شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
ریچارد گرنل
خشم آمریکا از مواضع آلمان در عدم حمایت از قطعنامه ضد ایرانی 
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / سازمان ملل متحد / شورای امنیت سازمان ملل / ایالات متحده آمریکا / آلمان / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا
خشم آمریکا از مواضع آلمان در عدم حمایت از قطعنامه ضد ایرانی 
تهران- ایرنا- ریچارد گرنل سفیر سابق آمریکا در برلین روز جمعه از رای آلمان در نشست شورای امنیت سازمان ملل و تصویب نشدن تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران انتقاد کرد.  
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
سیاست خارجی امریکا گروگان انتخاباتی ترامپ
دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا در آستانه انتخابات ماه نوامبر تلاش می‌کند با اقداماتی چون میانجیگری میان امارات و اسراییل و افزایش تلاش‌ها برای نابود کردن توافق هسته‌ای با ایران برای خود رای جمع کند. بر کسی پوشیده نیست که دونالد ترامپ طی ماه‌های اخیر تمام تلاشش را کرده تا با گرفتن عکس یادگاری بتواند خود را در حوزه سیاست خارجی موفق نشان دهد. او برای این کار به هر ریسمانی چنگ زده و اصلا گزینشی عمل نکرده است. ریچارد گرنل، سفیر سابق ترامپ در آلمان و منطقه بالکان که با حفظ سمت مدتی به عنوان رییس اداره اطلاعات ملی امریکا نیز فعالیت کرد، پس از لغو نشست جی7 به دلیل شیوع بیماری کرونا و انصراف آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از حضور در آن، در ماه ژوئن تلاش کرد نشستی را در کاخ سفید و با …
آیا باید منتظر تغییر سیاست های آمریکا باشیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / آلمان / ایالات متحده آمریکا / ناتو
آیا باید منتظر تغییر سیاست های آمریکا باشیم؟
عصر دیروز دوشنبه کاخ سفید اعلام کرد که سرهنگ داگلاس مک‌گرگور جانشین آقای ریچارد گرنل می شود.
استعفای
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / آلمان
استعفای "اهرم فشار ترامپ" در برلین؛ مقامات آلمان نفس راحت می‌کشند
تهران- ایرنا- با کناره‌گیری «ریچارد گرنل» از سفارت آمریکا در برلین که به عنوان اهرم فشار «دونالد ترامپ» در اروپا عمل می‎‌کرد، اکنون مقامات آلمانی نفس راحتی می‎‌کشند.
سفیر آمریکا در آلمان از سمت خود استعفا کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سفیر آمریکا در آلمان از سمت خود استعفا کرد
ریچارد گرنل سفیر جنجالی آمریکا در آلمان از سمت خود استعفا کرد.
آمریکا به دنبال تحریم‌های بیشتر علیه انتقال گاز روسیه به اروپاست
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / ایالات متحده آمریکا / ریچارد گرنل / نورد استریم 2 / تحریم اقتصادی روسیه
آمریکا به دنبال تحریم‌های بیشتر علیه انتقال گاز روسیه به اروپاست
آمریکا در تدارک اعمال تحریم علیه شرکت‌هایی است که در پروژه انتقال گاز «نورداستریم۲» روسیه مشارکت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
سفیر جنجالی آمریکا در آلمان کناره‌گیری می‌کند
ایرنا- روزنامه «دی ولت» یکشنبه گزارش داد؛ «ریچارد گرنل» سفیر ایران‌ستیز آمریکا در آلمان بزودی از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
لاپوشانی بزرگ
[مجتبی پارسا] دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) به‌طور اتفاقی نام یک دیپلمات سعودی را افشا کرده که متهم به حمایت از دو عضو القاعده در حملات یازدهم سپتامبر 2001 به ایالات متحده آمریکاست. به گزارش خبرگزاری الجزیره، پیشتر چند نفر از خانواده‌های قربانیان دادخواستی را امضا کرده بودند که دولت عربستان را به دست داشتن در این حملات تروریستی متهم می‌کرد. یکی از مقامات اف.بی.آی در سندی که در پاسخ به این دادخواست منتشر شده بود، هویت یکی از مقامات سعودی در سفارت را لو داد. «مایکل ایزیکوف»، روزنامه‌نگار یاهو نیوز نخستین کسی بود که به این اشتباه اشاره کرد. او به الجزیره گفته که متوجه شده این افشای هویت «یک اشتباه از روی بی‌دقتی» بوده است. مایکل ایزیکوف در مصاحبه …
دولت می‌تواند اگر بخواهد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / برجام / پهلوی / صادق خرازی / انگلیس / فرانسه / ریچارد گرنل / بانک مرکزی / ویروس کرونا / دولت / اقتصاد مقاومتی
دولت می‌تواند اگر بخواهد
مصاف کرونا، همچنان که نمایش شرافت و کرامت همدلانه ملت ایران در مقایسه با سیاست و تمدن وحشی غرب بود، بار دیگر شعار «می‌شود و می‌توانیم» را عینیت بخشید.
انفعال وزارت خارجه درمقابل آلمان / سفرای ایران در کشورهای اروپایی چه می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / وزارت خارجه / پلیس آلمان / امریکا / انگلیس / فرانسه / قانون اساسی / ریچارد گرنل / اتحادیه اروپا / سرویس سیاست مشرق / ماهواره نور
انفعال وزارت خارجه درمقابل آلمان / سفرای ایران در کشورهای اروپایی چه می‌کنند؟
متاسفانه رویکرد وزارت خارجه اینگونه است که هر بار که یکی از کشورهای غربی، اقدام خصمانه ای انجام میدهد. صرفا با «تک واکنش» سخنگوی وزارت خارجه، پیگیری قضیه خاتمه پیدا می کند.
نارنجک تقی‌زاده و وارثان ناشی!
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / اوباما / روزنامه نیویورک تایمز / تهران / ریچارد گرنل / محمد صرفی / ترامپ / یارانه / تقی زاده / واشنگتن / کاخ سفید
نارنجک تقی‌زاده و وارثان ناشی!
عده‌ای از خوشخیالان می‌گویند برای مذاکره مجدد باید منتظر رئیس‌جمهور بعدی آمریکا بود.
نخست وزیر کوزوو: آمریکا عامل سقوط دولت ما بود
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / کوزوو / صربستان / ریچارد گرنل / ایالات متحده آمریکا
نخست وزیر کوزوو: آمریکا عامل سقوط دولت ما بود
نخست وزیر موقت کوزوو فرستاده واشنگتن، آمریکا را به ساقط نمودن دولتش متهم کرد.
هشدار ۸ مقام آمریکایی نسبت به دخالت خارجی در انتخابات مقدماتی دموکرات ها
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
هشدار ۸ مقام آمریکایی نسبت به دخالت خارجی در انتخابات مقدماتی دموکرات ها
مایک پمپئو وزیر خارجه، ویلیام بار دادستان کل، مارک اسپر وزیر دفاع، چاد ولف سرپرست وزارت امنیت داخلی، ریچارد گرنل سرپرست مدیریت اطلاعات ملی، کریستفر ری مدیر اف بی آی، ژنرال پاول ناکاسن مدیر آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا، کریستوفر کربس مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌ها، ای بیانیه مشترک را صادر کردند.
سناتور شومر: منصوب ترامپ برای سرپرستی اطلاعات ملی، عامل خارجی است
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / چاک شومر / دونالد ترامپ / ریچارد گرنل
سناتور شومر: منصوب ترامپ برای سرپرستی اطلاعات ملی، عامل خارجی است
رئیس اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا فاش کرد: «ریچارد گرنل» منصوب ترامپ برای سرپرستی اطلاعات ملی آمریکا یک عامل خارجی است؛ وزارت دادگستری بررسی کند.
با اشتباه ترامپ، «گرنل» سفیر آمریکا در برلین ماند
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
با اشتباه ترامپ، «گرنل» سفیر آمریکا در برلین ماند
ایرنا نوشت: برخلاف گفته رییس جمهوری آمریکا، مقام های این کشور اعلام کردند «ریچارد گرنل» دیپلمات جنجال آفرین ایالات متحده همچنان سفیر این کشور در آلمان خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
نیویورک تایمز: اخراج مشاوران ارشد اطلاعات ملی آمریکا توسط ریچارد گرنل
ریچارد گرنل سفیر ایالات متحده در آلمان که به تازگی با دستور ترامپ به عنوان مدیر موقت سازمان اطلاعات ملی آمریکا منصوب شده است تنها با گذشت دو روز از انتصاب شماری از مشاوران ارشد اطلاعات ملی را اخراج کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ریچارد گرنل / جوزف مگوایر / دونالد ترامپ
عزل و نصب‌های مدیر جدید اطلاعات ملی آمریکا
مدیر موقت جدید اطلاعات ملی در دولت دونالد ترامپ که به تازگی کارش را در این سمت آغاز کرده در این مدت کوتاه دست به اعمال تغییراتی عمده در نهاد تحت اختیار خود از جمله برکنار کردن مقام شماره دوی این نهاد زده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
خشم مقامات آلمانی از مسئولیت دوگانه سفیر آمریکا در برلین
انتخاب اخیر "ریچارد گرنل" به عنوان مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا از طرف ترامپ در حالی که وی همچنان مسئولیت سفیر آمریکا در آلمان را بر عهده دارد خشم مقامات آلمانی را برانگیخته است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / آلمان / تروریسم / جهان / دولت / نیویورک
دیپلمات تندرو سرپرست اداره اطلاعات ملی امریکا شد
گروه جهان| ریچارد گرنل که به اتخاذ مواضع تند علیه سیاست دولت آلمان مشهور است هماهنگ‌کننده دستگاه‌های اطلاعاتی امریکا شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ترامپ یک تندروی ضد ایران را به مدیریت اطلاعات ملی منصوب کرد
رییس جمهوری آمریکا «ریچارد گرنل» سفیر این کشور در آلمان را که به تندروی و ایران‌ستیزی مشهور است، به عنوان مدیر موقت اطلاعات ملی منصوب کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / دونالد ترامپ / ریچارد گرنل / ایالات متحده آمریکا / آلمان / شرکت هواوی / انگلیس
ترامپ باردیگر نسبت به همکاری کشورها با «هوآوی» هشدار داد
رئیس جمهور آمریکا از سفیر این کشور در آلمان خواسته است تا با تهدید کشورهای اروپایی، از همکاری آن‌ها با شرکت چینی «هوآوی» جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
آلمان به فشارهای آمریکا تن داد
طبق گزارش برخی رسانه‌های آلمانی و صهیونیستی «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهوری آلمان به فشارهای آمریکا درباره عدم حضور در مراسم به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تاسیس جمهوری اسلامی تن داد.به گزارش فارس، به نوشته روزنامه «جروزالم پُست»، بعد از انتقادات سفیر آمریکا در آلمان رئیس‌جمهوری این کشور اروپایی در اقدامی که خلاف عرف دیپلماتیک رایج در دولت فدرال آلمان محسوب می‌شود، به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به مقام‌های جمهوری اسلامی پیام تبریک صادر نمی‌کند.اولین‏بار روزنامه آلمانی «دی ولت» خبر عدم ارسال پیام تبریک «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهوری آلمان به مقام‌های ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ را منتشر کرد. طبق گزارش این رسانه، سخنگوی دفتر اشتاین‌مایر با صدور …
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپا / حزب الله لبنان / ریچارد گرنل
فشار تازه آمریکا بر اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن فعالیت حزب‌الله
در ادامه اقدامات آمریکا علیه جریان مقاومت، سفیر ایالات متحده در آلمان از اتحادیه اروپا خواست تا نام گروه حزب الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ریچارد گرنل / دونالد ترامپ / ایران
گرنل: ترامپ به دنبال مذاکره با ایران است!
سفیر آمریکا در آلمان ادعا کرد: ترامپ به دنبال مذاکره با ایران است!
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / آلمان / اینترنت / گاز / واشنگتن پست / وزیر امور خارجه آمریکا
جانشین احتمالی پمپئو لو رفت
روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در میان گزینه‌هایی که برای جایگزینی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مطرح کرده است، نام ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان به چشم می‌خورد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ریچارد گرنل / روسیه / نورد استریم 2 / اروپا
گرنل: تحریم «نورد استریم ۲» به نفع اروپا است/ از من برای این اقدام تشکر می‌کنند
سفیر آمریکا در آلمان گفت: تحریم «نورد استریم ۲» به نفع اروپا است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اینستکس / پیوستن شش کشور اروپایی به اینستکس / برجام / تحریم ها
پیوستن شش کشور اروپایی به اینستکس؛ اروپا دنبال چیست؟
هم اکنون پرسش اصلی این است که این بار چه تضمینی وجود دارد که اینستکس موفق شود. واقعیت این است که فعلا هیچ تضمینی دیده نمی‌شود. اما موفقت این سازوکار به دو مسئله عمده بستگی دارد. نخست اینکه باید دید آیا آمریکایی‌ها با اینستکس موافقت می‌کنند یا خیر. فعلا آمریکایی‌ها مخالفت می‌کنند. ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، با پیوستن شش کشور اروپایی به اینستکس مخالفت کرده است. مسئله دوم هم که به نوعی با مسئله اول ارتباط دارد، فروش نفت ایران است. آیا مشارکت کشور‌های اروپایی در اینستکس به معنای تضمین فروش نفت ایران و بازگشت درآمد‌های آن است؟
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
آمریکا انتقاد کرد و فرانسه استقبال
درحالی‏که وزارت خارجه فنلاند روز شنبه در بیانیه‌ای از پیوستن این کشور به همراه دانمارک، بلژیک، هلند، نروژ و سوئد به سازوکار مالی اتحادیه اروپا با ایران (اینستکس) خبر داد و اعلام کرد که در سایه ادامه حمایت کشورهای اروپایی از توافق هسته‌ای و تلاش‌ها برای اجرای بخش اقتصادی این توافق و تسهیل تجارت قانونی بین اتحادیه اروپا و ایران، اکنون در فرایند سهامدار شدن در سازو کار مالی(اینستکس) هستیم، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان با اشاره به تصمیم شش کشور اروپایی برای پیوستن به اینستکس، از این تصمیم ابراز نارضایتی کرد. وی طی مواضعی بی‌اساس تلاش کرد این تصمیم را به ناآرامی‌های اخیر در ایران مرتبط کند و مدعی شد که تصمیم کشورهای اروپایی در مقطع زمانی نامناسبی انجام شده است. این در حالی است که ژان ایو لودریان …
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
شرکت‌کنندگان در اجلاس توسعه روابط تجاری ایران و اروپا، تهدید به تحریم از سوی آمریکا شدند
شفقنا- سفیر آمریکا در آلمان شرکت‌کنندگان در اجلاسی را که با هدف توسعه روابط تجاری ایران و اروپا برگزار شده، به تحریم تهدید کرده است. فارس نوشت: «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان که به اتخاذ مکرر مواضع ضدایرانی معروف است، روز شنبه بار دیگر سرمایه‌گذاران اروپایی در ایران را به تحریم تهدید کرد. اظهارات گرنل پس از آن مطرح شد […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
واکنش آمریکا به پیوستن چند کشور اروپایی جدید به اینستکس
ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان با لحنی تند از پیوستن شش کشور اروپایی جدید به ساز و کار موسوم به اینستکس انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپا / گروه های تروریستی / حزب الله لبنان / ریچارد گرنل / آلمان
دیپلمات آمریکایی خواستار«تروریستی شناخته شدن»حزب الله در اروپا شد
یک دیپلمات آمریکایی در اروپا خواستار آن شده تا حزب الله لبنان به عنوان یک گروه تروریستی در اروپا شناخته شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سفیر آمریکا در آلمان
سفیر آمریکا در آلمان: ما بر کمک به مردم ایران متمرکز هستیم
ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در توئیتر به فارسی نوشت: "امروز چندین و چند تماس با مقامات و همکارانم در کاخ سفید و وزارت خارجه داشتم. ما بر کمک به مردم ایران متمرکز هستیم. آنها از این رژیم رنج بسیار کشیدند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / کوزوو / صربستان / آمریکا
تعیین فرستاده ویژه آمریکا به مذاکرات صربستان و کوزوو از سوی ترامپ
کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، ریچارد گرنل که به عنوان سفیر آمریکا در آلمان خدمت می‌کند به عنوان فرستاده ویژه واشنگتن به مذاکرات صلح صربستان و کوزوو منصوب شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / ایالات متحده آمریکا / آلمان / ایران
انتقاد سفیر آمریکا از برگزاری کنفرانس تجاری ایران و آلمان در برلین
تهران- ایرنا- «ریچارد گرنل» از برگزاری کنفرانس همکاری های تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و آلمان در شهر برلین انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / جان بولتون / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / مشاور امنیت ملی آمریکا / ریچارد گرنل / برایان هوک
مشاور امنیت ملی ترامپ بعد از بولتون کیست؟
جانشینان احتمالی مشاور  امنیت ملی اخراجی رئیس جمهور آمریکا از سوی برخی رسانه‌های این کشور معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / ریچارد گرنل / آلمان / ایالات متحده آمریکا / حزب الله لبنان
نماینده واشنگتن خواستار اقدام برلین علیه حزب الله شد
نماینده آمریکا در برلین در ادامه دخالت های خود در امور داخلی آلمان خواستار اقدام این کشور علیه حزب الله لبنان شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / آنگلا مرکل / چین / لرزیدن مرکل
(تصویر) آنگلا مرکل در سفر به چین باز هم نشست!
ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، روز پنجشنبه گفت "نادیده گرفتن عمدی تعهدات" توسط چین درخصوص مساله هنگ‌کنگ و نقض حقوق بشر در سین‌کیانگ، نشان از آن دارد که "رهبری حزب کمونیست، علیه ارزش‌هایی موضع گرفته که آلمان آن‌ها را گرامی می‌دارد".
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / آلمان / ایران / ریچارد گرنل / شهرداری تهران / تحریم اقتصادی ایران
سفیر آمریکا خواستار تحریم شهرداری تهران شد
یک دیپلمات بلندپایه آمریکایی در سخنانی مداخله آمیز از دولت آلمان خواستار تحریم شهرداری تهران شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / آلمان / ایالات متحده آمریکا / نیروی نظامی / ریچارد گرنل
آلمان بیش از ۲۰۰ میلیون یورو برای نظامیان آمریکایی هزینه کرده است
وزارت دارایی آلمان در پاسخ به درخواست یکی از احزاب سیاسی این کشور اعلام کرد که آلمان در هفت سال گذشته بالغ بر ۲۴۳ میلیون یورو برای نظامیان آمریکایی هزینه کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / آلمان / ایالات متحده آمریکا / نیروی نظامی / ناتو / ریچارد گرنل / پایگاه نظامی
پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان
خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک آلمان برای این قدرت اقتصادی اروپا پیامدهای مختلف دفاعی و اقتصادی خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
مداخله مجدد سفیر آمریکا در امور داخلی آلمان مسئله ساز شد
تهران- ایرنا- تحرکات «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان برای جلوگیری از انتصاب رئیس جدید نهاد ارتباطی آمریکا-آلمان موسوم به «پل آتلانتیک» بار دیگر انتقاد مقامات آلمانی را به دنبال داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / ولفگانگ ایشینگر / ایالات متحده آمریکا / آلمان / لهستان / ریچارد گرنل
انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان مغایر سیاستهای ناتو است
رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به سخنان اخیر سفیر آمریکا در آلمان، انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان را تخلف و مغایر با سیاست های ناتو قلمداد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
آمریکا: اگر آلمان هزینه‌های دفاعی مورد نیاز ناتو را افزایش ندهد، نیرو‌های خود از این کشور خارج می‌کنیم
«ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری آلمانی (DPA) گفت: در واقع توهین آمیز است که فرض کنیم که مالیات دهندگان ایالات متحده باید همچنان هزینه های حضور ۵۰ هزار نیروی آمریکایی در آلمان را بپردازند، اما آلمانی ها در عوض مازاد بودجه خود را در برنامه های داخلی خرج کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / آلمان / ریچارد گرنل / ایالات متحده آمریکا / ناتو
واشنگتن بار دیگر برلین را تهدید کرد
سفیر آمریکا در آلمان در آستانه سفر اروپایی ترامپ در گفتگویی برلین را به خروج نظامیان این کشور تهدید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / ائتلاف آمریکایی برای حفاظت از تنگه هرمز / ریچارد گرنل / عدم مشارکت آلمان در ائتلاف آمریکایی در تنگه هرمز / ایران ستیزی
خشم سفیر آمریکایی از عدم مشارکت آلمان در ائتلاف آمریکایی در تنگه هرمز
سفیر آمریکا در آلمان به مشارکت نکردن این کشور در ائتلاف آمریکایی موسوم به «حفاظت از دریانوردی آزاد در خلیج فارس» واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
سفیر آمریکا در آلمان: ترامپ حق داشت از برجام خارج شود / تحریم‌ها را تا زمانی که ایران از موضع خود کوتاه بیاید به کار می‌بریم
ریچارد گرنل سفیر آمریکا در برلین به مسئله مناقشات اتمی بین ایران و آمریکا پرداخته و گفت: ما هیچ اساس قانونی برای پیشبرد توافق هسته ای با ایران را نمی بینیم. دونالد ترامپ حق داشته که این توافق هسته ای را کنار گذاشته است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / آلمان / پارلمان آلمان / ایران / توافق هسته ای / برجام / ایالات متحده آمریکا / اتحادیه اروپا / ریچارد گرنل / نیما مواسات
اروپا ابزار حقوقی الزام شرکت‌های خصوصی برای تجارت با ایران را دارد
نماینده پارلمان آلمان با تاکید بر لزوم اجرای قانون مسدودسازی تحریم‌ها از سوی اروپا خاطرنشان کرد که ایران پیشتر آمادگی خود را برای انجام گفت‌وگو نشان داده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
تحریم شدید و مذاکره همزمان؛ سیاست ما در مورد ایران و کره شمالی است
تهران - ایرنا - «ریچارد گرنل» در گفت وگو با نشریه بیلد آلمان گفت: دولت آمریکا درحالی که تحریم های شدیدی را علیه ایران و کره شمالی اعمال کرده، همزمان به دنبال مذاکره با آنها برای حل اختلافات است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
سفیر آمریکا در آلمان: می‌توانید با ایران کار کنید اما به شما ویزای آمریکا نمی‌دهیم
ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان شرکت‌هایی را که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور بزنند را هم تهدید کرد و گفت: ما می‌گوییم، شما می‌توانید روابط بازرگانی آنطور که دوست دارید با ایران داشته باشید اما وقتی درخواست ویزا کنید ما با آن موافقت نخواهیم کرد تا وارد کشورمان شوید.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
آیا Nord Stream ۲ در خطر است؟
سرگئی لاوروف: بیانیه‌ای که اخیرا توسط سفیر ایالات متحده در برلین، ریچارد گرنل بیان شده است، فقط خواستار تغییر موضع دولت آلمان در برابر منافع خود می‌باشد، که بسیار گستاخانه است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان به دنبال اخراج سفیر آمریکا
خبرگزاری فرانسه اعلام کرد فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان (بوندستاگ) خواهان اخراج «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در این کشور به خاطر مداخله در مسائل داخلی شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
ریچارد گرنل، عنصر آشوب‌گر و بازوی ترامپ در برلین
یک شبکه خبری آلمانی در انتقاد از عملکرد سفیر آمریکا در آلمان او را فردی آشوب‌گر و نمونه کوچک رئیس‌جمهور آمریکا خواند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
مقام آلمانی: هر دیپلمات آمریکایی که شبیه به کمیسر ارشد یک قدرت اشغالگر اقدام می‌کند، باید یاد بگیرد که تسامح ما هم حدی دارد
شفقنا- «ولفگانگ کوبیکی» یکی از پنج نواب رییس پارلمان فدرال آلمان با انتقاد از مواضع سفیر آمریکا در برلین و مداخلات او در امور داخلی آلمان، اخراج او از کشور را خواستار شده است. اظهارات مداخله‌جویانه پیاپی «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان درخواست یک قانونگذار ارشد آلمانی و نایب رییس حزب اپوزیسیون «دموکراتیک آزاد» (FDP) از وزارت خارجه آلمان برای […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
درخواست اخراج سفیر ایالات متحده آمریکا از آلمان
معاون دبیر کل حزب دموکرات آلمان(FDP) خواستار اخراج "ریچارد گرنل" از آلمان به دلیل رفتارهای گستاخانه و نقض معاهده کنسولی "وین" شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
احتمال مجازات آلمان در صورت استفاده از فناوری هوآوی
آمریکا به آلمان گفته است استفاده خود از فناوری شرکت چینی هوآوی در زیرساخت‌های اینترنت 5G را متوقف کند وگرنه با مجازات روبه‌رو خواهد شد. آمریکا در حال تحت فشار قرار دادن متحدان خود به عدم استفاده از فناوری‌های شرکت هوآوی است و طی مدت اخیر به هشدار بسنده می‌کرد اما اکنون به تهدید و احتمال بروز عواقب جدی رو آورده است. نشریه وال استریت متوجه شده است که «ریچارد گرنل» سفیر ایالات متحده در آلمان نامه‌ای به وزیر اقتصاد آلمان نوشته و هشدار داده است که اگر آلمان اجازه دهد شرکت‌های چینی مانند هوآوی در ساخت زیرساخت‌های شبکه 5G دخیل باشند، ایالات متحده اشتراک هوشمند داده‌های خود را با این کشور محدود می‌کند. گرنل گفت که ارتباطات امنیتی برای امنیت کشورها حیاتی است و شرکت‌هایی مانند هوآوی می‌توانند این امنیت …
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
«گرنلِ ضدایرانی» به سازمان ملل می‌آید
آمریکامهر نوشت: پیش بینی می شود در صورت انتخاب و تائید ریچارد گرنل به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن در نیویورک تقویت شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
ورود گرنل به سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تقویت می‌کند
پیش بینی می شود در صورت انتخاب و تائید ریچارد گرنل به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل مواضع ضد ایرانی واشنگتن در نیویورک تقویت شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •