سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
میدان وردک
کشته شدن 57 نظامی افغانستان توسط طالبان
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
کشته شدن 57 نظامی افغانستان توسط طالبان
مقامات امنیتی افغانستان اعلام کردند که در درگیری‌های دوشنبه شبِ نیروهای دولتی با نیروهای طالبان در مناطق مختلف این کشور دست کم ۵۷ نفر از اعضای نیروهای امنیتی کشته شدند. از زمان مذاکرات صلح دولت کابل و طالبان در دوحه که بیشتر از یک هفته پیش آغاز شد، این خونین‌ترین روز جنگ در افغانستان بوده است. در این درگیری‌ها ده‌ها تن نیز زخمی شده‌اند. به گزارش یورونیوز، گروه‌های مذاکره‌کننده به نمایندگی از طالبان و دولت افغانستان از ۲۲ شهریور برای مذاکره در پایتخت قطر گردهم آمده‌اند، اما در این گفتگوها به ویژه در مورد اجرای آتش‌بس که بسیاری از کشورها خواستار آن شده‌اند هنوز پیشرفت چندانی به دست نیامده زیرا گروه طالبان پیشنهاد آتش‌بس را رد می‌کند. سیدمحمد …
کمین طالبان در وردک افغانستان ۱۸ قربانی گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / جنگ / کابل / طالبان
کمین طالبان در وردک افغانستان ۱۸ قربانی گرفت
کابل - ایرنا - عضو شورای استانی میدان وردک افغانستان اعلام کرد: ۱۸ نیروی دولتی در یک کمین طالبان در نزدیکی میدان شهر مرکز این استان کشته و پنج تن دیگر نیز ناپدید شده اند.
انفجار در میدان‌وردک افغانستان/ ۱۷ نظامی کشته و زخمی شدند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / میدان وردک / افغانستان / طالبان
انفجار در میدان‌وردک افغانستان/ ۱۷ نظامی کشته و زخمی شدند
در حمله طالبان به ولایت میدان‌وردک افغانستان، ۸ نظامی این کشور کشته و ۹ فرد دیگر نیز زخمی شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
سیل در افغانستان جان بیش از ۱۰۰ نفر را گرفت
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در افغانستان اعلام کرد که آمار جان‌باختگان در نتیجه سرازیر شدن سیل در ولایت پروان در شمال این کشور به دست‌کم ۱۰۰ نفر افزایش یافته است. تمیم عظیمی، سخنگوی این وزارتخانه گفت که بیش از ۱۰۰ نفر دیگر هم در این رویداد زخمی شده‌اند. او گفت عملیات نجات هنوز ادامه داره بسته‌های مواد غذایی برای ۴ هزار نفر به این ولایت رسیده است. همچنین سرازیر شدن سیل در ولایت‌های پروان، کاپیسا، پنجشیر، میدان وردک، لوگر، پکتیا، پکتیکا، نورستان و ننگرهار تلفات و خساراتی وارد کرده اما آمار مشخصی از تلفات در این ولایت‌ها گزارش نشده است. پروان اما بیشترین میزان آسیب را دیده است. وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان نیز دیروز اعلام کرد: ده‌ها منزل مسکونی در چاریکار، …
استاندار خودخوانده طالبان در افغانستان کشته شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
استاندار خودخوانده طالبان در افغانستان کشته شد
وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که مولوی «ولی جان» مشهور به «حمزه» استاندار خود خوانده طالبان برای استان "میدان وردک" در حمله هوایی کشته شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / میدان وردک / افغانستان / عملیات انتحاری
والی میدان‌وردک افغانستان از عملیات انتحاری جان سالم به در بُرد
در عملیات انتحاری در میدان‌وردک افغانستان، ۴ نفر کشته و زخمی شدند؛ اما والی این ولایت از عملیات انتحاری جان سالم به در بُرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
روایت توییتری یک خبرنگار از آوارگی دوباره شیعیان هزاره در شرق افغانستان+عکس
شفقنا- یک خبرنگار زن در افغانستان و در سکوت خبری منطقه‌ای و جهانی از آوارگی صدها خانواده شیعه هزاره خبر داده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، صالحه سعادت خبرنگار سابق شبکه تلویزیونی طلوع افغانستان در حساب شخصی توییتر خود از حمله طالبان به دو منطقه هزاره‌نشین در ولایت میدان وردک خبر داده و نوشته صدها خانواده از ترس جانشان […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
بزرگان قومی افغانستان: اگر دولت مانع کشتار غیرنظامیان نشود به مخالفان مسلح می‌پیوندند
اعضای شورای ولایتی و بزرگان قومی ولایت میدان وردک اعلام کردند که اگر دولت افغانستان مانع کشتار غیرنظامیان توسط نیروهای آمریکایی نشود ارتباط خود را با دولت قطع کرده و به مخالفان مسلح خواهند پیوست.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / افغانستان / طالبان
تعطیل شدن مراکز یک سازمان امدادرسان سوئدی در شرق افغانستان با اخطار طالبان
یک سازمان امدادرسان غیردولتی سوئدی در افغانستان اعلام کرد، گروه طالبان اقدام به تعطیل کردن ۴۲ مورد از تاسیسات خدمات بهداشت و درمان تحت مدیریت این سازمان در ولایت میدان وردک واقع در شرق افغانستان کرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
اعلام نتایج نهایی ۳ ولایت همزمان با افتتاح دوره کاری جدید پارلمان افغانستان
همزمان با افتتاح دوره جدید کاری پارلمان افغانستان، کمیسیون انتخابات این کشور نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت‌های بغلان، میدان وردک، قندوز و اقوام کوچی این کشور را اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
کشته شدن ۸ غیرنظامی در عملیات شبانه نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان
منابع خبری اعلام کردند که بر اثر حمله نیروهای آمریکایی به اهداف غیرنظامی در ولایت «میدان وردک» ۸ غیرنظامی افغان از جمله زنان و کودکان کشته شدند.
 •  •  •  •  •  •