جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
مطالبات مردمی
نمایندگان یزد در پیگیری امور جسارت داشته باشند
ایسنا / ۳۸ ساعت قبل / ...
نمایندگان یزد در پیگیری امور جسارت داشته باشند
فرماندار میبد پیگیری برای احیای کارخانه فولاد در این شهرستان را یکی از مطالبات مردمی دانست و گفت: به نظر من نمایندگان یزد باید بیش از پیش در پیگیری امور مختلف جسارت داشته باشند.
  استانی-اجتماعی  یزد  نماینده مجلس  انتخابات 98
تأکید «نوری المالکی» بر لزوم تشکیل یک دولت کارآمد در عراق
مهر / ۲ روز قبل / بین‌المللی
تأکید «نوری المالکی» بر لزوم تشکیل یک دولت کارآمد در عراق
رئیس ائتلاف دولت قانون بر لزوم تشکیل دولتی که بتواند مطالبات مردمی را جامه عمل بپوشاند، تأکید کرد.
  نوری المالکی  عراق  اسپانیا
یادداشت اقتصادی| تقویت اقتصاد ملی از مسیر اصلاحات بانکی می‌گذرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
یادداشت اقتصادی| تقویت اقتصاد ملی از مسیر اصلاحات بانکی می‌گذرد
می توان با ایجاد ساختارهای پویا و منعطف؛ استفاده از ظرفیت نهادهای غیردولتی، مردمی وخیریه؛ کاهش مطالبات مشکوک الوصول ؛ استفاده از ارز دیجیتال؛ ارتقای خدمات بانکی و تقویت کفایت سرمایه بانک ها به بهبود وضعیت نظام بانکی و در نتیجه تقویت اقتصاد کمک کرد.
کلید شهر زنجان به یک فرد بومی داده خواهد شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
کلید شهر زنجان به یک فرد بومی داده خواهد شد
فرماندار زنجان گفت: شورای‌ شهر جهت گزینش شهردار به‌دنبال گزینه‌های بومی است، از این‌رو گزینه‌های مختلفی به‌عنوان شهردار مورد بررسی قرار گرفته است تا فردی گزنیش شود که هم قادر به پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی باشد و هم قدرت پیشبرد پروژه‌های عمرانی و محوری را در سطح شهر زنجان داشته باشد.
  استانی-اجتماعی  زنجان  شهرداری  فرماندار
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / بین‌المللی
رای اعتماد به دولت روی میز پارلمان لبنان
رئیس پارلمان لبنان روز گذشته (سه‌شنبه) جلسه رای اعتماد به دولت جدید این کشور را با حضور ۶۷ نماینده افتتاح کرد. این نشست در میان برخی اعتراضات و درگیری‌ها میان معترضان با نیروهای امنیتی لبنان برگزار شد. به گزارش سایت العهد لبنان، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در افتتاحیه این جلسه گفت: این جلسه را تا ساعت چهار به وقت محلی ادامه خواهیم داد و سپس جلسه را از سرمی‌گیریم. رئیس پارلمان لبنان اظهار کرد: این جلسه برای همه خواهد بود نه برای فتنه، ما هرگز به سمت فتنه و آشوب سوق پیدا نمی‌کنیم. بری افزود: خیزش مردمی باید برای ما و دستگاه قضا توجیه کند که چرا مشخصا دست به حملات علیه نیروهای امنیتی زده است. رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: همه ما بدون استثنا بر تحقق مطالبات خیزش مردمی تاکید و …
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
حفاظت از محیط‌زیست، مطالبه مردم از مدیریت شهری
تهران - ایرنا - معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: موضوع محیط زیست و حفاظت از آن از جمله مطالبات و انتظارات مردمی از مدیریت شهری است و در این راستا حفظ و گسترش فضای سبز شهری در کیفیت زیست شهروندان موثر است و موضوع درختکاری دارای دو کارکرد اکولوژیکی و اجتماعی است که به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
حاتمی‌کیا، مجیدی و تبریزی رکورددار سیمرغ مردمی
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
حاتمی‌کیا، مجیدی و تبریزی رکورددار سیمرغ مردمی
یکی از نکاتی که در سال‌های اخیر به آن توجه نشده، موضوع آرای تماشاگران در اکران‌های مردمی شهرهایی غیر از تهران است. یکی از مطالبات جدی این است که چرا نظرات مخاطبان استانی جشنواره فیلم فجر در انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران دیده نمی‌شود.
باید روزنه‌های امید را برای مردم باز بگذاریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
باید روزنه‌های امید را برای مردم باز بگذاریم
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تاکید بر این‌که برگزاری انتخابات پرشور مستلزم حضور همه جناح‌هاست، گفت: باید روزنه‌های امید را برای مردم باقی بگذاریم و راه‌هایی که قانون اساسی برای پیگیری مطالبات مردمی دارد را باز نگه داریم و اجازه دهیم مردم امیدوار باشند.
  استانی-سیاسی  انتخابات 98  طیف‌بندی انتخابات ۹۸
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
مسئولیت زهرایی در جامعه اسلامی
سیده فاطمه ذوالقدر- حضرت زهرا (سلام‏الله‏علیها) نقش زیادی در پیشبرد مسیر اسلام و تشیع بر عهده داشتند ودرنهایت در راه حمایت از ولایت و امامت به شهادت رسیدند. این بانوی بزرگ اسلام، اسوه‏ای بی‏نظیر برای افراد هستند. عمر کوتاه ایشان مانع از آن نشد تا ظرفیت‏های انبوه زندگی دینی در پرتو قرآن و سنت و درون‏مایه‏های شخصیتی خود را نمایان کند. آن حضرت در ابعاد و عرصه‏های مختلف سبک زندگی مبتنی بر اصیل‏ترین باورها و ارزش‏ها را از خود بروز داده‏اند و این از مباهات شریعت است که چنین انسان‏های کاملی پیشروِ آن هستند که الگو بودن‏شان و امکان طراحی سبک زندگی‏شان برای ارائه به افراد، جامع است. در مطالعه‏ زندگی حضرت زهرا، هیچ‏کس ابعاد اسـوه بـودن ایشان را محدود به چند بخش نکرده است؛ چراکه همه ظرفیت‏هایی را که یک …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
پاسخ وزارت کشور به پیام‌های مردمی
نظر به درج مواردی در ستون تماس‌های مردمی آن روزنامه در مورخ 25/09/98 و 26/9/98 به شرح ذیل:1- باید در جامعه شرایط و فضایی ایجاد شود که منتقدین و معترضین در یک فضایی کاملا مدنی و قانونی تنها به ذکر مطالبات خود بپردازند و اجازه هرگونه سوءاستفاده و آشوب‌گری‌ هم به کسی داده نشود.2- امیدواریم آنچه مسئولان دولتی گفته‌اند در مورد استقرار جایگاه برای معترضین و تجمعات محقق شود تا جلوی آشوبگران و تخریب‌‌کنندگان اموال عمومی گرفته شود. ضمن اینکه باید مسئولان تمام شرایط و تمهیدات لازم برای این کار را در نظر بگیرند.3- چرا مسئولان وزارت کشور شرایط و مکانی را فراهم نمی‌کنند تا معترضان به راحتی بتوانند درخواست‌شان را اعلام کنند و چرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی به میان مردم آسیب دیده نمی‌روند و از آنها دلجویی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
۱۰کیلومتر شبکه توزیع آب شهرستان کنگان نوسازی شد
سرپرست آبفای شهرستان کنگان با تاکید بر توجه به طرح‌های آبرسانی به ویژه توسعه و نوسازی شبکه توزیع آب اظهار داشت: در این راستا در ۲ سال گذشته ۱۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در شهرهای شهرستان کنگان توسعه و نوسازی شده که نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم در توزیع مطلوب آب در نقاط مختلف کنگان داشته است.وی با بیان اینکه این طرح‌ها از طریق تبصره‌های اعتباری قانونی و ماده۱۱ قانون بودجه و مشارکت‌های مردمی انجام شده است افزود: از مجموع ۱۰ کیلومتر نوسازی و توسعه شبکه توزیع آب کنگان ۷.۵ کیلومتر در شهر کنگان و ۲.۵ کیلومتر در بنک و ۲۰۰ متر در شهر سیراف انجام شده است.سرپرست ابفای کنگان با اشاره به نوسازی انشعاب آب در شهر کنگان بیان کرد: در این مدت ۱۵۰ فقره انشعاب در شهرهای کنگان نوسازی شده است و ظرفیت واگذاری ۵۰۰ فقره …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ...
گام جدی لبنان برای خروج از بحران
محمدرضا ستارینزدیک به سه ماه پس از استعفای سعد الحریری و تشدید بحران سیاسی در لبنان، روز گذشته حسان دیاب نخست وزیر این کشور کابینه خود را معرفی و با حکم میشل عون رئیس‌جمهوری نخستین جلسه کابینه جدید را برگزار کرد.اولین وزیر دفاع زن جهان عرب در کابینه دیابدر کابینه دیاب که به گفته کارشناسان روزهای دشواری را برای عبور از چالش‌های عمده لبنان دارد، نکته قابل توجه معرفی شش زن از 20 وزیر کابینه است به طوری که برای نخستین بار در جهان عرب در دولت دیاب، «زینه عکر» به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد. گفتنی است زینه عکر که همزمان با پست وزارت دفاع، معاون نخست وزیر نیز محسوب می‌شود در یک خانواده مسیحی متولد شده و همسرش جزو یکی از ثروتمندان لبنان است. از سوی دیگر وزارتخانه‌های اطلاع رسانی‌، مهاجرت، دادگستری، کار …
حزب المَرَده خواستار وزارتخانه کلیدی در دولت جدید لبنان شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / بین‌المللی
حزب المَرَده خواستار وزارتخانه کلیدی در دولت جدید لبنان شد
بیروت - ایرنا - «سلیمان فرنجیه» رییس حزب مسیحی «المَرَده» امروز (سه شنبه) اعلان کرد در صورتی در دولت جدید لبنان مشارکت می کند و به آن رای اعتماد می دهد که یکی از ۲ وزارتخانه این حزب، کلیدی باشد.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
نبیه بری نسبت به معرفی کابینه جدید لبنان ابراز خوش بینی کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / بین‌المللی
نبیه بری نسبت به معرفی کابینه جدید لبنان ابراز خوش بینی کرد
بیروت - ایرنا - روزنامه «الجمهوریه » چاپ بیروت امروز (سه شنبه) نوشت: «نبیه بری» رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی «امل» نسبت به تشکیل و معرفی کابینه جدید لبنان ظرف ۲۴ ساعت آینده خوش بین است.
  بیروت  نبیه بری  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان؛ اهمیت شبکه‌های اجتماعی در  مطالبات مردمی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
لبنان؛ اهمیت شبکه‌های اجتماعی در مطالبات مردمی
بیروت - ایرنا - شبکه های اجتماعی در لبنان نقش مهمی در تحولات این کشور دارند و به ویژه طی ماههای گذشته مردم و بیشتر فعالان مدنی این کشور اخبار مربوط به اعتراضات، تظاهرات و دستاوردهای مطالبات مردمی را از طریق این شبکه ها دریافت می کنند.
  اعتراض های خیابانی  تظاهرات در لبنان  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
حزب‌الله لبنان با اَعمال تخریبی معترضان مخالفت کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / بین‌المللی
حزب‌الله لبنان با اَعمال تخریبی معترضان مخالفت کرد
بیروت – ایرنا – قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این حزب با رفتار خشونت آمیز و اَعمال تخریبی و آسیب رساندن به اموال و دارایی‌های عمومی و خصوصی مردم ازسوی عده‌ای از معترضان، مخالف است.
  تظاهرات در لبنان  حزب الله لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
شورای امنیت لبنان خواستار جلوگیری از تخریب اموال عمومی بدست نفوذی ها شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / بین‌المللی
شورای امنیت لبنان خواستار جلوگیری از تخریب اموال عمومی بدست نفوذی ها شد
بیروت – ایرنا - شورای امنیت لبنان امروز (دوشنبه) بر تامین امنیت و تضمین سلامت تظاهرکنندگان و معترضان به وضع موجود در همه ی مناطق و شهرهای این کشور، تاکید کرد.
  تظاهرات در لبنان  میشل عون  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
شورای امنیت لبنان به دنبال افزایش ناآرامی ها تشکیل جلسه داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / بین‌المللی
شورای امنیت لبنان به دنبال افزایش ناآرامی ها تشکیل جلسه داد
بیروت - ایرنا - شورای امنیت ملی لبنان روز دوشنبه به ریاست ژنرال «میشل عون» رییس جمهوری و فرمانده کل قوا و با حضور «الیاس بوصعب» وزیر دفاع، «ریا الحسن» وزیر کشور و فرماندهان ارتش و نیروهای نظامی و امنیتی به دنبال افزایش ناآرامی ها در این کشور تشکیل جلسه داد تا راهکارهای کاهش تنش را بررسی کند.
  اعتراض های خیابانی  اعتراضات  بیروت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
صلیب سرخ لبنان: ناآرامی دیشب بیروت ۳۰۹ زخمی داشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / بین‌المللی
صلیب سرخ لبنان: ناآرامی دیشب بیروت ۳۰۹ زخمی داشت
بیروت - ایرنا - سازمان صلیب سرخ لبنان امروز (دوشنبه) اعلام کرد: در جریان درگیری دیشب میان نظامیان و جوانان معترض، ۳۰۹ تن از معترضان زخمی شدند.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  حرفه خبرنگاری  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
شهردار خاش: انجام دادن تعهدات اولویت مهم شهرداری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
شهردار خاش: انجام دادن تعهدات اولویت مهم شهرداری است
شهردار خاش گفت: انجام دادن تعهدات و پاسخگویی به مطالبات مردمی از اولویت های مهم این نهاد بوده که امیدواریم سالانه شاهد توسعه و رشد و آبادانی شهر باشیم و شهروندان نیز با دغدغه کمتری به امورات روزمره شان برسند. 
  خاش  شهرداری  پروژه عمرانی  سیستان و بلوچستان
۹۰ معترض در بیروت زخمی شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
۹۰ معترض در بیروت زخمی شدند
بیروت- ایرنا- سازمان صلیب سرخ لبنان اعلان کرد: در جریان درگیری یکشنبه شب میان جوانان معترض به وضع موجود و نیروهای نظامی و انتظامی در مرکز بیروت، ۹۰ تن از معترضان زخمی شدند.
  تظاهرات در لبنان  فساد اقتصادی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
نظامیان لبنان برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
نظامیان لبنان برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند
بیروت – ایرنا – در ششمین روز از «هفته ی خشم» صدها جوان معترض لبنانی یکشنبه شب به میدان النجمه در مرکز بیروت بازگشتند و نظامیان برای پراکنده کردن آنان از گاز اشک آور و خودروهای آب پاش استفاده کردند.
  تظاهرات در لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی
حریری تشکیل دولت لبنان را موجب بازگشت آرامش خواند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
حریری تشکیل دولت لبنان را موجب بازگشت آرامش خواند
بیروت – ایرنا - «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی و رییس دولت موقت یا پیشبرد امور لبنان امروز (یکشنبه) تاکید کرد که راه آرام شدن توفان مردمی در این کشور، تشکیل دولت جدید است.
  تظاهرات در لبنان  تشکیل دولت  سعد الحریری  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
بانک ها هدف مهم جوانان معترض لبنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
بانک ها هدف مهم جوانان معترض لبنان
بیروت - ایرنا - یکی از اهداف اعتراضی جوانان لبنان ظرف سه ماه و پنج روز گذشته بانک ها بوده و آنان در این مدت از جمله شنبه شب به آنها حمله کردند.
  تظاهرات در لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
شمار زخمی‌های ناآرامی بیروت به ۱۶۵ تَن افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
شمار زخمی‌های ناآرامی بیروت به ۱۶۵ تَن افزایش یافت
بیروت - ایرنا - سازمان صلیب سرخ لبنان اِعلام کرد که شمار زخمی‌های ناآرامی شنبه شب بیروت به ۱۶۵ تَن افزایش یافته‌است.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  فساد اقتصادی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
رییس جمهوری لبنان دستور جلوگیری از آشوب در مرکز بیروت را صادر کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
رییس جمهوری لبنان دستور جلوگیری از آشوب در مرکز بیروت را صادر کرد
بیروت - ایرنا - «میشل عون» رییس جمهوری لبنان شنبه شب به وزیران دفاع، کشور و فرماندهان ارتش و نیروهای نظامی این کشور دستور داد از آشوب در مرکز بیروت جلوگیری کنند.
  تظاهرات در لبنان  مطالبات مردمی  میشل عون  اعتراض‌های مردمی در لبنان
درگیری در پایتخت لبنان ۱۰۰ مجروح بر جای گذاشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
درگیری در پایتخت لبنان ۱۰۰ مجروح بر جای گذاشت
بیروت – ایرنا - سازمان صلیب سرخ لبنان شنبه شب اِعلان کرد در جریان درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای نظامی و ضد شورش در میدان های الشهدا و النجمه در مرکز بیروت ۱۰۰ معترض زخمی شدند.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
تظاهرات جوانان بیروتی با شعار «تاوان نخواهیم داد»
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
تظاهرات جوانان بیروتی با شعار «تاوان نخواهیم داد»
بیروت - ایرنا - هزاران جوان لبنانی شنبه شب از نقاط مختلف پایتخت و شهرهای شمالی این کشور با شعار «تاوان نخواهیم داد» به سمت میدان‌های الشهدا و النجمه در مرکز بیروت تظاهرات کردند.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
ملت صبور را باید قدر دانست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سیاسی
ملت صبور را باید قدر دانست
تهران- ایرنا- نماز جمعه این هفته تهران پس از هشت سال به امامت رهبر انقلاب اقامه‌شد و ایشان در خطبه‌های این نماز، ضمن اشاره به مهمترین وقایع ایران و جهان، صبر، سپاسداری و مسئولیت‌شناسی ملت را یادآورشدند.
  مقام معظم رهبری  خطبه ها  نماز جمعه  مطالبات مردمی
چهار گِره برای تشکیل کابینه جدید لبنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
چهار گِره برای تشکیل کابینه جدید لبنان
بیروت – ایرنا - مسائل و مشکلات مهم در تشکیل دولت جدید لبنان به راه‌حل رسیده و تنها چهار گِره‌ زیر در مورد جزییات وزارت‌خانه‌ها، سهم طوایف و اسامی وزیران باقی مانده که حسان دیاب نخست وزیر منتخب اکنون به دنبال باز کردن این گره ها است.
  بیروت  تظاهرات اعتراضی  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
تحلیلگر لبنانی: هدف اعتراضات مبارزه با فساد است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
تحلیلگر لبنانی: هدف اعتراضات مبارزه با فساد است
بیروت - ایرنا - «پی‌یر ابی صعب» روزنامه نگار و تحلیلگر لبنانی گفت: اتفاقی که در لبنان افتاده این است که یک جنبش مردمی مشروع برای اعتراض به نظام سیاسی طایفه ای و مبارزه با فساد و مفسدان شکل گرفته است.
  تظاهرات در لبنان  فساد اقتصادی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان؛ افزایش مهاجرت و کاهش جمعیت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
لبنان؛ افزایش مهاجرت و کاهش جمعیت
بیروت - ایرنا - شدت گرفتن بحران سیاسی و اقتصادی در لبنان باعث وخیم تر شدن اوضاع معیشتی و بالا رفتن نرخ بیکاری و به دنبال آن افزایش میزان مهاجرت و کاهش جمعیت جوان این کشور شده است.
  مهاجرت  بیروت  نرخ بیکاری  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
دیده‌بان حقوق بشر برخورد خشونت‌آمیز با معترضان لبنانی را محکوم کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / بین‌المللی
دیده‌بان حقوق بشر برخورد خشونت‌آمیز با معترضان لبنانی را محکوم کرد
بیروت - ایرنا - سازمان دیده‌بان حقوق بشر "هیومن رایتس واچ" جمعه شب برخورد خشونت‌آمیز نیروهای ضد شورش لبنان با معترضان این کشور را محکوم کرد و خواستار مواخذه‌ی آنان شد.
  تظاهرات در لبنان  فساد اقتصادی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
سنگ اندازی در مسیر تشکیل دولت لبنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / بین‌المللی
سنگ اندازی در مسیر تشکیل دولت لبنان
بیروت – ایرنا - در حالی که پیش نویس فهرست اعضای دولت جدید لبنان آماده و منتشر شده است اما برخی جریان ها و احزاب سیاسی با سنگ اندازی و بهانه گیری، مانع تشکیل این دولت شده اند.
  تظاهرات اعتراضی  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
جوانان جنوب لبنان تظاهرات اعتراض‌آمیز کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / بین‌المللی
جوانان جنوب لبنان تظاهرات اعتراض‌آمیز کردند
بیروت- ایرنا- صدها تن از جوانان شهر شیعه نشین «صور» در استان جنوبی لبنان پنجشنبه شب در میدان و خیابان اصلی این شهر تظاهرات اعتراض آمیز کرده و خواستار تشکیل دولت فن‌سالار (تکنوکرات) شدند.
  تظاهرات در لبنان  فساد اقتصادی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
۴۸۳ نیروی نظامی و انتظامی لبنان از آغاز جنبش اعتراضی مردم زخمی شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / بین‌المللی
۴۸۳ نیروی نظامی و انتظامی لبنان از آغاز جنبش اعتراضی مردم زخمی شدند
بیروت- ایرنا- مدیرکل امنیت داخلی لبنان پنجشنبه شب گفت: ظرف سه ماه که از آغاز جنبش اعتراضی مردم می‌گذرد (۲۵ مهر تا ۲۶ دی ۹۸) تاکنون ۴۸۳ تن از نیروهای نظامی و انتظامی این کشور زخمی شده اند.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
دانشجویان چندین مرکز دولتی لبنان را تعطیل کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / بین‌المللی
دانشجویان چندین مرکز دولتی لبنان را تعطیل کردند
بیروت – ایرنا – در سومین روز از «هفته خشم»، ده ها تن از دانشجویان لبنان امروز (پنجشنبه) شماری از مراکز و موسسه های دولتی و تجاری در شهرهای این کشور را تعطیل کردند.
  تظاهرات در لبنان  فساد اقتصادی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
درگیری شبانه در بیروت ده‌ها زخمی برجا گذاشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / سیاسی
درگیری شبانه در بیروت ده‌ها زخمی برجا گذاشت
بیروت – ایرنا – خانواده‌های بازداشت شدگان لبنانی چهارشنبه شب روبروی پاسگاه نیروهای امنیت داخلی در بیروت تجمع کردند و سپس با این نیروها درگیر شدند که این درگیری چندین مجروح بر جای گذاشت.
  درگیری  تظاهرات در لبنان  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
حزب نیروهای لبنانی خواستار انتخابات زودهنگام شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
حزب نیروهای لبنانی خواستار انتخابات زودهنگام شد
بیروت – ایرنا - «سمیر جعجع» رییس حزب مسیحی «نیروهای لبنانی» روز چهارشنبه گفت: تنها راه ‌حل بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی لبنان انتخابات زود هنگام پارلمانی است.
  بحران مالی  بیروت  انتخابات زودهنگام  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
۶۵ نفر در ارتباط با ناآرامی‌های دیشب بیروت دستگیر شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
۶۵ نفر در ارتباط با ناآرامی‌های دیشب بیروت دستگیر شدند
بیروت – ایرنا - تلویزیون ال.بی.سی لبنان به نقل از نیروهای نظامی و امنیتی این کشور اعلام کرد که ۶۵ معترض امروز (چهارشنبه ) در ارتباط با ناآرامی های دیشب خیابان الحمراء بیروت بازداشت شدند.
  تظاهرات در لبنان  بیروت  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان؛ بحران و بازگشت جوانان به خیابان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
لبنان؛ بحران و بازگشت جوانان به خیابان
بیروت – ایرنا – در نودمین روز از آغاز جنبش اعتراضی مردم لبنان، جوانان دیروز (سه شنبه) دوباره به خیابان بازگشتند و با راه بندان، درگیری و سردادن شعار علیه مسوولان، سیاست های مالی و بانکی و سهمیه بندی طایفه ای را که به بحران منجر شده است محکوم کردند.
  بحران مالی  تظاهرات اعتراضی  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
سعد حریری: راه حل بحران لبنان گفت وگوی سیاسی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بین‌المللی
سعد حریری: راه حل بحران لبنان گفت وگوی سیاسی است
بیروت - ایرنا - «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی لبنان سه شنبه شب گفت : گفت و گوی سیاسی تنها مسیری است که می توان لبنان را از بحران نجات داد.
  سعد حریری  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
راه خروج لبنان از بحران سیاسی - اقتصادی گم شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بین‌المللی
راه خروج لبنان از بحران سیاسی - اقتصادی گم شده است
بیروت – ایرنا – لبنانِ کوچکِ گرفتار بحران های اجتماعی و اقتصادی و در نبود دولت مرکزی قوی در خلاء قدرت سیاسی و نارضایتی عمومی به سر می برد و به نظر می رسد حاکمیت این کشور راه خروج از بحران سیاسی و اقتصادی را گم کرده است .
  بحران مالی  تظاهرات اعتراضی  دولت لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
گفتمان بی‌واسطه مسوولان با مردم، نیاز امروز جامعه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
گفتمان بی‌واسطه مسوولان با مردم، نیاز امروز جامعه
تهران- ایرنا- استادیار جامعه شناسی و کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به جان باختن عده ای از هموطنان در سقوط هواپیمای اوکراین گفت: این سانحه افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است. در شرایط فعلی باید اصل را بر صداقت و گفتمان ملی بگذاریم تا همه مسوولان بی واسطه با مردم صحبت کنند و درد مردم را بشنوند.
  اعتراض های خیابانی  سقوط هواپیما  دانشجو  ایران  تظاهرات اعتراضی  سیاست و حکومت  جمهوری اسلامی  مطالبات مردمی  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران
سپرده‌های بانک‌های لبنان کاهش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بین‌المللی
سپرده‌های بانک‌های لبنان کاهش یافت
بیروت - ایرنا - مطابق تازه ترین آمارهای ارایه شده از طرف بانک مرکزی لبنان، سپرده‌های بخش خصوصی و عمومی این کشور کاهش یافته است.
  تسهیلات بانکی  تظاهرات در لبنان  تظاهرات اعتراضی  مطالبات مردمی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
درحال تشییع اعتماد عمومی هستیم
[شهروند]  انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران با انتشار بیانیه‌ای درباره رویدادهای اخیر در کشور اعلام کرد: «اکنون درحال تشییع اعتماد عمومی هستیم و نخستین تابوت‌های آن شامل جنازه‌های رسانه‌های رسمی به‌ویژه صداوسیما و سپس مطبوعات و سایت‌هاست.» این انجمن در این بیانیه که به مناسبت «اتفاق تأسف‌بار سقوط هواپیمای مسافربری و سیاست خبری رسانه‌های کشور» منتشر شد، از فقدان «سامانه پدافندی رسانه‌ای» در ایران ابراز تاسف کرده و از همه همکاران رسانه‌ای خواست: «از این پس بدون ملاحظات مرسوم در تهیه خبر، گزارش و تحلیل اقدام کنند و پرسشگری را به مرکز فعالیت رسانه‌ای خود بازگردانند. رسانه بوق نیست و پنهان‌کاری …
یک انجمن مسیحی نسبت به آینده لبنان هشدار داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
یک انجمن مسیحی نسبت به آینده لبنان هشدار داد
بیروت - ایرنا - انجمن مسیحی «سیده الجبل» لبنان دوشنبه شب اعلام کرد: کشمکش های سیاسی و سهمیه بندی های طایفه ای و حزبی و تعدی از قانون اساسی و قوانین بین المللی، آینده این کشور را در وضعیت خطرناک قرار داده است.
  رهبر مسیحیان لبنان  بیروت  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
جای نگرانی در مورد مطالبات سهامداران جی‌تی‌ال نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
جای نگرانی در مورد مطالبات سهامداران جی‌تی‌ال نیست
امام جمعه ابرکوه معتقد است که شرکت تعاونی سرو قامت که با عنوان سهام شرکت جی‌تی‌ال اقدام به جلب سرمایه‌های مردمی کرده بود، می‌تواند پاسخگوی مطالبات سهامداران باشد ولی این که تحت چنین عنوانی اقدام به عرضه سهام کرده باید از طریق مراجع قانونی دنبال شود.
  سهامداران جی‌تی‌ال ابرکوه  استانی-اقتصادی  امام جمعه ابرکوه
رییس مجلس لبنان: به کابینه حسان دیاب رای می‌دهم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بین‌المللی
رییس مجلس لبنان: به کابینه حسان دیاب رای می‌دهم
بیروت - ایرنا - «نبیه بری» رهبر جنبش شیعی اَمَل و رییس مجلس ملی لبنان امروز (شنبه) گفت: من و اعضای فراکسیون این جنبش در دولت مستقل و فن سالار (تکنوکرات) به ریاست «حسان دیاب» شرکت نمی کنیم اما به این دولت رای اعتماد خواهیم داد.
  نخست وزیر لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  جنبش امل  اعتراض‌های مردمی در لبنان
حسان دیاب: نخست وزیر دست بسته لبنان نخواهم بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بین‌المللی
حسان دیاب: نخست وزیر دست بسته لبنان نخواهم بود
بیروت - ایرنا - «حسان دیاب» نخست وزیر منتخب لبنان امروز (شنبه) گفت: رایزنی هایم با شخصیت ها و مقام های حزبی و سیاسی برای تشکیل کابینه فن سالار و مستقل ادامه دارد، اما نخست وزیر بدون اختیارات و دست بسته نخواهم بود.
  نخست وزیر لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
بازی تاج و تخت؛ روایتی نمایشی از سیاه‌بازی تا سیاست‌بازی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / فرهنگی و هنری
بازی تاج و تخت؛ روایتی نمایشی از سیاه‌بازی تا سیاست‌بازی
تهران- ایرنا- کارگردان نمایش «بازی تاج و تخت» با اشاره به آنکه تولید و اجرای این اثر نمایشی ادای دینی به سنت نمایش سیاه‌بازی و برخی از سیاه‌بازان بزرگ و فقید نمایش ایرانی است گفت: سیاه به عنوان شخصیتی مردمی و سیاسی با نگاه طنازانه به بیان مشکلات، دغدغه‌ها و مطالبات مردم در مواجهه با اربابان و زورگویان می‌پردازد.
  تئاتر  تئاتر آئینی و سنتی  نمایش
راز انسجام ملت در عزای سردار ملی چه بود؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
راز انسجام ملت در عزای سردار ملی چه بود؟
تهران-ایرنا- در سال‌های اخیر شخصیت‌های برجسته علمی و مذهبی زیادی به طور طبیعی یا عملیات تروریستی دار فانی را وداع گفته اند اما تفاوت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با آنها چه بود که پیکرش با بدرقه بی‌نظیر میلیون‌ها ایرانی رهسپار خانه ابدی شد.
  جنگ تحمیلی  روسیه  مصطفی تاجزاده  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  مقاومت  داعش  ایالات متحده آمریکا  مشارکت های مردمی  قاسم سلیمانی  ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
پاک‏سازی ۹۲ خانه در اطراف میدان امام‏حسین‏(ع)
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از پاک‏سازی ۹۲ باب خانه در نقاط آلوده اطراف میدان امام‏حسین‏(ع) خبر داد.به گزارش میزان، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به اجرای دومین مرحله از طرح پاک‏سازی نقاط آلوده، پاتوق‌ها محلات اطراف میدان امام‏حسین‏(ع) با همکاری ماموران سرکلانتری یازدهم پلیس پیشگیری، گفت: ۹۲ باب خانه در خیابان‌های صفا، اسدی و حوالی میدان امام‏حسین‏(ع) شناسایی و پاک‌سازی شدند. وی گفت: در این طرح ۱۷۴ معتاد متجاهر جمع‏آوری و ۵۲ خرده‏فروش مواد مخدر و ۳۷ سارق شناسایی و دستگیر شدند. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: تعدادی از منازل در خیابان‌های صفا، اسدی و حوالی میدان امام‏حسین(ع) به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کردند و موجب ناامنی این منطقه شده بودند که با اجرای این طرح در پاسخ به در‏خواست مطالبات …
انتظار "انتقام خون سردار سلیمانی" سرفصل مطالبات مردمی در فضای مجازی + تصاویر
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
انتظار "انتقام خون سردار سلیمانی" سرفصل مطالبات مردمی در فضای مجازی + تصاویر
پس از انتشار خبر شهادت "سردار حاج قاسم سلیمانی، انتظار انتقام خون این شهید سرفصل مشترک تمام مطالبات مردمی در فضای مجازی شد.
معترضان لبنانی مانع آغاز به کار شرکت‌های دولتی طرابلس شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / بین‌المللی
معترضان لبنانی مانع آغاز به کار شرکت‌های دولتی طرابلس شدند
بیروت – ایرنا – دهها جوان معترض به فساد و سیاست‌های اقتصادی در لبنان امروز (پنجشنبه) در بندر طرابلس در شمال این کشور تجمع کردند و مانع باز شدن برخی نهادها و موسسه‌های دولتی و خصوصی و آغاز به کار آن‌ها شدند.
  اعتراض های خیابانی  طرابلس لبنان  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان؛ موج ششم مهاجرت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بین‌المللی
لبنان؛ موج ششم مهاجرت
بیروت – ایرنا – مهاجرت بارزترین موضوع اجتماعی لبنان است و کارشناسان پیش بینی می کنند اگر بحران اقتصادی و سیاسی این کشور با تشکیل دولت جدید حل نشود موج ششم مهاجرت اتفاق خواهد افتاد.
  بحران مالی  بیروت  مهاجرت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
عون خواستار کمک همه گروه ها و مقامات لبنانی برای تشکیل دولت جدید شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بین‌المللی
عون خواستار کمک همه گروه ها و مقامات لبنانی برای تشکیل دولت جدید شد
بیروت – ایرنا – «میشل عون» رییس جمهوری لبنان امروز (سه شنبه) از همه ی مقام های مذهبی، حزبی و سیاسی کشورش دعوت کرد برای تشکیل دولت فعال و فن سالار، به نخست وزیر منتخب کمک کنند.
  تشکیل دولت  میشل عون  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
آمریکا،عراق و حشد الشعبی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ / سیاسی
آمریکا،عراق و حشد الشعبی
حمله جنگنده‌های آمریکا به حشد الشعبی در منطقه القائم -در مرز مشترک سوریه و عراق -نتیجه بحران سازی آمریکا در عراق است. آمریکا طی ماه‌های اخیر به بحران سازی‌های گوناگونی دست زده است . بخشی از نیروهایی که به کف خیابان‌ها وارد شده اند و بحران‌هایی ایجاد کرده‌اند، وابسته به سفارت آمریکا و مخالف مرجعیت در عراق هستند که به بهانه‌های مختلف از فضای مطالبات مردمی سوءاستفاده کرده و وارد خیابان‌ها شدند و یک شوک اجتماعی بزرگی ایجاد کردند؛ بحرانی که حدود چهارصد کشته برجای گذاشت.
الجمهوریه: یک سوم وزیران دولت آینده لبنان زن هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بین‌المللی
الجمهوریه: یک سوم وزیران دولت آینده لبنان زن هستند
بیروت - ایرنا - روزنامه «الجمهوریه» چاپ بیروت امروز (سه شنبه) نوشت: بیش از نصف اعضای هیات دولت ۱۸ نفره لبنان به ریاست «حسّان دیاب» مشخص شده و وی اصرار دارد که یک سوم آنان (۶ وزیر) باید زن باشند.
  دولت لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی
پیام مداخله جویانه سفیر فرانسه در لبنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بین‌المللی
پیام مداخله جویانه سفیر فرانسه در لبنان
بیروت – ایرنا - «برونو ووشیه» سفیر فرانسه در بیروت در پیامی که به بهانه آغاز سال نو مسیحی منتشر کرد در مواضعی مداخله جویانه از دولت آینده ی لبنان خواست اصلاحات گسترده ی اقتصادی، مالی و اداری را در دستور کار قرار دهد.
  بیروت  تشکیل دولت  پاریس  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
وعده‌ها در شرایط صلح بود نه جنگ
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ / سیاسی
وعده‌ها در شرایط صلح بود نه جنگ
تردید نیست که پاسخ به مطالبات رای دهندگان، در شرایط آرام داخلی و بین‌المللی امکان پذیر است و توانایی مسئولان برای پاسخ به مطالبات مردمی با تنش در داخل و خارج رابطه‌ای معکوس دارد. این است که باید سوال کرد هر یک از بخش‌های دولت قانونی و دولت پنهان، چه نقشی ایفا کرده‌اند که تحقق وعده‌ها به مردم با مشکل مواجه شده است؟
لبنان؛ گسترش دایره ی برخورداری زنان از حقوق اجتماعی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
لبنان؛ گسترش دایره ی برخورداری زنان از حقوق اجتماعی
بیروت – ایرنا – دایره برخورداری زنان لبنان از حقوق مدنی و اجتماعی پس از پایان جنگ داخلی (۱۹۷۵-۱۹۹۰) گسترش یافت و آنان در ۳۰ سال گذشته به حقوق بیشتری در این عرصه دست یافتند.
  حقوق زنان  بیروت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
تشکل‌های مردم نهاد در اصفهان، فرصت و ظرفیتی که استفاده نمی‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
تشکل‌های مردم نهاد در اصفهان، فرصت و ظرفیتی که استفاده نمی‌شود
اصفهان- ایرنا- تشکل‌های مردم نهاد دارای ظرفیت‌های فراوانی هستند که به دلایل مختلف از این نهادهای مدنی و کارآمدی آنها در کشور و در اصفهان استفاده نمی‌شود که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان بسترسازی توسعه فعالیت همه جانبه این تشکل‌ها در این استان ضرورتی است اجتناب ناپذیر.
  اجتماعی  فرهنگی  سازمان های مردم نهاد  اصفهان  مشارکت های مردمی  مشارکت اجتماعی  مطالبات مردمی
رهبر مسیحیان لبنان: کشور به شیوه ی جدید حکمرانی سیاسی نیاز دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بین‌المللی
رهبر مسیحیان لبنان: کشور به شیوه ی جدید حکمرانی سیاسی نیاز دارد
بیروت - ایرنا - «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان امروز( یکشنبه) با نقد شیوه ی سنتی طایفه گری دراین کشور گفت: لبنان در عصر جدید به روش جدید حکمرانی سیاسی نیازمند است.
  رهبر مسیحیان لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان ۲۰۱۹ ؛ رویدادهای مهم داخلی و خارجی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بین‌المللی
لبنان ۲۰۱۹ ؛ رویدادهای مهم داخلی و خارجی
بیروت – ایرنا – بازداشت یک آمریکایی، سفر ظریف به بیروت، پیروزی کم سابقه ورزشکار ایرانی در مسابقات دو ماراتن صیدا ، سفر وزیر بهداشت لبنان به تهران، سقوط پهپاد های رژیم صهیونیستی بر فراز ضاحیه، ورود مزدور تحت تعقیب صهیونیست ها به لبنان، عملیات اکتشاف نفت و گاز و آغاز جنبش اعتراضی از مهم ترین رویدادهای این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی هستند.
  محمدجواد ظریف  بیروت  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
خط پایان‌ناپذیر ناآرامی‎ها
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / سیاسی
خط پایان‌ناپذیر ناآرامی‎ها
تغییر قانون انتخابات عراق بخشی از مطالبات مردمی این کشور در اعتراض‎های اخیر بود. اما پیچیدگی اوضاع اجتماعی و سیاسی عراق طوری است که به‌نظر نمی‎رسد با اصلاح یک قانون به بحران خاتمه دهد.
پشنگ: وقوع اعتراضات دنباله‌دار در کشورهای مختلف از مهم‌ترین اتفاقات 2019 بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
پشنگ: وقوع اعتراضات دنباله‌دار در کشورهای مختلف از مهم‌ترین اتفاقات 2019 بود
یک کارشناس مسائل بین الملل، وقوع اعتراضات مردمی دنباله‌دار در کشورهای مختلف در اعتراض به ناکارآمدی و ناتوانی‌ دولت‌ها در تحقق مطالبات ملت‌ها را از مهم‌ترین رویدادهای سال ۲۰۱۹ میلادی در عرصه بین‌المللی عنوان کرد.
  مهم‌ترین اتفاق سال 2019 از نگاه کارشناسان  اردشیر پشنگ
نخست وزیرجدید لبنان با میشل عون دیدار کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
نخست وزیرجدید لبنان با میشل عون دیدار کرد
بیروت – ایرنا – «حسّان دیاب» نخست وزیر منتخب سه شنبه شب با میشل عون رییس جمهوری لبنان در کاخ بعبدا در شرق بیروت دیدار و تازه ترین گزارش از وضعیت رایزنی هایش در سه روز گذشته با برخی فراکسیون های مجلس و شخصیت ها را به وی ارایه کرد.
  نخست وزیر لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  میشل عون
رهبر مسیحیان لبنان: تشکیل دولت هدیه سال نو میلادی به مردم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
رهبر مسیحیان لبنان: تشکیل دولت هدیه سال نو میلادی به مردم است
بیروت – ایرنا – «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان امروز (سه شنبه) در پیامش به مناسبت ۲۵ دسامبر سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) گفت: تشکیل دولت مستقل فن سالار و با کفایت می تواند هدیه ی مقام های سیاسی به مردم در آستانه ی سال نو مسیحی باشد.
  لبنان  رهبر مسیحیان لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  سال نو میلادی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
هیأتی از سازمان ملل در جلسه کمیته اصلاح قانون اساسی عراق حاضر شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
هیأتی از سازمان ملل در جلسه کمیته اصلاح قانون اساسی عراق حاضر شد
کمیته اصلاح قانون اساسی عراق امروز، میزبان هیأتی از کارشناسان سازمان ملل در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی عراق بود.
لبنان؛ تقدم عقیده بر سلیقه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
لبنان؛ تقدم عقیده بر سلیقه
بیروت - ایرنا –دقت در رفتار نمایندگان و فراکسیون‌های مجلس ملی لبنان در جریان رایزنی‌های آنان با رییس جمهوری و نخست وزیر منتخب که پنجشنبه و شنبه گذشته انجام شد، این نکته را روشن می‌کند که نزد نمایندگان، عقیده بر سلیقه و ساختار، ترجیح و تقدم دارد.
  نخست وزیر لبنان  پارلمان  دولت لبنان  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
مردم بعلبک لبنان به نیروهای ارتش گل اهدا کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بین‌المللی
مردم بعلبک لبنان به نیروهای ارتش گل اهدا کردند
بیروت – ایرنا – شماری از ساکنان شهر بَعلبَک در استان بقاع در شرق لبنان عصر یکشنبه و در آستانه ی میلاد حضرت مسیح (ع) به سربازان و افسران ارتش، دسته های گُل اهدا کردند.
  تظاهرات اعتراضی  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
نماینده مجلس لبنان: دولت حسّان دیاب ۱۸ وزیر خواهد داشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بین‌المللی
نماینده مجلس لبنان: دولت حسّان دیاب ۱۸ وزیر خواهد داشت
بیروت – ایرنا- «بولا یعقوبیان» نماینده زن مجلس ملی لبنان شنبه شب گفت: دولت «حَسّان دیاب» نخست وزیر منتخب، دولت کوچک مُرکب از ۱۸ وزیر مستقل از جریان ها و احزاب سیاسی خواهد بود.
  دولت لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
نخست وزیر منتخب لبنان: دولت من کوچک، فن سالار و مستقل خواهد بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
نخست وزیر منتخب لبنان: دولت من کوچک، فن سالار و مستقل خواهد بود
بیروت – ایرنا – «حسّان دیاب» نخست وزیر منتخب لبنان شنبه شب پس از پایان رایزنی هایش با رییس و اعضای فراکسیون‌های مجلس ملی این کشور در بیروت گفت: دولت من «کوچک، فن سالار و مستقل» خواهد بود.
  نخست وزیر لبنان  تظاهرات اعتراضی  دولت لبنان  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
فراکسیون های مجلس لبنان چگونه دولتی می خواهند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
فراکسیون های مجلس لبنان چگونه دولتی می خواهند؟
بیروت – ایرنا – بیشتر اعضای فراکسیون های مجلس لبنان امروز (شنبه) در دو نوبت صبح و عصر پس از دیدار رسمی و رایزنی «حسّان دیاب» نخست وزیر منتخب با آنان، خواستار تشکیل «دولت کوچک نجات ملی» برای مبارزه با فساد شدند.
  نخست وزیر لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  میشل عون  اعتراض‌های مردمی در لبنان
انتخابات، جایگاه تضارب آرا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / وبگردی
انتخابات، جایگاه تضارب آرا
  سید عبدالواحد موسوی لاری  اصولگرایان  مشارکت انتخاباتی  انتخابات مجلس شورای اسلامی  اصلاح طلبان  مشارکت سیاسی  مشارکت اجتماعی  مطالبات مردمی  ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم
طرح پلیس برای پایان دادن به مزاحمت های خودروهای سنگین در ساوه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
طرح پلیس برای پایان دادن به مزاحمت های خودروهای سنگین در ساوه
طرح برخورد با تردد و توقف خودروهای سنگین در راستای پیگیری مطالبات مردمی مطرح شده در سامانه های تلفنی 110 و 197، در ساوه اجرا شد.
  استانی-اجتماعی  پلیس  ساوه
رایزنی‌های پارلمانی برای تشکیل دولت نجات ملی در لبنان آغاز شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
رایزنی‌های پارلمانی برای تشکیل دولت نجات ملی در لبنان آغاز شد
بیروت – ایرنا - «حَسّان دیاب» نخست وزیر منتخب لبنان امروز (شنبه) با حضور در مجلس، رایزنی های پارلمانی خود را با اعضای فراکسیون ها برای انتخاب وزیران و تشکیل دولت نجات ملی آغاز کرد.
  نخست وزیر لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان؛ بیکاری و اعتراض دو روی یک سکه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
لبنان؛ بیکاری و اعتراض دو روی یک سکه
بیروت - ایرنا - پدیده و معضل بیکاری در لبنان امروز یکی از مهم ترین عوامل اعتراض های ۲ ماه گذشته و سست کننده بنیان اجتماعی و چالش اساسی است که جوانان به ویژه قشر دانشگاهی و دانش آموخته این کشور با آن رو به رو هستند.
  لبنان  تظاهرات اعتراضی  نرخ بیکاری  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
تداوم درگیری شبانه در غرب بیروت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
تداوم درگیری شبانه در غرب بیروت
بیروت - ایرنا - درگیری میان معترضان و نیروهای نظامی و امنیتی لبنان در منطقه کورنیش المزرعه - غرب بیروت - که از جمعه شب آغاز شد تا بامداد امروز (شنبه) ادامه یافت.
  بیروت  تظاهرات اعتراضی  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
معاون وزیر امور خارجه آمریکا وارد بیروت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
معاون وزیر امور خارجه آمریکا وارد بیروت شد
بیروت – ایرنا - «دیوید هیل» معاون سیاسی «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز (جمعه) وارد بیروت شد و قرار است با رییس جمهوری، رییس مجلس، نخست وزیران مستعفی و منتخب ، فرمانده ارتش لبنان و چند مقام حزبی این کشور، دیدار و گفت وگو کند.
  تظاهرات اعتراضی  نبیه بری  مطالبات مردمی  میشل عون  اعتراض‌های مردمی در لبنان
حَسّان دِیاب کیست؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
حَسّان دِیاب کیست؟
بیروت – ایرنا - «حسان دیاب» که پنجشنبه شب به عنوان نخست وزیر منتخب لبنان ، مامور تشکیل کابینه و دولت جدید این کشور شد متولد سال ۱۹۵۹ میلادی در بیروت است و متاهل و سه فرزند (یک دختر و ۲ پسر) دارد.
  لبنان  تشکیل دولت  مطالبات مردمی
نخست وزیر منتخب: وحدت ملی نیاز امروز لبنان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / بین‌المللی
نخست وزیر منتخب: وحدت ملی نیاز امروز لبنان است
بیروت – ایرنا – «حسّان دیاب» که پنجشنبه شب و پس از کسب آرای اکثریت نمایندگان مجلس ملی لبنان از طرف «میشل عون» رییس جمهوری این کشور مامور تشکیل کابینه شد، گفت: ثبات سیاسی و اقتصادی، امنیت اجتماعی، حاکمیت قانون و وحدت ملی نیاز امروز لبنان و اهداف دولت منتخب است.
  تشکیل دولت  مطالبات مردمی  میشل عون  اعتراض‌های مردمی در لبنان