چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
غلامعلی خوشرو
ایران و امریکای پساترامپ+ متن و دانلود فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / ایران و امریکا / دونالد ترامپ / پساترامپ / مذاکرات ایران و امریکا / بازگشت امریکا به برجام / جو بایدن / لغو تحریم ها / حزب دموکرات امریکا / حزب جمهوریخواه امریکا / سید صادق خرازی
ایران و امریکای پساترامپ+ متن و دانلود فیلم
دیپلماسی ایرانی در چهارمین وبینار خود به بررسی وضعیت امریکا پس از انتخابات این کشور، شکست ترامپ در انتخابات و روی کار آمدن جو بایدن و آینده روابط ایران و امریکا در دوران پس از ترامپ و روی کار آمدن بایدن پرداخته است.
آیا بایدن فرصتی برای ایران خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / جو بایدن / انتخابات آمریکا
آیا بایدن فرصتی برای ایران خواهد بود؟
عماد خاتمی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، غلامعلی خوشرو، سفیر سابق ایران در سازمان ملل و محسن میردامادی، معاون سیاسی حزب اتحاد ملت، به بررسی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و تبعات احتمالی آن بر انتخابات ایران پرداختند.
خوشرو: آمدن بایدن به چالش‌های تهران-واشنگتن پایان نمی‌‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / انتخابات آمریکا / محسن میردامادی / غلامعلی خوشرو
خوشرو: آمدن بایدن به چالش‌های تهران-واشنگتن پایان نمی‌‌دهد
ایلنا: نماینده پیشین ایران در سازمان ملل با بیان اینکه پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها به چالش های تهران-واشنگتن پایان نمی دهد، گفت: مسائل فی مابین ایران و آمریکا…
ایران در برابر مثلث ناامنی
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / پایان تحریم تسلیحاتی ایران / ایران و امریکا / ایران و اسرائیل / ایران و عربستان سعودی / شکست امریکا
ایران در برابر مثلث ناامنی
غلامعلی خوشرو در یادداشتی می نویسد: این طنز تلخ تاریخ است مثلثی که منطقه را به آتش کشیده در سازمان ملل دوره افتاده و به بهانه ناامنی در منطقه به دنبال تحریم تسلیحاتی ایران است. حال آنکه ایران نه تنها به کشوری تجاوز نکرده بلکه به پشتیبانی عربستان و کمک امریکا توسط صدام مورد تجاوز قرار گرفت که درنتیجه صدها هزار کشته و زخمی و اسیر و آواره بر جای گذاشت ولی با ایستادگی در برابر تجاوز نگذاشت تمامیت ارضی کشور خدشه‌دار شود. پس هدف واقعی تحریم‌ها و فشارها شکستن نیروی ایستادگی مردم و سست و فرسوده کردن توان دفاعی کشور است.
سورپرایز اکتبر مربوط به ایران نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / غلامعلی خوشرو / دیپلمات ایرانی / سورپرایز اکتبر / انتخابات آمریکا / روابط ایران و آمریکا / سیاست خارجی / دیپلماسی
سورپرایز اکتبر مربوط به ایران نیست
غلامعلی خوشرو، سفیر پیشین ایران در سازمان ملل گفت: بزرگ‌ترین انقلاب نیمه دوم قرن بیستم در ایران اتفاق افتاد، اما ایران از تعهدات بین‌المللی پس از انقلاب خارج نشد، ولی آمریکا پس از یک انتخابات از تفاهم‌های دولت قبلی شانه خالی کرد. با چنین رویکردی چگونه می‌توان به اعتمادی درخور یک مذاکره دست یافت؟
سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین از فرصت تا واقعیت+ویدئو
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سند همکاری ایران و چین / سند همکاری 25 ساله ایران و چین / ایران و چین / سید محمد صادق خرازی / رضا ذبیب / غلامعلی خوشرو / محسن عبداللهی / سید علی موسوی خلخالی
سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین از فرصت تا واقعیت+ویدئو
در وبینار دیپلماسی ایرانی که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین مورد بررسی قرار گرفت. در این وبینار، آقایان رضا ذبیب، دستیار وزیر امور خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه، غلامعلی خوشرو، سفیر سابق ایران در سازمان ملل، سید محمد صادق خرازی، مدیر مسئول دیپلماسی ایرانی و سفیر اسبق ایران در فرانسه و سازمان ملل و محسن عبداللهی، سردبیر سایت چین نگار به ایراد سخنرانی پرداختند.
همکاری با چین راهبردی است/ آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اتحادیه اروپا / سازمان ملل متحد / برجام / سند همکاری ایران و چین / غلامعلی خوشرو
همکاری با چین راهبردی است/ آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورد
نماینده سابق ایران در سازمان ملل گفت: همکاری با چین راهبردی است و آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است.
خوشرو: همکاری با چین راهبردی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / آمریکا / ایران / برجام / غلامعلی خوشرو / برنامه 25 ساله / قرارداد ایران و چین
خوشرو: همکاری با چین راهبردی است
نماینده سابق ایران در سازمان ملل گفت: همکاری با چین راهبردی است و آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است.
ایران و چین می‌توانند از ظرفیت‌های موجود یکدیگر در جهت تقویت و توسعه خود استفاده کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / غلامعلی خوشرو / قرار داد ۲۵ ساله بین ایران و چین
ایران و چین می‌توانند از ظرفیت‌های موجود یکدیگر در جهت تقویت و توسعه خود استفاده کنند
ایلنا: نماینده سابق ایران در سازمان ملل گفت: همکاری با چین راهبردی است و آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است.
غلامعلی خوشرو: بهبود وضعیت کنونی تنها با همکاری میسر است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / برجام / امضای تفاهمنامه / چین / برنامه جامع همکاری ایران و چین، حدس‌ها و ابطال‌ها
غلامعلی خوشرو: بهبود وضعیت کنونی تنها با همکاری میسر است
تهران- ایرنا- «غلامعلی خوشرو» نماینده اسبق ایران در سازمان ملل در نشست تخصصی برنامه جامع همکاری ۲۵ ساله ایران و چین گفت، جایگاه آمریکا و چین در مناسبات بین‌المللی در حال تغییر است و پکن به عنوان یک قدرت مهم در حال تثبیت جایگاه خود در جهان می‌باشد. چین بزرگ‌ترین مصرف کننده انرژی و ایران هم به عنوان یکی از تامین‌کنندگان این انرژی در جهان مطرح است که این امر روابط دو کشور را اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.
نشست برنامه ۲۵ ساله ایران و چین برگزار شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ایران و چین / برنامه ۲۵ ساله ایران و چین / تجارت ایران و چین
نشست برنامه ۲۵ ساله ایران و چین برگزار شد
به گزارش ایرنا در این نشست تخصصی که با حضور «سید حسین ملائک» و «مهدی صفری» سفرای پیشین ایران در چین، «غلامعلی خوشرو» نماینده سابق ایران در سازمان ملل و «هوا لیمینگ» سفیر پیشین چین در ایران برگزار شد چشم انداز همکاری های دو کشور با نگاهی به برنامه ۲۵ ساله مورد بررسی قرار گرفت.
دفاع دیپلمات اصلاح‌طلب از گسترش همکاری‌ها با چین
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / کنگره امریکا / وزارت خارجه / شورای امنیت / ویروس کرونا / سازمان ملل / غلامعلی خوشرو / چینی ها / کنگره آمریکا / اروپا / دولت آمریکا
دفاع دیپلمات اصلاح‌طلب از گسترش همکاری‌ها با چین
یک دیپلمات اصلاح‌طلب معتقد است ایران باید با عبور از نگاه به غرب، روابط راهبردی خود را با چین گسترش دهد.
ایران در تنگنای رقابت چین و آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / چین / ایران و چین / چین و امریکا / ایران و چین و امریکا / سند همکاری 25 ساله ایران و چین
ایران در تنگنای رقابت چین و آمریکا
غلامعلی خوشرو در یادداشتی می نویسد: این یک فرصت مناسب برای ایران است تا روابط خود را با چین گسترش داده و به‏ خصوص در حوزه همکاری‌های بهداشتی و راهبردی و تهاتر نفت بیش‏ از پیش فعال شود. در این شرایط باید سطح روابط با چین را ارتقا داد تا در چالش‌های موجود با غرب نیز بتوان از اهرم‌های سیاسی و اقتصادی قوی‌تری برخوردار بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا در جهان / چین هراسی / ایالات متحده امریکا / قدرت های بزرگ / مبارزه با کرونا / دیپلماسی عمومی / سلامت
باید دیپلماسی عمومی با محوریت سلامت را در دستور کار قرار داد
غلامعلی خوشرو در یادداشتی می نویسد: انسان اکنون در مواجهه با پرسش‌های بنیادین به ارزیابی و بازیابی خود می‌پردازد به نحوی که جهان پس از کرونا با دنیای پیش از آن متفاوت خواهد بود. کرونا با تقدیرگرایی، ساده‌اندیشی، عوام‌گرایی و رشد ناسیونالیسم و دیوارکشی بین کشورها قابل حل نیست بلکه به تعاملات سازنده و پایدار فرهنگی و تمدنی بین کشورها و نهادهای علمی و مردمی نیاز دارد. در این راستا باید با رویکردی دانش‌بنیان و آینده‌گرا در پی ایجاد الگوی مناسب نظم و زندگی در دنیای پسا کرونا بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
مراسم ترحیم مادر سفیر سابق ایران در سازمان ملل متحد
ایرنا - تهران - مراسم ترحیم مادر غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده پیشین ایران در سازمان ملل متحد عصر روز سه شنبه در مسجد نور تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
ماموریت جدید آقای دیپلمات در نیویورک
«مجید تخت‌روانچی، به‌زودی به‌عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد عازم نیویورک می‌شود»؛ این خبری بود که روز گذشته خبرگزاری فارس به نقل از «اعتماد» منتشر کرد. پس از بازنشستگی غلامعلی خوشرو تاکنون برای او به‌صورت رسمی جایگزینی معرفی نشده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
سردیس هخامنشی رونمایی شد
در نهایت این اثر تاریخی در 13 شهریور 97 تحویل غلامعلی خوشرو نماینده دائم ایران در سازمان ملل شد و دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران در بازگشت خود از سفر نیویورک این اثر را به ایران بازگرداند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •