یکشنبه, ۱۵ تیر, ۱۳۹۹ / 5 July, 2020
سخنگوی شورای نگهبان
واکنش کدخدایی به شایعه لابی احمدی‌نژاد با شورای نگهبان/ شایعه از کجا آمد؟
۳ روز قبل
واکنش کدخدایی به شایعه لابی احمدی‌نژاد با شورای نگهبان/ شایعه از کجا آمد؟
تا زمانی که یک رسانه عربی به ماجرا ورود نکرده بود، سخنگوی شورای نگهبان لزومی به توضیح ندید؛ درحالی‌که پیش از این هم برخی چهره‌های سیاسی مدعی شده بودند رئیس سابق دولت برای گرفتن تأیید صلاحیت خود در انتخابات ۱۴۰۰، شروع به لابی با شورای نگهبان کرده است.
۴ روز قبل
پاسخ سربسته به تهدید سرگشاده
چندی پیش بود که خبر نامه سرگشاده روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم به رییس‌جمهوری رسانه‌ای شد. نامه‌ای که 12 عضو امضاکننده آن یا در دوره‌های اخیر در پارلمان حضور داشتند یا به واسطه حضور در سایر مسوولیت‌ها، از شرایط حال حاضر جمهوری اسلامی آگاهی داشتند ولی تلاش کردند علاوه بر انتساب مشکلات به دولت دوازدهم و شخص حسن روحانی، از عزم خود برای اصلاح رویه‌ها سخن بگویند. فارغ از آنکه هدف این نامه تند و تیز به رییس‌جمهوری تخریب نمایندگان مجلس دهم بود یا تهدید تلویحی دولت و جلب‌نظر بدنه اجتماعی به‌نسبت ناامیدِ اصولگرایان از پارلمانی که به‌واسطه اقدامات شورای نگهبان و البته کمترین مشارکت تاریخ جمهوری اسلامی به فعالان دست‌راستی رسید، آنچه قابل‌ …
۴ روز قبل
واکنش کدخدایی به شایعات زودهنگام انتخابات 1400
ایسنا/ سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان تاکنون هیچ ملاقات رسمی و غیررسمی با داوطلبان احتمالی انتخابات نداشته و به این زودی‌ها نیز نخواهد داشت.
شورای نگهبان تاکنون هیچ ملاقاتی با داوطلبان انتخابات نداشته و ندارد
۵ روز قبل / شورای نگهبان / کدخدایی
شورای نگهبان تاکنون هیچ ملاقاتی با داوطلبان انتخابات نداشته و ندارد
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان تاکنون هیچ ملاقات رسمی و غیررسمی با داوطلبان احتمالی انتخابات نداشته و به این زودی‌ها نیز نخواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
نوسازی حزب زاکانی
علیرضا زاکانی حالا در 55 سالگی، نماینده قمی‌ها در مجلس یک‌دست اصولگرایان یازدهم است و علاوه بر آن، رییس فراکسیون اکثریت و البته یکی از گزینه‌های ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس. سال 87 اما وقتی جوانی 34 ساله بود که نخستین سال از دومین دور نمایندگی‌اش را در پارلمان پشت سر می‌گذاشت، دست به کار تاسیس حزبی شد که در ادامه «جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی» نام گرفت. همان زمان البته چند اصولگرای دیگر هم زاکانی را در تاسیس این تشکل نوپا همراهی می‌کردند. چهره‌هایی چون محمد دهقان که پس از چند دوره نمایندگی مجلس و ایفای نقش کلیدی در فراکسیون‌های اصولگرایان ادوار مختلف مجلس، حالا یکی از 6 حقوقدان شورای نگهبان است یا زهره الهیان که امروز به عنوان یکی از 30 نماینده …
نامه شورای نگهبان به مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اعتبارنامه تاجگردون / شورای نگهبان / غلامرضا تاجگردون
نامه شورای نگهبان به مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون
حجت‌الله فیروزی سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت بررسی پرونده اعتبارنامه تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس، گفت: تاکنون جلسات متعددی با تعدادی از مجموعه‌های نظارتی که در امر احراز صلاحیت‌ها دخیل هستند، درباره پرونده اعتبارنامه آقای تاجگردون داشته‌‌ایم که از جمله آنها وزارت اطلاعات است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بررسی پرونده تاجگردون توسط شورای نگهبان و وزارت اطلاعات
حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس از جلسه روز گذشته(دوشنبه 2 تیر) این کمیسیون با مسئولان شورای نگهبان و وزارت اطلاعات درباره پرونده اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران خبر داد و گفت: روز یکشنبه تاجگردون و همچنین کسانی که نسبت به اعتبارنامه وی معترض بودند، گزارش و مستندات خود را به کمیسیون تحقیق مجلس ارائه کردند و کمیسیون تحقیق ۱۵ روز فرصت دارد تا گزارش نهایی را به هیأت رئیسه مجلس ارائه دهد. وی افزود: گزارش کمیسیون تحقیق در این باره در اولین جلسه علنی مجلس پس از تعطیلات مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
آمادگی وزارت کشور برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس به‌صورت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
آمادگی وزارت کشور برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس به‌صورت الکترونیک
فارس نوشت: سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: برای مرحله دوم انتخابات در شهریورماه کلیه دستگاه‌های احراز هویت و صندوق‌های رای الکترونیکی را تامین کرده‌ایم و در صورت موافقت شورای نگهبان آمادگی داریم انتخابات تمام الکترونیک برگزار نماییم.
سخنگوی شورای نگهبان: جوان بودن، داشتن طرح‌های جدید و دغدغه معیشت مردم از ویژگی‌های نمایندگان جدید بود
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سخنگوی شورای نگهبان / شورای نگهبان / معیشت مردم / نمایندگان جدید مجلس
سخنگوی شورای نگهبان: جوان بودن، داشتن طرح‌های جدید و دغدغه معیشت مردم از ویژگی‌های نمایندگان جدید بود
شفقنا- سخنگوی شورای نگهبان نوشت: جوان بودن، داشتن طرح‌های جدید و دغدغه معیشت مردم از ویژگی‌های نمایندگان جدید بود که امیدوارم با جدیت آنها را به ثمر برساند. عباسعلی کدخدایی قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود...
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / شورای نگهبان / شورای نگهبان و مجلس / عباسعلی کدخدایی
کدخدایی: شورای نگهبان آماده همکاری با مجلس است
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نوشت: به رسم یکشنبه‌ها، دیروز در مجلس فرصتی شد تا با رئیس و نواب محترم و چند تن از نمایندگان جدید ملاقات داشته باشم. جوان بودن، داشتن طرح‌های جدید و دغدغه معیشت مردم از ویژگی‌های نمایندگان جدید بود که امیدوارم با تلاش و جدیت، آن‌ها را به ثمر برسانند. شورای نگهبان آماده همکاری است.
حمایت زودهنگام سخنگوی شورای نگهبان از طرح‌های نمایندگان جدید
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / عباسعلی کدخدایی / شورای نگهبان / مجلس یازدهم
حمایت زودهنگام سخنگوی شورای نگهبان از طرح‌های نمایندگان جدید
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به دیدارش با رییس، نواب رییس و برخی نمایندگان مجلس گفت که شورای نگهبان آماده همکاری با مجلس است.
روایت مجازی کدخدایی از دیدارش با قالیباف و نواب رئیس مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی / محمدباقر قالیباف / سخنگوی شورای نگهبان / کدخدایی / نمایندگان مجلس / مجلس
روایت مجازی کدخدایی از دیدارش با قالیباف و نواب رئیس مجلس
سخنگوی شورای نگهبان روایتی از دیدارش با رئیس و نواب رئیس مجلس را در فضای مجازی منتشر کرده است.
مجلس یازدهم از دید کدخدایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / شورای نگهبان / سخنگوی شورای نگهبان / کدخدایی / مجلس یازدهم / مجل
مجلس یازدهم از دید کدخدایی
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به دیدارش با رییس، نواب رییس و برخی نمایندگان مجلس گفت که شورای نگهبان آماده همکاری با مجلس است.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
خبر سیاسی
نشست ویژه کمیسیون تحقیق مجلس با وزارت اطلاعات درباره اعتبارنامه تاجگردون سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی از نشست ویژه این کمیسیون با نماینده وزارت اطلاعات درباره پرونده ‏اعتبارنامه منتخب گچساران خبر داد‎. حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ‏خبرگزاری تسنیم‎ ‎با اشاره به آخرین اخبار از وضع پرونده اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس ‏یازدهم، گفت: «کمیته‌ای پنج نفره در کمیسیون تحقیق مجلس برای بررسی پرونده اعتبارنامه تاجگردون، منتخب مردم ‏گچساران در مجلس یازدهم تشکیل شده است‎.» او با بیان اینکه ریاست این کمیته پنج نفره به عهده میرتاج‌الدینی است، ‏افزود: «قرار است …
همکاری مجلس و شورای نگهبان در حوزه جمعیت و معیشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / شورای نگهبان / عباسعلی کدخدایی / مجلس شورای اسلامی
همکاری مجلس و شورای نگهبان در حوزه جمعیت و معیشت
به گزارش مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان عصر امروز (چهارشنبه) پس از نشست مشترک رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان و اعضای این شورا در جمع خبرنگاران، گفت: جلسه امروز به دعوت اعضای شورای نگهبان جهت بیان نظرات و نکات اعضای شورا و همچنین استماع نظرات رئیس مجلس برگزار شد.
درخواست چالشی مهاجری از نمایندگان اصولگرا / مخالفت زنگنه با استخدام نمایندگان ادوار در وزارت نفت /  طلایی: احمدی‌نژاد مشغول رایزنی با شورای نگهبان است
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
درخواست چالشی مهاجری از نمایندگان اصولگرا / مخالفت زنگنه با استخدام نمایندگان ادوار در وزارت نفت / طلایی: احمدی‌نژاد مشغول رایزنی با شورای نگهبان است
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:جزئیات تصمیم هیات رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه‌ 3 منتخب / سلحشوری: زنان نماینده مجلس یازدهم با ما تفاوت رویکردی دارند / پیشنهاد سخنگوی حزب ندا به جریان اصلاحات / سرنوشت ارائه درس تربیت جنسی در مدارس و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
جزئیات لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان به روایت سخنگوی شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / عباسعلی کدخدایی / شورای نگهبان / نوجوانان
جزئیات لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان به روایت سخنگوی شورای نگهبان
فارس نوشت: سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان در جلسه شورای نگهبان بررسی و عدم مغایر با موازین شرع و قانون اساسی تشخیص داده شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
حمایت از کودکان و نوجوانان قانون شد
[شهروند] لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان پس از 9 سال از رفتن به مجلس، دیروز در شورای نگهبان تایید شد. پس از مدت‌ها انتظار فعالان حقوق کودکان و نمایندگان مجلس برای جلب نظر موافق اعضای شورای نگهبان، دیروز عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان خبر خوش را داد: «لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه شورای نگهبان بررسی شد. طبق نظر شورای نگهبان این لایحه با شرع و قانون اساسی مغایرتی ندارد و مورد تایید این شورا قرار گرفت.» روند طولانی تصویب و تایید این لایحه در سال‌های گذشته، محل بحث و نظر فراوان بوده است. از دو هفته پیش که ماجرای قتل رومینا اشرفی، دختر چهارده ساله تالشی به دست پدرش خبرساز شد، تعداد زیادی از فعالان حقوق زنان از شورای نگهبان که پیش از این …
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
یک گام مثبت سیاسی دیگر
ثمر فاطمی| رییس دستگاه قضا دیروز و پس از گذشت 8 ماه از وعده اجرای قانون جرم سیاسی، بخشنامه «لزوم اجرای عدالت و رسیدگی منصفانه به اتهامات مرتکبان جرایم سیاسی» را صادر کرد تا شاید بالاخره این قانون که سال 95 تصویب شده بود، اجرایی شود. در شرایطی که بارها مسوولان مختلف کشور ازجمله محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و حتی غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفته بودند که در کشور «مجرم سیاسی» یا «زندانی سیاسی» نداریم، رییس دستگاه قضا مهرماه سال گذشته و در جمع دانشجویانی که در اعتراض به اجرایی نشدن قانون جرم سیاسی، اعتقاد داشتند «هر حرفی که می‌زنیم، اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی است»، وعده داد و تاکید کرد که با اندکی صبر، این مساله را حل خواهد …
بازداشت یک مدیرکل ورزشی و اظهارات سخنگوی شورای نگهبان در پربازدیدهای حقوقی
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / پربازدیدترین خبرها / گزیده اخبار حقوقی و قضایی
بازداشت یک مدیرکل ورزشی و اظهارات سخنگوی شورای نگهبان در پربازدیدهای حقوقی
بازداشت یک مدیرکل ورزشی، اظهارات سخنگوی شورای نگهبان در خصوص حذف ۴ صفر از پول ملی و پیگیری پرونده «آسیه پناهی» پربازدیدترین خبرهای حقوقی و قضائی این هفته ایسنا بودند.
امام (ره) حق بزرگی گردن همه ما دارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / ارتحال امام خمینی / عباسعلی کدخدایی
امام (ره) حق بزرگی گردن همه ما دارد
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: امام (ره) حق بزرگی گردن همه ما دارد.
بررسی اعتبارنامه «تاجگردون» به هفته آینده موکول شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / اعتبارنامه تاجگردون / غلامرضا تاجگردون / محمد علیپور
بررسی اعتبارنامه «تاجگردون» به هفته آینده موکول شد
به گزارش مهر، محمد علیپور سخنگوی شعبه ۲ بررسی اعتبار نامه نمایندگان مجلس یازدهم گفت: اعتراضات به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در این شعبه بررسی شده است. ما منتظر دریافت پاسخ شورای نگهبان به استعلام شعبه هستیم.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
ماجرای ادعای جعلی‌بودن مدرک تحصیلی ۸ نماینده مجلس(فیلم)
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، با اشاره به اینکه شورای نگهبان موضوع مذکور را بررسی کرد، گفت: گویا این مطلب از سوی یکی از منتخبان مجلس دهم درباره رقیب انتخاباتی اش مطرح شده است و مستنداتی در این زمینه به ما ارائه نکرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تاج‌گردون منتظر رای شورای نگهبان
در جلسه علنی روز گذشته مجلس یازدهم، اعتبارنامه ۲۷۱ منتخب تایید شد و تنها تایید اعتبارنامه سید کاظم دلخوش، غلامرضا تاج‌گردون و حسین محمدصالحی از سوی شعب اعلام نشد.در همین رابطه سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات چند نماینده به اعتبارنامه منتخب گچساران، گفته که این شعبه مکاتبه‌ای را به شورای نگهبان فرستاده و منتظر اعلام شورای نگهبان است.محمد علیپور به «ایسنا» گفته: از کلیه نمایندگانی که اعتبارنامه‌شان به شعبه ۱۲ ارجاع شده بود تنها در یک مورد چند نماینده اعتراضی در خصوص اعتبارنامه جناب آقای تاج‌گردون داشتند، بعضی می‌خواهند این موضوع را به نوعی برجسته کنند و در فضای مجازی به آن دامن می‌زنند در حالی که این یک مسئله‌ عادی است. در آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هم قید شده که هر …
مجلس اعتراض به اعتبارنامه ۳ منتخب را از شورای نگهبان استعلام می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / مجلس شورای اسلامی / آذرشهر / تبریز / شورای نگهبان / مجلس یازدهم / صومعه سرا / غلامرضا تاج گردون / محمدحسین فرهنگی / اسکو
مجلس اعتراض به اعتبارنامه ۳ منتخب را از شورای نگهبان استعلام می‌کند
تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان اینکه مجلس اعتراض به اعتبارنامه ۳ منتخب را از شورای نگهبان استعلام می‌کند، گفت: شورای نگهبان باید به مجلس پاسخ دهد که مورد اعتراض به اعتبارنامه منتخبان در شورای نگهبان مطرح و بررسی شده است یا خیر.
توضیحات جدید درباره اعتراضات به اعتبارنامه تاجگردون و تهدید شدن برخی نمایندگان
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / غلامرضا تاجگردون / اعتبارنامه
توضیحات جدید درباره اعتراضات به اعتبارنامه تاجگردون و تهدید شدن برخی نمایندگان
ایسنا نوشت: سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات چند نماینده به اعتبارنامه منتخب گچساران گفت که این شعبه در همین رابطه مکاتبه‌ای را با شورای نگهبان کرده و منتظر اعلام شورای نگهبان است.
مهر تأیید بر مدرک نمایندگان جدید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
مهر تأیید بر مدرک نمایندگان جدید
اصغر صوفی ـ خبر‌نگار سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری روز گذشته به ادعای یکی از نمایندگان مجلس دهم درباره مخدوش بودن مدارک تحصیلی و حوزوی 8منتخب مجلس یازدهم پاسخ داد.  عباسعلی کدخدایی در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه «همشهری» در این‌باره گفت: آنچه به ما به‌صورت گزارش رسمی رسید، تنها منتخب تفرش بود و درباره مدرک تحصیلی دیگر منتخبان مجلس یازدهم مدارک رسمی به‌دست ما نرسیده است. وی درباره اظهارات اخیر اسدالله عباسی، سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس و نماینده رودسر در مجلس دهم، گفت: یکی از نمایندگان مجلس دهم …
کدخدایی: ایراد شورای نگهبان به لایحه حذف ۴ صفر از واحد پول ایران/ قصوری از شورای نگهبان درباره قانون حمایت از کودکان نبوده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / حذف چهار صفر / سخنگوی شورای نگهبان / کدخدایی
کدخدایی: ایراد شورای نگهبان به لایحه حذف ۴ صفر از واحد پول ایران/ قصوری از شورای نگهبان درباره قانون حمایت از کودکان نبوده است
شفقنا- نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز (شنبه) ۱۰ خردادماه آغاز شد. به گزارش شفقنا، عباسعلی کدخدایی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، اظهار کرد: برخی از مصوبات به دلیل فوریت، در زمان خود اطلاع رسانی شده است....
اولین نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان در سال ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اولین نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان در سال ۱۳۹۹
چرا آیت‌الله جنتی در افتتاحیه مجلس یازدهم حاضر نشد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آیت الله احمد جنتی / شورای نگهبان / عباسعلی کدخدایی
چرا آیت‌الله جنتی در افتتاحیه مجلس یازدهم حاضر نشد؟
به گزارش خبرآنلاین، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره دلیل عدم حضور آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در مراسم افتتاحییه مجلس یازدهم، گفت: افتتاحیه مجلس شورای اسلامی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و بر همین اساس تعداد کمی مهمان دعوت شده بود.
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به قتل فجیع رومینا | شورای نگهبان کوتاهی کرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به قتل فجیع رومینا | شورای نگهبان کوتاهی کرد؟
سخنگوی شورای نگهبان به قتل فجیع رومینا دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش واکنش نشان داد.
واکنش سخنگوی شورای نگهبان درباره قتل نوجوان تالشی: مجلس از سال ۹۷ می‌توانست این لایحه را تنظیم کند/  قصوری از سوی ما درباره‌ی این لایحه صورت نگرفته
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
واکنش سخنگوی شورای نگهبان درباره قتل نوجوان تالشی: مجلس از سال ۹۷ می‌توانست این لایحه را تنظیم کند/ قصوری از سوی ما درباره‌ی این لایحه صورت نگرفته
عباسعلی کدخدایی، درباره هجمه های وارد شده به شورای نگهبان پس از قتل نوجوان 13 ساله تالشی توسط پدرش، گفت : ما هم انزجار خود را از این جنایت اعلام می‌کنیم،از سال 97 تا الآن مجلس می‌توانست این لایحه را اصلاح کند، هیچ قصوری از سوی شورای نگهبان در بررسی و اعلام نظر درباره این لایحه صورت نگرفته است.
کدخدایی: لایحه حذف ۴ صفر دارای ابهامات است/ موضوع قتل نوجوان تالشی ارتباطی با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / حذف ۴ صفر از پول / سخنگوی شورای نگهبان / عباسعلی کدخدایی / قتل دختر تالشی
کدخدایی: لایحه حذف ۴ صفر دارای ابهامات است/ موضوع قتل نوجوان تالشی ارتباطی با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ندارد
به گزارش تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه ها، 9 مصوبه با توجه به رفت و برگشت هایی که با مجلس دهم داشتیم، مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ های آن به مجلس اعلام شده است.
نظر شورای نگهبان در مورد لایحه حذف چهار صفر اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
نظر شورای نگهبان در مورد لایحه حذف چهار صفر اعلام شد
بر اساس اعلام سخنگوی شورای نگهبان، لایحه حذف چهار صفر از پول ملی ابهاماتی دارد که برای اصلاح به مجلس ارجاع داده شده است.
ایراد شورای نگهبان به لایحه حذف ۴ صفر از واحد پولی کشور/ پیگیری ادعای مخدوش بودن مدارک تحصیلی برخی از منتخبان/ مذاکرات شورای نگهبان با مجلس یازدهمی‌ها درباره اصلاح قانون انتخابات
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / شورای نگهبان / کدخدایی
ایراد شورای نگهبان به لایحه حذف ۴ صفر از واحد پولی کشور/ پیگیری ادعای مخدوش بودن مدارک تحصیلی برخی از منتخبان/ مذاکرات شورای نگهبان با مجلس یازدهمی‌ها درباره اصلاح قانون انتخابات
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان از ایراد این شورا به لایحه حذف چهار صفر از واحد پولی کشور خبر داد و گفت: با وجود توضیحات رئیس بانک مرکزی در این خصوص همچنان برای اعضای…
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
عوامل خارج از کنترل
اصلاح‌طلبان در آستانه حاشیه‌نشینی سیاسی قرار دارند. از یک‌سو مجلس یازدهم را تمام و کمال از دست داده‌اند، از سوی دیگر چیزی تا پایان دوران ریاست‌جمهوری روحانی باقی نمانده و از طرفی هم مجموعه شرایط ایجاد شده اقبال به مشارکت بالا در انتخابات را به اندازه‌ای پایین آورده که احتمالا در چنین شرایطی اصلاح‌طلبان هستند که متضرر خواهند شد. این میان انتقادهای بدنه اجتماعی این جریان سیاسی، از آنها و حاملان آن را نیز نمی‌توان و نباید نادیده گرفت. از همین‌رو برخی اصلاح‌طلبان و رفرمیست‌های ایرانی که از قدرت ناامید شده‌اند، نگاهی به جامعه دارند و معتقدند برای اصلاحات نباید حتما و به هر قیمتی سراغ قدرت رفت. میان اصلاح‌طلبان البته طیف‌هایی با …
نشست خبری کدخدایی شنبه برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / دولت و مجلس / شورای نگهبان / سخنگوی / شنبه / کدخدایی
نشست خبری کدخدایی شنبه برگزار می‌شود
ایلنا: نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان شنبه برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
پرونده تخلف منتخبان روی میز وکلای ملت
شورای نگهبان با استناد به تفسیر خود از نظارت استصوابی درحالی حق ردصلاحیت کاندیداها پس از کسب آرای مردم برای ورود به مجلس را برای خود قایل شده که بسیاری از ناظران و نمایندگان مجلس معتقدند پس از آنکه فردی موفق به جلب آرای مردم می‌شود، این وظیفه مجلس و شعب رسیدگی به اعتبارنامه منتخبان است که به صلاحیت افراد و نواقص موجود در پرونده آنان و مدارک جدیدی که به دست آمده، رسیدگی کند اما شورای نگهبان چندان به این نظر اعتقادی ندارد؛ چنان‌که خود همچون ماجرای مینو خالقی راسا به پرونده سینا کمال‌خانی، منتخب تفرش برای مجلس یازدهم ورود کرد و از حضور او در پارلمان جلوگیری به عمل آورد. ماجرا اما به همین‌جا ختم نشد و روز سه‌شنبه اسدالله عباسی، سخنگوی هیات‌رییسه مجلس دهم از احراز تخلف …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
احراز صلاحیت در شورای نگهبان یا مجلس؟
دهمین دوره مجلس پیش از آنکه آغاز شود، با حاشیه‌ای بزرگ مواجه شد؛ ردصلاحیت مینو خالقی از سوی شورای نگهبان به‌ دلایلی عجیب، آن ‌هم پس از کسب رای مردم و اخذ مجوز ورود به پارلمان دهم ایران. حاشیه‌ای که یازدهمین دوره مجلس نیز آن را به‌ نحوی دیگر تجربه کرد؛ به این ترتیب که این‌بار دلیل ردصلاحیت نابهنگام منتخب جدید، نه چندان عجیب بود و نه برخاسته از تفاسیری خاص از مسائل اخلاقی علت مدرک تحصیلی بود. سینا کمال‌خانی منتخب تفرش در مجلس یازدهم که این روزها حرف و حدیث‌های بسیاری درباره چگونگی تاییدصلاحیتش هم مطرح شده، پس از افشای فقدان اعتبار مدرک تحصیلی‌اش و تایید این مهم از سوی شورای نگهبان و نه مجلس، اعتبارنامه‌اش باطل شد تا بار دیگر اصلاح‌طلبان پارلمان …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
چالش‌های اعتدال در بهارستان اصولگرایی
الهام برخوردارامروز بالاخره مجلس یازدهم فعالیت خودش را آغاز می‌کند و یازدهمی‌ها که اکثریت از جریان اصولگرایی هستند همچنان همراه با حواشی در رابطه با تعیین رئیس و هیئت رئیسه ۷ خرداد آغاز به کار می‌کنند. شاید در هیچ دوره‌ای از انتخابات مجلس قبل از شروع به کار تا این حد بهارستانی‌ها حواشی نداشته‌اند. درواقع منتخبان مجلس یازدهم از ماه‌ها قبل درگیر مسائلی بودند که معمولا بعد از آغاز به کار در‫مورد آنها تصمیم‌گیری می‌شد. اما قسمت اصلی و مهم مجلس تمام اصولگرای یازدهم چگونگی تعامل آن با دولت حسن روحانی است که رقیب آنها به شمار می‌رود.ماجرای تعامل قوه مقننه با قوه مجریه از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که مدعیان کسب صندلی ریاست از جمله محمدباقر قالیباف و مصطفی میرسلیم از رقبای حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تکلیف صفرهای پول ملی به زودی روشن می‌شود
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان از اعلام نظر نهایی این شورا درباره حذف چهار صفر از پول ملی در روزهای آینده خبر داد و گفت: لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی که بخشی از آن به حذف چهار صفر از پول ملی اختصاص دارد، در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته شورای نگهبان بررسی شد، اما به علت گستردگی موضوع و نیاز به بررسی‌های بیشتر، در نامه‌ای به مجلس درخواست مهلت ده روزه دیگری را کردیم. وی افزود: موضوع در جلسه روز چهارشنبه این هفته شورا بررسی و نظر نهایی درباره درباره حذف چهار صفر از پول ملی به زودی اعلام می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
کافه مجلس
  فردا تکلیف 4صفر مشخص می‌شود عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به بررسی لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات این شورا، گفت: مصوبه مجلس درباره لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات شورای نگهبان در حال بررسی است. وی افزود: لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی که بخشی از آن به حذف 4 صفر از پول ملی اختصاص دارد، در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته شورای نگهبان بررسی شد اما به‌علت گستردگی موضوع و نیاز به بررسی‌های بیشتر، در نامه‌ای به مجلس درخواست مهلت 10 روزه دیگری، علاوه بر مهلت 10 روزه اول کردیم. …
شورای نگهبان چهارشنبه درخصوص لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تشکیل جلسه می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / سخنگوی شورای نگهبان / کدخدایی / لایحه حذف چهار صفر از پول ملی / عباس کدخدایی
شورای نگهبان چهارشنبه درخصوص لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تشکیل جلسه می‌دهد
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان از اعلام نظر نهایی این شورا درباره حذف چهار صفر از پول ملی در روزهای آینده خبر داد.
طرح دوفوریتی مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت تایید شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / شورای نگهبان / قانون اساسی / عباسعلی کدخدایی / رژیم صهیونیستی
طرح دوفوریتی مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت تایید شد
تهران-ایرنا- سخنگوی شورای نگهبان در توییتی اعلام کرد: طرح دو فوریتی «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت» در شورای نگهبان تایید شد.
کدخدایی: مقاومت ادامه خواهد داشت
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / آمریکا / ایران و آمریکا / تنش ایران و آمریکا / شورای نگهبان / کدخدایی
کدخدایی: مقاومت ادامه خواهد داشت
شفقنا- سخنگوی شورای نگهبان در توییتر خود نوشت: مجددا حربه زنگ زده تحریم از سوی رژیم آمذیکا علیه وزیر کشور و برخی فرماندهان نیروی انتظامی به کار گرفته شد. ترامپ باید بداند این گونه تحریمها مانند تحریم برخی از...
تحریم جدید خللی در عزم مردم برای مبارزه با سیاست‌های آمریکا  ایجاد نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / عباسعلی کدخدایی / وزیر کشور / آمریکا / سخنگوی شورای نگهبان / فرماندهان نیروی انتظامی / تحریم های جدید
تحریم جدید خللی در عزم مردم برای مبارزه با سیاست‌های آمریکا ایجاد نمی‌کند
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه وزیر کشور و فرماندهان ناجا گفت:این تحریم‌ها هیچ خللی در عزم جدی مردم در مبارزه علیه سیاست‌های…
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
واکنش تند کدخدایی به تازه‌ترین تحریم آمریکا علیه ایران + توئیت
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه توییتر خود به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.
گزارش توئیتری کدخدایی از نشست امروز شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / کدخدایی
گزارش توئیتری کدخدایی از نشست امروز شورای نگهبان
ایلنا: عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توئیتر مطلبی درباره نشست اخیر این شورا منتشر کرد.
شورای نگهبان زیر بار شفاف شدن تصمیمات خود نمی رود/ تنها راه چاره ورود رهبری به موضوع است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / شورای نگهبان / عباسعلی کدخدایی
شورای نگهبان زیر بار شفاف شدن تصمیمات خود نمی رود/ تنها راه چاره ورود رهبری به موضوع است
قاسم میرزایی‌نیکو نماینده دماوند در روزنامه اعتماد نوشت:آغازگر غائله، سخنگوی شورای نگهبان بود. ابتدا آقای کدخدایی گفت که عمده نمایندگان به دلایل «مالی و اقتصادی» ردصلاحیت شده‌اند و رییس مجلس در صحن علنی اظهارات او را رد کرد و گفت که تعداد نمایندگانی که مسائل مالی در پرونده آنان وجود دارد، به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
استخوان لای زخم
آغازگر غائله، سخنگوی شورای نگهبان بود. ابتدا آقای کدخدایی گفت که عمده نمایندگان به دلایل «مالی و اقتصادی» ردصلاحیت شده‌اند و رییس مجلس در صحن علنی اظهارات او را رد کرد و گفت که تعداد نمایندگانی که مسائل مالی در پرونده آنان وجود دارد، به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. پس از رییس مجلس نوبت به نمایندگان رسید تا فارغ از مرزبندی‌های مرسوم سیاسی به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان اعتراض کنند. اعتراض هم کردند اما راه به جایی نبردند و اتهامات این‌بار از تریبون رسانه ملی که...
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به احتمال حمله آمریکا به نفتکش های ایران
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / عباسعلی کدخدایی / شورای نگهبان
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به احتمال حمله آمریکا به نفتکش های ایران
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: آزادی تجارت از جمله اصول قدیمی و شناخته شده حقوق بین‌الملل است و دولت‌ها حق ندارند در اجرای آن مانع تراشی کنند.
مزاحمت در حق آزادی تجارت، عواقب پشیمان کننده‌ای برای امریکا دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / سخنگوی شورای نگهبان
مزاحمت در حق آزادی تجارت، عواقب پشیمان کننده‌ای برای امریکا دارد
سخنگوی شورای نگهبان گفت: آزادی تجارت از جمله اصول قدیمی و شناخته شده حقوق بین الملل است و دولت ها حق ندارند در اجرای آن مانع تراشی کنند.
دولت‌ها حق ندارند در اجرای آزادی تجارت مانع تراشی کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / تجارت / حقوق / دولت / شورای نگهبان / عباسعلی کدخدایی
دولت‌ها حق ندارند در اجرای آزادی تجارت مانع تراشی کنند
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: آزادی تجارت از جمله اصول قدیمی و شناخته شده حقوق بین‌الملل است و دولت‌ها حق ندارند در اجرای آن مانع تراشی کنند.
خبر خوش برای معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / کدخدایی / معلمان
خبر خوش برای معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی
کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از تایید قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در این شورا خبر داد.
قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی در شورای نگهبان تائید شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / فرهنگیان / معلمان حق التدریس
قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی در شورای نگهبان تائید شد
ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان از تایید قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در این شورا خبر داد.
جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح قانون انتخابات
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح قانون انتخابات
قبلا عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده بود که «مصوبه مجلس درباره قانون انتخابات از جهات مختلف دارای ابهامات گوناگون، ایرادات شرعی و قانونی است.»
واکنش مطهری‌ به اظهارات ‌سخنگوی شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / رد صلاحیت علی مطهری / عباسعلی کدخدایی / علی مطهری
واکنش مطهری‌ به اظهارات ‌سخنگوی شورای نگهبان
روزنامه شرق نوشت: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، روز گذشته در گفت‌وگو با این روزنامه درباره علت ردصلاحیت علی مطهری گفت: «کارشناسان مواردی را که در پرونده است مطرح می‌کنند. برخی آقایان مواردی را که ما به آنها استناد نکرده‌ایم، ولی در پرونده بوده به‌عنوان دلیل ردصلاحیت می‌گویند که درست نیست. در شورای نگهبان اعضا خیلی از مواردی را که در پرونده ذکر شده، قبول نمی‌کنند. ممکن است یکی، دو مورد که قطعی شده باشد به استناد آن بحث صلاحیت را مطرح کنند. ایشان با یکی از همکاران ما صحبت کرده و در آن فرصت برخی مطالب مطرح و بحث شده است. همان روز که تشریف آوردند، خبرنگاران هم در شورا حضور داشتند، می‌توانستند از خبرنگاران نیز برای حضور در آن جلسه دعوت کنند تا همه موارد …
 کنایه مطهری به سال‌های حضور کدخدایی در انگلستان | اگر می‌گفتم هرچه شما می‌فرمایید تأیید می‌شدم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
 کنایه مطهری به سال‌های حضور کدخدایی در انگلستان | اگر می‌گفتم هرچه شما می‌فرمایید تأیید می‌شدم
جدال لفظی علی مطهری با شورای نگهبان و به ویژه سخنگوی آن چندی است که به برنامه ای منظم تبدیل شده است و پاسخ یکدیگر را بدون تاخیر می دهند؛ آن هم به تندی.
سلحشوری: یک نماینده به‌خاطر حضور در مراسم بزرگداشت طالقانی رد صلاحیت شد/ میرزایی: درباره حصر صحبت کردم، گفتند ضد نظام هستی
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
سلحشوری: یک نماینده به‌خاطر حضور در مراسم بزرگداشت طالقانی رد صلاحیت شد/ میرزایی: درباره حصر صحبت کردم، گفتند ضد نظام هستی
نمایندگان مجلس دهم در آخرین تصمیم خود خواستند قانونی تصویب کنند که دلایل رد صلاحیت شورای نگهبان مشخص شود. این مصوبه هنوز به شورای نگهبان نرفته بود، دبیر و سخنگوی شورا در اظهار نظری اعلام کردند آن را رد خواهند کرد، زیرا هیجانی است. روزنامه‌های اصولگرا همچون کیهان و جوان این طرح را انتقام از شورای نگهبان خواندند. رویداد۲۴ در گفت‌وگویی با دو ۲ نماینده مجلس برخی از رد صلاحیت‌ها را بررسی کرده و نشان داده تا چه اندازه به تصویب این قانون نیاز بوده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •