یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
مبادله ایران و ونزوئلا
ریزش قیمت دلار چقدر محتمل است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ارز / بازار ارز / پیش بینی / پیش بینی قیمت دلار / دلار / قیمت دلار
ریزش قیمت دلار چقدر محتمل است؟
با توجه به هفت میلیارد دلاری که قرار است ایران از کره جنوبی دریافت کند و دلارهای حاصل از مبادله ایران با ونزوئلا که احتمالا در آینده نزدیک به ایران می‌آید، آیا احتمال ریزش قیمت دلار وجود دارد؟ نوشته ریزش قیمت دلار چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احیای مبادله کالا به کالا
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
احیای مبادله کالا به کالا
شیوا نجفی ـ روزنامه نگار  یکی از مهم‌ترین راهکارهای کشورهای تحریمی برای کاهش آثار تحریم، تجارت متقابل این کشورها برای تامین نیازهای وارداتی است. خبر صادرات بنزین ایران به ونزوئلا و واردکردن 9تن طلا از این کشور به ایران جدیدترین مصداق این موضوع است. باید گفت تقویت و تعمیق روابط تجاری و صنعتی میان ایران و ونزوئلا به‌عنوان 2کشوری که تحت شدیدترین نظام‌های تحریمی آمریکا قرار‌گرفته‌اند و پروژه تحریم اقتصادی در خدمت هدف سیاسی براندازی حاکمیت آنها قرار گرفته است، می‌تواند به مثابه یک پادزهر به کمک هر …
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
رابطه شکننده
تجدید یک دوستی دار و‌دسته تحریمی‌ها ناکامی برجام، ایران را به ونزوئلا رساند احیای مبادله کالا به کالا  
حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / اتهامات ضد ایرانی / تحریم نفتکش آدریان دریا / مبادله ایران و ونزوئلا
حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود
به دنبال درخواست دادستان‌های فدرال در آمریکا، یک قاضی در واشنگتن حکم به مصادره محموله چهار نفتکشی داده که گفته شده با بار بنزین از ایران راهی ونزوئلا شده‌اند.
ربیعی: اهمیتی به قانون‌گذاری‌های ضدایرانی نمی‌دهیم/درخواست ونزوئلا را در ارسال کالا بررسی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / علی ربیعی سخنگوی دولت / مبادله ایران و ونزوئلا / یکجانبه گرایی آمریکا
ربیعی: اهمیتی به قانون‌گذاری‌های ضدایرانی نمی‌دهیم/درخواست ونزوئلا را در ارسال کالا بررسی می‌کنیم
سخنگوی دولت گفت: اگر هدف قانونگذاران امریکایی هدف قرار دادن مناسبات اقتصادی ایران با کشورهای لبنان و سوریه باشد، نشان دهنده عدم اطلاع آنها از عمق روابط و پیوندهای ماست.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / تحریمهای ضد ایران / مبادله ایران و ونزوئلا / ونزوئلا و آمریکا
وزیر خزانه‌داری آمریکا: حمایت ایران از ونزوئلا غیرقابل قبول است
به گزارش ایسنا، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در پی تحریم ۵ کاپیتان کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا در بیانیه‌ای گفت: وزارت خزانه‌داری هرآنکس که از ایران در  دور زدن تحریم‌های آمریکا حمایت و رفتارهای بی‌ثبات‌کننده آن‌ها در سراسر جهان را تقویت کند، هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
آمریکا: از مبادله ایران و ونزوئلا جلوگیری می‌کنیم
فارس/ وزیر خزانه‌داری آمریکا حمایت ایران از ونروئلا را «غیرقابل‌قبول» توصیف کرده و گفته که واشنگتن برای مقابله با آن تلاش خواهد کرد.
منوچین: نمی‌گذاریم میان ایران و ونزوئلا مبادله‌ای انجام شود!
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استیون منوچین / ونزوئلا / ایران
منوچین: نمی‌گذاریم میان ایران و ونزوئلا مبادله‌ای انجام شود!
به دنبال شکست در برابر ادامه معاملات تهران-کاراکاس، وزیر خزانه‌داری آمریکا با طرح ادعائی تکراری مدعی شد: نمی‌گذاریم میان ایران و ونزوئلا مبادله ای انجام شود!
تلاش جدید آمریکا برای جلوگیری از مبادله نفتی بین ایران و ونزوئلا
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
تلاش جدید آمریکا برای جلوگیری از مبادله نفتی بین ایران و ونزوئلا
دولت آمریکا در تلاش است به منظور جلوگیری از مبادله نفتی میان ایران و ونزوئلا نفتکش‌های جدیدی را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد. روزنامه وال‌استریت‌ژورنال روز چهارشنبه گزارش داده دولت آمریکا علاوه بر این شرکت‌های مرتبط با این نفتکش‌ها را تحت فشار قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
توافق در افق تبادل زندانی
محمدرضا ستاریدور جدید مبادله زندانیان میان تهران و واشنگتن طی روزهای گذشته با آزادی سیروس عسکری و مجید طاهری از آمریکا و مایکل وایت از ایران کلید خورد. در همین راستا هفته گذشته سیروس عسکری استاد دانشگاه شریف که به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران در آمریکا زندانی بود به تهران بازگردانده شد و بلافاصله با آزادی مایکل وایت کهنه‌سرباز آمریکایی از سوی ایران، مجید طاهری نیز از زندان‌های آمریکا آزاد شد.این اتفاق در حالی صورت گرفت که چند هفته قبل علی ربیعی سخنگوی دولت ایران در سخنانی تامل‌برانگیز تصریح کرده بود: ما از مدت‌ها پیش آمادگی خود را برای تبادل زندانیان اعلام کرده‌ایم و در این راستا محمدجواد ظریف نیز قبلاً این موضوع را بدون هیچ پیش‌شرطی مطرح کرده است. با این حال فعلاً واشنگتن از پاسخ دادن به این …
واشنگتن پست: اقدامات اخیر ایران آمریکا را نگران کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
واشنگتن پست: اقدامات اخیر ایران آمریکا را نگران کرده است
«الیوت آبرامز»، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا در این خصوص گفت دو کشور دریافته‌اند که می‌توانند چیزهایی را که در اختیار دارند در ازای چیزهایی که نیاز دارند مبادله کنند.
واشنگتن پست: احتمال اقدام علیه نفت‌کش‌های ایران ضعیف است
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
واشنگتن پست: احتمال اقدام علیه نفت‌کش‌های ایران ضعیف است
روزنامه واشنگتن‌پست احتمال اقدام آمریکا علیه نفت‌کش‌های ایران را ضعیف توصیف کرده است. واشنگتن پست نوشته ایران در برابر هر گونه اقدام از سوی آمریکا برای توقیف این نفت‌کش‌ها هشدار داده و ونزوئلا هم قول داده با ناو، این نفت‌کش‌ها را از آب‌های سرزمینی خودش اسکورت کند. روزنامه واشنگتن‌پست نوشته دولت آمریکا درباره مبادله ایران با ونزوئلا هشدار داده، اما مقام‌های این کشور لحن خود درباره احتمال درگیری مستقیم با نفت‌کش‌های ایران را تلطیف کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هیچ کشوری ملزم به رعایت تحریم‌های یکجانبه آمریکا نیست
سخنگوی دولت تاکید کرد: هیچ کشوری ملزم به رعایت تحریم‌های یکجانبه آمریکا نیست و ما هم مایل به داشتن رابطه تجاری و مبادله نفت با ونزوئلا هستیم.به گزارش ایسنا، علی ربیعی روز گذشته در ابتدای نشست خبری هفتگی خود با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور، گفت: مناطق سفید ما به ۲۸۰ شهرستان افزایش پیدا کرده است و در روند بهبودی و درمان بیماران مبتلا به کرونا پس از کشور چین و سوئیس در رتبه سوم جهانی قرار داریم. میانگین بهبودی ما بسیار خوب است، به طوری که تقریبا ۹۴ درصد افرادی که مراجعه کردند، بهبود یافته‌اند در حالی که میانگین جهانی آن ۸۴ درصد است.وی با اشاره به آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: این گزارش نشان می‌دهد که عدد مولد نسلی یا به تعبیری RE در کمتر از ۴ هفته به زیر عدد یک رسیده است؛ یعنی …
جزئیات ترس آمریکا از مبادله طلای ونزوئلا و فرآورده‌های نفتی ایران
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
جزئیات ترس آمریکا از مبادله طلای ونزوئلا و فرآورده‌های نفتی ایران
در هفته‌های اخیر خبر تهاتر طلای ونزوئلا با خدمات نفتی و فرآورده‌های ایران در رسانه‌های خارجی منتشر شد و آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان‌سعودی از این همکاری ابراز نگرانی کرده و اقدام به ردیابی کشتی حامل بنزین مورد ادعای خود کردند که طبق گفته سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ترس آن‌ها یک افتخار برای ما است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
ادعای فروش بنزین ایران به ونزوئلا
یک مقام آمریکایی در گفت‌وگو با رویترز با مطرح کردن ادعاهایی درباره مبادله بنزین و طلا بین ایران و ونزوئلا از تصمیم دولت ترامپ برای اقدام علیه ایران خبر داد. بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، یک مقام آمریکایی بر اساس ادعای مطرح‌شده گفت: واشنگتن به‌دنبال اتخاذ تدابیری جدید علیه ایران است. این مقام آمریکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز مدعی شد که واشنگتن اطمینان دارد دولت نیکلاس مادورو به‌ازای دریافت سوخت از ایران، چندین تن طلا در اختیار این کشور قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
داستان ادامه‌دار چهار صفر
اکنون ۸ میلیارد و ۷۰۹ میلیون برگ اسکناس و ایران‌چک در اقتصاد ایران در گردش است. سالانه ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد برگ اسکناس نیز امحا و جایگزین می‌شود. در این شرایط، حذف چهار صفر از پول ملی از یک طرف بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در سال برای جایگزینی اسکناس‌های فرسوده به دنبال دارد. اما از طرف دیگر، تغییر کل اسکناس‌های موجود در کشور حدود یک هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.«پدری از ایالتی کوچک با پول کافی برای خرید یک جفت کفش برای فرزندش راهی برلین شد؛ اما زمانی که به آنجا رسید تنها توانست یک فنجان قهوه بخورد و یک بلیت اتوبوس برای برگشت به خانه بخرد.» این حکایتی است که در میان آلمانی‌ها برای روایت از درام دوران ابرتَوَرم باقی مانده‌است. در سال ۱۹۲۳، آلمان نرخ تورم ۲۹ هزار و ۵۰۰ درصدی …
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
بانک مشترک ایران و ترکیه کارکردهای بانک تجاری را ندارد
عدالتیان اظهار کرد: به نظرم بانک مشترک مورد نظر بین ایران و ترکیه به شکل اینستکس است، حالا نام آن بانک یا شرکت باشد، کارکرد مبادلات تهاتری را خواهد داشت و عملا کارکردهای بانک تجاری را نخواهد داشت.به گزارش ایلنا، جمشید عدالتیان در مورد راه‌اندازی بانک مشترک بین ایران و ترکیه گفت: البته ما پیش از انقلاب دارای چندین بانک مشترک از جمله ایران و ژاپن بودیم و در حال حاضر هم دارای بانک مشترک با ونزوئلا هستیم که آن نیز کارکرد خاصی ندارد. همچنین بانک مشترک ایران و اروپا که مرکز آن در هامبورگ است، عملا از کارکرد افتاده است.وی همچنین ادامه داد: به نظرم بانک مشترک مورد نظر بین ایران و ترکیه به شکل اینستکس است، حالا نام آن بانک یا شرکت باشد، کارکرد مبادلات تهاتری را خواهد داشت و عملا کارکردهای بانک تجاری را …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •