دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
ریاست جمهوری
۴۹ دقیقه قبل
بایدن و جهنم دروغ های ترامپ
ایرنا- برخی سیاستمداران گاهی برای پیروزی درانتخابات و یا پیشبرد سیاست های خود به مبالغه و دروغ گفتن متوسل شده اند اما « دونالد ترامپ» درهمه دوران ۴ ساله ریاست جمهوری خود آن هم خیلی طبیعی دروغ گفت و حالا« جوبایدن» درجهنم پیامدهای این دروغ ها گرفتار شده که رهایی از آنها شاید ۴ سال زمان بخواهد.
۱۵ طیف رنگ فلورسانسی با کاربرد پزشکی در ایران تولید شد
۱ ساعت قبل / ستاد توسعه فناوری‌ های فوتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / زیست فناوری
۱۵ طیف رنگ فلورسانسی با کاربرد پزشکی در ایران تولید شد
تهران- ایرنا- محقق دانشگاه شهید بهشتی موفق به تولید ۱۵ طیف از رنگ های فلورسانس برای کاربردهای زیستی، پزشکی و تجاری سازی در کشور شد.
اصلاحیه قانون انتخابات به نفع ریاست جمهوری قالیباف و افراد خاص؟
۱ ساعت قبل / محمدرضا میرتاج‌الدینی / محمود صادقی / اصلاح قانون انتخابات
اصلاحیه قانون انتخابات به نفع ریاست جمهوری قالیباف و افراد خاص؟
بحث داغ اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری موجب شد تا از محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده فعلی مجلس یازدهم و موافق طرح اصلاح قانون انتخابات و محمود صادقی نماینده سابق مجلس دعوت کنیم و بحث این روزهای قانون انتخابات را روی میز مناظره‌ بگذاریم.
تقویت زمزمه‌های نامزد اصیل در کنگره‌های احزاب اصلاح‌طلب
۱ ساعت قبل / انتخابات ۱۴۰۰ / حزب ندای ایرانیان / حزب کارگزاران سازندگی / وزارت کشور / محمدرضا عارف / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / آذر منصوری / حزب اعتماد ملی / اصلاح‌ طلب / انتخابات ۱۴۰۰
تقویت زمزمه‌های نامزد اصیل در کنگره‌های احزاب اصلاح‌طلب
تهران-ایرنا- کنگره‌های احزاب اصلاح طلب و طرح دیدگاه‌های مختلف درباره شرایط کشور و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰مهم‌ترین رویداد این روزهای جبهه اصلاحات است. در میان خبرها و تحلیل‌های منتشر شده از این کنگره‌ها به نظر می‌رسد اصلاحات چندگام به استراتژی نامزد اصیل نزدیک‌تر شده است.
۱ ساعت قبل / استماع استیضاح ترامپ / جمهوری خواهان و دموکرات ها / سناتور جمهوری خواه
گراهام: استیضاح ترامپ حزب جمهوری‌خواه را از بین می‌برد
لیندسی گراهام روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز،  برگزاری محکمه استیضاح ترامپ پس از دوره ریاست جمهوری را بی‌فایده دانست و خواستار آن شد که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب با یک تماس تلفنی، به آن پایان دهد.
ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می‌کند
۲ ساعت قبل / اقتصادنیوز / جمهور / ژانویه / حالی / چهارساله
ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می‌کند
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور کنونی آمریکا در حالی کاخ سفید را ترک می‌کند که کمترین میزان رضایت عمومی از عملکرد خود را در دوره چهارساله ریاست جمهوری اش تجربه می‌کند.
۵ ساعت قبل / اصلاح‌طلبان / انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها / انتخابات 1400 / انتخابات ریاست جمهوری
رهامی: تعامل با حاکمیت و جریان های سیاسی از مبانی اولیه اصلاحات است
یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها، گفت: ایجاد گفتگو و تعامل با حاکمیت یا جریان های مخالف سیاسی،  از مبانی اولیه گفتمان اصلاحات است.
اعلام متناقض مناطق آزاد برای ترانزیت خودرو آمریکایی/ کار به ریاست جمهوری کشید
۷ ساعت قبل / مناطق آزاد / گمرک ایران / خودرو آمریکایی / معاونت حقوقی ریاست جمهوری
اعلام متناقض مناطق آزاد برای ترانزیت خودرو آمریکایی/ کار به ریاست جمهوری کشید
گرچه مسئولان در مناطق آزاد اعلام کردند که نه شورای عالی مناطق آزاد و نه مناطق هیچ درخواستی برای ترانزیت خودروی آمریکایی فی مابین مناطق نداشته اند، اما مستندات، نشان می دهد قبل از آن، شورای عالی مناطق آزاد طی مکاتبه ای با معاونت حقوقی ریاست جمهور برای ترانزیت خودروهای آمریکایی و رفع موانع ایجاد شده از سوی گمرک ایران رایزنی کرده است.
بازار ها در انتظار یک سخنرانی
۷ ساعت قبل
بازار ها در انتظار یک سخنرانی
اقتصادنیوز : در آغاز هفته میلادی از دوشنبه، فعالان اقتصادی به امید تصمیمات بهتر بایدن برای اقتصاد جهانی و خوشحالی از رفتن ترامپ چشم به مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا دوختند.
رشیدی کوچی: نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ باید صداقت را سرلوحه رقابت قرار دهند
۷ ساعت قبل / انتخابات 1400 / انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم / مجلس یازدهم / شعارهای انتخاباتی
رشیدی کوچی: نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ باید صداقت را سرلوحه رقابت قرار دهند
یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: هر چهره ای که قصد ورود به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ را دارد باید از شعار زدگی فاصله گرفته و با نگاه به داخل صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
۸ ساعت قبل / تنش روسیه و آمریکا / دیمیتری مدودف
روسیه: برای بهبود روابط با آمریکا خوش‌بین نیستیم
به گزارش ایرنا، مدودیف رئیس جمهوری پیشین روسیه از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ روز یکشنبه در مقاله ای در خبرگزاری تاس نوشت: با احتمال زیاد می توان پیش بینی کرد که سیاست های ضدروسی آمریکا در دوره ریاست جمهوری جو بایدن نیز ادامه خواهد یافت.  
۹ ساعت قبل
27 پروژه در منطقه آزاد قشم به بهره‌برداری می‌رسد
27 پروژه اقتصادی، عمرانی و گردشگری  به ارزش ارزی 240 میلیون دلار و ریالی 17 هزار و 430 میلیاردی در تاریخ 25 دی‌ماه 99، به‌صورت ویدیو کنفرانسی توسط رییس جمهور در منطقه آزاد قشم افتتاح می‌شود.به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در ادامه پروژه‌های افتتاحی ریاست جمهوری در سراسر کشور، این منطقه آزاد، 27 پروژه در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی 240 میلیون دلار و ریالی 17 هزار و 430 میلیاردی و ایجاد دو هزار و 263 فرصت شغلی در پنج صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلاتی، عمرانی و گردشگری افتتاح می‌کند.در بخش صنعت نفت، گاز و انرژی دو شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم و قشم مولد به ترتیب با پروژه‌های پالایشگاه نفت خام فوق سنگین درزمینه تولید قیر، سرمایه‌گذاری 164 میلیون دلاری و ظرفیت …
۹ ساعت قبل
ترامپ «کیف هسته‌ای» را در مراسم تحلیف تحویل بایدن نخواهد داد
رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست‌جمهوری خود کیف هسته‌ای را از واشنگتن دی سی خارج کند.به گزارش ایسنا، به نقل از بیزینس اینسایدر، یکی از مهمترین بخش‌ها در زمان انتقال قدرت از یک رئیس جمهوری به رئیس جمهوری دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارات زرادخانه هسته ای آمریکا است اما به نظر می رسد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا از آنجا که حاضر به شرکت در مراسم تحلیف بایدن، رئیس جمهوری منتخب نیست این روند را دشوار کرده است. ترامپ گفته است که بیستم ژانویه در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد اما نگفته کجا خواهد بود. اما چه بلایی بر سر فوتبال هسته‌ای یا کیف هسته ای که همواره همراه رئیس جمهوری است خواهد آمد؟ چطور به بایدن تحویل خواهد شد؟ رئیس جمهوری تنها قدرتی است که اختیار صدور دستور …
۹ ساعت قبل
آمریکای ترامپ بی‌اعتبارتر از همیشه
دستاورد دوره چهارساله ریاست‌ جمهوری «دونالد ترامپ» با سرلوحه قرار دادن شعار «اول آمریکا» و به کارگماری سیاستمدارانی افراطی نظیر پمپئو و بولتون، بی‌اعتباری بیش از پیش این کشور در جهان بوده‌است.به گزارش ایرنا، «دونالد ترامپ» که حالا بعد از به آشوب کشیدن پایتخت و حمله هوادارانش به کنگره، پذیرفته که در روز چهارشنبه و پیش از مراسم تحلیف کاخ سفید را ترک کند، در انتخاب ریاست جمهوری ایالات متحده مدعی بود که قصد دارد این کشور را به دوران اوج قدرتش در گذشته بازگرداند و با شعارهای عوام فریبانه ای از این دست توانست آرای قابل توجهی را در انتخابات ۲۰۱۶میلادی به دست آورد. وی پس از آنکه زمام امور را به دست گرفت شعار «اول آمریکا» را محورهای سیاست خارجی دولت خود قرار داد و در این راستا به مقابله با هر آن چیزی …
۹ ساعت قبل
تعلل در تعامل با کشورها به نفع ما نیست
کارشناس ارشد مسائل منطقه با تاکید بر اینکه تعلل در تعامل با کشورهای منطقه به نفع ما نیست، گفت: بهبود روابط با کشورهای منطقه و جهان می‌تواند قدرت ژئوپلیتیک و و ژئواستراتژیک ایران را از حالت بالقوه به صورت بالفعل درآورد.صباح زنگنه در گفت‌وگو با ایرنا درباره تلاش‌های دیپلماتیک عربستان برای عادی‌سازی روابط با قطر و سفر وزیر خارجه این کشور به روسیه و در عین حال تلاش این کشور برای بهبود روابط با ترکیه بعد از شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در زمان ریاست جمهوری ترامپ، این کشورها جولان می‌دادند؛ مرتکب جرم و جنایت می‌شدند؛ منطقه را به هم می‌ریختند و ترامپ هم از اقدامات آنها حمایت می‌کرد. وی، نگرانی گسترده متحدان منطقه‌ای ترامپ از قرار گرفتن جو بایدن در راس کاخ سفید را یادآور شد و افزود: …
۹ ساعت قبل
قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارم
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران با تاکید بر علاقه اصلاح‌طلبان برای حضور انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارم.محسن هاشمی در گفت‌وگو با ایرنا درباره انتخابات ریاست جمهوری افزود: این انتخابات برای ایران پیش‌رو بسیار مهم است و باید احزاب قوی با ارائه برنامه مشخص برای انتخابات ۱۴۰۰برنامه ریزی کنند.رییس شورای شهر تهران افزود: اصلاح طلبان باید از ایران و آینده تصویر سازی کنند. برنامه های خود را به مردم بگویند و روشنگری کنند و تیمی را معرفی کنند که بتواند این برنامه را اجرا کنند.یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم و مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد …
۹ ساعت قبل
۱۴۰۰، دوراهی رفاه یا ونزوئلا شدن است
محسن هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در کنگره حزب ندای ایرانیان انتخابات ریاست جمهوری 1400 را یک دوراهی مهم برای آینده ایران دانست و گفت: ما در یک دو راهی هستیم؛ یک مسیر ونزوئلا شدن است که تداوم عدم سرمایه‌گذاری و تورم رکودی ادامه‌دار است و راه دوم آغاز یک مسیر سازندگی و رونق شبیه اتفاقی که پس از جنگ هشت ساله رخ داد؛ با این تفاوت که در این مسیر خطر کاهش قیمت نفت نیز وجود ندارد و می‌توان برای یک دهه رونق اقتصادی را تجربه کرد.
هوش مصنوعی و تحلیل متون کتابخانه‌ای
۱۱ ساعت قبل
هوش مصنوعی و تحلیل متون کتابخانه‌ای
با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری رویدادی در حوزه هوش مصنوعی با هدف حل چالش شناسایی متون در منابع کتابخانه‌ای و آرشیوی برگزار می‌شود.
نماینده کنگره: دسترسی ترامپ به جلسات اطلاعاتی باید قطع شود
۱۲ ساعت قبل
نماینده کنگره: دسترسی ترامپ به جلسات اطلاعاتی باید قطع شود
رئیس کمیته دموکرات اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده اظهار کرد: دسترسی به جلسات اطلاعاتی باید برای ترامپ پس از ترک ریاست جمهوری قطع شود.
اتفاق احتمالا مهم برای بازارها / آخرین روز کاری ترامپ کی است؟
۱۲ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / انتخابات امریکا / بایدن / بورس / ترامپ / جو بایدن / دلار / دونالد ترامپ / طلا
اتفاق احتمالا مهم برای بازارها / آخرین روز کاری ترامپ کی است؟
۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱ یعنی چهارشنبه جاری ، اول بهمن ماه سال ۹۹ آخرین روز کاری دونالد ترامپ در قامت ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود. نوشته اتفاق احتمالا مهم برای بازارها / آخرین روز کاری ترامپ کی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ترامپ چمدان هسته‌ای را از واشنگتن خارج می کند
۱۳ ساعت قبل / اقتصادنیوز / جو / ظهر / همراهی / رمزها
ترامپ چمدان هسته‌ای را از واشنگتن خارج می کند
اقتصاد نیوز : ترامپ در آخرین روز ریاست جمهوری خود، هنگام ترک واشنگتن دی‌سی چمدان «فوتبال هسته‌ای» را با خود می‌برد، اما رمزها راس ساعت ۱۲ ظهر همان روز باطل خواهد شد.
زاخارووا: آنچه در آمریکا اتفاق می افتد بازتابی از مشکلات غرب است
۱۳ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / ماریا زاخارووا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / روسیه / کشورهای غربی / کنگره آمریکا
زاخارووا: آنچه در آمریکا اتفاق می افتد بازتابی از مشکلات غرب است
سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید غربی ها از اعمال فشار بر مسکو به عنوان راهی برای پنهان کردن چالش های داخلی شان استفاده می کنند و اختلافات پساانتخاباتی آمریکا بازتابی از مشکلات غرب است.
کاملا هریس از سنای آمریکا استعفا می دهد
۱۳ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / کاملا هریس / مجلس سنای آمریکا
کاملا هریس از سنای آمریکا استعفا می دهد
معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا که در حال حاضر سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا است؛ فردا کرسی خود را در مجلس سنا واگذار می کند تا بتواند از اول بهمن، بازی در نقش جدید خود را آغاز کند.
۱۴ ساعت قبل / افزایش صادرات نفت ایران / بازگشت به برجام / بایدن و ایران
بلومبرگ: روی لغو تحریم صادرات نفت ایران با ریاست جمهوری بایدن حساب نکنید
فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: زمانی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا شود، مسائل بسیاری برای حل و فصل دارد، اما ایجاد روابط با ایران که شامل لغو تحریم‌های صادرات نفت این کشور است، در اولویت‌های آخر وی قرار دارد.
میزان محبوبیت بایدن در بین مردم در آستانه ورود به کاخ سفید
۱۷ ساعت قبل
میزان محبوبیت بایدن در بین مردم در آستانه ورود به کاخ سفید
ایسنا نوشت:بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد، جو بایدن ریاست جمهوری خود را با رتبه بندی نسبتا قوی عملکرد آغاز خواهد کرد.
"ترامپ رفت اما ترامپیسم ادامه خواهد یافت"
۱۷ ساعت قبل / آمریکا / دونالد ترامپ
"ترامپ رفت اما ترامپیسم ادامه خواهد یافت"
سیاستمدار ارشد حزب محافظه کار انگلیس در مطلبی تاکید کرد با وجود کنار رفتن دونالد ترامپ از ریاست جمهوری پدیده "ترامپیسم" همچنان باقی خواهد ماند و امیدی به بروز یک عصر جدید اتحاد در آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن نیست.
۱۸ ساعت قبل
آغاز عصر بایدن با درصد بالایی از رضایتمندی
بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد، جو بایدن ریاست جمهوری خود را با رتبه بندی نسبتا قوی عملکرد آغاز خواهد کرد.
جوان ترین و مسن ترین کاندیداهاى احتمالى انتخابات ۱۴۰۰ چه کسانی هستند؟
۱۸ ساعت قبل / انتخابات 1400 / کاندیداهاى احتمالى انتخابات 1400 / جوان ترین و مسن ترین کاندیداهاى احتمالى انتخابات 1400
جوان ترین و مسن ترین کاندیداهاى احتمالى انتخابات ۱۴۰۰ چه کسانی هستند؟
اقتصاد نیوز : مجلس یازدهم با اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهورى حداقل و حداکثر سن کاندیداها را ۴۰ و ۷۰ سال در نظر گرفته و در همین حال تاکنون اسامى زیادى به عنوان کاندیداهاى قطعى و احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مطرح شده اند.
تیم ترامپ ادعای جولیانی را درباره حضور در تیم دفاع در استیضاح، رد کرد
۱۹ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / مراسم تحلیف بایدن / رودی جولیانی / استیضاح ترامپ
تیم ترامپ ادعای جولیانی را درباره حضور در تیم دفاع در استیضاح، رد کرد
کمپین ترامپ ادعای رودی جولیانی را درباره اینکه وی در تیم دفاع از رئیس جمهوری در برابر استیضاح است را رد کرد.
فرمان‌های اجرایی بایدن در اولین روز ریاست جمهوری
۱۹ ساعت قبل
فرمان‌های اجرایی بایدن در اولین روز ریاست جمهوری
جو بایدن، رئیس جمهوری برگزیده آمریکا در اولین روز ورود به کاخ سفید ده‌ها فرمان اجرایی امضا می‌کند که لغو فوری دستور دانلد ترامپ درباره منع سفر از کشورهای مسلمان از آن جمله است.
میرلوحی: برخی به اسم جوانان انقلابی حرف‌هایی می زنند که برای مردم آب و نان نمی‌شود
۱۹ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری
میرلوحی: برخی به اسم جوانان انقلابی حرف‌هایی می زنند که برای مردم آب و نان نمی‌شود
یک فعال سیاسی گفت: کسانی باید برای انتخابات وارد عرصه رقابت شوند که چالش های منطقه‌ای، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را بتوانند بر طرف کنند .
۲۰ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
اکسیوس: ترامپ حتی سناریوی اعلام پیروزی اش را آماده کرده بود
جاناتان سوان، خبرنگار پایگاه آکسیوس در اولین بخش از سری مطالبش درباره دو ماه پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ نوشت که ترامپ در دومین هفته از ماه اکتبر و در پی مناظره "سمی" با جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در 29 سپتامبر و ابتلایش به ویروس کووید-19 که منجر به بستری شدنش در بیمارستان شد، شروع به "برنامه ریزی جدی برای شب انتخابات کرد".
اعلام آماده‌باش در سراسر ایالات متحده
۲۰ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
اعلام آماده‌باش در سراسر ایالات متحده
ایسنا نوشت: ۱۰ روز پس از حمله حامیان ترامپ به کنگره، ایالت های مختلف آمریکا به دلیل نگرانی از وقوع وقایع خشونت بار در آستانه مراسم تحلیف بایدن از آمادگی خود برای مقابله با این خشونت‌ها خبر دادند مقامات ایالتی در سراسر آمریکا چه با اکثریت دموکرات و چه جمهوری خواه نگرانی‌های زیادی را ابراز داشته اند.
۱۲ اقدامی که بایدن روز تحلیف دستور لغو آن را می‌دهد
۲۰ ساعت قبل / بایدن / تحلیف / ترامپ
۱۲ اقدامی که بایدن روز تحلیف دستور لغو آن را می‌دهد
 یک دستیار ارشد جو بایدن گفت، رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد در خاتمه روز شلوغ مراسم تحلیفش از اختیارات خود در ریاست جمهوری برای اعمال تغییرات در سیاست‌های مربوط به مسکن، وام‌های دانشجویی، تغییرات آب و هوایی و مهاجرت استفاده کند. نوشته ۱۲ اقدامی که بایدن روز تحلیف دستور لغو آن را می‌دهد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ایالت‌های آمریکا در آماده‌باش کامل/ نگرانی از موج جدید خشونت‌ها در آستانه تحلیف بایدن
۲۱ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا / شکست ترامپ
ایالت‌های آمریکا در آماده‌باش کامل/ نگرانی از موج جدید خشونت‌ها در آستانه تحلیف بایدن
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قرار است چهارشنبه 20 ژانویه برگزار شود، شهرهای مختلف آمریکا به خصوص واشنگتن شاهد تشدید تدابیر امنیتی از جمله ایجاد موانع و استقرار هزاران نیروی گارد ملی است.
ابهام در فراخوان تاسیس کارخانه نوآوری بوشهر /ضرورت ورود نهادهای نظارتی
۲۱ ساعت قبل / پارک علم و فناوری / پارک علم و فناوری خلیج فارس / برج فناوری / دانش بنیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / استان بوشهر / البرز / رئیس جمهور / مقام معظم رهبری / کارخانه نوآوری
ابهام در فراخوان تاسیس کارخانه نوآوری بوشهر /ضرورت ورود نهادهای نظارتی
خرداد سال گذشته رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری از زمان‌بندی راه‌اندازی کارخانه‌های نوآوری در کلان شهرهای بزرگ کشور خبر داد. کارخانه نوآوری یک مجموعه غیرانتفاعی است که با هدف کمک به فرهنگ پویایی و شکل گیری اجتماع نوآوری و رشد و توسعه ی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآورانه راه‌اندازی می‌شود.
محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰ نامزد می‌شود؟
۲۱ ساعت قبل / محسن هاشمی / انتخابات 1400
محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰ نامزد می‌شود؟
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران با تاکید بر علاقه اصلاح‌طلبان برای حضور انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارم.
حدادعادل در رویای یک تجربه شکست خورده برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰
۲۱ ساعت قبل / غلامعلی حداد عادل / اصولگرایان / انتخابات ۱۴۰۰
حدادعادل در رویای یک تجربه شکست خورده برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰
حدادعادل یکی از این افراد است که از روزهای آغازین دی ماه، رسما به جرگه فعالین انتخابات ۱۴۰۰پیوست؛ آن وقت که اولین نطق سیاسی خود را در جلسه شورای راهبردی شبکه‌سازی اجتماعی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، با چشم انداز دولت سیزدهم انجام داد.
اقدام خطرناک ترامپ؛چه بلایی سر کیف هسته‌ای می‌آید؟
۲۱ ساعت قبل / اقتصادنیوز / جمهور / کدهای
اقدام خطرناک ترامپ؛چه بلایی سر کیف هسته‌ای می‌آید؟
اقتصادنیوز : رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست جمهوری خود "کیف هسته ای" را از واشنگتن دی سی خارج کند.
بایدن ۱۲ اقدام اجرایی را برای روز اول ریاست جمهوری اش در نظر دارد
۲۱ ساعت قبل
بایدن ۱۲ اقدام اجرایی را برای روز اول ریاست جمهوری اش در نظر دارد
یک دستیار ارشد جو بایدن گفت، رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد در خاتمه روز شلوغ مراسم تحلیفش از اختیارات خود در ریاست جمهوری برای اعمال تغییرات در سیاستهای مربوط به مسکن، وامهای دانشجویی، تغییرات آب و هوایی و مهاجرت استفاده کند.
پاسخ محسن هاشمی به یک سوال تکراری درباره انتخابات
۲۱ ساعت قبل / اقتصادنیوز / ‌طلبان / سیزدهمین / ۱۴۰۰برنامه
پاسخ محسن هاشمی به یک سوال تکراری درباره انتخابات
اقتصادنیوز: رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران با تاکید بر علاقه اصلاح‌طلبان برای حضور انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارم.
دستگیری مردی با چند سلاح کمری و ۵۰۰ گلوله نزدیک ساختمان کنگره آمریکا
۲۱ ساعت قبل / حمله به کنگره آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / مراسم تحلیف بایدن
دستگیری مردی با چند سلاح کمری و ۵۰۰ گلوله نزدیک ساختمان کنگره آمریکا
پلیس آمریکا مردی از ایالت ویرجینیا را که با خود مدارک شناسایی جعلی مربوط به مراسم تحلیف جو بایدن و چند سلاح کمری و بیش از ۵۰۰ گلوله همراه داشت در مرکز واشنگتن دستگیر کرده است.
ابتکار: رفتار و اندیشه حضرت زهرا(س) جهانشمول است
۲۲ ساعت قبل / معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده / معصومه ابتکار / شهادت حضرت فاطمه زهرا / دکتر علی شریعتی
ابتکار: رفتار و اندیشه حضرت زهرا(س) جهانشمول است
تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه حضرت زهرا(س) شخصیتی تک بعدی نداشتند، گفت: رفتار و اندیشه این بانوی بزرگوار جهانشمول است.
اقدامات بایدن در روز تحلیف چیست؟
۲۲ ساعت قبل / جو بایدن / آمریکا
اقدامات بایدن در روز تحلیف چیست؟
یک دستیار ارشد جو بایدن گفت، رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد در خاتمه روز شلوغ مراسم تحلیفش از اختیارات خود در ریاست جمهوری برای اعمال تغییرات در سیاست‌های مربوط به مسکن، وام‌های دانشجویی، تغییرات آب و هوایی و مهاجرت استفاده کند.
۲۲ ساعت قبل
محسن هاشمی کنار کشید
ایرنا- رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران با تاکید بر علاقه اصلاح‌طلبان برای حضور انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارم.
۲۳ ساعت قبل / انتخابات ۱۴۰۰ ایران / قالیباف و رئیسی
پیشتازی رئیسی بر قالیباف در نظرسنجی انتخاباتی
«حمیدرضا ترقی»، چهره سیاسی اصولگرا، درباره برگزاری نشست اخیر شورای ائتلاف گفت: پنجشنبه هفته گذشته، جلسه مسئولان استان‌های شورای ائتلاف برگزار شد. صحبت‌های انتخاباتی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در تهران در حال انجام است. در این جلسه بیشتر مباحث استانی به ویژه در زمینه سازماندهی استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین مطالب کلی در ارتباط با ضوابطی که به دلیل شکل گیری ائتلاف در استان‌ها و شهرستان‌ها مدنظرشان بود، توضیح داده شود که آقایان شبستری، حداد عادل و پرویز سروری نیز در این جلسه صحبت کردند.
محبوبیت ترامپ به پایین‌ترین حد خود رسید
۲۳ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ
محبوبیت ترامپ به پایین‌ترین حد خود رسید
بر اساس یک نظرسنجی جدید، میزان محبوبیت ترامپ به پایین ترین حد خود در دوران ریاست جمهوری‌اش رسید و بیشترین کاهش در میان جمهوری خواهان دیده می‌شود.
اجرای طرح های دانش بنیان در زمینه خوراک دام/ کودهای زیستی می توانند جایگزین کودهای شیمیایی شوند
۲۳ ساعت قبل / زیست فناوری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / تولید دانش بنیان / سیف سهندی / خوراک دام
اجرای طرح های دانش بنیان در زمینه خوراک دام/ کودهای زیستی می توانند جایگزین کودهای شیمیایی شوند
مسئول پروژه‌های کشاورزی ستاد زیست فناوری معاونت علمی گفت: کشور ما سالانه میلیاردها دلار در زمینه واردات خوراک دام هزینه می کند در حالیکه می توان با اجرای طرحهای دانش بنیان از این هزینه کاست.
ببینید | دموکراسی آمریکایی زیر پای ترامپ و دوستان؛ چرا و چطور؟
۲۴ ساعت قبل / دموکراسی / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / کنگره آمریکا
ببینید | دموکراسی آمریکایی زیر پای ترامپ و دوستان؛ چرا و چطور؟
آنچه در جریان نشست کنگره آمریکا برای تایید ریاست جمهوری «جو بایدن» رخ داد چنان غیرمنتظره و عجیب بود که تمامی رهبران جهان را به واکنش واداشت؛ هیچ کدام نتوانستند بهت و حیرت خود را از آنچه در واشنگتن توسط حامیان رئیس جمهور شکست‌خورده می‌گذشت پنهان کنند اما همه بر یک چیز اتفاق نظر داشتند؛ اینکه ترامپ هیمنه دموکراسی آمریکا را شکسته و شاید بتوان گفت آن روی سکه آمریکا را نشان داده است. منبع: خبرآنلاین
بایدن در روز تحلیف چندین فرمان اجرایی صادر می‌کند
۲۵ ساعت قبل
بایدن در روز تحلیف چندین فرمان اجرایی صادر می‌کند
رئیس جمهور منتخب آمریکا قرار است در روزهای نخست ریاست جمهوری خود در زمینه چهار بحران اساسی و شماری از سیاستهای دولت کنونی چندین فرمان اجرایی صادر کند.
میرلوحی: اشخاص دلسوز و متخصص کاندیدای ریاست جمهوری شوند
۲۹ ساعت قبل / انتخابات 1400 / انتخابات ریاست جمهوری / اصلاح‌طلبان
میرلوحی: اشخاص دلسوز و متخصص کاندیدای ریاست جمهوری شوند
یک فعال سیاسی گفت: کسانی باید برای انتخابات وارد عرصه رقابت شوند که چالش های منطقه‌ای، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را بتوانند بر طرف کنند .
۳۵ ساعت قبل
عملیات خطرناک خنثی‌سازی ترامپ!+ کاریکاتور
اقتصاد نیوز : تلاش کنگره آمریکا برای استیضاح ترامپ پیش از پایان دوران ریاست جمهوری که با تهدید ترامپ نیز همراه شد، سوژه کارتونی از جید رویاردز در صفحه اینستاگرامش شد.
انتقاد معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور از دوگانه سازی‌های صداوسیما
۳۷ ساعت قبل / معاون ارتباطات دفتر ریاست جمهوری / علیرضا معزی
انتقاد معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور از دوگانه سازی‌های صداوسیما
ایلنا: معاون دفتر رئیس جمهور با انتقاد از انتشار یکسویه خبر تخلف از دستورالعمل‌ها در بخش‌های خبری صداوسیما گفت: به این عادت پوچ دوگانه‌سازی‌، پایان دهیم؛ مراسمات…
چرا آمریکا می خواهد ایران را به القاعده ربط دهد؟
۳۷ ساعت قبل / اتهامات پومپئو علیه ایران / القاعده / سیاست ترامپ در قبال ایران / جو بایدن / ریاست جمهوری جو بایدن / تمایل بایدن به دیپلماسی / مذاکرات ایران و امریکا
چرا آمریکا می خواهد ایران را به القاعده ربط دهد؟
مایک پومپئو روز سه شنبه ایران را به عمل کردن به عنوان «پایگاه جدید» القاعده متهم کرد؛ این، آخرین تلاش وزیر امور خارجه آمریکا در روزهای پایانی فعالیتش برای توجیه حمله نظامی به ایران از طریق اتهام زنی تروریستی یا خرابکاری در تلاش های دیپلماتیک جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب، برای پیوستن مجدد به برجام و ترمیم روابط واشنگتن-تهران بود. دولت ترامپ پیشتر هم چندین مرتبه برای ارتباط دادن ایران به القاعده تلاش کرده بود؛ ادعایی که بیشتر ماهیت سیاسی و دروغین داشت تا ابراز نگرانی امنیتی. پومپئو این آخرین تیر را در تاریکی در حالی رها کرد که کمتر از دو هفته از کارش باقی مانده است.
تماشا کنید: چرا دلار ریزش کرد؟ / علت کاهش قیمت ارز و انتظار بازار برای ادامه این روند چیست؟
۳۸ ساعت قبل
تماشا کنید: چرا دلار ریزش کرد؟ / علت کاهش قیمت ارز و انتظار بازار برای ادامه این روند چیست؟
چندی پیش با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ریزش دلار آغاز شد، اما با قطعی شدن شکست ترامپ این ریزش قیمت بیشتر شده است و قیمت دلار در ۱۵ روز گذشته بیش از ۲ هزار تومان ارزان‌تر شده است. فعالان بازار امیدوارند با رفتن ترامپ و رفع تحریم، و آزادی پول‌های بلوکه شدن ایران در چند کشور این روند همچنان ادامه یابد.
هشدار سوئیس به اتباع خود در مورد سفر به آمریکا
۳۸ ساعت قبل
هشدار سوئیس به اتباع خود در مورد سفر به آمریکا
وزارت خارجه سوئیس امروز به اتباع خود پیرامون سفر به آمریکا در زمان مراسم تحلیف ریاست جمهوری جدید این کشور هشدار داد.
اکثر آمریکایی‌ها خواستار ممنوعیت مناصب دولتی برای ترامپ هستند
۳۹ ساعت قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / آمریکا / نظرسنجی / کنگره آمریکا / استیضاح / ممنوعیت
اکثر آمریکایی‌ها خواستار ممنوعیت مناصب دولتی برای ترامپ هستند
نتیجه نظرسنجی مشترک دو رسانه آمریکایی نشان می‌دهد، اکثر مردم این کشور خواهان برکناری ترامپ از ریاست جمهوری و ممنوعیت تصدی هر منصب دولتی توسط او در آینده هستند.
اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود بدانید کارتان صحیح است
۳۹ ساعت قبل / اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود بدانید کارتان صحیح است
اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود بدانید کارتان صحیح است
ایلنا: آری، ترامپ قمارباز در واپسین روزهای ریاست جمهوری خود در آمریکا این بار دست به تحریم شرکت فولاد مبارکه اصفهان و بزرگ‌ مرد عرصه فولاد کشور یعنی مهندس حمیدرضا عظیمیان زده است تا در یک نبرد نابرابر به مصاف فولادمرد ایرانی برود..
کنترل ترافیک هوشمند با محصولات شرکتهای دانش بنیان
۴۰ ساعت قبل / شرکت دانش بنیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / ترافیک
کنترل ترافیک هوشمند با محصولات شرکتهای دانش بنیان
۳ شرکت دانش‌بنیان به حوزه تولید تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند اعلام نام ایستگاه‌ها ورود کردند تا فناوری‌های کاربردی آن را بومی‌سازی کنند.
یک کاندیدای احتمالی دیگر اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰
۴۱ ساعت قبل / انتخابات 1400 / انتخابات ریاست جمهوری
یک کاندیدای احتمالی دیگر اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰
معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان از تمایل شعب استانی این حزب برای حضور در انتخابات با کاندیداتوری دبیرکل حزب ندای ایرانیان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •