چهارشنبه, ۷ آبان, ۱۳۹۹ / 28 October, 2020
مشاور جو بایدن
مشاور جو بایدن: اگر داخل توافقات بین‌المللی باشیم می‌توانیم موثرتر عمل کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
مشاور جو بایدن: اگر داخل توافقات بین‌المللی باشیم می‌توانیم موثرتر عمل کنیم
روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی به دلیل خارج شدن ترامپ از توافقات بین المللی به توضیح درباره مواضع ترامپ و بایدن به عنوان نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در خصوص توافق‌ها و ائتلاف‌های بین‌المللی پرداخته است. بلینکن در مصاحبه‌ای با این روزنامه گفت: «اگر ما داخل بازی نباشیم احتمال اینکه اوضاع مشکل‌ساز شود بیشتر است. اگر ما داخل [توافقات] باشیم احتمال اینکه بتوانیم موثرتر عمل کنیم بیشتر است. اگر بیرون باشیم، جایگاهی نداریم و نفوذمان را واگذار کرده‌ایم.»
مشاور بایدن: ایران به برجام برگردد تا ما هم برگردیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / مشاور جو بایدن / جو بایدن / انتخابات آمریکا
مشاور بایدن: ایران به برجام برگردد تا ما هم برگردیم
نامزد حزب دموکرات آمریکا در یادداشتی در شبکه خبری سی‌ان‌ان منتشر شد، گفت اگر ایران به پایبندی سختگیرانه به توافق هسته‌ای بازگردد، ایالات متحده دوباره به این توافق به عنوان نقطه شروعی برای مذاکرات دیگر ملحق خواهد شد.
مشاور بایدن: در برجام نیستیم که بتوانیم تحریم‌ها را برگردانیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / توافق هسته‌ای ایران / قطعنامه 2231 / خروج آمریکا از برجام
مشاور بایدن: در برجام نیستیم که بتوانیم تحریم‌ها را برگردانیم
مشاور جو بایدن در واکنش به ادعاهای برخی مقامات آمریکایی مبنی بر حق آمریکا برای به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها در توافق هسته‌ای علیه ایران، این حق را منحصر به اعضای برجام دانست.
ادعای مشاور جو بایدن درباره رویکرد وی نسبت به ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ادعای مشاور جو بایدن درباره رویکرد وی نسبت به ایران
یکی از مشاوران نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مدعی است او در صورت پیروزی، همزمان با تعامل با ایران مانع دستیابی این کشور به تسلیحات اتمی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تحریم‌های آمریکا علیه ایران بازده خارق‌العاده‌ای نداشته‌اند
مشاور جو بایدن گفت که تحریم‌های اعمال شده دولت ترامپ بر ایران نتیجه مورد نظر را نداشته است و دولت آینده آمریکا باید در دیپلماسی هسته‌ای در برابر ایران تغییر موضع دهد. جیک سالیوان مشاور سیاست خارجی جو بایدن در زمانی که او معاون پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا بود، در گفت‌وگویی مجازی در اندیشکده هادسون گفت که خروج دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای به حامیان و مخالفان این توافق ثابت کرد که درباره یک چیز مهم اشتباه می‌کرده‌اند. سالیوان در‫این‫باره گفت: مخالفان و مدافعان توافق از جمله خود من فکر می‌کردیم که وقتی دولت ترامپ از این توافق خارج شد و تحریم‌هایی یک‌جانبه را [بر ایران] اعمال کرد، این تحریم‌ها احتمالا موثر واقع نمی‌شدند چراکه دولت ترامپ بقیه جهان را با آن‌ها همراه نمی‌کرد. این درست …
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اخبار روز
مشاور جو بایدن در گفت‌وگوی مجازی اعلام کرد:  اعمال مجدد تحریم‌ها نتیجه خارق‌العاده‌ای نداشت [شهروند] روز سه‌شنبه مشاور دیرینه سیاست خارجی جو بایدن گفت خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای به طرفداران و منتقدان آن ثابت کرد که درباره «یک نکته کلیدی» اشتباه کرده‌اند.  جیک سالیوان، مشاور پیشین امنیت ملی بایدن که سال‌ها در کنار او در کاخ سفید فعالیت کرده است، در گفت‌وگوی مجازی با موسسه ‌هادسون، اندیشکده محافظه‌کار آمریکایی گفت: «زمانی که دولت ترامپ از این توافق خارج شد و تحریم‌های یک‌جانبه را اعمال کرد، مدافعان و طرفداران توافق هسته‌ای ازجمله خود من فکر می‌کردیم که این تحریم‌ها احتمالا تأثیری …
۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / ویلیام برنز / سعید جلیلی / وزیر خارجه آمریکا
ماجرای پیشنهاد ویلیام برنز به جلیلی
در زمان مذاکرات حساس بین ایران و آمریکا در ژنو، ویلیام برنز و جیکوب سولیوان، یکی از دستیاران هیلاری کلینتون که هم‌اکنون مشاور جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور است، از طریق راه‌های مخفیانه و با واسطه‌هایی، نظر مقامات ایرانی را به جان کری و وندی شرمن در هتل منتقل می‌کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •