جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
دیپ فیک
دیپ فیک؛ خطرناک مثل بمب هسته‌ای
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / دیپ فیک / تکنولوژی / اینترنت / تولید محتوا / غیر واقعی
دیپ فیک؛ خطرناک مثل بمب هسته‌ای
اولین بار از این فناوری در شبکه اجتماعی ردیت رونمایی شد؛ زمانی که فردی با نام کاربری دیپ فیک ویدئویی تقلبی را در این برنامه به اشتراک گذاشت. در این ویدئو‌ها صورت بازیگران معروف با یکدیگر جابه‌جا شده بود و این مسئله توجه بسیاری را به خود جلب کرد.
پخش عکس‌های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت!
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / دیپ فیک / جعل عمیق / تصاویر برهنه زنان / اینترنت
پخش عکس‌های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت!
سین‌سیتی گزارش می‌دهد که بین ژوئیهٔ ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، حدود ۱۰۴،۸۵۲ زن هدف چنین ویدئوٰهایی قرار گرفته‌اند و تصاویر برهنهٔ آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
روشی جدید برای تشخیص ویدئو‌های «دیپ فیک»
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
روشی جدید برای تشخیص ویدئو‌های «دیپ فیک»
یک تیم تحقیقاتی ابزاری را برای تشخیص فیلم‌های مبتنی بر دیپ فیک طراحی کرده اند که می‌تواند به راحتی این نوع فیلم‌ها را تشخیص دهد.
خوانندگی چهره‌های سرشناس کشورمان با هوش مصنوعی + فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
خوانندگی چهره‌های سرشناس کشورمان با هوش مصنوعی + فیلم
یک نمونه ایرانی از تکنولوژی دیپ فیک (Deep Fake) که بر مبنای هوش مصنوعی تولید شده است.
دیپ فیک؛ ترفندی خطرناک برای تحریف واقعیت
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
دیپ فیک؛ ترفندی خطرناک برای تحریف واقعیت
دیپ فیک Deepfake یا یادگیری عمیق جعل کردن تکنیکی برای تلفیق تصویر انسان بر اساس هوش مصنوعی است.  این فناوری جهت ترکیب و قرار دادن تصاویر و فیلم‌های موجود بر روی تصاویر یا فیلم‌های مورد نظر با استفاده از تکنیک یادگیری ماشین تحت عنوان “شبکه مشارکتی مولد” (GAN)  (کلاسی از یادگیری ماشین) بکار می‌رود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد
در حالی که زمان چندانی به انتخابات ایالات متحده باقی نمانده، مایکروسافت به منظور جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط، ابزاری را توسعه داده که با تحلیل ویدیوها و عکس‌ها امکان تشخیص دیپ فیک را فراهم می‌کند و به میزان دستکاری شدن آن‌ها یک امتیاز می‌دهد.در دیپ فیک از هوش مصنوعی به منظور دستکاری فایل‌های صدا، عکس یا ویدیو استفاده می‌شود؛ به طوری که حتی گاه تشخیص جعلی بودن آن آسان نیست. این فایل‌های دستکاری شده گاه در کمپین‌های انتخاباتی و برای بدنام کردن کاندیداها به کار می‌رود.ابزار جدید مایکروسافت «Video Authenticator» نام دارد و می‌تواند همزمان با پخش هر فریم ویدیو امتیازی را به آن تخصیص دهد. ابزار مایکروسافت بر اساس شناسایی مرزهای ترکیب شده سوژه‌ها، محو شدن ظریف یا المان‌های خاکستری قادر به شناسایی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / دیپ فیک / هوش مصنوعی / حمله سایبری / اختلال / هکر
"دیپ فیک"؛ برگ برنده هکرها در آینده
ایجاد اختلال عمدی در سیستم‌های هوش مصنوعی نیز یکی از بزرگترین خطرات این فناوری به‌شمار می‌رود چرا که این اختلال می‌تواند بسته به توان فرد یا گروه ایجاد‌کننده این اختلال، دردسر‌ها و خسارات جدی ایجاد کند.
دیپ فیک صوتی چیست و چگونه صدای تقلبی را شناسایی کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
دیپ فیک صوتی چیست و چگونه صدای تقلبی را شناسایی کنیم؟
دیپ فیک صوتی هم مانند نمونه‌های تصویری، از هوش مصنوعی برای تغییر صدا استفاده می‌کند. آیا می‌توان صدای تغییریافته و غیرواقعی را شناسایی کرد؟
تصاویر باکیفیت تغییر چهره با فناوری "دیپ‌فیک" شرکت دیزنی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / دیپ فیک / کمپانی دیزنی
تصاویر باکیفیت تغییر چهره با فناوری "دیپ‌فیک" شرکت دیزنی
شرکت دیزنی یک فناوری "دیپ‌فیک"(deepfake) توسعه داده که می‌تواند چهره افراد را با وضوحی بالا، تغییر دهد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
دیپ فیک فقط با اتحاد غول‌های فناوری مدیریت‌کردنی خواهد بود
شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری با پیاده‌سازی سیاست‌ها و قوانین جامع در نرم‌افزارها و پلتفرم‌ها، از سوءاستفاده از فناوری دیپ‌فیک می‌توانند جلوگیری کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
توییتر در آستانه‌ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه دیپ فیک قوانین جدید وضع کرد
توییتر مجموعه‌ قوانین جدیدی وضع کرد که به‌کمک آن‌ها کاربران می‌توانند بهتر و راحت‌تر محتوای دیپ‌فیک مخرب را تشخیص دهند و گزارش کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / توییتر
وضع قوانین سختگیرانه علیه جعل عمیق در توییتر
تهران- ایرنا- توییتر قوانین سختگیرانه جدیدی را برای مدیریت ویدئوهای دستکاری شده که با استفاده از ابزار رسانه‌ای جعل عمیق (دیپ فیک) تولید شده‌اند، وضع کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
مدیر گوگل خواهان قانونمند شدن هوش مصنوعی
ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل در مقاله‌ای به اهمیت قانونمند کردن هوش مصنوعی اشاره کرد. او خواهان همکاری شرکت‌ها برای ایجاد قوانین است. به گفته ساندارپیچای اهمیت هوش مصنوعی به اندازه‌ای است که نمی‌توان آن را قانونمند نکرد، زیرا در صورت کنترل نکردن آن، خساراتی به‌بار می‌آورد. پیچای در مقاله‌ای در نشریه فایننشال تایمز در این‌باره اشاره کرده استفاده صحیح از هوش مصنوعی حتی می‌تواند به نجات جان انسان‌ها کمک کند اما چالش‌هایی مانند «دیپ فیک» و سوءاستفاده از فناوری شناسایی صورت نشان می‌دهد این نوآوری خطری برای امنیت عمومی نیز به حساب می‌آید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
فیسبوک پخش و انتشار ویدئوهای دیپ فیک را ممنوع کرد
 با نزدیک‌شدن به انتخابات آمریکا، فیسبوک پخش و انتشار ویدئوهای دیپ‌فیک را ممنوع کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
مالک اسنپ چت یکی از استارتاپ‌های حوزه دیپ فیک را تصاحب کرد
براساس ادعاهای وب‌سایت ورایتی، اسنپ‌چت برای دستیابی به قابلیت Cameos از فناوری‌های استارتاپ AI Factory، استارتاپی فعال در حوزه‌ی دیپ‌فیک استفاده کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
چین انتشار دیپ فیک و اخبار دروغین را جرم تلقی می‌کند
چین قانون جدیدی تصویب کرده است که انتشار ویدئوهای دیپ‌فیک و انواع اخبار دروغین را در دسته‌ی جرم‌های سایبری تلقی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / گوگل / تبلیغات / احزاب سیاسی
گوگل تبلیغات سیاسی را محدود می کند
گوگل موضع سخت تری نسبت به تبلیغات سیاسی گرفته و از این پس ویدئوهای دیپ فیک را حذف می کند. همچنین گوگل اجازه نمی دهد تبلیغات انتخاباتی افراد را براساس سن، جنسیت یا مکان زندگی هدف گیری کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ویدیو / آیا جعل عمیق (دیپ فیک) دموکراسی را تضعیف می کند؟
جعل عمیق بحث‌ها درباره ماهیت اخبار جعلی و واقعی را تشدید کرده است. سوال این است که جعل عمیق می‌تواند دموکراسی را تضعیف کند یا خیر؟ اگر مردم وقایع را باور نکند کارایی دموکراسی از بین می‌رود. سابقه دستکاری تصاویر به زمان استالین برمی‌گردد‌.‌ با پیشرفت تکنولوژی خطر فریب رای دهندگان در کشورهای دموکراتیک با استفاده از جعل عمیق به وجود آمد. جعل عمیق می‌تواند منجر به بهانه ای برای فرار از نظارت توسط سیاستمداران باشد، دنیا به گونه ای می شود که مردم نمی‌دانند به چه چیزی اعتماد کنند‌ و بی‌تفاوتی نسبت به واقعیت رخ می‌دهد. / انتخاب #زیرنویس_فارسی منبع: #Economist ( 5 : 46 دقیقه )
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / توییتر / هوش مصنوعی / دیپ فیک
مبارزه با دیپ‌فیک به توئیتر رسید
شرکت توئیتر هم در زمره شرکت‌هایی قرار گرفت که قصد مبارزه با "دیپ‌فیک" را دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
توییتر فیلمهای جعل‌شده با "دیپ فیک" را شناسایی می‌کند
پس از ظهور پدیده‌ای به‌نام "دیپ فیک" نگرانی‌ها از رواج آن و گم‌کردن منابع اصلی خبر زیادتر شد و در نهایت شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با جعل فیلم توسط این نرم‌افزار اعلام آمادگی کردند، توییتر هم به‌تازگی راهکار خود برای شناسایی "دیپ فیک" را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / توییتر / هوش مصنوعی / اخبار جعلی
نحوه مبارزه توئیتر با «دیپ فیک» مشخص شد
توئیتر که از برنامه های خود برای مقابله با ویدئوهای جعل عمیق خبر داده بود، امروز جزئیاتی را در مورد تبعات شناسایی و شرایط حذف این ویدئوها اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
محققان فیسبوک، هوش مصنوعی با قابلیت فریب‌دادن سیستم تشخیص چهره توسعه دادند
محققان فیسبوک، هوش مصنوعی آموزش دادند که توانایی فریب سیستم‌‌های تشخیص چهره را دارد و شاید برای مبارزه با دیپ فیک، کاربردی باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
آمازون منابع پردازشی به ارزش یک میلیون دلار را برای مقابله با دیپ فیک در اختیار فیسبوک و مایکروسافت می‌گذارد
غول‌های دنیای فناوری برای مقابله با تهدیدهای دیپ فیک با هم متحد شد‌ه‌اند. دراین‌میان آمازون با فراهم‌کردن منابع پردازشی ابری، نقشی مهم ایفا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
آیا "دیپ‌فیک" دودمان شبکه‌های اجتماعی را به باد می‌دهد؟!
در جهانی که سرعت تبادل اطلاعات اصالت منبع داده‌ها را به فراموشی سپرده، معضل تازه‌ای به نام «دیپ فیک» مبنا قرار دادن فیلم را هم به چالش کشیده‌ است؛ همین موضوع، مدیران شبکه‌های مجازی مانند توئیتر را به واکنش وادار کرده‌ و آنها ...
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
بازنگری توییتر در سیاست‌‌های خود برای مقابله با دیپ فیک
شبکه‌‌های اجتماعی مانند توییتر این روزها درحال دست‌وپنجه‌‌نرم کردن با پدیده‌ی کلیپ‌‌های ویدئویی دستکاری شده یا دیپ‌فیک هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
برنامه آمازون برای مقابله با «دیپ‌فیک»
شرکت آمازون به فیس‌بوک ملحق شد تا در برابر «دیپ‌فیک» (deepfake) یا همان تکنیک «جعل عمیق» ویدئوها مبارزه کند. دیپ فیک یا جعل عمیق، ترکیبی از کلمه‌های «یادگیری عمیق» و «جعلی»، یک تکنیک برای ترکیب تصویر انسان مبتنی‌بر هوش مصنوعی است تا با استفاده از آن تصاویر جعلی از یک انسان ساخته شود. با پیشرفت روز افزون دنیای فناوری امروز هم انتشار اخبار و چهره‌های جعلی افزایش یافته است. در این راستا فیس‌بوک پیش از این به مبارزه با این تکنیک پرداخته بود که حال خبر رسیده که خدمات وب آمازون هم به فیس‌بوک ملحق می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / هوش مصنوعی / آمازون / فیس بوک
آمازون هم به جنگ دیپ فیک می رود
پس از اعلام برنامه های فیس بوک برای مقابله با ویدئوهای جعل عمیق یا دیپ فیک، آمازون هم قصد دارد با این پدیده خطرناک به طور جدی مقابله کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شبیه سازی چهره ۲۰ بازیگر با دیپ فیک
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
ویدئوهای دیپ فیک در ۹ ماه گذشته، دو برابر شده‌اند
انتشار ویدئوهای دیپ فیک روز‌به‌روز در دنیای آنلاین افزایش می‌یاید و ساخت و انتشار آن‌ها هم به فعالیتی سودآور تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
ویدئویی از دیپ فیک که چهره ۲۰ بازیگر را به‌خوبی شبیه‌سازی می‌کند
ویدئوهای دیپ‌فیک روز‌به‌روز دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شوند و در تعداد زیادی از آن‌ها، چهره‌ی بازیگران مشهور با بازیگر ویدئو اصلی جابه‌جا می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / دیپ فیک
با "دیپ فیک" رای جمع نکنید!
ایالت کالیفرنیا قانونی جدید مبنی بر ممنوعیت استفاده از فیلم‌های "دیپ فیک" سیاسی برای تبلیغ در انتخابات سال ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آورد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
تنها ۶ ماه تا ساخت ویدئوهای دیپ فیک کاملا واقعی فاصله داریم
به‌تازگی یکی از فعالان حوزه‌ی دیپ‌فیک، در اظهارنظری جالب مدعی شده که فاصله‌ی چندانی تا تولید ویدئوهای دیپ‌فیک کاملا واقعی باقی نمانده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
تکنولوژی «جعل عمیق» به رئیس جمهور روسیه هم رحم نکرد: مصاحبه جعلی با ولادیمیر پوتین از راه رسید
اخیرا یک مصاحبه جعلی با ولادیمیر پوتین منتشر شده که با تکنولوژی «دیپ فیک» یا «جعل عمیق» ساخته شده و نشان می دهد که چطور می توان تأثیرات متقاعد کننده ای را روی مخاطب گذاشت که تصور کند در حال تماشای یک شخصیت سیاسی واقعی است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / دیپ فیک / هوش مصنوعی
درباره دیپ‌فیک ؛ وقتی حقیقت در عمق دروغ غرق می‌شود
دیپ‌فیک، نوعی فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای تولید یا تغییر محتوای ویدئو به کار می‌رود و می‌تواند نتیجه‌ای را ارائه دهد که با حقیقت تفاوت دارد. این فناوری از سال ۲۰۱۷ و با اقدام یک کاربر که از آن برای تغییر چهره افراد مشهور و قرار دادن آنها در فیلم‌های غیراخلاقی استفاده کرده بود، بر سر زبانها افتاد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / دیپ فیک / هوش مصنوعی / ویدئو / فناوری
تمام آنچه باید درباره فناوری "دیپ‌فیک" بدانید
دیپ‌فیک، نوعی فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای تولید یا تغییر محتوای ویدئو به کار می‌رود و می‌تواند نتیجه‌ای را ارائه دهد که با حقیقت تفاوت دارد. این فناوری از سال ۲۰۱۷ و با اقدام یک کاربر که از آن برای تغییر چهره افراد مشهور و قرار دادن آنها در فیلم‌های غیراخلاقی استفاده کرده بود، بر سر زبانها افتاد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
فیسبوک برای تشخیص محتوای دیپ فیک ۱۰ میلیون دلار هزینه می‌کند
فیسبوک برای مقابله با محتوای خطرآفرینی که از طریق دیپ فیک تولید شده باشد، برنامه‌های جدی دارد و جوایز مالی نیز در نظر گرفته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری فیس بوک و مایکروسافت برای مبارزه با «جعل عمیق»
این روزها ماجرای ویدئوها و تصاویر دیپ فیک یا جعل عمیق به شدت حاشیه ساز شده و بسیاری از اشخاص و نهادها را درگیر کرده است. اکنون دو شرکت سرشناس فیس بوک و مایکروسافت اعلام کرده اند که تلاش خواهند کرد تمامی ویدئوهای جعل عمیق را در پلتفرمهای خود نشانه گذاری کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵
اپلیکیشن «دیپ فیک  Zao»حریم خصوصی کاربران چینی را به غارت می برد / بهای سنگین «لئوناردو دی کاپریو» بودن
تکنولوژی "دیپ فیک" یا "جعل عمیق" روز به روز ابعاد نگران کننده تری پیدا می کند. درواقع این نوع تکنولوژی که می تواند چهره افراد مشهور را در فیلم یا عکس های جعلی جایگزین کند از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده تا اسکارلت جوهانسون را درگیر خود کرده است. اکنون یک اپلیکیشن چینی که به راحتی در دسترس کاربران است باعث به صدا درآمدن زنگ خطر شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / فیس‌بوک / دیپ فیک / مایکروسافت / دانشگاه ام ای تی
همکاری فیس‌بوک، مایکروسافت و ام.آی.تی برای مقابله با پدیده "دیپ‌فیک"
فیس‌بوک قصد دارد در پروژه جدیدی برای مقابله با پدیده خطرناک "دیپ‌فیک"(جعل عمیق)، با شرکت مایکروسافت و دانشگاه ام.آی.تی همکاری کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴
سرقت ۲۴۳ هزار دلاری با «دیپ فیک»
یک کلاهبردار با استفاده از فناوری«دیپ فیک» و نرم‌افزار هوش مصنوعی، صدای مدیر یک شرکت آلمانی را تقلید و از زیرمجموعه آن در انگلیس ۲۴۳ هزار دلار سرقت کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، این فرد با استفاده از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی تولید صوت، صدای مدیر ارشد اجرایی شرکت مادر این موسسه را تقلید کرده است. کلاهبردار از مدیر زیرمجموعه در انگلیس خواسته تا طی یک ساعت مبلغی را به یک شرکت تهیه‌کننده بلغارستانی انتقال دهد و همچنین تضمین کرده بود این مبلغ بازپرداخت می‌شود. مدیر زیرمجموعه انگلیسی که با لهجه آلمانی و ویژگی‌های سخن گفتن رئیس خود آشنا بوده نیز درباره این تماس تردید نمی‌کند. با این حال نه تنها مبلغ ارسالی بازگشت داده نشد، بلکه کلاهبردار خواهان انتقال مبلغ دیگری نیز شد، اما این بار …
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / جرایم سایبری / امنیت اطلاعات / هوش مصنوعی
مجرم سایبری با فناوری «دیپ فیک» ۲۴۳ هزار دلار سرقت کرد
یک کلاهبردار با استفاده از فناوری«دیپ فیک» و نرم افزار هوش مصنوعی، صدای مدیر یک شرکت آلمانی را تقلید و از زیرمجموعه آن در انگلیس ۲۴۳ هزار دلار سرقت کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
جعلی سازی عمیق مرزی بین واقعیت و دروغ نمی گذارد +عکس، ویدئو
وقتی تکنولوژی دیپ فیک همه را نگران کرده است!
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / هوش مصنوعی
فیلم | ابزار جادویی که از این خانم، اَدل می‌سازد!
دیپ فیک، نام تکنیک جدیدی برمبنای هوش‌ مصنوعی است که به‌واسطه‌ی آن تصاویر و ویدئوهای دروغینِ واقع‌گرایانه درست می‌شود؛ موضوعی که اخیرا بسیاری را وحشت‌زده کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
دانشمندان درصدد بهره‌گیری از موش‌ها برای مقابله با دیپ فیک هستند
دانشمندان می‌‌گویند احتمالا ما هم‌اکنون نیز به یک سلاح بیولوژیکی جدید در برابر جریان اطلاعات‌‌رسانی جعلی دسترسی داریم: موش‌‌ها.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
دیپ فیک چه مزیت‌هایی دارد؟
دیپ فیک از فناوری‌های پر سروصدای ین روزها محسوب می‌شود و اخبار نگران‌کننده‌ی بسیاری در مورد آن منتشر می‌شود. آیا این فناوری مزیتی هم دارد؟
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
ویدیو/ آیا این ویدیو " جعل عمیق " است؟ #زیرنویس_فارسی
«دیپ فیک» ها احتمالا در انتخابات ۲۰۲۰ به شکل تاثیرگذاری خواهند بود
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / دیپ فیک / تصاویر جعلی
دیگر به تصاویر هم اعتباری نیست!
اگر تا پیش از این از فتوشاپ برای ایجاد تصاویر جعلی استفاده می‌کردند که هرگز در واقعیت وجود نداشت، اکنون به لطف پیشرفت فناوری، ویدئوهای جعلی هم به گردونه اضافه شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از چراغهای انتقال دهنده اطلاعات تا نسخه جدید «دیپ فیک»
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
تکنولوژی جدید «دیپ فیک» از ترکیب عکس و فایل صوتی یک ویدئوی طولانی سخنرانی می سازد  
تحقیقات جدیدی پژوهشگران کالج امپریال لندن و مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی سامسونگ در بریتانیا نشان می دهد که چگونه می توان از  یک عکس و فایل صوتی برای تولید یک پرتره ویدئویی آواز خواندن یا صحبت کردن استفاده کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
دیپ فیک Deepfake چیست؟
آیا دیپ فیک Deepfake در آینده موجب هرج و مرج جهانی خواهد شد؟
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / هوش مصنوعی / عکس / امنیت اطلاعات
هوش مصنوعی صورت های فتوشاپی را رسوا می کند!
محققان شرکت ادوب یک ابزار هوش مصنوعی ابداع کرده اند که قابلیت شناسایی تصاویر جعلی و اصلاح شده در ویدئوهای «دیپ فیک» را دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
انتشار ویدئو دیپ فیک از زاکربرگ، سیاست‌های فیسبوک را به چالش کشید
ویدئویی جعلی از زاکربرگ در اینستاگرام منتشر شده که حرف‌هایی درخورتأمل درباره‌ی قدرت فیسبوک به‌زبان آورده است. این شرکت در گذشته گفته بود چنین ویدئوهایی را از شبکه حذف نمی‌کند. 
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / تکنولوژی / جعل / دیپ فیک / عکس / فیلم / ویدئوی جعلی
ویدئو / ساخت ویدئوهای جعلی تنها با یک عکس
پیشرفت تکنولوژی، علاوه بر ویژگی‌های مثبت خود، می‌تواند به یک عامل خطر نیز تبدیل شود. ساخت ویدئوهای جعلی آن هم تنها با داشتن یک عکس، یکی از پیشرفت‌های مخاطره‌آمیز تکنولوژی است. این فناوری در حال پیشرفت است و فعلا برای تولید چنین ویدئوهایی - که گاه تشخیص آن از یک ویدئوی واقعی سخت می‌شود - چند عکس لازم است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
 «دیپ فیک» با یک عکس هویت شما را جعل می کند؟ / هوش مصنوعی جدید سامسونگ همزمان ترسناک و مهیج است
گروهی از پژوهشگران در موسسه پژهشی سامسونگ در مسکو موفق شده اند نوعی الگوریتم هوش مصنوعی جدید طراحی کنند که می تواند با کمک "دیپ فیک" تصاویر جعلیسه بعدی  را به راحتی و تنها با یک عکس ساده ایجاد کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
سالوادور دالی به لطف «دیپ فیک» زنده شد! / سلفی گرفتن نقاش مشهور با دوستدارانش در موزه سن پترزبورگ
سالوادور دالی نقاش و هنرمند سرشناس اسپانیایی تبار، به لطف «دیپ فیک» اکنون در موزه دالی در سن پترزبورگ حضور دارد و حتی با علاقه مندان خود سلفی می گیرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •