یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹ / 12 July, 2020
مبارزه با فساد
خشکیدن ریشه‌های فساد زیر نگاه بیدار مردم
۱۸ ساعت قبل / فساد / قوه قضاییه
خشکیدن ریشه‌های فساد زیر نگاه بیدار مردم
تهران- ایرنا- یکی از وجوه مبارزه با فساد که در کشور ما تا حدی مغفول مانده نقش مردم در این مبارزه است حال آنکه در این زمینه بسترهای دینی، قانونی و تجارب جهانی وجود دارد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفته است.
۲۶ ساعت قبل
راز حمایت رهبر انقلاب  از آیت‌الله آملی‌لاریجانی
نشریه‌ خط حزب‌الله وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در شماره اخیر خود دلایل حمایت رهبر معظم انقلاب از رئیس سابق قوه قضاییه را بررسی کرده است.  این نشریه نزدیک به دفتر رهبر معظم انقلاب، در این گزارش به بخشی از سخنان رهبری در دیدار تصویری با مسئولان قضایی پرداخته است که ایشان از اقدامات آملی‌لاریجانی در زمینه مبارزه با فساد حمایت کرده بودند. رهبری در آن سخنرانی، ضمن اشاره به اقدامات آملی‌لاریجانی، در تقبیح «اهانت» و «ظلم» به «بزرگان پاکدست» قوه قضاییه سخن گفته بودند. این سخنان …
عمادالدین باقی:  صدایم به جایی نمی‌رسد
۲ روز قبل / عمادالدین باقی / تحلیل گر / قوه قضاییه
عمادالدین باقی: صدایم به جایی نمی‌رسد
عمادالدین باقی تحلیلگر سیاسی و روزنامه‌نگار می‌گوید: فساد که شاخ و دم ندارد. مبارزه با فساد یعنی آنجا که می‌بینید خلاف قانون اتفاق می‌افتد، جلویش را بگیرید. اما گاهی فساد اساسا شکلی قانونی پیدا می‌کند. تبصره ماده ۴۸ مصداق فساد است؛ جالب اینکه قوه قضاییه هم آن را قبول ندارد، اما اجرا می‌شود. آملی‌لاریجانی تا روز آخر از امضای بخشنامه آن سر باز زد. معاون فعلی قوه قضاییه گفت این تبصره «ننگ قوه قضاییه» است، مجلس هم آن را قبول ندارد ولی می‌بینیم که با قدرت اجرا می‌شود.
محسنی اژه‌ای: ثروت های نامشروع افراد را به بیت المال یا صاحبان آن برمی گردانیم
۳ روز قبل / قوه قضائیه / مبارزه با فساد / محسنی اژه ای
محسنی اژه‌ای: ثروت های نامشروع افراد را به بیت المال یا صاحبان آن برمی گردانیم
به گزارش مهر، حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای در برنامه بدون توقف با بیان اینکه یکی از مسائلی که جزو اهداف مهم نظام ماست، این است که کسانی که ثروتی را به طریق نامشروع کسب می‌کنند، آنرا به بیت المال یا صاحب آن برگردانیم، گفت: اگر ثروتی توسط فردی به صورت نامشروع کسب شد، قابل تحمل نیست. یکی از وظایف قوه قضائیه این است که با افرادی که ثروتی را به صورت غیر مشروع به دست آورده‌اند، برخورد کند که این نیازمند کمک دولت، مجلس و مردم است.
اعتبارنامه تاجگردون در مجلس یازدهم چه مسیری را طی کرد؟
۳ روز قبل / اعتبارنامه تاجگردون / رد اعتبارنامه تاجگردون / غلامرضا تاجگردون / مجلس یازدهم
اعتبارنامه تاجگردون در مجلس یازدهم چه مسیری را طی کرد؟
فارس نوشت: اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس یازدهم امروز رد شد؛ موضوعی که در تاریخ مجالس ایران رخ داده اما به ندرت، آن هم نه به دلیل مشکلات و مسائل اقتصادی. رد این اعتبار نامه نشان داد که مبارزه با فساد راهی سخت اما ممکن است.
ببینید | جدیدترین دفاعیات طبری و مشایخ در دادگاه مبارزه با فساد مالی
۴ روز قبل / اکبر طبری / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / رشوه‌خواری
ببینید | جدیدترین دفاعیات طبری و مشایخ در دادگاه مبارزه با فساد مالی
میزان منتشر کرد: نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و دیگر متهمان به ریاست قاضی بابایی امروز برگزار شد.
۴ روز قبل
سامانه دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی رونمایی شد
همزمان با روز مالیات، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارشات مردمی فرار مالیاتی خبر داد.به گزارش مهر، همزمان با روز مالیات، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از افتتاح سامانه الکترونیکی دریافت گزارش‌ها مردمی فرار مالیاتی خبر داد.امید علی‌پارسا، با اشاره به اهداف راهبردی سازمان امور مالیاتی کشور در سال‌های اخیر در زمینه مقابله با فساد و مبارزه با فرار مالیاتی، عنوان کرد: در حال حاضر یکی از سیاست‌های مهم این سازمان، «وصول با اصول» است که براساس آن، به جای فشار بر مودیان موجود، بر شناسایی فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید به منظور وصول مالیات حقه و عادلانه تمرکز داریم.وی با بیان اینکه برای تحقق این سیاست، اقدامات موثری در راستای رسیدگی به تراکنش‌های بانکی، …
۴ روز قبل
چالش‌ها و موانع شفافیت
بهاره آروین _ رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران یکی از مهم‌ترین اهرم‌های مبارزه با فساد و رانت در یک سیستم، ایجاد شفافیت در آن است. اما در مسیر تحقق شفافیت 3 دسته مانع و چالش وجود دارد که روند کار را مختل می‌کند. دسته اول، چالش‌های اصطلاحا بوروکراتیک هستند که ناشی ازغلبه امر غیررسمی در سیستم دولتی و بوروکراتیک انجام کارهاست. این چالش‌ که منجر به ایجاد شکاف در میان رویه‌های انجام کار با قوانین و مقررات مصوب می‌شود، اصلی‌ترین مانع در مسیر تحقق شفافیت به‌حساب می‌آید. هنگامی که در یک سازمان نیت به …
سوت‌زنی در گفتگو با مهدی جمشیدی| مردم در مبارزه با فساد تماشاگر نیستند/ باید از جوانان با ایده‌های نو حمایت کرد
۴ روز قبل
سوت‌زنی در گفتگو با مهدی جمشیدی| مردم در مبارزه با فساد تماشاگر نیستند/ باید از جوانان با ایده‌های نو حمایت کرد
یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مبارزه با فساد اقتصادی صرفا یک امر حاکمیتی نبوده و مردم نیز فقط تماشاگر نیستند، گفت: مردم باید بخواهند و بطلبند وخواسته خود را فریاد بزنند و به‌صورت مصداقی نهی از منکر کنند.
فیلم| سوت زنی چگونه در ایران مطرح شد؟
۴ روز قبل / مفاسد اقتصادی
فیلم| سوت زنی چگونه در ایران مطرح شد؟
حمایت حقوقی و جانی از گزارش دهندگان فساد مطالبه ای است که در سالهای اخیر به اشکال مختلف از سوی فعالان عرصه مبارزه با فساد و همچنین فعالان فضای مجازی و رسانه ای کشور مطرح شده است.
مبارزه با فساد گامی محکم برای تحقق عدالت
۴ روز قبل / استانی-سیاسی / زنجان / عدالت
مبارزه با فساد گامی محکم برای تحقق عدالت
امام‌جمعه سلطانیه گفت: مبارزه با فساد گامی محکم برای تحقق عدالت است.
مجلس کِی گام عملی را برای مبارزه با فساد برمی‌دارد؟
۴ روز قبل
مجلس کِی گام عملی را برای مبارزه با فساد برمی‌دارد؟
تهران- ایرناپلاس- وضعیت کنونی کشور و مواجهه جدی آن با معضل فساد، کلیدواژه شفافیت را به‌عنوان ظرفیتی مستقل برای برون‌رفت از این شرایط بیش‌ازپیش ضروری کرده است. براین اساس همه منتظر اقدام عملی مجلس یازدهم برای بررسی لایحه شفافیت به عنوان رکن اصلی در مبارزه با فساد هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری: افشاکنندگان فساد باید مصون باشند/ گزارشگران فساد باید تشویق شوند
۴ روز قبل / آیت الله حسینی بوشهری / افشای فساد / قانون سوت زنی / مبارزه با فساد
عضو مجلس خبرگان رهبری: افشاکنندگان فساد باید مصون باشند/ گزارشگران فساد باید تشویق شوند
فارس نوشت: یکی از راه‌های کاهش فساد، افشاگری یا همان سوت‌زنی است که این روزها بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است؛ تا جایی که رئیس قوه قضائیه نیز از این طرح و افشاگری مفاسد اقتصاد توسط مردم و نظارت مدنی از پائین به بالا برای مقابله با مصادیق فساد استقبال کرده است.
۵ روز قبل
فساد مالی اتهام مورد علاقه بن سلمان علیه بن نایف
منابع آمریکایی و سعودی اعلام کردند که ولیعهد عربستان تلاش دارد ولیعهد سابق این کشور را به فساد مالی متهم کند. این منابع اعلام کردند که کمیته مبارزه با فساد عربستان معتقد است که بن نایف در زمان مدیریت برنامه‌های مبارزه با تروریسم در وزارت کشور، میلیاردها ریال سعودی را به تعدادی از شرکت‌های صوری و حساب‌های خاص منتقل کرده است. محمد بن نایف، در سال ۲۰۱۲ به عنوان وزیر کشور عربستان انتخاب شده و تا سال ۲۰۱۷ در این پُست باقی ماند./مهر
جاده سنگلاخی شفافیت
۵ روز قبل
جاده سنگلاخی شفافیت
مجید جباری- خبرنگار شفاف‌سازی و مبارزه با فساد، موانع خاص خودش را دارد؛ از مقاومت یا کوتاهی بعضی مدیران در مقابل فاش شدن اطلاعات مالی تا فراهم نبودن زیرساخت‌های انتشار برخط اطلاعات. از مشکلاتی که اعضای شورای شهر تهران به‌ویژه در این روزها می‌گویند تا اتفاقات اخیر شورای شهر یزد(بحث 2 عضو در موضوع شفافیت مالی)، همگی از راه پرپیچ و خم شفاف‌سازی‌ و مبارزه با فساد در مدیریت شهری حکایت دارد. با این حال، اما شورای پنجم از ابتدا با برداشتن گام‌های عملی در این زمینه، طی یک سال شهرداری تهران را از انتهای …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / مبارزه با فساد / محسنی اژه ای
محسنی‌اژه‌ای: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با حضور در برنامه بدون توقف از شیکه سه سیما  گفت: یکی از ارکان نظام و یکی از قوای مهم نظام، قوه قضاییه است که این قوه در طول ۴ دهه گذشته نقش برجسته‌ای در استیفای حق مظلوم از ظالم و برقراری امنیت در کشور در کنار سایر عناصر مرتبط داشته است.
سلطانی‌فر: مبارزه با فساد و شفافیت در امور از مهمترین اقدامات وزارت ورزش است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / مسعود سلطانی فر / وزارت ورزش و جوانان
سلطانی‌فر: مبارزه با فساد و شفافیت در امور از مهمترین اقدامات وزارت ورزش است
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان مبارزه با فساد و شفافیت در امور را از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در این وزارتخانه اعلام کرد.
نظر مردم درباره عملکرد قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / حجت الاسلام رئیسی / مبارزه با فساد / نظرسنجی ایسپا
نظر مردم درباره عملکرد قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد چیست؟
به گزارش روابط عمومی ایسپا، طرح نظرسنجی «دیدگاه مردم ایران در خصوص عملکرد قوه قضائیه» با تعداد نمونه ۱۵۸۲ نفر از شهروندان در کل کشور، به روش مصاحبه تلفنی از ۱۹ تا ۲۶ خردادماه ۱۳۹۹ اجرا شده است. ۵۰ درصد پاسخگویان مرد و ۵۰ درصد زن بوده‌اند و میانگین سنی پاسخگویان این نظرسنجی ۳۹.۳ سال است. بررسی وضعیت تحصیلی پاسخگویان نشان می‌دهد ۶۰.۱ درصد دارای تحصیلات دیپلم و زیردیپلم، ۲۹.۷ درصد دارای تحصیلات کاردانی و کارشناسی و ۸.۸ درصد دارای تحصیلات عالی(کارشناسی ارشد و دکتری) هستند. از حیث وضعیت تأهل نیز ۷۴.۹ درصد پاسخگویان را افراد متأهل و ۲۱.۱ درصد را افراد مجرد تشکیل داده‌اند. ۱.۲ درصد پاسخگویان نیز بدون همسر (در اثر طلاق یا فوت همسر) بوده‌اند.
 مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / فساد مالی / بابک زنجانی / نفت / مه آفرید خسروی / آیت الله آملی لاریجانی / سیدابراهیم رئیسی
 مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌
در ۱۰ سال اخیر پرونده های فساد زیادی رسیدگی شد اما یکی از تاکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان عالی قضایی مبارزه با فساد در همه مقاطع و بدون در نظر گرفتن ملاحظات است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / قاچاق کالا / مبارزه با قاچاق / مبارزه با فساد
"یقه آقازاده‌ها را هم می‌گیریم"
‌رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از وجود برخی آقازاده‌ها در پرونده‌های قدیمی خبر داده و می‌گوید: «اگر پرونده‌های قاچاق سال‌های گذشته را رصد کنید، می‌توانید ببینید که ما در مبارزه با قاچاق هیچ‌گونه مسامحه و چشم‌پوشی‌ای نداریم. در موضوع قاچاق، متهم چه صاحب قدرت باشد چه نباشد، چه یقه‌سفید باشد چه نباشد، چه آقازاده باشد چه نباشد، با قاطعیت مبارزه می‌کنیم. پیش‌تر گفتم نه‌تن‌ها یقه قاچاقچیان را می‌گیریم بلکه یقه‌ها و پیراهن‌های آن‌ها را هم پاره می‌کنیم».
نبرد بی‌امان با فساد، راهی به سوی جهش تولید
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / مقام معظم رهبری / فساد / قوه قضاییه
نبرد بی‌امان با فساد، راهی به سوی جهش تولید
تهران-ایرنا- بیانات مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که مبارزه با فساد اقتصادی، یکی از راه‌های اساسی برای دستیابی به جهش تولید در کشور است.
ویروس فساد بدتر از ویروس کرونا است
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-سیاسی / کروناویروس / فساد / حل مشکلات اقتصادی / ولادت امام رضا (ع) / عدالت اجتماعی / شکوفایی اقتصادی
ویروس فساد بدتر از ویروس کرونا است
امام جمعه تبریز با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با مبارزه با فساد، بیانات ایشان را حاوی نکات اساسی خواند و گفت: ویروس فساد بدتر از ویروس کرونا است و با مبارزه با فساد، روح امید در نظام، تقویت می‌شود.
مبارزه با فساد باید پیوسته باشد/ سازشکاری در قاموس ایرانی نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-سیاسی / نماز جمعه / مقام معظم رهبری / امام جمعه شیراز / آیت‌الله لطف‌الله دژکام / استان فارس / مبارزه با فساد
مبارزه با فساد باید پیوسته باشد/ سازشکاری در قاموس ایرانی نیست
امام جمعه شیراز ضمن تبریک فرارسیدن ایام شهادت ثامن الحجج، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، بر لزوم تداوم مبارزه با فساد و شبانه‌روزی شدن این مهم تاکید و خاطرنشان کرد که حرکت رسواساز مبارزه با فساد باید تا محو کامل مفسدین ادامه یابد.
اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد رسانه‌ای شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مجلس شورای اسلامی / آذرشهر / تبریز / قوه قضاییه / محمدحسین فرهنگی / اسکو
اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد رسانه‌ای شود
تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، پرهیز از افراط و تفریط و تمرکز بر اجرای صحیح قانون را از مؤلفه‌های مثبت گسترش عدالت برشمرد و گفت: باید اقدامات دستگاه قضایی رسانه‌ای شود تا تلاش مخالفان بین‌المللی جمهوری اسلامی نتایج مورد نظر را نداشته باشد.
نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / استانی-سیاسی / منطقه چهارمحال و بختیاری / مجلس شورای اسلامی / عدالت / انتقال آب / مبارزه با فساد
نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم
رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم و موجب فرصت‌سوزری شویم، گفت: مبنای مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تعامل با مدیران برای پیشبرد اهداف است.
شفافیت و مبارزه با فساد در بیانات رهبر معظم انقلاب
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / مقام معظم رهبری / فساد
شفافیت و مبارزه با فساد در بیانات رهبر معظم انقلاب
رهبر معظم انقلاب در خصوص مساله فساد می فرمایند: فساد همچون اژدهای هفت‌سر افسانه ها است که از بین بردن آن به راحتی امکان پذیر نیست ولی حتما باید انجام شود.
نماینده اراک: نباید خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود داشته باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مجلس شورای اسلامی / اراک / مجلس یازدهم / قانون اساسی / قوه قضاییه
نماینده اراک: نباید خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود داشته باشد
تهران-ایرنا- نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید خط قرمزی برای مبارزه با فساد در کشور وجود داشته باشد و هرکسی در هر جایگاهی فساد کرد باید با آن برخورد شود.
مقابله با فساد نباید جبهه‌ای و جناحی شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مبارزه با فساد
مقابله با فساد نباید جبهه‌ای و جناحی شود
یک نماینده سابق مجلس خواستار آسیب‌شناسی فساد در کشور توسط مجمع عقلا شد.
«نظارت سازمانی» علاوه بر قوه قضائیه در نهادهای دیگر هم انجام شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / هفته قوه قضاییه / علی نجفی‌توانا / مبارزه با فساد / نظارت
«نظارت سازمانی» علاوه بر قوه قضائیه در نهادهای دیگر هم انجام شود
یک حقوقدان با بیان اینکه نظارت سازمانی نظارتی کارآمد و تنها در قوه قضائیه نباید اعمال شود، گفت: این نوع نظارت به ویژه در رابطه با شهرداری، سازمان ثبت، جنگلبانی و مراتع، نفت و جاهایی که فساد در آنجا به نوعی ثمرات مالی دارد، موثر باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
روح‌الله زم در یک قدمی اعدام
سخنگوی قوه قضائیه از محکومیت روح‌الله زم سردبیر آمدنیوز به اعدام خبر داد.غلامحسین اسماعیلی در بیست و هشتمین نشست خبری با اشاره به گذشت 15 ماه از تحول در دوره قوه قضائیه و پس از شرح برنامه‌های انجام شده در هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی و برگزاری دادگاه علنی آخرین حلقه از زنجیره مبارزه با فساد است. ما از این مسیر عقب‫گرد نخواهیم داشت و از قطع کردن دستان آلوده به کرونای فساد اقتصادی مفسدان کوتاه نخواهیم آمد اما اعلام می‌کنیم که مجازات مفسدان اقتصادی تنها یک حلقه و بلکه حلقه پایانی زنجیره مبارزه با فساد وتحقق عدالت است و هدف نظام تحقق عدالت و عاری شدن کشور از هرگونه فساد است. ما برای از بین بردن فساد در جامعه نیازمند اجتماع ملی هستیم. امیدواریم با مشارکت همه بخش‌ها این …
اعلام حمایت 2700 استاد دانشگاه آزاد از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سیدابراهیم رئیسی / رئیس قوه قضائیه / قوه قضائیه
اعلام حمایت 2700 استاد دانشگاه آزاد از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد
2700 استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی در نامه ای به  رئیس دستگاه قضا  از اقدامات اخیر وی در مبارزه با فساد حمایت و آمادگی خود را برای کمک به این نهاد اعلام کردند.
در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عقبگرد نخواهیم داشت/ بازگشت ۱۲ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی در جریان رسیدگی به پرونده گروه فلاحتیان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عقبگرد نخواهیم داشت/ بازگشت ۱۲ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی در جریان رسیدگی به پرونده گروه فلاحتیان
سخنگوی قوه قضائیه گفت: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و برگزاری دادگاه علنی از زنجیره مبارزه با فساد است، ما اعلام می‌کنیم که از این مسیر عقبگرد نخواهیم داشت.
اسماعیلی: تکمیل زنجیره مبارزه با مفسدان اقتصادی نیازمند اجماع ملی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / غلامحسین اسماعیلی / قوه قضاییه
اسماعیلی: تکمیل زنجیره مبارزه با مفسدان اقتصادی نیازمند اجماع ملی است
سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه در بیست و هشتمین نشست خبری با بیان اینکه برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و برگزاری دادگاه‌های علنی آخرین حلقه از زنجیره مبارزه با فسادتاکید کرد از این مسیر عقب گرد نخواهیم داشت و از قطع کردن دست‌های آلوده به کرونای فساد اقتصادی مفسدان کوتاه نخواهیم آمد اما اعلام می‌کنیم که مجازات مفسدان اقتصادی تنها یک حلقه از تحقق عدالت است.
اسماعیلی: در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عقبگرد نخواهیم داشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سخنگوی قوه قضائیه / غلامحسین اسماعیلی / مبارزه با فساد
اسماعیلی: در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عقبگرد نخواهیم داشت
به گزارش ایلنا، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در بیست‌‌و‌هشتمین نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع)، اظهار کرد: بیش از ۱۵ ماه از دوره تحول را در قوه قضاییه پشت سر گذاشتیم، خدای بزرگ را شاکریم که در هفته قوه قضاییه به لطف خداوند هم از افکار عمومی جامعه و مردم و هم در کلام رهبری معظم امتیاز مناسب و نمره قبولی کسب کردیم. آنچه که از نظر مردم و فرمایشات رهبری در هفته قوه قضاییه رقم خورد و پاداشی که همکاران ما دریافت کردند، خستگی تمامی تلاش‌ها را از جسم و روح ما خارج کرد و با کسب این سرمایه ارزشمند و با توکل بر خدا در ادامه شجاعانه مسیر تحول مصمم‌تر از گذشته قدم خواهیم برداشت.
آیا دست مفسدان با سامانه فساد رو می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / شورای شهر / سازمان بازرسی کل کشور / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / فساد / شهرداری تهران / پولشویی / شفاف سازی / احمد میدری / قوه قضاییه / سازمان شفافیت بین الملل
آیا دست مفسدان با سامانه فساد رو می‌شود؟
تهران- ایرناپلاس- صدای مطالبه مبارزه با فساد مدت‌هاست از سوی جامعه بلند شده است. در سال‌های اخیر برخی وزارتخانه‌ها و دیگر نهادها اقدام به راه‌اندازی سامانه افشاگر و ضد فساد کرده‌اند. اما آیا این معضل بزرگ با چنین سامانه‌هایی قابل حل است؟ همه می‌خواهند این اتفاق بیفتد، اما چگونه؟ این روش چه معایبی دارد؟ راهکارها و الزام‌های موفقیت و کارآیی این سامانه چیست؟
شفافیت؛ ابزار مبارزه عملی دولت با فساد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / دولت یازدهم / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / اسحاق جهانگیری / شفافیت / وعده‌هایی که تحقق یافت
شفافیت؛ ابزار مبارزه عملی دولت با فساد
تهران-ایرنا- «هیچ‌گاه به مردم دروغ نگفتیم و نخواهیم گفت» این جمله رییس جمهوری مبنای تلاش‌های عملی و نه شعاری دولت تدبیر و امید در راستای شفاف سازی کشورداری است که از رهگذر این نورافکن شفافیت زمینه‌های تاریک فساد به ویژه در حوزه اقتصادی برچیده شود تا معیشت مردم کمتر تحت تاثیر آزمندی مفسدان قرار گیرد.
چرا مسئولان در جمهوری اسلامی از مردم فاصله گرفتند؟/ ماجرای محاجّه با محسن قرائتی بر سر سفر لاکچری هادی غفاری
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / احمد توکلی / عدالت / مبارزه با فساد
چرا مسئولان در جمهوری اسلامی از مردم فاصله گرفتند؟/ ماجرای محاجّه با محسن قرائتی بر سر سفر لاکچری هادی غفاری
عدالت اجتماعی امروز در ایران وضعیت مناسبی، دست‌کم نسبت به آنچه جمهوری اسلامی می‌خواست،‌ ندارد. نشانه‌های مختلفی چه با اعداد و ارقام و چه از طریق تفهّم از وضعیت اطرافمان می‌توانیم پیدا کنیم که این گزاره را تصدیق و تأیید کند، مثلاً ضریب جینی به‌عنوان شاخصی برای نابرابری، اگرچه پس از انقلاب نسبت به پیش از انقلاب به‌طور ملموس و محسوسی بهتر است، اما امروز در حال رسیدن به 43صدم است که می‌توان گفت بدترین وضعیت پس از انقلاب است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / فرانسوا فیون / مبارزه با فساد در فرانسه / محکومیت نخست وزیر سابق فرانسه
۵ سال حکم زندان برای نخست وزیر سابق فرانسه به جرم ایجاد شغل جعلی
به گزارش فارس، دادگاهی در شهر پاریس فرانسه امروز (دوشنبه) نخست‌وزیر سابق این کشور را به پنج سال زندان و «پنه لوپه فیلون» همسر وی را نیز به سه سال زندان محکوم کرد.
یادداشت|سه واحد عملی برای فساد ستیزی مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
یادداشت|سه واحد عملی برای فساد ستیزی مجلس
باید گروه‌های حاضر در اردوگاه انقلاب حمایت همه جانبه و قاطعانه خود را از مبارزه بی امان با مفاسد و برخورد جدی با متخلفان اعلام کنند و بدانند که سکوت و عافیت طلبی در این مسیر از چشم تیزبین ملت دور نمیماند و از هیچ فرد یا دستگاهی پذیرفتنی نیست.
رئیس قوه قضائیه: مبارزه با فساد امر مستمر و پیگیرانه است/ لجام گسیختگی قیمت مسکن برای مردم قابل تحمل نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / ابراهیم رئیسی / قوه قضائیه / مبارزه با فساد
رئیس قوه قضائیه: مبارزه با فساد امر مستمر و پیگیرانه است/ لجام گسیختگی قیمت مسکن برای مردم قابل تحمل نیست
به گزارش میزان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که در ارتباط تصویری با رییس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور ایراد شد، با یادآوری موضوع تحول، اظهار کرد: همه بخش‌های قوه قضاییه باید در تحول نقش آفرینی کنند تا جریان تحول برای مردم ملموس شود و مردم، مسئولان و همکاران در قوه قضاییه احساس کنند که تحول در حال ایجاد است.
 مبارزه با فساد به صورت پیگیر دنبال می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / سیدابراهیم رئیسی / قوه قضاییه / آیت الله رئیسی
 مبارزه با فساد به صورت پیگیر دنبال می‌شود
رئیس قوه قضاییه گفت: همه بخش‌های قوه قضاییه باید در تحول نقش آفرینی کنند تا جریان تحول برای مردم ملموس شود و مردم، مسئولان و همکاران در قوه قضاییه احساس کنند که تحول در حال ایجاد است.
مبارزه با فساد امر مقطعی نیست/ ارتقا سلامت درونی دستگاه قضایی یک الزام است
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مقام معظم رهبری / سید ابراهیم رئیسی / قوه قضاییه / دستگاه قضایی / مبارزه با فساد
مبارزه با فساد امر مقطعی نیست/ ارتقا سلامت درونی دستگاه قضایی یک الزام است
رئیس قوه قضاییه گفت: مبارزه با فساد امر مقطعی نیست بلکه به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
علت ایجاد فساد را پیدا کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مبارزه با فساد
علت ایجاد فساد را پیدا کنیم
یک نماینده سابق مجلس گفت: در مبارزه با فساد علت ایجاد پرونده‌هایی مثل طبری و زنجانی را پیدا کنیم.
قوه قضائیه با مبارزه با فسادِ درون، کارآمدی خود را اثبات می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / هفته قوه قضاییه / مبارزه با فساد / محمدعلی ابراهیم خانی
قوه قضائیه با مبارزه با فسادِ درون، کارآمدی خود را اثبات می‌کند
یک وکیل دادگستری گفت: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه به نوعی کارآمدی آن را اثبات خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
توضیح دادستان سابق تهران درباره خبر بازداشتش
عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران اعلام کرد فردی که در مردادماه سال گذشته خبر کذب بازداشت اینجانب را منتشر کرده بود به مجازات جزای نقدی محکوم شد. به گزارش مهر، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران اعلام کرد: فردی که در مردادماه سال گذشته خبر کذب بازداشت اینجانب را منتشر کرده بود به مجازات جزای نقدی محکوم شد.وی با اعلام این خبر افزود: درپی طرح شکایت علیه انتشاردهنده این خبر کذب و محکومیت متهم در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری کارکنان دولت و اعتراض محکوم علیه به حکم صادره، شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر استان تهران در تاریخ ۲۷/‏۰۳/‏۱۳۹۹‬ حکم دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت محکوم علیه به دو میلیون تومان جزای نقدی را تایید کرده است. وی ضمن تکذیب شایعات اخیر در فضای مجازی که به موجب آن خبر کذب قبلی با تغییراتی …
راه موریانه ها را سد کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
راه موریانه ها را سد کنیم
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در نشستی تصویری با مسئولان دستگاه قضایی کشور بر مبارزه «بدون ملاحظه و تعدی» با فساد و «فقط بر مدار حق، عدل و قانون» تاکید کردند و از قوه قضاییه خواستند مبارزه با فساد « بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین، بدون تعدی و ظلم به افراد بی گناه با قدرت ادامه یابد.»
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / امضای طلایی / میرتاج الدینی
میرتاج‌الدینی: باید امضاهای طلایی ارزش خود را از دست بدهد
به گزارش فارس از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی  اظهار  کرد: در مبارزه با فساد باید با ریشه ها و زمینه ها مبارزه کرد و این مبارزه مهمتر از مبارزه با افراد است،چرا که تا زمانی که ساختار اصلاح نشود هر قدر با افراد مبارزه شود ممکن است فرد فاسد دیگری در ساختار فساد زا دیر یا زود رشد کند.
منتشرکننده خبر بازداشت دادستان‌سابق محکوم شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
منتشرکننده خبر بازداشت دادستان‌سابق محکوم شد
دادستان سابق تهران با «تکذیب شایعات اخیر در فضای مجازی تاکید کرده است: انتشار این گونه شایعات و اخبار کذب با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب وجهه مقامات قضایی که در مبارزه با فساد تلاش کرده اند صورت می‌گیرد و حق تعقیب کیفری عوامل انتشار دهنده چنین اکاذبی علیه اینجانب به قوت خود باقی است.
درخواست پیشکسوتان از گل‌محمدی/ پروین خواستار مبارزه با فساد در فوتبال تهران شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / علی پروین / هیات فوتبال استان تهران / بیژن ذوالفقارنسب / حسن روشن
درخواست پیشکسوتان از گل‌محمدی/ پروین خواستار مبارزه با فساد در فوتبال تهران شد
پیشکسوتان فوتبال ایران در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران خواستار پاک کردن فوتبال این استان از دست دلالان و افراد فاسد شدند.
برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با نشتی فساد در ادارات
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / نماینده ولی فقیه در استان کرمان / مبارزه با فساد / دستگاه قضایی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با نشتی فساد در ادارات
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: متاسفانه در برخی از دستگاه ها و نقاط مفاسد اقتصادی اتفاق می افتد که یکی از معضلات کشور ما و هر کشوری می تواند باشد نیاز به نظارت دقیق و برنامه ریزی توسط دولت ها دارد که راه را بر مفسده ببندند و اگر نشتی پیدا کرد دستگاه قضائی باید با شدت با آن برخورد کند تا شاهد این مشکل که تبعات اجتماعی فراوانی می تواند داشته باشد، نباشیم.
نماینده سابق مجلس: اعتقاد به آخرت در نزد برخی مردم و مسئولان پایین آمده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / اعتقاد به آخرت / مبارزه با فساد / مردم و مسوولین / نماینده سابق مجلس
نماینده سابق مجلس: اعتقاد به آخرت در نزد برخی مردم و مسئولان پایین آمده است
شفقنا- قاسم احمد لاشکی در ارزیابی خود از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد و سخنان اخیر رهبری درباره آغاز این مبارزه از دوره مدیریت قبلی، اظهار کرد: بیانات روز شنبه رهبری نکاتی اساسی داشت که از جمله آنها...
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضائی؛ 
آیت الله آملی لاریجانی هم در داخل و هم در بیرون از قوه‌قضائیه شروع‌کننده مبارزه با فساد بودند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضائی؛ آیت الله آملی لاریجانی هم در داخل و هم در بیرون از قوه‌قضائیه شروع‌کننده مبارزه با فساد بودند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه‌ی قضائیه بخوبی مشاهده میشود و خود را نشان داده است، از دوره‌ی آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان، هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع‌کننده‌ی آن بودند و این‌ها نباید از نظر دور باشد.
چرا باید دست مفسد اقتصادی قطع شود؟/ آن روی سکه سیاست الکاظمی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / مشکلات اقتصادی / مصطفی الکاظمی / فساد / سخن روز مطبوعات / سرمقاله
چرا باید دست مفسد اقتصادی قطع شود؟/ آن روی سکه سیاست الکاظمی
ملاحظه دیگری که ضرورت مبارزه بی امان با فساد را در شرایط حاضر پراهمیت کرده است آن است که امروز با اقدامی که دستگاه قضا در پرونده افرادی همچون طبری که بستر ساز فساد در دستگاه قضا بودند.
مراقب باشیم فقط با یک تبصره به استقبال «گزارش دهی فساد» نرویم!
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مراقب باشیم فقط با یک تبصره به استقبال «گزارش دهی فساد» نرویم!
یکی از مؤلفه‌های محوری در برنامه‌های مبارزه با فساد، مشارکت مردمی است و از مهم‌ترین مصادیق این نوع مشارکت، گزارش‌دهی تخلف است که منجر به کشف اولیه‌ی تخلف می‌شود. «قاعده‌ی ایجاد انگیزه» از مؤلفه‌های مهم در ترغیب مردم به گزارش‌دهی فساد است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بیم‌ها و امیدهای عدلیه
نیمه اسفند ماه 97 بود که سکان اداره دستگاه قضایی با حکم رهبری به سیدابراهیم رییسی سپرده شد. رییسی به ‌دلیل آنکه سابقه حضور در دستگاه قضایی و تجربه‌ لازم را داشت، میان اقبال عمومی و با شعار مبارزه با فساد از داخل قوه قضاییه کار خود را آغاز کرد و این کار را 7 روز پس از حضور در راس این قوه و از معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه و با برکناری اکبر طبری آغاز کرد؛ پرونده‌ای که رسیدگی به آن با بازداشت طبری آغاز شد و برگزاری‌های دادگاه‌هایش تاکنون ادامه پیدا کرده و پای بسیاری را به محکمه باز کرده است. اگرچه سخنگوی دستگاه قضایی اندکی پس از بازداشت طبری، موارد مطرح در پرونده را ناظر به «ارتباطات ناصواب و خلاف موازین قضایی با برخی اصحاب پرونده و همچنین توصیه و اعمال نفوذ …
جمعی از متولیان در خوابند/ ۳هزار میلیاردتومان از اموال بابک زنجانی تحویل وزارت نفت شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / تحول در قوه قضائیه / سخنگوی قوه قضاییه / مبارزه با فساد / پرونده بانک سرمایه / پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان
جمعی از متولیان در خوابند/ ۳هزار میلیاردتومان از اموال بابک زنجانی تحویل وزارت نفت شد
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به آثار دوره تحول دستگاه قضا، از اقبال گسترده مردم از عملکرد این دستگاه در سال ۹۸ در مقایسه با سال‌های گذشته خبر داد.
اولویت اصلی دستگاه قضا در سال ۹۹ حفظ کرامت مردم، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اولویت اصلی دستگاه قضا در سال ۹۹ حفظ کرامت مردم، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید است
رئیس قوه قضائیه گفت: «حفظ کرامت انسانی»، «مبارزه با فساد» و «رفع موانع تولید» و تحول از رویکرد سنتی به فناورانه، اولویت‎های این دستگاه در سال ۹۹ است و حرکت به سوی قوه قضاییه هوشمند و مشارکت‎های مردمی از راهبردها و برنامه‎های مهم تحولی برای تحقق این اولویت‎ها است.
رهبر معظم انقلاب‌: فساد مالی و اقتصادی همچون ویروس کرونا بسیار خطرناک است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ویروس کرونا / مقام معظم رهبری / فساد / قانون اساسی / قوه قضاییه
رهبر معظم انقلاب‌: فساد مالی و اقتصادی همچون ویروس کرونا بسیار خطرناک است
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی فرمودند: مردم از مبارزه بدون ملاحظه و بدون اغماض با مفسد امیدوار می شوند زیرا فساد مالی و اقتصادی همچون ویروس کرونا، بسیار خطرناک و به‌شدت واگیردار و مُسری است و ملاک در مبارزه با فساد باید فقط حق، عدل و قانون باشد.
قدردانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از بیانات و الطاف رهبر معظم انقلاب
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / رهبر معظم انقلاب اسلامی / رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام / آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی / هفته قوه قضاییه / برخورد با فساد / مبارزه با فساد
قدردانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از بیانات و الطاف رهبر معظم انقلاب
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیامی از بیانات حکیمانه و الطاف کریمانه رهبر معظم انقلاب، قدردانی کرد.
آیت الله آملی لاریجانی :هیچگاه از هیچ فرد فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آملی لاریجانی / مبارزه با فساد
آیت الله آملی لاریجانی :هیچگاه از هیچ فرد فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد
به گزارش الف به نقل از  اداره کل روابط عمومی مجمع، آیت الله آملی لاریجانی در این پیام ضمن تاکید و حمایت از برخورد با فساد آورده است: از الطاف پدرانه جناب عالی، خالصانه و خاضعانه تشکر میکنم و از خداوند متعال دوام عمر و توفیق و تسدید آن بزرگوار را خواستارم.
بیانات رهبری‌ در ارتباط تصویری با همایش سراسری قوه قضائیه
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / مقام معظم رهبری / سید ابراهیم رییسی / قانون اساسی / قوه قضاییه
بیانات رهبری‌ در ارتباط تصویری با همایش سراسری قوه قضائیه
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستریهای سراسر کشور با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در یک سال اخیر، بر لزوم استمرار حرکت تحولی در قوه قضائیه به صورت متوازن و با محوریت مردمی بودن قوه تأکید کردند و فرمودند: مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.
ویدئو / تاکید رهبری بر ادامه مبارزه با فساد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / رهبری / مقام معظم رهبری / رییس قوه قضاییه / سیدابراهیم رئیسی
ویدئو / تاکید رهبری بر ادامه مبارزه با فساد
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور مبارزه با فساد در این دوره قوه قضائیه را در اوج خواندند و گفتند: مبارزه با فساد باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.
کاهش میزان ترک تشریفات به پایین‌ترین حد ممکن در شهرداری تبریز
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اجتماعی / تشریفات / شهرداری تبریز / مکانیزه / شورای شهر تبریز / مبارزه با فساد / خدمات الکترونیکی
کاهش میزان ترک تشریفات به پایین‌ترین حد ممکن در شهرداری تبریز
شهردار تبریز با بیان این‌که رویکرد شورای شهر و شهرداری در دوره فعلی ایجاد شفافیت در امور مختلف است، گفت: دستاوردهای خوبی همچون تجمیع و الکترونیکی کردن آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ و کاهش میزان ترک تشریفات به پایین‌ترین حد ممکن حاصل شده است.
مقابله با ویروس فساد با قطع دست مفسد | مبارزه با فساد بدون ملاحظه ادامه یابد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مقابله با ویروس فساد با قطع دست مفسد | مبارزه با فساد بدون ملاحظه ادامه یابد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی بر مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون تأکید کردند.
رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با فساد، قطع دست مفسد است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / رهبر معظم انقلاب / رهبر انقلاب / آیت الله خامنه ای / همایش سراسری قوه قضائیه
رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با فساد، قطع دست مفسد است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.
گلایه رهبر انقلاب از اهانت و ظلم به برخی مسئولان قبلی قوه قضاییه در دادگاه‌های اخیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / قوه قضاییه / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / صادق لاریجانی
گلایه رهبر انقلاب از اهانت و ظلم به برخی مسئولان قبلی قوه قضاییه در دادگاه‌های اخیر
رهبر انقلاب فرمودند: حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌خوبی مشاهده می‌شود و خود را نشان داده است، از دوره آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع کننده آن بودند و اینها نباید از نظر دور باشد.
رهبر انقلاب: مبارزه با فساد به اوج خود رسیده است/ دادستانی ها از حق مردم دفاع کنند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / رهبر انقلاب در ارتباط تصویری / سخنرانی رهبر انقلاب / همایش سراسری قوه قضاییه
رهبر انقلاب: مبارزه با فساد به اوج خود رسیده است/ دادستانی ها از حق مردم دفاع کنند
شفقنا- رهبر انقلاب اسلامی ایران تاکید کردند :مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه...
دفاع رهبر انقلاب از آملی‌لاریجانی: مردم و جوانان مؤمن مراقب باشند| حرکت مبارزه با فساد از زمان آقای لاریجانی آغاز شد/ برخی فیلم‌ها،...
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / رهبر انقلاب / قوه قضائیه / فساد مالی / آیت الله خامنه ای
دفاع رهبر انقلاب از آملی‌لاریجانی: مردم و جوانان مؤمن مراقب باشند| حرکت مبارزه با فساد از زمان آقای لاریجانی آغاز شد/ برخی فیلم‌ها،...
رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند :مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.
واگذاری مراکز تولیدی به اشخاص ناصالح جز حقوق عامه است/ مبارزه با فساد بدون اغماض ادامه یابد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / قوه قضائیه / مقام معظم رهبری / هیئت دولت / دستگاه قضا / اسدالله لاجوردی
واگذاری مراکز تولیدی به اشخاص ناصالح جز حقوق عامه است/ مبارزه با فساد بدون اغماض ادامه یابد
رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر مراکز تولیدی به اشخاص ناصالح یا ناتوان واگذار شود، تولید کشور ضربه می‌خورد بنابراین، این مصادیق جزو حقوق عامه است.
مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون/  نگاه از بالا به مردم غیرقابل قبول است/ حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌خوبی مشاهده می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / انگلیس / رهبر انقلاب / سازمان بازرسی کل کشور / قوه قضائیه / آیت الله خامنه‌ای / دستگاه قضایی / مبارزه با فساد
مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون/ نگاه از بالا به مردم غیرقابل قبول است/ حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌خوبی مشاهده می‌شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نگاه از بالا به مردم را غیرقابل قبول دانستند و گفتند: همه ما مسئولان نظام جزو مردمیم و خیلی از مردم از ما بالاتر هستند، بنابراین همه باید خود را در عمل خدمتگزار مردم بدانیم.
امام خامنه‌ای: مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون باشد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی / قوه قضائیه / امام خامنه‌ای
امام خامنه‌ای: مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون باشد
رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون تأکید کردند.
حزب همت :سوء تدبیر و عدم توجه به خواسته های مردم توسط مسئولین جرمی نابخشودنی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / حزب همت / مبارزه با فساد
حزب همت :سوء تدبیر و عدم توجه به خواسته های مردم توسط مسئولین جرمی نابخشودنی است
 به گزارش الف در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی مردم و وجود جرثومه های فساد و اختلاس و رشوه در دستگاه‌های مختلف و نقش این تخلفات در ایجاد ناامیدی روزافزون مردم، حزب همت تنها راه نجات کشور را پاک شدن کلیه دستگاهها و ادارات و ... از فاسدان و مختلسان و آسیب زنندگان به معیشت مردم میداند .همچنین سوء تدبیر و بی تفاوتی و عدم توجه به خواسته های مردم توسط مسئولین که خود جرم نابخشودنی است در رصد این حزب قرار دارد. لذا از همه مردم ایران درخواست داریم  به آدرس های ذیل و یا دفاتر این حزب در استان ها و شهرها ارسال نمایند .انتقال این مدارک به قوه قضاییه و پیگیری تا حصول نتیجه به عهده حزب همت خواهد بود و امیدواریم که با مشارکت آحاد مردم بتوانیم ایران عزیزمان را از …
مقام معظم رهبری: حرکت مبارزه با فساد از زمان آقای لاریجانی آغاز شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مقام معظم رهبری: حرکت مبارزه با فساد از زمان آقای لاریجانی آغاز شد
مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.
سخنان زاکانی درباره پشت پرده تایید اعتبارنامه تاجگردون
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / مجلس / علیرضا زاکانی / غلامرضا تاجگردون
سخنان زاکانی درباره پشت پرده تایید اعتبارنامه تاجگردون
آیا مجلس از آزمون مبارزه با فساد سربلند بیرون می‌آید؟
رئیسی غول فساد را از پا می‌اندازد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
رئیسی غول فساد را از پا می‌اندازد؟
یک حقوق‌دان گفت: برای اینکه مبارزه با افراد هوشمندانه شود اول از همه ما به قوانین خاص و سیاست افتراقی نسبت به این مجرمین نیاز داریم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مظلوم زیست، مظلوم مرد و خار چشم دشمنان بود
سخن گفتن و نوشتن در مورد آیت‌الله شهید دکتر سیدمحمد حسینی‌بهشتی سیدالشهدا انقلاب اسلامی ایران نیاز به ژرف‌نگری و احاطه کامل بر همه ابعاد این شهید بزرگوار دارد که حضرت امام خمینی(ره) به عنوان سکاندار و بنیانگذار حکومت اسلامی و به عبارتی دیگر تئوری‌پرداز نظریه ولایت فقیه برای اجرای حکومت اسلامی نیک دانسته که ایجاد ساختار و تشکیلات عادله در متن نظام اسلامی و نقطه اعلای جمهوری اسلامی ایجاد ساختار و تشکیلات عادله در متن نظام اسلامی و با اجرایی کردن و عملیاتی کردن فقه جواهری در حوزه حکومت نیازمند قوی‌ترین فقیه اسلام‌شناس و مدیر‌ترین مرد عرصه انقلاب است که از میان نخبگان در سال 1359 مرحوم دکتر بهشتی شناسایی و در مدت کوتاه تصدی دیوان عالی کشور منشا خدمات و تاثیرات عملی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
نوبت دانه‌درشت‌ها
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، شامگاه پنجشنبه در گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به یکی از قوانین رسیدگی به اموال مسئولان، گفت: یکی از قوانین بسیار خوب در زمینه مبارزه با فساد که اخیرا تصویب شد، قانون نحوه اجرای اصل‌۴۹ قانون اساسی مصوب سال‌۱۳۶3 است که بیشتر حرف آن این بود که کسانی که ‌از رژیم گذشته مانده‌اند و در آن رژیم مدیر بودند، امروز باید اموال آنها رسیدگی شود تا ببینند این اموال را از کجا آورده‌اند. به گزارش میزان، محمد مصدق خاطرنشان کرد:​ در بهمن سال گذشته، الحاقیه‌ای بر این قانون تصویب شد …
رضایت‌بخش اما ناکافی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
رضایت‌بخش اما ناکافی
سمیرا رحیمی ـ روزنامه‌نگار  ابراهیم رئیسی در نخستین سخنرانی خود پس از انتصاب به مقام ریاست قوه قضاییه اعلام کرد  که در مبارزه با فساد خط قرمزی وجود ندارد. او معتقد است که مردم باید عزم راسخ مدیران و دستگاه‌های کشور در مبارزه با فساد را ببینند و همه متوجه شوند که ارتکاب فساد، هزینه دارد. در همین راستا، طی بیش از یک سال ریاست او بر دستگاه قضایی، دادگاه‌های علنی زیادی در مسیر مبارزه با فساد برگزار شده‌ است و افرادی که تا به امروز در حاشیه‌ای امن به‌سرمی‌بردند، شامل آقازاده‌ها، یقه‌سفید‌ها و تعدادی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
علم‌الهدی: در نظام بانکی ما دزد پرورش پیدا می‌کند
سید احمد علم الهدی در خطبه‌های مکتوب خود برای نمازگزاران مشهدی گفت: در راه مبارزه با فساد باید بسترهای فساد خیز داخلی و خارجی را از بین برد.
امام جمعه قم: دلبستگان به غرب رهاوردی برای ملت ندارند/ مجلس باید دولت را حرکت دهد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / امام جمعه قم / سید محمد سعیدی
امام جمعه قم: دلبستگان به غرب رهاوردی برای ملت ندارند/ مجلس باید دولت را حرکت دهد
امام جمعه قم با بیان اینکه مبارزه ریشه‌ای با فساد نیازمند روی کارآمدن جوانان مؤمن، متعهد و غیروابسته است، تأکید کرد که دلبستگان به غرب رهاوردی برای کشور و ملت ندارند
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •