سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
فهرست سیاه
چند قدمی لیست سیاه | مسدودسازی حساب تبعه‌های ایرانی در چند کشور | کوچک‎ترین تبعات لیست سیاه چیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۰ ساعت قبل / سیاسی
چند قدمی لیست سیاه | مسدودسازی حساب تبعه‌های ایرانی در چند کشور | کوچک‎ترین تبعات لیست سیاه چیست؟
آخرین بیانیه FATF حاکی از آن است که اگر ایران تا اجلاس آتی این گروه که اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود، گامی در راستای اجرای پیش‌شرط‌های FATF برندارد، نام جمهوری اسلامی ایران در فهرست کشورهای غیرهمکار گروه ویژه اقدام مالی یا همان لیست سیاه ثبت خواهد شد؛ موضوعی که به اجرای همه اقدامات تقابلی پیش‌بینی‌شده علیه جمهوری اسلامی ایران منجر می‌شود.
کاسبان FATF از افزایش قیمت ارز چقدر سود می‌برند؟
مشرق / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
کاسبان FATF از افزایش قیمت ارز چقدر سود می‌برند؟
در هفته های اخیر افراد و گروه هایی تلاش دارند با ایجاد جو روانی بر التهابات ارزی دامن بزنند که در سال های ۹۶ و ۹۷ هم مرتبا سیگنال افزایش قیمت ارز را می‌دادند.
  فهرست سیاه  عبدالناصر همتی  FATF  مقام معظم رهبری  بانک مرکزی  آمریکا  مجلس  ایران
آمریکا یک مقام نظامی را تحریم کرد
همشهری‌آنلاین / ۲ روز قبل / سیاسی
آمریکا یک مقام نظامی را تحریم کرد
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: واشنگتن شاوندرا سیلوا فرمانده ارتش سریلانکا را به دلیل نقش وی در قتل های فراقضایی در طول جنگ های داخلی سریلانکا و همچنین نقض حقوق بشر در فهرست سیاه قرار داده است.
اسرائیل شورای حقوق بشر سازمان ملل را تحریم کرد
انتخاب / ۴ روز قبل / ...
اسرائیل شورای حقوق بشر سازمان ملل را تحریم کرد
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل چهارشنبه، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به خاطر آنکه شرکت‌هایی که در شهرک‌های اسرائیلی کار می‌کنند در فهرست سیاه خود قرار داده، تحریم کرده است.
واکنش وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین به انتشار فهرست سیاه شرکت‌های اسرائیلی
ایلنا / ۵ روز قبل / بین‌المللی
واکنش وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین به انتشار فهرست سیاه شرکت‌های اسرائیلی
ایلنا: وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین انتشار فهرست سیاه شرکت‌های اسرائیلی در رابطه با الحاق سرزمین‌های اشغالی را ستود.
  تشکیلات خودگردان فلسطین  ریاض المالکی
انتشار فهرست سیاه شرکت‌های اسرائیلی در رابطه با الحاق سرزمین‌های اشغالی
ایلنا / ۵ روز قبل / بین‌المللی
انتشار فهرست سیاه شرکت‌های اسرائیلی در رابطه با الحاق سرزمین‌های اشغالی
ایلنا: دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد «فهرست سیاه» شرکت‌هایی را که دارای روابط تجاری با شهرک‌های غیرقانونی اسرائیل در کرانه باختری هستند منتشر کرده است.
  میشل باچله  الحاق سرزمین‌های اشغالی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
موج‌سواری سوداگران بازار ارز با FATF
دلالانی که با هدف سودجویی، هر چند وقت یکبار، بازار ارز را به بهانه‌ای متلاطم می‌کنند، این بار به سراغ FATF و احتمال قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه این نهاد مالی رفته‌اند.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
آخر بهمن ماه در لیست سیاه FATF قرار می‌گیریم
«اواخر بهمن در لیست سیاه قرار می‌گیریم.» این عین اظهارات شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس دهم و بازمانده از حضور در انتخابات دوره یازدهم با حکم شورای نگهبان است. اظهارنظری که نه یک هشدار، بلکه بیان مختصر یک واقعیت است. تنها 8 روز تا پایان فرصت یا در عبارتی صحیح‌تر، «آخرین» مهلت گروه ویژه اقدام مالی به ایران باقیست و باتوجه به تداوم سکوت مجمع تشخیص مصلحت نظام در قبال لوایح الحاق به کنوانسیون‌های بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و مقابله با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو)، به نظر می‌رسد از همین حالا باید جمهوری اسلامی را مشتری جدید «لیست سیاه» یا لیست کشورهای پرخطر برای نقل …
یک قدم تا لیست سیاه FTAF
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
یک قدم تا لیست سیاه FTAF
[شهروند] پایان بهمن ماه آخرین فرصت ایران برای پذیرش وضع لوایح چهارگانه FATF است. تاکنون گروه اقدام ویژه مالی چندین‌بار برای تصویب لوایح چهارگانه FATF به ایران فرصت داده اما حالا مهلت چندباره ایران دوباره رو به پایان است و پس از این احتمال دارد که ایران وارد فهرست سیاه شود. با این حال هنوز اختلافات بر سر پذیرفتن لوایح چهارگانه FATF ادامه و ورود ایران به این گروه در ‌هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
افزایش فشار دلار به سمت صعود
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
افزایش فشار دلار به سمت صعود
تقاضا برای ارز همواره طبق سنت در 40روز پایانی سال، افزایش می‌یابد، اما امسال این روند با برگزاری انتخابات مجلس و تعیین تکلیف عضویت ایران درگروه ویژه اقدام مالی، موسوم به FATF، همزمان شده؛ 3عاملی که موجب شده قیمت دلار به سمت ارقام بالاتر از 13هزارو500تومان چسبندگی زیادی پیدا کند. بیم آن می‌رود با اضافه شدن احتمالی نام ایران به فهرست سیاه FATF، اثر 2عامل دیگر تشدید شود و قیمت دلار بار دیگر به صعود تمایل پیدا کند. به گزارش همشهری، بیشتر از یک‌ماه است که قیمت هر دلار آمریکا در محدوده 13تا 13هزارو …
مقام‌های بیشتری در کریمه مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپا شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / بین‌المللی
مقام‌های بیشتری در کریمه مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپا شدند
تهران – ایرنا – اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه هفت مقام تحت حمایت روسیه در کریمه را به‌ دلیل سازمان‌ دهی انتخابات‌ محلی در این شبه‌ جزیره در سال گذشته، به فهرست سیاه تحریم‌های خود افزود.
  اوکراین  روسیه  تحریم  اتحادیه اروپا
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
باشگاه ترک مدافع ایرانی را کنار گذاشت
سیدمجید حسینی، مدافع ملی‌پوش و جوان ایرانی باشگاه ترابزون اسپور با وجود نمایش‌های خوب خود در دومین‌ سال از حضور در این باشگاه محبوب حاشیه دریای سیاه به یک‌باره از سوی کادرفنی ترابزونی‌ها از فهرست کنار گذاشته شد تا بنا به ادعای رسانه‌های ترکیه شوک عجیبی به طرفداران «بوردو- ماوی‌ها» وارد شود. این سایت ترکیه‌ای همچنین از انتخاب جانشین مجید حسینی هم پرده برداشت و ادعا کرد در برنامه‌های نقل و انتقالاتی زمستان 2020 نماینده‌های باشگاه با مدافعی سرشناس که سابقه بازی در لیگ انگلیس و فرانسه را نیز در کارنامه‌اش دارد، به توافق اولیه رسیده و این بازیکن تا پایان هفته رسما به ترابزون اسپور خواهد پیوست. با این تفاسیر، باید منتظر ماند و دید مجید …
ترابزون اسپور | تصمیم شوکه کننده کادرفنی در کنار گذاشتن ستاره ایرانی!
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ورزشی
ترابزون اسپور | تصمیم شوکه کننده کادرفنی در کنار گذاشتن ستاره ایرانی!
شفقنا ورزشی -رسانه نزدیک به باشگاه محبوب حاشیه دریای سیاه در ترکیه از تصمیم شوکه کننده کادرفنی در کنار گذاشتن ستاره ایرانی از فهرست این تیم در دور برگشت پرده برداشت. به گزارش شفقنا ورزشی به نقل از...
  ترابزون اسپور  سیدمجید حسینی
ورزش سه / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ورزشی
خبر شوکه کننده برای ستاره ایرانی/ ترابزون اسپور مجید حسینی را کنار گذاشت!
رسانه نزدیک به باشگاه محبوب حاشیه دریای سیاه در ترکیه از تصمیم شوکه کننده کادرفنی در کنار گذاشتن ستاره ایرانی از فهرست این تیم در دور برگشت پرده برداشت.
برزخ FATF
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
برزخ FATF
تهران - ایرنا - نزدیک شدن به پایان مهلت FATF به ایران از یکسو و بلاتکلیفی دو لایحه از لوایح چهارگانه مربوط به FATF ازجمله مسائلی است که نگرانی‌ها درباره قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه FATF را افزایش داده است.
  FATF  ایران  مجمع تشخیص مصلحت نظام  پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
FATF را نمی‌توان مثل تحریم دور زد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
FATF را نمی‌توان مثل تحریم دور زد
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه فهرست سیاه FATF شوخی‌بردار نیست و مانند تحریم نمی‌توان آن را دور زد، گفت: در صورت بازگشت به این فهرست حساب بسیاری از شرکت‌های ایرانی که خارج از کشور ثبت شده‌اند، بسته خواهد شد.
تلاش پاکستان برای خروج از لیست خاکستری اف ای تی اف
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بین‌المللی
تلاش پاکستان برای خروج از لیست خاکستری اف ای تی اف
اسلام آباد - ایرنا - پس از اینکه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در تیرماه سال گذشته پاکستان را به دلیل عملکرد ضعیف برای اجرای تمهیدات این گروه در لیست خاکستری قرار داد، دولت اسلام آباد تاکنون توانسته با اجرای برخی از اقدامات ضمن گرفتن مهلت از اف ای تی اف خطر قرار گرفتن در فهرست سیاه را نیز از این کشور دور کند.
  پاکستان  اف ای تی اف  تروریسم  قاچاق  پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
تشدید نوسان ارزی در بلاتکلیفی FATF
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
تشدید نوسان ارزی در بلاتکلیفی FATF
بعد از گران شدن قیمت بنزین و افزایش انتظارات تورمی ناشی از آن، نرخ دلار از بازه ثبات خود عبور کرد و در مسیر صعودی قرار گرفت. پیامد آن نیز موضع‌گیری‌های سیاسی در مورد بودجه 99 و احتمال قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF با توجه به پایان مهلت داده شده، بود که موجب پدید آمدن جو روانی شد که دلار را در مرز 13 هزارتومان همچنان در نوسان نگه دارد
کارتخوان‌ | برخورد با دارندگان کارتخوان‌ خارج از کشور
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
کارتخوان‌ | برخورد با دارندگان کارتخوان‌ خارج از کشور
شفقنا اقتصادی_ تمام درگاه‌های پرداخت الکترونیکی که به نام پذیرندگان دارای کارتخوان فعال خارج از کشور وجود داشته باشد، مسدود خواهد شد. مهر نوشت:  در ادامه اقدامات نظارتی مرتبط با کارتخوان‌های خارج از کشور، از این پس نام و کد ملی دارندگان کارتخوان فعال در خارج از کشور در فهرست سیاه قرار می‌گیرد وتمامی درگاه‌های […]
دارندگان کارتخوان فعال خارج کشور در فهرست سیاه قرار گرفتند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
دارندگان کارتخوان فعال خارج کشور در فهرست سیاه قرار گرفتند
تمام درگاه‌های پرداخت الکترونیکی که به نام پذیرندگان دارای کارتخوان فعال خارج از کشور وجود داشته باشد، مسدود خواهد شد.
  پرداخت الکترونیک  شاپرک
رئیس اتاق بازرگانی انگلیس: نپذیرفتن FATF تجارت با ایران را بسیار سخت می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
رئیس اتاق بازرگانی انگلیس: نپذیرفتن FATF تجارت با ایران را بسیار سخت می‌کند
لندن- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران هشدار داد که نپذیرفتن لوایح FATF و قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه این کنوانسیون بین‌المللی، کار را برای اجرای سازوکار مالی اروپا و ایران موسوم به اینستکس و توسعه روابط تجاری با کشورمان بسیار دشوار می‌کند.
  FATF  اینستکس  اقتصاد  بانک  تجارت  انگلستان  پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
آمریکا سودان را از فهرست کشورهای نقض‌کننده آزادی عقیده حذف کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
آمریکا سودان را از فهرست کشورهای نقض‌کننده آزادی عقیده حذف کرد
وزارت خارجه آمریکا نام سودان را از فهرست سیاه کشورهای نقض کننده آزادی عقیده حذف کرد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ورزشی
عالیشاه همچنان در فهرست سیاه کالدرون
هافبک پرسپولیس برای چندمین هفته پیاپی در فهرست 18 نفره تیمش قرار نگرفت.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
دلایل افزایش نرخ ارز
آلبرت بغزیان‪-‬ در ماجرای روزهای اخیر مرتبط با موضوع افزایش نرخ ارز گفته می‌شود این امر حاصل شایعه‌هایی است که گفته می‌شود دلالان و سفته بازان با راه اندازی صفحات نامعتبر و فیک وانمود کردند که نام ایران در فهرست سیاه FATF قرار گرفته تا بازار ارز التهاب آفرین شود، را قبول ندارم. به نظر بنده بهترین نهاد تاثیرگذار در بازار ارز، بانک مرکزی است. افزایش و نوسانات 10 تا 15 درصدی ارز معمولا امری عادی است که آن هم به خاطر مسافرت‌های پایان سال میلادی رخ می‌دهد. این که معتقد شویم گروهی از دلالان چنین فضایی را ایجاد کردند، از آنجایی که بانک مرکزی فرمان ومدیریت ارزی کشور را برعهده گرفته است و با توجه به شفاف سازی‌ها و اطلاع رسانی لازم، این امر نمی‌تواند علت گرانی ارز باشد. ما طی سال گذشته نرخ ارز را تا …
FATF | فاتحه تجارت و اقتصاد ایران خوانده می شود!
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
FATF | فاتحه تجارت و اقتصاد ایران خوانده می شود!
شفقنا اقتصادی_ «اگر ایران به لیست سیاه FATF بازگردد، باید فاتحه تجارت و اقتصاد را خواند» این واکنش یکی از فعالان اقتصادی به خبر دو روز گذشته است که از بازگشت ایران به فهرست سیاه کارگروه اقدام مالی (FATF ) روایت می‌کرد. ایرنا نوشت:  «اگ…
اما و اگرهای تجاری بازگشت ایران به لیست سیاه FATF
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
اما و اگرهای تجاری بازگشت ایران به لیست سیاه FATF
«اگر ایران به لیست سیاه FATF بازگردد، باید فاتحه تجارت و اقتصاد را خواند» این واکنش یکی از فعالان اقتصادی به خبر دو روز گذشته است که از بازگشت ایران به فهرست سیاه کارگروه اقدام مالی (FATF ) روایت می‌کرد؛ البته زمانی نکشید که این خبر از سوی رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی رد شد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
خروجی قرارگرفتن در فهرست سیاه FATF اجماع جهانی علیه ایران در حوزه اقتصاد است
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به پیامدهای نپیوستن ایران به FATF گفت: اگر ایران به شکل قطعی وارد لیست سیاه شود اولین خروجی آن اجماع بین المللی علیه ایران در حوزه فعالیت‌های اقتصادی است.
تکذیب قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF/ دلالان ارز شایعه کردند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
تکذیب قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF/ دلالان ارز شایعه کردند
رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی شایعه قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه گروه اقدام مالی (FATF) را به شدت تکذیب کرد و آن را خبرسازی برخی سودجویان و دلالان بازار ارز دانست.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
تهران - ایرنا - اختصاص 400 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی آسیب های سیل دراستان گیلان، احتمال تکرار روند انتخابات انگلیس در آمریکا، تکذیب انتشار اخبار تایید و یا رد صلاحیت داوطلبان انتخابات سال جاری، بیانیه دفتر نخست وزیرعراق در مورد واگذاری امور دولت، اخراج دو دیپلمات چینی از آمریکا، تکذیب بازگشت ایران به فهرست سیاه FATF و تهدید به تعطیلی پایگاه اینجرلیک آمریکا در ترکیه از مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
جای خالی زنان و رنگین‌پوستان در گلدن‏گلوب ۲۰۲۰
فهرست نامزدهای جایزه گلدن‏گلوب ۲۰۲۰ در حالی منتشر شد که حذف حریفان رنگین‌پوست و مونث از آن، صدای اعتراض بسیاری را درآورد.به گزارش ایرنا، اسامی نامزدهای مجموعه تلویزیونی کمدی - درام خانم میزل شگفت آور (The Marvelous Mrs. Maisel) و سریال دارک کمدی (کمدی سیاه و تلخ) بری (Barry) در فهرست دیده می‏شد، اما سریال‏های مهمی چون وقتی ما را می‌بینند (Whe- They See Us) به کارگردانی آوا دوورنی (Ava DuVernay) و سرخوشی (Euphoria) به کارگردانی دافنا لووین (Dafna Levin) به‏رغم موفقیت در تلویزیون، اقبالی در گلدن گلوب ۲۰۲۰ به دست نیاورد.همچنین علی‌رغم تلاش هالیوود برای فراگیر‏بودن و درک ماجراهای فمینیستی و رنگین‏پوستی، فهرست نامزدهای اعلام‏شده گلدن‏گلوب ۲۰۲۰ هیچ بازتابی از این فعالیت نشان نداد. گلدن‏گلوب ۲۰۲۰ مشخص …
تسهیل قوه قضاییه برای رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی/خروج مدیران دارای سوءاثر از فهرست سیاه بانک مرکزی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
تسهیل قوه قضاییه برای رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی/خروج مدیران دارای سوءاثر از فهرست سیاه بانک مرکزی
کارشناس حقوق بانکی از تسهیلات جدید قوه قضاییه برای رفع سوءاثر چک‌های برگشتی خبر داد و گفت: از دو روز قبل استعلام آنلاین بانکها از سامانه ثنای قوه قضاییه امکانپذیر شده است.
  یاسر مرادی  نظام بانکی  چک برگشتی  بانک مرکزی ایران  قوه قضاییه  قانون چک
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اقتصادی
آمریکا ۶ نفتکش حامل نفت ونزوئلا را در فهرست سیاه قرار داد
دولت ترامپ امروز 6 نفتکش که در انتقال محموله‌های نفتی ونزوئلا به کوبا مشارکت داشتند، را در فهرست سیاه قرار داد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
قوانین محدودکننده جدید آمریکا علیه هوآوی
دولت آمریکا درصدد وضع قوانین محدودکننده بیشتری علیه هوآوی است تا صادرات محصولات دارای فناوری ایالات متحده به این شرکت چینی دشوارتر شود. به گزارش آسین‌ایج، وزارت بازرگانی آمریکا در ماه مه گذشته شرکت هوآوی را در فهرست سیاه خود قرار داده و علت این مساله را نگرانی‌های امنیتی عنوان کرده بود. به‌نظر می‌رسد این محدودیت جلوی دسترسی هوآوی به برخی اقلام صادراتی فناورانه آمریکا را نگرفته و از همین رو این کشور قصد دارد به هر نحو ممکن محدودیت یادشده را تشدید کند. دولت آمریکا قصد دارد به این شیوه جلوی صادرات بسیاری از اقلام فناورانه برای استفاده هوآوی را که در خارج از ایالات متحده تولید می‌شوند، اما حاوی اقلام و اجزای آمریکایی هستند نیز بگیرد. هنوز جزئیات قوانین محدودکننده جدید اعلام نشده است. منابع مطلع می‌گویند …
«سیاه گالش» نماد حافظ زیست بوم کوهستان های گیلان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فرهنگی و هنری
«سیاه گالش» نماد حافظ زیست بوم کوهستان های گیلان
رئیس پژوهشکده اداره کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ثبت سیاه گالش در فهرست آثار معنوی کشور، گفت: سیاه گالش در میان تالش های غرب و گالش های شرق گیلان رواج دارد و تداعی گر مردی بلندقامت، درستکار، حافظ محیط زیست و حیوانات است.
  استانی-فرهنگی و هنری  میراث فرهنگی  فهرست آثار طبیعی و ملی  ییلاق «گالش‌ها»  کوهستان
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فرهنگی و هنری
فروغ فرخ‌زاد در میان برترین فیلمسازان زن تاریخ سینما
فیلم «خانه سیاه است» از فروغ فرخ‌زاد در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر فیلمسازان زن در تاریخ سینمای جهان جای گرفت.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
مایکروسافت با هوآوی همکاری می‌کند
طبق گزارشی جدید وزارت بازرگانی آمریکا به مایکروسافت اجازه داده برخی نرم‌افزارهای تجاری خود را در اختیار هوآوی قرار دهد. کارشناسان معتقدند منظور از این نرم‌افزارها احتمالا ویندوز و آفیس است. همچنان شرکت هوآوی در فهرست سیاه وزارت بازرگانی دولت آمریکا قرار دارد. اما این شرکت ۹۰ روز مهلت دارد با برخی موسسات آمریکایی همکاری کند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
نتیجه بی‌اعتنایی به FATF برای ایران چیست؟
بی‌اعتنایی به یک نهاد بین‌المللی و در نتیجه قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF، مسیر و روند معاشرت و معامله کشورمان با دیگر ملل جهان را خواهد بست.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
آمریکا مهلت استفاده از تجهیزات هوآوی را تمدید می‌کند
طبق گزارشی جدید دولت آمریکا تصمیم دارد مهلت استفاده از تجهیزات هوآوی را دوباره تمدید کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، در ماه می‌وزارت بازرگانی آمریکا شرکت هوآوی را به فهرست سیاه خود اضافه کرد. به این ترتیب شرکت‌های آمریکایی از همکاری با هوآوی منع شدند، مگر آنکه اجازه نامه رسمی از دولت داشته باشند. از آن زمان تاکنون دولت اجازه استفاده از تجهیزات هوآوی را به‌طور موقت برای مشتریان این شرکت مانند صاحبان موبایل و اپراتورهای مخابراتی محلی تمدید کرد که این مهلت نیز هفته آینده تمام می‌شود. اما نیویورک تایمز در گزارشی اشاره می‌کند دولت ترامپ قصد دارد برای سومین بار مهلت اجازه استفاده از هوآوی را به مدتی نامشخص تمدید کند. این در حالی است که مذاکرات تجاری میان دولت‌های آمریکا و چین همچنان ادامه …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
آمریکا چند شرکت و فرد را به بهانه فعالیت‌های تسلیحاتی در سوریه تحریم کرد
وزارت بازرگانی آمریکا چهارشنبه چندین شرکت و فرد را به بهانه حمایت مادی از فعالیت‌های شیمیایی و بیولوژیک در سوریه و انتقال اقلام آمریکایی به ایران در فهرست سیاه خود قرار داد.
استاد دانشگاه: بازگشت ایران به لیست سیاه FATF برای اقتصاد مشکل‌ ساز است
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
استاد دانشگاه: بازگشت ایران به لیست سیاه FATF برای اقتصاد مشکل‌ ساز است
شفقنا- یک استاد دانشگاه با اشاره به فرصت حدود چهارماهه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) برای پذیرش عضویت در این گروه گفت: در صورت عدم الحاق ایران به این نهاد و بازگشت کشورمان به فهرست کشورهای غیرهمکار،...
ذوالفقارنسب: از فهرست ویلموتس ایراد نگیریم/عراق همیشه گربه سیاه ما بوده است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ورزشی
ذوالفقارنسب: از فهرست ویلموتس ایراد نگیریم/عراق همیشه گربه سیاه ما بوده است
مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: سرمربی مسئول فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی است و نباید از فهرست او ایراد گرفت و ذهنیت کادرفنی را مخدوش کرد.
کره شمالی: فهرست سیاه تروریسم آمریکا عامل اخلال در مذاکرات است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بین‌المللی
کره شمالی: فهرست سیاه تروریسم آمریکا عامل اخلال در مذاکرات است
کره شمالی امروز(سه‌شنبه) اعلام کرد، اقدام واشنگتن در حفظ نام پیونگ یانگ در فهرست سیاهش از کشورهای حامی تروریسم باعث تیره شدن دورنمای دیپلماسی هسته‌ای بین این دو کشور می‌شود.
  کره شمالی  خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
شرکت‌های آمریکایی از ممنوعیت تجارت با هوآوی معاف شدند
وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرده به زودی به شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با هوآوی داده می‌شود. البته او اشاره کرده همه شرکت‌ها اجازه همکاری با هوآوی را نمی‌یابند. به گزارش انگجت، در آینده نزدیک احتمالا تحریم‌های وزارت بازرگانی آمریکا علیه هوآوی کاهش یابد. ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که به زودی به شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با هوآوی داده می‌شود. تاکنون ۲۰۶ شرکت درخواست همکاری با هوآوی را داشته‌اند. اما راس هشدار داد که به دقت این شرکت‌ها را بررسی می‌کنند. البته راس اشاره نکرد چه شرکت‌هایی درخواست همکاری با هوآوی را داشته‌اند، اما به‌نظر می‌رسد این تحریم‌ها به گوگل بیش از شرکت‌های دیگر آسیب رسانده است. هوآوی تا زمانی که در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار دارد، …
مقامات تجاری آمریكا: شركتهای علاقه مند به تجارت با هواوی به زودی مجوز می گیرند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / فناوری
مقامات تجاری آمریكا: شركتهای علاقه مند به تجارت با هواوی به زودی مجوز می گیرند
از ماه می، هنگامی که وزارت بازرگانی ایالات متحده هواوی را به فهرست سیاه تجاری  خود اضافه کرد، شرکت هواوی با محدودیت های گسترده ای رو به رو شد. فهرست سیاه اساساً شرکت های آمریکایی را از تجارت سخت افزاری و نرم افزاری با هواوی منع کرد و ضررهای زیادی را برای هر دو طرف به همراه داشت.اکنون به نظر می رسد شرایط در حال تغییر است.
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
"پیامک به لیست‌سیاه" هم به معضل پیامک‌های تبلیغی اضافه شد!
با وجود روش‌های مختلفی که برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ارائه شده (از جمله تهیه لیست سیاه برای دریافت نکردن پیامک‌های تبلیغاتی)، اما به تازگی تبلیغ ارسال پیامک به خطوط لیست سیاه هم به فهرست پیامک‌های تبلیغاتی افزوده شده است.
پیوستن به «اف‌ای‌تی‌اف» اقتضای منافع ملی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / سیاسی
پیوستن به «اف‌ای‌تی‌اف» اقتضای منافع ملی
لوایح مرتبط با «اف‌ای‌تی‌اف» به بن‌بست تصمیم‌گیری در مجمع تشخیص مصلحت نظام خورده است. گروه ویژه اقدام مالی موسوم به «اف‌ای‌تی‌اف» تا 20 فوریه 2020 به ایران مهلت داده تا این لوایح را تعیین تکلیف و تصویب کند در غیر این صورت ایران وارد لیست سیاه خواهد شد. ورود به لیست سیاه هم تبعات مختلفی را برای کشور به دنبال خواهد داشت که در رأس آنها، قرار گرفتن ایران در فهرست کشور‌های با ریسک بالا است.
مشکلات حسگر اثر انگشت، گلکسی‌ اس 10 را در فهرست سیاه برخی بانک‌‌ها قرار داد
زومیت / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / فناوری
مشکلات حسگر اثر انگشت، گلکسی‌ اس 10 را در فهرست سیاه برخی بانک‌‌ها قرار داد
انتشار اخبار قرارگرفتن گلکسی‌ اس 10 در فهرست سیاه برخی بانک‌‌ها در شرایطی منتشر می‌‌شود که بانک‌‌های آمریکایی دست به چنین اقدامی نزده‌اند.
کشمکش‌های سیاسی بر سر الحاق ایران به FATF
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / سیاسی
کشمکش‌های سیاسی بر سر الحاق ایران به FATF
تهران- ایرنا- لوایح مربوط به الحاق ایران به دو کنوانسیون پالرمو و CFT در واقع چالشی حقوقی میان دولت و مجمع تشخیص شده است و در این ارتباط گروه ویژه اقدام مالی برای ششمین بار مهلتی چهار ماهه به کشورمان داد که در ارتباط با پیش‌شرط های این گروه برای قرار نگرفتن در فهرست سیاه تصمیات لازم را اتخاذ کنند. این مهم از طرف طیف های گوناگون اصلاح طلب و اصولگرا مورد بحث و مجادله قرار گرفت و رسانه های داخلی به بررسی و تحلیل آن پرداختند.
  FATF  مقام معظم رهبری  فهرست سیاه  شورای نگهبان  محمدجواد ظریف  اسحاق جهانگیری  پالرمو  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  حسن روحانی  مجمع تشخیص مصلحت نظام
سناریوی مطلوب ایران کدام است؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ / سیاسی
سناریوی مطلوب ایران کدام است؟
گروه ویژه اقدام مالی یا FATF برای ششمین و آخرین بار پیاپی فرصت 4 ماهه را برای تصویب لوایح باقی‌مانده پالرمو و CFT، به منظور قرار نگرفتن ایران در فهرست سیاه این گروه تعیین کرده‌است. تصویب و پذیرش FATF و لوایح آن موجب آن خواهد شد که شرایط حساسیت برانگیز کنونی برای ایران قدری تلطیف شود.
هواوی درحال مذاکره با شرکت‌های آمریکایی برای اعطای مجوز 5G است
زومیت / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فناوری
هواوی درحال مذاکره با شرکت‌های آمریکایی برای اعطای مجوز 5G است
شرکت چینی هواوی که در فهرست سیاه مراودات تجاری وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارد، اعلام کرد برای اعطای مجوز توسعه‌ی شبکه‌ی 5G در حال مذاکره است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
فیلم سروش صحت به جشنواره تالین راه یافت
فهرست فیلم‌های اول بیست و سومین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین با حضور فیلم «جهان با من برقص» به نمایندگی از سینمای ایران اعلام شد.به گزارش ایسنا، بیست و سومین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین فهرست ۱۸ فیلم بخش مسابقه فیلم اول خود را اعلام کرد و فیلم «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت در اولین نمایش بین‌المللی خود در این بخش به نمایش گذاشته می‌شود.همچنین «فردا ما آزادیم» ساخته حسین‌پور سیفی و محصول آلمان نیز یکی از فیلم‌های حاضر در این بخش است.پیش از این فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار نیز به عنوان نماینده ایران در بخش اصلی رقابتی این رویداد سینمایی انتخاب شده بود.بیست و سومین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین از تاریخ ۱۵ نوامبر تا اول دسامبر (۲۴ آبان تا ۱۰ آذر ماه) در استونی برگزار …
قاره سیاه اسکار می‌خواهد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ / فرهنگی و هنری
قاره سیاه اسکار می‌خواهد
حضور 10کشور آفریقایی در فهرست فیلم‌های خارجی‌زبان اسکار2020
ریاست دوره ای چین در FATF و شانس پاکستان برای رهایی از فهرست سیاه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بین‌المللی
ریاست دوره ای چین در FATF و شانس پاکستان برای رهایی از فهرست سیاه
تهران- ایرنا- مذاکرات نشست امروز(دوشنبه) گروه ویژه اقدام مالی(FATF)، تحت ریاست دوره ای چین، درباره اقدامات انجام شده از سوی پاکستان در زمینه توقف پولشویی و تامین مالی تروریسم برگزار خواهد شد.برخی کارشناسان می گویند، با توجه به اینکه چین در حال حاضر ریاست FATF را به عهده دارد و پاکستان متحدی برای تمام فصول پکن است، همه نگاه ها به پکن برای حمایت از اسلام آباد جهت رهایی از فهرست سیاه دوخته شده است.
  پاکستان  پول شویی  فهرست سیاه  چین  گروه ویژه اقدام مالی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
سیستم‌عامل هوآوی تا ۲ سال دیگر با «آی‌او‌اس» رقابت می‌کند
مدیر ارشد اجرایی هوآوی طی مصاحبه‌ای ادعا می‌کند سیستم‌عامل‌هارمونی او اس تا ۲ دو سال دیگر می‌تواند با «آی‌او‌اس» اپل رقابت کند. در اوایل سال جاری میلادی وزارت بازرگانی آمریکا هوآوی را در فهرست سیاه خود قرار داد و آن را متهم به جاسوسی کرد. به موجب این اقدام رابطه شرکت‌های آمریکایی با هوآوی تحت‌تاثیر قرار گرفت. به این ترتیب شرکت هوآوی اجازه نداشت با گوگل همکاری کند و از سیستم‌عامل و اپلیکیشن‌های آن استفاده کند، به همین دلیل هوآوی اعلام کرد سیستم‌عامل مخصوص خود به نام «هارمونیOS» را روی موبایل‌هایش استفاده خواهد کرد.
اتحادیه اروپا نام سوئیس و امارات را از لیست سیاه مالیاتی خارج کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اقتصادی
اتحادیه اروپا نام سوئیس و امارات را از لیست سیاه مالیاتی خارج کرد
کشورهای عضو اتحادیه اروپا با خارج کردن نام هفت کشور از فهرست کشورهای موسوم به "بهشت مالیاتی" موافقت کردند.
  بهشت مالیاتی  سوییس  اتحادیه اروپا
تحریم ۲۸ شرکت و سازمان چینی از سوی آمریکا به بهانه نقض حقوق اویغورها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / بین‌المللی
تحریم ۲۸ شرکت و سازمان چینی از سوی آمریکا به بهانه نقض حقوق اویغورها
دولت آمریکا ۲۸ سازمان و شرکت بزرگ چینی شامل سازمانهای امنیتی و شرکتهای سرشناس فعال در حوزه تکنولوژی‌ دوربینهای نظارتی و هوش مصنوعی‌ را به اتهام دست داشتن در سرکوب اقلیتهای مسلمان این کشور در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا به بهانه نقض حقوق بشر قرار داد.
  تحریم‌های آمریکا علیه چین  سین کیانگ
پاکستان، هند را به مداخله در امور FATF متهم کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / بین‌المللی
پاکستان، هند را به مداخله در امور FATF متهم کرد
اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان روز دوشنبه با رد اظهارات وزیر دفاع هند مبنی بر احتمالی قوی قرار گرفتن اسلام آباد در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، نسبت به آنچه که مداخله دهلی نو در اف ای تی اف خواند، شدیدا ابراز نگرانی کرد.
  هند  پاکستان  گروه ویژه اقدام مالی
خانه فروغ الملک
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / عکس
خانه فروغ الملک
ایرنا -شیراز- خانه فروغ الملک از بناهای تاریخی دوران قاجاریه در شیراز است که در محور سنگ سیاه واقع شده است. این بنا متعلق به قوام الدین ملقب به فروغ الملک که یکی از بستگان قوام شیرازی بوده که در سال 1210 هجری قمری برای سکونت وی احداث شده است. این خانه در سال 1377 با شماره 2040 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. خانه فروغ الملک قوامی که امروزه با نام موزه هنر مشکین‌فام نیز شناخته می‌شود توسط خانواده مشکین‌فام و به صورت خصوصی اداره می‌شود.
  آثار باستانی  شیراز  میراث فرهنگی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
واکنش پسر سید حسن نصرالله به زندگی پدرش در اتاقی تنگ و باریک در یک زیرزمین
پسر دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه زندگی پدرش با ملاحظه جوانب امنیتی به صورت عادی در جریان است تصریح کرد: مقاومت اسلامی لبنان در فهرست سیاه رذالت آمریکا و درفهرست سفید مقاومت منطقه قرار دارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
هوآوی دکل‌های 5G را بدون قطعات آمریکایی می‌سازد
هوآوی اعلام کرده تولید دکل‌های اینترنت 5G را بدون استفاده از قطعات آمریکایی در ماه اکتبر آغاز کرده است. هوآوی در مرحله اول، ماهانه ۵ هزار دکل تولید می‌کند. جنگ تجاری میان چین و آمریکا بیشترین خسارت را به شرکت هوآوی زد. با این وجود به‌نظر می‌رسد هوآوی همچنان مشغول دست و پنجه نرم کردن با عواقب تحریم‌های آمریکا است. درهمین راستا این شرکت سیستم عامل «هارمونی OS» را رونمایی کرد تا جایگزین سیستم‌عامل اندروید در گوشی‌هایش شود. از سوی دیگر «رن ژنگ‌فی» مدیر ارشد اجرایی هوآوی اعلام کرده این شرکت ساخت دکل‌های اینترنت 5G را بدون قطعات وارداتی آمریکایی آغاز کرده است. وزارت بازرگانی آمریکا در ماه می هوآوی را در فهرست سیاه خود قرار داد؛ بنابراین این شرکت نمی‌تواند از تهیه‌کنندگان آمریکایی قطعات مورد نیاز خود …
یک نرم‌افزار به فهرست سیاه مایکروسافت اضافه شد!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / اقتصادی
یک نرم‌افزار به فهرست سیاه مایکروسافت اضافه شد!
مایکروسافت نرم‌افزار بهبوددهنده رجیستری ccleaner را در فهرست سیاه خود قرار داد.
  مایکروسافت
الف / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / بین‌المللی
تحریم‌های جدید ترامپ علیه ایران یا مجلس ترحیم تحریم؟
دولت آمریکا علی‌رغم جنجال‌هایی که شب گذشته رئیس‌جمهور و وزیر خزانه‌داری این کشور برای اعلام تحریم علیه بانک مرکزی به‌راه انداختند، بانکی را در فهرست تحریم قرار داد که از قبل در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته بود.
  تحریم آمریکا علیه ایران  تحریم ایران