شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
محمود واعظی
شایعه سازی علیه روحانی و واعظی /عزل و نصب ها در دولت از چه کانالی صورت می گیرد؟
۴ ساعت قبل / حسن روحانی / محمود واعظی
شایعه سازی علیه روحانی و واعظی /عزل و نصب ها در دولت از چه کانالی صورت می گیرد؟
واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:همه عزل و نصب ها از کانال رئیس جمهور صورت می گیرد.
بهره‌برداری از طرح‌های ملی با دستور رییس جمهوری
۴۳ ساعت قبل / ویدئوکنفرانس / محمد اسلامی / افتتاح طرح / وزارت راه و شهرسازی / حسن روحانی / محمود واعظی / رضا اردکانیان / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بهره‌برداری از طرح‌های ملی با دستور رییس جمهوری
ایرنا- تهران- بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی روز پنجشنبه با دستور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به روش ارتباط تصویری از راه دور انجام شد.
افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید
۴۵ ساعت قبل / افزایش سرمایه / معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزرات کار / محمود واعظی
افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید
تهران- ایرنا- با برگزاری جلسه هیات امنای صندوق کارفرینی امید که با حضور نهاد ریاست جمهوری ‌و وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزایش چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه این صندوق به تصویب رسید.
۲ روز قبل
معضلات پاستور
اگر حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری ایران در روزهای اخیر ترجیح داده به بهانه رعایت پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایطی که تقریبا کسب و کارها در میانه موج‌های دوم و سوم ویروس کرونا در ایران به حالت عادی برگشته، در نهاد ریاست‌جمهوری بماند و از طریق ویدیوکنفرانس در جلسه دانشجویان حاضر شود یا به کلی عطای حضور در مجلس شورای اسلامی را به لقایش ببخشد، وزیرانش اما حداقل هفته‌ای یک ‌بار هم که شده در حاشیه جلسه هیات دولت میان خبرنگاران آمده و از چم و خم اقدامات‌شان می‌گویند و تا حدودی به سوالات و معضلات موجود در جامعه پاسخ می‌دهند. محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری این روزها از جمله مسوولان دولتی است که کنار علی ربیعی به عنوان سخنگوی …
۲ روز قبل
ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف نمی‌شود
در حال حاضر هیچ بحثی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست و با وجود همه محدودیت‌ها، ارز ۴۲۰۰ تومانی حفظ شده تا کالاها ارزان به دست مردم برسد. این خبر را محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری اعلام کرد و درباره تأمین کالای بازار و ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: «با وجود همه محدودیت‌ها، ارز ۴۲۰۰ تومانی را حفظ کرده‌ایم تا کالاها ارزان به دست مردم برسد، اما شبکه توزیع و افرادی که کالا واردمی‌کنند، با دلال‌بازی و واسطه‌گری‌های متعدد باعث شده‌اند قیمت کالایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود، بالاتر برود. در جلسه دولت نیز رئیس‌جمهوری دستورات لازم را برای کنترل بازار صادر کرد. در حال حاضر هم اسحاق جهانگیری با وزیر جهاد کشاورزی و معاونان او و سرپرست وزارت صمت …
پاسخ ایران به توهمات ترامپ برای حمله به ایران
۲ روز قبل / ایران و آمریکا / دونالد ترامپ / محمود واعظی / حسن روحانی / علی ربیعی / علی شمخانی / محمدجواد ظریف
پاسخ ایران به توهمات ترامپ برای حمله به ایران
گزافه گویی جدید رئیس جمهور آمریکا درباره حمله به ایران با واکنش هایی از سوی مسئولان کشور همراه بود.
معرفی سکاندار جدید صمت
۲ روز قبل
معرفی سکاندار جدید صمت
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اعلام خبر معرفی وزیر پیشنهادی صمت به مجلس در هفته آینده، نسبت به انتقادات مطرح شده درخصوص وزارتخانه بی‌وزیر واکنش نشان داد. محمود واعظی پروسه طولانی شدن انتخاب سکاندار جدید را به مطالعه و بررسی 15 گزینه برای کرسی خالی وزارت صمت مرتبط دانست. به اعتقاد محمود واعظی جنس وزارت بازرگانی با صنعت متفاوت است و دولت به وزیری نیاز دارد تا تامین کالاهای مورد نیاز مردم و بازار را نمایندگی کند. در عین حال معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز از خلأ وجود وزارت بازرگانی سخن به میان آورد و ساماندهی نظام توزیع و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را نیازمند مدیریت متمرکز دانست. این واکنش‌ها نشان داد دولت با وجود معرفی وزیر صمت در هفته آینده، همچنان بر تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی اصرار دارد.
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
۲ روز قبل
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در واکنش به انتقادها از تأخیر در معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای انتخاب وزیر جدید به این صورت نیست که ۱۰ گزینه ردیف باشد که بلافاصله فرد دیگری را معرفی کنیم و وزارتخانه به این بزرگی و مهمی را همینطوری بدون مطالعه به‌کسی بسپاریم، بعد از آنکه مدرس خیابانی رأی نیاورد مطالعه و بررسی را شروع کردیم و از ۱۵ تا ۱۶ گزینه به ۵ گزینه رسیده‌ایم و از میان 3نفر باقیمانده هفته بعد یک نفر را به مجلس معرفی می‌کنیم. براساس گزارش ایرنا، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی …
واعظی: روحانی جهانگیری را مأمور کرده تا گرانی‌ها را سامان دهد
۲ روز قبل / محمود واعظی / رییس دفتر رییس جمهور / دولت روحانی
واعظی: روحانی جهانگیری را مأمور کرده تا گرانی‌ها را سامان دهد
واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دستورالعمل داده ایم خودروسازان، خودرو را به کسانی بفروشد که نیازمند هستند و قبلا هم خودرو نخریده اند.
واعظی: روز شنبه منتظر پیروزی بزرگ دیگری هستیم
۲ روز قبل / ویروس کرونا / نرخ ارز / تحریم / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / دولت / تبلیغات انتخاباتی / محمود واعظی
واعظی: روز شنبه منتظر پیروزی بزرگ دیگری هستیم
رییس دفتر رییس جمهوری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: در حال حاضر هیچ بحثی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم، با همه محدودیت‌ها و افزایش نرخ ارز در بازار آزاد و نیمایی، اما ما ارز ۴۲۰۰ تومانی را حفظ کرده‌ایم تا کالاهای ارزان به دست مردم برسد.آمریکا همانطور که نتوانست تحریم تسلیحاتی ما را تمدید کنند باز در مکانیزم ماشه هم شکست می خورد و ما روز شنبه منتظر پیروزی بزرگ دیگری هستیم.
مصاحبه اعضای کابینه پس از جلسه هیأت دولت
۲ روز قبل / عیسی کلانتری / محمد جواد آذری جهرمی / اسحاق جهانگیری / محمود واعظی
مصاحبه اعضای کابینه پس از جلسه هیأت دولت
ایرنا - تهران - اعضای کابینه پس از جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت در محوطه نهاد ریاست جمهوری به سوالات خبرنگاران رسانه ها پاسخ دادند.
قاچاق فرآورده‌های نفتی کاهش یافت
۲ روز قبل / وزارت نفت / نفت / محمود واعظی / شرکت ملی پالایش
قاچاق فرآورده‌های نفتی کاهش یافت
تهران- ایرنا- اقدامات وزارت نفت در راستای مقابله با قاچاق سوخت مانند اصلاح سامانه تجارت آسان، تخصیص سهمیه به ناوگان حمل و نقل سنگین (دیزل) مبتنی بر پیمایش، پایش سیستمی سوخت مایع ارسالی و مصرفی نیروگاه‌ها، استقرار سامانه فروش سوخت مرزی و ... باعث شده تا به گفته ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ‌قاچاق سوخت کاهش پیدا کند.
دولتماموریت ویژه رئیس جمهور به جهانگیری درباره گرانی‌ها | ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود؟
۲ روز قبل
دولتماموریت ویژه رئیس جمهور به جهانگیری درباره گرانی‌ها | ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود؟
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جهوری در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: هیچ حرف و بحثی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم. اما به توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی و دلال بازی‌ها در این زمینه انتقاد داریم. جزئیات بیشتر را در این ویدئو ببینید.
تکلیف وزیر صمت مشخص می‌شود؟
۲ روز قبل / محمود واعظی / دولت دوازدهم / مجلس شورای اسلامی
تکلیف وزیر صمت مشخص می‌شود؟
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران از معرفی وزیر جدید صمت به مجلس در هفته آینده خبر داد.
توضیح واعظی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای برخی کالاها
۲ روز قبل / محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور / وزیر پیشنهادی صمت / فعال‌سازی مکانیسم ماشه
توضیح واعظی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای برخی کالاها
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امیدواریم هفته آینده از بین سه گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به جمع بندی رسیده و یک نفر را به مجلس معرفی کنیم.
واعظی: گزینه پیشنهادی وزارت صمت هفته بعد معرفی می‌شود
۲ روز قبل / جلسه هیات دولت / محمود واعظی / وزیر پیشنهادی وزارت صمت
واعظی: گزینه پیشنهادی وزارت صمت هفته بعد معرفی می‌شود
به گزارش ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره معرفی گزینه جدید برای وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: وزارت صمت در گذشته از چهار وزارتخانه (وزارت سنگین، وزارت صنایع، وزارت وزارت معادن و وزارت بازرگانی) تشکیل میشد و اکنون یک وزاتخانه شده است، ما از ابتدا بر تفکیک وزارت بازرگانی تاکید داشتیم اگر سه وزاتخانه دیگر ادغام باشند حرفی نیست اما جنس وزارت بازرگانی از یک جنس دیگر است.
وجود کادر خستگی ناپذیر اورژانس برای سلامت جامعه یک موهبت است
۳ روز قبل / محمود واعظی / ویروس کرونا / کادر درمان / اورژانس
وجود کادر خستگی ناپذیر اورژانس برای سلامت جامعه یک موهبت است
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پیامی ضمن تبریک روز ملی فوریت‌های پزشکی، آورده است: وجود کادر خستگی ناپذیر اورژانس برای سلامت جامعه یک موهبت است.
۳ روز قبل / اوراق سلف نفتی / دولت / پیش فروش نفت / مجلس
"گشایش اقتصادی" دولت در کما؟
موضوع "گشایش اقتصادی" پس از برگزاری جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا در ۱۵ مرداد از سوی حسن روحانی اعلام شد. او وعده داد از هفته آینده با تائید مقام عظم رهبری این اتفاق رخ خواهد داد. در همان روز‌ها بحث گشایش اقتصادی از زبان محمد باقر قالیباف رییس مجلس، محمود واعظی رییس دفتر روحانی و نوبخت معاون رییس جمهور نیز مطرح شد. اما به کلیات آن اشاره نشد.
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
۳ روز قبل / اسحاق جهانگیری / حسن روحانی / محمود واعظی
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
ایرنا-تهران- یکصد و شصت و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت امروز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد.
واعظی:همدلی شرط لازم غلبه بر مشکلات است
۴ روز قبل / محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور / سران قوا
واعظی:همدلی شرط لازم غلبه بر مشکلات است
رییس دفتر رییس جمهور نوشت :همدلی شرط لازم غلبه بر مشکلات در شرایط…
شرق: اصلاح‌طلبان می‌کوشند از مسئولیت دولت شانه خالی کنند
۴ روز قبل / اصلاح طلبان / دولت / موسوی لاری / محمود واعظی / حزب کارگزاران / سید محمد خاتمی
شرق: اصلاح‌طلبان می‌کوشند از مسئولیت دولت شانه خالی کنند
روزنامه شرق می‌گوید: اختلافات میان دولت و اصلاح‌طلبان تشدید شده اما محافل رسانه‌ای، گزارش‌های ضد و نقیضی درباره مجادله لفظی میان روحانی و خاتمی منتشر می‌کنند.
۴ روز قبل
جلسه صمیمانه روحانی، رئیسی و قالیباف به روایت واعظی
دولت برای اداره کشور و عبور از مشکلات بدون تردید به همکاری و یاری قوای دیگر نیازمند است و این دست جلسات نویدبخش همکاری نزدیک سه قوه برای اعتلا و آبادانی کشور است. این را محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری، روز دوشنبه در اینستاگرام خود نوشت. او همچنین در ادامه به همدلی و یکپارچگی همه ارکان کشور اشاره کرد که شرط لازم غلبه بر مشکلات در شرایط فعلی است. روز یکشنبه  نخستین جلسه سران سه قوه پس از روی کارآمدن مجلس یازدهم بود. این جلسه در فضایی صمیمی برگزار و مباحث بسیار خوبی در آن مطرح شد. به گفته آقای روحانی، رئیس‌جمهوری، این مباحث در جلسه آتی سران پیگیری خواهد شد.
جلسه سران قوا نویدبخش همکاری برای آبادانی کشور است
۴ روز قبل / اینستاگرام / محمود واعظی / مجلس یازدهم
جلسه سران قوا نویدبخش همکاری برای آبادانی کشور است
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: دولت برای اداره کشور و عبور از مشکلات، بدون تردید به همکاری و یاری قوای دیگر نیازمند است و این دست جلسات، نویدبخش همکاری نزدیک سه قوه برای اعتلا و آبادانی کشور است.
۵ روز قبل
دیگران دخالت نکنند
مساله هفت‌تپه ابتدا اصلا سیاسی نبود و تنها اعتراض گروهی از کارگران بود که حق و حقوق‌شان را مطالبه می‌کردند اما با گذشت و سپری شدن زمان، نه‌تنها این مشکل حل نشد که خصوصی‌سازی این شرکت بر مشکلات قبلی افزوده و بازداشت تعدادی از کارگران این کارخانه باعث شد تا مساله هفت‌تپه به موضوعی سیاسی تبدیل شود. ماجرایی که حالا سال‌هاست به بحرانی برای کارگران زحمتکش این شرکت و به تبع دولت تبدیل شده است. کارگرانی که به‌طور منطقی در ازای کار و زحمت‌شان توقع دریافت حقوق دارند که نصیب‌شان نمی‌شود و سهم‌شان از کار می‌شود چندماه حقوق معوقه. اعتراضات بحق این کارگران اما توانسته مسوولان کشور را به تکاپو بیندازد تا شاید یک بار برای همیشه فکری به حال این …
۵ روز قبل
در حاشیه سیاست
   واعظی: هفت‌تپه را سیاسی کردند رئیس رفتر رئیس‌جمهور در واکنش به گزارش اخیر دیوان محاسبات که خواستار فسخ قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه شده است، گفت: متأسفانه مسئله شرکت هفت‌تپه سیاسی شد؛ یعنی هرکسی به‌خودش اجازه داد مداخله، مصاحبه و اظهارنظر کند و این‌طوری فضا را به‌هم ریختند. تقاضای ما این است که وقتی مسائلی در کشور ایجاد می‌شود، هرکسی ابتدا به ساکن اظهارنظر نکند. به گزارش مهر، محمود واعظی با بیان اینکه رئیس‌جمهور موضوع شرکت هفت‌تپه را بر‌عهده جهانگیری گذاشته است، افزود: ایشان جلسه گذاشته …
«هفت تپه» سیاسی شده است/ جهانگیری مساله هفت تپه را رسیدگی می‌کند
۵ روز قبل / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / دفتر رئیس جمهوری / مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری / دیوان محاسبات / جهاد کشاورزی / هیئت دولت / جهانگیری / وزارت امور اقتصادی و دارایی / اسحاق جهانگیری / سازمان بازرسی کل کشور
«هفت تپه» سیاسی شده است/ جهانگیری مساله هفت تپه را رسیدگی می‌کند
رئیس رفتر رئیس‌جمهور گفت: متأسفانه مسأله شرکت هفت تپه سیاسی شد، یعنی هر جایی به خودش اجازه داد مداخله کند، مصاحبه و اظهارنظر کند و این طوری فضا را بهم ریختند.
واعظی: آیت‌الله صانعی از علمای برجسته قرن اخیر در عرصه فقه‌پژوهی بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور / آیت‌الله صانعی
واعظی: آیت‌الله صانعی از علمای برجسته قرن اخیر در عرصه فقه‌پژوهی بود
رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله العظمی یوسف صانعی گفت: این فقیه وارسته از پیشگامان و مجاهدان نهضت امام خمینی(ره) و از علمای برجسته قرن اخیر در عرصه فقه‌پژوهی و گسترش و تبیین علوم دینی و معارف شیعی بودند و خدمات ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشتند.
واعظی: مسأله شرکت هفت تپه سیاسی شده/ دژپسند: نامه‌ای از دیوان محاسبات دریافت نکردیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پرونده هفت تپه / فرهاد دژپسند / کشت و صنعت نیشکر هفت تپه / محمود واعظی / واگذاری نیشکر هفت تپه
واعظی: مسأله شرکت هفت تپه سیاسی شده/ دژپسند: نامه‌ای از دیوان محاسبات دریافت نکردیم
وزیر اقتصاد با بیان اینکه لغو واگذاری شرکت هفت تپه شرایط خاص خود را دارد و اینطور نیست که تابع نظر من باشد، گفت: مسأله لغو واگذاری باید در هیأت داوری مطرح شود و هیأت داوری در این زمینه تصمیم بگیرد. این هیأت نیز یک نهاد حقوقی است که دبیرخانه آن در وزارت دادگستری است و تصمیم‌گیری در این زمینه صرفاً در اختیار ما نیست.
واعظی: آیت‌الله صانعی برای تبیین علوم دینی خدمات ارزندی به یادگار گذاشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / قم / امام خمینی(ره) / محمود واعظی
واعظی: آیت‌الله صانعی برای تبیین علوم دینی خدمات ارزندی به یادگار گذاشت
تهران - ایرنا - رییس دفتر رییس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت حضرت آیت‌الله العظمی یوسف صانعی اظهار داشت: این فقیه وارسته از پیشگامان و مجاهدان نهضت امام خمینی(ره) و از علمای برجسته قرن اخیر در عرصه فقه‌پژوهی و گسترش و تبیین علوم دینی و معارف شیعی بودند و خدمات ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشتند.
ضدونقیض‌های گفت‌وگوی خاتمی و روحانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اصلاح‌طلبان / سید‌محمد خاتمی / حسن روحانی
ضدونقیض‌های گفت‌وگوی خاتمی و روحانی
اگرچه اظهار مستقیم گلایه‌ها تاکنون در سطح روحانی و خاتمی رسانه‌ای نشده بود؛ اما از نشانه‌های متعدد می‌شد دریافت که رابطه اصلاح‌طلبان و دولت از مقطعی دچار خدشه شد و از یاد نمی‌بریم زمانی را که محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، بعد از پیروزی روحانی در انتخابات سال ۹۶ و زمانی که دیگر دولت را نیاز به حمایت اصلاح‌طلبان نمی‌دید، گفت سبد رأی روحانی در ۹۲ ناشی از حمایت اصلاح‌طلبان نبوده است و خود او مستقلا رأی داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
صمتِ سرگردان
«صمت» همچنان در بلاتکلیفی است. وزارتخانه‌ای که نه در بازار صنایع آرامش را به خود دیده نه در حوزه مدیریتی و قریب به ۴ ماه است که بدون وزیر اداره می‌شود. گفته شده ‌بود که بعدازظهر روز چهارشنبه، رییس‌جمهوری گزینه مدنظرش برای وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت را به مجلس یازدهم معرفی خواهد کرد اما تا پایان ساعات اداری دیروز گزینه‌ای به پارلمان معرفی نشد؛ اگرچه لیست بلند بالایی از گزینه‌های احتمالی وجود دارد و اسامی مطرح شده که این روزها برای ارایه برنامه و گپ‌ و گفت با رییس‌جمهوری به «پاستور» رفته‌اند، فهرستی بلند را تشکیل می‌دهند اما در روزها و هفته‌های گذشته ۲ نام جدی‌تر از باقی افراد مطرح شده است که البته به نظر می‌رسد …
چرا روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی حضوری شرکت نکرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / محمود واعظی / بازگشایی مدارس / حسن روحانی
چرا روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی حضوری شرکت نکرد؟
رئیس دفتر رئیس جمهوری: همانطور که مقام معظم رهبری نیز بار‌ها فرموده‌اند که آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا بر من تکلیف کند را عمل می‌کنم؛ آقای رئیس جمهوری نیز از روز نخست گفتند که من دستورالعمل را رعایت می‌کنم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
مـــــــرور
واعظی: در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه‌مدت نیست واعظی درباره افت اخیر بازار بورس گفت: «باید رسانه‌ها و صداوسیما فرهنگ‌سازی کنند. در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه‌مدت نیست. اینکه بخواهیم با بورس هیجانی برخورد کنیم، اشتباه است. نباید به شکل هیجانی با فروش و خرید در بورس برخورد شود. در این صورت همه سود می‌برند.»  محمود واعظی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه‌مدت نیست، گفت: «اینکه بخواهیم هیجانی با بورس برخورد کنیم، اشتباه است.» به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درحاشیه جلسه هیأت دولت درباره جلسه روز گذشته روحانی و اردوغان گفت: «گسترش روابط با همسایگان برای کشور مهم است. حجم روابط …
پاسخ واعظی به انتقادات درباره عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / محمود واعظی / دولت دوازدهم / حسن روحانی / ویروس کرونا
پاسخ واعظی به انتقادات درباره عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی
ایسنا نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهوری به بیان توضیحاتی درباره علت عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس پرداخت و تاکید کرد: طبیعی است زمانی که برای موضوعی با اهمیت بسیار بالا نظیر جلسه رأی اعتماد یک وزیر در مجلس دستورالعمل می‌گوید رئیس جمهوری نرود؛ در جلسه‌ی آغاز سال تحصیلی مدارس و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی نیز دستورالعمل صادره همان است.
واعظی از جبهه متحد روسیه و ایران برای مقابله با
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
واعظی از جبهه متحد روسیه و ایران برای مقابله با "قدرت های سلطه گر" سخن گفت
محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری ایران در مصاحبه با روزنامه "ایران" از قرار داشتن روسیه و ایران در یک جبهه متحد برای چلوگیری از دست اندازی قدرت‌های سلطه گر بر مقدرات و منابع منطقه سخن گفت.
رئیس دفتر روحانی : روسیه شریک پایدار و مؤثر ایران است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
رئیس دفتر روحانی : روسیه شریک پایدار و مؤثر ایران است
محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری ایران تاکید کرد روسیه نشان داده است که می‌تواند شریکی پایدار و مؤثر برای تهران باشد.
واعظی: دولت دخالتی در بورس ندارد اما از سرمایه مردم صیانت می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اقتصاد ایران / بورس / دخالت دولت در بورس / دولت / سرمایه های مردم / صیانت از سرمایه های مردم / واعظی
واعظی: دولت دخالتی در بورس ندارد اما از سرمایه مردم صیانت می‌کند
شفقنا- رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دولت دخالتی در بورس ندارد اما از سرمایه مردم صیانت می‌کند و باید مراقبت کند تا این سرمایه حفظ شود. محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اجلاسیه سه‌جانبه...
مشاور سابق نجفی: باید هر چه سریعتر با عربستان ارتباط برقرار کنیم/ واعظی: حمایت از برجام، حمایت از صلح و امنیت است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سازمان‌ملل / امریکا / شورای امنیت / وین / روزنامه ایران / فاجعه منا / عربستان / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / عربستان سعودی
مشاور سابق نجفی: باید هر چه سریعتر با عربستان ارتباط برقرار کنیم/ واعظی: حمایت از برجام، حمایت از صلح و امنیت است
دولت ترامپ قاتل حاج قاسم است و دولت اوباما قاتل دانشمندان هسته ای ایران. از نگاه منتقدان دولت، هیچ تفاوتی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان وجود ندارد.
واعظی: در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ستاد اقتصادی دولت / وزارت صمت / روحانی / بازار بورس / مقام معظم رهبری / محمود واعظی / ترکیه / اردوغان
واعظی: در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست
محمود واعظی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست، گفت: اینکه بخواهیم هیجانی با بورس برخورد کنیم اشتباه است.
واعظی: در خرید و فروش سهم در بازار بورس هیجانی برخورد نکنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سهام عدالت / دولت / محمود واعظی / بورس
واعظی: در خرید و فروش سهم در بازار بورس هیجانی برخورد نکنیم
رییس دفتر رییس جمهوری امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه بورس بازار کوتاه مدت نیست، از مردم خواست در خرید و فروش سهم هیجانی برخورد نکنند.
دولت در بورس دخالت مستقیم ندارد/ بازار خودرو درگیر دلالی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دفتر رئیس جمهور / محمود واعظی / مجلس / ترکیه / شورای عالی / شورای عالی بورس / وزارت صمت
دولت در بورس دخالت مستقیم ندارد/ بازار خودرو درگیر دلالی است
رییس دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور به وزارت صمت دستور داده که اولاً روی موضوع گرانی‌ها به صورت اعم و روی مسئله گرانی خودرو که از حالت عادی خارج شده، به صورت متمرکز کار کنند.
اظهارات واعظی درباره  اجازه دولت از رهبری برای وزارت صمت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / محمود واعظی / بورس تهران / ترکیه / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / وزارت صنعت،معدن و تجارت
اظهارات واعظی درباره اجازه دولت از رهبری برای وزارت صمت
فارس نوشت: محمود واعظی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست، گفت: اینکه بخواهیم هیجانی با بورس برخورد کنیم اشتباه است.
دستورات مهم روحانی برای جلوگیری از گرانی شدید خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
دستورات مهم روحانی برای جلوگیری از گرانی شدید خودرو
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در حاشیه جلسه هیئت دولت از دستورات رئیس جمهوری برای بررسی گرانی خودرو و جلوگیری از دلالی‌ها و واسطه گری‌ها خبر داد. جزئیات این دستورات را در این ویدئو ببینید.
توصیه بورسی واعظی به مردم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ترکیه / رسانه / صدا و سیما / فرهنگ سازی / مقام معظم رهبری
توصیه بورسی واعظی به مردم
اقتصاد نیوز : محمود واعظی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست، گفت: اینکه بخواهیم هیجانی با بورس برخورد کنیم اشتباه است.
واعظی: بورس در هیج جای دنیا کوتاه مدت نیست/ توضیح درباره معرفی وزیر پیشنهادی صمت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جلسات هیئت دولت / دولت دوازدهم / محمود واعظی
واعظی: بورس در هیج جای دنیا کوتاه مدت نیست/ توضیح درباره معرفی وزیر پیشنهادی صمت
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: نباید به‌صورت هیجانی با فروش و خرید در بورس برخورد شود و در این‌صورت همه سود می‌برند.
واعظی: کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه به زودی تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه
واعظی: کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه به زودی تشکیل می‌شود
شفقنا- رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه به زودی تشکیل می‌شود. واعظی: کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه به زودی تشکیل می‌شود به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی رئیس...
شاخص کل به «محدوده حمایتی واعظی» رسید / افت شاخص متوقف می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / ریزش شاخص بورس
شاخص کل به «محدوده حمایتی واعظی» رسید / افت شاخص متوقف می‌شود؟
شاخص کل بورس امروز حدود ۲٫۵ درصد افت کرد و به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی رسید. یعنی همان واحدی که محمود واعظی آن را کف شاخص بازار دانسته و گفته بود افت شاخص بیش از این عدد نخواهد بود. با این تفاسیر آیا افت شاخص متوقف می‌شود؟ نوشته شاخص کل به «محدوده حمایتی واعظی» رسید / افت شاخص متوقف می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نزاع بر سر وزارت «صمت» در پاستور
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
نزاع بر سر وزارت «صمت» در پاستور
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: حالا چهار ماه است که بزرگ‌ترین وزارت‌خانه دولت بدون وزیر مانده است. آن هم در حالی که بازار نابه‌سامان خودرو، رشد منفی اقتصادی، تورم، گرانی افسارگسیخته و تحریم‌های یک جانبه آمریکا چالش‌های اساسی پیش‌روی دولت است. مجلس در انتظار گزینه پیشنهادی است و در پاستور رقابت برای نشستن بر کرسی وزارت صنعت‌، معدن و تجارت بالا گرفته و حتی برخی از شکاف درون دولت خبر می‌دهند. شکافی که یک سوی آن محمود واعظی رییس‌دفتر رییس‌جمهوری و نزدیک‌ترین فرد به حسن روحانی ایستاده و سوی دیگر آن اسحاق جهانگیری معاون اول دولت است.
تولید پراید متوقف نشده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / وزارت صنعت / پراید / سایپا / آمار / رئیس دفتر رئیس جمهور / محمود واعظی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / سازمان ملی استاندارد
تولید پراید متوقف نشده است
هرچند در آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت، تولید پراید از ابتدای مردادماه متوقف شده، اما صورت‌های مالی منتشر شده در مورد تولید سایپا نشان می‌دهد که تولید پراید همچنان ادامه دارد.
رمزگشایی از موج جدید تخریب علیه روحانی و دولتش
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / محمود واعظی / دولت دوازدهم
رمزگشایی از موج جدید تخریب علیه روحانی و دولتش
برنا نوشت:‌رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: هر چه به زمان انتخابات نزدیک شویم، چون برخی نمی‌توانند خود را اثبات کنند بنابراین سیاست تخریب رقیب را در پیش می‌گیرند.
کنایه محمود واعظی به تخریب کنندگان دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
کنایه محمود واعظی به تخریب کنندگان دولت
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: هر چه به زمان انتخابات نزدیک شویم، چون برخی نمی‌توانند خود را اثبات کنند بنابراین سیاست تخریب رقیب را در پیش می‌گیرند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
دیپلماسی
واکنش به پیشنهاد مذاکره مستقیم ایران و آمریکا  بنای مذاکره نداریم رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به پیشنهاد اخیر وزیر خارجه روسیه مبنی بر آمادگی این کشور برای میانجیگری بین ایران و آمریکا گفت: «ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم و خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم.»محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، درباره پیشنهاد سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر ایفای نقش میانجیگری بین ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم گفت: «ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم و خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم.»او افزود: «ما اعلام کردیم اگر آمریکایی‌ها به اشتباهات خود پی برده‌اند و فهمیده‌اند که در قبال ایران راه غلطی از طریق تحریم‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
بنای مذاکره نداریم
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص پیشنهاد سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر ایفای نقش میانجی‌گری بین ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم، گفت:‌ ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم و ما خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم. وی با بیان این مطلب که تنها آقای لاوروف نبوده که این پیشنهاد را داده و کشورهای دیگری نیز تلاش کردند تا برای این مسئله راه حلی پیدا کنند، تصریح کرد:‌ آمریکایی‌ها باید به برجام برگردند و در چارچوب برجام صحبت کنند درغیر این صورت، هر اقدام دیگری باشد نتیجه نمی‌دهد.
ایران و آمریکا مذاکره می‌کنند؟/ واعظی: چندین کشور پیشنهاد میانجیگری داده‌اند
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ایالات متحده آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / محمود واعظی
ایران و آمریکا مذاکره می‌کنند؟/ واعظی: چندین کشور پیشنهاد میانجیگری داده‌اند
تسنیم نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور از پیشنهاد چندین کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا خبر داد.
واکنش واعظی به پیشنهاد مذاکره مستقیم ایران و آمریکا/ بنای مذاکره نداریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / مذاکره ایران و آمریکا / محمود واعظی
واکنش واعظی به پیشنهاد مذاکره مستقیم ایران و آمریکا/ بنای مذاکره نداریم
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به پیشنهاد اخیر وزیر خارجه روسیه مبنی بر آمادگی این کشور برای میانجی‌گیری بین ایران و آمریکا گفت: ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره ندایم و خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
همه عشاق خدمت
اسحاق جهانگیری، محمدرضا عارف، سیدحسن خمینی، محسن هاشمی، مصطفی معین، محمدجواد ظریف، علی مطهری، سیدرضا خاتمی، محسن صفایی‌فراهانی و حتی سیدمحمد خاتمی، 10 نفر از فهرست کاندیداهای انتخابات 1400 هستند که اسامی‌شان این روزها از سوی جناح چپ و اصلاح‌طلبان، آن‌ هم درحالی مطرح شده و می‌شود که همزمان باتوجه به تجربه ناکام انتخابات مجلس یازدهم و ردصلاحیت گسترده کاندیداهای وابسته به این جناح و البته کاهش اقبال عمومی پایگاه اجتماعی حامی این جریان سیاسی، آنها از اساس چندان امیدی به پیروزی در انتخابات پیش‌رو، حتی درصورت دریافت تاییدیه شورای نگهبان برای کاندیدای به‌اصطلاح غیراجاره‌ای خود ندارند. همزمان اما رقیب که ظاهرا نه آن نگرانی‌ها نسبت به ردصلاحیت و نظارت استصوابی …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
از علت غیبت ظریف تا اقدام انتخاباتی امریکا
مدتی است حضور کمرنگ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در جلسات هیات دولت بار دیگر حرف و حدیث‌هایی به وجود آورده است. با این حال تشریح شرایط ماه‌های پایانی دوران وزارت ظریف نشان می‌دهد که چرا او کمتر در پاستور دیده می‌شود. روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت ظریف در پاسخ به شبهه‌های ایجاد شده به ‌دلیل حضور کمرنگش در جلسات هیات دولت گفت که او و همکارانش در وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی برای سربلندی کشور و برافراشته ماندن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی بر فراز سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان کوتاهی نکرده‌اند؛ آن ‌هم در شرایطی که ترامپ از یک‌سو و صهیونیست‌ها از سوی دیگر برای ایجاد فشار اقتصادی، سیاسی و امنیتی …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه چهارشنبه، دوازدهم شهریور ماه هیأت وزیران با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند. ظریف به شایعات پاسخ داد   وزیر خارجه کشورمان به برخی شایعات منتشر شده درباه غیبت او در جلسات هیأت دولت پاسخ داد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره برخی اخبار منتشر شده در زمینه غیبت ایشان در نشست‌های هیأت دولت اظهار داشت: «در شرایطی که رژیم ترامپ و صهیونیست‌ها تمامی تلاش خود را برای  فشار اقتصادی، سیاسی و امنیتی بر جمهوری اسلامی ایران بسیج کرده‌اند، بنده و همکارانم در وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران به صورت شبانه‌روزی تمام وقت خود را برای ناکام کردن این تلاش‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ایران و ژاپن / واعظی
واعظی: مناسبات ایران و ژاپن در دوران ‎آبه بیش از پیش گسترش یافت
به گزارش مهر، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مناسبات دیرینه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن که همواره بر پایه دوستی، اعتماد و احترام متقابل استوار بوده است، در دوران نخست وزیری جناب آقای ‎آبه شینزو بیش از گذشته تقویت و گسترش یافت. ‏با تقدیر از تلاش‌های آقای آبه برای همکاری در مسیر تعمیق و توسعه هر چه بیشتر روابط دو ملت بزرگ ایران و ژاپن، برای ایشان آرزوی سلامتی و بهروزی و از ادامه همکاری و تعامل سازنده با دولت و ملت ژاپن استقبال می‌کنیم.
پاسخ صریح واعظی به یک شایعه علیه ظریف و دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / محمود واعظی / محمدجواد ظریف
پاسخ صریح واعظی به یک شایعه علیه ظریف و دولت
رئیس دفتر رئیس جمهور درباره عدم حضور ظریف در جلسات اخیر هئیت دولت توضیح داد.
واعظی: مستندات ترامپ برای بازگشت تحریم‌های تسلیحاتی ایران مبنای حقوقی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / شورای عالی امنیت ملی / دونالد ترامپ / دولت / محمود واعظی
واعظی: مستندات ترامپ برای بازگشت تحریم‌های تسلیحاتی ایران مبنای حقوقی ندارد
رییس دفتر رییس جمهوری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: ترامپ در حالی به برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ استناد می‌کند که نه تنها اوایل سال ۹۷ عملا از برجام خارج شده، بلکه مانع فعالیت کشورهایی شده که براساس برجام با ایران همکاری می‌کردند. بنابراین اقدام آمریکا هیچ مبنای حقوقی ندارد.
واعظی: ترامپ می‌خواهد با شورای امنیت هم «بیزینس» کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / محمود واعظی / ترامپ / چین / واعظی / اروپا / برجام / آمریکا
واعظی: ترامپ می‌خواهد با شورای امنیت هم «بیزینس» کند
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند یک کار تبلیغاتی می‌کنند و هدفشان از فشار به شورای امنیت برای بازگرداندن تحریم‌ها هم انتخابات آتی است.
واعظی: رئیس شورای امنیت مخالف اقدامات آمریکا است
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / اقدامات آمریکا علیه ایران / شورای امنیت / محمود واعظی
واعظی: رئیس شورای امنیت مخالف اقدامات آمریکا است
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره تحرکات اخیر آمریکا علیه کشورمان در شورای امنیت اظهار کرد: هر اقدام در شورای امنیت یا نهادهای بین المللی باید مبنای حقوقی داشته باشد، اکنون همه حقوقدانان حتی در داخل آمریکا اعلام کردند که آن چه دولت آمریکا برای رجوع به شورای امنیت استناد می‌کند مبنای حقوقی ندارد. آمریکا به برجام و قطعنامه 2231 استناد می‌کند در حالی که از برجام خارج شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •