دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
سازمان صلیب سرخ جهانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وضعیت وخیم مراکز درمانی افغانستان در میانه راه مبارزه با کرونا
[شهروند] افغانستان هم مانند خیلی از دیگر کشورهای جنگ‌زده، نظام درمانی از پا افتاده‌ای دارد که با مشکلاتی مانند پوشش محدود در مناطق جنگ‌زده، مراقبت‌های درمانی تخصصی ضعیف و در ماه‌های اخیر شیوع کووید-19 مواجه است. حمله به کارکنان و تأسیسات درمانی، مانند حمله مرگباری که ماه پیش به زایشگاهی تحت حمایت سازمان پزشکان بدون مرز در کابل صورت گرفت، تنها وضعیت را وخیم‌تر می‌کند. به گفته کمیته بین‌المللی صلیب سرخ افزایش خشونت‌ها و حمله به مراکز درمانی دسترسی میلیون‌ها افغانستانی را به درمان در میانه شیوع ویروس کرونا به خطر انداخته است. به گزارش کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ از کابل افزایش اخیر خشونت‌ها در افغانستان در ترکیب با حملات هدفمند به تأسیسات …
کرونا طاعون نیست/ پویشی مردمی برای انگ‌زدایی از مبتلایان به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ویروس کرونا
کرونا طاعون نیست/ پویشی مردمی برای انگ‌زدایی از مبتلایان به کرونا
سازمان‌های جهانی مثل سازمان بهداشت جهانی، صلیب سرخ و یونیسف، مسئله انگ را در کرونا مورد توجه قرار داده و پویش‌های مردمی را هم به شرکت در این مسئله دعوت کرده‌اند.
همبستگی جهانی برای تولید واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
همبستگی جهانی برای تولید واکسن کرونا
بیانیه مشترک نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد برای افزایش تلاش‌ها برای اتحاد و همبستگی مردم برای تولید واکسن کووید ۱۹ منتشر شد.
اعطای انحصاری عنوان جهانی به کارآفرین جوان ایرانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
اعطای انحصاری عنوان جهانی به کارآفرین جوان ایرانی
کارآفرین جوان ایرانی که عنوان کارآفرین برتر جهان اسلام را به خود اختصاص داده است در موفقیتی جدید توانست عنوان سفیر حسن نیت بحران قرن جهان را از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو)، سازمان صلیب سرخ جهانی و هلال احمر و کمپین ایران همدل کسب نماید.
روز جهانی صلیب سرخ یادآور الگوهای اصیل در مقابله با تهدیدهای جهانی است
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / سید عباس موسوی / کمیته بین المللی صلیب سرخ / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
روز جهانی صلیب سرخ یادآور الگوهای اصیل در مقابله با تهدیدهای جهانی است
تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: روز جهانی سازمان صلیب سرخ و هلال احمر یادآور الگوهای اصیل در مقابله با تهدیدهای جهانی است.
پیروزی بشردوستی بر کووید-۱۹ نزدیک است
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / سازمان صلیب سرخ جهانی / کریم همتی / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
پیروزی بشردوستی بر کووید-۱۹ نزدیک است
تهران- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر در پیامی به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نوشت: امسال، روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر متفاوت از سال‌های پیش است؛ حافظان سلامت و کادرهای درمانی نیز همچون داوطلبان هلال احمر و صلیب سرخ، متعهدانه در کنار بیماران و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا حضور دارند و در خط مقدم با این بیماری مقابله می‌کنند؛ پیروزی بشردوستی بر کووید-۱۹ نزدیک است.
صلیب سرخ جهانی: ۱۷ میلیون یمنی به آب بهداشتی دسترسی ندارند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / بحرین / توییتر / سازمان صلیب سرخ جهانی / سودان / سازمان ملل متحد / یمن / روز جهانی مبارزه با مالاریا / کویت / ایالات متحده آمریکا / مصر
صلیب سرخ جهانی: ۱۷ میلیون یمنی به آب بهداشتی دسترسی ندارند
تهران - ایرنا - «کمیته بین‌المللی صلیب سرخ» در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: همزمان با تلاش‌های جهانی جهت مقابله با شیوع «ویروس کرونا»، ۱۷میلیون یمنی به آب شرب بهداشتی دسترسی ندارند و از این وضعیت رنج می‌برند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
یک شوخی بی‌رحمانه
[شهروند] هفتاد میلیون نفر در سراسر جهان در اردوگاه‌های شلوغ پناهجویان زندگی می‌کنند؛ مردمی که شاید در انتظار رسیدن ویروس کووید-19 هستند؛ درخواست «دوری اجتماعی» برای تجمع انبوه جمعیت در اردوگاه‌های پناهجویان بیشتر به شوخی بی‌رحمانه‌ای می‌ماند. دشئر با 9 عضو دیگر خانواده‌اش در دره بقاع لبنان در چادر زندگی می‌کنند. همه آنها از جنگ داخلی سوریه پناهنده شده‌اند. حدود 500 نفر دیگر همراه آنها در اردوگاه غیررسمی زندگی می‌کنند. چادر بعدی فقط چندمتر با آنها فاصله دارد، فاصله‌ای که از آنچه توسط متخصصان بهداشت عمومی توصیه می‌شود، کوتاه‌تر است. ورق‌هایی از برزنت و پلاستیک دیوارهای بین سرپناه‌ها را می‌سازد، اما بیرون‌رفتن …
کرونا در یمن؛ آیا کسی درِ این خانه را می‌کوبد؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / سازمان صلیب سرخ جهانی / سازمان ملل متحد / یمن / پرسش از خبر / یونیسف / عربستان‌ سعودی / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در یمن؛ آیا کسی درِ این خانه را می‌کوبد؟
تهران-ایرنا- در حالی که ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹) حتی قدرتمندیرین کشورها را با بحران مواجه کرده و در ابعاد مختلف پیشگیری ومقابله، بهداشتی و درمانی و اقتصادی آنها را به چالش کشیده است، تصور عواقب آن در کشور جنگ زده یمن بسیار مبهم بوده، در حالی که در تازه ترین اظهارات وزیر بهداشت این کشور، احتمال ابتلای ۹۰ درصد مردم این کشور به ویروس کرونا در صورت شیوع آن وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر شد
رئیس‌جمهوری در حکمی دکتر کریم همتی را برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، متن حکم حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است: «بسم‌الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر کریم همتی در اجرای بند (۵) قسمت (ب) ماده (۱۰) قانون اصلاح اساسنامه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۲.۰۲.۲۴ مجلس شورای اسلامی، با عنایت به معرفی شورای عالی و نظر به تعهد و تجربیات ارزنده جناب‌عالی، به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. انتظار دارد با جلب بیش از پیش مشارکت مردم نوع‌دوست …
۸۰۰ میلیون فرانک سوییس برای مقابله با ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / ویروس کرونا / سازمان صلیب سرخ جهانی / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
۸۰۰ میلیون فرانک سوییس برای مقابله با ویروس کرونا
تهران - ایرنا - نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر اقدام به درخواست کمک اضطراری به مبلغ ۸۲۳ میلیون فرانک سوییس برای مبارزه با ویروس کرونا و عواقب آن برای کمک به آسیب پذیرترین جوامع در سراسر دنیا کرد.
اولین بیمار کرونایی در یمن از بیمارستان فرار کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / سازمان صلیب سرخ جهانی / یمن / هراس جهانی از ویروس کرونا
اولین بیمار کرونایی در یمن از بیمارستان فرار کرد
تهران-ایرنا- یک جوان یمنی که به ویروس کرونا مبتلا شده بود شده بود، پیش از قرنطینه شدن فرار کرد.
یمنی‌ها برای آزادی اسرای جنگی به توافق رسیدند
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سازمان صلیب سرخ جهانی / سازمان ملل متحد / یمن / آسیای غربی
یمنی‌ها برای آزادی اسرای جنگی به توافق رسیدند
تهران - ایرنا - طرف های درگیر در جنگ یمن پس از یک هفته نشست در اردن، برای آزادی و تبادل اسرای خود به توافق رسیدند.
تغییرات اقلیمی، عامل حوادث و بلایای طبیعی
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تغییرات اقلیمی، عامل حوادث و بلایای طبیعی
تهران - ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: براساس اعلام فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر، تغییرات اقلیمی یکی از پدیده‌های جدی برای به مخاطره انداختن زندگی انسان‌ها در کره زمین و عامل بسیاری از حوادث و بلایای طبیعی است.
ایران و روسیه همکاری‌ها در عرصه مدیریت و امداد رسانی را افزایش می‌دهند
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / کاظم جلالی / روسیه / سازمان صلیب سرخ جهانی / جمعیت هلال احمر
ایران و روسیه همکاری‌ها در عرصه مدیریت و امداد رسانی را افزایش می‌دهند
مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان صلیب سرخ روسیه ضمن دیدار و گفت‌وگو با یکدیگر درخصوص گسترش همکاری‌های مدیریتی و امدادرسانی در زمان وقوع بلایای طبیعی به توافق رسیدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / سازمان صلیب سرخ جهانی / جمعیت هلال احمر / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / ایالات متحده آمریکا / حقوق بشر
آمریکا مانع صدور بیانیه آثار منفی تحریم بر کمک‌های بشردوستانه شد
تهران - ایرنا - هیات آمریکایی در سی و سومین‌ کنفرانس‌ بین المللی‌ صلیب‌ سرخ و هلال احمر، مانع تصویب بند پیشنهادی‌ ایران راجع به آثار منفی تحریم‌ها بر ارائه کمک‌های بشردوستانه به انسان‌های متاثر از بلایای طبیعی‌ شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / سازمان صلیب سرخ جهانی
۱۳۶ روزنامه‌نگار طی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، در مخاصمات جهانی کشته شدند
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در منطقه خاورنزدیک و میانه گفت: ۱۳۶ روزنامه نگار طی سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی در مخاصمات جهانی کشته شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / مناطق سیل زده / گلستان / خوزستان / لرستان
داوطلبان هلال‌احمر خدمات بالاتر از استانداردهای جهانی به سیل‌زدگان ارائه کردند
تهران- ایرنا- رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: طبق اعلام تیم ارزیابی و هماهنگی میدانی فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر (fact) در ارزیابی مناطق سیل زده استان‌های گلستان و خوزستان، داوطلبان هلال احمر ایران به سیل‌زدگان خدمات پنج ستاره و بالاتر از استانداردهای جهانی ارائه کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / کمیته بین المللی صلیب سرخ
35 داوطلب برتر کمک‌رسانی به آسیب دیدگان تجلیل می‌شوند
تهران - ایرنا - رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت:‌ در آیین گرامیداشت روز جهانی داوطلبان جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر با عنوان «همایش بزرگ روز بین‌المللی کار داوطلبانه با شعار من داوطلب هستم» از ۳۵ داوطلب برتر و فعال کمک‌رسانی به آسیب دیدگان از حوادث و محرومان جامعه تجلیل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سازمان صلیب سرخ جهانی / کره شمالی / آب آشامیدنی / سازمان ملل
معافیت برنامه تامین آب صلیب سرخ در کره شمالی از تحریم‌های سازمان ملل
تهران- ایرنا- شورای امنیت سازمان ملل، برنامه تامین آب سالم و فاضلاب مناسب کمیته بین المللی صلیب سرخ برای کره شمالی را از تحریم ها مستثنی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / یمن / رژیم سعودی / نجران
رژیم سعودی مانع از جمع‌آوری اجساد مزدورانش در «نجران» می‌شود
یک مقام یمنی تأکید کرد که رژیم سعودی مانع از جمع آوری اجساد مزدورانش از «نجران» توسط سازمان صلیب سرخ جهانی می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / سازمان صلیب سرخ جهانی / جمعیت هلال احمر
افزایش همکاری‌های مشترک هلال احمر با صلیب سرخ در زمینه توانبخشی
تهران- ایرنا- معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از افزایش همکاری های مشترک جمعیت هلال احمر با صلیب سرخ در زمینه توانبخشی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
تهران - ایرنا - تاکید رئیس جمهوری بر رفع مشکلات و تنگناهای مالی آموزش و پرورش، رفع توقیف نفتکش انگلیسی استینا ایمپرو درآینده ای نزدیک، دفع پیشروی عناصر وابسته به ارتش عربستان توسط نیروهای یمنی، دیدار رئیس صلیب سرخ جهانی و وزرای فرانسه و دانمارک در نیویورک با ظریف، پیش بینی تردد ۲۰۰ هزار زائر خارجی در ایام اربعین از مرز شلمچه، کشته شدن 3 یمنی در حمله هوایی و توپخانه‌ای عربستان، هشدار سازمان جهانی هواشناسی درباره سرعت گرفتن تغییرات اقلیمی و تکذیب حمله هوایی به دو پایگاه الحشد الشعبی از مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه بود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / یمن / سید عباس موسوی / عربستان سعودی / صنعا
صلیب سرخ به استان ذمار یمن نیرو اعزام کرد
تهران - ایرنا - نمایندگی صلیب سرخ جهانی در یمن روز یکشنبه در پی حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یک زندان در استان ذمار یمن که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها تن شد از اعزام تیم امدادی این سازمان به منطقه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
صلیب سرخ: بیمارستان های عدن از پذیرش زخمی های درگیری های اخیر ناتوانند
تهران – ایرنا – سازمان صلیب سرخ جهانی روز سه شنبه اعلام کرد که به دلیل کمبود شدید دارو در عدن، بیمارستان ها از پذیرش زخمی های درگیری های اخیر در این شهر امتناع می کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
صلیب سرخ کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهد
ایران بار دیگر بر پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی صلیب سرخ جهانی برای مشخص شدن وضعیت چهار دیپلمات ایرانی تاکید کرد.به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روز جمعه در بیانیه‌ای با گرامیداشت یاد و خاطره دیپلمات‌های ربوده شده در لبنان اعلام کرد: روز چهاردهم تیرماه، سی و هفت سال از واقعه ربوده شدن چهار دیپلمات کشورمان آقایان سید محسن موسوی، احمد متوسلیان، کاظم اخوان و تقی رستگار مقدم، توسط مزدوران رژیم صهیونیستی در نقطه ایست و بازرسی برباره در شمال لبنان در سال ۱۹۸۲ می‌گذرد. در بخشی از این بیانیه آمده، همانطور که طی این سال‌ها اعلام شده است، شواهد و قرائن گویای آن است که دیپلمات‌های ربوده شده در لبنان، به نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی تحویل داده شده و متعاقباً به سرزمین‌های اشغالی منتقل …
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
قطر از کمک رسانی به سیل زدگان ایران خبر داد
صندوق توسعه قطر اعلام کرد که کمک‌های انسان دوستانه خود را برای ۱۵ هزار نفر از سیل زدگان ایران ارسال می‌کند.این کمک ها از طریق سازمان هلال احمر قطر و با هماهنگی سازمان هلال احمر ایران و صلیب سرخ جهانی برای سیل زدگان فرستاده می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
طالبان فعالیت صلیب سرخ و سازمان بهداشت جهانی را در افغانستان متوقف کرد
طالبان، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فعالیت 2 نهاد جهانی صلیب سرخ و سازمان جهانی بهداشت در افغانستان متوقف می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
پاسخ صلیب سرخ جهانی؛ آیا حساب‌های هلال احمر ایران بسته شده است؟
اقتصادنیوز: با افزایش ضایعات و خسارات جانی و مالی ناشی از سیل در شمال شرقی و جنوب غربی و غرب ایران، بسیاری سخن از عدم توجه سازمان ها و نهادهای امدادرسان بین المللی از جمله صلیب سرخ جهانی را نسبت به سیل ایران مطرح کرده اند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
اوکراین پرواز‌های مستقیم به روسیه را متوقف کرد
دولت اوکراین که چهار سال پیش پرواز‌های مسافربری منظم با روسیه را منع کرده بود، پرواز‌های مستقیم چارتری خود را هم به این کشور متوقف کرد.پرواز هواپیما‌های حامل مقام‌ها و کارکنان سازمان‌های بین المللی ازجمله سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و صلیب سرخ جهانی از این قانون مستنثی شده اند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
صلیب سرخ جهانی برای انتقال کمک ها به ونزوئلا اعلام امادگی کرد
تهران-ایرنا- رئیس فدراسیون جهانی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر اعلام کرد که این سازمان آماده انتقال کمک های بشردوستانه به ونزوئلا است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •