دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
قتل جمال خاشقجی
عادل الجبیر: قتل خاشقجی اشتباه غیر قابل توجیهی بود
ایسنا / ۳ روز قبل / بین‌المللی
عادل الجبیر: قتل خاشقجی اشتباه غیر قابل توجیهی بود
عادل الجبیر امروز (پنجشنبه) اعتراف کرد، قتل روزنامه‌نگار و منتقد سعودی یک اشتباه بود که نباید اتفاق می‌افتاد.
  قتل جمال خاشقجی  عادل الجبیر
سناتور آمریکایی به دنبال جلب حمایت مردمی برای اجرای عدالت علیه عاملان قتل خاشقجی
ایسنا / ۴ روز قبل / بین‌المللی
سناتور آمریکایی به دنبال جلب حمایت مردمی برای اجرای عدالت علیه عاملان قتل خاشقجی
یک سناتور آمریکایی از مردم این کشور خواست برای اجرای عدالت درباره مسئولان قتل جمال خاشقجی به نمایندگانشان در کنگره فشار بیاورند.
  جمال خاشقجی
جهان در مجازات پادشاهی سعودی ناکام مانده است
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / بین‌المللی
جهان در مجازات پادشاهی سعودی ناکام مانده است
خدیجه جنگیز، نامزد جمال خاشقجی می‌گوید،‌ جهان از وادار ساختن عربستان به پاسخگویی و پذیرش مسئولیت قتل این روزنامه‌نگار ناکام مانده است و این پادشاهی تشویق می‌شود که هر کاری می‌خواهد، انجام دهد. خدیجه جنگیز، فعال و پژوهشگر ترکیه‌ای در مصاحبه با روزنامه گاردین گفت، فقدان تحریم‌های جهانی معنادار علیه عربستان، با گذشت بیش از یک سال از قتل وحشیانه خاشقجی درون کنسولگری سعودی در استانبول، این پیام را ارسال می‌کند که پادشاهی سعودی هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد و بعد از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند. او گفت: چون این افراد بابت کاری که انجام داده‌اند، مجازات نشدند و چون جهان تصمیم گرفته است که از آن بگذرد، آن‌ها هنوز می‌توانند هر کاری می‌خواهند …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
عربستان از مجازات قسر در رفت
خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی در گفت‌وگو با گاردین می‌گوید دنیا نتوانست عربستان را به جرم قتل این روزنامه‌نگار در ترکیه مجازات کند.
شیوه قتل خاشقجی غلط بود، بن سلمان می توانست بدهند او را زیر بگیرند
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سیاسی
شیوه قتل خاشقجی غلط بود، بن سلمان می توانست بدهند او را زیر بگیرند
او در "کشتن" یا به عبارتی دست داشتن در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مطرح عربستانی اشتباه کرد و این رفتارش غیرقابل قبول است. می توانست او را با کامیون "زیر کند" یا عده ای را اجیر کند که او را با گلوله بکشند.
  سلسله یادداشت های جدید سرکیس نعوم  جمال خاشقجی  عربستان سعودی  قطر
توقف اجرای قرارداد فروش جنگنده‌های انگلیسی به عربستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / بین‌المللی
توقف اجرای قرارداد فروش جنگنده‌های انگلیسی به عربستان
توافق پنج میلیارد دلاری انگلیس برای فروش ۴۸ فروند جنگنده "تایفون یوروفایتر" به عربستان سعودی به خاطر نقش این کشور در پرونده قتل جمال خاشقجی متوقف شد.
  عربستان  جمال خاشقجی  انگلیس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ...
آیا تلفن مدیرعامل آمازون از سوی بن سلمان هک شده است؟
عربستان روز گذشته با رد گزارش روزنامه گاردین مبنی بر اینکه ولیعهد سعودی عامل هک تلفن همراه موسس شرکت تجارت الکترونیک آمازون است، آن را مضحک توصیف کرد.روزنامه گاردین سه‌شنبه به نقل از منابعی گزارش داد، تلفن همراه جف بزوس، میلیاردر و مالک شرکت آمازون، سال ۲۰۱۸ پس از دریافت پیامی در واتس‌آپ از سوی شماره شخصی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، هک شد، اتفاقی که چند ماه پیش از قتل جمال خاشقجی صورت گرفته بود. این پیام رمزگذاری شده از شماره مورد استفاده ولیعهد سعودی حاوی یک فایل بدافزار بود که پس از وارد شدن به گوشی مورد استفاده بزوس، ظرف چند ساعت حجم انبوهی از اطلاعات آن را استخراج کرد.سفارت عربستان در آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: گزارش‌های اخیر رسانه‌ها با این موضوع که پادشاهی ما عامل هک تلفن همراه آقای …
افشاگری گاردین
 از هک شدن تلفن جف بزوس از سوی ولیعهد سعودی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
افشاگری گاردین از هک شدن تلفن جف بزوس از سوی ولیعهد سعودی
عربستان روز گذشته  با رد گزارش روزنامه گاردین مبنی بر اینکه ولیعهد سعودی عامل هک تلفن همراه موسس شرکت تجارت ‏الکترونیک آمازون است، آن را «مضحک» توصیف کرد‎. روزنامه گاردین سه‌شنبه به نقل از منابع گزارش داد، تلفن همراه جف بزوس، میلیاردر و مالک شرکت آمازون،‌ سال ۲۰۱۸ پس ‏از دریافت پیامی در واتس‌اپ از سوی شماره شخصی محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی، هک شد. اتفاقی که چند ماه پیش از قتل ‏جمال خاشقجی صورت گرفته بود‎. این پیام رمزگذاری شده از شماره مورد استفاده ولیعهد سعودی حاوی یک فایل بدافزار بود که ‏پس از وارد شدن به گوشی مورد استفاده بزوس، ظرف چند ساعت حجم انبوهی از اطلاعات آن را استخراج کرد‎. سفارت عربستان در آمریکا در پیامی توییتری نوشت:   …
محکومیت رهبر سلفی‌های اردن در پی درخواست قصاص بن سلمان پس از قتل خاشقجی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بین‌المللی
محکومیت رهبر سلفی‌های اردن در پی درخواست قصاص بن سلمان پس از قتل خاشقجی
منابع آگاه از محکومیت رهبر سلفی‌های تکفیری اردن به اتهام درخواست قصاص ولیعهد عربستان در پی قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی خبر دادند.
  قتل جمال خاشقجی  اردن  محمد بن سلمان
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بین‌المللی
آنکارا: دستگاه قضایی عربستان آمرین قتل خاشقجی را تبرئه کرد
رئیس اداره ارتباطات در دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، دستگاه قضایی عربستان افرادی را که دستور قتل جمال خاشقجی را داده بودند، تبرئه کرد.
گزارشگر سازمان ملل : از مجازات نشدن آمران قتل خاشقجی شوکه شده‌ام
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / بین‌المللی
گزارشگر سازمان ملل : از مجازات نشدن آمران قتل خاشقجی شوکه شده‌ام
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر اعدام‌های خارج از چارچوب قضایی گفت که از عملکرد دستگاه قضایی عربستان در قبال پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی و احکام صادره در این باره شوکه شده است.
منابع سعودی: تمام صفحات در شبکه‌های اجتماعی به اسم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / بین‌المللی
منابع سعودی: تمام صفحات در شبکه‌های اجتماعی به اسم "القحطانی" جعلی هستند
روزنامه سعودی "سبق" به نقل از منابع عربستانی نوشت، تمام صفحات و حساب‌های کاربری کنونی در شبکه‌های اجتماعی به اسم سعود القحطانی جعلی هستند!
  سعود القحطانی  قتل جمال خاشقجی
شورای همکاری خلیج فارس احکام صادره در حق عاملان قتل خاشقجی را ستود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بین‌المللی
شورای همکاری خلیج فارس احکام صادره در حق عاملان قتل خاشقجی را ستود
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس احکام صادره از سوی دستگاه قضایی عربستان در حق عاملان قتل جمال خاشقجی را ستود.
  شورای همکاری خلیج فارس  محاکمه مظنونان قتل خاشقجی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بین‌المللی
انتقاد ترکیه از سعودی
وزارت خارجه و ریاست‌جمهوری ترکیه از صدور احکام قضایی عربستان در پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی انتقاد کردند. فخر الدین آلتون، رئیس بخش روابط عمومی ریاست‌جمهوری ترکیه در واکنش به صدور احکام مذکور گفت که این احکام تنها به منزله به استهزا گرفتن شعور جهان است. وی افزود: «ترکیه به تلاش‌هایش ادامه می‌دهد تا تمامی جزئیات و حقایق قتل خاشقجی را کشف کند.» آلتون در ادامه احکام دستگاه قضایی عربستان را رسوایی خواند و تصریح کرد: «در این احکام به اشخاصی مصونیت داده شده که تیم قاتلان را توسط یک هواپیمای شخصی به استانبول فرستاده‌اند و آنها نیز خاشقجی را به قتل رسانده و جسدش را پنهان کردند.» وزارت خارجه ترکیه نیز با صدور بیانیه‌ای کوتاه نسبت به صدور احکام قضایی عربستان در پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار …
واکنش جهانی به عدالت سعودی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
واکنش جهانی به عدالت سعودی
احکام اولیه صادره برای عاملان قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی به‌جای آنکه پایانی بر 15 ماه سؤال‌های بی‌پاسخ جامعه جهانی باشد، سؤال‌های جدیدی درباره تعریف عدالت در دستگاه قضایی عربستان سعودی به وجود آورد و واکنش سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی، برخی کشورها و مقامات خارجی و نزدیکان خاشقجی را در پی داشت.
عربستان: خاشقجی خودکشی کرد!
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
عربستان: خاشقجی خودکشی کرد!
شفقنا- جمال خاشقجی خودکشی کرد و بعد جسد را خودش با اسید ذوب کرد! این خلاصه حکم‌هایی است که عربستان روز گذشته درباره متهمان قتل خاشقجی صادر کرد. ایسنا نوشت: روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی درباره حکم‌های صادره در عربستان علیه متهمان قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی که در کنسولگری این کشور در استانبول ترور شد، نوشت: دستگاه قضایی […]
عربستان|پرونده خاشقجی..همه دست دارند غیر از قاتلان!
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
عربستان|پرونده خاشقجی..همه دست دارند غیر از قاتلان!
یک پایگاه عرب زبان در گزارشی به بررسی احکام دادگاه عربستان درباره محکومان در پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی پرداخت و با تسمخر نوشت: این احکام نشان می‌دهد که همگان در قتل خاشقجی دست داشته اند؛ به جز قاتلانش.
حکم عربستان در پرونده خاشقجی تمسخر عدالت است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
حکم عربستان در پرونده خاشقجی تمسخر عدالت است
"عربستان یک شبه عدالت مضحک و شرم‌آور را در پرونده قتل جمال خاشقجی به نمایش گذاشت. مقام‌های این کشور بعد از یک محاکمه در پشت درهای بسته دوشنبه اعلام کردند، پنج تن از عوامل دخیل در این قتل رخ داده در دوم اکتبر ۲۰۱۸ به اعدام و سه تن دیگر از این عوامل به حبس محکوم شده‌اند. نام هیچ یک از این عوامل ذکر نشده است. با این حال در نهایت دو نفری که این عملیات را هدایت کردند یعنی احمد عسیری، معاون سابق رئیس سازمان اطلاعات عربستان و سعود القحطانی، دستیار ارشد ولیعهد این کشور تبرئه شدند. به احتمال زیاد آنها به دستور این ولیعهد که طبق گفته سازمان سیا مغز متفکر اصلی این جنایت بوده، بخشیده شدند."
  جمال خاشقجی  عربستان  واشنگتن‌پست
محکومیت جهانی تبرئه نزدیکان ولیعهد عربستان در پرونده قتل خاشقجی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
محکومیت جهانی تبرئه نزدیکان ولیعهد عربستان در پرونده قتل خاشقجی
احکام اولیه دستگاه قضایی عربستان علیه عاملان قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی واکنش‌های گسترده بین‌المللی را به همراه داشته است که در پی تبرئه شدن متهمان ردیف اول این پرونده، واکنش‌ها با انتقاد همراه بوده است.
  قتل جمال خاشقجی
ترکیه: احکام صادره علیه عاملان قتل خاشقجی انتظارات ما و جهان را برآورده نکرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
ترکیه: احکام صادره علیه عاملان قتل خاشقجی انتظارات ما و جهان را برآورده نکرد
وزارت خارجه و ریاست‌جمهوری ترکیه از صدور احکام قضایی عربستان در پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی انتقاد کردند.
  قتل جمال خاشقجی
آدام شف: احکام پرونده خاشقجی اقدام برای دور نگه داشتن بن‌سلمان از جنایتی وحشیانه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
آدام شف: احکام پرونده خاشقجی اقدام برای دور نگه داشتن بن‌سلمان از جنایتی وحشیانه است
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا احکام پرونده جمال خاشقجی را تلاشی برای دور کردن رهبری سعودی در راس آن محمد بن سلمان از جنایت قتل وحشیانه جمال خاشقجی خواند.
  محاکمه مظنونان قتل خاشقجی  آدام شف
صدور حکم اعدام برای پنجم متهم به قتل جمال خاشقجی / برگزاری دور اول مذاکرات وزرای خارجه ایران و عمان / توافق سعودی و شورای همکاری برای ایجاد مرکز فرماندهی نظامی مشترک / واکنش ترکیه به صدور احکام قضایی عربستان در پرونده قتل خاشقجی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
صدور حکم اعدام برای پنجم متهم به قتل جمال خاشقجی / برگزاری دور اول مذاکرات وزرای خارجه ایران و عمان / توافق سعودی و شورای همکاری برای ایجاد مرکز فرماندهی نظامی مشترک / واکنش ترکیه به صدور احکام قضایی عربستان …
واکنش ترکیه به صدور احکام قضایی عربستان در پرونده قتل خاشقجی، برگزاری دور اول مذاکرات وزرای خارجه ایران و عمان، توافق سعودی و شورای همکاری برای ایجاد مرکز فرماندهی نظامی مشترک و ادامه تنش میان دوحه و ابوظبی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به صدور حکم اعدام برای پنج متهم به قتل جمال خاشقجی نیز اشاره کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه‌شنبه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه‌شنبه
تهران-ایرنا- افزایش جریمه ورود به محدوده های ممنوع از ۲۰ به ۹۰ هزار تومان، دستگیری ۲ عضو شورای شهر و ۱۳ تن از کارکنان شهرداری پاکدشت به اتهام فساد، دستگیری تعدادی از عوامل مسلح اغتشاشات اخیر ماهشهر و عصبانیت اعضای کنگره آمریکا از احکام دادگاه نمایشی محکومان قتل جمال خاشقجی از مهمترین عناوین ایرنا در ۱۲ ساعت گذشته است.
  بندرماهشهر  جمال خاشقجی  اغتشاشات
تلاش برای پاک کردن رد بن‌سلمان در رسوایی خاشقجی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ / سیاسی
تلاش برای پاک کردن رد بن‌سلمان در رسوایی خاشقجی
دادستانی کل عربستان سعودی اعلام کرده ۵ تن در ارتباط با قتل جمال خاشقجی به اعدام و 3 تن دیگر به مجموعا ۲۴ سال زندان محکوم شده‌اند.
سازمان ملل بر تحقیقات مستقل درباره قتل خاشقجی تاکید کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
سازمان ملل بر تحقیقات مستقل درباره قتل خاشقجی تاکید کرد
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی گفت که آنتونیو گوترش بر انجام تحقیقات مستقل و بی طرف درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی تاکید دارد.
  جمال خاشقجی  سازمان ملل متحد  آنتونیوگوترش
مدافعان حقوق بشر سعودی تحقیقات خاشقجی را شفاف می دانند
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
مدافعان حقوق بشر سعودی تحقیقات خاشقجی را شفاف می دانند
عواد العواد رئیس سازمان حقوق بشر عربستان سعودی، حکم قتل روزنامه نگار عربستانی جمال خاشقجی را مدرک استقلال، شفافیت و اثربخشی سیستم عدالت توصیف کرد و اظهار داشت که دادگاه مطابق با معیارهای عدالت بین المللی است.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
از «توقیف کشتی ترکیه» تا «واردات گاز از اسرائیل»
نیروهای وفادار به خلیفه حفتر، یک کشتی ترکیه را توقیف کردند. عربستان، 5 نفر را در ارتباط با قتل جمال خاشقجی به اعدام محکوم کرد. ترامپ، کمک مالی به اوکراین را به حالت تعلیق درآورد. دولت استرالیا، تلاش چندانی در جهت مبارزه با تغییرات اقلیمی صورت نخواهد داد. حمله طالبان به ولایت قندوز افغانستان، یک آمریکایی را به کام مرگ کشید. در ناآرامی‌های زندان هندوراس، 36 تن کشته شدند. محفظه فضایی بوئینگ پس از شکست در عملیات خود، سالم به زمین بازگشت. ثبت شکایات انتخابات افغانستان آغاز شد؛ حامیان عبدالله بیش از ۴ هزار شکایت ثبت کرده‌اند. داعش دوباره در حال نیرو گرفتن در عراق است. مصر چهل سال پس از پیمان صلح تل‌آویو و قاهره، از اسرائیل گاز طبیعی وارد می‌کند.
مجازات گناهکاران کوچک؛ 5 متهم پرونده قتل خاشقجی به اعدام محکوم اما نزدیکان ولیعهد عربستان تبرئه شدند
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
مجازات گناهکاران کوچک؛ 5 متهم پرونده قتل خاشقجی به اعدام محکوم اما نزدیکان ولیعهد عربستان تبرئه شدند
سرانجام پس از حدود یکسال و سه ماه، دیروز دوشنبه دادستان عمومی عربستان سعودی از صدور احکام عاملان قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی و ستون نویس واشنگتن پست خبر داد و اعلام کرد، 5 نفری که در این قتل دخالت مستقیم داشتند به اعدام محکوم شدند و 3 نفر که تلاش کرده بودند روی قتل سرپوش بگذارند در مجموع به 24 سال حبس محکوم شدند. احمد عسیری و سعود القحطانی از افراد نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز بیگناه شناخته و تبرئه شدند.
واکنش نامزد خاشقجی به احکام دادگاه عربستان
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
واکنش نامزد خاشقجی به احکام دادگاه عربستان
نامزد جمال خاشقجی تبرئه عاملان قتل خاشقجی را محکوم کرد و این تصمیم عربستان را غیر قابل قبول خواند.
پسر خاشقجی از اعتماد به دستگاه قضائی عربستان سخن گفت
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
پسر خاشقجی از اعتماد به دستگاه قضائی عربستان سخن گفت
شفقنا- پس از صدور احکام دادگاه عربستان در خصوص عاملان قتل جمال خاشقجی؛ پسر وی اعلام کرد که به دستگاه قضائی عربستان اعتماد دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، صلاح خاشقجی، پسر جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی به قتل رسیده در کنسول گری عربستان در استانبول، گفت: امروز دستگاه قضائی در حق ما فرزندان مرحوم خاشقجی انصاف […]
صدور حکم اعدام برای ۵ متهم به قتل خاشقجی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بین‌المللی
صدور حکم اعدام برای ۵ متهم به قتل خاشقجی
دادستانی کل عربستان سعودی ۵ متهم به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی را به اعدام محکوم کرد.
  خاشقجی
عربستان ۵ نفر را در ارتباط با قتل جمال خاشقجی به اعدام محکوم کرد
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بین‌المللی
عربستان ۵ نفر را در ارتباط با قتل جمال خاشقجی به اعدام محکوم کرد
دادستان عمومی که قتل او را حاصل یک «عملیات متمردانه» می‌دانست، خواستار محاکمۀ 11 شخص حقیقی شده بود.
عربستان|حکم اعدام پنج نفر در ارتباط با پرونده خاشقجی / مشاور بن سلمان تبرئه شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بین‌المللی
عربستان|حکم اعدام پنج نفر در ارتباط با پرونده خاشقجی / مشاور بن سلمان تبرئه شد
دادستانی کل سعودی امروز از صدور حکم اعدام برای پنج نفر در ارتباط با پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه و تبرئه سعود القحطانی مشاور بن سلمان در این پرونده خبر داد.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
کوتاه از منطقه
کنگره امریکا به سازمان سیا یک ماه مهلت داده تا مشخص کند که ولیعهد عربستان مسوول قتل جمال خاشقجی است یا خیر.
ضرب‌الاجل یک ماهه کنگره به سیا برای اعلام قاتلان خاشقجی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / بین‌المللی
ضرب‌الاجل یک ماهه کنگره به سیا برای اعلام قاتلان خاشقجی
کنگره آمریکا به سازمان اطلاعات این کشور (سیا) یک ماه مهلت داده تا مشخص کند که ولیعهد عربستان مسئول قتل جمال خاشقجی است یا خیر.
  قتل جمال خاشقجی
ممانعت از ورود دیپلمات سابق سعودی به آمریکا به دلیل پرونده قتل خاشقجی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / بین‌المللی
ممانعت از ورود دیپلمات سابق سعودی به آمریکا به دلیل پرونده قتل خاشقجی
ایالات متحده روز سه‌شنبه مانع ورود یک دیپلمات سابق عربستان سعودی به‌خاطر پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول شد.
سیاستمداران آمریکایی دوباره از نقش ریاض در قتل خاشقجی سخن گفتند
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / بین‌المللی
سیاستمداران آمریکایی دوباره از نقش ریاض در قتل خاشقجی سخن گفتند
نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کردند ریاض باید به خاطر قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف عربستان سعودی جوابگو باشد.
درخواست دوباره آلمان از عربستان برای توضیح درباره پرونده خاشقجی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / بین‌المللی
درخواست دوباره آلمان از عربستان برای توضیح درباره پرونده خاشقجی
آلمان بار دیگر توضیح کامل و موثق عربستان درباره پرونده خاشقجی را خواستار شد.
  آلمان  عربستان  قتل جمال خاشقجی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
عذرخواهی مدیرعامل «اوبر» برای اظهاراتش درباره قتل خاشقجی
دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر پس از انتقادات شدید کاربران اینترنت مجبور شد اظهارات خود را درباره سلاخی جمال خاشقجی توسط جانیان عربستان سعودی پس بگیرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، وی این جنایت سعودی‌ها را با مرگ یک عابر پیاده که در سال ۲۰۱۸ با یکی از خودروهای خودران شرکت اوبر برخورد کرده و فوت کرده است، مقایسه کرده بود. خسروشاهی اعلام کرده بود: همه اشتباه می‌کنند و این بدان معنا نیست که نمی‌توان این اشتباهات را بخشید. من فکر می‌کنم که سعودی‌ها این موضوع را جدی گرفته‌اند.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
یک روزنامه‌نگار دیگر عربستانی به قتل رسید
منابع خبری فاش کردند با اطلاعاتی که جاسوسان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در دفتر توییتر در دبی به او دادند، یک روزنامه‌نگار دیگر عربستانی به سرنوشت جمال خاشقجی دچار شد.
ترامپ درگیر شدن با بن سلمان بر سر قتل خاشقجی را
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بین‌المللی
ترامپ درگیر شدن با بن سلمان بر سر قتل خاشقجی را "احمقانه" می‌دانست
بر اساس مطالب افشاگرانه یک کتاب، رئیس جمهور آمریکا به این مساله اذعان کرده که از ترس افزایش قیمت جهانی نفت تصمیم گرفته با ولیعهد عربستان بر سر مساله قتل جمال خاشقجی اختلاف و درگیری پیدا نکند.
  محمد بن سلمان  جمال خاشقجی  دونالد ترامپ
رسانه‌های انگلیس: خاشقچی با چراغ سبز داماد ترامپ به قتل رسید
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بین‌المللی
رسانه‌های انگلیس: خاشقچی با چراغ سبز داماد ترامپ به قتل رسید
منابع خبری انگلیسی می نویسند جمال خاشقجی ناراضی سعودی با چراغ سبز جرالد کوشنر داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا به قتل رسیده است. 
  خاشقچی  کوشنر
بدافزاری برای جاسوسی از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
بدافزاری برای جاسوسی از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر
«واتس اپ»، یکی از پیام رسان‌های جهان که ادعا می‌شد بالاترین ضریب امنیتی را دارد و به‌دلیل رمزگذاری‌های خاص امکان هک شدن آن وجود ندارد، در اثبات این ادعا ناکام ماند چراکه بتازگی حداقل 1400 نفر در 20 کشور 5 قاره جهان از طریق واتس اپ و با استفاده از یک نرم افزار با نامNSO متعلق به رژیم صهیونیستی مورد حمله سایبری قرار گرفته اند؛ یک پلتفرم جاسوسی که پیش از این نیز ردپای آن در پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی وجود داشت.
سازمان ملل: قتل جمال خاشقجی یک اقدام برنامه‌ریزی شده از طرف ریاض بود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / بین‌المللی
سازمان ملل: قتل جمال خاشقجی یک اقدام برنامه‌ریزی شده از طرف ریاض بود
همشهری آنلاین: گزارشگر ویژه سازمان ملل قتل جمال خاشقجی را یک اقدام برنامه‌ریزی شده از طرف ریاض دانست.
انگشت اتهام گزارشگر ویژه سازمان ملل به سوی ریاض در پرونده قتل خاشقجی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / بین‌المللی
انگشت اتهام گزارشگر ویژه سازمان ملل به سوی ریاض در پرونده قتل خاشقجی
گزارشگر ویژه سازمان ملل قتل جمال خاشقجی را یک اقدام برنامه ریزی شده از طرف ریاض دانست.
سفیر عربستان: حمله ترکیه باعث فاجعه در منطقه می‌شود/ ترامپ هیولای توییتری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / بین‌المللی
سفیر عربستان: حمله ترکیه باعث فاجعه در منطقه می‌شود/ ترامپ هیولای توییتری است
سفیر جدید عربستان در انگلیس اعلام کرد، حمله ترکیه به شمال شرق سوریه یک فاجعه برای منطقه است و اعتماد ریاض به دولت آمریکا را کاهش می‌دهد.
  حمله ترکیه به شمال سوریه  قتل جمال خاشقجی  سفیر عربستان در انگلیس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
«ابتکار» علل و پیامدهای سفر عمران خان نخست‏وزیر پاکستان به ایران را بررسی می‌کند
تلاش برای آب کردن یخ روابط تهران و ریاضمحمدرضا ستاریعمران خان نخست‏وزیر پاکستان برای دومین‏بار در شش‏ماه گذشته راهی تهران شد. وی که پس از انتخاب به‏عنوان نخست‏وزیر پاکستان نخستین سفر خارجی خود را در اردیبهشت‏ماه امسال به تهران انجام داده بود، این‏بار در قامت یک میانجی به تهران می‌آید. پس از تحولات پرشتاب چند ماه اخیر در خاورمیانه که منجر به تشدید تنش‌ها شده است، مسابقه‌ای میان میانجی‌گران منطقه‌ای و بین‌المللی شکل گرفت که هر کدام از این بازیگران سعی داشتند با قرار گرفتن در میان تهران و واشنگتن، نسبت به تعدیل فضای موجود اقداماتی را به عمل آورند. در این میان محسوس‌ترین اقدامات از سوی آبه شینزو نخست‏وزیر ژاپن، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه، عادل عبدالمهدی نخست‏‏وزیر عراق و نیز مقامات عمانی صورت …
انصارالله: خبری از جایزه به بن‌سلمان نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / بین‌المللی
انصارالله: خبری از جایزه به بن‌سلمان نیست
یک منبع مطلع از تماس‌های جاری درباره آتش‌بس در یمن تاکید کرد، با توجه به فضای ناشی از توافقنامه سوئد و آتش‌بس الحدیده در پی قتل جمال خاشقجی و نیز بعد از دو حمله به تاسیسات آرامکو و عملیات نجران عربستان به دنبال خرید زمان است.
  حمله پهپادی انصارالله یمن  بندر الحدیده یمن  عربستان  طرح صلح انصارالله یمن
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / ...
یک سازمان حقوقی: عربستان اجساد ۸۳ قربانی را توقیف کرده و به خانواده هایشان تحویل نمی دهد
شفقنا- همزمان با فرا رسیدن سالگرد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی، سازمان اروپایی سعودی حقوق بشر اعلام کرد که مقامات این کشور اجساد دهها نفر را که خارج از چارچوب قانونی و در پی اعدام های خودسرانه کشته شدند، توقیف کرده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از مرآه البحرین، براساس پیگیری های انجام شده توسط سازمان […]
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / ...
سناتور آمریکایی: اطلاعات ما نشان می‌دهد بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است
یک سناتور آمریکایی تاکید کرد، اطلاعات امنیتی موجود در اختیار اعضای کنگره کاملا نشان می‌دهد که ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی دست داشته است.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / سیاسی
رونمایی از بنای یادبود خاشقجی مقابل قتلگاهش
در اولین سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان از بنای یادبود او در مقابل قتلگاهش در استانبول رونمایی شد. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی سال گذشته در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه به قتل رسید. جف بزوس مالک روزنامه واشنگتن پست به همراه خدیجه چنگیز، بیوه جمال خاشقجی در مراسم استانبول شرکت کرد. روی سنگ بنای یادبود جمال خاشقجی که در یک پارک کوچک مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارد، سال تولد و سال قتل این روزنامه‌نگار حک شده است.
بازرس سازمان ملل: مشاور ولیعهد سعودی باید بابت قتل خاشقجی محاکمه شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / بین‌المللی
بازرس سازمان ملل: مشاور ولیعهد سعودی باید بابت قتل خاشقجی محاکمه شود
حامیان جمال خاشقجی در سالروز کشته شدن او خواستار اجرای عدالت شدند و یکی از مسوولان تحقیقات سازمان ملل گفت سعود القحطانی، مشاور کلیدی ولیعهد سعودی باید هدف تحقیق قرار بگیرد.
  جمال خاشقجی  سازمان ملل متحد
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / ...
عفو بین الملل، خیابان سفارت عربستان در لاهه را به خاشقجی تغییر نام داد
شفقنا- سازمان عفو بین الملل در اقدامی نمادین، نام خیابانی درشهر لاهه را  که سفارت عربستان سعودی در آن قرار دارد، به «خیابان خاشقجی» تغییر نام داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، اقدام عفو بین المللی در حالی صورت می گیرد که نخستن سالگرد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در داخل کنسولگری کشورش در […]
ترامپ نمی‌تواند علیه ایران جنگ به‌راه بیندازد
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ / سیاسی
ترامپ نمی‌تواند علیه ایران جنگ به‌راه بیندازد
شاهزاده محمد بن سلمان در گفت‌وگو با برنامه 60 دقیقه شبکه سی‌بی‌اس بدون اشاره‌ای به نقش خود در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی قتل او را بسیار دردناک توصیف کرد و مدعی شد: «مسئولان این قتل مجازات خواهند شد و عدالت در این پرونده مسیر خود را خواهد یافت». وی مدعی شد که دستور قتل خاشقجی را صادر نکرده است.
حداقل با «بن‌سلمان» دست ندهید!
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / سیاسی
حداقل با «بن‌سلمان» دست ندهید!
گزارشگر ویژه سازمان ملل در پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی، در سالگرد مرگ او با اشاره به نقش محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان سعودی،
اعتراضات فعالین حقوق بشر در آمریکا برای بایکوت عربستان سعودی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
اعتراضات فعالین حقوق بشر در آمریکا برای بایکوت عربستان سعودی
فعالیت حقوق بشر و سازمان های چپ آمریکا خواستار تحقیقات قتل خبرنگار جمال خاشقجی شدند و تمامی مدارک مربوط به این جنایت را به کنگره داده و همچنین بایکوت عربستان سعودی را درخواست نمودند.
(تصاویر) دلداری بیوه خاشقجی توسط جف بزوس
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / سیاسی
(تصاویر) دلداری بیوه خاشقجی توسط جف بزوس
جف بزوس رئیس واشنگتن پست و مدیر عامل آمازون که از او به عنوان ثروتمندترین فرد جهان نام برده می شود در مراسم سالگرد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی شرکت کرد.
  جف بزوس  جمال خاشقجی  روزنامه نگار عربستانی  کنسولگری عربستان  استانبول  ترکیه  آمازون
پس‌لرزه‌های قتل خاشقجی هنوز خاورمیانه را می‌لرزاند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
پس‌لرزه‌های قتل خاشقجی هنوز خاورمیانه را می‌لرزاند
"در منطقه‌ای که عمیقاً در معرض بی‌رحمی قرار دارد، قتل جمال خاشقجی در یک سال پیش تأثیر فوق‌العاده‌ای بر جای گذاشته است. به ندرت در تاریخ مدرن، مرگ یک مرد چنان پر تبعات بوده است."
  جمال خاشقجی
برگزاری مراسم سالگرد قتل خاشقجی در استانبول
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
برگزاری مراسم سالگرد قتل خاشقجی در استانبول
مراسم اولین سالگرد مرگ جمال خاشقجی در مقابل سر کنسولگری عربستان سعودی در استانبول برگزار شد.
بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی فرار می‌کند/ قانون بین المللی به ترکیه و آمریکا اجازه دخالت می‌دهد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی فرار می‌کند/ قانون بین المللی به ترکیه و آمریکا اجازه دخالت می‌دهد
مسئول بین المللی تحقیق درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی، در گفتگویی با الجزیره به زوایای روند بررسی قتل خاشقجی پرداخت و گفت: بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی فرار می‌کند.
  انیس کالامار  عربستان سعودی  جمال خاشقجی  محمد بن سلمان
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
یک سال از قتل خاشقجی گذشت؛ عربستان هنوز درگیر این قتل است
شفقنا- فرانس ۲۴ در یادداشتی اعلام کرد عربستان سعودی یک سال پس از قتل خاشقجی هنوز درگیر این قتل سیاسی و فجیع است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی، جمال خاشقجی روزنامه‌نگار معتدل اما مخالف حکومت سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه کشته شد و برای چند ماه، این قتل سروصدای زیادی در جهان […]
گروه‌های حقوق بشر خواستار اجرای عدالت در سالگرد قتل خاشقجی شدند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
گروه‌های حقوق بشر خواستار اجرای عدالت در سالگرد قتل خاشقجی شدند
گروه‌های بین‌المللی حقوق بشر امروز چهارشنبه در نخستین سالگرد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی، خواستار اجرای عدالت علیه عاملان اصلی این جنایت شدند.
اتحادیه اروپا: یک سال پس از قتل خاشقجی، هنوز سوالات زیادی بی پاسخ مانده/ علیه قاتلان خاشقجی اقدام قضایی می‌کنیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
اتحادیه اروپا: یک سال پس از قتل خاشقجی، هنوز سوالات زیادی بی پاسخ مانده/ علیه قاتلان خاشقجی اقدام قضایی می‌کنیم
اتحادیه اروپا امروز به جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسید، ادای احترام کرد.
تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم اقدام قضایی علیه قاتلان خاشقجی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم اقدام قضایی علیه قاتلان خاشقجی
اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) به جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسید، ادای احترام کرد.
  قتل جمال خاشقجی
خاشقجی‌گیت| اولین سالگرد یک قتل جنجالی؛ نه از جسد خبری شد و نه از معرفی قاتل
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بین‌المللی
خاشقجی‌گیت| اولین سالگرد یک قتل جنجالی؛ نه از جسد خبری شد و نه از معرفی قاتل
یک سال پیش در چنین روزی جمال خاشقجی روزنامه‌نگار و نویسنده مشهور تبعه عربستان سعودی برای انجام کارهای مرتبط با ازدواجش با نامزد اهل ترکیه خود، وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد و هرگز گمان نمی‌کرد چه سرنوشت شوم و هولناکی انتظارش را می‌کشد.
محقق سازمان ملل: قتل خاشقجی، وجهه بن سلمان را تا ابد تیره کرده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
محقق سازمان ملل: قتل خاشقجی، وجهه بن سلمان را تا ابد تیره کرده است
نویسنده گزارش سازمان ملل درخصوص قتل روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی، باور دارد عاملان اصلی این قتل فجیع، تاکنون از محاکمه فرار کرده‌اند.
  جمال خاشقجی  قتل جمال خاشقجی
شبح جمال خاشقجی با گذشت یکسال محمد بن سلمان را رها نمی کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
شبح جمال خاشقجی با گذشت یکسال محمد بن سلمان را رها نمی کند
مسئول سابق سازمان سیا و تحلیلگر مرکز بروکینگز گفت: شبح جمال خاشقی با گذشت یکسال از قتل وی همچنان ریاض را رها نمی کند.
  بروس ریدل  جمال خاشقجی  محمد بن سلمان
کمک های نظامی به ریاض به علت قتل خاشقجی و جنگ یمن باید قطع شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
کمک های نظامی به ریاض به علت قتل خاشقجی و جنگ یمن باید قطع شود
سفیر سابق آمریکا در ریاض،گفت: کمک های نظامی و لجستیکی به ریاض باید به سبب مسئولیت آن در قتل جمال خاشقجی و جنایات ائتلاف عربی در یمن قطع شود.
  ریاض  رابرت گوردون  ایالات متحده آمریکا
ابزار اطمینان پسر خاشقجی نسبت به
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
ابزار اطمینان پسر خاشقجی نسبت به "اجرای عدالت" در خصوص پرونده پدرش
پسر جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی در آستانه اولین سالگرد قتل پدرش در کنسولگری عربستان در استانبول اعلام کرد: اجازه نمی‌دهم از سالگرد پدرم علیه کشور سوء استفاده شود.
  صلاح خاشقجی  قتل جمال خاشقجی
پرونده ترور خاشقجی به دادگاه بین المللی منتقل شد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / بین‌المللی
پرونده ترور خاشقجی به دادگاه بین المللی منتقل شد
پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی به دیوان بین المللی کیفری (ICC) ارجاع شده است.
اردوغان : برای روشن کردن ابعاد قتل خاشقجی تلاش می کنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / بین‌المللی
اردوغان : برای روشن کردن ابعاد قتل خاشقجی تلاش می کنیم
آنکارا- ایرنا- رئیس جمهور ترکیه طی مقاله‌ای تاکید کرد که اقدامات آنکارا در راستای روشن کردن تمام ابعاد قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار و ستون نویس واشنگتن پست در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.
  رجب طیب اردوغان  جمال خاشقجی  عربستان سعودی  محمد بن‌سلمان  استانبول