جمعه, ۲۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 14 August, 2020
سازمان ملل متحد
آغاز رای گیری شورای امنیت برای قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به صورت ایمیلی / نتایج، بعدازظهر جمعه اعلام می‌شود
۱ ساعت قبل
آغاز رای گیری شورای امنیت برای قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به صورت ایمیلی / نتایج، بعدازظهر جمعه اعلام می‌شود
رای‌گیری برای قطعنامه ضد ایرانی آمریکا از ساعت ۵.۳۰ دقیقه عصر پنج‌شنبه به صورت ایمیلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز شد که نتایج آن عصر جمعه اعلام می‌شود.
۱ ساعت قبل
متن کامل بیانیه ایران درباره قطعنامه ضدایرانی آمریکا
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای خواستار ایستادگی کشورهای عضو شورای امنیت در برابر قطعنامه ضد ایرانی آمریکا شده است.
آغاز رأی گیری شورای امنیت برای قطعنامه ضد ایرانی
۱ ساعت قبل
آغاز رأی گیری شورای امنیت برای قطعنامه ضد ایرانی
شورای امنیت سازمان ملل متحد شامگاه پنج شنبه به وقت محلی رأی گیری خود بر سر قطعنامه ضد ایرانی را بطور مجازی آغاز کرد.
اروپا در مورد تحریم تسلیحاتی ایران پیشنهاداتی ارائه می کند
۲ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / ایران / اتحادیه اروپا / شورای امنیت سازمان ملل
اروپا در مورد تحریم تسلیحاتی ایران پیشنهاداتی ارائه می کند
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اظهار داشت که کشورهای اروپایی قصد دارند پیشنهاداتی را درباره پیش‌نویس قطعنامه آمریکآ علیه ایران به واشنگتن ارائه کنند.
۱۰ ساعت قبل
دست رد فرانسه به پیشنهاد ضد ایرانی آمریکا / نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد: برجام در اطمینان از اینکه ایران هرگز در سلاح اتمی پیش نمی‌رود، نقش کلیدی ایفا می‌کند
نیکلاس دی ریوایر روز پنج‌شنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: برجام در نگهداری رژیم منع گسترش سلاح اتمی و اطمینان از اینکه ایران هرگز به سلاح اتمی پیش نمی‌رود، نقش کلیدی ایفا می‌کند. این اظهارات سفیر فرانسه در شرایطی که آمریکا قطعنامه یکجانبه خود را برای تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه داده است، می‌تواند نشانگر آن باشد که اروپایی‌ها به طور کلی نظر مثبتی با طرح آمریکا ندارند.
سفارت ایران تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی کشورمان را محکوم کرد
۱۰ ساعت قبل / برجام / پرتغال / شورای عالی امنیت ملی
سفارت ایران تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی کشورمان را محکوم کرد
مادرید- ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در لیسبون با انتشار بیانیه ای اقدامات و تحریکات غیرقانونی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد را محکوم کرد.
گوترش به توافق ابوظبی-تل‌آویو واکنش نشان داد
۱۱ ساعت قبل / رژیم صهیونیستی / سازمان ملل متحد / آنتونیوگوترش / امارات متحده عربی
گوترش به توافق ابوظبی-تل‌آویو واکنش نشان داد
دبیرکل سازمان ملل متحد توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای برقراری روابط دیپلماتیک را ابتکار عملی در راه پیشبرد صلح منطقه‌ای تلقی کرد!
درخواست ایران از شورای امنیت برای ایستادگی در برابر اقدام بیمارگونه آمریکا
۱۲ ساعت قبل / شورای امنیت / آمریکا
درخواست ایران از شورای امنیت برای ایستادگی در برابر اقدام بیمارگونه آمریکا
ایلنا: نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست در برابر اقدام غیرقانونی و بیمارگونه آمریکا بایستد.
شورای امنیت در برابر اقدام غیرقانونی آمریکا ایستادگی کند
۱۲ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / سازمان ملل متحد / شورای امنیت / برجام
شورای امنیت در برابر اقدام غیرقانونی آمریکا ایستادگی کند
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست در برابر اقدام غیرقانونی و بیمارگونه آمریکا بایستد.
گوترش: همه‌گیری کرونا، صلح را تهدید می‌کند/ ابراز تاسف بان کی مون
۲۱ ساعت قبل / دبیرکل سازمان ملل متحد / کرونا در جهان
گوترش: همه‌گیری کرونا، صلح را تهدید می‌کند/ ابراز تاسف بان کی مون
دبیر کل سازمان ملل هشدار داد که همه‌گیری کووید ۱۹ نه تنها دستاوردها…
۲۲ ساعت قبل / سازمان ملل متحد / صلح جهانی
وعده سازمان‌ملل برای ایجاد صلح در عصر کرونا؛ آیا این وعده محقق می‌شود؟
ویروس کرونا که سایه تیره و مرگبار خود را بر سراسر جهان گسترانیده، یک بار دیگر گویای ناکارآمدی نهادهای بین المللی است؛ نهادهایی که به رغم ماموریت اصلی خود مبنی بر تامین و حفظ امنیت صلح و امنیت جهانی، در موارد متعدد از جمله جنگ و ناآرامی در عراق، افغانستان، یمن، سوریه و ... به دلیل تاثیرپذیری از قدرت های بزرگ، عملا در انجام این ماموریت ناکام بوده اند.
لاوروف از ادامه تحریم های یکجانبه غرب در دوره شیوع کرونا انتقاد کرد
۲۴ ساعت قبل / روسیه / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا
لاوروف از ادامه تحریم های یکجانبه غرب در دوره شیوع کرونا انتقاد کرد
مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه از ادامه تحریم های یکجانبه غرب بویژه آمریکا در دوره شیوع همه گیر بیماری کرونا و نادیده گرفتن درخواست دبیر کل سازمان ملل برای لغو این تحریم ها انتقاد کرد.
شکست تمدید محدودیت‌های ایران، به‌ تمسخر گرفتن مسئولیت شورای امنیت است
۲۹ ساعت قبل / کلی کرفت
شکست تمدید محدودیت‌های ایران، به‌ تمسخر گرفتن مسئولیت شورای امنیت است
ایلنا: نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با تکرار برخی ادعاهای ضدایرانی، خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی این کشور در شورای امنیت شد.
انتقاد سازمان ملل از سرکوب معترضان در بلاروس 
۳۲ ساعت قبل / سازمان ملل متحد / الکساندر لوکاشنکو / بلاروس / حقوق بشر
انتقاد سازمان ملل از سرکوب معترضان در بلاروس 
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد چهارشنبه شب اعمال خشونت توسط پلیس بلاروس علیه اعتراضات مردمی را در این کشور محکوم کرد. 
۳۲ ساعت قبل
از گدایی رای تا تعدیل متن قطعنامه
دولت ایالات‌متحده امریکا باز هم وادار به عقب‌نشینی از خواسته‌اش در دقیقه نود در شورای امنیت سازمان ملل متحد شد. در حالی که قرار بود روز سه‌شنبه به وقت نیویورک، «کلی کرفت» نماینده امریکا در سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه مدنظر دولتش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ارایه و ثبت کرده و اندونزی به عنوان رییس دوره‌ای این شورا آن را به رای بگذارد، ناگهان خانم کرفت از به تعویق افتادن این رای‌گیری خبر داده و در گفت‌وگو با یک شبکه عربی اعلام کرد که این رای‌گیری هفته آینده انجام خواهد شد. تاریخ زمانی جدیدی که ضمانتی برای انجام شدن رای‌گیری در این بازه زمانی هم وجود ندارد. این چندمین‌بار در دو سال و نیم گذشته است که تیم ترامپ تلاش می‌کند …
۳۳ ساعت قبل
آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از مکانیزم ماشه ندارد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رأی نخواهد آورد، ‌تأکید کرد: «از نظر حقوقی آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از اسنپ ‌بک (مکانیزم ماشه) ندارد. سه متحد اروپایی آمریکا هم در جلسه قبلی شورای امنیت سازمان ملل صریحا اعلام کردند که آمریکا نمی‌تواند از این مکانیزم استفاده کند.» روز گذشته آمریکا پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به اعضای شورای امنیت ارایه کرد. این پیش‌نویس اما در مقایسه با پیش‌نویس قبلی مختصر شده و تنها سه پاراگراف بود. به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها پس از اطمینان از اینکه این پیش‌نویس رأی نخواهد آورد اقدام به خلاصه‌کردن آن کردند. یک دیپلمات سازمان ملل روز گذشته …
تروریست ها بندر مهم گازی موزامبیک را گرفتند
۳۴ ساعت قبل / قاره آفریقا / سازمان ملل متحد / تروریست / موزامبیک
تروریست ها بندر مهم گازی موزامبیک را گرفتند
تهران-ایرنا- خبرگزاری فرانسه چهارشنبه شب گزارش داد که تروریست‌های مسلح روز چهارشنبه یک بندر مهم سرشار از گاز طبیعی در کشور موزامبیک در جنوب قاره آفریقا را به کنترل خود درآوردند.
۳۴ ساعت قبل
از مکانیسم ماشه علیه ایران مخالفت کرد
نماینده دائم روسیه در سازمان های بین‫المللی در وین با درخواست برای استفاده از مکانیسم اسنپ بک یا مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تحریم‌های بین‫المللی علیه ایران در بین آمریکایی‌ها مخالفت کرد و آن را بی خردی خواند.میخائیل اولیانوف نمانیده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی بامداد روز چهارشنبه در توئیتر نوشت: امید داریم در دولت آمریکا افراد منطقی وجود داشته باشند که نگذارند کشورشان در عرصه بین‫المللی به دلیل ماجراجویی‌هایی همچون تلاش برای استفاده از مکانیسم ماشه که با عقل سلیم جور در نمی‌آید، بدنام شود.اولیانوف این توییت را در پاسخ به توئیت ریچارد گلدبرگ عضو وابسته به بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و دستیار سابق جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نوشت. گلدبرگ نوشته بود: برخی نکات کوچک در شورای امنیت …
۳۴ ساعت قبل
فائو برای کنترل ملخ تجهیزات به ایران داد
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد شمار بیشتری از سم‌پاش‌ها را به همراه مقدار قابل توجهی از سموم آفت‌کش با فرمولاسیون غلظت بسیار کم، با ارزشی بیش از ۱۰۰ هزار دلار (۲۲ میلیارد ریال) در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر نمایندگی فائو در ایران، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) دو محموله دیگر از تجهیزات و اقلام کنترل و مبارزه با ملخ صحرایی را در اختیار ایران قرار داد.
۳۵ ساعت قبل
فائو تجهیزات مقابله با ملخ صحرایی را در اختیار ایران قرار داد
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی، تجهیزاتی را به ارزش بیش از ۱۰۰هزار دلار  (۲۲ میلیارد ریال) در اختیار سازمان حفظ نباتات کشور قرار داد. به گزارش دیروز، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ایران، هدف از این کمک‌ها، تقویت ظرفیت فنی کشور در زمینه ممانعت از ایجاد خسارت توسط این آفت مهاجر و کاهش آسیب‌های حاصل از آن است.   براساس بیانیه مطبوعاتی دفتر نمایندگی فائو در ایران، این سازمان در چارچوب برنامه همکاری‌های فنی اضطراری که از سوی فائو تأمین مالی شده و از طریق همکاری نزدیک با سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی ایران هم‌اکنون در دست اجراست، ۵۷ دستگاه سمپاش با کاربرد فرمولاسیون غلظت بسیار کم (شامل ۵۰ سمپاش دستی و …
۳۶ ساعت قبل / بیکاری جوانان / خسارت های کرونا / سازمان ملل
سازمان ملل: نیمی از جوانان بخشی از درآمد خود را از دست داده‌اند
به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بدنه کارگری سازمان ملل متحد در مطالعه جدید خود متوجه شد که حدود ۴۲ درصد از جوانان جهان که علی‌رغم پاندمی هنوز کار می‌کنند، شاهد سقوط درآمد خود به علت بحران کرونا بوده‌اند.
فراخوان گوترش جهت تامین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان
۴۱ ساعت قبل / آنتونیو گوترش / جوانان
فراخوان گوترش جهت تامین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان
دبیرکل سازمان ملل متحد رهبران و بزرگسالان دنیا را فرا خواند تا هر کار ممکنی را انجام دهند تا جوانان جهان بتوانند از زندگی امن و با عزت و فرصت برخوردارشوند.
ظریف: هماهنگ‌کننده برجام به صراحت اعلام کرد آمریکا حق «اسنپ بک» ندارد
۴۲ ساعت قبل
ظریف: هماهنگ‌کننده برجام به صراحت اعلام کرد آمریکا حق «اسنپ بک» ندارد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رای نخواهد آورد، ‌تاکید کرد: از نظر حقوقی آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از مکانیسم اسنپ بک ندارد. سه متحد اروپایی آمریکا هم در جلسه قبلی شورای امنیت سازمان ملل صریحا اعلام کردند که آمریکا نمی‌تواند از این مکانیسم استفاده کند.
شورای امنیت هنوز درباره عملکرد حافظان صلح در لبنان به اجماع نرسیده است
۴۳ ساعت قبل / لبنان / یونیفل / شورای امنیت سازمان ملل متحد
شورای امنیت هنوز درباره عملکرد حافظان صلح در لبنان به اجماع نرسیده است
شورای امنیت همچنان درخصوص عملکرد هیات حافظان صلح سازمان ملل در جنوب لبنان اختلاف نظر دارد.
ظریف: آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از اسنپ‌بک ندارد /  آمریکا برای شورای امنیت شعور قائل نیست/قطعنامه تمدید تحریم رای نمی‌آورد
۴۵ ساعت قبل
ظریف: آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از اسنپ‌بک ندارد / آمریکا برای شورای امنیت شعور قائل نیست/قطعنامه تمدید تحریم رای نمی‌آورد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رای نخواهد آورد، ‌تاکید کرد: از نظر حقوقی آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از مکانیسم اسنپ بک ندارد. سه متحد اروپایی آمریکا هم در جلسه قبلی شورای امنیت سازمان ملل صریحا اعلام کردند که آمریکا نمی‌تواند از این مکانیسم استفاده کند.
نگذارید اختصار پیش‌نویس جدید قطعنامه آمریکا شما را فریب دهد
۲ روز قبل / تحریم تسلیحاتی ایران / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران / شورای امنیت سازمان ملل متحد
نگذارید اختصار پیش‌نویس جدید قطعنامه آمریکا شما را فریب دهد
یک دیپلمات سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که پیش‌نویس جدید قطعنامه آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، تصویب نشود.
آمریکا مجبور به عقب نشینی شد/ شورای امنیت پیش نویس جدید را هم رد می‌کند
۲ روز قبل / مجید تخت روانچی / سازمان ملل متحد / شورای امنیت / تحریم تسلیحاتی ایران
آمریکا مجبور به عقب نشینی شد/ شورای امنیت پیش نویس جدید را هم رد می‌کند
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد نوشت: آمریکا پس از مخالفت اعضای شورای امنیت، مجبور به عقب نشینی از پیش نویس قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران شد.
ظریف: مطمئنم اعضای شورای امنیت تلاش مذبوحانه‌ انتخاباتی آمریکا را ناکام می‌سازند
۲ روز قبل / محمدجواد ظریف / شورای امنیت سازمان ملل متحد / آمریکا / تحریم تسلیحاتی ایران
ظریف: مطمئنم اعضای شورای امنیت تلاش مذبوحانه‌ انتخاباتی آمریکا را ناکام می‌سازند
وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: اطمینان دارم که - در هفته‌ها و ماه‌های حساس بعدی- اعضای شورای امنیت تلاشِ مذبوحانه‌ انتخاباتیِ دولتِ مستأصلِ ایالات متحده برای نابودسازی موفقیت دیپلماتیک قرن بیست و یکم را ناکام می‌سازند.
بلومبرگ: اقدام آمریکا علیه ایران باعث بحران در شورای امنیت می‌شود / در صورت رد قطعنامه اولیه آمریکا، ممکن است تحریم‌ها برای مدتی معین تمدید شود
۲ روز قبل
بلومبرگ: اقدام آمریکا علیه ایران باعث بحران در شورای امنیت می‌شود / در صورت رد قطعنامه اولیه آمریکا، ممکن است تحریم‌ها برای مدتی معین تمدید شود
یک رسانه آمریکایی در گزارشی تصریح کرده اقدام آمریکا علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد به ایجاد بحران در این شورا منجر خواهد شد. بلومبرگ نوشته این مصالحه ممکن است به این صورت باشد که حتی در صورت رد قطعنامه اولیه آمریکا، تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برای مدتی معین تمدید شود.
دیپلمات چینی: قطعنامه آمریکا علیه ایران فاقد مبنای قانونی است
۲ روز قبل / شورای امنیت / تحریم های ایران / اخبار "آمریکا" / اخبار "چین"
دیپلمات چینی: قطعنامه آمریکا علیه ایران فاقد مبنای قانونی است
یک دیپلمات چینی شاغل در سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را فاقد مبنای قانونی دانست.
خواب آشفته آمریکا در شورای امنیت
۲ روز قبل / تحریم تسلیحاتی ایران / روابط ایران و آمریکا / شورای امنیت سازمان ملل متحد
خواب آشفته آمریکا در شورای امنیت
با وجود این‌که از قبل اعلام شده بود روز سه‌شنبه رای‌گیری برای پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انجام می‌شود، اما در ساعات اولیه صبح روز سه‌شنبه هنوز این پیش‌نویس ارایه نشده است.
ارسال 50 هزار تُن گندم به لبنان توسط برنامه جهانی غذا
۲ روز قبل / لبنان
ارسال 50 هزار تُن گندم به لبنان توسط برنامه جهانی غذا
دفتر سازمان ملل متحد اعلام کرد که برنامه جهانی غذا در راستای تقویت منابع ملی لبنان 50 هزار تُن گندم به بیروت ارسال می‌کند.
سازمان ملل ۵۰ هزار تن آرد گندم به لبنان می‌فرستد
۲ روز قبل / گندم / سازمان ملل متحد / لبنان / سیلو / انفجار مهیب بیروت
سازمان ملل ۵۰ هزار تن آرد گندم به لبنان می‌فرستد
تهران – ایرنا – در پی انهدام تنها سیلوی لبنان و برای تثبیت اندوخته گندم این کشور، برنامه جهانی غذا ۵۰ هزار تن آرد گندم به این کشور ارسال می‌کند.
وقتی سفیر آمریکا از قطعنامه شورای امنیت درباره ایران اطلاعی ندارد
۳ روز قبل
وقتی سفیر آمریکا از قطعنامه شورای امنیت درباره ایران اطلاعی ندارد
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در حالیکه مدعی بود راهی به جز تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران وجود ندارد، گفت: تنها راه موجود، تحریم تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ ما است!
اسرائیل ۳۰ خانه متعلق به فلسطینیان را تخریب کرد
۳ روز قبل
اسرائیل ۳۰ خانه متعلق به فلسطینیان را تخریب کرد
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد دوشنبه شب گزارش داد؛ رژیم صهیونیستی در دو هفته گذشته ۳۰ واحد مسکونی فلسطینیان را در کرانه باختری و قدس اشغالی تخریب یا مصادره کرده است.
تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران فاقد وجهه قانونی است/ پیش‌نویس آمریکا «هیچ شانسی» ندارد
۳ روز قبل / تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران
تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران فاقد وجهه قانونی است/ پیش‌نویس آمریکا «هیچ شانسی» ندارد
ایلنا: یک دیپلمات چینی در سازمان ملل متحد که خواست نامش فاش نشود، با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، آن را فاقد وجهه قانونی دانست.
شکست سه کشور اروپایی برای توافق با چین و روسیه درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
۳ روز قبل / برجام / روسیه / سازمان ملل متحد / شورای امنیت سازمان ملل / چین / آلمان / انگلستان
شکست سه کشور اروپایی برای توافق با چین و روسیه درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد که تلاش سه کشور اروپایی برای حصول توافق با چین و روسیه در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ناموفق بوده و قطعنامه پیشنهادی آمریکا نیز با شکست مواجه خواهد شد.
یمن: ائتلاف سعودی باید برای توقیف نفتکش‌ها غرامت بدهد
۳ روز قبل / سازمان ملل متحد / یمن
یمن: ائتلاف سعودی باید برای توقیف نفتکش‌ها غرامت بدهد
تهران- ایرنا- مدیر اجرایی شرکت نفت یمن گفت: ائتلاف سعودی به دلیل توقیف نفکتش‌ها و کشتی‌های حامل مواد غذایی باید ۱۰۱ میلیون دلار غرامت بدهد.
۳ روز قبل / تحولات لبنان / کمبود نان در لبنان / کمک به لبنان
سازمان ملل: لبنان ممکن است در کمتر از ۳ هفته با اتمام نان مواجه شود
به گزارش فارس، سازمان متولی امور مربوط به غذا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه درباره اتمام نان در لبنان ظرف دو نیم هفته آینده باراز نگرانی کرد.
اتهامات بیشتری درباره تیم های کشتار سعودی مطرح خواهد شد
۳ روز قبل / عربستان سعودی / سازمان ملل متحد / اگنس کالامار
اتهامات بیشتری درباره تیم های کشتار سعودی مطرح خواهد شد
«اگنس کالامارد» در توئیتی نوشت که درصورت اثبات اتهامات جدید از سوی الجبری، تردیدی ندارد که اتهامات بیشتری در خصوص تیم‌های رسمی کشتار سعودی که به دیگر اماکن دنیا اعزام می‌شوند، مطرح خواهد شد.
چین اجماع جهانی را حفظ برجام دانست
۳ روز قبل / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / چین / ایالات متحده آمریکا / قطعنامه 2231 / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
چین اجماع جهانی را حفظ برجام دانست
نیویورک- ایرنا- نمایندگی چین در سازمان ملل متحد با رد اقدامات ضد ایرانی آمریکا گفت: اجماع جهانی، نگهداری برجام و محافظت از صلح و امنیت خلیج فارس است.
اتحادیه عرب درباره انفجار نفت‌کش یمنی «صافر» هشدار داد
۳ روز قبل / سازمان ملل متحد / یمن / شورای عالی امنیت ملی / اتحادیه عرب
اتحادیه عرب درباره انفجار نفت‌کش یمنی «صافر» هشدار داد
تهران- ایرنا- دبیرکل اتحادیه عرب درباره احتمال انفجار یا غرق شدن نفت‌کش صافر در سواحل یمن هشدار داد و از شورای امنیت خواست؛ برای رسیدگی و تعمیر آن سریعتر وارد عمل شود.
۳ روز قبل
سازمان ملل خواستار تحقیق معتبر از انفجار بندر بیروت شد
دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار تحقیق معتبر و شفاف درباره انفجار بندر بیروت شد و گفت صدای مردم لبنان هم باید شنیده شود و اصلاحات لازم، نیازهای آنها را برای طولانی مدت تامین کند.
آمریکا به ایران‌هراسی و تهدید متوسل شده است
۳ روز قبل
آمریکا به ایران‌هراسی و تهدید متوسل شده است
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی گفت که واشنگتن به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است.
مقام سازمان ملل بر جایگاه چندجانبه گرایی در جهان تاکید کرد
۳ روز قبل / سازمان ملل متحد / پاکستان / مجمع عمومی سازمان ملل متحد / عمران خان / شاه محمود قریشی
مقام سازمان ملل بر جایگاه چندجانبه گرایی در جهان تاکید کرد
اسلام‌آباد - ایرنا - رییس منتخب هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل در جریان سفر رسمی خود به پاکستان ضمن تاکید بر اهمیت چندجانبه گرایی در جهان خواستار فرصت دهی به این شیوه برای کمک به حل مسائل شد.
تخت‌روانچی:شورای امنیت بار دیگر یکجانبه‌گرایی آمریکا را رد کند
۳ روز قبل / شورای امنیت سازمان ملل / مجید تخت روانچی / ایالات متحده آمریکا / قطعنامه 2231 / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
تخت‌روانچی:شورای امنیت بار دیگر یکجانبه‌گرایی آمریکا را رد کند
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی گفت شورای امنیت یک بار دیگر زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا را رد کند.
واعظی: اعضای شورای امنیت سازمان ملل در معرض آزمونی بزرگ قرار دارند
۳ روز قبل / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / قطعنامه 2231 / محمود واعظی
واعظی: اعضای شورای امنیت سازمان ملل در معرض آزمونی بزرگ قرار دارند
تهران - ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری گفت:‌ اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در معرض آزمونی بزرگ برای نشان دادن استقلال رأی خود و واکنش منفی به نقض قطعنامه ٢٢٣١ و فروپاشی برجام قرار دارند.
النشره: شورای امنیت ماموریت نیروهای بین‌المللی در لبنان را تمدید نمی‌کند
۳ روز قبل / تونس / یونیفل / سازمان ملل متحد / شورای عالی امنیت ملی / لبنان / اسرائیل / کویت / کاخ سفید / الجزایر / دولت لبنان
النشره: شورای امنیت ماموریت نیروهای بین‌المللی در لبنان را تمدید نمی‌کند
تهران - ایرنا - پایگاه خبری لبنانی «النشره» (دوشنبه) به نقل از منابع قابل اعتمادش پیش‌بینی کرد که شورای امنیت در نشست 28 اوت ( هفتم شهریور) احتمالا ماموریت نیروهای بین‌المللی حافظ صلح سازمان ملل «یونیفل» در لبنان را تمدید نخواهد کرد.
موسوی: دستاویز قراردادن حادثه انفجار بیروت غیرقابل قبول است
۳ روز قبل / تحریم / سازمان ملل متحد / سید عباس موسوی / لبنان / دونالد ترامپ / بیروت / وزارت امور خارجه / ایالات متحده آمریکا / محمد جواد ظریف / انفجار مهیب بیروت
موسوی: دستاویز قراردادن حادثه انفجار بیروت غیرقابل قبول است
تهران - ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه برخی افراد در لبنان با تحریک خارجی به دنبال اغراض خاص هستند، گفت: اگر عده ای از افراد، گروه‌ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه تاثربرانگیز انفجار در بیروت را دستاویز اغراض و اهداف سیاسی قرار بدهند، غیرقابل قبول است.
هفته سرنوشت‌ساز تحریم تسلیحاتی علیه ایران | راهبرد آمریکا در برابر مخالفت روسیه و چین چیست؟
۳ روز قبل
هفته سرنوشت‌ساز تحریم تسلیحاتی علیه ایران | راهبرد آمریکا در برابر مخالفت روسیه و چین چیست؟
نشریه فارین‌پالیسی گزارش داده آمریکا روز سه‌شنبه قطعنامه‌ای را که خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران است در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رأی خواهد گذاشت. دیپلمات‌های سازمان ملل به فارین‌پالیسی گفته‌اند انتظار می‌رود ایالات متحده این قطعنامه را امروز دوشنبه رسماً ارائه کند و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سه‌شنبه درباره آن رأی‌گیری انجام دهد.
سازمان ملل: لبنان به کمک ۱۱۷ میلیون دلاری نیاز دارد
۴ روز قبل / انفجار بیروت / سازمان ملل متحد
سازمان ملل: لبنان به کمک ۱۱۷ میلیون دلاری نیاز دارد
سازمان ملل اعلام کرد لبنان به کمک‌های فوری به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار برای مقابله با پیامدهای ناشی از انفجار بندر بیروت نیاز دارد.
«عبدالسلام» از جانبداری سازمان ملل از ائتلاف سعودی انتقاد کرد
۴ روز قبل / محمد عبدالسلام / یمن / عربستان سعودی / سازمان ملل متحد
«عبدالسلام» از جانبداری سازمان ملل از ائتلاف سعودی انتقاد کرد
سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن در سخنانی از جانبداری سازمان ملل متحد از ائتلاف متجاوز سعودی به شدت انتقاد کرد.
انتقاد تند ایران از  اقدام اخیر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس 
۴ روز قبل
انتقاد تند ایران از  اقدام اخیر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس 
سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام اخیر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر ارسال نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد ،جهت تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.
کمک ۶۵ میلیون یورویی کشور‌های اروپایی به لبنان
۴ روز قبل / انفجار بیروت
کمک ۶۵ میلیون یورویی کشور‌های اروپایی به لبنان
اتحادیه اروپا متعهد شد تا ۳۰ میلیون یورو کمک اضطراری به لبنان اختصاص دهد. کمیسیون اروپا تاکید کرد که این کمک مالی با نظارتی شدید از طریق سازمان ملل متحد و سازمان‌های غیردولتی فعال در امور بشردوستانه توزیع خواهد شد و در اختیار دولت این کشور قرار نمی‌گیرد.
۴ روز قبل
تأثیر مخرب کرونا بر 476‌میلیون مردم بومی
 دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به‌مناسبت روز بین‌المللی مردم بومی جهان اعلام کرد کووید-19 تأثیر مخربی بر بیش از 476‌میلیون مردم بومی در سراسر جهان داشته است. در پیام آنتونیو گوترش آمده است: «کووید-19 تأثیر مخربی بر بیش از 476‌میلیون مردم بومی در سراسر جهان داشته است. در طول تاریخ، مردم بومی بر اثر بیماری‌هایی نشأت گرفته از جاهای دیگر از بین رفته‌اند که هیچ مصونیتی در برابر آنها نداشتند. برای کشورها بسیار مهم است که منابع را برای پاسخگویی به نیازهایشان، گرامیداشت مشارکت‌ها و احترام به حقوق مسلم خود نظم ببخشند. پیش از همه‌گیری فعلی، مردم بومی از قبل با نابرابری‌های ریشه‌دار، ننگ و تبعیض روبه‌رو شده بودند. دسترسی نامناسب به مراقبت‌های …
کارشناسان سازمان ملل : تحریم‌ آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا رنج مردم را افزایش می دهد  
۴ روز قبل / سازمان ملل متحد / تحریم / دولت ترامپ / کوبا / ونزوئلا
کارشناسان سازمان ملل : تحریم‌ آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا رنج مردم را افزایش می دهد  
تهران- ایرنا- کارشناسان مستقل سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کردند: تحریم‌های یک جانبه اقتصادی علیه کشورهایی مانند کوبا و ونزوئلا امروزه رنج و محدودیت‌های بیشتری را برای مردم این کشورها ایجاد کرده است. 
تداوم انتقادها از تحریم‌های یکجانبه آمریکاعلیه کوبا و ونزوئلا
۴ روز قبل / سازمان ملل / حقوق بشر / آمریکا / تحریم‌ها / کوبا / ونزوئلا
تداوم انتقادها از تحریم‌های یکجانبه آمریکاعلیه کوبا و ونزوئلا
شماری از کارشناسان سازمان ملل متحد از تحریم‌های آمریکا علیه شهروندان کوبا و ونزوئلا در بحبوحه شیوع کرونا در این کشورها انتقاد کردند.
مکرون: کمک‌های بین‌المللی به لبنان باید با هماهنگی سازمان ملل انجام شود
۴ روز قبل / سازمان ملل متحد / لبنان / امانوئل مکرون / انفجار مهیب بیروت
مکرون: کمک‌های بین‌المللی به لبنان باید با هماهنگی سازمان ملل انجام شود
تهران-ایرنا- امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانس بین المللی جمع آوری کمک مالی به لبنان، وظیفه قدرت های جهانی را حمایت از مردم لبنان به دنبال انفجار در بیروت دانست و گفت: کمک‌های بین‌المللی باید با هماهنگی سازمان ملل در لبنان انجام شود.
پادشاهان خلیج فارس خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شدند
۴ روز قبل
پادشاهان خلیج فارس خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شدند
دولت آمریکا روز سه‌شنبه قطعنامه‌ای را که خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رأی خواهد گذاشت.
انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از نقض حقوق روزنامه‌نگاران در یمن
۴ روز قبل / سازمان ملل متحد
انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از نقض حقوق روزنامه‌نگاران در یمن
تعداد بالای موارد نقض حقوق روزنامه‌نگاران در کشور چندپاره بر اثر جنگ یمن، شامل قتل، ناپدید شدن و مجازات مرگ، در تقابل با قوانین بین‌المللی حقوق بشر است.
الیزه: کنفرانس بین‌المللی پاریس با هدف بررسی رویدادهای بیروت برگزار می‌شود
۴ روز قبل / فرانسه / سازمان ملل متحد / دونالد ترامپ / بیروت / دولت لبنان / انفجار مهیب بیروت
الیزه: کنفرانس بین‌المللی پاریس با هدف بررسی رویدادهای بیروت برگزار می‌شود
تهران - ایرنا - کاخ الیزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که کنفرانس امروز پاریس بصورت مجازی با حضور نمایندگانی از سازمان ملل و برخی کشورها برای بررسی رویدادها و اتفاقات اخیر بیروت و شرایط جاری در لبنان برگزار می‌شود.
تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در شیوع کرونا مرگبار است
۴ روز قبل / تحریم اقتصادی / سازمان ملل متحد / اقتصاد ایران / ویروس کرونا
تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در شیوع کرونا مرگبار است
کارشناسان سازمان ملل متحد می‌گویند به دلیل عملی نبودن معافیت‌های بشردوستانه ذیل تحریم‌ها، مردم کشورهای تحت تحریم قادر به مقابله با کرونا نیستند و خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران و سایر کشورها شدند.
کشورهای خاورمیانه با ریسک‌های بالای حوادث و بلایای طبیعی، زیرساختی و صنعتی مواجه‌اند
۵ روز قبل
کشورهای خاورمیانه با ریسک‌های بالای حوادث و بلایای طبیعی، زیرساختی و صنعتی مواجه‌اند
تهران - ایرنا - هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل متحد برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه (APDIM) با بیان اینکه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا با ریسک‌های بالای حوادث و بلایای طبیعی، زیرساختی و صنعتی مواجه‌اند، گفت: تنها راه حل موجود کاهش ریسک حوادث در این کشورها اصلاح برنامه‌های توسعه، ارتقای قانونگذاری و حکمرانی کاهش ریسک بلایا و مدیریت بحران و نیز تقویت تاب‌آوری است.
اعتراض رسمی ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر
۵ روز قبل / سازمان ملل / اخبار "آمریکا" / تروریسم
اعتراض رسمی ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به دبیرکل این سازمان ضمن اعتراض به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر، واشنگتن را مسئول جنایات این گروه تروریستی در ایران دانست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •