رئیس‌جمهوری آمریکا برای نابودی مراکز فرهنگی و تمدنی ایران مصداق بارز «تروریسم فرهنگی» بین‌المللی است .به گزارش ایسنا، در بخش‏هایی از متن سخنرانی وزیر خارجه کشورمان در این نشست آمده است:دوستان گرامی، خواهران و برادران عزیزدر ابتدا لازم می‌دانم خرسندی خود را برای حضور در این نشست هم‌اندیشی در کنار مفاخر و سرمایه‌های فرهنگی و علمی ایران ابراز دارم و از تمامی سازمان‌های مردم‏ نهاد، دستگاه‌ها و عزیزانی که نسبت به حفظ میراث گذشتگان و امانت آیندگان احساس مسئولیت کرده و در برگزاری این برنامه ایفای نقش کرده‌اند، به ویژه کتابخانه ملی ایران، کمیسیون ملی یونسکو و نمایندگی یونسکو در تهران، صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.حضار …
محمود عباس جواب تماس تلفنی ترامپ را نمی‌دهد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / محمود عباس / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / طرح معامله قرن
محمود عباس جواب تماس تلفنی ترامپ را نمی‌دهد
با نزدیک شدن به زمان رونمایی از طرح آمریکایی موسوم به "معامله قرن"، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به تماس‌های تلفنی رئیس جمهوری آمریکا پاسخ نداد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •