سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
سفر ظریف به نیویورک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
اعتراض روسیه به عدم صدور ویزا برای ظریف
سخنگوی وزارت خارجه روسیه به اقدام اخیر آمریکا مبنی بر عدم صدور روادید برای وزیر امور‏خارجه کشورمان اعتراض کرد.به گزارش پایگاه خبری ام‏بی‏اس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز گذشته اعلام کرد از اقدام اخیر آمریکا مبنی بر عدم صدور وزیر برای محمدجواد ظریف، وزیر امور‏خارجه ایران متعجب شده است در‏حالی‏که قرار بوده ظریف در نهم ژانویه در شورای امنیت سازمان ملل سخنرانی کند. به گزارش ایسنا، محمد‏جواد ظریف روز سه‌شنبه درباره اخبار مربوط به صادرنشدن ویزای وی برای سفر به نیویورک و شرکت در اجلاسی در شورای امنیت سازمان ملل گفت: آنچه ما خبر داریم این است که وزیر خارجه آمریکا در تماس با دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است که ما فرصت نداشتیم برای محمد‏جواد ظریف ویزا صادر کنیم و ویزا صادر نخواهیم کرد و …
آیا سفر محمد جواد ظریف به نیویورک منتفی شد؟
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بین‌المللی
آیا سفر محمد جواد ظریف به نیویورک منتفی شد؟
سازمان ملل خبر داد که ایالات متحده آمریکا ویزا ظریف را برای شرکت در جلسه شورای امنیت صادر نخواهد کرد.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
آمریکا برای ظریف روادید حضور در نشست سازمان ملل صادر نکرد
آمریکا از صدور روادید برای وزیر امور خارجه ایران برای سخنرانی در یکی از نشست‌های سازمان ملل خودداری کرد.
  ایران و آمریکا  سفر ظریف به نیویورک  عدم صدور ویزا برای ظریف
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
تصمیم‌گیری برای گام پنجم
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سردار قاسم سلیمانی قهرمان جهان مبارزه با تروریسم، خشونت و افراطی‌گری بود.سیدعباس موسوی روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوالی درمورد پیام آمریکا به ایران از طریق سفارت سوئیس خاطرنشان کرد: این پیام، نامه‌ای از طرف وزیر خارجه آمریکا بود که خارج از روال دیپلماتیک، تشریفات دیپلماتیک و بی‌ادبانه بود. ما هم این نامه را بررسی کردیم و با پاسخی که شایسته مقامات آمریکایی بود و در سطح پایین‌تر از حد تصور آنها پاسخ دادیم .وی گفت: هنوز برای آقای ظریف بابت سفر به آمریکا ویزایی صادر نشده است.به گزارش ایسنا، موسوی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که گفته شده هیئتی از عمان برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا به تهران سفر کرده ولی هیچ کدام از مقامات ایرانی آنها …
انتظارات از سفر ظریف به نیویورک را بالا نبریم
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ / سیاسی
انتظارات از سفر ظریف به نیویورک را بالا نبریم
محمدجواد ظریف در 9 ژانویه به نیویورک سفر می‌کند. این چهارمین سفر امسال ظریف به عنوان مرد اول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به نیویورک است و به خاطر تنش‌هایی که بین ایران و آمریکا پس از خروج آمریکا از برجام در منطقه ایجاد شده با حواشی زیادی همراه شده است. جدا از بحث تنش‌های فعلی روابط ایران و آمریکا، گمانه‌زنی محافل رسانه‌ای نیز این سفر را مانند سفرهای قبلی ظریف حساس کرده است.
دست پر ظریف
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / سیاسی
دست پر ظریف
در خبرها آمده است که ظریف تا چند روز دیگر برای شرکت در نشست فوق‌العاده‌ای که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل برگزار می‌شود به نیویورک سفر می‌کند. درمورد این سفر تحلیل های مختلفی بیان می شود.
هفته شلوغ دیپلماسی ظریف
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / سیاسی
هفته شلوغ دیپلماسی ظریف
وزیر امور خارجه ایران روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذارد. محمد جواد ظریف دیشب عازم مسکو شد تا با مقامات روس دیدار و گفت‌وگو داشته باشد، در روزهای پیش رو باید در نشست گفت‌وگوهای منطقه‌ای تهران حاضر باشد و احتمالا پس از آن عازم نیویورک شود تا در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد شرکت کند. گمانه زنی‌های زیادی در خصوص دلایل سفر محمدجواد ظریف به روسیه و آمریکا وجود دارد و برخی تحلیلگران معتقدند که این سفرها می‌تواند آغازی بر گشایش کانال‌هایی میان ایران و آمریکا باشد.
اتمام حجت در آمریکا؛ بدبینی‌ها و خوش بینی‌ها در سفر ظریف به نیویورک
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / سیاسی
اتمام حجت در آمریکا؛ بدبینی‌ها و خوش بینی‌ها در سفر ظریف به نیویورک
وزیر امور خارجه در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان جمهوری اسلامی ایران با مقامات ارشد روسیه در صدر هیاتی روزگذشته عازم مسکو شد. تا در مورد مسائل مربوط به روابط دوجانبه و آخرین تحولات بین‌المللی گفت‌وگو کند. اما سفر ظریف به مسکو همه آن چیزی نیست که وزیر خارجه ایران قرار است انجام دهد، بلکه اخباری مبنی براین موضوع به گوش می‌رسد که ظاهرا او تا چند روز دیگر عازم نیویورک خواهد شد.
در صورت اخذ روادید 
وزیر خارجه به نیویورک می‌رود
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
در صورت اخذ روادید وزیر خارجه به نیویورک می‌رود
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امشب به منظور گفت‌وگو‌های دو جانبه به مسکو سفر می‌کند.
  مسکو  نیویورک  وزارت امور خارجه  وزیر امور خارجه  وزیر خارجه
موسوی اعلام کرد: سفر ظریف به نیویورک در صورت صدور روادید
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بین‌المللی
موسوی اعلام کرد: سفر ظریف به نیویورک در صورت صدور روادید
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به دعوت به عمل آمده از وزیر خارجه ایران برای شرکت در نشست فوق العاده‌ای به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل، گفت که در صورتی روادید صادر شود، ظریف به نیویورک خواهد رفت.
آخرین آمار از صلاحیت داوطلبان انتخابات/آمریکا به دنبال نفت سوریه/توصیه ای درباره بودجه۹۹ و...
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
آخرین آمار از صلاحیت داوطلبان انتخابات/آمریکا به دنبال نفت سوریه/توصیه ای درباره بودجه۹۹ و...
عملیات آزادسازی کشتی ربوده شده و اطفای حریق در رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین/ تایید صلاحیت ۳ هزار و۵۹۳ داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران/ نظر رئیس دیوان محاسبات درباره لایحه بودجه ۹۹ و توصیه به دولت/ توضیحات سخنگوی وزارت خارجه در مورد سفر ظریف به مسکو و نیویورک و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یکشنبه، هشتم دی ماه ۱۳۹۸ است.
  مهمترین اخبار سیاسی ایسنا  رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه  انتخابات 98  9 دی  تشییع پیکر خلبان شهید رحمانی
ارتباط سفر ظریف به نیویورک با پیشنهادات ژاپن / آیا بالاخره رایزنی ها نتیجه می دهد؟
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
ارتباط سفر ظریف به نیویورک با پیشنهادات ژاپن / آیا بالاخره رایزنی ها نتیجه می دهد؟
سفیر سابق ایران در لندن بر این باور است که سفر محمد جواد ظریف برای مبنا است که مجالی به افکار عمومی داده شود تا از زبان وزیر امور خارجه ایران توجیه شوند که اگر حرکتی از سوی آمریکایی‌ها انجام شود، ایران آماده مذاکره و همکاری است
برنامه سفر غیرمنتظره ظریف به نیویورک/ آیا ایران قبل از انتخابات مجلس راهی برای مذاکره با آمریکا خواهد یافت؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
برنامه سفر غیرمنتظره ظریف به نیویورک/ آیا ایران قبل از انتخابات مجلس راهی برای مذاکره با آمریکا خواهد یافت؟
روزنه دیپلماسی برای مذاکره ایران و آمریکا به سرعت درحال بسته شدن است و اگر کاهش تنش بین تهران و واشنگتن تا پیش از انتخابات مجلس ایران کلید نخورده باشد، شانس موفقیت به طور فاحشی کاهش خواهد یافت. در این وضعیت گفته می‌شود ظریف قرار است برای شرکت در یک نشست معمولی شورای امنیت در ژانویه به نیویورک سفر کند. سوال اینجاست که آیا ایران به دنبال یافتن راهی برای مذاکره پیش از انتخابات مجلس است؟
  سفر ظریف به نیویورک  مذاکره ایران و آمریکا  رابطه ایران و آمریکا  درگیری نظامی ایران و آمریکا
ظریف برای شرکت در اجلاس ویژه شورای امنیت به نیویورک می‌رود
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
ظریف برای شرکت در اجلاس ویژه شورای امنیت به نیویورک می‌رود
سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر احتمالی محمد جواد ظریف به نیویورک خبر داد و گفت: در صورت مهیا شدن شرایط (صدور روادید) وزیر امور خارجه ایران اواسط دی ماه برای شرکت در اجلاس ویژه شورای امنیت به نیویورک سفر می کند.
ظریف ۱۹ دی به نیویورک سفر می کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
ظریف ۱۹ دی به نیویورک سفر می کند
محمدجواد ظریف ۱۹ دی برای شرکت در نشست سازمان ملل عازم نیویورک می شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
مذاکرات ظریف با وزیر خارجه عمان در مسقط
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که روز گذشته در راس هیئتی به مسقط سفر کرده با «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.دور اول رایزنی‌های دو وزیر خارجه انجام شد. این رایزنی‌ها در راستای رایزنی‌های دوجانبه مستمر بین مقامات ۲ کشور صورت گرفته است. وزیر خارجه عمان ۱۱ آذر ماه سفری ۲ روزه به ایران داشت و با مقامات ایرانی از جمله وزیر خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش فارس، ‌یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان ۳۰ اردیبهشت ماه به منظور انجام سفری چند ساعته به تهران آمد و با همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد و پنجم مرداد ماه نیز برای دومین بار به تهران سفر و با ظریف دیدار کرد. البته وزرای خارجه ایران و عمان شهریور سال جاری در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک …
رایزنی وزیر خارجه هند با ظریف در تهران
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
رایزنی وزیر خارجه هند با ظریف در تهران
این نخستین سفر وزیر خارجه جدید هند به تهران است. وزرای خارجه هند و ایران آبان ماه‌سال جاری در حاشیه هجدهمین نشست ‏سران غیرمتعهدها در باکو با هم دیدار کردند و در مورد مسائل مختلف به تبادل‌نظر پرداختند. ظریف و همتای هندی مهر ماه ‏سال‌جاری در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرده بودند‎.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
بدون مذاکره مبادله کردیم
«محسن بهاروند» دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه گفت: آمریکایی‌ها اول می‌گفتند ما مذاکره بکنیم که چگونه تبادل کنیم، ولی ما معتقد بودیم مبادله زندانیان جزو کارهایی است که می‌شود بدون مذاکره انجام داد. وی در گفت‏و‏گویی، فرایند مبادله مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی با ژئووانگ تبعه‌ آمریکایی را تشریح کرده است.«محسن بهاروند» در گفت‏و‏گو با ایرنا موضوع زندانیان و اتباع ایرانی را «چند‏بعدی» توصیف کرد و گفت: این موضوع، ابعاد قضایی، کنسولی، سیاسی، دیپلماتیک، انسان‌دوستانه و امنیتی را دربرمی‌گیرد. لذا تصمیم‌گیری در این باره نیازمند هماهنگی‌هایی است و کاری پیچیده، سخت و زمان‌بر است. یک جنبه دیگر آن هم خانواده‌ها هستند که نگران هستند.وی افزود: ما همه این ابعاد را در نظر داشتیم و معتقد بودیم و هستیم …
ظریف: طرح ۴ ماده‌ای مکرون حاوی دیدگاه‌های ما نیست
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
ظریف: طرح ۴ ماده‌ای مکرون حاوی دیدگاه‌های ما نیست
شفقنا- وزیر امور خارجه گفت: طرح ۴ ماده‌ای مکرون حاوی دیدگاه‌های ما نیست. محمد جواد ظریف در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به مذاکرات انجام شده در سفر رئیس جمهور به نیویورک با طرف اروپایی اظهار...
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
ظریف: بحث خروج اروپا از برجام مطرح نیست
محمد جواد ظریف در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به مذاکرات انجام شده در سفر رئیس جمهور به نیویورک با طرف اروپایی اظهار کرد: هم‌زمان با این تلاش‌ها، ترامپ در مجمع عمومی سازمن ملل اعلام کرد قصد ندارد تحریم‌ها را کم کند. این موضع ترامپ ۱۸۰ درجه مخالف آن بود که اروپایی‌ها از قول ترامپ به ما می‌گفتند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
ظریف به تهران بازگشت
شفقنا- وزیر امور خارجه پس از سفری ۱۰ روزه به نیویورک وارد ایران شد. محمدجواد ظریف پس از سفر به مقر سازمان ملل متحد برای شرکت در هفتادوچهارمین نشست مجمع عمومی این سازمان، حضور و سخنرانی در نشست‌های مختلف و ده‌ها دیدار با مقامات خارجی و انجام چندین مصاحبه و نشست‌های رسانه‌ای وارد تهران شد. ظریف در بازگشت به تهران […]
فیلم | پرده برداری ظریف از پیام ترامپ به ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / بین‌المللی
فیلم | پرده برداری ظریف از پیام ترامپ به ایران
محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران که برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده بود، پیش از ترک نیویورک از پیام ترامپ به ایران پرده‌برداری کرد.
  محمدجواد ظریف  دونالد ترامپ
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
عیادت "مجازی" ظریف از روانچی
وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین روز سفر خود به نیویورک به صورت مجازی از مجید روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل متحد که این روزها به خاطر بیماری در بیمارستانی در نیویورک بستری است ملاقات کرد و در جریان روند درمان او قرار گرفت.