چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
قاضی برت
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.دنیای اقتصاد: سرایت دوپارگی آمریکا به حاکمیتروزنامه دنیای اقتصاد از آن جایی که: « همه دموکرات‌ها به «قاضی سوپر محافظه‌کار» رای منفی دادند» روی دوپارگی حاکمیت به اصطلاح زوم کرده می‌نویسد:قاضی ایمی برت، به‌عنوان قاضی تازه‌وارد دیوان‌عالی کشور ایالات‌متحده سوگند خورد. به‌رغم اینکه تمامی دموکرات‌های حاضر در سنا به انتصاب این قاضی محافظه‌کار و سوپرکاتولیک رای منفی دادند اما اتحاد دوباره جمهوری‌خواهان و رای ۵۲ نفر از اعضای این حزب، دیوان‌عالی این کشور را با قاطعیت به دست محافظه‌کاران سپرد. این مهم‌ترین اقدام ترامپ در طول ۴ سال ریاست‌جمهوری این کشور به‌حساب می‌آید و حالا باید لیبرال‌ها …
‌فتح بزرگ ترامپ در آستانه انتخابات
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / قاضی برت / دیوان عالی آمریکا / ترامپ / انتخابات ۲۰۲۰
‌فتح بزرگ ترامپ در آستانه انتخابات
قاضی برت صد‌و‌پانزدهمین قاضی دیوان عالی و پنجمین زنی است که در تاریخ ایالات متحده به چنین جایگاهی دست پیدا می‌کند. نکته جالب توجه اینکه این اولین بار در ۱۵۰ سال اخیر است که یک قاضی دیوان عالی بدون کسب حتی یک رأی موافق از سوی جناح اقلیت سنا انتخاب می‌شود و این می‌تواند نشانه‌ای باشد از شدت‌گرفتن رقابت دهه‌های اخیر در واشنگتن بر سر انتخاب قضات دیوان عالی و تعیین رویکرد محافظه‌کارانه یا لیبرال برای مهم‌ترین نهاد قضائی آمریکا.
سرنوشت انتخابات آمریکا در دستان قاضی برت
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
سرنوشت انتخابات آمریکا در دستان قاضی برت
امی‌کنی‌ برت، نامزدی که دونالد ترامپ برای راهیابی به دیوان‌عالی آمریکا معرفی کرده بود، دیروز از مجلس سنا رأی اعتماد گرفت تا حالا یکی از 9نفری باشد که بیشترین قدرت تصمیم‌گیری را در این کشور دارند. برت 48ساله بعد از گرفتن ۵۲ رأی موافق از مجلس سنایی که 53عضو جمهوریخواه دارد، برای ادای سوگند به‌عنوان ششمین قاضی محافظه‌کار دیوان‌عالی به کاخ سفید رفت. تنها جمهوریخواهی که به او رأی نداد و با ۴۷ سناتور دمکرات همراه شد، سوزان کالینز بود. مرگ قاضی روث بیدر گینزبرگ 46روز پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخاب …
ضربه ترامپ به دموکرات‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / قاضی امی کنی برت / دیوان عالی آمریکا / دونالد ترامپ / قاضی روث بیدر گینزبرگ
ضربه ترامپ به دموکرات‌ها
قاضی برت از فردا می‌تواند در دیوان عالی که تنها چند قدم با ساختمان کنگره فاصله دارد حاضر شود و بی‌تردید برای بررسی پرونده سقط جنین که قرار است دهم نوامبر بررسی شود یکی از ۶ قاضی محافظه‌کار این دیوان خواهد بود. اگر نتیجه انتخابات آمریکا هم بسیار نزدیک و راهی دادگاه شود، او یکی از ۹ قاضی دیوان عالی خواهد بود که خواهد توانست درباره سرنوشت انتخابات تصمیم گیری کند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
آغاز جنگ حزبی بر سر قاضی برت
جنگ دوحزبی بر سر انتصاب ایمی برت، قاضی جایگزین گینزبرگ در دیوان عالی ایالات متحده در سنای این کشور آغاز شد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها روز دوشنبه بحث‌های تند و تیزی درباره قاضی برت داشتند، کسی که در صورت انتصاب برای سالیان متمادی این نهاد را به دست راست‌گراها و محافظه‌کاران خواهد داد.
زنی که ممکن است ترامپ را نجات دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / رئیس جمهور آمریکا / سرطان / سقط جنین / ماسک / وزارت خارجه
زنی که ممکن است ترامپ را نجات دهد
اقتصاد نیوز : تایید صلاحیت و انتصاب قاضی معرفی شده از سوی ترامپ از قبل انجام گرفته است و جمهوری‌ خواهان با حداقل ۵۱ رای از ۱۰۰ رای لازم، حتی پیش از رسیدگی به پرونده، صلاحیت قاضی برت را تضمین کرده ‌اند.
ارتباط قاضیِ ترامپ برای دیوان عالی آمریکا و "مجاهدین خلق"
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / ترامپ
ارتباط قاضیِ ترامپ برای دیوان عالی آمریکا و "مجاهدین خلق"
اقتصادنیوز : قاضی برت در پرسشنامه سنا آمریکا نوشته که یکی از ۵ وکیلی بوده که پیشتر گروه موسوم به "شورای ملی مقاومت" را نمایندگی کرده و در انجام تحقیقات حقوقی و گزارش‌دهی مربوط به پرونده این گروه همکاری داشته است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ترامپ قاضی «ایمی برت» را نامزد دیوان عالی کرد
رئیس‌جمهوری آمریکا شنبه رسما «ایمی برت» را برای قضاوت در دیوان عالی جنجالی نامزد کرد. حال کمتر از شش هفته مانده به روز انتخابات، ترامپ به هدفش برای تشکیل ترکیبی محافظه‌کارتر در این دیوان نزدیک‌تر شده است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مراسم معرفی ایمی برت ۴۸ ساله به عنوان نامزد عضویت در دیوان عالی را در محوطه کاخ سفید برگزار کرد و هفت فرزند این قاضی هم در آنجا حضور داشتند.رئیس‌جمهوری آمریکا از سناتورها خواسته تا برت را تا پیش از روز انتخابات تایید کنند. چنانچه برت تایید شود، جایگزین خانم روث بیدر گینزبرگ خواهد شد که در ۱۸ سپتامبر در سن ۸۷ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. برت پنجمین زنی است که قصد قضاوت در این دیوان را دارد و ترکیب محافظه‌کاران مقابل …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •