یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
سرگئی ورشینین
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بشار اسد و پوتین / روسیه و سوریه
رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین
به گزارش مهر به نقل از سانا، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه این کشور و هیات همراه آنان دیدار کرد.
تمدید دوره مأموریت معاونان وزیر امور خارجه روسیه
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
تمدید دوره مأموریت معاونان وزیر امور خارجه روسیه
رئیس جمهوری روسیه مدت مأموریت "سرگئی ورشینین"، بعنوان معاون وزیر خارجه این کشور را برای مدت یک سال دیگر تمدید کرد و پیش از این نیز چنین حکمی برای دو معاون دیگر "سرگئی لاوروف" صادر کرده بود.
روسیه خواهان آتش‌بس در لیبی شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / آتش بس لیبی / تحولات لیبی / روسیه
روسیه خواهان آتش‌بس در لیبی شد
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) با اشاره به بحران لیبی، اظهار کرد که کشورش دستیابی به آتش‌بس در لیبی را نخستین گام برای حل و فصل بحران این کشور می‌داند.
روسیه: تصمیم ترکیه برای تبدیل ایاصوفیه به مسجد مساله داخلی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / ترکیه / روسیه / ایاصوفیه استانبول
روسیه: تصمیم ترکیه برای تبدیل ایاصوفیه به مسجد مساله داخلی است
سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه ضمن تأکید بر اهمیت میراث فرهنگی جهانی، گفت تصمیم ترکیه برای تبدیل ایاصوفیه استانبول به مسجد، مساله داخلی این کشور است و هیچکس نباید در آن دخالت کند.
واکنش روسیه به حادثه اخیر در تاسیسات هسته‌ای نطنز
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / روسیه / ایران / سرگئی ورشینین / سازمان انرژی اتمی ایران
واکنش روسیه به حادثه اخیر در تاسیسات هسته‌ای نطنز
معاون وزیر خارجه روسیه خواستار پرهیز از شتابزدگی در هرگونه اظهارنظر نسبت به حادثه اخیر در تاسیسات هسته‌ای نطنز در ایران شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ایران و روسیه / حادثه نطنز
روسیه خواستار اجتناب از قضاوت‌های شتابزده درباره حادثه نطنز شد
به گزارش فارس، «سرگئی ورشینین»، معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه خواستار اجتناب از قضاوت‌های شتابزده درباره حادثه در تأسیسات هسته‌ای نطنز شد.
تکاپوی سیاسی روسیه و آمریکا در سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / بحران سوریه / قانون قیصر / روسیه و آمریکا / جیمز جفری / سرگئی ورشینین
تکاپوی سیاسی روسیه و آمریکا در سوریه
جیمز جفری اخیرا گفته است که دلیل کاهش ارزش پول ملی سوریه، اقدامات آمریکاست و از یک پیشنهاد جدید کاخ سفید به بشار اسد برای حل این بحران پرده برداشت. پیشنهادی که البته از سوی دولت سوریه رد شد. اما حاکی از افزایش توجه آمریکا به سوریه بود.
لیبی و سوریه، محور گفت‌وگوی معاون لاوروف و سفیر قاهره در مسکو
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / سوریه / سرگئی ورشینین / لیبی / مصر
لیبی و سوریه، محور گفت‌وگوی معاون لاوروف و سفیر قاهره در مسکو
معاون وزیر خارجه روسیه و سفیر قاهره در مسکو در خصوص وضعیت سوریه و خاورمیانه و نیز حل و فصل‌ بحران لیبی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
راهکار سیاسی تنها راه حل و فصل بحران یمن است
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / وزارت امور خارجه / جنگ یمن / علی اصغر خاجی / سرگئی ورشینین
راهکار سیاسی تنها راه حل و فصل بحران یمن است
ایلنا: دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی در گفت وگو با معاون امور بین الملل وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که راهکار سیاسی تنها راه حل و فصل بحران…
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / روسیه و ترکیه و سوریه / سرگئی ورشینین
نشست مجدد هیئت‌های ترک و روس برای بررسی وضعیت ادلب
ایلنا: آنکارا، پایتخت ترکیه میزبان دور جدیدی از مذاکرات دو هیئت ترک و روس برای بررسی آخرین تحولات استان ادلب در سوریه است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / روسیه / سوریه / وزارت امور خارجه / منازعه جدید نظامی ترکیه و سوریه
ایران و روسیه بر حمایت از فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه تاکید کردند
مسکو - ایرنا- سفیر ایران در روسیه با سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد و دو طرف بر حمایت از فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه تاکید کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / روسیه / ادلب / سوریه
عملیات حلب و ادلب محور دیدار فرستاده پوتین و اسد در دمشق
تهران-ایرنا- "الکساندر لاورنتیف" فرستاده ویژه رییس‌جمهوری و "سرگئی ورشینین" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در دیدار با بشار الاسد در خصوص عملیات پاکسازی مناطق مختلف سوریه از جمله «حلب» و «ادلب» در شمال غرب سوریه از اشغال گروه‌های تروریستی تأکید کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
بشار اسد بر لزوم کنترل دولت بر تمامی شهرها تاکید کرد
شفقنا- بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بر ضرورت بازپس‌گیری تمامی اراضی شمال شرق کشور توسط دولت سوریه تاکید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که بشار اسد امروز (دوشنبه) با الکساندر لاورنتیو، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و نیز سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه سوریه دیدار کرد. دو طرف در این دیدار […]
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
روسیه: کنترل میدان‌های نفتی سوریه باید برعهده دمشق باشد  
شفقنا- معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به طرح واشنگتن برای گسترش مأموریت نظامی در سوریه به بهانه محافظت از میدان‌های نفتی این کشور تأکید کرد که کنترل این مناطق باید بر عهده دمشق باشد. «سرگئی ورشینین» معاون...
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
واکنش مسکو به طرح گسترش دوباره حضور نظامی آمریکا در سوریه
سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد مسکو در رابطه با مسئله نفت سوریه با آمریکا همکاری نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / روسیه / سوریه / سرگئی ورشینین
نفت سوریه باید به دست مردم این کشور اداره شود نه آمریکا
معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور هرگز در خصوص مسأله نفت سوریه با آمریکا همکاری نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / روسیه / سوریه / ترکیه / سرگئی ورشینین
روسیه از آغاز عقب نشینی نیروهای کُردی از شمال سوریه خبر داد
معاون ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که عقب نشینی نیروهای کُردی از شمال سوریه بر اساس توافق صورت گرفته با ترکیه در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
مسکو: نیازی به منطقه "امن" در شمال سوریه نیست
سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه ایجاد منطقه امن در شمال سوریه تحت نظارت سازمان ملل را اقدامی بی‌فایده خواند. ورشینین همچنین از آمریکا خواست اشغالگری در التنف را پایان دهد و گفت: حضور ارتش آمریکا در این منطقه غیرقانونی است این منطقه متعلق به سوریه است
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
تاکید اسد بر خروج نیرو‌های آمریکایی و ترکیه‌ای
بشار اسد امروز، جمعه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه و هیئت همراه وی در دمشق دیدار و گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
روسیه: کارشکنی آمریکا در حل و فصل اوضاع سوریه ادامه دارد
شفقنا- معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، سخنان “مایک پامپئو” درباره مقصر بودن دولت سوریه در حملات شیمیایی در استان لاذقیه، به روند حل و فصل سیاسی اوضاع در این کشور آسیب می‌رساند. به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “سرگئی ورشینین” معاون وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
روسیه: اعزام نیروی آمریکایی بیشتر به خاورمیانه، به حل مشکلات منطقه کمکی نمی کند
شفقنا- معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، اعزام نیروهای آمریکایی مازاد به خاورمیانه و تقویت توانمندی‌های نظامی واشنگتن در منطقه کمکی به حل مشکلات خلیج‌ فارس متشنج نمی‌کند. به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ورشینین، معاون...
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
فرستاده ویژه پوتین با بشار اسد دیدار کرد
"الکساندرلاورنتیف" فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه و "سرگئی ورشینین" معاون وزیر خارجه این کشور روز جمعه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / سرگئی ورشینین / ایران / روسیه / سوریه
مسکو: تاریخ دیدار آتی سران ایران، روسیه و ترکیه مشخص نیست
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: تاریخ دیدار آتی سران ایران، روسیه و ترکیه مشخص نیست.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
مسکو خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها در خلیج فارس شد
شفقنا- معاون وزیر خارجه روسیه خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها در خلیج فارس شد . به گزارش مهر به نقل از تاس، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه در خصوص تنش آفرینی های اخیر آمریکا در خلیج فارس، از تمامی کشورها خواست خویشتنداری کرده و تأکید کرد که اقدام نظامی در این منطقه پذیرفتنی نخواهد بود. معاون وزیر […]
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
مسکو: هیچ معامله‌ای با واشنگتن و اسرائیل در مورد سوریه وجود ندارد
معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که هیچ معامله‌ای با واشنگتن و تل آویو در مورد سوریه وجود ندارد. سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: صحبت از هیچ معامله ای نیست. چراکه این معامله به منزله تجارت کردن است. ما برای تحقق ثبات و سازش در سوریه تلاش می‌کنیم، همانطور که رویکرد ما در تمامی منطقه اینگونه است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲
عملیات آزادسازی ادلب آغاز می‌شود
سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه در کنفرانس امنیتی مونیخ در آخرین موضع‌گیری این کشور در خصوص گروه‌های تروریستی در ادلب سوریه اعلام کرد: ما به آنان اعلام آتش بس نمی کنیم و بزودی آنان را هدف حملات خود قرار خواهیم داد. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •