چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی
«آبان ۹۸» زخمی ملی در انتظار التیام
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / اعتراضات آبان / اعتراضات بنزینی
«آبان ۹۸» زخمی ملی در انتظار التیام
برخی از رسانه‌های خارجی از جمله رویترز مدعی جان باختن حدود ۱۵۰۰ نفر در این اعتراضات شد؛ ادعایی که البته با تکذیب مسئولین سیاسی کشور روبه‌رو شد. این در حالی است که مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دوره دهم مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این نکته که در این حوادث، نظام سلطه به دنبال براندازی نرم در کشور بود، تعداد جان‌باختگان در این ناآرامی‌ها را ۲۳۰ نفر اعلام کرد.
ذوالنوری: تبعیت از فرامین رهبر عزیز را از اوجب واجبات می‌دانم
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی / مجتبی ذوالنوری
ذوالنوری: تبعیت از فرامین رهبر عزیز را از اوجب واجبات می‌دانم
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پارلمان، طی توییتی درباره تذکرات امروز رهبر انقلاب درباره عدم هتک حرمت رئیس جمهور نوشت:بسمه تعالیتبعیت از فرامین الهی رهبر عزیز و ولی امرم را از اوجب واجبات میدانم و تمام آبرو، هستی، و وجود خود را در اطاعت اوامرش تقدیم میدارم. و در چارچوب تکالیف قانونی خود و تدابیر معظم له لحظه ای از احقاق حقوق مردم شریف غفلت نخواهم کرد.
سلیمی نمین: کسانی که از استیضاح رئیس جمهور حرف می زنند از شرایط روز کشور و دنیا درک ندارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / استیضاح روحانی / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی
سلیمی نمین: کسانی که از استیضاح رئیس جمهور حرف می زنند از شرایط روز کشور و دنیا درک ندارند
مشرق نوشت: متن یادداشت شفاهی سلیمی‌نمین به شرح زیر است:برهم زدن نظم جامعه سیاست آمریکایی‌ است تا بتوانند از این طریق تحریم‌های بی‌سابقه خود را به نتیجه برسانند. دشمن در صحنه داخلی عراق، لبنان، لیبی، سوریه و... نشان داد اهدافش را در برهم زدن نظم جامعه پیگیری می‌کند. دشمن قانونمندی و جایگاه‌های قانونی را نقطه مقابل اهداف زیاده‌خواهانه خود یافته است و ملت ایران با فهم این مسئله سختی‌های ناشی از تحریم‌ها و برخی کم‌کاری‌ها در دولت را تحمل می‌کنند تا فرصت را از دشمن بگیرند.
جزئیات طرح سه‌فوریتی مجلس برای کنار گذاشتن محدودیت‌های برجامی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بازگشت تحریم‌ها / برجام / تعهدات برجامی ایران / حجت الاسلام ذوالنور / فعالسازی مکانیسم ماشه / مکانیسم ماشه
جزئیات طرح سه‌فوریتی مجلس برای کنار گذاشتن محدودیت‌های برجامی
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره تهدید آمریکا مبنی بر فعال سازی مکانیسم ماشه با وجود خروج این کشور از برجام اظهار داشت: سازوکار مکانیسم ماشه طی نشده که بخواهد فعال شود؛ اولین قدم برای فعال سازی مکانیسم ماشه آن است که درخواست کننده موضوع از اعضای برجام باشد در حالی که آمریکا از برجام خارج شده و دیگر عضو برجام نیست.
ویدئو / محکومیت اهانت به پیامبر (ص) در میدان امام حسین (ع) تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / میدان امام حسین / تجمع اعتراضی / هتک حرمت پیامبر در نشریه شارلی ابدو
ویدئو / محکومیت اهانت به پیامبر (ص) در میدان امام حسین (ع) تهران
در اعتراض به انتشار کاریکاتور و اهانت به ساحت پیامبر اسلام در یکی از رسانه‌های چاپ فرانسه، عصر پنجشنبه (۲۰ شهریور) تجمع اعتراض‌آمیز در میدان فلسطین تهران برگزار شد. در این مراسم، ضمن برپایی نوحه‌سرایی، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز سخنرانی کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دیدار ذوالنوری و سفیر فرانسه / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی
انتقاد ذوالنوری از توهین به پیامبر اسلام(ص) در دیدار سفیر فرانسه
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر فرانسه، با محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام گفت: اهانت و بی­ احترامی به پیامبر مکرم اسلام و دیگر پیامبران الهی به بهانه وجود آزادی بیان باعث جریحه­ دار شدن احساسات مسلمانان شده و موجب تشدید پیچیدگی تحولات منطقه خواهد شد.
ذوالنور: آمریکا از نظر حقوقی و قانونی حق استفاده از مکانیسم ماشه را ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / انزوا آمریکا / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی / فعالسازی مکانیسم ماشه
ذوالنور: آمریکا از نظر حقوقی و قانونی حق استفاده از مکانیسم ماشه را ندارد
به گزارش صداوسیما، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور با اشاره به ادعاهای مقامات آمریکایی درباره استفاده از مکانیسم ماشه، گفت: در بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام تاکید و تصریح شده که اگر هر یک از طرف‌های برجام اجرای تعهدات خود را نقض کنند، طرف مقابل می‌تواند از مکانیسم ماشه استفاده کند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ایران و آمریکا / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی
ایران از آمریکا شکایت کرد؟
میزان نوشت: رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت شکایت ایران از رژیم آمریکا پیرو تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان، گفت: از طریق وزارت امور خارجه طرح شکایت علیه آمریکا در مجامع بین‌المللی انجام گرفته و به جد پیگیریم وزارتخانه این موضوع را تحت تعقیب قرار دهد.
پیام تبریک رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به مناسبت روز خبرنگار
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / مجلس شورای اسلامی / سیاست خارجی / امنیت ملی / دفاع مقدس / مجتبی ذوالنوری / رئیس کمیسیون امنی
پیام تبریک رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به مناسبت روز خبرنگار
حجت‌الاسلام ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی روز خبرنگار را تبریک گفت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کمیسیون امنیت ملی / کنکور 99
موضع کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره «کنکور»
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: اخیراً شایعه‌ای مطرح کرده‌اند که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به موضوع کنکور موضع گرفته و برخلاف کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و همچنین وزارت بهداشت که مخالف برگزاری کنکور هستند، موافق برگزاری کنکور بوده و این کمیسیون اعلام کرده است که از لحاظ امنیتی برگزاری کنکور بررسی شده و مانعی ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ایران و استرالیا / ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی / سفیر استرالیا
دیدار سفیر استرالیا با ذوالنوری
به گزارش ایسنا، در ابتدای این دیدار رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشینه روابط جمهوری اسلامی ایران و استرالیا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران، تقویت روابط همه جانبه با استرالیا است و همواره تهران از ارتقاء مناسبات و گسترش همکاری‌ها در حوزه های مختلف با کانبرا استقبال می کند.
ذوالنور: مسیر سیاست خارجی وزارت خارجه از ابتدا غلط بود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / برجام / حجت الاسلام ذوالنور / حضور ظریف در مجلس
ذوالنور: مسیر سیاست خارجی وزارت خارجه از ابتدا غلط بود
به گزارش مهر، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظریف تنها مخاطب مباحثی که مطرح می‌کند نیست و به رأس دولت برمی گردد، گفت: شما به عنوان فردی تأثیرگذار و یک مهره اساسی در همه مسائل شریک، سهیم و تأثیرگذار هستید بنابراین ممکن است برخی مباحث را بگویید بر عهده بنده نیست.
روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس انتخاب شدند/ ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی/ حاجی‌‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / کمیسیون تخصصی مجلس
روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس انتخاب شدند/ ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی/ حاجی‌‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه
به گزارش الف، رؤسای کمیسیون‌های تخصصی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز پارلمان انتخاب شدند.
ذوالنور: وزارت کشور در حوادث آبان دستورات رئیس جمهور را اجرا کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / حجت الاسلام ذوالنور / حوادث آبان ۹۸ / وزیر کشور
ذوالنور: وزارت کشور در حوادث آبان دستورات رئیس جمهور را اجرا کرد
به گزارش تسنیم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399) قوه مقننه طی تذکر شفاهی با اشاره به اظهارات اخیر علی مطهری نماینده مردم تهران درخصوص حوادث آبان ماه گفت: اخیراً برادر عزیزم آقای دکتر مطهری اظهار کرد که وزیر کشور عامل کشتار حوادث بنزینی سال 98 بود که جا دارد از موضع کمیسیون امنیت ملی و عضو شورای امنیت کشور که از نزدیک شاهد اتفاقات بودند، توضیحاتی ارائه کنم.
اکتبر تحریم‌ها لغو نشد، از برجام خارج می‌شویم
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
اکتبر تحریم‌ها لغو نشد، از برجام خارج می‌شویم
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی بازگشت آمریکا به برجام در جلسه این هفته این کمیسیون خبر داد. حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران گزینه‌های زیادی در برابر بازگشت احتمالی آمریکا به برجام برای فعال کردن مکانیزم ماشه دارد
ذوالنور: گزینه‌های زیادی برای زیر بر جام زدن داریم
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / آمریکا و برجام / ایران و برجام / برجام / حجت الاسلام ذوالنور
ذوالنور: گزینه‌های زیادی برای زیر بر جام زدن داریم
حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم،با اشاره به احتمال بازگشت آمریکا به برجام، گفت: در جلسه هفته جاری کمیسیون با دعوت از مسئولان ذی ربط این موضوع را بررسی خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / حجت الاسلام ذوالنور / کمیسیون‌های مجلس / مجلس شورای اسلامی
جزئیات نحوه برگزاری جلسات صحن و کمیسیون‌های مجلس
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری جلسات علنی خود را با حضور نمایندگان تشکیل خواهد داد.
واکنش اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به قتل عام مسلمانان هند
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
واکنش اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به قتل عام مسلمانان هند
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در واکنش به قتل عام مسلمانان هند در نامه‌هایی خطاب به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و علی باقری کنی معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، اقدام کارآمدی در حمایت از مسلمانان مظلوم هند را خواستار شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
موشکی که به هواپیما خورد یک موشک ریز بود که خود خلبان هم نفهمید!
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص علت تاخیر در اعلام علت اصلی حادثه هواپیمای اوکراینی، گفت: موشکی که اصابت کرده مانند موشک‌های بزرگ و سنگین نبوده که هواپیما را ساقط کند؛ بلکه موشک ریزی بوده که اصابت آن حتی برای خود خلبان هم احتمالا مشخص نبوده است، بنابراین اینکه واقعا بدانند موشک به هواپیما اصابت کرده یا خیر نیاز به بررسی داشت.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره انتقادهای مطرح‌شده درباره تاخیر در اعلام دلیل سقوط هواپیمای اوکراین گفت: 4 گمانه در خصوص این حادثه وجود داشت که خطای انسانی توسط پدافند یکی از آنها بود و بلافاصله بعد از احراز یعنی ظرف 48 ساعت اعلام شد.حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تصاویر | فریادهای ظریف در مجلس و واکنش‌های نمایندگان | شیطنت حاجی بابایی و مذاکره تابش با وزیر خارجه
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ به ریاست دکتر علی لاریجانی برگزار شد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور برای پاسخگویی به سؤال ملی حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سوریه / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
سفر هیاتی از مجلس شورای اسلامی ایران به دمشق
دمشق- ایرنا- یک هیات از مجلس شورای اسلامی به ریاست مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صبح امروز (سه شنبه) عازم سوریه شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / مجتبی ذوالنور / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
فیلم | شفاف‌سازی ذوالنوری از آنچه در اعماق زمین سایت فردو می‌گذرد و اروپایی ها را می‌ترساند
مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی کشورمان در برنامه گفت و گوی ویژه خبری گفت ترس اروپایی‌ها به این دلیل است که در گام چهارم ایران فعالیت‌ها در سایت فردو را از سر گرفته‌ است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
دیکتاتور کیست؟
بعــــــــــد از مواضع غیراصولـــــــی امــام جمعه مشهد و اتهام‌زنی‌های نماینده مشهد علیه دولت، حالا نوبت به نماینده اصولگرای قم رسیده تا رئیس جمهوری و معاون اول او را آماج حملات و اتهامات خود کند. بهانه حمله مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم سخنان اخیر اسحاق جهانگیری مبنی بر تأیید لوایح مرتبط با اف ای تی اف از سوی رهبر معظم انقلاب است. ن
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
صدرالساداتی پیدا شد + عکس
شفقنا – صدرالساداتی روحانی معروف اینستاگرامی که از روز گذشته گفته می‌شد به همراه برادرش در حالی که از قم به سمت فرودگاه در حرکت بوده مفقود شده است، دقایقی پیش در اینستاگرام با انتشار یک استوری از حال خود خبر داد. استوری صدرالساداتی نشان می‌دهد آن‌ها در ۵ کیلومتری کیاسرند. او ضمن تکذیب اظهارات ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۵
ذوالنوری: صدرالساداتی‌ها با تصمیم خودشان به قم باز‌گشته‌اند
شفقنا- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صدرالساداتی‌ها با تصمیم خودشان به قم باز‌گشته‌اند. ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صدرالساداتی ها خودشان در مسیر قم-تهران یعنی اطراف مجموعه خدماتی مهتاب، تصمیم می گیرند که موبایل های خود را خاموش کنند و به قم برگردند. وی افزود: آنها به منزل برادر آقای غفاری […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •