دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
شبکه الجزیره
۱۴ ساعت قبل
آماده‌باش امنیتی در مصر!
مناطق و شهرهای مختلف مصر شاهد آماده‌باش امنیتی کمی قبل از موعد تظاهراتی است که فراخوان آن از سوی اپوزیسیون این کشور داده شده است. به گزارش الجزیره، ‌به دنبال فراخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای تظاهرات علیه عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر و اوضاع اقتصادی و سیاسی کشور، مناطق و شهرهای مختلف مصر شاهد آماده‌باش امنیتی پیش از موعد تظاهرات است. فراخوان این تظاهرات را محمد علی، پیمانکار مصری کلید زده است. وی در مصاحبه‌ای با شبکه الجزیره اعلام کرد که خشم بی‌سابقه‌ای در مردم مصر وجود دارد. وی از شهر بارسلونا که در حال حاضر در آنجا اقامت دارد، اعلام کرد که مردم مصر شاهد صحنه‌های تخریب خانه‌ها طی دوره‌های اخیر بوده‌اند و دیگر از بیان خشم خود …
تظاهرات کنندگان مصری یک خودرو پلیس را به آتش کشیدند
۲۰ ساعت قبل / مصر / تظاهرات / الجیزه
تظاهرات کنندگان مصری یک خودرو پلیس را به آتش کشیدند
شبکه الجزیره از برگزاری تظاهرات در الجیزه مصر و به آتش کشیدن یک خودرو پلیس به دست تظاهرات کنندگان خبر داد.
۲۲ ساعت قبل
رسانه انگلیسی: آمریکا منزوی شده و جهان با احیای تحریم‌های ایران مخالف است
شبکه الجزیره انگلیسی در گزارشی ضمن تاکید بر چرایی مخالفت متحدان اروپایی آمریکا با ادعایش درباره احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بر انزوای جهانی واشنگتن تاکید کرد.
۳۷ ساعت قبل
بازاریابی انتخاباتی ترامپ در خلیج‌فارس
درحالی‌که تنها 43روز به انتـــــــــــخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده، تلاش‌های دولت ترامپ برای خلق دستاوردی دیپلماتیک و استفاده از آن در رقابت‌های پیش‌رو به شکل قابل توجهی شدت گرفته است. به گزارش شبکه الجزیره، دولت ترامپ امیدوار است در 2پرونده «عادی‌سازی روابط عربی-اسرائیلی» و «بحران قطر در خلیج‌فارس» طی یک‌ماه آینده به نتایج ملموسی دست یابد. این در حالی است که توافق عادی‌سازی کشورهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی برخلاف انتظار حامیان ترامپ، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی آمریکا …
نمایش کم‌ رمق کاخ سفید
۴ روز قبل
نمایش کم‌ رمق کاخ سفید
سیاوش فلاح پور_خبرنگار مراسم امضای توافقنامه صلح میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، اگرچه برای ساعاتی در صدر اخبار تمام رسانه‌های منطقه خاورمیانه قرار گرفت، اما نتوانست بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های آمریکایی داشته باشد. این در حالی است که به‌نظر می‌رسد هدف ترامپ از برگزاری این مراسم، تقویت کمپین انتخاباتی‌‌اش مقابل جو بایدن، نامزد دمکرات بوده است. او روز گذشته را «روزی غیرعادی» و مقدمه «ظهور خاورمیانه جدید» توصیف کرد. خبرنگار شبکه الجزیره در این‌باره گفت: کاخ سفید تلاش دارد با انتشار تدریجی …
فریدمن: واکنش رهبران فلسطینی به طرح صلح ترامپ بچگانه بود
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / رژیم صهیونیستی / فلسطین / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
فریدمن: واکنش رهبران فلسطینی به طرح صلح ترامپ بچگانه بود
تهران -ایرنا - «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر گفت: واکنش رهبران فلسطینی به طرح صلح ترامپ بچگانه بود.
الجزیره: کشورهای جهان خواستار آزادی زندانیان سیاسی در عربستان شدند
۵ روز قبل
الجزیره: کشورهای جهان خواستار آزادی زندانیان سیاسی در عربستان شدند
شبکه الجزیره از درخواست دهها کشور از رژیم سعودی برای آزادی زندانیان سیاسی دربند خود خبر داد.
روایت الجزیره از توافق سازشکاران عرب با صهیونیست‌ها پیش از مراسم امضا در کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / امضای توافق اعراب و اسراییل / توافق اعراب و اسراییل / شبکه الجزیره
روایت الجزیره از توافق سازشکاران عرب با صهیونیست‌ها پیش از مراسم امضا در کاخ سفید
به گزارش الف به نقل از شبکه الجزیره تقویت روابط رژیم صهیونیستی در زمینه سیاسی و اقتصادی با امارات از یک‌سو و بحرین از سوی دیگر تحت نظارت آمریکا در حال اوج‌گیری است. همانطور که پیشتر در رسانه‌ها اعلام شد مراسم رسمی امضای توافق میان رژیم اسرائیل با سازشکاران عرب روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر به وقت واشنگتن در کاخ سفید برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / طالبان / افغانستان و چالش دو دولت همزمان
الجزیره: هیأت افغان و طالبان سه شنبه مستقیم مذاکره می‌کنند
تهران- ایرنا - شبکه الجزیره قطر دوشنبه شب گزارش داد که هیأت افغان و طالبان روز سه شنبه اولین جلسه مستقیم مذاکره را در دوحه برگزار می‌کنند.
چرا ولی‌عهد ابوظبی شخصا برای امضای توافق سازش با تل‌آویو به آمریکا نرفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / محمد بن زاید / ولی عهد ابوظبی / سفر به آمریکا / غیبت / علت / الجزیره / توافق صلح / رژیم صهیوینستی
چرا ولی‌عهد ابوظبی شخصا برای امضای توافق سازش با تل‌آویو به آمریکا نرفت؟
پایگاه خبری شبکه الجزیره با انتشار گزارشی ، علل احتمالی عدم سفر ولی‌عهد ابوظبی به آمریکا برای امضای توافق صلح با رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / آسیای غربی / اسماعیل هنیه / رژیم صهیونیستی / فلسطین / موشک
شبکه الجزیره: مقاومت فلسطین قادر به ساخت موشک با قدرت تخریب بالاست
تهران - ایرنا - شبکه "الجزیره" قطر در برنامه‌ای با عنوان «آنچه پنهانی بزرگی است»، با نمایش دستاوردهای یگان‌های «مهندسی و ساخت» تیپ‌های «القسام» شاخه نظامی «جنبش حماس»، از توانایی این یگان‌ها در ساخت موشک با قدرت تخریب بالا خبر داد.
افشاگری الجزیره از پشت‌پرده توافق اسرائیل با عرب‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اسرائیل / عادی سازی روابط با اسرائیل
افشاگری الجزیره از پشت‌پرده توافق اسرائیل با عرب‌ها
شبکه الجزیره در برنامه‌ای از ائتلاف امنیتی و نظامی میان رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های عربی برای محاصره مقاومت فلسطین در غزه خبر داد.
افشای ائتلاف رژیم اسرائیل با برخی از رژیم‌های عربی برای خلع سلاح مقاومت فلسطین
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
افشای ائتلاف رژیم اسرائیل با برخی از رژیم‌های عربی برای خلع سلاح مقاومت فلسطین
شبکه الجزیره جزئیات ائتلاف امنیتی و نظامی بین رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی در رابطه با اوضاع غزه و اعمال فشار شدید برای خلع سلاح مقاومت فلسطین را فاش کرد.
افشاگری الجزیره درباره ائتلاف میان رژیم صهیونیستی و برخی اعراب برای محاصره مقاومت غزه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / غزه / مقاومت فلسطین
افشاگری الجزیره درباره ائتلاف میان رژیم صهیونیستی و برخی اعراب برای محاصره مقاومت غزه
شبکه الجزیره در برنامه‌ای از ائتلاف امنیتی و نظامی میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی برای محاصره مقاومت فلسطین در غزه خبر داد.
هنیه: کوشنر خواهان دیدار با رهبران حماس بود؛ ما قبول نکردیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / حماس / اسماعیل هنیه / فلسطین / قطر
هنیه: کوشنر خواهان دیدار با رهبران حماس بود؛ ما قبول نکردیم
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین در گفت‌و‌گو با شبکه الجزیره به تحولات اخیر در غزه و تلاش رژیم صهیونیستی برای تحمیل شروط خود بر گروه‌های مقاومت پرداخت.
صدور احکام حبس ابد برای ۱۲ رهبر اخوان المسلمین مصر
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اخوان المسلمین / مصر / محمد بدیع
صدور احکام حبس ابد برای ۱۲ رهبر اخوان المسلمین مصر
شبکه الجزیره به صدور احکام حبس برای رهبران گروه اخوان المسلمین مصر اشاره کرد.
حامی برجام هستیم/ در تحولات مدیترانه شرقی در کنار آلمان هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / انگلیس / ایران / بن والاس
حامی برجام هستیم/ در تحولات مدیترانه شرقی در کنار آلمان هستیم
وزیر دفاع انگلیس در گفتگویی با شبکه الجزیره با اشاره به حمایت لندن از برجام، تاکید کرد که این توافق سبب بهبود اوضاع در منطقه خلیج فارس می شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نقشه‌های تل‌آویو برای حضور دایمی در باب‌المندب
[یوسف حمود -الخلیج آنلاین] پس از آنکه امارات روابط خود را با اسراییل رسمی و علنی کرد، به دنبال توسعه این روابط و همچنین افزایش نفوذ خود در منطقه است؛ ولو اینکه این افزایش نفوذ به ضرر دولت‌های دیگر ازجمله یمن باشد. به نظر می‌رسد هدف امارات از ورود به ائتلاف نظامی یمن به رهبری عربستان پاسخ مثبت به حکومت قانونی در این کشور نبود بلکه هدف اصلی آن سیطره بر بنادر و سواحل یمن بوده، آنچه که در طول 6‌ سال جنگ یمن، کاملا مشخص شده است. اقدامات امارات در مورد ایجاد پایگاه‌های نظامی و جاسوسی برای خود در یمن پنهان نبود، اما اعلام روابط اخیر آن با اسراییل سوالاتی را به دنبال دارد مبنی بر اینکه آیا یمن با توجه به جایگاه استراتژیک مهمی که در اختیار دارد، به مرکز جاسوسی اسراییل تبدیل می‌شود …
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
گزارش سی‫ان‫ان از فشار ترامپ بر شاه سعودی
پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‫ان‫ان عربی نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در گفت‫‫وگوی تلفنی روز یکشنبه با سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی، او را تحت فشار قرار داده تا برای بهبود شکاف ایجاد شده بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مذاکره کند.به گزارش ایرنا، عربستان، مصر، امارات و بحرین، تابستان سال ۲۰۱۷ میلادی با متهم کردن قطر به حمایت گسترده از تروریسم، روابط سیاسی و اقتصادی خود با این کشور را قطع کردند.این کشورها، برای ازسرگیری روابط ۱۳ شرط برای قطر تعیین کردند که محدود کردن روابط با ایران و تعطیل کردن شبکه الجزیره از جمله این شرایط بود.قطر این شروط را رد کرد و به دنبال آن این کشورها تحریم‌های سختگیرانه‌ای علیه دوحه به اجرا گذاشتند.در حالی ترامپ شاه سعودی را برای مذاکره تحت فشار قرار داده که با …
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
داشتن یک مسلسل در هر خانه‌
[شهروند]  بخش رسانه امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق از آغاز همزمان عملیات امنیتی در بغداد و بصره برای مصادره سلاح‌های بدون مجوز به دستور نخست‌وزیر این کشور خبر داد. به گزارش سایت شبکه الجزیره، بخش رسانه امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق اعلام کرد عملیات گسترده‌ای با حضور یگان‌های ارتش و پلیس برای مصادره سلاح‌های بدون مجوز در استان بصره آغاز شده و قرار است پنج روز ادامه یابد. این، دو هفته بعد از سفر نخست‌وزیر عراق به بصره است. گروه اطلاع‌رسانی امنیتی در بیانیه خود آورده است که نیروهای ارتش، نیروهای پیاده نظام، نیروهای گارد و پلیس در عملیات بصره شرکت دارند. در همین حال، خبرگزاری آناتولی به نقل از یک افسر در فرماندهی اتاق عملیات بصره گزارش داد که این عملیات …
گزارش الجزیره از بند جنجالی توافق ابوظبی و تل‌آویو درباره مسجدالاقصی؛ خیانت بزرگ حاکمان امارات
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / اسرائیل / اخبار "امارات"
گزارش الجزیره از بند جنجالی توافق ابوظبی و تل‌آویو درباره مسجدالاقصی؛ خیانت بزرگ حاکمان امارات
شبکه الجزیره طی گزارشی اعلام کرد که طبق شواهد٬ تجزیه مسجدالاقصی بخشی از نقشه رژیم صهیونیستی در محتوای توافق با امارات است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سفر کوشنر به کشورهای عربی / کوشنر
کوشنر از تحرکاتش با شیخ نشینان برای سازش با تل آویو سخن گفت
به گزارش مهر، جرد کوشنر مشاور رئیس جمهور آمریکا به شبکه الجزیره گفت: دیپلماسی در پشت پرده توافق اسرائیل با امارات بود و امیدواریم که بحران خلیج فارس(میان دوحه و چهار کشور عربی) هم با دیپلماسی حل و فصل شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
توافق حماس و اسرائیل برای آرام‌سازی غزه!
دفتر رئیس جنبش حماس در نوار غزه در بیانیه‌ای از دست‌یابی به تفاهماتی با رژیم صهیونیستی برای آرام‌سازی اوضاع در مرزهای غزه و پایان دادن به تنش در این منطقه خبر داد. خبرگزاری فلسطینی الصفا گزارش داد که در بیانیه دفتر یحیی سنوار، رئیس حماس در غزه آمده است که این تفاهمات پس از تماس‌ها و رایزنی‌های گسترده که آخرین مورد آن تلاش‌های محمد العمادی سفیر قطر در نوار غزه بود، حاصل شده است. جنبش حماس اعلام کرد که در همین راستا، قرار است پروژه‌هایی عمرانی در نوار غزه انجام شود که موجب کمک به فلسطینیان برای مقابله با بحران کرونا خواهد شد. خبرگزاری آناتولی نیز ضمن اشاره به این خبر تاکید کرد که بر این اساس، قرار است رژیم صهیونیستی گذرگاه‌های غزه را بازگشایی کرده و در مقابل …
معاون وزیر خارجه آمریکا: اختلافات میان کشورهای عربی تنها به سود ایران است
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / آمریکا / اختلاف کشورهای عربی / ایران / تنش ایران و آمریکا / کشنر / کشورهای عربی / معاون وزیر خارجه آمریکا
معاون وزیر خارجه آمریکا: اختلافات میان کشورهای عربی تنها به سود ایران است
شفقنا- معاون وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که اختلافات میان کشورهای عربی تنها به سود ایران است. دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در گفت‌وگو با شبکه الجزیره مدعی شد که اختلاف میان کشورهای...
آمریکا: بایستی گام‌های موثری در زمینه اصلاحات در لبنان برداشته شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / قطر / لبنان / عربستان سعودی / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه
آمریکا: بایستی گام‌های موثری در زمینه اصلاحات در لبنان برداشته شود
تهران – ایرنا - «دیوید شنکر» معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاورمیانه، دوشنبه شب(به وقت محلی) در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر گفت: بایستی گام‌های موثر و بزرگی در زمینه اصلاحات در لبنان برداشته شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / امارات و اسرائیل / انفجار در ابوظبی / انفجار در دبی / انفجارهای امارات
شبکه الجزیره از افزایش شمار کشته‌های انفجارهای امارات خبر داد
به گزارش فارس، شبکه الجزیره، امروز (دوشنبه)، گزارش داد که به دنبال دو انفجاری که امارات امروز شاهد آن بود، سه تن کشته‌ شده‌اند.
تودهنی مجری الجزیره به عامل استخبارات عربستان به خاطر ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / عربستان سعودی / ایران / یمن / مجری تلویزیون / شبکه الجزیره
تودهنی مجری الجزیره به عامل استخبارات عربستان به خاطر ایران
مجری الجزیره زمانی که جیری ماهر، عامل استخبارات سعودی مدعی بود ایران باعث به وجود آمدن مشکلات در یمن شده با استناد به ویکی لیکس اثبات کرد این عربستان است که در یمن حضور دارد و دخالت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / ایران و عراق / صادرات برق به عراق
ایران بازار برق عراق را از دست خواهد داد؟
به گزارش ایسنا، ایران یکی از صادرکنندگان دیرینه برق به عراق است بعد از کش و قوس‌های فراوان ۱۵ خرداد با امضای قرارداد دوساله متعهد به صادرات برق به این کشور شد. نوزدهم اردیبهشت‌ امسال وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن قصد دارد برای حمایت از دولت جدید عراق، معافیت ۱۲۰ روزه‌ای به این کشور برای ادامه واردات برق از ایران اعطا کند. پیش از این در ۸ اردیبهشت‌، شبکه الجزیره گزارش کرده بود که آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید کرده،عراق از سال ۲۰۱۸ معافیت‌های مکرر آمریکا برای واردات گاز و برق ایران را دریافت کرده است.
اتهام قبرس به شبکه الجزیره برای جعل خبرهای اعطای پاسپورت طلایی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
اتهام قبرس به شبکه الجزیره برای جعل خبرهای اعطای پاسپورت طلایی
وزیر کشور جمهوری قبرس نیکوس نوریس شبکه قطری «الجزیره» را به تحریف حقایق مربطو به اعطای پاسپوت طلایی توسط قبرس متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
افسر سابق موساد: تماس با امارات از ۲۰۰۵ آغاز شد
مسئول جذب جاسوسان موساد در جهان گفت که سال ۲۰۰۵، سفری به امارات داشته و این نخستین سفر یک مسئول عالی رتبه از دستگاه موساد به امارات بوده است. به گزارش ایسنا، به نقل از عربی ۲۱، دیوید میدان، مسئول جذب جاسوسان موساد در جهان گفت که در این سال تماس‌های محرمانه آغاز شد و به همین دلیل، توافق صلحی که اخیراً میان تل آویو و ابوظبی اعلام شد، نتیجه سال‌های مدید فعالیت محرمانه بود. میدان که مدیریت پرونده اسیران اسرائیلی به اسارت گرفته شده توسط نیروهای مقاومت را برعهده داشت، در مصاحبه‌ای طولانی با روزنامه اسرائیل هیوم گفت: از زمانی که آریل شارون، نخست وزیر وقت تصمیم به تعیین مئیر داگان به عنوان رئیس موساد در سال ۲۰۰۲ گرفت،‌ بر دو ماموریت تاکید کرد: توسعه روابط با جهان عرب و ایجاد توانمندی‌های محرمانه برای …
الجزیره: نتانیاهو به طور ناگهانی جلسه کابینه را ترک کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
الجزیره: نتانیاهو به طور ناگهانی جلسه کابینه را ترک کرد
شبکه الجزیره در خبری فوری اعلام کرد که نتانیاهو دقایقی پیش جلسه کابینه در خصوص کرونا را به طور ناگهانی ترک کرده است. این شبکه گزارش داد که نتانیاهو برای پیگیری موضوعی بسیار مهم که به قول او «ملی» خوانده شده این جلسه را ترک کرده است.
شکست قطعنامه ضد ایرانی آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شکست قطعنامه ضد ایرانی آمریکا
شبکه الجزیره در گزارشی می‎گوید پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت به رای گذاشته شد که تنها ۲ رای مثبت داشت و با شکست مواجه شد.
حماس: امارات پاداش جنایت‌های رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین را داد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
حماس: امارات پاداش جنایت‌های رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین را داد
سخنگوی جنبش حماس در واکنش به عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل گفت که این توافق، تل آویو را برای انجام جنایات بیشتر علیه مردم فلسطین تشویق خواهد کرد. او به شبکه الجزیره گفت: اعلام این توافق به منزله پاداش مجانی اشغالگران برای جنایاتش علیه مردم فلسطین بود و این عادی‌سازی، همچون فرو کردن چاقو بر بدن آرمان فلسطین است و اشغالگران اسرائیلی را به انجام دشمنی بیشتر در حق مردم فلسطین تشویق خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / روسیه و عربستان / کمک به لبنان
تاکید روسیه و عربستان بر کمک به لبنان
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و فیصل بن فرحان، همتای سعودی‌اش در این تماس تلفنی بر همبستگی دو کشور با لبنان دوست به خصوص در پی انفجار بیروت تاکید کرده و از تصمیم خود برای حمایت همه جانبه از ملت لبنان جهت عبور از تبعات این فاجعه خبر دادند.
شمار بازداشتی های پرونده انفجار بیروت به ۱۹ تن رسید
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / انفجار / شبکه الجزیره / بیروت / انفجار مهیب بیروت
شمار بازداشتی های پرونده انفجار بیروت به ۱۹ تن رسید
تهران- ایرنا- وزیر اطلاع رسانی لبنان از افزایش شمار مسوولان بازداشتی در ارتباط با انفجار روز سه شنبه بندر بیروت به ۱۹ تن و احتمال استعفایش خبر داد.
آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی به صدا در آمد
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / لبنان / شبکه الجزیره / فلسطین
آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی به صدا در آمد
تهران- ایرنا- رسانه ها روز جمعه از به صدا در آمدن آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی و هم مرز با لبنان خبر دادند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
عروس آتش
رسانه‌های خبری از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر بیروت، پایتخت لبنان خبر دادند. در حالی که شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان روی داده است.با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد انفجار در یکی از انبار‌های مواد منفجره و آتش‌زا واقع در بندر بیروت رخ داده است.تصاویر و ویدئو‌های منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود.بر اساس گزارش‌ها بیروت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شهری جنگ زده تبدیل شد. برخی رسانه‌ها حادثه بیروت را با واقعه هیروشیما مقایسه کرده‌اند و آن …
حمله به دفتر الجزیره در مالزی به خاطر پخش یک مستند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مهاجران / مالزی / شبکه الجزیره / روزنامه‌نگاری / کوالالامپور
حمله به دفتر الجزیره در مالزی به خاطر پخش یک مستند
تهران – ایرنا – مقام‌های امنیتی مالزی به دفاتر شبکه تلویزیونی الجزیره در کوالالامپور و دو شبکه محلی در قالب تحقیقات در مورد تهیه یک مستند این شبکه که طی آن ادعای بدرفتاری با کارگران خارجی در این کشور در جریان شیوع کرونا مطرح شده است، حمله کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
انفجارهای مهیب در بیروت
رسانه‌های لبنان از وقوع انفجار شدید در بندر شهر بیروت به دلایل نامعلومی خبر دادند که بر اثر آن، صدها نفر زخمی شده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های خبری از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر بیروت، پایتخت لبنان خبر دادند. در حالی که شبکه «سی‌ان‌ان» امریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان روی داده است. با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد انفجار در یکی از انبارهای مواد منفجره و آتش‌زا واقع در بندر بیروت رخ داده است. تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / تعطیلی الجزیره در مالزی / شبکه الجزیره
مالزی محتویات دفاتر شبکه الجزیره را مصادره و آن را به "فتنه‌افکنی" متهم کرد
مقامات مالزی امروز، سه‌شنبه محتویات و سیستم‌های کامپیوتر موجود در دفاتر شبکه قطری الجزیره در کوآلالامپور را مصادره کردند. گفته می‌شود این اقدام در چارچوب تحقیقات درباره اتهامات فتنه‌انگیری و افترا انجام شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
لبنان لرزید
عصر روز گذشته انفجاری مهیب در نزدیکی سواحل بیروت، سراسر این شهر را به لرزه درآورد. شبکه المیادین مدعی شد انفجار مواد نیترات در یکی از کانتینرهای موجود در بندر شماره 12 بیروت علت وقوع این حادثه بوده است. لحظاتی بعد اما شبکه الجزیره در خبری فوری اعلام کرد این انفجار در نزدیکی منزل سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان رخ داده است، آن هم به فاصله چند روز پیش از اعلام حکم دادگاه لبنان درباره پرونده ترور رفیق حریری. همچنین در پی این انفجار بزرگ که ده‌ها فیلم از نقاط مختلف بیروت آن را به تصویر کشیده، بخشی از …
خشم مقامات مالزی از الجزیره / بازرسی از دفتر الجزیره و توقیف کامپیوترها
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
خشم مقامات مالزی از الجزیره / بازرسی از دفتر الجزیره و توقیف کامپیوترها
شبکه الجزیره فیلمی مستند را پخش کرده که در آن مدعی شده مالزی دست به تبعیض نژادی در تعامل با مهاجران غیرقانونی می‌زند و این تبعیض نژادی در خصوص گام‌های مقابله با کرونا مشاهده شده؛ مساله‌ای که انتقادات و نارضایتی گسترده در مالزی را در پی داشته است.
عکس: استودیو شبکه الجزیره پس از انفجار
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
عکس: استودیو شبکه الجزیره پس از انفجار
پس از انفجار امروز در بیروت و خسارات وارد شده به امکان نزدیک به این انفجار، به استودیو الجزیره نیز خساراتی وارد شد.
(ویدئو و تصاویر) وقوع انفجار مهیب در بیروت لبنان با ده‌ها کشته و صد‌ها زخمی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / انفجار در بیروت / بیروت لبنان / انفجار در لبنان
(ویدئو و تصاویر) وقوع انفجار مهیب در بیروت لبنان با ده‌ها کشته و صد‌ها زخمی
رسانه‌های لبنان از وقوع انفجار شدید در بندر شهر بیروت به دلایل نامعلومی خبر دادند که بر اثر آن، صد‌ها نفر زخمی شده‌اند. با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد انفجار در یکی از انبار‌های مواد منفجره و آتش‌زا واقع در بندر بیروت رخ داده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
وقوع دو انفجار بزرگ در بیروت+ویدیو / رویترز: حداقل ده نفر کشته شده اند / مقام امنیتی لبنان: علت حادثه، انفجار مواد منفجره قوی بوده نه ترقه ها
رسانه‌ها از شنیده شدن صدای انفجار در شهر بیروت،پایتخت لبنان خبر دادند. شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می دهد انفجار در یکی از انبارهای مواد منفجره (مانند طرقه) واقع در بندر بیروت رخ داده است. شبکه المیادین لبنان نیز با تأیید وقوع انفجار در بندر بیروت، گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد، این انفجار تروریستی نیست. شبکه الجزیره خسارت‌های مالی وارد شده به محل انفجار و مناطق اطراف را سنگین دانسته است. با این حال هنوز از خسارت‌های جانی این حادثه تا لحظه تنظیم خبر، گزارشی منتشر نشده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
حمله پلیس مالزی به دفتر شبکه الجزیره قطر
نیرو‌های پلیس مالزی در چارچوب تحقیق در رابطه با یک برنامه تلویزیونی درباره برخورد با کارگران خارجی فاقد مدارک در دوره شیوع ویروس کرونا، به دفتر شبکه الجزیره در پایتخت این کشور حمله کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری بین ایران و عربستان سعودی است
نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است.»به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ادعا کرد که اسلام آباد تمامی تلاش خود را برای ممانعت از بروز درگیری مستقیم میان ایران و عربستان به کار گرفته و موفق نیز شده است. او به شبکه الجزیره گفت که میانجیگری پاکستان میان تهران و ریاض همچنان ادامه دارد و این واسطه‌گری پیشرفت آهسته‌ای دارد. عمران خان در ادامه تاکید کرد: بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است. او در خصوص ترکیه نیز گفت که اسلام‫آباد خواهان توسعه همکاری‌های اقتصادی با ترکیه و بهبود روابط دو جانبه است. عمران خان همچنین در …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
وزیران خارجه ایران و امارات
از نگاه الجزیرهشبکه الجزیره با مورد توجه قرار دادن محورهای گفت‌وگوی اخیر وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی، این گفت‌وگو را کم سابقه تلقی کرد.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی گفت‌وگویی کم سابقه درباره موضوعات متعدد دوجانبه و در سطح منطقه از جمله شیوع ویروس کرونای جدید داشته‌اند. در یک کنفرانس ویدیویی که روز یکشنبه میان وزرای خارجه این دو کشور برگزار شد و با تبریک عید قربان نیز همراه بود، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی به همتای ایرانی اش گفت که تقویت همکاری دوجانبه در مقابله با کووید-۱۹ اهمیت دارد.محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در پیامی توئیتری درباره این گفت‫و‫گو نوشت که گفت‫و‫گوی ویدئویی مهم، صریح …
گزارش شبکه الجزیره از رزمایش سپاه + فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
گزارش شبکه الجزیره از رزمایش سپاه + فیلم
شبکه الجزیره: تهران رسانه‌ها را غرق تصاویر این رزمایش کرد، چرا که می‌خواست همه جهان آنها را مشاهد کنند و اول از همه واشنگتن.
یمن|ادامه جنگ مزدوران عربستان و امارات/ تحکیم سیطره جدایی‌طلبان بر «سقطری»
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
یمن|ادامه جنگ مزدوران عربستان و امارات/ تحکیم سیطره جدایی‌طلبان بر «سقطری»
شبکه الجزیره از تحکیم سیطره نظامی نیروهای مورد حمایت امارات بر منطقه مهم سقطری در یمن خبر داد.
ببینید | گزارش شبکه الجزیره از قدرت‌نمایی ایران در رزمایش نظامی سپاه پاسداران
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سپاه پاسداران / رزمایش / واشنگتن
ببینید | گزارش شبکه الجزیره از قدرت‌نمایی ایران در رزمایش نظامی سپاه پاسداران
جام نیوز منتشر کرد: تهران رسانه‌ها را غرق تصاویر این رزمایش کرد، چرا که می‌خواست همه جهان از جمله واشنگتن آن ها را مشاهده کنند.
" گفت‌وگوی کم سابقه " وزیران خارجه ایران و امارات از نگاه الجزیره
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محمد جواد ظریف / عبدالله بن زائد آل نهیان / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در جهان
" گفت‌وگوی کم سابقه " وزیران خارجه ایران و امارات از نگاه الجزیره
شبکه الجزیره با مورد توجه قرار دادن محورهای گفت‌وگوی اخیر وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی، این گفت‌وگو را کم سابقه تلقی کرد.
کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / الجزیره / رآکتور هسته ای امارات / شرکت کره ای کپکو
کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...
به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری شبکه الجزیره٬ کارشناسان بین‌المللی طی انتشار گزارشی در زمینه خطرات زیست‌محیطی ناشی از راه اندازی رآکتورهای هسته‌ای در امارات هشدار دادند. چندی پیش امارات از راه اندازی اولین راکتور هسته ای در خاک این امارت شیخ نشین حاشیه خلیج فارس (با کمک های فراوان شرکت کره ای) خبر داد.
خط و نشان عربی-ترکی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خط و نشان عربی-ترکی
سیاوش فلاح‌پور ـ خبرنگار روز گذشته وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای شدیداللحن خواستار توقف دخالت‌های ترکیه در مسائل داخلی جهان عرب و کنارگذاشتن «توهم استعمار» از سوی این کشور شد. این بیانیه در پاسخ به مصاحبه خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه با شبکه الجزیره قطر منتشر شده؛ مصاحبه‌ای که در آن حملات بی‌سابقه‌ای علیه امارات و سیاست‌های منطقه‌ای این کشور مطرح شده است. آکار در بخشی از این مصاحبه و در تهدیدی آشکار می‌گوید: ابوظبی از سازمان‌های تروریستی که علیه امنیت ملی ترکیه اقدام می‌کنند حمایت کرده و …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
ترکیه رسماً امارات را تهدید کرد!
ترکیه، اقدامات امارات در لیبی را محکوم و اعلام کرد آنکارا در زمان و مکان مناسب ابوظبی را مجازات خواهد کرد. خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه با شبکه الجزیره قطر گفت: ابوظبی مرتکب اقدامات خرابکارانه‌ای در لیبی و سوریه شده است. باید این سوال را از ابوظبی پرسید که انگیزه‌اش برای این اقدامات خصمانه چیست. وی تهدید کرد: در زمان و مکان مناسب امارات را مجازات خواهیم کرد. اظهارات آکار در زمانی ایراد شده که تنش میان کشورهای دخیل در لیبی بیشتر شده است. ترکیه از دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس واقع در غرب حمایت می‌کند و مصر، امارات و عربستان از ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر در شرق لیبی حمایت می‌کنند. آکار گفت: به مصر توصیه می‌کنم از اظهاراتی که به نفع صلح در لیبی نیست و موجب …
لفاظی‌های وزیر اماراتی علیه ترکیه ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سوریه / ابوظبی / شبکه الجزیره / آنکارا / لیبی / خلوصی آکار / ترکیه
لفاظی‌های وزیر اماراتی علیه ترکیه ادامه دارد
تهران - ایرنا - در ادامه جنگ لفظی ابوظبی و آنکارا درباره مسایل منطقه‎‌ای، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به سخنان وزیر دفاع ترکیه که از دخالتهای مخرب امارات در دیگر کشورهای خاورمیانه انتقاد کرده بود، واکنش نشان داد .
جنگ، تحریم و تاراج منابع ملی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
جنگ، تحریم و تاراج منابع ملی
سیاوش فلاح‌پور ـ خبرنگار بار دیگر زمزمه‌های تکرار درگیری نظامی در استان ادلب سوریه بالا گرفته است؛ استانی که ظاهرا قرار نیست حتی پس از پایان جنگ داخلی هم رنگ ثبات و آرامش را به‌خود ببیند! به گزارش شبکه الجزیره، طی 3روز گذشته بمباران روستاهای واقع در جنوب و جنوب غربی استان ادلب از سر گرفته شده؛ مناطقی که پس از پایان درگیری‌های شدید نظامی در زمستان سال گذشته، مشمول آتش‌بس روسیه و ترکیه شده بودند. گروه‌های مسلح حاضر در ادلب این حملات را «نشانه‌ای از اراده نظام سوریه و روسیه برای تحریک تحریرالشام …
وزیر دفاع ترکیه: بدون توقف حمایت‌ها از حفتر، لیبی روی ثبات را نخواهد دید
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / لیبی / حلوصی آکار / وزیر دفاع ترکیه / خلیفه حفتر
وزیر دفاع ترکیه: بدون توقف حمایت‌ها از حفتر، لیبی روی ثبات را نخواهد دید
وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه با شبکه الجزیره، خواستار توقف حمایت برخی از کشورهای عربی و اروپایی از تشکیلات موسوم به «ارتش ملی لیبی» شد.
بندهای نسخه جدید توافق ریاض افشا شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عربستان / امارات متحده عربی / یمن
بندهای نسخه جدید توافق ریاض افشا شد
فارس نوشت:پایگاه خبری شبکه الجزیره، امروز (سه‌شنبه)، به نقل از یک «منبع دولتی» بندهای نسخه جدید توافق ریاض میان «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) و دولت مستعفی یمن را فاش کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تبادل آتش میان اسراییل و حزب‌الله
برخی منابع خبری از درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی و رسانه‌های رژیم صهیونیستی از وقوع «حادثه امنیتی» در مرز خبر می‌دهند. به گزارش فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل شبکه «کان» در پیام‌هایی توییتری از تبادل آتش در مرز لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند. پیش‌تر رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از سخنگوی ارتش این رژیم از وقوع یک «حادثه امنیتی» در مرز لبنان خبر دادند. «اسکای نیوز» گزارش کرد، بین رزمندگان حزب‌الله و نظامیان صهیونیست در «مزارع شبعا» تبادل آتش صورت گرفته است. شبکه الجزیره از شنیده شدن صدای انفجارهایی در نزدیکی مرز لبنان - فلسطین اشغالی خبر داد. بنا بر گزارش این شبکه ارتش رژیم صهیونیستی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
شلیک موشک‌های ضد زره از سمت لبنان به نیروهای اسراییل
برخی منابع خبری از درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی و رسانه‌های رژیم صهیونیستی از وقوع «حادثه امنیتی» در مرز خبر می‌دهند. رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل شبکه «کان» در پیام‌هایی توییتری از تبادل آتش در مرز لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند. به گزارش فارس، پیشتر رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از سخنگوی ارتش این رژیم از وقوع یک «حادثه امنیتی» در مرز لبنان خبر دادند. «اسکای نیوز» گزارش کرد، بین رزمندگان حزب‌الله و نظامیان صهیونیست در «مزارع شبعا» تبادل آتش صورت گرفته است. شبکه الجزیره از شنیده شدن صدای انفجارهایی در نزدیکی مرز لبنان-فلسطین اشغالی خبر داد. بنا بر گزارش این شبکه ارتش رژیم صهیونیستی در حال …
شبکه الجزیره از پایان حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خبر داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / درگیری / لبنان / حزب الله لبنان / رژیم صهیونیستی
شبکه الجزیره از پایان حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خبر داد
تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی الجزیره عصر روز دوشنبه از پایان حملات ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خبر داد.
از تو خسته شدیم!
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
از تو خسته شدیم!
همزمان با ادامه دادرسی پرونده فساد اقتصادی نتانیاهو، اعتراضات خیابانی علیه ریاست او بر دولت رژیم صهیونیستی نیز ادامه دارد؛ آن هم در شرایطی که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد میزان نارضایتی عمومی از عملکرد نخست‌وزیر در بحران کرونا بسیار بالاست. طی 2شب گذشته، هزاران تن از شهرک‌نشینان در مقابل محل اقامت رسمی نتانیاهو در قدس غربی و همچنین منزل شخصی‌اش در ساحل قیساریه تجمع کردند. به گفته خبرنگار شبکه الجزیره، اصلی‌ترین شعارهای سر داده‌شده در این تجمعات، «از تو خسته شدیم»، «فاسد استعفا»، «اینجا برای ماست نه نتانیاهو» …
هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می‌کنیم
فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگو با شبکه الجزیره بر ادامه تلاش کشورش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و مقابله با آنچه کار نیابتی ایران علیه منافع آمریکا در منطقه خواند، تاکید کرد.
الجزیره: رایزنی‌های مربوط به توافق ریاض تقریبا متوقف شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
الجزیره: رایزنی‌های مربوط به توافق ریاض تقریبا متوقف شده است
پایگاه خبری شبکه الجزیره به نقل از یک «منبع دولتی» خبر داد که رایزنی‌های ریاض میان شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن تقریبا متوقف شده است.
امیر آینده کویت
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
امیر آینده کویت
روز گذشته رسانه‌های کویتی از انجام موفقیت‌آمیز عمل جراحی شیخ صباح، امیر این کشور خبر دادند. خبرگزاری دولتی کویت (کونا) در این‌باره نوشت: شیخ صباح الاحمد الصباح روز شنبه و در سن 91سالگی برای انجام برخی آزمایش‌های پزشکی وارد بیمارستان شد اما به تشخیص پزشکان در همان بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفت. به گفته منابع عربی، تعدادی از رهبران عربی و منطقه‌ای، برای اطلاع از وضعیت سلامت شیخ صباح، پیش از انجام عمل جراحی با وی مکالمه تلفنی داشته‌اند. شبکه الجزیره در این‌باره می‌نویسد: ملک سلمان، پادشاه عربستان …
ترس‌های ثروتمندان جهان از پایان دنیا و پناهگاه‌های آخرالزمانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / آخر الزمان / پناهگاه ثروتمندان / پناهگاه‌های عجیب
ترس‌های ثروتمندان جهان از پایان دنیا و پناهگاه‌های آخرالزمانی
به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری شبکه الجزیره٬  همواره تصور مردم جهان از پناهگاهی که ممکن است در زمان بروز فجایع یا پایان دنیا در آن اقامت کنند٬ یک مکان تنگ و تاریک است؛ اما این تصور برای ثروتمندانی که قرار است به مدرن‌ترین پناه گاه بروند وجود ندارد.
امارات|افشاگری الجزیره از روابط محرمانه دفتر «بن زاید» با تاجر کلاهبردار هندی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اخبار "امارات"
امارات|افشاگری الجزیره از روابط محرمانه دفتر «بن زاید» با تاجر کلاهبردار هندی
شبکه الجزیره در برنامه «ماخفی اعظم» به افشاگری درباره فرار و روابط تاجر کلاهبردار هندی با دبیر کل دربار ولیعهد ابوظبی پرداخت.
طالبان: اطلاعات افغانستان پشت رسوایی گزارش روسیه قرار دارد 
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / روسیه / افغانستان / طالبان / شبکه الجزیره / ایالات متحده آمریکا
طالبان: اطلاعات افغانستان پشت رسوایی گزارش روسیه قرار دارد 
تهران- ایرنا- یک مقام ارشد طالبان شامگاه جمعه در مورد انتشار گزارش اخیر نیویورک تایمز در مورد همکاری طالبان و روسیه برای کشتن نیروهای آمریکا گفت: اطلاعات افغانستان پشت رسوایی گزارش روسیه قرار دارد. 
الجزیره: نشست ویدئو کنفرانسی پوتین، روحانی و اردوغان درباره سوریه در روز چهارشنبه
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
الجزیره: نشست ویدئو کنفرانسی پوتین، روحانی و اردوغان درباره سوریه در روز چهارشنبه
شبکه الجزیره به نقل از کاخ کرملین از برگزاری نشست ویدئو کنفرانس روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه درباره بحران سوریه خبر داد.
واکنش‌ برخی رسانه های جهان به حکم بازداشت ترامپ از سوی ایران
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / آمریکا / ترامپ / تروریسم / شهادت سردار سلیمانی
واکنش‌ برخی رسانه های جهان به حکم بازداشت ترامپ از سوی ایران
در پی صدور حکم بازداشت ترامپ به جرم دست داشتن در ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، از سوی مقامات قضایی ایران، رسانه های جهانی به پوشش این حکم پرداختند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، شبکه الجزیره  به این حکم واکنش...
دبیرکل سازمان ملل: طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال مناطق جدیدی از کرانه باختری را ناقض قوانین بین المللی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
دبیرکل سازمان ملل: طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال مناطق جدیدی از کرانه باختری را ناقض قوانین بین المللی است
شورای امنیت امروز چهارشنبه یک جلسه ویدئویی به منظور بررسی طرح رژیم صهیونیستی درباره الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی برگزار کرد. بر اساس گزارش شبکه الجزیره، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل در این نشست طرح رژیم صهیونیستی برای اعمال سلطه بر کرانه باختری را نقض قوانین بین المللی و تهدید کنند روند صلح توصیف کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بدون هیچ پیش‌شرطی با ریاض مذاکره می‌کنیم
سردار حسین دهقان، مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: به هیچ وجه با دونالد ترامپ مذاکره نخواهیم کرد، زیرا ما او را «مجرم» می دانیم نه رئیس جمهور. ما در رابطه با سامانه‌های موشکی خود نیز مذاکره نخواهیم کرد و به سیاست منطقه‌ای خود ادامه می‌دهیم. اما اگر عربستان قبول کند ما آماده گفت گو با آنها بدون هیچ گونه پیش‌شرطی هستیم. وی در گفتگو با این شبکه قطری در رابطه با روابط ایران و امارات نیز تاکید کرد: روابط ما با امارات شاهد بهبودی است و موضع ابوظبی در رابطه با ما تغییر کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
مذاکره با ترامپ نه با ریاض بدون پیش شرط
مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی با اشاره به اینکه ترامپ جنایتکار است نه رئیس جموری، تاکید کرد: به هیچ وجه با ترامپ مذاکره نمی کنیم، اما بدون هیچ پیش شرطی آماده مذاکره با ریاض هستیم.به گزارش ایسنا، سردار حسین دهقان، مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: به هیچ وجه با دونالد ترامپ مذاکره نخواهیم کرد زیرا ما او را ‫جنایتکار‫ می دانیم نه رئیس جمهوری. ما در رابطه با سامانه های موشکی خود نیز مذاکره نخواهیم کرد و به سیاست منطقه‌ای خود ادامه می‫دهیم. وی تاکید کرد: هرگونه تحرکات نظامی آمریکا علیه ما در آب‫های خلیج فارس با پاسخ گسترده مواجه خواهد شد. سردار دهقان در ادامه گفت‫وگوی خود با این شبکه قطری خاطرنشان کرد: سخن گفتن در رابطه با حمایت ایران از نیروهای خلیفه حفتر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دیپلماسی
 سردار دهقان: با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی با اشاره به اینکه ترامپ مجرم است نه رئیس‌جمهوری، تأکید کرد: «به هیچ وجه با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم، اما بدون هیچ پیش‌شرطی آماده مذاکره با ریاض هستیم.»به گزارش ایسنا، سردار حسین دهقان، مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: «به هیچ وجه با دونالد ترامپ مذاکره نخواهیم کرد، زیرا ما او را «مجرم» می‌دانیم نه رئیس‌جمهوری. ما در رابطه با سامانه‌های موشکی خود نیز مذاکره نخواهیم کرد و به سیاست منطقه‌ای خود ادامه می‌دهیم.» او تأکید کرد: «هرگونه تحرک نظامی آمریکا علیه ما در آب‌های خلیج فارس با پاسخ گسترده …
ماهاتیر محمد: کشتار غیرنظامیان توسط آمریکا یک اقدام تروریستی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تروریسم / افغانستان / واشنگتن / وزارت دفاع / مالزی / شبکه الجزیره / ایالات متحده آمریکا / عراق / کوالالامپور
ماهاتیر محمد: کشتار غیرنظامیان توسط آمریکا یک اقدام تروریستی است
تهران – ایرنا - ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی در گفت وگو با برنامه « شاهد علی العصر» (شاهدی بر دوران معاصر ) شبکه تلویزیونی الجزیره از کشتار غیرنظامیان توسط آمریکا به عنوان یک اقدام تروریستی نام برد.
علل بروز درگیری مرزی میان هند و چین به روایت شبکه الجزیره
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / هند / کشمیر / پکن
علل بروز درگیری مرزی میان هند و چین به روایت شبکه الجزیره
تهران – ایرنا – شبکه خبری الجزیره گزارش داد: اقدام سال گذشته هند در لغو اصل ۳۷۰ قانون اساسی درباره خودمختاری جامو و کشمیر و همچنین ایجاد زیرساخت‌هایی توسط دهلی نو در مناطق مرزی دو علت بروز درگیری اخیر بین نیروهای مرزی هند و چین به شمار می‌رود.
ببینید | دختر بچه سعودی زیر چرخ‌های لودر تخریب خانه‌شان جان باخت
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / شبکه تلویزیونی الجزیره / محمد بن سلمان / عربستان
ببینید | دختر بچه سعودی زیر چرخ‌های لودر تخریب خانه‌شان جان باخت
شبکه الجزیره منتشر کرد: یک دختربچه سعودی هنگام تخریب منزل مسکونی‌شان که جزو یکی از طرح های اجرایی و شخصی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است، در استان «الحرجه» از توابع منطقه عسیر زیر چرخ‌های لودر جان باخت. این دختربچه سعودی هنگام تخریب منزل‌شان در خواب بود که زیر چرخ‌های لودر جان باخت.
روایت الجزیره از تاثیر اعتراضات ضد نژادپرستی بر انتخابات آینده آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / اعتراضات آمریکا / جورج فلوید / شبکه الجزیره
روایت الجزیره از تاثیر اعتراضات ضد نژادپرستی بر انتخابات آینده آمریکا
به گزارش الف به نقل از شبکه الجزیره «این اقتصاد احمقانه است»٬ عبارتی است که با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده مدام در این کشور تکرار می‌شود و بیانگر اهمیت عامل اقتصادی در تعیین اولویت‌های رای‌دهندگان است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •