پنجشنبه, ۱۴ فروردین, ۱۳۹۹ / 2 April, 2020
روزنامه وال استریت ژورنال
سؤظن‌های قوی درباره آمار قربانیان کرونا در ایتالیا
سؤظن‌های قوی درباره آمار قربانیان کرونا در ایتالیا
ایلنا: روزنامه وال استریت ژورنال از وجود شبهاتی درباره شمار قربانیان اعلامی ویروس کرونا در ایتالیا به دلایل عینی خبر داد.
۴۶ دقیقه قبل / ایتالیا / کرونا /
سیاه نمایی بیهوده روابط چین و ایران در رسانه آمریکایی
سیاه نمایی بیهوده روابط چین و ایران در رسانه آمریکایی
پکن- ایرنا- رادیو بین المللی چین با انتشار گزارشی تحلیلی در مورد تلاش های آمریکا برای تخریب روابط چین و ایران نوشت روزنامه وال استریت ژورنال که چندی پیش با انتشار مقاله ای با عنوان «چین بیمار آسیای شرقی» انزجار عمومی را به سوی خود جلب کرد، باز هم با تحریف حقایق و با سوء استفاده از شیوع ویروس کرونا سعی کرده است روابط راهبردی چین و ایران را تخریب کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / چین / وال استریت ژورنال / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
ضربه «بن‌سلمان» به بازار نفت
ضربه «بن‌سلمان» به بازار نفت
در بحبوحه شعله ور شدن «جنگ نفت» میان عربستان و روسیه، تعدادی از شاهزادگان سعودی نیز به دستور محمد بن سلمان بازداشت شدند. روزنامه وال استریت ژورنال طی مقاله‌ای به بررسی این دو اقدام پرداخته و معتقد است که بن سلمان برای بالا بردن جایگاه خود در داخل و خارج، وارد چنین کارزاری شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / جنگ نفت / روسیه / عربستان / محمد بن سلمان / کرونا / بازارهای نفت / کاهش قیمت نفت / جنگ نفت عربستان و روسیه / ولادمیر پوتین /
افشاگری وال استریت ژورنال از پشت‌پرده دستگیری شاهزادگان سعودی
افشاگری وال استریت ژورنال از پشت‌پرده دستگیری شاهزادگان سعودی
به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی از  سرگرم شدن جهان به ویروس کرونا سوء استفاده کرده تا کمپین بازداشت‌ها را راه اندازی و از نفوذ خود در بازار نفت استفاده نماید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / بازداشت شاهزادگان سعودی / شاهزادگان سعودی / عربستان سعودی / وال استریت ژورنال /
دیپلماسی
ادعای وال استریت ژورنال درباره خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه یک روزنامه آمریکایی مدعی شد، واشنگتن به این نتیجه رسیده است که تهدید حملات تلافی‌جویانه از سوی ایران کاهش یافته ‏است و کم کردن تعداد نیروهای آمریکا در خاورمیانه هم با این موضوع مرتبط است‎. به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، ‏مقامات نظامی آمریکایی می‌گویند ارتش این کشور پس از آنکه به این نتیجه رسید که تهدید حملات انتقام‌جویانه از سوی ایران ‏و نیروهای مورد حمایتش در منطقه کاهش یافته، خارج کردن برخی از نیروهایش از خاورمیانه را آغاز کرده است. این ادعا درحالی است که تلاش واشنگتن برای مذاکره با طالبان و به تبع آن خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان مدت‌ها پیش از ‏بالا رفتن تنش میان ایران و آمریکا …
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ /
ادعای وال استریت ژورنال درباره خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه
ادعای وال استریت ژورنال درباره خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه
یک روزنامه آمریکایی مدعی شد، واشنگتن به این نتیجه رسیده است که تهدید حملات تلافی جویانه از سوی ایران کاهش یافته است و کم کردن تعداد نیروهای آمریکا در خاورمیانه هم با این موضوع مرتبط است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
مقامات سعودی آزادی برخی از شاهزادگان را آغاز کردند
به گزارش ایسنا،‌ روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از این منابع نوشت: آزادی برخی از بازداشت‌ شدگان در زمانی صورت می‌گیرد که عربستان به دنبال پایان دادن به شایعات درباره وضعیت جسمانی ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه ۸۴ ساله سعودی است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / بازداشت شاهزادگان سعودی / عربستان سعودی / وال استریت ژورنال /
جنگ جدید قدرت در خاندان سلطنتی
محمدرضا ستاریچند روز قبل برخی از رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در دومین اقدام خود جهت جدال قدرت در خاندان سعودی بار دیگر سه عضو خانواده سلطنتی را دستگیر کرده است.بن سلمان که پیش از این ده‌ها شاهزاده معروف سعودی را دستگیر کرده و در یک هتل گرانقیمت زندانی کرده بود، این بار احمد‌ بن عبدالعزیز آخرین پسر ملک عبدالعزیز و برادر ملک سلمان پادشاه کنونی عربستان سعودی، محمد بن نایف، ولیعهد پیشین و نواف بن نایف عموزاده ملک سلمان را روز جمعه دستگیر کرده است. بنابر گزارشی که خبرگزاری یورونیوز منتشر کرده، روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از منابع مطلع اعلام کرده است که احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف که قبلا نامزد احتمالی تاج و تخت عربستان سعودی بودند متهم به توطئه …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
رویترز شاهزاده‌های بازداشت‌شده سعودی را به «تلاش برای کودتا» متهم کرد
به گزارش فارس، از بامداد امروز (شنبه) که روزنامه وال استریت ژورنال خبر بازداشت برادر شاه سعودی  و ولیعهد سابق عربستان را مخابره کرد، تا کنون خبرهای متعددی در بیان جزئیات این رخداد منتشر شده است، اما مقامات سعودی هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / بازداشت شاهزادگان سعودی / عربستان /
دستپاچگی گردانندگان غربی FATF از تغییر احتمالی در جهت‌گیری مجلس
دستپاچگی گردانندگان غربی FATF از تغییر احتمالی در جهت‌گیری مجلس
کارگروه ویژه اقدام مالی دیروز همزمان با برگزاری انتخابات مجلس، ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / FATF / لایحه FATF / لیست سیاه FATF / حامیان fatf / روزنامه کیهان / مجلس / کنوانسیون پالرمو / امریکا / اروپا / تروریسم /
ایران در لیست‌سیاه اف‌ای‌تی‌اف
[شهروند] روز گذشته  خبرگزاری رویترز به نقل از دیده‌بان کارگروه ویژه مالی از قرار گرفتن ایران در لیست‌سیاه کارگروه اف‌ای‌تی‌اف خبر داد. قبل از آن روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از برخی منابع آمریکایی و کشورهای متحد آن در گزارشی نوشت کشورهای اروپایی با پیوستن به آمریکا قرار است ایران را از روز جمعه در لیست‌سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی قرار دهند. قرارگرفتن ایران در لیست‌سیاه «فراخوان برای اقدام» یا Call for Action باعث می‌شود تراکنش‌های مالی ایران زیر ذره‌بین بیشتری قرار بگیرد و در نتیجه به شرکت‌ها و بانک‌هایی که با وجود تحریم‌ها همچنان با ایران تجارت می‌کنند، فشار بیشتری وارد شود. در گزارش وال‌استریت …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
روزنامه آمریکایی: ایران امروز در لیست سیاه FATF قرار می‌گیرد
روزنامه آمریکایی: ایران امروز در لیست سیاه FATF قرار می‌گیرد
ایسنا نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال روز جمعه در گزارشی مدعی شد که ایران امروز در لیست سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / اف ای تی اف FATF / ایران و آمریکا /
در ادامه ی جنگ رسانه ای پکن - واشنگتن؛ چین مجوز سه خبرنگار روزنامه آمریکایی را لغو کرد
در ادامه ی جنگ رسانه ای پکن - واشنگتن؛ چین مجوز سه خبرنگار روزنامه آمریکایی را لغو کرد
دولت چین مجوز فعالیت سه خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال را به دلیل تیتر نژادپرستانه این روزنامه آمریکایی علیه مردم چین، لغو کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
تعداد کاربران واتساپ به ۲ میلیارد نفر رسید
شرکت واتساپ با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت اعلام کرد که پیام‌رسان واتساپ حالا دو میلیارد کاربر از سراسر جهان دارد.شرکت واتساپ ضمن اشاره به دو میلیاردی شدن پیام‌رسانش، به اهمیت رمزگذاری پیام‌های کاربران اشاره کرد که البته با نگرانی قانون‌گذاران دنیا همراه بوده است. دولت‌ها می‌گویند این اقدام باعث می‌شود تا نتوان به پیام‌های کاربران در مواقع حساس مثل اقدامات تروریستی، کودک‌آزاری و دیگر جرایم سنگین دسترسی یافت.ویل کاثکارت، مدیرعامل پیام‌رسان مورد بحث در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت که این شرکت برنامه‌ای برای غیرفعال کردن رمزگذاری پیام‌های کاربران ندارد: «در تمام طول تاریخ انسان‌ها این حق را داشته‌اند تا به طور خصوصی با هم ارتباط برقرار کنند و به عقیده ما این حق نباید در جامعه مدرن از …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ /
وال استریت ژورنال: آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ضد ایرانی را تمدید می‌کند
وال استریت ژورنال: آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ضد ایرانی را تمدید می‌کند
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از «مقام‌های آمریکایی و عراقی» گزارش داد که واشنگتن قصد دارد معافیت عراق از تحریم‌های ضد ایرانی را تمدید کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / واشنگتن / وال استریت ژورنال / عراق /
وال استریت ژورنال: کهنه سربازان با ترامپ درباره حملات موشکی ایران اختلاف نظر دارند
وال استریت ژورنال: کهنه سربازان با ترامپ درباره حملات موشکی ایران اختلاف نظر دارند
روزنامه وال استریت ژورنال  می نویسد کهنه سربازان آمریکایی با  اظهارات دونالد ترامپ درباره شدت جراحات وارد شده به سربازان آمریکایی در حملات موشکی ایران به پایگاه عین الاسد اختلاف نظر دارند و آن را ناشی از بی اطلاعی  وی می دانند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / انتقام سخت / روزنامه وال استریت ژورنال / شهادت حاج قاسم سلیمانی / کهنه سربازان آمریکایی /
وال استریت ژورنال؛آیا گزینه نظامی روی میز است؟
وال استریت ژورنال؛آیا گزینه نظامی روی میز است؟
فارس نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی و مقامات منطقه‌ای گزارش داد، با فروکش کردن خصومتها بین ایران و آمریکا، دولت دونالد ترامپ به دنبال حفظ فشارها علیه تهران بدون سوق دادن منطقه به یک رویارویی جدید است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / دونالد ترامپ / ایران و آمریکا /
مکزیک ادعای ضدایرانی رسانه آمریکایی را تکذیب کرد
مکزیک ادعای ضدایرانی رسانه آمریکایی را تکذیب کرد
تهران-ایرنا- وزارت امور خارجه مکزیک و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی، ضمن رد ادعای اخیر روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در مورد نقش ایران در آمریکای لاتین، آن را اقدامی در توجیه اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی دانستند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / دونالد ترامپ / مکزیک / ایران / قاسم سلیمانی / شهادت سردار سلیمانی /
بررسی تحریم‌های احتمالی آمریکا در پارلمان عراق
یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد. ماجده تمیمی، عضو پارلمان عراق گفت، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست‌ خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه بغداد از جمله بلوکه کردن درآمدهای نفتی عراق و توقف تزریق دلار به کشور را بررسی کرد. این نگرانی در سایه درخواست هفته گذشته پارلمان عراق از دولت برای الزام خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور مطرح می‌شود. به گفته این نماینده،‌ در این نشست رئیس بانک مرکزی، رئیس دیوان نظارت مالی،‌ نماینده وزیر دارایی و مسوولان دیگر حضور داشتند. شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که اجرای مصوبه پارلمان پیامدهای منفی عظیمی بر اقتصاد کشور خواهد داشت. وزارت خارجه آمریکا به عراق هشدار …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
پول‌های عراق در خزانه ماست
دولت آمریکا به عراق هشدار داده که در صورت اقدام برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور دسترسی به حساب‌های بانکی‌ مهم خود را از دست خواهد داد.به گزارش ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع مسئول عراقی نوشت: وزارت خزانه‏داری آمریکا به مقامات در بغداد اطلاع داده که احتمال دارد دسترسی به هر حسابی در بانک‌ فدرال رزرو نیویورک (بانک مرکزی آمریکا) را از دست بدهند؛ بانکی که درآمدهای حاصل از فروش نفت عراق در آنجا سپرده‌گذاری شده و می‌تواند تهدیدی برای وارد کردن ضربه‌ای دردناک به اقتصاد شکننده عراق باشد. یکی از مقامات عراقی اشاره کرد که هشدار درباره حساب مذکور در تماس تلفنی وزارت خارجه آمریکا در روز چهارشنبه با عادل عبدالمهدی،‌ نخست‌وزیر موقت عراق مطرح شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
مشت آهنین واشنگتن برای ابقای نظامیان امریکایی در عراق؛ افشای تهدید امریکا درباره ممانعت از دسترسی بغداد به درآمدهای نفتی پیش از سفر عادل عبدالمهدی به اربیل
مشت آهنین واشنگتن برای ابقای نظامیان امریکایی در عراق؛ افشای تهدید امریکا درباره ممانعت از دسترسی بغداد به درآمدهای نفتی پیش از سفر عادل عبدالمهدی به اربیل
همزمان با سفر مهم عادل عبدالمهدی به اربیل برای دیدار با مقامات کردستان عراق و حل بحران بین اقلیم و دولت مرکزی عراق، روزنامه وال استریت ژورنال فاش کرد، وزارت خارجه امریکا که این روزها با رأی پارلمان عراق برای خروج نظامیان خود از خاک این کشور تحت فشار قرار دارد، در تماسی تلفنی با تهدید به مسدود کردن درآمدهای نفتی عراق، خواستار عقب نشینی بغداد از مواضع خود شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
واشنگتن بغداد را به عدم دستیابی به درآمدهای فروش نفت خود تهدید کرده است
واشنگتن بغداد را به عدم دستیابی به درآمدهای فروش نفت خود تهدید کرده است
شفقنا- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که دولت آمریکا به عراق هشدار داده است در صورتی که نیروهای آمریکایی را از این کشور بیرون کند، ممکن است امکان دسترسی به حساب بانکی حیاتی خود در  آمریکا را از دست بدهد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این روزنامه به نقل از مسئولان عراقی اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا به مسئولان […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / عراق /
هشدار وال استریت ژورنال درباره تهییج ملی‌گرایی مردم عراق و مخالفتشان با حضور نظامی آمریکا
هشدار وال استریت ژورنال درباره تهییج ملی‌گرایی مردم عراق و مخالفتشان با حضور نظامی آمریکا
سردبیری روزنامه «وال استریت ژورنال» با انتشار یک یادداشت درباره حمله آمریکا به مواضع الحشد الشعبی عراق، درباره تهییج احساسات ملی‌گرایانه مردم عراق و مخالفت آنها با حضور نظامی آمریکا هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
دولت چین ۷۵ میلیارد دلار به هوآوی کمک کرده است
گزارشی جدید عنوان کرده دولت چین کمک مالی معادل 75 میلیارد دلار به هوآوی کرده، این در حالی است که هوآوی این اتهامات را رد می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، روزنامه وال‌استریت ژورنال طی گزارشی ادعا می‌کند دولت چین به هوآوی کمک مالی معادل ۷۵ میلیارد دلار ارائه کرده است تا این شرکت هزینه‌های خود را راحت‌تر پرداخت کند. این نشریه با استفاده از آمار و سوابق موجود تخمین می‌زند که هوآوی ۴۶ میلیارد دلار وام و خطوط اعتباری از وام‌دهندگان دولتی دریافت کرده است. علاوه‌بر آن، این شرکت 6/ 1 میلیارد دلار کمک مالی دریافت کرده است. همچنین این شرکت بین سال‌های ٢٠٠٨ تا ٢٠١٨ میلادی ۲۵ میلیارد دلار مالیات پرداخت نکرده است. در کنار این موارد وال استریت ژورنال ادعا می‌کند دیپلمات‌های چینی هم به این شرکت …
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ /
پیشنهاد وال استریت ژورنال به آمریکا برای کشاندن ایران به میز مذاکره!
پیشنهاد وال استریت ژورنال به آمریکا برای کشاندن ایران به میز مذاکره!
فارس نوشت: یک روزنامه آمریکایی وابسته به جمهوری‌خواهان در گزارشی علیه ایران از دولت «دونالد ترامپ» خواست، برای کشاندن تهران به میز مذاکرات جدید با واشنگتن، از «مکانیسم ماشه» در برجام استفاده کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ایران / مکانیسم ماشه / شورای امنیت سازمان ملل / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام /
ترامپ دوباره زیر معامله با چین زد: داستان توافق، جعلی است!
ترامپ دوباره زیر معامله با چین زد: داستان توافق، جعلی است!
در حالی که روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد پس از توافق چین وآمریکا واشنگتن قصد دارد اعمال تعرفه بر واردات کالا از چین را متوقف کند اما ترامپ صراحتا این موضوع را رد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ /
ترامپ دوباره زیر معامله زد/ تعرفه‌ها را برنمی‌دارم
ترامپ دوباره زیر معامله زد/ تعرفه‌ها را برنمی‌دارم
در حالی که روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد پس از توافق چین وآمریکا واشنگتن قصد دارد اعمال تعرفه بر واردات کالا از چین را متوقف کند اما ترامپ صراحتا این موضوع را رد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ /
ترامپ خبر توافق تجاری با چین را جعلی خواند
رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت: روایتی که روزنامه وال استریت ژورنال از توافق تجاری میان واشنگتن و پکن ارائه کرده است کاملا نادرست و جعلی است و بهتر است این رسانه منابع خویش را تغییر دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ /
عربستان به دنبال کاهش تنش با ایران است
روزنامه آمریکایی ‌وال استریت ژورنال‌ روز جمعه در گزارشی نوشت که عربستان سعودی به دنبال کاهش تنش با ایران است. به نوشته وال استریت ژورنال، عربستان سعودی تلاش می‌کند با ایران و دیگر مخالفان منطقه‌ای‌اش ارتباط برقرار کند.به گزارش ایرنا، این روزنامه آمریکایی آورده است: مقام‌های سعودی نسبت به خطرهایی که درگیری و نزاع برای اقتصادشان به بار می آورد، بسیار نگران هستند. یک مقام سعودی که نامش عنوان نشده به روزنامه وال استریت ژورنال گفته است: حملات ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو باعث این تغییر رویه شده است. به دنبال حمله هوایی صورت‌گرفته به تاسیسات نفتی عربستان اگرچه گروه انصارالله یمن مسئولیت حملات ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به آرامکو عربستان را بر عهده گرفته است، اما ریاض و واشنگتن بارها تهران را مسئول …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ /
رای الیوم: آیا جنگ بزرگ در راه است؟ / علت انتشار و تکذیب اخباری از اعزام نیور‌های آمریکایی به خلیج فارس چیست؟
محمد مصطفى العمرانی در رای الیوم نوشت: چند روز پیش، روزنامه وال استریت ژورنال خبری را در مورد احتمال اعزام 14 هزار سرباز آمریکا به خلیج فارس، منتشر کرد؛ هر چند که در ادامه سخنگوی پنتاگون در توئیتی نوشت: «این گزارش اشتباه است. ایالات متحده قصد اعزام این تعداد نیرو به خاورمیانه، برای مقابله با ایران را ندارد».
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ /
ناکامی توطئه ترامپ در ونزوئلا؛ تقویت جایگاه مادورو
ناکامی توطئه ترامپ در ونزوئلا؛ تقویت جایگاه مادورو
تهران-ایرنا- روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی اذعان کرد که تلاش‌های واشنگتن برای براندازی دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا نه تنها به نتیجه نرسیده بلکه دست‌کم در مقطع کنونی، حتی موجب تقویت جایگاه مادورو شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / رهبر مخالفان ونزوئلا / دونالد ترامپ / نیکلاس مادورو / ونزوئلا /
آمریکا ۱۴ هزار نیروی نظامی به خاورمیانه اعزام می‌کند
آمریکا ۱۴ هزار نیروی نظامی به خاورمیانه اعزام می‌کند
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال بامداد پنجشنبه نوشت: دولت ترامپ در حال بررسی طرح اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه از جمله ۱۴ هزار نیروی نظامی به این منطقه است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / پنتاگون / امریکا / دولت ترامپ / خاورمیانه /
"پیشنهاد غافلگیرکننده" دوحه به ریاض در سفر غیرعلنی وزیر خارجه قطر به عربستان
هنوز مشخص نیست که آیا این سفر که نخستین بار از سوی روزنامه وال استریت ژورنال از آن خبر داده شد، شامل دیدارهای رودر رو با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز بوده یا خیر.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ /
وال استریت ژورنال: قطر پیشنهاد قطع رابطه با اخوان المسلمین را به عربستان داده است
شفقنا- یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر خارجه قطر طی ماه اکتبر برای دیدار با مقامات ارشد عربستان سفر غیر علنی به این کشور داشته است که این سفر تلاشی برای پایان دادن به بحران در روابط میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بوده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، روزنامه وال استریت ژورنال […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ /
آمریکا به مصر هشدار داد
آمریکا به مصر هشدار داد
ایسنا نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال از این مساله پرده برداشت که وزرای دفاع و خارجه آمریکا به مصر نسبت به خرید جنگنده‌های روسی سوخو -۳۵ هشدار داده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / مصر / ایالات متحده آمریکا /
جنگ تجاری | مانع جدید مذاکرات تجاری آمریکا و چین
شفقنا اقتصادی_ منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال خبر دادند که مذاکرات تجاری آمریکا و چین بر سر تقاضای واشنگتن برای خرید محصولات کشاورزی به مانع برخورد کرد. ایسنا نوشت: منابع آگاه می گویند چین توافقی که تنها به نفع آمریکا باشد را نمی خواهد. یک مقام چینی گفته است اگر اوضاع دوباره وخیم […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ /
مذاکرات تجاری آمریکا و چین به در بسته خورد
مذاکرات تجاری آمریکا و چین به در بسته خورد
منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال خبر دادند که مذاکرات تجاری آمریکا و چین بر سر تقاضای واشنگتن برای خرید محصولات کشاورزی به مانع برخورد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / مذاکرات تجاری آمریکا و چین / واردات کشاورزی چین از آمریکا / جنگ تجاری آمریکا و چین /
گوگل اطلاعات پزشکی میلیون‌ها آمریکایی را مخفیانه جمع‌آوری کرد
گوگل اطلاعات پزشکی میلیون‌ها آمریکایی را مخفیانه جمع‌آوری کرد
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال فاش کرد شرکت گوگل با مشارکت یک شرکت بزرگ خدمات بهداشتی و درمانی در آمریکا، اطلاعات پزشکی میلیون‌ها شهروند آمریکایی را به طور مخفیانه جمع‌آوری کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / امریکا / وال استریت ژورنال / مایکروسافت / گوگل /
پای یک مقام دیگر به رسوایی ترامپ باز شد
پای یک مقام دیگر به رسوایی ترامپ باز شد
ایسنا نوشت: در بحبوحه تحقیقات برای استیضاح ترامپ، روزنامه وال استریت ژورنال نوشت دو تن از مشاوران وکیل شخصی رییس جمهور آمریکا ظاهرا از رییس جمهور سابق اوکراین درخواست کرده بودند در ازای یک سفر رسمی به واشنگتن، تحقیقات از بایدن و پسرش را آغاز کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اوکراین / اوکراین گیت / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ /
پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد
پای پوروشنکو هم به پرونده اوکراین باز شد
در بحبوحه تحقیقات برای استیضاح ترامپ، روزنامه وال استریت ژورنال نوشت دو تن از مشاوران وکیل شخصی رییس جمهور آمریکا ظاهرا از رییس جمهور سابق اوکراین درخواست کرده بودند در ازای یک سفر رسمی به واشنگتن، تحقیقات از بایدن و پسرش را آغاز کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / رسوایی اوکراین /
نامه ایران به سازمان بین المللی دریانوردی در مورد ناامن بودن دریای سرخ
نامه ایران به سازمان بین المللی دریانوردی در مورد ناامن بودن دریای سرخ
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال روز پنج شنبه نوشت: ایران در نامه ای به سازمان بین المللی دریانوردی (ایمو) در مورد نا امن بودن دریای سرخ هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / شرکت ملی نفتکش ایران / وال استریت ژورنال / إیران / عربستان سعودی / حمله راکتی به نفت‌کش ایرانی «سابیتی» در دریای سرخ /
تکذیب ادعای روزنامه آمریکایی
شنیدیم سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای منتشره در روزنامه وال استریت ژورنال را تکذیب کرد.به گزارش مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای منتشره در روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی مبنی بر اینکه ایران خواستار ایجاد یک بخش خدمات کنسولی آمریکا در سفارت سوئیس در تهران شده است را به شدت تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ /
خبر درخواست ایجاد بخش خدمات کنسولی آمریکا در تهران تکذیب شد
خبر درخواست ایجاد بخش خدمات کنسولی آمریکا در تهران تکذیب شد
سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای منتشره در روزنامه وال استریت ژورنال را تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ /
آغاز جنگ نفتی در سوریه با بازیگری آمریکا و روسیه!
آغاز جنگ نفتی در سوریه با بازیگری آمریکا و روسیه!
مقام‌های آمریکایی در مورد دلیل این تغییر نظر صحبتی نکرده‌اند، اما به نظر می‌رسدمقامات آمریکایی گفته اند توافقی برای تصاحب میادین نفتی شمال سوریه میان واشنگتن و شبه نظامیان کرد صورت گرفته باشد. به نظر می رسد یک جنگ نفتی در سوریه برای تصاحب بر چاه های و میادین نفتی آغاز شده است. در همین رابطه، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد رییس جمهور آمریکا در نظر دارد برای توسعه میدان های نفتی تحت کنترل کردهای سوریه، یکی از شرکت های متخصص در این حوزه را روانه سوریه کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ /
تلاش مکرون برای دیدار روحانی و ترامپ بی‌نتیجه ماند
تلاش مکرون برای دیدار روحانی و ترامپ بی‌نتیجه ماند
ایسنا نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس‌جمهور فرانسه روز سه‌شنبه در نیویورک بسیار تلاش کرده تا دیداری میان دونالد ترامپ و حسن روحانی ترتیب دهد، اما این تلاش‌های او به نتیجه نرسید.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / امانوئل مکرون / دونالد ترامپ / حسن روحانی /
روزنامه آمریکایی گزینه محتمل واشنگتن درباره حوادث آرامکو را اعلام کرد
روزنامه آمریکایی گزینه محتمل واشنگتن درباره حوادث آرامکو را اعلام کرد
فارس نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات پنتاگون گزارش داد که استقرار سامانه‌های پاتریوت، تاد و یک اسکادران دیگر از جنگنده‌های آمریکایی، گزینه‌ محتمل واشنگتن برای پاسخ به حملات اخیر به تاسیسات سعودی است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / عربستان / آرامکو /
محدودیت گزینه‌های ترامپ برای واکنش به حمله به عربستان
محدودیت گزینه‌های ترامپ برای واکنش به حمله به عربستان
تهران - ایرنا - روزنامه وال استریت ژورنال گزینه های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را برای واکنش به حمله به تاسیسات نفتی عربستان با توجه به کاهش تیم امنیت ملی کاخ سفید در پی اخراج «جان بولتون» مشاور امنیت ملی محدود دانست.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / ایالات متحده آمریکا / ایران / عربستان‌ سعودی /
ترامپ سیسی را دیکتاتور محبوبش خطاب کرد
ترامپ سیسی را دیکتاتور محبوبش خطاب کرد
مهر نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال می‌گوید در جریان نشست اخیر جی۷ که در «بیاریتز» فرانسه برگزار شد؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود را «دیکتاتور محبوب من» خطاب کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / دونالد ترامپ / مصر /
واشنگتن اطلاعات جدیدی را درباره نقش عربستان در حملات یازده سپتامبر منتشر می کند
واشنگتن اطلاعات جدیدی را درباره نقش عربستان در حملات یازده سپتامبر منتشر می کند
شفقنا- روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا نوشت وزارت دادگستری این کشور اطلاعات جدیدی را درباره نقش عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی منتشر خواهد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، براساس...
۱۳۹۸/۰۶/۲۲ /
آمریکا فقط نام یک مقام سعودی مرتبط با حملات ۱۱سپتامبر را فاش می‌کند
آمریکا فقط نام یک مقام سعودی مرتبط با حملات ۱۱سپتامبر را فاش می‌کند
تهران – ایرنا – روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موافقت کرده است تا فقط نام یک مقام سعودی را که به عاملان حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ کمک کرده بود، منتشر کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲ / پنتاگون / یمن / سازمان تجارت جهانی / محمد بن سلمان / ایالات متحده آمریکا / استانبول / حملات ۱۱ سپتامبر / کالیفرنیا / ریاض /
چین خواستار جدا کردن مسائل امنیتی از مذاکرات تجاری با آمریکاست
چین خواستار جدا کردن مسائل امنیتی از مذاکرات تجاری با آمریکاست
تهران – ایرنا – روزنامه وال استریت ژورنال نوشت چین تلاش می‌کند تا به منظور شکستن بن‌بست در گفت‌وگوهای جاری با آمریکا مسائل امنیتی را از مذاکرات تجاری جدا کرده و از مسیر دیگری برای حل و فصل آنها اقدام کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲ / شرکت فناوری هواوی / واشنگتن / دونالد ترامپ / چین / ایالات متحده آمریکا / تایوان / پکن /
فشار آمریکا بر امارات برای پیروی از سیاست‌ها علیه ایران
فشار آمریکا بر امارات برای پیروی از سیاست‌ها علیه ایران
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال بامداد دوشنبه از فشار آمریکا بر امارات برای پیروی از سیاست های فشار حداکثری ترامپ علیه ایران گزارش داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / برایان هوک / ابوظبی / وال استریت ژورنال /
درخواست آمریکا از مصر برای مانع‌تراشی در مسیر حرکت «آدریان دریا»
درخواست آمریکا از مصر برای مانع‌تراشی در مسیر حرکت «آدریان دریا»
ایلنا: روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که نفتکش ایرانی «آدریان داریا-۱» که در تنگه جبل الطارق آزاد شده قصد دارد محموله نفت خام خود را از طریق کشتی‌های دیگر به سوریه تحویل دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ /
گزارش وال استریت ژورنال از اقدام شاه عربستان در تغییر کابینه
گزارش وال استریت ژورنال از اقدام شاه عربستان در تغییر کابینه
ایسنا نوشت:یک روزنامه آمریکایی با اشاره به کمرنگ شدن نقش یکی از طراحان طرح توسعه اقتصاد فرانفتی عربستان به عنوان بزرگترین تصمیم‌گیرنده در این کشور، به نقل از برخی مسؤولان عربستانی این مساله را ناشی از شکست او در پیشبرد طرح اصلاحی عربستان دانست.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / عربستان / سلمان‌ بن‌ عبدالعزیز - آل سعود /
چین خبرنگار وال استریت ژورنال را اخراج کرد
چین خبرنگار وال استریت ژورنال را اخراج کرد
شفقنا- چین یکی از خبرنگاران روزنامه وال استریت ژورنال را یک ماه پس از انتشار گزارشی از سوی این روزنامه درباره یکی از خویشاوندان شی جینپینگ و متهم کردن او به قمار با مبالغ سنگین و پولشویی...
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ /
آمریکا در صدد مذاکره مستقیم با انصارالله یمن/ تلاش برای کنار زدن منصور هادی
شفقنا- روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا در گزارشی نوشت: آمریکا برای آغاز گفتگوی مستقیم با حوثی های یمن در حال برنامه ریزی است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، این روزنامه با اشاره به اینکه واشنگتن در نظر دارد عربستان را به مشارکت در گفتگوهای سری با حوثی ها در عمان وادار کند، همچنین نوشت: دولت […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ /
وال استریت ژورنال: آمریکا در جنگ تجاری از چین شکست خواهد خورد
وال استریت ژورنال: آمریکا در جنگ تجاری از چین شکست خواهد خورد
تهران - ایرنا - روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: سیاست افزایش تعرفه ای ترامپ باعث افزایش شک و تردید و رکورد بازارها شده است و در صورت ادامه این روش، آمریکا در جنگ تجاری از چین شکست خواهد خورد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ /
چشم طمع آمریکا به گرینلند دانمارک
چشم طمع آمریکا به گرینلند دانمارک
تهران – ایرنا – روزنامه وال استریت ژورنال امروز خبر داد که رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گو با مشاوران خود بارها علاقه اش به خرید جزیره دانمارکی گرینلند را مطرح کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / گرینلند / ایالات متحده آمریکا / دانمارک /
نشست سری اماراتی صهیونی با محوریت ایران
نشست سری اماراتی صهیونی با محوریت ایران
شفقنا- روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا روز پنج شنبه نوشت که رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی به منظور هماهنگی تلاش ها برای مبارزه با ایران ۲ نشست سری برگزار کرده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به...
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ /
وال‌استریت ژورنال خبر داد: پیشرفت در مذاکرات برای آزادی نفتکش ایران
وال‌استریت ژورنال خبر داد: پیشرفت در مذاکرات برای آزادی نفتکش ایران
فارس نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نزدیک به مذاکرات تهران-لندن گزارش داد که ایران و انگلیس پیشرفتهایی در زمینه رفع توقیف نفتکش حامل نفت ایران که در جبل طارق توقیف شده بود به دست آورده‌اند، اقدامیکه می‌تواند به ترغیب ایران برای آزادی نفتکش انگلیسی نیز منجر شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / ایران / انگلیس / نفتکش /
نیویورک تایمز: خرج اسکورت نظامی نفتکش‌ها در خلیج فارس بالا رفت؛ ایران نمی‌پذیرد
نیویورک تایمز: خرج اسکورت نظامی نفتکش‌ها در خلیج فارس بالا رفت؛ ایران نمی‌پذیرد
ایرنا نوشت: روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال با ادعای اینکه «ایران تلاش های اروپا را برای کاهش تنش در خلیج فارس نپذیرفت» نوشت: «تهران اسکورت نظامی را برای تامین امنیت کشتیرانی اقدامی تحریک آمیز خواند و شرایط بریتانیا را برای حل و فصل بحرانی که بر سر توقیف نفتکش ها ایجاد شده است، رد کرد.»
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / ایالات متحده آمریکا / نفتکش / برجام / خلیج فارس / تنگه هرمز /
مکرون: نقض برجام تحریم فوری اروپا را در پی ندارد
مکرون: نقض برجام تحریم فوری اروپا را در پی ندارد
تهران – ایرنا – روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد، «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه گفته که حتی اگر ایران توافق هسته‌ای را نقض کند اروپا قصد ندارد به تبعیت از آمریکا فوراً تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / دونالد ترامپ / ایران /
آمریکا اسناد و مدارک حمله به عربستان از خاک عراق را ارائه خواهد داد؟!
آمریکا اسناد و مدارک حمله به عربستان از خاک عراق را ارائه خواهد داد؟!
چند روز پیش، رویترز در ادعایی عجیب به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال و مقامات آمریکایی اعلام کرد: حمله پهپادی ماه می به تأسیسات نفتی و خط لوله نفت عربستان، نه از یمن بلکه از عراق صورت گرفته است که این ادعا و اتهام آمریکایی‌ها با واکنش مقامات عراقی روبه رو شد، تا جایی که یک منبع مسئول عراقی، امروز شنبه گفت: عراق خواستار ادله و مدارکی شده که ثابت کند بر اساس ادعا‌های آمریکا، بمباران مواضع سعودی از سوی هواپیما‌هایی صورت گرفته که از خاک عراق پرواز کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸ /
اعتراف آمریکا در مورد اشتباه محاسباتی حملات به تاسیسات نفتی عربستان
اعتراف آمریکا در مورد اشتباه محاسباتی حملات به تاسیسات نفتی عربستان
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال روز جمعه نوشت، مقامات امریکایی با تغییر نظر سابق خود اعلام کردند که تاسیسات نفتی عربستان در اردیبهشت ماه از مبدا عراق مورد حمله قرار گرفته اند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ /
خبر مهم اروپا برای ایران و آمریکا
خبر مهم اروپا برای ایران و آمریکا
ایرنا به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد دولت‌های اروپایی هفته جاری تلاش‌های خود را برای زنده نگه‌داشتن روابط اقتصادی با ایران افزایش می‌دهند و در این راستا خطی اعتباری به منظور کمک به برقراری مکانیسم ویژه مالی (اینستکس) ایجاد می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / کانال ویژه مالی اروپا(اینستکس) / اتحادیه اروپایی / تحریم اقتصادی /
انتقاد شدید مقامات روس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران
انتقاد شدید مقامات روس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران
معاون وزیر امورخارجه روسیه با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که مسکو با این سیاست واشنگتن مقابله خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه / روزنامه وال استریت ژورنال /
وال استریت ژورنال: اختلاف بر سر ایران در کاخ سفید تشدید شده است
وال استریت ژورنال: اختلاف بر سر ایران در کاخ سفید تشدید شده است
تهران – ایرنا – روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی با اشاره به اختلاف نظر در میان مشاوران امنیت ملی «دونالد ترامپ» در مورد ایران، به بررسی افزایش شکاف رئیس جمهوری آمریکا در برابر مشاوران خود پرداخت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ /
اختلاف شدید ترامپ با بولتون درباره حمله به ایران 
اختلاف شدید ترامپ با بولتون درباره حمله به ایران 
با گذشت ۳ روز از سرنگونی پهپاد ‌آمریکا توسط ایران روزنامه وال استریت ژورنال از اختلافات گسترده ترامپ با تیم امنیت ملی خود بر سر طرح‌های آنها برای حمله به ایران خبر داده است. 
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / ایران و آمریکا / جنگ / جان بولتون /
برادر ناتنی رهبر کره شمالی جاسوس سیا بود
کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی که در سال ۲۰۱۷ در مالزی کشته شد، برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) جاسوسی می‌کرد.به گزارش یورونیوز، روزنامه وال استریت ژورنال این مطلب را به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد. بنا به این گزارش بسیاری از جزئیات رابطه کیم جونگ نام با سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده همچنان نامشخص است.در گزارش وال‌استریت ژورنال آمده است: «چند مقام سابق آمریکایی اعلام کرده‌اند که برادر ناتنی کیم جونگ اون که سال‌ها خارج از کره شمالی زندگی می‌کرد و پایگاه قدرتی در پیونگ یانگ نداشت احتمالا نمی‌توانست جزئیات فعالیت‌های مخفیانه کشورش را فاش کند.» در این گزارش همچنین آمده است که کیم جونگ نام به احتمال قریب به یقین با سازمان‌های امنیتی دیگر کشورها به ویژه چین نیز در تماس بوده است. …
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ /
آسیای شرقی
              وال استریت ژورنال:برادر رهبر کره شمالی عامل سازمان اطلاعات آمریکا بود
آسیای شرقی وال استریت ژورنال:برادر رهبر کره شمالی عامل سازمان اطلاعات آمریکا بود
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال ادعا کرد: «کیم جونگ نام» برادر ناتنی رهبر کره شمالی که دو سال پیش به قتل رسید مامور سری سازمان اطلاعات آمریکا بود و چندین دیدار با مقام های آمریکایی داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ /
اجازه مجدد آمریکا به برخی از کشور ها برای خرید نفت ایران
اجازه مجدد آمریکا به برخی از کشور ها برای خرید نفت ایران
شفقنا اقتصادی_ روزنامه وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داد، آمریکا به برخی کشورها اجازه داده تا به صورت محدود از ایران نفت وارد کنند. به گزارش شفقنا اقتصادی، براساس این گزارش، یک مقام ارشد آمریکایی اظهار داشت: کشورهایی که به سقف تعیین شده از سوی آمر…
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ /
برایان هوک خبر «امکان خرید محدود نفت ایران» را تکذیب کرد: سیاست قاطع ما آن است که فروش ایران به صفر برسد
برایان هوک خبر «امکان خرید محدود نفت ایران» را تکذیب کرد: سیاست قاطع ما آن است که فروش ایران به صفر برسد
به نوشته وال استریت ژورنال، هوک روز پنجشنبه اعلام کرده بود کشورهایی مانند چین و هند که ماه نوامبر گذشته مشمول معافیت از تحریم علیه نفت ایران شده بودند، می‌توانند تا زمان رسیدن به سقفی که در خصوص آن مذاکره شده، به خرید نفت ایران ادامه دهند. با این حال، هوک با انتشار بیانیه‌ای گزارش روزنامه وال استریت ژورنال را رد کرد و گفت: «حتی اگر کشوری به سقف خریدی که قبلاً بر سر آن مذاکره شده بود، نرسیده باشد» با تحریم مواجه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ /
جنگ تجاری ترامپ دامن کارگران چینی شاغل در آمریکا را گرفت
جنگ تجاری ترامپ دامن کارگران چینی شاغل در آمریکا را گرفت
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: برخی شرکت های اصلی آمریکا به دستور دولت دونالد ترامپ در صدد کاهش کارگران چینی شاغل در بخش های حساس فناوری هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •