دوشنبه, ۲۸ مهر, ۱۳۹۹ / 19 October, 2020
شورای حکام
آمادگی بانک مرکزی اروپا برای عرضه «یورو دیجیتالی»
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
آمادگی بانک مرکزی اروپا برای عرضه «یورو دیجیتالی»
پانتا، یکی از اعضای شورای حکام بانک مرکزی اروپا روز جمعه اعلام کرد: این نهاد بانکی قرار است خود را برای عرضه «یورو دیجیتالی» با هدف تکمیل اسکناس‌های بانکی آماده می‌کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اتصال شبکه برق ایران به قطر با کابل دریایی
وزیر نیرو ایران و وزیر مشاور در امور انرژی قطر در یک دیدار ویدئوکنفرانسی، اهمیت و مزایای اتصال شبکه برق ایران به قطر را مورد بررسی قرار دادند. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در دیدار آنلاین رضا اردکانیان و سعد شریده الکعبی، دو طرف درباره ابتکار منطقه‌ای توسعه همکاری‌ها در امور آب‌های نامتعارف شامل شیرین‌سازی آب دریا و استفاده از پساب تصفیه‌شده که در اجلاس اخیر شورای حکام آب به میزبانی تهران مطرح و مصوب شد، بحث و تبادل نظر کردند. طرف قطری نیز آمادگی خود را برای مشارکت در این برنامه اعلام کرد.
رئیس جدید شورای حکام آژانس انرژی اتمی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / آژانس انرژی اتمی / رئیس شورای حکام آژانس
رئیس جدید شورای حکام آژانس انرژی اتمی مشخص شد
به گزارش ایسنا، هایدی آلبرتا هولان، نماینده دائم کانادا در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین و سفیر این کشور در اتریش و اسلواکی به ریاست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بین سال‌های ۲۰۲۰ الی ۲۰۲۱ منصوب شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روسیه از دوستان راهبردی ایران است
وزیر امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: روسیه از دوستان راهبردی ایران است بنابراین رایزنی و مشورت نزدیک بین مقامات دو کشور امری مهم و مورد نیاز است. به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، در گفت‫وگو با خبرنگاران در ارتباط با نتایج سفر خود به روسیه و دیدارش با همتای روسی خود تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه‫ای و بین‫المللی و روابط دوجانبه این نیاز وجود دارد که گفتگوهای مستمری با دوستان خود از جمله روسیه داشته باشیم و این سفر نیز فرصتی را فراهم کرد تا با مقامات روسیه گفت‫وگوها و هماهنگی‫هایی را داشته باشیم از جمله درمورد مسائل فغانستان و برجام.این دیپلمات عالی‫رتبه کشور با اشاره به مواضع مسکو در شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل در مورد فعالیت‫های صلح‫آمیز هسته‌ای ایران و برجام گفت: هماهنگی نزدیکی بین دو …
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دیدار سفیر کشورمان با نخست‌وزیر تایلند
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند با پرایوت چان او چا، نخست‌وزیر تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، در این دیدار طرفین ضمن اشاره به روابط حسنه تاریخی میان دو ملت، بر اهمیت حفظ و تداوم این مناسبات تاکید کردند.سفیر ایران ضمن اشاره به سیاست ‌خارجی جمهوری‌ اسلامی در جنوب شرقی آسیا بر لزوم تقویت همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور اشاره و ضرورت تدوین مواصفات یک طرح همکاری ده ساله را ضروری دانست.وی همچنین ضمن تشریح تحولات سیاسی و امنیتی در خاورمیانه بر اهمیت حفظ صلح و ثبات منطقه‌ای بر اساس اصول مشترک میان کشورهای منطقه تاکید و با استناد به مقررات بین المللی، انگیزه غرب در فشار به جمهوری اسلامی را سیاسی خواند و از رای تایلند در شورای حکام و سازمان ملل تشکر کرد.نخست وزیر تایلند هم بر آمادگی …
به روابط دو جانبه و گفتگوهای مستمر با روسیه نیاز داریم
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / افغانستان / محمدجواد ظریف / ایران / شورای امنیت / روسیه / شورای حکام / برجام / سوریه
به روابط دو جانبه و گفتگوهای مستمر با روسیه نیاز داریم
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: با توجه به شرایط منطقه و شرایط بین المللی، به روابط دو جانبه و گفتگوهای دائمی و مستمر با دوستان روسی نیاز داریم.
فعال سازی استارت آپ‌های مدیریت منابع آب
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / وزارت نیرو / رضا اردکانیان / استارت آپ
فعال سازی استارت آپ‌های مدیریت منابع آب
وزیر نیرو از تصمیم اجرای دو پروژه فعال سازی استارت آپ‌های بخش آب و مدیریت منابع آب در شرایط آینده، در قالب کارگروه‌های آموزشی در اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری خبر داد.
امکان سواستفاده از خشکسالی توسط کشورهای مداخله جو سلب می شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / وزیر نیرو
امکان سواستفاده از خشکسالی توسط کشورهای مداخله جو سلب می شود
وزیر نیرو گفت: با مذاکرات دوجانبه و  اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری شرایطی فراهم می شود که به دیگرانی که از راه دور قصد مداخله و سو استفاده از شرایط خشکسالی برای بروز مشکلات منطقه ای را دارند فرصت ندهیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری
برگزاری یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری
یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری به ریاست وزیر نیرو و با حضور مقام‌های عالی‌رتبه ۱۶ کشور و ۹ سازمان بین‌المللی به صورت ویدئو کنفرانس امروز برگزار شد.
اردکانیان: برگزاری اجلاس بین‌المللی آب با حضور ۱۵ کشور
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / افغانستان / کابل / حسن روحانی / رضا اردکانیان
اردکانیان: برگزاری اجلاس بین‌المللی آب با حضور ۱۵ کشور
وزیر نیرو روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ۱۵ کشور عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس در یازدهمین «اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری» شرکت می‌کنند.
دمشق: گزارش‌های آژانس گواه تعهد کامل سوریه به مقررات هسته ای است
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / سوریه / شورای حکام
دمشق: گزارش‌های آژانس گواه تعهد کامل سوریه به مقررات هسته ای است
نماینده دائم سوریه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین تاکید کرد که گزارش‌های سالانه آژانس گواهی بر تعهد کامل سوریه به مقررات آژانس و اجرای تمامی درخواست‌های بازرسی دوره‌ای در موعدهای آنها است.
آژانس بار دیگر از توافق با ایران استقبال کرد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / ایران و آژانس / رافائل گروسی
آژانس بار دیگر از توافق با ایران استقبال کرد
به گزارش ایرنا، رافائل گروسی در شست و چهارمین نشست سالانه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توضیح داد که این نهاد بین‌المللی به صورت دائم اجرای تعهدات هسته‌ای ایران را ذیل برجام به شورای حکام گزارش می‌کند.
از قاتلان سردار سلیمانی انتقام نگیرید! / مسجدجامعی: اتوبان سازی‌های قالیباف، حس محرومیت را افزایش داد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بریتانیا / سازمان‌ملل / سردار حاج قاسم سلیمانی / محمد حقانی / امریکا / شورای امنیت / روزنامه ایران / تهران / ترامپ / شهرداری
از قاتلان سردار سلیمانی انتقام نگیرید! / مسجدجامعی: اتوبان سازی‌های قالیباف، حس محرومیت را افزایش داد
اعضای اروپایی برجام در شرایطی که ایران به همه تعهدات برجامی خود عمل کرده بود، در ماههای گذشته موجب شدند تا قطعنامه ای ضدایرانی در شورای حکام آژانس انرژی اتمی تصویب شود.
نتیجه نشست شورای حکام درباره ایران چه شد؟ نماینده ایران در سازمان ملل توضیح داد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / توضیحات نماینده ایران در سازمان ملل / غریب آبادی / نتیجه نشست شورای حکام / نشست شورای حکام درباره ایران
نتیجه نشست شورای حکام درباره ایران چه شد؟ نماینده ایران در سازمان ملل توضیح داد
شفقنا- سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، طی مصاحبه ای نتایج نشست شورای حکام را تشریح کرد. کاظم غریب آبادی اظهار کرد: در این نشست، موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند،...
توضیحات غریب آبادی درخصوص نتایج نشست شورای حکام
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / برجام
توضیحات غریب آبادی درخصوص نتایج نشست شورای حکام
کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، نتایج نشست شورای حکام را تشریح کرد.
نتایج نشست شورای حکام چه بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / انرژی / سازمان های بین المللی / سلاح های هسته ای / عربستان سعودی / معاون
نتایج نشست شورای حکام چه بود؟
اقتصاد نیوز : غریب آبادی به ناکامی آمریکا در دستیابی به اهدافش علیه ایران در شورای حکام اشاره کرد و گفت: برای اولین بار، موضوع عربستان سعودی در شورا رسما از‌سوی ایران طرح و از آژانس خواسته شد نسبت به اعمال فعالیت های پادمانی در این کشور، اطمینان حاصل کند.
غریب آبادی تشریح کرد: ناکامی آمریکا در دستیابی به اهدافش در نشست شورای حکام
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کاظم غریب آبادی / نماینده دائم ایران در آژانس / شورای حکام / آژانس بین المللی انرژی اتمی
غریب آبادی تشریح کرد: ناکامی آمریکا در دستیابی به اهدافش در نشست شورای حکام
غریب آبادی به ناکامی آمریکا در دستیابی به اهدافش علیه ایران در شورای حکام اشاره کرد و گفت: برای اولین بار، موضوع عربستان سعودی در شورا رسما از‌سوی ایران طرح و از آژانس خواسته شد نسبت به اعمال فعالیت های پادمانی در این کشور، اطمینان حاصل کند.
سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت؛ توئیت‌هایی که سفیر آلمان را به وزارت خارجه کشاند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / سیاست خارجی / وزارت امور خارجه ایران / مکانیسم ماشه
سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت؛ توئیت‌هایی که سفیر آلمان را به وزارت خارجه کشاند
برگزاری نشست شورای حکام آژانس، جلسات استماع دیوان بین‌المللی دادگستری در رابطه با پرونده شکایت ایران از آمریکا، احضار سفیر آلمان در تهران به وزارت خارجه و امضای توافق سازش در واشنگتن از جمله تحولات هفته گذشته در حوزه سیاست خارجی بود.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
فعال شدن مکانیسم ماشه، بورس را نوسانی می‌کند؟
علی حیدری می‌گوید: اگر فعالیت‌های آمریکا در فعال کردن مکانیسم ماشه منجر به چند قطعنامه در سازمان ملل و نه در شورای حکام شود چند ریزش مقطعی را در بازار سهام شاهد خواهیم بود، اما روند بازار تا شب عید به احتمال زیاد صعودی خواهد بود.به گزارش اقتصاد۲۴، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی روزهای گذشته تاکید کرده است که هفته آینده مکانیسم ماشه علیه ایران فعال خواهد شد، موضوعی که البته با پاسخ حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان همراه بود: «از الان پیروزی ملت ایران را در روزهای شنبه و یکشنبه هفته بعد تبریک می‌گویم».اما در این شرایط سوال اینجاست که در صورت فعال شدن مکانیسم ماشه در هفته آینده واکنش بازارها به خصوص بازار بورس به آن چه خواهد بود؟ آیا همان‌طور که تحریم‌های جدید آمریکا در دی و بهمن سال گذشته اثری بر …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
دستیابی رژیم صهیونیستی به سلاح هسته‌ای، تهدیدی برای امنیت جهان است
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‫های بین‫المللی مستقر در وین، عصر پنجشنبه با ایراد سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد: دستیابی رژیم صهیونیستی به سلاح هسته‌ای، تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است.به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی، در این نشست مواضع کشورمان را در مورد خاورمیانه عاری از سلاح‫های هسته‫ای و قابیلت‫های هسته‫ای رژیم صهیونیستی تشریح کرد.سفیر و نماینده دائم کشورمان در ابتدا با اشاره به پنجاهمین سالگرد ان.پی.تی و ابراز تاسف از اینکه این معاهده کماکان تا جهانی شدن فاصله زیادی دارد، افزود: در میان کسانی که خارج از این معاهده هستند، برخی الحاقشان را مشروط به ایجاد یک محیط خاص کرده‫اند و برخی دیگر به دلیل تهدیدی که از سوی کشورهای سلاح هسته‫ای …
حق واکنش متقابل در انفجار نطنز
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
حق واکنش متقابل در انفجار نطنز
محسن تولایی- خبر‌نگار انفجار دوماه‌و‌نیم قبل تاسیسات ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته نطنز، اعتراض رسمی ایران در جلسه شورای حکام را در پی داشت. نهادهای امنیتی کشور در گزارش محرمانه خود از علل و عوامل این حادثه، این انفجار را ناشی از خرابکاری اعلام کرده بودند. پیکان اعتراض ایران نه‌تنها سایر گمانه‌زنی‌ها در جریان این پرونده را دفع می‌کند، مسئولیت حادثه را به‌طور مستقیم متوجه عوامل خارجی و نفوذی‌ دخیل در این ماجرا می‌کند؛ موضع ایران را هم در حفاظت از تأسیسات و برنامه هسته‌ای خود تقویت می‌کند. نماینده …
هشدار ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای مخفی عربستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / عربستان سعودی / انرژی اتمی
هشدار ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای مخفی عربستان
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، ضمن ابراز نگرانی از عدم اجرای کامل موافقت‌نامه جامع پادمان توسط عربستان سعودی و سکوت برخی کشور‌های مدعی، به افشای برخی فعالیت‌های هسته‌ای مخفی این رژیم اشاره کرد و از آژانس و شورای حکام خواست تا اطمینان حاصل کنند که ریاض به تعهدات خود ذیل موافقتنامه جامع پادمان پایبند باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
حمله تند نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل به عربستان
نماینده دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین در نشست شورای حکام گفت: آژانس باید از ریاض بخواهد فوراً موافقتنامه جامع پادمان را به طور کامل اجرا کند.
غریب آبادی: عربستان در بحث هسته‌ای همان راه رژیم صهیونیستی را می رود
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / کاظم غریب آبادی / رژیم اسرائیل / عربستان سعودی
غریب آبادی: عربستان در بحث هسته‌ای همان راه رژیم صهیونیستی را می رود
نماینده دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین در نشست شورای حکام گفت: آژانس باید از ریاض بخواهد فوراً موافقتنامه جامع پادمان را به طور کامل اجرا کند.
تبدیل تهدید به فرصت در شورای حکام؛ قدرت دیپلماسی خارجی ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / سازمان ملل متحد / اتحادیه اروپا / رافائل گروسی / رژیم صهیونیستی / کاظم غریب آبادی / آژانس بین المللی انرژی اتمی
تبدیل تهدید به فرصت در شورای حکام؛ قدرت دیپلماسی خارجی ایران
لندن – ایرنا – نشست پنج روزه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، در حالی با استقبال گسترده اعضا از توافق اخیر آژانس و ایران در خصوص مسائل پادمانی و تنش‌زدایی در روابط دو طرف رو به رو شد که آمریکا با تدبیر هوشمندانه جمهوری اسلامی از تلاش برای ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت بازماند.
نماینده ایران در سازمان ملل: آژانس ماموریتش را حرفه ای و مستقل انجام دهد/ ایران شفاف ترین برنامه هسته ای را در میان اعضا دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / آژانس انرژی اتمی / برنامه هسته ای / غریب آبادی / نماینده ایران در سازمان ملل
نماینده ایران در سازمان ملل: آژانس ماموریتش را حرفه ای و مستقل انجام دهد/ ایران شفاف ترین برنامه هسته ای را در میان اعضا دارد
شفقنا- سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: انفجار در تاسیسات هسته ای شهید احمدی روشن (نطنز) نتیجه خرابکاری بود و ما نسبت...
سفیر ایران در آژانس: انفجار نطنز خرابکاری بود | هشدار نسبت به تکرار ماجراجویی‌های خطرناک
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / کاظم غریب‌آبادی / آژانس بین المللی انرژی اتمی / انفجار نطنز
سفیر ایران در آژانس: انفجار نطنز خرابکاری بود | هشدار نسبت به تکرار ماجراجویی‌های خطرناک
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: انفجار در تاسیسات هسته ای شهید احمدی روشن (نطنز) نتیجه خرابکاری بود و ما نسبت به چنین ماجراجویی خطرناکی هشدار می‌دهیم.
هشدار ایران به دشمنان: حادثه نطنز کار شما بود/ منتظر واکنش ما باشید
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / جمهوری اسلامی / جمهوری اسلامی ایران / سازمان ملل / سازمان های بین المللی / مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی
هشدار ایران به دشمنان: حادثه نطنز کار شما بود/ منتظر واکنش ما باشید
اقتصاد نیوز : کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در نشست فصلی شورای حکام، مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص گزارش پادمانی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را تشریح نمود.
غریب آبادی: ایران شفاف‌ترین برنامه صلح آمیز هسته‌ای را در میان اعضای آژانس دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
غریب آبادی: ایران شفاف‌ترین برنامه صلح آمیز هسته‌ای را در میان اعضای آژانس دارد
نماینده ایران در وین طی سخنانی در نشست فصلی شورای حکام گفت: این حقیقت که ۲۲ درصد از بازرسی‌های آژانس در سطح جهانی در ایران انجام شده است، نشان می‌دهد ایران شفاف ترین برنامه صلح آمیز هسته‌ای را در میان کشورهای عضو آژانس دارد.
غریب آبادی خطاب به شورای حکام:چه کسی تهدید به شمار می‌آید؟! این، مسلما ایران نیست!
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / کاظم غریب آبادی / آژانس بین المللی انرژی اتمی
غریب آبادی خطاب به شورای حکام:چه کسی تهدید به شمار می‌آید؟! این، مسلما ایران نیست!
کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در نشست فصلی شورای حکام، مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص گزارش پادمانی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را تشریح نمود.
بیانیه ۳ کشور اروپایی درباره نشست شورای حکام آژانس در مورد ایران/رایزنی وزیر خارجه انگلیس با معاون ترامپ درباره ایران/ واکنش سوریه به اظهارات «ترامپ» درباره ترور «بشار اسد»/ طرح حریری برای تقسیم پست‌های مهم دولت لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بیانیه ۳ کشور اروپایی درباره نشست شورای حکام آژانس در مورد ایران/رایزنی وزیر خارجه انگلیس با معاون ترامپ درباره ایران/ واکنش سوریه به اظهارات «ترامپ» درباره ترور «بشار اسد»/ طرح حریری برای تقسیم پست‌های …
رایزنی وزیر خارجه انگلیس با معاون ترامپ درباره ایران، واکنش سوریه به اظهارات «ترامپ» درباره ترور «بشار اسد»، طرح حریری برای تقسیم پست‌های مهم دولت لبنان و دیدار سفیر فرانسه و نماینده حزب الله لبنان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خارومیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به بیانیه ۳ کشور اروپایی درباره نشست شورای حکام آژانس در مورد ایران نیز اشاره کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
از ایران انتظار تعهد یکجانبه نداشته باشید
گروه دیپلماسی| صحن شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته شاهد سخنرانی تند و تیز محسن بهاروند، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه درباره برجام، اقدام‌های ایران در واکنش به بدعهدی اعضای بین‌المللی این توافق هسته‌ای، تشریح اقدام غیرقانونی ایالات متحده در شورای امنیت علیه ایران و همچنین متهم شمردن کشورهای اروپایی در همراهی با تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه ایالات متحده بود. نشست روز چهارشنبه در حالی برگزار شد که در نشست دوره‌ای تیرماه سه کشور اروپایی موفق شدند پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای محکومیت ایران به تصویب برسانند. در دو ماه گذشته مجموعه همکاری‌های انجام‌‌شده میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به حل و فصل آن …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
حمایت از برجام ، نگرانی از توسعه برنامه هسته‌ای ایران
تروییکای اروپایی با صدور بیانیه‌ای در نشست شورای حکام آژانس اتمی ضمن تاکید بر تمایل آنها برای حفظ برجام، برخی اتهامات تکراری و بی‌اساس علیه ایران را تکرار کردند. به گزارش فارس، سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه بیانیه‌ای مشترک درباره نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارت بر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران منتشر کردند. این سه کشور در این بیانیه، ضمن تاکید بر تعهد خود برای حفظ و اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران، ادعا کردند: «تروییکای اروپایی به‌ شدت کار کرد تا توافق را حفظ کند. ما بیش از تعهدات خود عمل کردیم تا تجارت مشروع با ایران را تسهیل کنیم که شامل مکانیسم اینستکس نیز می‌شود». تروییکای …
هشدارهای ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / شورای امنیت / مکانیسم ماشه
هشدارهای ایران
اولیانوف: «مذاکرات در شورای حکام آژانس نشان می‌دهد که عملا هیچ‌کسی تلاش‌های مضحک آمریکا برای نشان‌دادن خود به‌عنوان عضوی خودخوانده از توافق هسته‌ای را نمی‌پذیرد. واشنگتن خود را در سال ۲۰۱۸ با خروج از توافق هسته‌ای از موقعیتش محروم کرد».
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / آژانس بین المللی انرژِی اتمی / ایران و آمریکا
آمریکا: صرف اعطای دسترسی به آژانس اتمی نگرانی ما درباره ایران را برطرف نمی‌کند
به گزارش فارس، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چهارشنبه گفته ایران نباید فکر کند صرف اعطای دسترسی به آژانس، نگرانی اعضای شورای حکام را از بین می‌برد. 
روسیه: آمریکا با خروج از برجام جایگاهی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / خروج آمریکا از برجام / میخائیل اولیانوف / نشست شورای حکام
روسیه: آمریکا با خروج از برجام جایگاهی ندارد
به گزارش فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمانهای بین‌المللی مستقر در«وین» در رشته توییت‌هایی به انعکاس فضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هنگام بررسی گزارش راستی‌آزمایی در ایران پرداخت. 
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بیانیه مهم تروئیکای اروپایی درباره ایران
سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه بیانیه‌ای مشترک درباره نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارت بر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران منتشر کردند.
بهاروند: آمریکا نمی‌تواند جایگزینی برای برجام معرفی کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / ایران و آمریکا / مکانیسم ماشه
بهاروند: آمریکا نمی‌تواند جایگزینی برای برجام معرفی کند
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد آمریکا نمی تواند جایگزینی نه برای برجام و نه دیگر سازوکارهای چندجانبه ای که از آن خارج شده است، معرفی کند.
معاون ظریف: آمریکا حتی اگر عضو برجام هم بود، نمی‌توانست به اسنپ بک استناد کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / آمریکا و برجام / اسنپ بک / برجام / محسن بهاروند / نشست شورای حکام
معاون ظریف: آمریکا حتی اگر عضو برجام هم بود، نمی‌توانست به اسنپ بک استناد کند
به گزارش فارس، محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین پایتخت اتریش به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام پرداخت.
بهاروند: دوام راستی آزمایی آژانس به جامعه بین المللی و طرف‌های کنونی برجام بستگی دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اخبار "آمریکا" / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / برجام
بهاروند: دوام راستی آزمایی آژانس به جامعه بین المللی و طرف‌های کنونی برجام بستگی دارد
معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، طی سخنرانی مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد برجام را در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تشریح نمود.
بیانیه تروئیکای اروپایی درباره نشست شورای حکام آژانس اتمی: به شدت کار کردیم تا برجام را حفظ کنیم / بیش از تعهدات خود عمل کردیم تا تجارت مشروع با ایران را تسهیل کنیم که شامل مکانیسم اینستکس نیز می‌شود / مکانیسم حل اختلاف را با حسن نیت و با امید به یافتن راه پیشرفت دیپلماتیک در عین حفظ توافق، انجام دادیم / از خروج آمریکا [از برجام] متأسف هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بیانیه تروئیکای اروپایی درباره نشست شورای حکام آژانس اتمی: به شدت کار کردیم تا برجام را حفظ کنیم / بیش از تعهدات خود عمل کردیم تا تجارت مشروع با ایران را تسهیل کنیم که شامل مکانیسم اینستکس نیز می‌شود / …
این سه کشور در این بیانیه، ضمن تاکید بر تعهد خود برای حفظ و اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران، گفتند: «تروئیکای اروپایی به شدت کار کرد تا توافق را حفظ کند. ما بیش از تعهدات خود عمل کردیم تا تجارت مشروع با ایران را تسهیل کنیم که شامل مکانیسم اینستکس نیز می‌شود».
بهاروند: نمی‌توان از ایران انتظار رعایت همه تکالیف برجام را بدون برخورداری از حقوقش داشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / نشست شورای حکام / محسن بهاروند 
بهاروند: نمی‌توان از ایران انتظار رعایت همه تکالیف برجام را بدون برخورداری از حقوقش داشت
تا زمانی که اعضای جامعه بین المللی به طور محکم در مقابل سیاست های یکجانبه گرایی آمریکا ایستادگی کنند و ارزش ها، هنجارها و حقوق جامعه را ارتقاء دهند، برجام و بازرسی های مرتبط با آن توسط آژانس باقی خواهد بود.
اولیانوف: هیچ‌کس تلاش‌های مضحک آمریکا را نمی‌پذیرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اولیانوف: هیچ‌کس تلاش‌های مضحک آمریکا را نمی‌پذیرد
نماینده روسیه در سازمان های بین‌المللی در وین محورها و نتایج مذاکرات در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران را بیان کرد.
اولیانوف: لحن گزارش آژانس اتمی درباره ایران مثبت است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اولیانوف: لحن گزارش آژانس اتمی درباره ایران مثبت است
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین از شروع بررسی گزارش راستی آزمایی آژانس درباره راستی آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران توسط شورای حکام خبر داد و گفت لحن گزارش «مثبت» است.
تاکید تروئیکای اروپایی بر یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای حفظ برجام
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / برجام / فرانسه / آلمان / انگلستان / آژانس بین المللی انرژی اتمی
تاکید تروئیکای اروپایی بر یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای حفظ برجام
لندن – ایرنا – سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای مشترک در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر لزوم یافتن راه حل دیپلماتیک برای حفظ و تداوم برجام تاکید کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در دیدار با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که برای شرکت در اجلاس شورای حکام به وین سفر کرده، جمهوری اسلامی را شریک مهمی برای آژانس خواند.به گزارش ایرنا، رافائل گروسی در این دیدار همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سطح فعالیت های راستی آزمایی در ایران را مثبت ارزیابی کرد.برابر اعلام نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان‫های بین‫المللی در وین، «محسن بهاروند» نیز با اشاره به همکاری‫های گسترده ایران و آژانس، بر ضرورت عدم تاثیرپذیری آژانس از فشارهای سیاسی برخی کشورها با هدف ایجاد انحراف در تعاملات فیمابین، تاکید کرد.معاون وزیر امور خارجه کشورمان همکاری ها در فضایی سازنده و به دور از تاثیرپذیری، طرف های ثالث را به نفع دو طرف و تمامیت …
اتحادیه اروپا: ما به تعهدات برجامی خود پایبند بوده‌ایم
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اتحادیه اروپا: ما به تعهدات برجامی خود پایبند بوده‌ایم
نماینده اتحادیه اروپا در نشست شورای حکام بر حمایت مداوم این اتحادیه از برنامه جامع اقدام مشترک تاکید کرد.
اتحادیه اروپا: به حمایت از برجام ادامه می‌دهیم/نگرانی از کاهش تعهدات ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / آژانس بین المللی انرژی اتمی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
اتحادیه اروپا: به حمایت از برجام ادامه می‌دهیم/نگرانی از کاهش تعهدات ایران
ایرنا نوشت: سفیر اتحادیه اروپا در آژانس بین‌المللی انرژی روز سه‌شنبه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین تصریح کرد که اتحادیه به حمایت از توافق هسته‌ای ایران (برجام) ادامه می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / رافائل گروسی / محسن بهاروند
معاون ظریف با گروسی دیدار کرد
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست شورای حکام آژانس به وین سفر کرده، امروز (سه‌شنبه) با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد. 
جزئیات دیدار بهاروند با گروسی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / انرژی هسته ای / سازمان های بین المللی / مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی / معاون / وزارت امور خارجه
جزئیات دیدار بهاروند با گروسی
اقتصاد نیوز : برابر اعلام نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، محسن بهاروند، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که برای شرکت در اجلاس شورای حکام در وین حضور دارد، با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، دیدار و گفتگو کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •