چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
میشل عون
۳۳ ساعت قبل
اتحادیه اروپا: لبنان برای دستیابی به حمایت مالی، دولت تشکیل دهد
اتحادیه اروپا نسبت به استعفای نخست‌وزیر مکلف لبنان ابراز نگرانی و تاکید کرد لبنان برای دستیابی به حمایت صندوق بین‌المللی پول باید دولت تشکیل دهد. به گزارش روسیا الیوم، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما به خاطر استعفای مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف لبنان و شرایطی که وی را مجبور به اتخاذ چنین تصمیمی کرده، ناامید و نگران هستیم. جوزپ بورل، افزود: رهبران لبنان باید متحد شوند و نهایت تلاششان را برای تشکیل سریع دولت به کار گیرند. تشکیل فوری دولت برای رسیدن به توافق مطلوب با صندوق بین‌المللی پول ضروری است. میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان روز گذشته (دوشنبه) بر پایبندی‌اش به طرح فرانسه برای حل بحران تاکید کرد. یک منبع نزدیک به رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد انصراف ادیب از …
لبنان|میشل عون به سفیر فرانسه چه گفت؟
۴۲ ساعت قبل
لبنان|میشل عون به سفیر فرانسه چه گفت؟
رئیس جمهوری لبنان امروز سفیر فرانسه در این کشور را به حضور پذیرفت.
تاکید میشل عون بر پایبندی خود به ابتکار عمل فرانسه
۴۳ ساعت قبل / میشل عون
تاکید میشل عون بر پایبندی خود به ابتکار عمل فرانسه
رئیس جمهوری لبنان ضمن ابراز تأسف نسبت به شکست مصطفی ادیب در تشکیل دولت جدید، بر پایبندی خود به ابتکار عمل فرانسه برای نجات این کشور تاکید کرد.
«مصطفی ادیب» قربانی سناریوهای مشترک آمریکایی و سعودی در لبنان
۴۶ ساعت قبل / لبنان / میشل عون / مصطفی ادیب
«مصطفی ادیب» قربانی سناریوهای مشترک آمریکایی و سعودی در لبنان
نگاهی به تحولات مربوط به انصراف «مصطفی ادیب» از تشکیل کابینه جدید لبنان نشان می دهد که وی قربانی سناریوهای مشترک آمریکا و سعودی شده است.
لبنان|میشل عون برای انتخاب نخست وزیر جدید دست به کار شد
۴۷ ساعت قبل / لبنان / میشل عون
لبنان|میشل عون برای انتخاب نخست وزیر جدید دست به کار شد
منابع خبری از اقدام رئیس جمهور لبنان برای آماده‌سازی و بررسی گزینه‌ها جهت انجام رایزنی‌های پارلمانی بعد از استعفای مصطفی ادیب خبر دادند.
جنگ نزدیک است/ آمریکا به دنبال امپراطوری نتانیاهو در منطقه
۴۷ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری / رئیس جمهور / سوریه / لبنان / نخبگان
جنگ نزدیک است/ آمریکا به دنبال امپراطوری نتانیاهو در منطقه
اقتصاد نیوز : طرح آمریکا امپراطور کردن نتانیاهو در منطقه است و از این رو لبنان در مرکز طوفان قرار دارد و رئیس جمهور میشل عون بسیاردقیق گفت که لبنان به سمت جهنم می رود.
آیا لبنان به سمت جهنم می‌رود؟؛جنگ نزدیک است
۲ روز قبل / لبنان / رژیم صهیونیستی اسرائیل / ایالات متحده آمریکا / ایران و لبنان / ایران و اسرائیل / ایران و آمریکا / فرانسه / امانوئل مکرون / حزب الله
آیا لبنان به سمت جهنم می‌رود؟؛جنگ نزدیک است
طرح آمریکا امپراطور کردن نتانیاهو در منطقه است و از این رو لبنان در مرکز طوفان قرار دارد و رئیس جمهور میشل عون بسیاردقیق گفت که لبنان به سمت جهنم می رود.
تهدیدات عربستان و آمریکا طرح ابتکاری ماکرون در لبنان را خشکاند
۲ روز قبل / لبنان / رسانه های لبنان / میشل عون
تهدیدات عربستان و آمریکا طرح ابتکاری ماکرون در لبنان را خشکاند
رسانه‌های لبنان طی یک روز گذشته به موضوعات مختلفی پرداختند که انصراف «مصطفی ادیب» از تشکیل دولت، مهمترین سوژه‌های خبری این رسانه‌ها است.
دلایل انصراف «ادیب» از تشکیل کابینه لبنان/ نقش پررنگ «مثلث خارجی»
۲ روز قبل / لبنان / مصطفی ادیب / میشل عون / ایالات متحده امریکا / عربستان سعودی / فرانسه
دلایل انصراف «ادیب» از تشکیل کابینه لبنان/ نقش پررنگ «مثلث خارجی»
بررسی علل و عوامل انصراف «مصطفی ادیب» از تشکیل کابینه جدید لبنان به خوبی نقش فشارهای خارجی در ناتمام ماندن مأموریت مهم این شخصیت لبنانی را نشان می دهد.
لبنان کجا قرار دارد + عکس
۲ روز قبل
لبنان کجا قرار دارد + عکس
میشل عون در مصاحبه ای اظهار داشت: اگر در مورد پیشنهادهای من اتفاق نظر وجود نداشته باشد، مطمئناً ما به جهنم خواهیم رفت
۳ روز قبل
نخست وزیر لبنان استعفا داد
نخست وزیر مکلف لبنان روز شنبه از ماموریت تشکیل دولت استعفا داد.به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، مصطفی ادیب، نخست وزیر لبنان روز از تشکیل دولت لبنان استعفا داد؛ اقدامی که می‫تواند لبنان را وارد وضعیت جدیدی از بحران سیاسی کند.وی در سخنرانی کوتاهی از کاخ بعبدا گفت: می روم از مردم لبنان عذرخواهی کنم .ادیب افزود: طرح فرانسه باید ادامه یابد زیرا بیانگر نیت صادقانه فرانسه است.وی در خصوص دلیل استعفایش عنوان کرد: توافقی که زمان مکلف شدنم برای این سمت وجود داشت دیگر نیست.اعلام استعفای نخست وزیر مکلف لبنان در طی سخنرانی ای که پس از ششمین دیدارش با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان داشت صورت گرفت.میشل عون نیز از قبول استعفای ادیب و اتخاذ اقدامات مناسب خبر داد.گفت‫وگوهای ادیب، در چارچوب تشکیل دولت، با موانع …
۳ روز قبل
لبنان در مسیر جهنم
 سیاوش فلاح‌پور ـ خبرنگار  هفته گذشته و درحالی‌که نگرانی‌ها نسبت به شکست طرح فرانسه برای تشکیل دولت جدید لبنان شدت گرفته بود، نشستی خبری با حضور تمام رسانه‌ها در کاخ ریاست‌جمهوری لبنان برگزار شد. در این نشست، خبرنگار شبکه ال‌بی‌سی از رئیس‌جمهور لبنان پرسید: «اگر رایزنی‌ها برای تشکیل دولت بی‌نتیجه بماند، لبنان در چه مسیری قرار خواهد گرفت؟» میشل عون با کمی مکث پاسخ داد: «در مسیر جهنم!» این پرسش و پاسخ کوتاه که بازتاب گسترده‌ای در لبنان داشت به‌خوبی نگرانی‌ها از سرنوشت این کشور بعد از شکست طرح …
واکنش سیاستمداران لبنانی به انصراف «ادیب» از تشکیل کابینه
۳ روز قبل / فرانسه / مصطفی ادیب / لبنان / دولت لبنان / میشل عون
واکنش سیاستمداران لبنانی به انصراف «ادیب» از تشکیل کابینه
تهران-ایرنا- انصراف مصطفی ادیب نخست‌وزیر مکلف لبنان از تشکیل کابینه با واکنش بسیاری از سوی شخصیت‌ها و سیاستمداران لبنانی همراه شده و همگی ضمن ابراز تاسف از این اتفاق، بر لزوم پایبندی به ابتکارعمل فراسه برای برون‌رفت از بحران کنونی کشور تاکید کردند.
رئیس‌جمهور لبنان با کناره‌گیری «مصطفی ادیب» موافقت کرد
۳ روز قبل / تحولات لبنان / کابینه لبنان / مصطفی ادیب / میشل عون
رئیس‌جمهور لبنان با کناره‌گیری «مصطفی ادیب» موافقت کرد
به گزارش فارس، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان،‌ امروز (شنبه)، کناره‌گیری «مصطفی ادیب» مأمور تشکیل کابینه این کشور را پذیرفت.
میشل عون، استعفای ادیب را پذیرفت
۳ روز قبل / رئیس جمهور / ریاست جمهوری / قانون اساسی / لبنان / ادیب
میشل عون، استعفای ادیب را پذیرفت
اقتصاد نیوز : منابع ریاست‌جمهوری لبنان گزارش دادند که میشل عون استعفای مصطفی ادیب از ماموریت تشکیل دولت در این کشور را پذیرفت.
عون استعفای نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت لبنان را پذیرفت
۳ روز قبل
عون استعفای نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت لبنان را پذیرفت
ساعتی بعد از آنکه مصطفی ادیب نخست وزیر مکلف از تشکیل دولت لبنان استعفا داد، میشل عون رییس جمهوری این کشور استعفای وی را پذیرفت.
پنجمین دیدار رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان درباره تشکیل دولت/ عون و ادیب امروز هم دیدار میکننذ
۴ روز قبل / تشکیل دولت لبنان / مصطفی ادیب / میشل عون
پنجمین دیدار رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان درباره تشکیل دولت/ عون و ادیب امروز هم دیدار میکننذ
رئیس جمهوری و نخست‌وزیر مکلف لبنان برای پنجمین بار درباره روند تشکیل دولت جدید این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.
جامعه جهانی رژیم صهیونیستی را به توقف نقض حریم لبنان وادار کند
۵ روز قبل / میشل عون / لبنان / سازمان ملل متحد / رژیم صهیونیستی
جامعه جهانی رژیم صهیونیستی را به توقف نقض حریم لبنان وادار کند
رئیس جمهور لبنان با سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواست تا رژیم صهیونیستی را به توقف نقض حریم کشورش وادار کند.
میشل عون: ملت ما به حفظ لبنان یکپارچه و عاری از تفرقه متعهد است
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / میشل عون / رئیس جمهور لبنان / مجمع عمومی / سازمان ملل / سخنرانی / اسرائیل / قطعنامه1701 / آوارگان سو
میشل عون: ملت ما به حفظ لبنان یکپارچه و عاری از تفرقه متعهد است
رئیس جمهور لبنان طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن درخواست برای وادار کردن رژیم صهیونیستی به عقب نشینی از اراضی اشغالی و توقف نقض حاکمیت لبنان، گفت مردم لبنان به حفظ لبنان یکپارچه و عاری از تفرقه متعهدند.
در دومین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / برهم صالح / سازمان ملل متحد / الجزایر / ونزوئلا / میشل عون / بولیوی
در دومین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل چه گذشت؟
تهران-ایرنا-دومین روز از نشست مجمع عمومی سازمان ملل روز چهارشنبه به صورت مجازی برگزار شد که موضوع‌هایی همچون شیوع ویروس کرونا و تبعات جهانی ناشی از آن، درخواست از سازمان ملل برای حمایت از چند جانبه گرایی و پایبندی به منشور این سازمان، درخواست کمک از این نهاد بین‌المللی برای بازسازی کشورها و همچنین ضرورت اصلاحات نهادهای وابسته به سازمان ملل و مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا به عنوان مهم‌ترین محورهای سخنرانی سران کشورها در روز دوم بود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بین نجات کشور و فروپاشی آن انتخاب کنید
وزارت خارجه فرانسه بار دیگر به جریان‌ها و احزاب سیاسی لبنان هشدار داد در صورت عدم تشکیل فوری دولت، این کشور با خطر فروپاشی روبه‫رو است.به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: در این لحظه حساس از تاریخ لبنان، احزاب سیاسی یک گزینه دارند و باید بین فروپاشی لبنان و حفظ آن انتخاب کنند. آنها مسئولیت سنگینی در قبال لبنان بر دوش دارند. دو منبع دیپلمات فرانسوی هم اعلام کردند که فرانسه فشارهایش بر سیاستمداران لبنانی برای تشکیل دولتی جدید در چارچوب زمانی معقول برای نجات این کشور از بحران عمیقی که در آن دست و پا می زند، وارد می کند. این دو مسئول اما گفتند که فرانسه موعد نهایی جدیدی را برای تشکیل دولت لبنان پس از پایان مهلت قبلی در اواسط سپتامبر مشخص نکرده است. میشل …
چراغ سبز فرانسه به پیشنهاد سعد حریری
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
چراغ سبز فرانسه به پیشنهاد سعد حریری
منابع خبری از موافقت فرانسه با پیشنهاد نخست‌وزیر پیشین لبنان برای پایان دادن به بحران تشکیل دولت لبنان خبر دادند. روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی اعلام کرد که فرانسه روز گذشته (چهارشنبه) با پیشنهاد سعد حریری، برای پایان دادن به بحران تشکیل دولت این کشور موافقت کرد. طبق این گزارش، پاریس سیاستمداران لبنانی را تحت فشار قرار داده تا هرچه سریعتر دولت جدید کشورشان به ریاست مصطفی ادیب را تشکیل دهند اما اختلاف بر سر وزارت دارایی مانع از تشکیل دولت تا بدین لحظه شده است. در همین راستا، سعد حریری سه‌شنبه پیشنهاد کرد که مصطفی ادیب یک وزیر دارایی مستقل را از طایفه شیعه انتخاب کند؛ طرحی که با واکنش طایفه شیعه و نخست‌وزیران سابق لبنان همراه شد. نخست‌وزیر پیشین لبنان در بیانیه‌ای …
رییس جمهور لبنان: پیامدهای انفجار بندر بیروت، میانگین فقر در کشور را افزایش داده / ما خواستار پایبندی کشورهای کمک‌کننده به تعهداتشان در کمک به لبنان هستیم / از جامعه جهانی می‌خواهیماسرائیل را ملزم کند که قطعنامه ۱۷۰۱ را زیرپا نگذارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
رییس جمهور لبنان: پیامدهای انفجار بندر بیروت، میانگین فقر در کشور را افزایش داده / ما خواستار پایبندی کشورهای کمک‌کننده به تعهداتشان در کمک به لبنان هستیم / از جامعه جهانی می‌خواهیماسرائیل را ملزم کند …
"میشل عون" رییس جمهوری لبنان چهارشنبه شب در سخنرانی مجازی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: درخواست مجدد خود را به کشورهای کمک کننده برای پایبندی به تعهداتشان اعلام می‌کنیم و خواستار مشارکت دوبرابری و مستقیم مالی این کشورها هستیم. عون افزود پیامدهای انفجار بندر بیروت، میانگین فقر در کشور را افزایش داده است.
عون خواستار پایبندی کشورهای کمک‌کننده به تعهداتشان در کمک به لبنان شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / بیروت / رژیم صهیونیستی / میشل عون / انفجار مهیب بیروت
عون خواستار پایبندی کشورهای کمک‌کننده به تعهداتشان در کمک به لبنان شد
تهران –ایرنا –"میشل عون" رییس جمهوری لبنان چهارشنبه شب در سخنرانی مجازی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: درخواست مجدد خود را به کشورهای کمک کننده برای پایبندی به تعهداتشان اعلام می‌کنیم و خواستار مشارکت دوبرابری و مستقیم مالی این کشورها هستیم.
حریری جام زهر را نوشید/ ائتلاف عون با حزب الله به قوت خود باقی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / لبنان / رسانه های لبنان / میشل عون / حزب الله لبنان / سعد الحریری
حریری جام زهر را نوشید/ ائتلاف عون با حزب الله به قوت خود باقی است
رسانه‌های لبنان طی یک روز گذشته به موضوعات مختلفی پرداختند که ائتلاف میشل عون با حزب الله مهمترین سوژه‌های خبری این رسانه‌ها است.
کیوسک
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کیوسک
روزنامه الاخبار با اشاره به مواضع میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان به بحران تشکیل دولت این کشور پرداخته است؛ بحرانی که به اختلاف احزاب شیعه و سعد الحریری بر سر وزارت دارایی برمی‌گردد. عون بدون اشاره به نام حزب‌الله یا امل گفت: طبق قانون اساسی هیچ وزارتی در اختیار هیچ طایفه‌ خاصی نیست. او تأکید کرد در صورت ادامه بحران، لبنان به سوی جهنم می‌رود. الاخبار اما تلاش‌ها برای خروج این وزارت از کنترل شیعیان را بخشی از طرح کودتای متحدان آمریکا در لبنان دانسته است.   روزنامه دولتی چاینادیلی در صفحه نخست خود به …
لبنان به کدام سمت خواهد رفت؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
لبنان به کدام سمت خواهد رفت؟
میشل عون در مصاحبه ای اظهار داشت: اگر در مورد پیشنهادهای من اتفاق نظر وجود نداشته باشد، مطمئناً ما به جهنم خواهیم رفت.
لبنان در ۲ راهی تاریکی یا موفقیت آخرین فرصت/  «به سمت جهنم» غوغا به پا کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / میشل عون / لبنان / کابینه جدید
لبنان در ۲ راهی تاریکی یا موفقیت آخرین فرصت/ «به سمت جهنم» غوغا به پا کرد
پاسخی که رئیس جمهور لبنان در جریان نشست خبری روز گذشته در بیروت به سئوالی درباره احتمال عدم موفقیت تشکیل دولت لبنان داد، بحث و جدل فراوانی به پا کرد.
میشل عون خواهان کمک جهانی برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / میشل عون
میشل عون خواهان کمک جهانی برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان شد
رئیس‌جمهور لبنان خواستار کمک جهانی برای بازگشت امن آوارگان سوری به کشورشان شد.
لبنان| درخواست میشل عون از سازمان ملل برای کمک به حل بحران لبنان
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / سازمان ملل / میشل عون / لبنان
لبنان| درخواست میشل عون از سازمان ملل برای کمک به حل بحران لبنان
میشل عون در بیانیه‌ای به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل از این سازمان خواست تا برای حل بحران‌های متعدد لبنان به آن کمک کند.
پیشنهاد عون مبنی بر غیرطایفه ای بودن کرسی وزارتخانه های حاکمیتی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / رسانه های لبنان / لبنان / میشل عون / حزب الله لبنان
پیشنهاد عون مبنی بر غیرطایفه ای بودن کرسی وزارتخانه های حاکمیتی
رسانه‌های لبنان طی یک روز گذشته به موضوعات مختلفی پرداختند که پیشنهاد عون مبنی بر غیرطایفه ای بودن کرسی وزارتخانه های حاکمیتی مهمترین سوژه‌های خبری این رسانه‌ها است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
به نظر راه حلی در آینده نزدیک برای تشکیل دولت وجود ندارد
رئیس‌جمهوری لبنان اشاره کرد: امروز مقابل بحران تشکیل دولت هستیم که نباید چنین معضلی را داشتیم زیرا شرایطی که لبنان دارد اجازه حتی از دست دادن یک دقیقه را هم نمی‌دهد.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در سخنرانی امروز، دوشنبه خود گفت: با مواضع سفت و سخت به نظر هیچ راه حلی در آینده نزدیک در افق دیده نمی‌شود. زیرا تمام راه‌حل‌های مطرح شده به صورت غالب و مغلوب است.وی گفت، برای تشکیل دولت راه حل‌های منطقی و میانه‌ای ارائه کردیم اما از سوی دو گروه مورد قبول واقع نشد و تنها راه حل باقیمانده رجوع به قانون اساسی و احترام به آن بود چرا که در این راه حل بازنده و پیروزی وجود ندارد. عون ادامه داد، چهار مرتبه با نخست وزیر مکلف دیدار شد و او نتوانست ترکیب کابینه یا اسامی را ارائه …
مصطفی ادیب: برای تسهیل روند تشکیل دولت تلاش شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مصطفی ادیب: برای تسهیل روند تشکیل دولت تلاش شود
نخست‌وزیر لبنان در سخنانی بر تلاش برای اجرای فوری و موفقیت‌آمیز ابتکار عمل فرانسه و تسهیل روند تشکیل دولت کشورش تأکید کرد. به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف لبنان گفت: لبنان در بحبوحه بحران‌های بی‌سابقه‌ای که از نظر مالی، پولی، اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی تجربه می‌کند، فرصتی برای اتلاف وقت ندارد. وی با انتشار پیامی در توییتر نوشت: برطرف کردن درد و مشقت لبنانی‌ها مستلزم همکاری تمامی طرف‌ها برای تسهیل تشکیل دولتی مهم و دارای برنامه‌های مشخص است. پیش از این طرف‌های مختلف متعهد به حمایت از دولتی متشکل از افراد متخصص شدند که قادر به بیرون کشیدن کشور از بحران و بازگرداندن اعتماد به مردم باشد. مصطفی ادیب در ادامه تصریح کرد …
رئیس جمهوری لبنان روند تشکیل دولت جدید این کشور را «بحرانی» خواند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / لبنان / آسیای غربی / انفجار بیروت / میشل عون
رئیس جمهوری لبنان روند تشکیل دولت جدید این کشور را «بحرانی» خواند
تهران - ایرنا - رئیس جمهور لبنان امروز دوشنبه در سخنانی با اشاره به تاخیر در روند تشکیل دولت جدید این کشور از سوی «مصطفی ادیب»، بر بحرانی بودن این روند اذعان کرد و گفت: با مواضع متصلب و دشوار، هیچ راه حل نزدیکی در چشم انداز پیش رو وجود ندارد چرا که در هر راه حلی، برنده و بازنده وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
«میشل عون»: لغو توافقنامه ما با حزب‌الله صحت ندارد
رئیس‌جمهور لبنان در سخنرانی خود درباره آخرین تحولات این کشور در خصوص تشکیل دولت، برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر احتمال لغو توافقنامه جریان وی با حزب‌الله را تکذیب کرد و پیشنهاد لغو توزیع طایفه‌ای در خصوص وزارتخانه‌های اصلی این کشور را داد.
ماکرون دولت لبنان را نمی چیند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / میشل عون / لبنان / کابینه جدید
ماکرون دولت لبنان را نمی چیند
رئیس جمهور لبنان با اشاره به ادامه بحران موجود در زمینه تشکیل دولت جدید این کشور، درباره ادامه این روند هشدار داد.
لبنان| تاکید میشل عون بر لزوم حل مشکلات از طریق قانون اساسی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
لبنان| تاکید میشل عون بر لزوم حل مشکلات از طریق قانون اساسی
رئیس جمهوری لبنان با اشاره به مواضع سرسختانه برخی گروه‌های سیاسی در مسئله تشکیل دولت جدید بر ضرورت احترام به قانون اساسی به عنوان مرجعی برای حل اختلافات تاکید کرد.
حزب باسیل راه حلی برای بحران تشکیل دولت لبنان ارائه کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / تشکیل دولت لبنان
حزب باسیل راه حلی برای بحران تشکیل دولت لبنان ارائه کرد
حزب جریان آزاد ملی که از سوی میشل عون (رئیس‌جمهوری لبنان) تاسیس شده…
گفت‌وگوی مصطفی ادیب و میشل عون
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
گفت‌وگوی مصطفی ادیب و میشل عون
نخست‌وزیر مکلف لبنان با رئیس جمهوری این کشور درباره روند تشکیل دولت و موضع احزاب سیاسی در این زمینه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش المنار، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان شامگاه پنجشنبه میزبان مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف این کشور در کاخ بعبدا در بیروت بود. طبق این گزارش، دو طرف در این دیدار به بررسی نتایج گفتوگوهای میشل عون با رؤسای فراکسیون‌های پارلمان و احزاب مختلف و تسریع در روند تشکیل دولت پرداختند. میشل عون در این دیدار از مصطفی ادیب خواست که برای تشکیل دولت و برطرف کردن این مشکل به گفت‌وگو و تماس‌های خود ادامه دهد، چراکه وضعیت حال حاضر لبنان نیازمند یک تلاش نجات‌بخش سریع است. وی همچنین بر پایبندی به ابتکار عمل فرانسه که مورد تأیید رهبران سیاسی لبنان قرار گرفته …
لبنان|میشل عون: با چالش‌های سنگینی روبرو هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
لبنان|میشل عون: با چالش‌های سنگینی روبرو هستیم
رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد با چالش‌های سنگینی روبرو هستیم که بر مسیر تعیین اولویت‌ها تاثیر گذاشته است.
درخواست مکرون از عون در پی عدم تشکیل دولت لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / امانوئل مکرون / لبنان / میشل عون
درخواست مکرون از عون در پی عدم تشکیل دولت لبنان
ایسنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه امروز جمعه خواسته خود را برای تشکیل دولت لبنان در سریع‌ترین زمان ممکن مطرح ساخت.
عون: شرایط کنونی لبنان نیازمند یک اقدام نجات‌بخش سریع است
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / مصطفی ادیب / لبنان / نبیه بری / میشل عون
عون: شرایط کنونی لبنان نیازمند یک اقدام نجات‌بخش سریع است
تهران-ایرنا- "میشل عون" رییس جمهوری لبنان پنجشنبه شب گفت که امیدوار است که مصطفی ادیب مأمور تشکیل کابینه به رایزنی‌های لازم برای تشکیل کابینه در سریعترین زمان ادامه دهد، چرا که شرایط کنونی لبنان مسلتزم یک اقدام نجات‌بخش سریع است.
مصطفی ادیب خواستار زمان بیشتری برای تشکیل کابینه شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
مصطفی ادیب خواستار زمان بیشتری برای تشکیل کابینه شد
«مصطفی ادیب» نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان امروز (پنجشنبه) برای بررسی تشکیل کابینه در کاخ «بعبدا» با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان دیدار کرد. ادیب امروز پس از دیدار با میشل عون گفت که زمان بیشتری از وی برای تشکیل کابینه درخواست کرده است.
ادیب مهلت خواست
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / لبنان / میشل عون
ادیب مهلت خواست
فارس نوشت: نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان گفت که نباید وقت را هدر داد و همگی باید در روند تشکیل دولت همکاری کنند.
لبنان|دیدار ادیب با میشل عون/ درخواست از همه گروه‌ها برای همکاری در تشکیل دولت
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
لبنان|دیدار ادیب با میشل عون/ درخواست از همه گروه‌ها برای همکاری در تشکیل دولت
مامور تشکیل دولت جدید لبنان عصر امروز با میشل عون رئیس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا دیدار کرد.
مصطفی ادیب:‌ هدف تعیین ترکیب کابینه است نه تکروی یا هدف قرار دادن شخصی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / مصطفی ادیب / تشکیل دولت لبنان
مصطفی ادیب:‌ هدف تعیین ترکیب کابینه است نه تکروی یا هدف قرار دادن شخصی
مصطفی ادیب امروز، پنج‌شنبه اظهار کرد: از میشل عون، رئیس‌جمهوری درخواست…
تمدید مهلت تشکیل دولت لبنان از سوی ماکرون
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / رئیس جمهور / فرانسه / لبنان / تمدید / تشکیل
تمدید مهلت تشکیل دولت لبنان از سوی ماکرون
اقتصاد نیوز : همزمان با انتشار اخباری از به تاخیر افتادن دیدار امروز میشل عون با نخست وزیر مکلف لبنان، منابع آگاه از روند گفت‌وگوها درباره تشکیل دولت جدید لبنان از تمایل رئیس جمهوری فرانسه برای تمدید چند روزه مهلت تعیین شده برای تشکیل این دولت خبر دادند.
دیدار ادیب و میشل عون به پنجشنبه موکول شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / تشکیل دولت لبنان / مصطفی ادیب
دیدار ادیب و میشل عون به پنجشنبه موکول شد
منابع خبری از موکول شدن دیدار امروز (چهارشنبه) نخست‌وزیر مکلف لبنان با رئیس جمهوری این کشور به فردا خبر دادند.
توافق ناتمام لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
توافق ناتمام لبنان
 سیاوش فلاح‌پور- خبرنگار روز گذشته، مصطفی ادیب، نخست‌وزیر جدید لبنان سرانجام پس از 13روز، کابینه پیشنهادی خود برای تشکیل دولت را تقدیم میشل عون، رئیس‌جمهور این کشور کرد. وی پیش از ورود به کاخ ریاست‌جمهوری بعبدا در حضور خبرنگاران گفت: مذاکرات بر سر جزئیات دولت جدید را از همین لحظه با تقدیم لیست وزرای پیشنهادی به رئیس‌جمهور آغاز خواهم کرد. این در حالی است که براساس آخرین اطلاعات موجود نزد رسانه‌های لبنان، ائتلاف 8مارس (متشکل از حزب رئیس‌جمهور لبنان به همراه احزاب شیعی)، نسبت به ترکیب دولت مورد نظر …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تشکیل کابینه لبنان در هاله ای از ابهام
مصطفی ادیب نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان ، به رغم اتمام ضرب الاجل امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، دیدار امروز خود با میشل عون رییس جمهوری لبنان را بدون ارائه لیست تشکیل کابینه به پایان رساند.
جزییات دیدار میشل عون با نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / میشل عون / لبنان / مصطفی ادیب
جزییات دیدار میشل عون با نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان
برخی منابع آگاه لبنانی به جزییات دیدار میشل عون و نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان اشاره کردند.
النشره: نخست‌وزیر مکلف لبنان ترکیب دولت را فردا تقدیم میشل عون می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / تشکیل دولت لبنان
النشره: نخست‌وزیر مکلف لبنان ترکیب دولت را فردا تقدیم میشل عون می‌کند
سایت خبرگزاری النشره گزارش داد، نخست وزیر مکلف لبنان ترکیب دولت را برای تقدیم به رئیس‌جمهوری طی فردا (دوشنبه) آماده کرده و آن بعد از امضای میشل عون باید به رای اعتماد پارلمان هم دست یابد.
درگیری مخالفان و موافقان رئیس جمهور لبنان / ارتش مجبور به تیراندازی شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
درگیری مخالفان و موافقان رئیس جمهور لبنان / ارتش مجبور به تیراندازی شد
در بیانیه‌ ارتش لبنان که شامگاه شنبه بعد از درگیری بین معترضان در شهر بیروت منتشر شده، آمده است: «ارتش برای ایجاد مانع انسانی جهت جدا کردن دو تظاهرات در اطراف کاخ ریاست جمهوری (بعبدا) تلاش می‌کند و بعد از اقدام معترضان در پرتاب سنگ به نیروهای ارتش و ضرب و شتم آن‌ها و تلاش برای رسیدن به کاخ، ارتش مجبور شده است تیراندازی شده‌ است». منابع و رسانه‌های لبنانی عصر امروز از تجمع موافقان (عمدتاً از جریان ملی آزاد) و مخالفان میشل عون، رئیس جمهور لبنان در برابر کاخ بعبدا در بیروت خبر دادند. مخالفان عون خواستار کناره‌گیری او از قدرت هستند.
کشف مجدد مواد منفجره انبار شده در بندر بیروت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / انفجار بیروت / میشل عون
کشف مجدد مواد منفجره انبار شده در بندر بیروت
رئیس جمهوری لبنان از کشف مجدد مواد منفجره انبار شده در بندر بیروت خبر داد.
آتش سوزی مجدد در بندر بیروت
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بیروت / آتش سوزی / خسارت
آتش سوزی مجدد در بندر بیروت
با گذشت حدود یک ماه از انفجار عظیم بندر بیروت، این بندر بار دیگر طعمه حریق شد. میشل عون رئیس جمهور لبنان گفته این حادثه ممکن است در نتیجه خطای فنی، خرابکاری یا سهل انگاری رخ داده باشد و در هر صورت باید از وقوع حوادث اینچنینی جلوگیری شود.
توضیح رئیس جمهور لبنان درباره علت آتش سوزی در بیروت
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / میشل عون / لبنان
توضیح رئیس جمهور لبنان درباره علت آتش سوزی در بیروت
ایسنا نوشت: رئیس جمهوری لبنان در واکنش به آتش سوزی در بندر بیروت اعلام کرد، از این به بعد وجود اشتباهاتی که به چنین فجایعی منجر شود غیر قابل قبول است و تمرکز بر مطالعه اقدامات موثر برای اطمینان از تکرار نشدن این حادثه ضروری است.
میشل عون: آتش سوزی بندر بیروت احتمالاً یک اقدام خرابکارانه بوده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / میشل عون / انفجار بندر بیروت
میشل عون: آتش سوزی بندر بیروت احتمالاً یک اقدام خرابکارانه بوده است
رئیس جمهوری لبنان در واکنش به آتش سوزی در بندر بیروت اعلام کرد، از این به بعد وجود اشتباهاتی که به چنین فجایعی منجر شود غیر قابل قبول است و تمرکز بر مطالعه اقدامات موثر برای اطمینان از تکرار نشدن این حادثه ضروری است.
عون از امکان اقدام خرابکارانه در وقوع آتش سوزی در بندر بیروت گفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / لبنان / بیروت / میشل عون
عون از امکان اقدام خرابکارانه در وقوع آتش سوزی در بندر بیروت گفت
تهران-ایرنا- میشل عون رییس ‌جمهوری لبنان پنجشنبه شب درباره وقوع آتش‌سوزی گسترده در بندر بیروت از احتمال انجام اقدام خرابکارانه هدفمند در این باره گفت و بر تحقیقات برای مشخص شدن علت این حادثه تاکید کرد.
میشل عون: علت بروز آتش‌سوزی در اسلکه بیروت باید هر چه زودتر مشخص شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
میشل عون: علت بروز آتش‌سوزی در اسلکه بیروت باید هر چه زودتر مشخص شود
رئیس جمهوری لبنان بر ضرورت روشن شدن علت بروز آتش سوزی در اسکله بیروت و بازخواست عاملان آن تاکید کرد. وی افزود آتش سوزی امروز ممکن است یک خرابکارانه عمدی یا نتیجه یک اشتباه فنی یا جهل یا کوتاهی باشد در هر حال علت این آتش سوزی باید در اسرع وقت مشخص و مقصران بازخواست شوند.
بندر بیروت برای سومین بار آتش گرفت/ تلاش‌ها برای اطفای حریق ادامه دارد + فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
بندر بیروت برای سومین بار آتش گرفت/ تلاش‌ها برای اطفای حریق ادامه دارد + فیلم
منابع لبنانی از وقوع آتش‌سوزی نسبتاً بزرگ در یکی از انبارهای بندر بیروت لبنان خبر دادند و گفتند که هنوز آتش مشتعل است. شبکه الجدید لبنان گزارش داد که آتش‌سوزی از یک انبار بندر آغاز شد و به همه «بازار آزاد» سرایت کرده و تلاش‌ها برای محاصره این منطقه و ایجاد کمربند امنیتی در آنجا در جریان است. همزمان با رسانه‌ای‌شدن این خبر، «میشل عون»، رئیس جمهور لبنان نیز از شورای عالی دفاع خواسته برای بررسی علت این رویداد، رأس ساعت ۱۹ به وقت بیروت (۲۰:۳۰) تشکیل جلسه دهد
لبنان| واکنش میشل عون و دادستان کل به آتش‌سوزی در بندر بیروت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
لبنان| واکنش میشل عون و دادستان کل به آتش‌سوزی در بندر بیروت
دادستان کل لبنان بر ضرورت روشن شدن دلایل بروز آتش سوزی جدید در بندر بیروت تاکید کرد.
لبنان| توافق عون و ادیب درباره ساختار دولت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
لبنان| توافق عون و ادیب درباره ساختار دولت
منابع آگاه سیاسی لبنان گزارش دادند که میشل عون و مصطفی ادیب درباره ساختار دولت به توافق رسیده‌اند.
شبکه لبنانی: آمریکا مشاوران میشل عون و نزدیکان «الحریری» را تحریم می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / تحریم / آمریکا / میشل عون / سعد الحریری / مقامات لبنانی / شبکه لبنانی
شبکه لبنانی: آمریکا مشاوران میشل عون و نزدیکان «الحریری» را تحریم می‌کند
برخی منابع آمریکایی به یک شبکه لبنانی گزارش دادند که آمریکا طی هفته‌های آینده برخی از مشاوران رئیس جمهور لبنان و مشاوران نخست‌ وزیر اسبق این کشور را تحریم خواهد کرد.
تحریم‌های دیگری علیه مقامات لبنان در راه است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / تحریم / میشل عون / لبنان
تحریم‌های دیگری علیه مقامات لبنان در راه است
فارس نوشت: برخی منابع آمریکایی به یک شبکه لبنانی گزارش دادند که آمریکا طی هفته‌های آینده برخی از مشاوران رئیس جمهور لبنان و مشاوران نخست‌ وزیر اسبق این کشور را تحریم خواهد کرد.
میشل عون از آمریکا درباره تحریم ۲ شخصیت لبنانی توضیح خواست
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / لبنان / میشل عون / ایالات متحده امریکا
میشل عون از آمریکا درباره تحریم ۲ شخصیت لبنانی توضیح خواست
رئیس جمهور لبنان از وزیر خارجه این کشور خواست با سفارت آمریکا در بیروت تماس گرفته و از واشنگتن درباره تحریم دو وزیر سابق لبنانی توضیح بخواهد.
واکنش روزنامه های لبنانی به تحریم دو وزیر پیشین لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / فرانسه / تحریم / واشنگتن / لبنان / کوزوو / ایالات متحده آمریکا / صربستان / میشل عون
واکنش روزنامه های لبنانی به تحریم دو وزیر پیشین لبنان
تهران - ایرنا - آمریکا دیروز(سه شنبه) دو وزیر پیشین لبنانی به نام های "یوسف فنیانوس" و "علی حسن الخلیل" را با ادعای اتهام به فساد و حمایت مالی از جنبش حزب‌الله مورد تحریم قرار داد، اقدامی که با واکنش های مختلفی در روزنامه های امروز لبنان روبه رو شد.
اظهارات مصطفی ادیب بعد از دیدار با میشل عون
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اظهارات مصطفی ادیب بعد از دیدار با میشل عون
نخست وزیر مکلف لبنان در دیدار با میشل عون در کاخ بعبدا به بررسی آخرین تحولات مربوط به تشکیل دولت پرداخت.
پافشاری میشل عون بر وزارتخانه‌های کشور و دارایی برای مبادله با وزارت انرژی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / میشل عون / تشکیل دولت لبنان
پافشاری میشل عون بر وزارتخانه‌های کشور و دارایی برای مبادله با وزارت انرژی
برخی منابع سیاسی لبنان ادعا کردند، رئیس جمهوری این کشور مسؤولیت تاخیر…
جوزپه کونته: ایتالیا به حاکمیت لبنان احترام می گذارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ایتالیا / لبنان / میشل عون / جوزپه کنته / انفجار بیروت
جوزپه کونته: ایتالیا به حاکمیت لبنان احترام می گذارد
نخست وزیر ایتالیا در دیدار با رئیس جمهور لبنان در بیروت اعلام کرد که کشورش به حاکمیت لبنان احترام می گذارد.
لبنان|نخست‌وزیر ایتالیا با میشل عون دیدار کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ایتالیا / لبنان / میشل عون
لبنان|نخست‌وزیر ایتالیا با میشل عون دیدار کرد
منابع لبنانی از دیدار نخست‌وزیر ایتالیا با میشل عون در کاخ بعبدا خبر دادند.
تشکر میشل عون از کشورهای کمک کننده به لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / میشل عون / لبنان / انفجار بیروت
تشکر میشل عون از کشورهای کمک کننده به لبنان
رئیس جمهور لبنان از همه کشورهای کمک کننده به این کشور پس از انفجار بندر بیروت تشکر کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •