دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
رژیم صهیونیستی نخستین دیپلمات خود را به امارات فرستاد
به گزارش ایسنا، خبر انتصاب نائیه ابتدا توسط شبکه «کان» منتشر شد. او به عنوان سفیر اسرائیل از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در ترکیه مشغول به کار بوده و در سال ۲۰۱۸ توسط آنکارا اخراج شد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
موضع قطر درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
به گزارش ایسنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در مصاحبه با الجزیره گفت: عادی‌سازی روابط با اسرائیل یک تصمیم حاکمیتی و مختص هر کشوری است و موضع ما در این باره واضح است. اگر اسرائیل به طرح صلح عربی درباره پایان اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و بازگشت آوارگان پایبند باشد نقش خود را در عادی‌سازی روابط بررسی می‌کنیم. در آن صورت قطر این مسئله را بررسی خواهد کرد اما اکنون هیچ دلیلی وجود ندارد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / آیت الله اعرافی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
آیت الله اعرافی: عادی سازی روابط با اسراییل از سوی کشورهای کوچک، مثل کف روی آب است
 آیت الله اعرافی در وبینار بزرگداشت مقام والای شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت که به همت و همکاری حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، مرکز جهانی اهل بیت(ع)  و مرکز جهانی تقریب و مذاهب اسلامی  برگزار شد،‌ با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، گفت: اگر به سنت و سیره این بزرگان به خصوص حاج قاسم نگاه کنیم می بینیم که ایشان مردی اخلاقی به تمام معنا بود.
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / خرید اف-۳۵ / روابط امارات و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
پیشنهاد عجیب امارات برای رفع نگرانی رژیم صهیونیستی در زمینه خرید اف-۳۵
به گزارش فارس، منابع غربی از پیشنهادات جدید امارات عربی متحده به آمریکا و رژیم صهیونیستی برای خرید جنگنده‌های «اف-۳۵» خبر می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / دیدار کوشنر با محمد بن سلمان / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / عادی سازی روابط عربستان و اسراییل
کوشنر: عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل قطعی است
به گزارش تسنیم به نقل از شبکه المیادین، جرد کوشنر مشاور ارشد ترامپ گفت عادی سازی روابط میان عربستان سعودی و اسرائیل حتمی است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / عادی سازی رابطه با اسراییل
واکنش نتانیاهو به توافق عادی سازی روابط با مغرب
به گزارش تسنیم به نقل از المیادین،بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توافق عادی سازی روابط میان این رژیم و پادشاهی مغرب واکنش نشان داد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / مصر و اسرائیل
دعوت رسمی السیسی از نتانیاهو برای سفر به مصر
به گزارش مهر به نقل از الیوم السابع، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به قاهره دعوت کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / سفر نتانیاهو به امارات / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
افشای سفر قریب‌الوقوع نتانیاهو به امارات
به گزارش تسنیم به نقل از العهد، رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال برنامه‌ریزی برای سفر تاریخی به امارات متحده عربی تا 23 دسامبر (3 دی) است که این امر نشان می‌دهد این تاریخ ممکن است با انحلال کنست رژیم صهیونیستی هم‌زمان باشد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / عادی سازی روابط با اسرائیل
اورشلیم پست: توافق عادی‌سازی با عربستان مشروط به معامله تسلیحاتی است
به گزارش ایسنا، روزنامه اورشلیم پست نوشت، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به همراه آوی بلوت، مشاور نظامی‌اش در شهر نیوم عربستان با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور و با حضور مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
مقام صهیونیستی: تا ملک سلمان هست، عادی سازی با عربستان صورت نمی گیرد
به گزارش ایسنا، این مقام اسرائیلی به روزنامه اورشلیم پست گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی روز یکشنبه "دیدار بسیار گرمی" در عربستان داشتند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / روابط امارات و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
ورود نخستین هواپیمای تجاری امارات به فرودگاه بن گوریون/ نتانیاهو: این یک رویا است
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی، بعد از دو ماه از عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، پنجشنبه اولین پرواز تجاری امارات به فرودگاه بن گوریون در اراضی اشغالی انجام شد. 
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
وزیر خارجه عراق: حامی فلسطین هستیم و سازش با اسرائیل مطرح نیست
به گزارش فارس، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق که به مسکو سفر کرده، تأکید کرد که جامعه عراق حامی آرمان فلسطین است و موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز مطرح نیست.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اتهام زنی پمپئو به دولت سوریه / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
پمپئو: جولان همیشه متعلق به اسرائیل است
به گزارش خبرگزاری "شهاب" فلسطین، پمپئو که به منطقه مرزی سوریه و فلسطین اشغالی رفته بود، مدعی شد: نمی‌توان اینجا ایستاد و از طریق مرز تنها نظاره کرد و منکر این موضوع اساسی شد که رییس جمهوری آمریکا این بخش از اسرائیل را به رسمیت شناخته است، مسأله‌ای که رؤسای جمهوری پیشین ایالات متحده آن را نپذیرفته بوند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
فرستاده ترامپ: طرح الحاق به قوت خود پابرجاست/با ۱۰ کشور عربی دیگر جهت عادی سازی مذاکره کرده ایم
به گزارش ایسنا، آوی برکوویچ در گفتگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اظهار داشت که تیم مذاکرات آمریکا در خاورمیانه رایزنی‌هایی با حدود ۱۰ کشور عربی دیگر در رابطه با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام داده است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / سودان و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
خارطوم: عادی‌سازی روابط با تل‌آویو، شرط حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم بود
به گزارش فارس، «عمر قمر الدین» وزیر خارجه سودان خبر داد که توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هنوز به صورت مکتوب درنیامده است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / حماس و تشکیلات خودگردان / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
واکنش‌های فلسطینی به مجوز آمریکا برای درج نام اسرائیل در پاسپورت متولدین قدس
به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه (دیروز) اعلام کرد که از این پس، آمریکایی‌هایی که در شهر قدس به دنیا می‌آیند می‌توانند در پاسپورت خود محل تولدشان را «اسرائیل» انتخاب کنند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
مسکو: مخالف عادی سازی نیستیم اما نباید فلسطین را فراموش کرد
به گزارش ایسنا، آناتولی ویکتوروف، سفیر روسیه در اراضی اشغالی در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت، عادی سازی روابط میان کشورهای منطقه اقدامی "مثبت و بسیار مفید" است و می توان از آن استقبال کرد اما نباید فلسطین را هم فراموش کرد. مسکو بدون شک از صلح اسرائیل با همسایگانش حمایت می کند و در عین حال وقتش رسیده که اختلاف فلسطین و اسرائیل نیز حل شود تا در منطقه یک سازش دائمی و پایدار برقرار شود.
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / محمود عباس / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
محمود عباس : هیچ کس حق ندارد به نام ملت فلسطین صحبت کند
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به تصمیم سودان برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی تحت میانجیگری آمریکا گفت که احدی حق ندارد به نام ملت فلسطین صحبت کند.  
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / اعراب و اسراییل / بریان هوک / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
هوک: منازعه اعراب و اسرائیل پایان می‌یابد
مشاو سابق ر وزیر خارجه آمریکا شامگاه جمعه در مصاحبه‌ای مدعی شد که نزاع میان اعراب و رژیم صهیونیستی به سوی حل شدن و پایان یافتن می‌رود.  
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / رابطه سودان و اسراییل / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / عادی سازی روابط با اسرائیل
ادعای العربیه: سودان حزب‌الله را «تروریستی» اعلام می‌کند
 برخی منابع خبری در گزارش‌هایی تأییدنشده مدعی شده‌اند دولت جدید سودان به نخست‌وزیری «عبدالله حمدوک» جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان را سازمان «تروریستی» اعلام خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / سودان و آمریکا / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
خارطوم: ترامپ رسما حذف نام سودان از لیست تروریستی را امضا کرده است
به گزارش فارس، شورای حاکمیتی انتقالی سودان در پیامی در توئیتر اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به طور رسمی حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم را امضا کرده است.
القدس العربی: امارات ۶۰۰ میلیون دلار در طرح «سیلیکون وادی» اسراییل سرمایه گذاری می‌کند / ۲۰۰ مورد از تاسیسات تجاری فلسطین تخریب می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / روابط امارات و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
القدس العربی: امارات ۶۰۰ میلیون دلار در طرح «سیلیکون وادی» اسراییل سرمایه گذاری می‌کند / ۲۰۰ مورد از تاسیسات تجاری فلسطین تخریب می‌شود
القدس العربی نوشت: زمان زیادی از امضای توافق‌های عادی سازی بین امارات و بحرین با رژیم اشغالگر نمی‌گذرد که دروغ‌های ابوظبی و منامه در خصوص توجیه این توافق‌ها مشخص شده است؛ و عجیب نیست که طرف‌هایی که دروغین بودن این توافق‌ها و تناقض‌های موجود در آن را آشکار کردند، مقامات اسرائیلی و دولت آمریکا بودند، که پشت امتیازدهی‌های امارات و بحرین و امضای معاملات گمراه کننده عادی سازی، ایستاده اند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / عادی سازی رابطه با اسراییل
بحرین و رژیم صهیونیستی توافقامه روابط دیپلماتیک امضا می‌کنند
با گذشت یک ماه از توافق سازشکارانه امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی رسانه های این رژیم اطلاع دادند که مقامات بحرین و رژیم اشغالگر روز یکشنبه برای امضای توافقنامه برقراری روابط رسمی دیپلماتیک با یکدیگر دیدار می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / اتحادیه عرب / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
زمان مرگ اتحادیه عرب فرا رسیده است؟
به گزارش فارس، اتحادیه عرب که در سال ۱۹۴۵ با شش عضو مؤسس مصر، عربستان، عراق، سوریه، لبنان و اردن تشکیل شد و هدف جوهری آن اتحاد میان کشورهای عربی بود، اکنون بیش از هر زمان دیگری در بحران هویت به سر می‌برد و چشم‌انداز روشنی نیز برای آن متصور نیست.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اعراب و معامله قرن / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
سفیر سابق واشنگتن: معامله قرن به ضرر اسرائیل است
به گزارش ایسنا، روزنامه رای الیوم نوشت، "دن شاپیرو" سفیر سابق آمریکا در فلسطین اشغالی در خصوص توافق صلح امارات و رژیم صهیونیستی گفت، «واقعیت موجود تاییدی بر این امر است که رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن مساله فلسطین نمی تواند ماهیت اساسی خود را به عنوان یک "کشور یهودی و دموکراتیک" حفظ کند. خوشبختانه کسانی که به دنبال راه کار تشکیل دو کشوری هستند دلیلی برای ناامیدی ندارند و دستاورد اماراتی - اسرائیلی مانند پلی برای غلبه بر این بن بست فعلی است و یک دیپلماسی ماهر می تواند از عادی سازی روابط برای حرکت به سوی راه کار تشکیل دو کشوری استفاده کند.»
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / تشکیل دولت فلسطین / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
ادعای موافقت اسرائیل با تشکیل دولت فلسطینی!
 به گزارش فارس، در حالی که مسئولان مختلف رژیم صهیونیستی از نخست‌وزیر گرفته تا نمایندگان کنست جملگی مخالفت خود با تشکیل دولت فلسطینی مستقل ذیل طرح موسوم به «معامله قرن» را اعلام کرده‌اند اما «مورگان اورتگاس» سخنگوی کاخ سفید مدعی است که آمریکا موافقت تل‌آویو در این زمینه را کسب کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اسماعین هنیه / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / فتح و حماس
اسماعیل هنیه: حماس و فتح متوجه یک تهدید مشترک هستند
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت‌و‌گوهای استانبول میان فتح و حماس را بسیار ضروری دانست و گفت که هر دو گروه متوجه مسائلی که مسأله فلسطین را تهدید می‌کند، هستند.  
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
گاردین: عربستان مشوق توافق های صلح با اسرائیل بود/سازش ریاض تا قبل از انتخابات آمریکا بعید است
روزنامه گاردین انگلیس به نقل از منابعی گزارش داد، در حالی که امارات و بحرین خودشان را آماده امضا توافق عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی در تابستان می کردند عربستان و جارد کوشنر نقش ترغیب کننده این کشورها و دیگر همپیمانان منطقه ای ریاض به روی آوردن به چنین توافقی را ایفا کرده اند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / الحاق کرانه باختری به اسرائیل / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
فرانسه: راهکار دو "کشوری" جایگزین ندارد/طرح الحاق باید به طور کامل تعلیق شود
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر و ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی وی در حاشیه کنفرانسی در امان آخرین تحولات مساله فلسطین را مورد بررسی قرار دادند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
معاریو: طی چند روز توافق صلح اسرائیل با سودان و عمان اعلام می شود/فشار آمریکا به قطر برای صلح
به گزارش ایسنا، روزنامه معاریو فاش کرد، طی چند روز آینده توافق‌های صلح بیشتری با کشورهای عربی محقق خواهد شد. گام بعدی در مسیر عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عمان خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اتحادیه عرب / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
قطر ریاست اتحادیه عرب به جای فلسطین را نپذیرفت
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه عربی۲۱، دولت قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد، این کشور نمی‌تواند ریاست دوره کنونی اتحادیه عرب را به جای فلسطین بپذیرد و همزمان به حق خود در ریاست این اتحادیه در مارس ۲۰۲۱ پایبند است.
پومپئو: در ۳ سال گذشته ایران را از ثروتی ۷۰ میلیارد دلاری محروم کرده‌ایم / بسیار عالی خواهد بود اگر ایران به حق موجودیت دولت اسرائیل اذعان کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / پامپئو و تحریم ایران / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
پومپئو: در ۳ سال گذشته ایران را از ثروتی ۷۰ میلیارد دلاری محروم کرده‌ایم / بسیار عالی خواهد بود اگر ایران به حق موجودیت دولت اسرائیل اذعان کند
به گزارش ایرنا، پومپئو روز پنجشنبه به وقت محلی آمریکا در مصاحبه‌ای با رادیو WMAL در مورد مواضع اروپایی‌ها در قبال برجام اظهار کرد: آنها می‌گویند که با اهداف ما اشتراک دارند اما همچنان می‌گویند که برجام یک توافق خوب است. نمی‌دانیم چطور می‌توان این دو موضوع را به طور همزمان مد نظر داشت.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / سرلشکر رحیم صفوی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / هشدار به اسرائیل
مشاور رهبر انقلاب به اسرائیل: خوشحال نباشید
به گزارش خبرآنلاین، سردار سید یحیی رحیم صفوی، مشاور فرماندهی کل قوا گفت: همان گونه که در طول ۴۰ سال گذشته شاهد کاهش قدرت دشمنان منطقه و فرامنطقه‌ای ایران در غرب آسیا هستیم شاهد افزایش قدرت ملی ایران و تبدیل شدن به قدرت فرا منطقه‌ای و گسترش منزلت سیاسی، اجتماعی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه‌ای هستیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / سودان و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
گزارش روزنامه سعودی؛ موافقت مشروط سودان برای سازش با رژیم صهیونیستی
به گزارش فارس، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» (چاپ لندن و ریاض)، امروز (پنجشنبه)، به نقل از منابعی که آنها را نام نبرد، گزارش داد، خارطوم و واشنگتن در ارتباط با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو به توافقی دست یافته‌اند که طرف سودانی آن را مشروط به اجرای برخی امور و امتیازدهی‌هایی کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / محاصره قطر / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
ادعای اسپوتنیک؛ آمریکا محاصره قطر را پایان دهد، دوحه با تل‌آویو سازش می‌کند
به گزارش فارس، به رغم تاکید مقام‌های قطر مبنی بر اولویت حل مناقشه فلسطینیان با رژیم صهیونیستی در برابر توافق سازش با تل‌آویو، خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از یک منبع در (کشورهای عربی) خلیج فارس که خواست نامش فاش نشود، از آمادگی دوحه برای سازش با رژیم صهیونیستی خبر داد.
هشدار مقتدی صدر به نتانیاهو
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / بنیامین نتانیاهو / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / مقتدی صدر
هشدار مقتدی صدر به نتانیاهو
به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با قرائت بیانیه‌ای در خطبه نماز جمعه امروز به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
۲ میلیون امضا در امارت علیه سازش با اسرائیل جمع‌آوری شد
به گزارش فارس، انجمن اماراتی «مقاومت علیه سازش» از جمع‌آوری بیش از دو میلیون امضاء از میان کاربران جهان عرب در مخالفت با سازش خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
ادعای یک مقام آمریکایی: پنج کشور دیگر صلح با اسرائیل را دنبال می‌کنند
به گزارش فارس، در ادامه تبلیغات گسترده ایالات متحده و رژیم صهیونیستی درباره توافقات سازش دولت‌های امارات عربی متحده و بحرین با تل‌آویو، این بار یک مقام آمریکایی از تمایل پنج کشور دیگر برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
ترامپ: آعاز گفت‌وگو با ملک سلمان درباره عادی سازی روابط با اسرائیل
رئیس‌جمهور ایالات متحده مدعی شد که تعداد نیروهای آمریکایی در عراق در یک مدت زمان بسیار کوتاه به ۲۰۰۰ نفر و در افغانستان به ۴۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.
طی یک فرمان حکومتی؛ امارات قانون تحریم رژیم صهیونیستی را لغو کرد  
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / توافق امارات و اسرائیل / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
طی یک فرمان حکومتی؛ امارات قانون تحریم رژیم صهیونیستی را لغو کرد  
به گزارش مهر به نقل از روسیا الیوم، شیخ خلیفه بن زاید طی یک فرمان حکومتی قانون تحریم رژیم صهیونیستی را لغو کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / حمایت از فلسطین / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
وزیر خارجه قطر: دوحه بر موضع خود در حمایت از فلسطین پایبند است
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی قطر، «محمد بن عبدالرحمن» وزیر خارجه قطر، در تماس تلفنی خود با «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، اعلام کرد که موضع دوحه در قبال حمایت از حقوق ملت فلسطین ثابت است.
بن سلمان می‌گوید «می‌توانم در یک دقیقه روابط عربستان با اسرائیل را عادی‌سازی کنم، اما از حمله ایران، قطر و هرج و مرج داخلی بیم دارم»
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / محمد بن سلمان / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
بن سلمان می‌گوید «می‌توانم در یک دقیقه روابط عربستان با اسرائیل را عادی‌سازی کنم، اما از حمله ایران، قطر و هرج و مرج داخلی بیم دارم»
چه چیزی مانع از عادی سازی رسمی عربستان با اسرائیل می‌شود؟ به گفته یکی از واسطه‌های توافق امارات و اسرائیل، که از ولی عهد سعودی در مورد دلیل خودداری از عادی سازی رسمی روابط با اسرائیل سوال کرده بود، بن سلمان در پاسخ گفته است: «می‌توانم این مهم را در یک دقیقه عملی کنم، اما از حمله ایران، قطر و نیز هرج و مرج داخلی بیم دارم».  
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •