یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
فیتز پاتریک
توئیت مقام‌پیشین کاخ سفید در مورد برجام
۳۳ ساعت قبل / برجام / ایران آمریکا / مارک فیتز پاتریک
توئیت مقام‌پیشین کاخ سفید در مورد برجام
ایلنا: یک مقام سابق کاخ سفید توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
توصیه برجامی اشتون به بایدن
۴۶ ساعت قبل / کاترین اشتون / جو بایدن
توصیه برجامی اشتون به بایدن
معاون پیشین وزارت امورخارجه آمریکا در پیامی توییتری اظهاراتی را راجع به احیای توافق هسته‌ای مطرح کرد. مارک فیتز پاتریک معاون پیشین وزارت امورخارجه آمریکا در صفحه توییترش با بازنشر گزارشی از پایگاه خبری المانیتور با تیتر «اول چه کسی به توافق هسته‌ای بازمی‌گردد؟» نوشت: پاسخ این است که ایران و آمریکا باهم به سمت احیای برجام (توافق هسته‌ای) پیش می‌روند.
نامه ۵۰ دیپلمات به بایدن: فوری به برجام بازگردید
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / بازگشت به برجام / برجام / دولت بایدن
نامه ۵۰ دیپلمات به بایدن: فوری به برجام بازگردید
به گزارش فارس، جمعی از دیپلمات‌های سابق و کارشناسان امور هسته‌ای و منطقه‌ای با ارسال نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا با تاکید بر شکست سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران، خواستار بازگشت فوری آمریکا به برجام و پایبندی به آن شدند.*اعتراف به شکست فشار حداکثری علیه ایراندر بخشی از این نامه که نام افراد معروفی چون «پیتر جنکینز» سفیر اسبق انگلیس در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، «مارک فیتز پاتریک» مقام اسبق آمریکا، «جان لمیبرت» دیپلمات پیشین آمریکا در ایران، «گری سیک» از مقامات دولت «جیمی کارتر» رئیس جمهور اسبق آمریکا و «استفان والت» تحلیگر معروف امور بین‌الملل و شماری دیگر …
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹ آذر ایسنا
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / بودجه 1400 / تحریم‌های آمریکا / سفیر ایران در یمن / آیت‌الله یزدی
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹ آذر ایسنا
اظهارات روحانی در جلسه هیات دولت/ درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران/ کنایه فیتز پاتریک به پمپئو درباره کارزار فشار حداکثری علیه ایران/ واکنش سفیر ایران در یمن پس از اعلام تحریمش از سوی آمریکا/ دلایل سفر وزیر خارجه سوریه به تهران و...در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
کنایه فیتز پاتریک به پمپئو درباره کارزار فشار حداکثری علیه ایران
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / سیاست فشار حداکثری ترامپ / مایک پمپئو / مارک فیتز پاتریک / دونالد ترامپ / انتخابات آمریکا
کنایه فیتز پاتریک به پمپئو درباره کارزار فشار حداکثری علیه ایران
یک مقام پیشین وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی کنایه آمیز، سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ علیه ایران را ناکارآمد تلقی کرد.
نقش اسرائیل در ترور دانشمند ایرانی برجسته است/احتمال طراحی ترور در جریان سفر پمپئو به تل آویو
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / فیتز پاتریک / ایالات متحده امریکا / نتانیاهو / مایک پمپئو / ایران / محسن فخری زاده / ترور دانشمند هسته ای ایران / رژیم صهیونیستی
نقش اسرائیل در ترور دانشمند ایرانی برجسته است/احتمال طراحی ترور در جریان سفر پمپئو به تل آویو
مقام اسبق وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مسئول ترور شهید فخری زاده است، گفت: این ترور احتمالا در سفر ۱۹ نوامبر مایک پمپئو به سرزمین های اشغالی طرح ریزی شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
بهانه‌های دروغین عاملان ترور شهید فخری‌زاده
ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای به منظور جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای صورت نگرفت. هدف اصلی این اقدام، آسیب رساندن به سیاست خارجی جو  بایدن و رو یای او در خصوص احیای برجام  بود. مارک فیتز پاتریک، پژوهشگر ارشد موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک در تازه‌ترین یادداشت خود در این باره می‌نویسد: دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا   4 سال پیش وعده داد که توافق هسته‌ای ایران را از بین خواهد برد. او در سال 2018 با خروج از برجام، این توافق را به اغما فرستاد اما هرگز موفق نشد جلوی ضربان قلب آن را بگیرد. اکنون در آخرین هفته‌های حضور او در دولت، ممکن است برنامه‌ای که برای از بین بردن توافق هسته‌ای در نظر داشت از طریق …
معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا: ترور فخری‌زاده ممانعت از دیپلماسی بود
۱۳۹۹/۰۹/۰۷
معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا: ترور فخری‌زاده ممانعت از دیپلماسی بود
مارک فیتز پاتریک، معاون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در پی ترور امروز شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته ایرانی در صفحه توییترش نوشت: دلیل ترور فخری زاده ممانعت از پتانسیل جنگی ایران نبود، بلکه هدف ممانعت از دیپلماسی را در بر داشت داشت. وی افزود: برنامه هسته ای ایران مدت هاست از آن موقعیتی که به افراد وابسته بود گذر کرده است.
آژانس علیه ایران قطعنامه صادر نخواهد کرد/ اروپا منتظر نتایج انتخابات آمریکا است
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / مارک فیتزپاتریک / ایالات متحده آمریکا / شورای حکام / اتحادیه اروپا / ایران / آژانس بین المللی انرژی اتمی
آژانس علیه ایران قطعنامه صادر نخواهد کرد/ اروپا منتظر نتایج انتخابات آمریکا است
«مارک فیتز پاتریک» معتقد است که تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران موضوعی سیاسی بوده و چون آمریکا یک پرونده سیاسی ضعیف و متحدین معدود دارد، نمی تواند در این مورد موفق شود.
اجرای مکانیسم ماشه عواقب امنیتی ناگواری دارد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ایالات متحده آمریکا / ایران / برجام / روسیه
اجرای مکانیسم ماشه عواقب امنیتی ناگواری دارد
«مارک فیتز پاتریک» معتقد است با تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران، تهران گزینه های متعددی دارد که عواقب ناگواری برای منطقه و جهان خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / ایران / ویروس کرونا / مارک فیتزپاتریک / ایالات متحده آمریکا / تحریم اقتصادی ایران
آمریکا برای تسهیل تجارت بشردوستانه با ایران کار بیشتری انجام دهد/ تحریمهای اخیر غیر اخلاقی است
«مارک فیتز پاتریک» معتقد است در شرایطی که شاهد شیوع ویروس کرونا هستیم آمریکا باید برای تسهیل تجارت بشردوستانه با ایران کارهای بیشتری انجام دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
معرفی کتاب «تست مامان» اثر راب فیتز پاتریک
کتاب «تست مامان» به این دلیل چنین نام‌گذاری شده است که اگر از مادرتان بپرسید ایده‌تان خوب یا بد است، همیشه جواب مثبت و امیدوارکننده‌ای می‌شنوید. این پاسخ اعتبار ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •