سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
فدرال رزرو
«جانت یلن»؛ اولین خزانه‌دار زن در آمریکا/ گزینه‌ای که ترامپ با او مشکل داشت
۱۱ ساعت قبل
«جانت یلن»؛ اولین خزانه‌دار زن در آمریکا/ گزینه‌ای که ترامپ با او مشکل داشت
«جانت یلن» را اقتصاددانی برجسته می دانند که سابقه ای طولانی برای کار در دولتهای دموکرات امریکا دارد. او در دولت باراک اوباما رییس فدرال رزرو بود و در دولت کلینتون ریاست کنسول مشاوران اقتصادی کاخ سفید را بر عهده داشت.
بایدن وزیر خزانه داری دولت خود را انتخاب کرد
۲۰ ساعت قبل / بانک مرکزی / لندن / مدرسه / مشاور امنیت ملی / وزیر خارجه
بایدن وزیر خزانه داری دولت خود را انتخاب کرد
اقتصاد نیوز : جو بایدن «جانت یلین» رئیس سابق فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) را بعنوان وزیر خزانه‌داری دولت خود در نظر گرفته است.
رئیس پیشین فدرال رزرو آمریکا نامزد پُست وزارت خزانه داری شد
۲۰ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / جو بایدن / وزارت خزانه داری آمریکا / بانک مرکزی آمریکا / فدرال رزرو آمریکا
رئیس پیشین فدرال رزرو آمریکا نامزد پُست وزارت خزانه داری شد
دو تن از مقامات حزب دموکرات آمریکا از احتمال انتصاب رئیس پیشین بانک مرکزی این کشور به سمت وزیر خزانه داری خبر دادند.
رویترز: یلین وزیر خزانه‌داری بایدن می‌شود
۲۰ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / ایالات متحده آمریکا
رویترز: یلین وزیر خزانه‌داری بایدن می‌شود
تهران- ایرنا- رویترز بامداد سه‌شنبه به نقل از ۲ منبع دموکرات نوشت که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا «جانت یلین» رئیس سابق فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) را بعنوان وزیر خزانه‌داری دولت خود در نظر گرفته است.
فدرال رزرو در برابر امواج سیاسی
۴۶ ساعت قبل
فدرال رزرو در برابر امواج سیاسی
در طول ریاست جرومی پاول در فدرال رزرو، او تلاش‌های بسیاری برای استحکام روابط بانک مرکزی و نمایندگان کنگره انجام داد؛ تلاش‌هایی که طی دوره ریاست‌جمهوری ترامپ جواب داد، و در حالی که پاول بارها توسط ترامپ مورد حمله قرار می‌گرفت، اما نمایندگان کنگره حداقل مواضعی صریح ضد بانک مرکزی اتخاذ نمی‌کردند. اما به‌نظر می‌رسد پس از انتخابات سوم نوامبر و پیروزی بایدن و شکست رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه شرایط تغییر کرده است و روابط میان فدرال رزرو و کنگره به سردی گراییده است.
چند ماه آینده برای اقتصاد آمریکا بسیار چالش برانگیز خواهد بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
چند ماه آینده برای اقتصاد آمریکا بسیار چالش برانگیز خواهد بود
پاول، رئیس فدرال رزرو، درمورد تاثیرات افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بر اقتصاد این کشور ابراز نگرانی کرده است. او گفت چند ماه آینده ممکن است ایام بسیار چالش برانگیزی باشد.
آیا آمریکا در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
آیا آمریکا در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی است؟
جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در آخرین صحبت‌های خود در خصوص وضعیت فعلی اقتصاد این کشور را رو به رشد و بهبود یافته توصیف کرد و گفت: با وجود وضع تاسف برانگیزی که گریبان اقتصاد ایالات متحده آمریکا را پس از شیوع کرونا گرفت امروز می‌توانیم بگوییم نشانه‌هایی از بهبود وضعیت اقتصادی دیده می‌شود. مشاغل خانگی مجدداً فعال شده‌اند و نشانه‌هایی از شروع دوباره سرمایه‌گذاری‌های شغلی دیده می‌شود. در خصوص آخرین وضعیت بازار کار هم باید گفت تقریباً نیمی از ۲۲ میلیون شغلی که در ماه‌های مارچ و آوریل از دست رفته بودند، با برگشت مردم به سر کارهایشان، دوباره فعال شده‌اند.
تغییر در فدرال رزرو؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
تغییر در فدرال رزرو؟
سیاست‌های پولی آمریکا در صدر فهرست نگرانی‌های جو بایدن پس از استقرار در کاخ سفید نیست و واقعیت این است که بانک‌مرکزی از پیش، از تقریبا تمامی ابزارهای خود برای مقابله با رکود اقتصادی استفاده کرده است. همچنین برای دولت بعدی آمریکا تصمیم‌گیری درباره بودجه فدرال در اولویت بالاتری قرار دارد. اما جو بایدن در نخستین سال ریاست‌جمهوری خود باید درباره میزان اثری که مایل است بر بانک‌مرکزی بگذارد تصمیم‌گیری کند. این سوال مهم مطرح است که آیا تلاش‌های سال‌جاری جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی برای تمرکز بر رشد بازار کار توانسته برای او نزد دموکرات‌ها اعتبار کافی به‌وجود آورد که بار دیگر به‌عنوان رئیس بانک‌مرکزی انتخاب شود یا نه.
تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای پیوستن به شبکه سبز سیستم مالی
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / اقتصاد / سنای آمریکا
تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای پیوستن به شبکه سبز سیستم مالی
فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا از درخواست خود برای عضویت در شبکه سبز سیستم مالی NGFS که متشکل از بانک های مرکزی 75 کشور است، خبر داد و پیش بینی کرد که در ماه های آینده با این درخواست موافقت خواهد شد.
اقتصاد فاصله زیادی با سطح قبل از کرونا دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / اقتصاد آمریکا / کرونا در جهان / فدرال رزرو
اقتصاد فاصله زیادی با سطح قبل از کرونا دارد
بانک مرکزی آمریکا با اشاره به تصمیمی برای اتخاذ رویکرد تورمی منعطف تر اعلام کرد: اقتصاد هنوز فاصله زیادی با سطح خود در زمان قبل از آغاز بحران کرونا دارد که سیاست فعلی را تا زمان ثبات بخشی به بازار ادامه خواهد داد.  
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
کاهش میزان کف وام پرداختی فدرال رزرو
فدرال رزرو کف مبلغ وام پرداختی وال‌استریت را حداقل تا ۶۰ درصد کاهش داد. به گزارش «ایبِنا» به نقل از بلومبرگ، فدرال رزرو در برنامه وام‌دهی خود به وال‌استریت، حداقل میزان وام را کاهش داد و تسهیلات اضطراری را برای تجارت بیشتر ایالات متحده در زمانی که کنگره همچنان کمک‌های اضافی را نگه داشته است، باز کرد. با کاهش حداقل اندازه وام از ۲۵۰ هزار دلار به ۱۰۰ هزار دلار، فدرال رزرو روز جمعه به تماس‌های گسترده برای دسترسی آسان مشاغل کوچک به وام وال‌استریت که برای زنده ماندن از بیماری همه‌گیر ویروس کرونا مبارزه می‌کنند، پاسخگو بود. در ماه جولای کمتر از ۴۰۰ وام از زمان عملیاتی شدن این برنامه با مبلغی بالغ‌بر 7/ 3 میلیارد دلار، که معادل بخشی از کل ۶۰۰ میلیارد دلار بالقوه موجود است وام داده شده است.
احتمال سقوط ارزش دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / فدرال رزرو / دلار / ارز
احتمال سقوط ارزش دلار
مهر به نقل از راشاتودی نوشت: کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت، پیتر شیف، می‌گوید فدرال‌رزرو از هیچ پول تولید می‌کند و این باعث می‌شود دلار به زودی سقوط کرده و قدرت خرید آمریکایی‌ها از بین خواهد رفت.
فدرال‌رزرو بر اساس هیچ‌وپوچ پول چاپ می‌کند / احتمال سقوط دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / بازار سهام امریکا / فدرال رزرو / پیتر شیف / دلار امریکا / اقتصاد آمریکا
فدرال‌رزرو بر اساس هیچ‌وپوچ پول چاپ می‌کند / احتمال سقوط دلار
کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت، پیتر شیف، می‌گوید فدرال‌رزرو از هیچ پول تولید می‌کند و این باعث می‌شود دلار به زودی سقوط کرده و قدرت خرید آمریکایی‌ها از بین خواهد رفت.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بررسی انتشار ارزهای دیجیتال در ۸۰ درصد بانک‌های جهان
رئیس فدرال رزرو می‌گوید: ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی جهان در حال بررسی ارزهای دیجیتال هستند. به گزارش ایبنا به نقل از کیتکو، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در میزگردی که صندوق بین‌المللی پول در اوایل این هفته برگزار کرد، گفت که ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی ایده انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند، اگرچه بانک فدرال ایالات متحده هنوز به پیروی از این پرونده در این زمان تصمیمی نگرفته است. بیانیه پاول، یک گزارش تحقیقاتی است که توسط بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی در ژانویه منتشر شد و بیان کرد که در حال حاضر ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی در حال توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند، در حالی که در سال گذشته ۷۰ درصد بود. بانک مرکزی اروپا در بیانیه‌ای مکتوب در وب سایت خود گفت: یوروی دیجیتال …
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
تحمل تورم در آمریکا به شرط تحقق اشتغال
رئیس شعبه فدرال رزرو فیلادلفیا می‌گوید: تحمل تورم بیشتر به شرط کمک به دستیابی به اهداف اشتغال امکان‌پذیر است. به گزارش «ایبِنا» به نقل از رویترز، پاتریک هارکر، رئیس بانک ذخیره فدرال فیلادلفیا گفت: کارگران سیاه‌پوست و اسپانیایی و سایر مشاغل با دستمزد پایین، تازه شاهد بهبود وضعیت شغلی خود قبل از بروز همه‌گیری بودند که بسیاری از این دستاوردها از بین رفت. چارچوب جدید بانک فدرال باید به رفع کمبودهای اشتغال و کارگران آسیب‌دیده کمک کندتا فرصت‌های جدیدی پیدا کنند. وی گفت: دیگر با افزایش پیشگیرانه نرخ بهره، قبل از اینکه به اشتغال کامل دست پیدا کنیم، تورم را متوقف نخواهیم کرد. از نظر ما تحمل تورم بیشتر، زمانی ارزشمند است که به ما در رسیدن به اهداف اشتغال کمک کند. همچنین برنامه‌های جایگزینی شغل می‌تواند …
«اقتصادِ ترامپی» به روایت اکونومیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / رکود اقتصادی / دونالد ترامپ / اقتصاد آمریکا / اکونومیست / تولید ناخالص داخلی / فدرال رزرو / نرخ سود / سیاست‌های اقتصادی / بحران اقتصادی آمریکا / بحران اقتصادی کرونا
«اقتصادِ ترامپی» به روایت اکونومیست
اقتصادنیوز : نشریه هفتگی اکونومیست در جدیدترین شماره خود در مطلبی با عنوان «رتبه‌بندی ترامپونومیکس» به بررسی چگونگی سیاست‌های اقتصادی دولت ترامپ و نتایج حاصل از آن پرداخته‌است.
فدرال‌رزرو یا ترامپ؛  قاتل منحنی فیلیپس کیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / کاهش نرخ بهره / اکونومیست / فدرال رزرو / منحنی فیلیپس / کاهش نرخ بیکاری
فدرال‌رزرو یا ترامپ؛ قاتل منحنی فیلیپس کیست؟
اقتصادنیوز : در ماه گذشته فدرال رزور بسیار خبر ساز بوده است. این بانک مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد محدوده ۰.۲۵ درصد برای نرخ بهره تا زمانی که شرایط بازار کار به حد مطلوبی برسد حفظ خواهد شد.
فدرال رزرو: بهبودی اقتصاد آمریکا یک سال زمان نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / ویروس کرونا / نرخ بیکاری / ایالات متحده آمریکا
فدرال رزرو: بهبودی اقتصاد آمریکا یک سال زمان نیاز دارد
تهران- ایرنا- معاون رییس بانک مرکزی (فدرال رزرو) آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که ایالات متحده به یک سال دیگر برای بازگشت به سطح قبل از کرونا نیاز دارد.
خطای سیاستی در تثبیت نرخ بهره
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
خطای سیاستی در تثبیت نرخ بهره
در‌حالی‌که بسیاری از مقامات فدرال رزرو درباره تعلل در تصویب و اجرای بسته حمایتی جدید هشدار داده‌اند، اریک روزنگرن، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون هشدار داده است سیاست پایین نگه داشتن نرخ بهره برای بازه زمانی طولانی مدت می‌تواند سبب تعمیق رکود کنونی در اقتصاد شود. روزنگرن با اشاره به اینکه در محیطی اقتصادی با نرخ بهره پایین، ریسک‌پذیری در بازارهای مختلف به‌ویژه در بازار مسکن و مستغلات افزایش پیدا می‌کند از افزایش سطح بدهی‌ها و تجمیع دارایی‌های پرریسک توسط کسب‌وکارها ابراز نگرانی کرد.
درخواست کمک رئیس بانک مرکزی آمریکا از کنگره
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / فدرال رزرو / جروم پاول / کرونا در آمریکا
درخواست کمک رئیس بانک مرکزی آمریکا از کنگره
جروم پاول از نمایندگان کنگره خواست تا هر چه زودتر به بهبود رشد اقتصادی آمریکا کمک کنند.
روند نزولی جهانی دلار متوقف شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / ارزش دلار / دلار / دلار جهانی
روند نزولی جهانی دلار متوقف شد
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در ادامه سیگنال دهی متناقض به بازارهای مالی، این بار یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا از احتمال طولانی شدن روند احیای اقتصادی این کشور خبر داده است. پاتریک هارکر- مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در فیلادلفیا گفته است فرض غالب این است که تا اواخر سال آینده، واکسن کرونا به طور گسترده در اختیار عموم مردم قرار گیرد.
تولید نفت آمریکا به پیک رسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / رشد / شاخص / قیمت نفت / نفت / نفت و گاز
تولید نفت آمریکا به پیک رسید
اقتصاد نیوز : ۱۵۴ مدیر شرکتهای نفت و گاز ماه جاری به بانک فدرال رزرو دالاس گفتند: معتقدند تولید نفت آمریکا به پیک رسیده است.
اقتصاد آمریکا شکسته شده و فدرال‌رزرو آگاهانه در حباب آن می‌دمد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / ایالات متحده امریکا / دلار / اقتصاد آمریکا / وال استریت / فدرال رزرو
اقتصاد آمریکا شکسته شده و فدرال‌رزرو آگاهانه در حباب آن می‌دمد
کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت و مدیرعامل یورو پاسیفیک کپیتال، می‌گوید: فدرال‌رزرو آمریکا دوباره باید اجازه دهد نرخ بهره بالا برود مگر این که بخواهد دلار بی‌ارزش شود.
قیمت جهانی طلا به افت ادامه داد / نگاه سرمایه‌گذاران به سوی بانک مرکزی آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / قیمت طلا / طلا / دلار / قیمت جهانی طلا / فدرال رزرو
قیمت جهانی طلا به افت ادامه داد / نگاه سرمایه‌گذاران به سوی بانک مرکزی آمریکا
با تقویت دلار و نزدیک شدن آن به بالاترین سطح ۲ ماهه قیمت طلا برای دومین جلسه متوالی افت کرد. سرمایه‌گذاران از نزدیک ناظر اظهارات مقامات فدرال‌رزرو در مورد وضعیت اقتصاد آمریکا هستند. 
آمادگی فدرال رزرو آمریکا برای اقدامات ضدکرونایی بیشتر
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
آمادگی فدرال رزرو آمریکا برای اقدامات ضدکرونایی بیشتر
جروم پاول از آمادگی فدرال رزرو برای انجام اقدامات ضدکرونایی بیشتر خبر داد.
طلا بازهم سقوط کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / قیمت اونس جهانی / فدرال رزرو / شاخص دلار / سقوط قیمت طلا
طلا بازهم سقوط کرد
اقتصادنیوز: قیمت طلا روز سه شنبه نوسان بسیار محدودی داشت. نگرانی در مورد افزایش بحران کووید-۱۹ در سراسر اروپا قبل از سخنرانی‌های کلیدی سیاست گذاران فدرال‌رزرو در این هفته، مانع فشار بیشتر دلار شد. اما امروز بازار طلا دوباره شمایلی خرسی گرفت.
طلا 30 دلار ارزان شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / طلا / دلار / انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا / سیاست پولی فدرال رزرو
طلا 30 دلار ارزان شد
با تقویت تردیدها در مورد اجرای اقدامات محرکی از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو و تقویت دلار، قیمت طلا به کمترین میزان در نزدیک به دو هفته گذشته کاهش یافت.
دورخیز طلا برای نوسان /تحریم‌ یا آمار؛ کدام یک محرک بازار می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بازار جهانی / قیمت طلا / فدرال رزرو / شاخص دلار / پیش بینی قیمت طلا / تقویم اقتصادی / رویداد‌های مهم اقتصادی
دورخیز طلا برای نوسان /تحریم‌ یا آمار؛ کدام یک محرک بازار می‌شود؟
اقتصاد نیوز: در هفته کاری پیش رو سایه ریسک های سیاسی بر اقتصاد جهان سنگینی می کند. به همین دلیل خبرهای منفی، درجه ریسک در اقتصاد را بالا برده است اما این خبرهای بد، برای بازار طلا که نقش پناهگاه دارد، خبری خوش به حساب می آید.
جزئیات تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره در آمریکا تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اقتصاد / بانک مرکزی / زمستان / شرایط اقتصادی / نقدینگی
جزئیات تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره در آمریکا تا پایان سال
اقتصادنیوز: بیشتر مدیران بانک مرکزی آمریکا موافق حفظ نرخ بهره تا پایان سال هستند.
اتفاق نادر در بازار دلار و طلا/ هم خطی پول قدیم و جدید
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / کاهش نرخ بهره / کاهش قیمت دلار / فدرال رزرو / کاهش قیمت طلا / نمودار بازار‌ها
اتفاق نادر در بازار دلار و طلا/ هم خطی پول قدیم و جدید
اقتصاد نیوز : در اتفاقی که کمتر نظیر آن دیده شده است قیمت طلا و دلار با یکدیگر ‌هم مسیر شدند.در حالی که شاخص دلار نزدیک به سه دهم درصد کاهش یافت قیمت طلا هم روز پنج‌شنبه ریزشی شد و ۰.۷ درصد کاهش قیمت ثبت کرد تا بازارها شاهد اتفاق نادری باشند.
فدرال رزرو نرخ بهره را تا پایان سال ۲۰۲۳ نزدیک به صفر نگه می‌دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
فدرال رزرو نرخ بهره را تا پایان سال ۲۰۲۳ نزدیک به صفر نگه می‌دارد
فدرال رزرو متعهد شد که نرخ بهره را تا زمانی که به حداکثر نرخ اشتغالزایی نرسد، نزدیک به صفر نگه دارد اما پیش بینی‌های جدید حاکی از آن است که فِد نرخ بهره را دست کم تا سال۲۰۲۳نزدیک به صفر نگه خواهد داشت.
قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۶/۲۷
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / قیمت طلا / قیمت جهانی طلا
قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۶/۲۷
در حالی که پس از ترسیم یک تصویر مثبت از روند ترمیم اقتصادی توسط فدرال رزرو ارزش دلار تقویت شده است، قیمت طلا امروز شاهد افت بیش از یک درصدی بود.
آغاز پایان دلار؟واکنش طلا به سیاست تورمی آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / نرخ بهره آمریکا / نرخ بیکاری آمریکا / کمیته بازار آزاد / فدرال رزرو آمریکا / کاهش قیمت طلا
آغاز پایان دلار؟واکنش طلا به سیاست تورمی آمریکا
اقتصادنیوز : فدرال رزرو در ساعت ۲۲:۳۰ روز چهارشنبه اعلام کرد که نرخ بهره را تا سال ۲۰۲۳ در سطح فعلی ۰.۲۵ درصد نگه خواهد داست. حفظ این نرخ بهره نزدیک به صفر برای طولانی‌مدت به کاهش بیکاری، افزایش تورم و البته به تضعیف دلار آمریکا می‌انجامد.
گزارش نیمروزی از آخرین تحولات بازارهای جهانی؛ سقوط دلار، صعود نفت و طلا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / کاهش نرخ بهره / کاهش قیمت دلار / قیمت نفت خام / قیمت بیت کوین / فدرال رزرو آمریکا / نمودار اونس طلا / نمودار شاخص دلار / نمودار اونس نفره / افزایش طلا
گزارش نیمروزی از آخرین تحولات بازارهای جهانی؛ سقوط دلار، صعود نفت و طلا
اقتصادنیوز : قیمت نفت در روز چهارشنبه‌ برای دومین روز متوالی بیش از ۲ درصد افزایش یافت. بر اثر طوفان در ایالات متحده تولیدات نفت و گاز دریایی در این کشور متوقف شده و در نهایت گزارش صنعتی نشان داد که از ذخایر نفت خام ایالات متحده کاسته شده است.
افزایش قیمت طلا متاثر از تضعیف دلار؛ سرمایه‌گذاران منتظر فدرال رزرو
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
افزایش قیمت طلا متاثر از تضعیف دلار؛ سرمایه‌گذاران منتظر فدرال رزرو
به دنبال تضعیف دلار و افزایش انتظارات مبنی بر اتخاذ موضعی انعطاف پذیرتر از سوی فدرال رزرو در نشست دو روزه سیاستگذاری پولی آن در هفته جاری، قیمت طلا افزایش پیدا کرد.
چشم بازارها به سیگنال فدرال رزرو
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
چشم بازارها به سیگنال فدرال رزرو
آیا دیوارهای مقاومتی طلا شکسته خواهند شد؟ هفته گذشته حمایت از طلا در مرزهای روانی، این خوش‌بینی را در میان سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به‌وجود آورده بود که فلز زرد در هفته‌های پیش‌رو بتواند مجددا مرزهایی را که هفته‌هاست پشت دیوار آنها گرفتار شده است را بشکند. طلا در هفته‌ای که گذشت به‌طور کلی در میانه کانال 1900 دلاری نوسان کرد و در نهایت هفته را با سود خفیف 47/ 0 درصدی و در قیمت 1940 دلار به پایان برد.
دلار منتظر روز چهارشنبه/بانک های مرکزی طوفان به پا می کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / نرخ بهره آمریکا / فدرال رزرو / بازار طلا / بازار دلار / تقویم اقتصادی / رویداد‌های مهم افتصادی
دلار منتظر روز چهارشنبه/بانک های مرکزی طوفان به پا می کنند؟
اقتصادنیوز : با باز شدن بازار‌های جهانی از امروز بانک‌های مرکزی در مرکز توجه خواهند بود. علاوه بر فدرال رزرو، بانک‌های مرکزی ژاپن و انگلستان سیاست‌های پولی خود را در این هفته اعلام خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
گزارش هفتگی بازارهای مالی جهانی
علی شریف آزاده - تحلیلگر ‪-‬ آنچه گذشت؛ در هفته گذشته نیز همچون هفته قبل از آن شاهد ادامه نزول شاخص‌های سهام و به ویژه شاخص NASDAQ بودیم. این شاخص که سهام شرکت‌های فناوری وزن زیادی در آن دارند، از سقف خود در 2 سپتامبر تا کنون بیش‌از 11 درصد افت داشته و عملاً وارد فاز اصلاح نزولی شده است. سهام شرکت‌های فعال در حوزه انرژی نیز به دلیل ریزش سنگین بهای نفت و افت آن به زیر سطح 40 دلار دچار فشار فروش شدند و تنها سهام شرکت‌های صنعتی در برابر موج عرضه مقاومت خوبی از خود نشان دادند. ریزش سنگین پوند بریتانیا در پی تشدید تنش‌ها و اختلافات بر سر فرآیند Brexiنیز از دیگر تحولات برجسته هفته گذشته بود.در حوزه اخبار مثبت، شاخص خوش بینی کسب و کارهای کوچک پس از افت در ماه جولای در ماه آگوست دوباره رشد کرد. گزارش …
بازار سهام آمریکا در انتظار پیروزی ترامپ است یا بایدن؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
بازار سهام آمریکا در انتظار پیروزی ترامپ است یا بایدن؟
وال‌استریت سیگنال می‌دهد که انتظار پیروزی بایدن را می‌کشد و این می‌تواند برای بهبودی اقتصادی آمریکا خبر خوبی باشد. دست‌کم برای یک مورد سابقه تاریخی وجود دارد که بایدن پس از اینکه صاحب منصب فدرال رزرو، یعنی جروم پاول نرخ بهره را صفر کرد و چندین برنامه وام‌دهی به راه انداخت، او را ستایش کرده است.
نرخ بهره تا هر زمان که طول بکشد، پایین خواهد ماند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
نرخ بهره تا هر زمان که طول بکشد، پایین خواهد ماند
پاول، رییس فدرال رزرو با مثبت خواندن گزارش بازار کار در آگوست تاکید کرد که با توجه به کُند بودن روند بهبود، بانک مرکزی آمریکا قصد دارد تا سال‌ها سیاست پولی خود را ثابت نگه داشته و نرخ بهره را تغییر ندهد.
جرومی پاول: نرخ بهره پایین آمریکا سال‌ها مانگار خواهد بود
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / فدرال رزرو / بانک مرکزی آمریکا / نرخ بهره آمریکا
جرومی پاول: نرخ بهره پایین آمریکا سال‌ها مانگار خواهد بود
جرومی پاول، رئیس فدرال‌رزرو، گفت نرخ بهره آمریکا احتمالاً قبل از این که دوباره افزایش پیدا کند چندین سال پایین باقی خواهد ماند.
آمریکا هنوز در رکود عمیقی به سر می‌برد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / فدرال رزرو / بانک مرکزی آمریکا / ایالات متحده امریکا
آمریکا هنوز در رکود عمیقی به سر می‌برد
رئیس بانک فدرال‌رزرو شعبه بوستون، هشدار داد علی‌رغم بهبود رشد مشاغل آمریکا در ماه آگوست اقتصاد آمریکا همچنان در رکودی عمیق قرار دارد و ریکاوری کامل تا زمان کنترل پاندمی کرونا اتفاق نمی‌افتد.
فدرال رزرو در هفته اخیر ۲۴.۸ میلیارد دلار به بازار تزریق کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / فدرال رزرو / بانک مرکزی آمریکا / دلار
فدرال رزرو در هفته اخیر ۲۴.۸ میلیارد دلار به بازار تزریق کرد
بانک مرکزی آمریکا در حالی طی هفته منتهی به ۲ سپتامبر، ۲۴.۷۶۸ میلیارد دلار اوراق قرضه مسکن را از بازار خرید و به جای آن دلار وارد بازار کرد که در این هفته، هیچ اوراق قرضه‌ای نفروخت. 
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
احتمال نرخ بهره منفی برای انگلستان
رئیس تازه وارد بانک مرکزی انگلیس با اشاره به اینکه این نهاد همچنان ابزار قدرتمند در اختیار دارد، از احتمال کاهش نرخ بهره به زیر صفر خبر داد. به گزارش نیویورک تایمز، «اندرو بیلی» که دوران تصدی خود را از مارس آغاز کرد، در جریان سخنرانی خود در گردهمایی مجازی فدرال رزرو در کانزاس سیتی تاکید کرد که او و همکارانش به نرخ بهره منفی به‌عنوان ابزاری محتمل در راستای تقویت رشد اقتصادی نگاه می‌کنند؛ آن هم در برهه‌ای که نرخ بهره در اقتصادهای پیشرفته در سطوح بسیار پایینی قرار دارد. بیلی در ادامه گفت: بانک مرکزی روشن کرده است که ابزارهای دیگری همچون نرخ بهره منفی در جعبه ابزار وجود دارد و دستمان خالی نیست. بانک‌های مرکزی سراسر جهان همچون بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا نرخ بهره خود را به زیر صفر کاهش داده …
بهای جهانی طلا در مدار کاهشی قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بازار طلا / ویروس کرونا / سرمایه گذاری
بهای جهانی طلا در مدار کاهشی قرار گرفت
تهران- ایرنا- کاهش ارزش دلار و تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر اتخاذ رویکردی با هدف کاهش نرخ بهره سبب شد بهای جهانی طلا با اندکی کاهش روبرو شود.
امکان دومین سقوط اقتصادی برای آمریکا / بسته‌های حمایتی باید تداوم یابد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / رشد اقتصادی امریکا / رکود اقتصادی / ایالات متحده امریکا / ویروس کرونا / فدرال رزرو
امکان دومین سقوط اقتصادی برای آمریکا / بسته‌های حمایتی باید تداوم یابد
در حالی که انتظار می‌رود اقتصاد آمریکا در سه ماهه جاری از سقوط عمیق خود به واسطه بحران کرونا بازگردد، یکی از مقامات سابق بانک مرکزی این کشور در مورد سقوط مجدد اقتصاد آمریکا هشدار داد.
جهش قیمت جهانی طلا تحت تاثیر سیاست تازه فدرال رزرو/ بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بورس شد/ سقوط سهام ژاپن در واکنش به استعفای آبه/ نظرسنجی: طلا گران می‌شود یا ارزان؟ / رشد سه برابری سرمایه‌گذاری خارجی در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
جهش قیمت جهانی طلا تحت تاثیر سیاست تازه فدرال رزرو/ بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بورس شد/ سقوط سهام ژاپن در واکنش به استعفای آبه/ نظرسنجی: طلا گران می‌شود یا ارزان؟ / رشد سه برابری سرمایه‌گذاری …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون توزیع ۱۰۲ هزار تن کالای اساسی میان هیات‌های مذهبی، توافق صندوق بین‌المللی پول با اکوآدور برای وام ۶.۵ میلیارد دلاری، نبض نفت در هفته طوفانی، واردات نفت ۱۲۰ هزار بشکه‌ای چین از ایران و کاهش درآمد نفتی عربستان سعودی را در بر دارد.
قیمت جهانی طلا تحت تاثیر سیاست تازه فدرال رزرو ۲ درصد جهش کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / قیمت طلا / قیمت جهانی طلا / فدرال رزرو / تورم
قیمت جهانی طلا تحت تاثیر سیاست تازه فدرال رزرو ۲ درصد جهش کرد
قیمت جهانی طلا به دنبال یک روز سقوط شدید به شدت جهش کرد. ضعیف شدن دلار و تغییر سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو قیمت طلا را بالا برد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا در معاملات روز جمعه 1.5 درصد افزایش یافت و در مسیر ثبت نخستین هفته افزایش در 3 هفته گذشته قرار گرفت زیرا دلار تقویت شد و موضع فدرال رزرو انتظارات برای پایین نگه داشتن بهره را تقویت کرد.
طوفان سخنرانی رئیس فدرال رزرو در بازار طلا
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / فدرال رزرو / بازار طلا
طوفان سخنرانی رئیس فدرال رزرو در بازار طلا
پاول در جکسون هول اعلام کرد که هدف تورمی روی «میانگین» دو درصد تنظیم خواهد شد. در حالیکه در گذشته هدف تورمی دو درصد بوده است.
تغییر رویه بزرگ فدرال‌رزرو در مورد نرخ تورم/ تروم افزایش می یابد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / فدرال رزرو / تورم / ایالات متحده امریکا
تغییر رویه بزرگ فدرال‌رزرو در مورد نرخ تورم/ تروم افزایش می یابد
رییس بانک مرکزی آمریکا از تغییر رویه بزرگ این بانک در مورد نرخ تورم خبر داد. به این ترتیب قرار است برای تقویت بازار کار و کل اقتصاد از این پس به نرخ تورم اجاره بدهند از حد نرمال فراتر برود.
نوسان سهام- آسیا اقیانوسیه با جهش سود صنعتی چین/انتظار سهامداران برای سخنرانی رئیس فدرال رزرو
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
نوسان سهام- آسیا اقیانوسیه با جهش سود صنعتی چین/انتظار سهامداران برای سخنرانی رئیس فدرال رزرو
سرمایه‌گذاران در حالی منتظر سخنرانی رئیس فدرال‌رزرو هستند که سهام آسیا- اقیانوسیه با جهش سود صنعتی چین، دچار نوسان شدند.
ارزش دلار  با داده های ضعیف از اقتصاد آمریکا افت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / دلار / یوآن چین / فدرال رزرو
ارزش دلار با داده های ضعیف از اقتصاد آمریکا افت کرد
دلار آمریکا امروز در حالی در برابر رقبای خود تضعیف شد که سرمایه‌گذاران پس از انتشار داده‌های اقتصادی ضعیف از این کشور، منتظر سخنرانی کلیدی رئیس فدرال‌رزرو هستند.
آینده مبهم برای ریکاوری اقتصاد آمریکا/ داوجونز ۲۰۰ واحد سقوط کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / فدرال رزرو / وال استریت / بورس
آینده مبهم برای ریکاوری اقتصاد آمریکا/ داوجونز ۲۰۰ واحد سقوط کرد
انتشار صورت‌جلسه‌های اجلاس ماه جولای فدرال‌رزرو که در مورد مبهم بودن ادامه مسیر اقتصاد آمریکا هشدار داده بود، منجر به سقوط سهام وال‌استریت حتی پس از بسته شدن بازارهای رسمی، شد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
دلار به آخر خط رسید!
پتر شف، رئیس سرمایه گذاری پاسیفیک، اعلام کرد: بیش از ۶۰ سنت از هر دلار را دولت آمریکا چاپ می‌کند. بنابراین فدرال رزرو آمریکا پول بیشتری را برای دولت این کشور چاپ می‌کند که رقم آن بسیار فراتر از حجم مالیاتی است که این کشور جمع‌آوری می‌کند.
سقوط آزاد قیمت طلا
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / فدرال رزرو / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا
سقوط آزاد قیمت طلا
مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، نوشت: پس از این که فدرال‌رزرو هشدار داد ریکاوری اقتصاد آمریکا از پاندمی کرونا مسیری مبهم دارد، قیمت طلا بخشی از سقوط سنگین دیشب خود را جبران کرد.
قیمت جهانی طلا امروز 99/05/30| افزایش جزئی قیمت طلای جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / قیمت جهانی طلا / قیمت طلا
قیمت جهانی طلا امروز 99/05/30| افزایش جزئی قیمت طلای جهانی
در حالی که پس از انتشار صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو آمریکا ارزش دلار تقویت شده و میزان بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا افزایش یافته است، قیمت طلا روز چهارشنبه بیش از 3 درصد کاهش یافت، هرچند که امروز اندکی افزایش داشت.
قیمت جهانی طلا سقوط کرد / قیمت در مرز ۲ هزار دلار
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / قیمت طلا / طلا / فدرال رزرو / قیمت جهانی طلا
قیمت جهانی طلا سقوط کرد / قیمت در مرز ۲ هزار دلار
پس از این که فدرال‌رزرو هشدار داد ریکاوری اقتصاد آمریکا از پاندمی کرونا مسیری مبهم دارد، قیمت طلا بخشی از سقوط سنگین دیشب خود را جبران کرد.
طلای جهانی دوباره سر به فلک زد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / قیمت طلا / طلای جهانی
طلای جهانی دوباره سر به فلک زد
با تضعیف ارزش دلار به کمترین رقم بیش از ۲ سال گذشته و با توجه به اینکه تاجران بر نتیجه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در آخر این هفته متمرکز شده‌اند، قیمت طلا در معاملات امروز بیش از یک درصد افزایش یافت و از ۲۰۰۰ دلار بالاتر رفت.
چین هشدار داد؛ محرکهای مالی فدرال رزرو دنیا را در آستانه بحران قرار می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
چین هشدار داد؛ محرکهای مالی فدرال رزرو دنیا را در آستانه بحران قرار می‌دهد
رئیس کمیسیون قوانین بانکداری چین هشدار داد سلطه دلار آمریکا به همراه محرکهای مالی فدرال رزرو این کشور دنیا را در آستانه یک بحران مالی دیگر قرار می دهد.
فدرال رزرو نسبت کفایت سرمایه را برای بانک‌های بزرگ اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / فدرال رزرو / بانک ها / اقتصاد جهانی / ویروس کرونا
فدرال رزرو نسبت کفایت سرمایه را برای بانک‌های بزرگ اعلام کرد
فدرال رزرو میزان سرمایه مازادی که بانک‌های بزرگ پس از پشت سر گذاشتن آزمون استرس در سال ۲۰۲۰ باید در اختیار داشته باشند را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رونمایی فدرال رزرو از سیستم پرداخت آنیِ جایگزین ارزدیجیتال فیس‌بوک
فدرال رزرو با تاکید دوباره بر نگرانی‌های امنیتی برخاسته از ارز دیجیتال فیس‌بوک موسوم به «لیبرا»، از جزئیات سیستم پرداخت آنی خود رونمایی کرد. به گزارش ای‌اف‌پی، FedNow برای خانواده‌ها و کسب و کارها دسترسی آنی به خدمات پرداخت برای مواردی همچون حقوق، مزایای دولتی و فروش فراهم می‌آورد بدون انتظار چند روزه برای کلرینگ چک‌ها.
ورود بازار طلا به هزاره سوم
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ورود بازار طلا به هزاره سوم
فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در هفته‌های اخیر حجیم‌ترین بسته‌های حمایتی در طول تاریخ را به اجرا گذاشته‌اند. این موضوع همچنین با تزریق نقدینگی به بازار‌ها سبب تحریک تورم می‌شود؛ موضوعی که این روز‌ها به رکوردشکنی طلا بسیار کمک کرده است.
تاکید فدرال رزرو آمریکا بر تداوم پولپاشی دولت برای نجات اقتصاد این کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تاکید فدرال رزرو آمریکا بر تداوم پولپاشی دولت برای نجات اقتصاد این کشور
رئیس فدرال رزرو ریچموند عقیده دارد برداشتن سریع حمایت هایی که مصرف کنندگان و کسب و کارها دریافت می کنند اقدامی وحشتناک برای اقتصاد آمریکاست.
کاهش بیش از 19 دلار قیمت طلا در بازارهای جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / قیمت طلا / دلار / آمریکا / طلا
کاهش بیش از 19 دلار قیمت طلا در بازارهای جهانی
پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا به تزریق پول به اقتصاد کرونازده آمریکا متعهد شد قیمت فلز زرد در بازارهای جهانی بیش از 19 دلار کاهش یافت.
مقاومت فنی طلا برای ورود به کانال جدید
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا
مقاومت فنی طلا برای ورود به کانال جدید
پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا وعده داد تا از اقتصاد بحران زده آمریکا حمایت کند و این مسئله موجب بهبود احساس حاکم بر بازارهای مالی شد، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •