سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
نشست جی 20
۵ روز قبل
حمایت قاطع چین از ایران مقابل آمریکا
ایرنا- «سی جی تی ان» تلویزیون انگلیسی زبان چین در گزارشی ضمن پرداختن به نشست شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل در مورد پرونده هسته ای ایران گفت که چین در این نشست ضمن اعلام مخالفت با فشارهای آمریکا بر ایران، خواستار توقف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران شد.
۵ روز قبل / کنترل تسلیحاتی / شورای امنیت سازمان ملل / پکن / نشست شورای امنیت و قطعنامه ۲۲۳۱
تلویزیون چین: پکن خواستار توقف تحریم های یکجانبه ایران است
پکن- ایرنا- «سی جی تی ان» تلویزیون انگلیسی زبان چین در گزارشی ضمن پرداختن به نشست شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل در مورد پرونده هسته ای ایران گفت که چین در این نشست ضمن اعلام مخالفت با فشارهای آمریکا بر ایران، خواستار توقف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اصفهان –بهمن راعی : معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست با استاندار و شهردار اصفهان در خصوص روند پیشرفت پروژه های عمرانی شهر اصفهان و کمک های دولت برای تداوم و تکمیل این طرح ها سخن …
حمید پورمحمدی در جریان سفر خود به اصفهان و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اصفهان که پس از بازدید از پروژه های عمرانی اصفهان برگزار شد،اظهار کرد:پس از جلسات مکرر هفتگی با شهردار اصفهان و پیگیری موضوعات شهرداری اصفهان با پیشنهاد و همت شهردار اصفهان ۷۰۰ دستگاه اتوبوس که به طور کامل فرسوده شده بود قرار شد به صورت مشارکتی، اورهال و بازآماده شده و در اختیار اصفهان قرار گیرد.وی به بازدید خود از طرح های حمل و نقل در اصفهان اشاره کرد و گفت: از طرحهای حمل و نقل اصفهان، رینگهای اطراف آن مثل پروژه شهید سردار سلیمانی، بازدید به عمل آمد که نشان می‌داد به یاری خدا اصفهان در حوزه پروژه های عمرانی، پیشتاز و شاداب در حال فعالیت و تکاپو است و از یک سو در روی زمین برای مواصلات جادهای و از سوی دیگر در زیر زمین برای …
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اصفهان با سرعت بسیار طرح‌های عمرانی را پیش می‌برد
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست با استاندار و شهردار اصفهان در خصوص روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر اصفهان و کمک‌های دولت برای تداوم و تکمیل این طرح‌ها سخن گفت.به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، حمید پورمحمدی در جریان سفر خود به اصفهان و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اصفهان که پس از بازدید از پروژه‌های عمرانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: پس از جلسات مکرر هفتگی با شهردار اصفهان و پیگیری موضوعات شهرداری اصفهان با پیشنهاد و همت شهردار اصفهان ۷۰۰ دستگاه اتوبوس که به‌طور کامل فرسوده شده بود قرار شد به صورت مشارکتی، اورهال و بازآماده شده در اختیار اصفهان قرار گیرد.  وی به بازدید خود از طرح‌های حمل‌ونقل در اصفهان اشاره …
ترامپ: مشارکت روسیه در نشست گروه ۷ منطقی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
ترامپ: مشارکت روسیه در نشست گروه ۷ منطقی است
رئیس جمهور ایالات متحده مشارکت روسیه در جی ۷ را منطقی دانست.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
استقبال پوتین از پیشنهاد دعوت ترامپ به اجلاس جی ۷
کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه لازم است پیش از پاسخ به پیشنهاد رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر دعوت این کشور به اجلاس هفت کشور صنعتی، درباره جزئیات این نشست بیشتر بداند. در عین حال رئیس‌جمهوری روسیه از گفت‌وگو درباره این موضوع استقبال می‌کند.به گزارش رویترز، ترامپ روز شنبه اعلام کرد که اجلاس جی۷ را که قرار بود ماه آینده برگزار شود، تا سپتامبر یا دیرتر به تعویق می‌اندازد و لیست دعوت‌شدگان را نیز توسعه خواهد داد و کشورهای استرالیا، روسیه، کره‌جنوبی و هند را در این لیست وارد خواهد کرد. دمیتری پسکوف، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این رابطه اظهار کرد که واضح نیست که این پیشنهاد ترامپ رسمی بوده باشد. از سوی دیگر مسکو نیاز است پیش از پاسخ به دعوت، درباره اجلاس جی‌۷ بیشتر بداند و از مواردی همچون دستورکار اجلاس …
ترامپ به سراغ کشورهای درجه ۲ رفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / دونالد ترامپ / جی هفت / ایالات متحده آمریکا / استرالیا
ترامپ به سراغ کشورهای درجه ۲ رفت
رئیس جمهور آمریکا که در پی مخالفت صدراعظم آلمان بری شرکت در اجلاس جی هفت، برگزاری این نشست را به تعویق انداخته در پی آن است تا با دعوت از کشورهای درجه ۲ به نوعی این شکست را جبران کند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
لغو نشست کمپ دیوید
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده نشست سران گروه جی ۷ را به اواخر ژوئن و به احتمال زیاد تا ماه سپتامبر به تعویق انداخت و نسبت به پیوستن روسیه، کره‌جنوبی، استرالیا و هند نیز به این اجلاس ابراز علاقه و امیدواری کرد. ترامپ درباره تصمیم خود برای به تعویق انداختن این اجلاس این‌گونه توضیح داد: «نشست پیش ‌روی سران گروه جی ۷ را به این دلیل به تعویق می‌اندازم که فکر نمی‌کنم این گروه به درستی نمایانگر اتفاقاتی باشد که در جهان درحال رخ دادن است.
اجلاس «جی۷» به تعویق افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / اجلاس جی 7 / دونالد ترامپ / نشست جی۷
اجلاس «جی۷» به تعویق افتاد
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده نشست سران گروه جی ۷ را به اواخر ژوئن و به احتمال زیاد تا ماه سپتامبر به تعویق انداخت و نسبت به پیوستن روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند نیز به این اجلاس ابراز علاقه و امیدواری کرد.
مرکل به دعوت ترامپ دست رد زد/آلمان در جی۷ شرکت نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آلمان / ایالات متحده آمریکا / آنگلا مرکل / دونالد ترامپ
مرکل به دعوت ترامپ دست رد زد/آلمان در جی۷ شرکت نمی‌کند
دست رد مرکل به سینه ترامپ/ آلمان در نشست جی ۷ شرکت نمی‌کند صدراعظم آلمان با توجه به شیوع کرونا، دعوت ترامپ برای سفر به واشنگتن و مشارکت حضوری در نشست جی۷ را رد کرد.
مرکل دعوت ترامپ برای نشست جی هفت را رد کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
مرکل دعوت ترامپ برای نشست جی هفت را رد کرد
سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که "آنگلا مرکل" صدراعظم این کشور روز جمعه دعوت "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا را برای شرکت در نشست جی هفت که قرار است اواخر ماه ژوئن (خرداد/ تیر) در واشنگتن برگزار شود، نپذیرفت.
آمریکا مانع از انتشار بیانیه نهایی «جی ۲۰» شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / نشست جی 20 / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / شیوع کرونا
آمریکا مانع از انتشار بیانیه نهایی «جی ۲۰» شد
رئیس جمهوری آمریکا با ممانعت از انتشار بیانیه نهایی نشست وزرای بهداشت «جی ۲۰»، دلیل این اقدام خود را حمایت آشکار این بیانیه از نقش سازمان بهداشت جهانی در مقابله با کرونا عنوان کرد.
جی ۲۰: کرونا ضعف جهانی نظام درمانی را به رخ کشید
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / نشست جی 20 / ویروس کرونا / شبکه بهداشت و درمان
جی ۲۰: کرونا ضعف جهانی نظام درمانی را به رخ کشید
وزرای بهداشت کشورهای عضو جی ۲۰ در جریان نشستی مجازی بر ضرورت ارزیابی کاستی‌های نظام‌های درمانی و هماهنگی در مواجهه با کووید ۱۹، تاکید کردند.
اجلاس وزرای انرژی G۲۰ بدون نتیجه پایان یافت/ وضعیت نامشخص توافق کاهش تولید نفت
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / قیمت نفت / غیر اوپک / نشست جی 20 / اوپک
اجلاس وزرای انرژی G۲۰ بدون نتیجه پایان یافت/ وضعیت نامشخص توافق کاهش تولید نفت
اجلاس وزیران انرژی جی‌۲۰ بدون نتیجه‌ای مشخص به پایان رسید و به این ترتیب، سرانجام توافق تاریخی کاهش تولید نفت اوپک پلاس نامعلوم باقی ماند.
مکزیک توافق کاهش تولید اوپک را با تردید روبرو کرده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / اوپک / اوپک پلاس / نشست جی 20
مکزیک توافق کاهش تولید اوپک را با تردید روبرو کرده است
به نظر می‌رسد اوپک و متحدان آن نتوانسته‌اند به توافقی جامع در مورد کاهش تولید نفت دست پیدا کنند چراکه مکزیک کاهش تولید اعلام شده را قبول نکرده است.
بزرگترین توافق نفتی جهان برای نجات بازار کافی نیست
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک / نشست اوپک و غیر اوپک / قیمت نفت / آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)
بزرگترین توافق نفتی جهان برای نجات بازار کافی نیست
کشورهای گروه جی ۲۰ قرار است وزیران نفت خود را به نشست اضطراری روز جمعه بفرستند که نشان می‌دهد احتمال این وجود دارد که اوپک و روسیه سایر کشورهای تولیدکننده نفت را به مشارکت در کاهش تولید جهانی وادار کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / اجلاس جی 20 / پوتین / تحریم امریکا / لغو تحریم ها
درخواست پوتین از رهبران جی ۲۰ درباره تحریم‌ها
به گزارش  خبرآنلاین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه روز پنجشنبه مورخ ۷/۱/۱۳۹۹ در جریان نشست سران «گروه ۲۰» که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پیشنهاد لغو محدودیت‌های اقتصادی در دوران مبارزه با ویروس کرونا در سراسر جهان و امکان دسترسی تمامی کشور‌های درگیر به مواد غذایی، اقلام دارویی و تجهیزات لازم جهت ریشه کن کردن این ویروس شد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / اجلاس گروه 20 / سران جی 20 / مقابله با کرونا ویروس
تصمیمات مهم سران «جی ۲۰» برای مقابله با کرونا
به گزارش مهر به نقل از النشره، سران جی ۲۰ در جریان نشست فوق العاده مجازی بعد از ظهر روز پنجشنبه ۲۶ مارس ۲۰۲۰ با هدف بررسی تلاشها برای مقابله با شیوع کرونا بر ضرورت تشکیل جبهه متحدی علیه کرونا تاکید کردند.
پوتین خواستار ایجاد کریدورهای سبز بدور از تحریم و جنگ اقتصادی میان کشورها شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / مسکو / ویروس کرونا / ولادیمیر پوتین / هراس جهانی از ویروس کرونا
پوتین خواستار ایجاد کریدورهای سبز بدور از تحریم و جنگ اقتصادی میان کشورها شد
مسکو - ایرنا - رئیس جمهور روسیه در نشست گروه ۲۰ کشور صنعتی دنیا موسوم به جی ۲۰ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر لزوم برداشته شدن تحریم ها و متوقف شدن جنگ اقتصادی میان کشورها در راستای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان شد.
درخواست شاه سعودی از جهان در نشست جی 20
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سلمان‌ بن‌ عبدالعزیز - آل سعود / عربستان / گروه20
درخواست شاه سعودی از جهان در نشست جی 20
ایرنا نوشت: پادشاه عربستان در نشست آنلاین گروه ۲۰ از سران کشورهای عضو این گروه خواست برای مقابله با کووید۱۹ همکاری و سرمایه‌گذاری و به کشورهای در حال توسعه کمک کنند.
محور سخنان ملک سلمان در نشست جی ۲۰
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / ملک سلمان / عربستان سعودی / نشست جی 20
محور سخنان ملک سلمان در نشست جی ۲۰
ملک سلمان در سخنانی در شروع نشست جی ۲۰ از ضرورت مقابله با کرونا حرف زد.
شاه سعودی در نشست جی 20 آنلاین شرکت می کند
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / سلمان‌ بن‌ عبدالعزیز - آل سعود / عربستان / ویروس کرونا
شاه سعودی در نشست جی 20 آنلاین شرکت می کند
ایسنا نوشت: طبق بیانیه ریاست عربستان بر گروه ۲۰، ملک سلمان فردا (پنج‌شنبه) ریاست نشست مجازی فوق‌العاده رهبران گروه ۲۰ را برعهده خواهد داشت.
عربستان نشست جی ۲۰ را ویدیو کنفرانسی برگزار می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / ویروس کرونا / ملک سلمان / عربستان‌ سعودی / هراس جهانی از ویروس کرونا
عربستان نشست جی ۲۰ را ویدیو کنفرانسی برگزار می‌کند
تهران-ایرنا- عربستان سعودی بامداد چهارشنبه اعلام کرد که این کشور از طریق ویدیو کنفرانس میزبان نشست رهبران گروه ۲۰ خواهد بود.
رایزنی‌های ریاض برای برگزاری نشست فوق‌العاده جی ۲۰
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / نشست جی 20 / عربستان سعودی / ویروس کرونا
رایزنی‌های ریاض برای برگزاری نشست فوق‌العاده جی ۲۰
مقامات سعودی رایزنی‌هایی را برای برگزاری یک نشست فوق العاده با حضور کشورهای عضو گروه جی ۲۰ به صورت مجازی انجام می دهند.
برگزاری نشست جی ۷ با موضوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / ژاپن / شینزو آبه / ویروس کرونا / جی هفت
برگزاری نشست جی ۷ با موضوع کرونا
نخست‌وزیر ژاپن از برگزاری کنفرانس ویدئویی سران جی ۷ برای بررسی راهکارهای مقابله با کرونا طی روز جاری خبر داد.
اعلام پادشاهی «محمد بن سلمان» پیش از برگزاری نشست جی ۲۰/وافق گانتز و لیبرمن برای تشکیل کابینه دولت اسرائیل/ شرط طالبان برای کنار گذاشتن جنگ با حکومت افغانستان/ دیدار شمخانی با سران گروه‌های سیاسی عراق در بغداد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
اعلام پادشاهی «محمد بن سلمان» پیش از برگزاری نشست جی ۲۰/وافق گانتز و لیبرمن برای تشکیل کابینه دولت اسرائیل/ شرط طالبان برای کنار گذاشتن جنگ با حکومت افغانستان/ دیدار شمخانی با سران گروه‌های سیاسی عراق …
توافق گانتز و لیبرمن برای تشکیل کابینه دولت اسرائیل، شرط طالبان برای کنار گذاشتن جنگ با حکومت افغانستان، دیدار شمخانی با سران گروه‌های سیاسی عراق در بغداد و تمایل ۵۰ شرکت برای صادرات دارو به ایران از طریق کانال سوئیس از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اعلام پادشاهی «محمد بن سلمان» پیش از برگزاری نشست جی ۲۰ نیز اشاره کرد.
اعلام پادشاهی «محمد بن سلمان» پیش از برگزاری نشست جی ۲۰
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / عربستان سعودی / ملک سلمان / نشست جی 20
اعلام پادشاهی «محمد بن سلمان» پیش از برگزاری نشست جی ۲۰
منابع آگاه با اشاره به برنامه ولیعهد عربستان برای اعلام پادشاهی خود پیش از برگزاری نشست جی ۲۰ در ریاض، اعلام کردند که وی قصد دارد در زمان حیات پدرش، ملک سلمان، بر مسند پادشاهی تکیه زند.
میدل ایست آی از پادشاهی ولیعهد قبل از نشست جی 20 خبر داد
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / عربستان / محمد بن سلمان / گروه20
میدل ایست آی از پادشاهی ولیعهد قبل از نشست جی 20 خبر داد
فارس نوشت: یک پایگاه خبری گزارش داد که ولی‌عهد سعودی قصد دارد پیش از نشست سران گروه ۲۰ در آبان ماه سال آینده در ریاض پادشاهی خود را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
ماجرای کرونا تا چه حد بحرانی می‌شود؟
هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، سوالات زیادی وجود دارد که ما  پاسخی برای آنها نداریم و هراسی جمعی در جریان است که «اگر شرایط تغییر نکند، ممکن است بسیاری از ما بمیریم». این همان چیزی است که دونالد جی مک نیل جونیور، خبرنگار علمی و بهداشتی روزنامه «تایمز» صبح روز پنجشنبه در گفت‌وگو با «نیویورک‌تایمز» در مورد شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان گفت. جونیور در این خصوص گفت: «آخرین باری که در مورد پاتوژن جدید (کرونا) نوشتم، زمانی بود که به ‌طور رسمی با عنوان 2019-nCoV شناخته می‌شد و باعث کشته‌شدن 106 نفر در چین شده بود. در آن زمان این سوال که آیا ما در وضع اضطراری جهانی بهداشت قرار داریم یا خیر مطرح بود. اکنون، کمتر …
سالانه ۵سانتی‌متر فرونشست در دریاچه ارومیه اتفاق می‌افتد
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
سالانه ۵سانتی‌متر فرونشست در دریاچه ارومیه اتفاق می‌افتد
مدیر کل ژئودوزی سازمان نقشه‌برداری گفت: قسمت‌هایی از دریاچه ارومیه فرونشست اتفاق افتاده است و با توجه به آمارهای دستگاه جی پی اس سالانه ۵ تا ۶ سانتی متر نشست در دریاچه ارومیه اتفاق می‌افتد.
توماس توخل:/ امباپه به خاطر دعوا با من از پی اس جی نمی رود
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / پاری سن ژرمن / کیلیان امباپه / توماس توخل (سرمربی)
توماس توخل:/ امباپه به خاطر دعوا با من از پی اس جی نمی رود
توماس توخل در نشست خبری امروز خود در مورد تنش و درگیری خود با کیلیان امباپه صحبت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
بازگشت دسته‌جمعی سفیران کره شمالی به پیونگ‌یانگ
خبر بازگشت سفیران کره شمالی در چین و سازمان ملل به کشورشان در حالی روز گذشته (شنبه) مخابره شد که گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال بازبینی استراتژی مذاکره اتمی پیونگ یانگ با ایالات متحده شدت گرفته است. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، جی جائه ریونگ، سفیر پیونگ یانگ در چین و کیم سونگ، سفیر کره شمالی در سازمان ملل، پکن را امروز به مقصد پایتخت کره شمالی ترک گفتند. همچنین سفرای کره شمالی در آنگولا و سنگاپور در فرودگاه بین‌المللی پکن دیده شدند که نشان از نشست احتمالی هیئت‌های دیپلماتیک خارجی در پیونگ یانگ است. حدود ۱۰ دیپلمات دیگر کره شمالی نیز در کنار این سفرا در این پرواز حضور داشتند. هدف اصلی از سفر این افراد هنوز مشخص نیست اما این احتمال وجود دارد که کره شمالی می‌خواهد استراتژی مذاکره …
تحریم عربستان برای میزبانی جلسات جامعه مدنی گروه ۲۰
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / عربستان سعودی / نشست جی 20 / جمال خاشقجی
تحریم عربستان برای میزبانی جلسات جامعه مدنی گروه ۲۰
سازمان های برجسته بین المللی حقوق بشر اعلام کردند جلسات جامعه مدنی جهانی را که امسال قرار است در چارچوب اجلاس گروه ۲۰ به میزبانی عربستان سعودی برگزار شود، تحریم می کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اختلافات خانوادگی / دادگاه
چرا زن جوان برای ماشین شوهرش دستگاه شنود و جی پی اس گذاشت
خراسان نوشت:سال 93 آرمین 26 ساله که به تازگی درسش تمام شده بود و در یک شرکت کار می کرد تصمیم به ازدواج گرفت و خانواده اش نیز وقتی دیدند پسرشان قصد ازدواج دارد به چند مراسم خواستگاری رفتند تا این که در پنجمین خواستگاری دختر جوان به دل خانواده آرمین نشست و قرار شد در مراسم بعدی پسر خانواده نیز حضور داشته باشد.
سناریوی ریاض برای بستن پرونده یک جنایت/ از نشست جی ۲۰ تا انتخابات آمریکا!
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / محمد بن سلمان / جمال خاشقجی / عربستان سعودی
سناریوی ریاض برای بستن پرونده یک جنایت/ از نشست جی ۲۰ تا انتخابات آمریکا!
صدور احکام «توهین آمیز» و «گستاخانه» از سوی سیستم قضایی عربستان در قبال متهمان غیر اصلی پرونده ترور خاشقجی و تبرئه مهره های اصلی توجه تحلیل گران را به دلایل صدور این احکام معطوف کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / بازی / دستمزد / فوت / فوتبال / ام‌باپه
ستاره پاری سن ژرمن منتظر تماس از مادرید؛ نه بزرگ امباپه به تمدید قرارداد
ایلنا: اخیرا زیدان در نشست خبری قبل از بازی رئال و پی اس جی از علاقه شدید خود به امباپه صحبت کرد و پیش از آن نیز گفته بود که رویای امباپه بازی برای رئال است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
بالا گرفتن انتقادها در آلمان به ریاست عربستان سعودی بر تشکل «جی 20»
اپوزیسیون آلمان انتقاد شدیدی به ریاست عربستان سعودی بر تشکل جی 20 و برگزاری نشست آینده این تشکل در ریاض وارد کرده و خواستار موضع شفاف دولت آلمان در برابر این رژیم دیکتاتور شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / دوگانه سوز کردن خودرو / بنزین / گاز سوز / خودرو گاز سوز / سهمیه بنزین
هزینه دوگانه سوز کردن خودرو چقدر است؟
محمد رضایی، دستیار مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، در این نشست با بیان اینکه اگر مصرف سوخت حمل و نقل عمومی در زمینه بار و مسافر به جای بنزین به سمت سی ان جی برود، ‌سهمیه‌بندی بنزین تورم عمومی ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از تاکسی‌های تهران گازسوز هستند اما شمار وانت‌بارها کمتر از این میزان است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / عبدالفتاح السیسی / مصر / آلمان / اتحادیه اروپا / نشست جی 20 / آنگلا مرکل
رئیس جمهور مصر وارد آلمان شد
رئیس جمهور مصر برای شرکت در نشست «جی ۲۰ و آفریقا» وارد آلمان شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
ارزآوری ۴۰۰ میلیون دلاری صادرات قیر در سال گذشته
مجید اعظمی، مدیرعامل شرکت پالایش نفت جی دیروز (شنبه) در نشستی خبری با اشاره به اتهاماتی مانند خام‏فروشی، رانت، قاچاق و... علیه نفت جی گفت: شرکت جی بزرگ‌ترین صادرکننده قیر ایران و خاورمیانه است و جزو ۱۰ برند اول قیر جهان به شمار می‌رود. به گزارش «ابتکار»، سال گذشته اتهامی مبنی بر عرضه خارج از شبکه در این شرکت مطرح شد که تعزیرات این شرکت را تبرئه کرده است و کلیه رای دادگاه تجدیدنظر تعزیرات نیز همان حکم اول مبنی بر برائت است. با توجه به این‌که زحمات زیادی کشیده شده تا این شرکت به این مرحله برسد، روا نیست که با گفتن شایعاتی از جایگاه آن کاسته شود.مدیرعامل شرکت پالایش نفت جی با اشاره به صحبت‌هایی که در مورد واحد اصفهان زده شد، ادامه داد: پالایشگاه اصفهان عملا سوخت‌رسانی به ۱۶ استان همجوار را انجام …
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / امانوئل بن / فرانسه / مذاکره ایران و امریکا / محمد جواد ظریف / امانوئل ماکرون / اروپا / جان بولتون / برجام / صادرات نفت / دونالد ترامپ
با اخراج بولتون، مشاور مکرون برای نجات برجام وارد کارزار شده است| او کیست؟
"این او بود که برای دیدار غافلگیرانه "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در جربان برگزاری نشست جی - ۷ برنامه‌ریزی کرده بود. با این حال، مقام‌های امریکایی...
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / جان بولتون / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ
بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد
اگرچه ترامپ از فشار حداکثری حمایت کرده اما اخیرا به سمت دیپلماسی روی آورده و همواره به لزوم گفت وگو با ایران پرداخته است. به گفته برخی مقامات ارشد آمریکا، بولتون از اسرائیلی ها شنیده که ظریف به نشست جی ۷ دعوت شده و ترامپ او را در جریان نگذاشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / جی هفت / روسیه / ایران / دونالد ترامپ
احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا وجود دارد
روسیه و ایران علی رغم عدم دعوت از آنها به عنوان شرکت کننده رسمی در نشست جی هفت ۲۰۱۹، محور توجه این نشست بودند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / دیدار ظریف و کرون / اجلاس جی 7 / اجلاس بیاریتز / خروج آمریکا از برجام / دیدار روحانی با ترامپ
ایران بزرگترین برنده و عربستان و اسرائیل بزرگترین بازندگان نشست بیاریتز
یک روزنامه عربی فرامنطقه‌ای با اشاره به سفر محمد جواد ظریف به فرانسه و دیدار با مکرون در حاشیه نشست جی 7 نوشت که ایران بزرگ ترین برنده این نشست و عربستان و رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین بازندگان آن هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / اجلاس جی 7 / اجلاس گروه هفت
نشست «جی هفت» نتوانست به اهداف خود برسد/ سایه شخصیت ترامپ بر نشست
در نشست جی هفت امسال، هیچ ابلاغیه یا برنامه مشترکی پذیرفته نشد اما هیچ کس هم حاضر نبود بگوید این مجمع چند ملیتی هیچ ارزشی ندارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / جی هفت / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / ایران / برجام / بیاریتز فرانسه
عدم همراهی سران جی هفت با ترامپ/آشفتگی ترامپ در نشست فرانسه
در نشست جی هفت ۲۰۱۹ سران کشورهای صنعتی از توافق با ترامپ در مورد تجارت، آب و هوا و حتی اینکه آیا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دوست یا دشمن است، چشم پوشی کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
نتایج اجلاس جی 7 در یک نگاه
تجربه منفی نشست پیشین جی-7 از سطح انتظارات نشست کنونی کاسته بود. با این حال، نشست بیاتریز دستاوردهایی نیز داشته است؛ از جمله تلاش برای کاستن تنش بین ایران و آمریکا.قدرت‌های اقتصادی جهان در نشست خود در شهر ساحلی بیاتریز فرانسه پیرامون مسائل مختلفی بحث و گفت‌وگو کردند. از آن جمله می‌توان به چالش‌های بزرگ امنیتی و همچنین اقتصادی اشاره کرد.به گزارش دویچه وله، یافتن راه حلی برای کاستن از تنش پدید آمده بین ایران و آمریکا تبدیل به یکی از موضوعات محوری این نشست شده بود. افزون بر آن، جنگ تجاری با چین و اختلاف نظر بر سر بازرگانی خارجی با کشورهای اروپایی نیز از دیگر مسائل مطرح در همایش کشورهای عضو گروه هفت به شمار می‌آمدند. طبق بررسی سایت تاگس‌شاو وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان مهم‌ترین محورهای نشست سران …
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
نشست گروه ۷ برای آمریکا خیلی موفقیت‌آمیز بود
رئیس‌جمهور آمریکا نشست جی ۷ را موفقت‌آمیز ارزیابی کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
بزرگترین دستاورد نشست جی ۷ کاهش احتمال درگیری نظامی با ایران بود
ایلنا: رییس شورای روابط خارجی آمریکا بزرگترین دستاورد جی ۷ را کاهش احتمال درگیری نظامی با ایران دانست.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / ریچارد هاس / ایالات متحده آمریکا / جی هفت / ایران / چین
تغییر موضع ترامپ در قبال چین و ایران مهمترین دستاورد جی۷ بود
رئیس شورای روابط خارجی آمریکا با انتشار پیامی اقدام به تشریح دستاوردهای نشست ۲۰۱۹ جی ۷ کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / فرانسه / روسیه / جی هفت / اوکراین / امانوئل ماکرون
ماکرون: جی ۷ درباره بازگشت روسیه به اجماع‌نظر نرسید
رئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید سران جی ۷ درباره دعوت از روسیه برای شرکت در نشست سال آتی به تفاهم نرسیدند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / حشمت الله فلاحت پیشه / فرانسه
فلاحت پیشه: مذاکرات وزیر خارجه در حاشیه گروه جی 7 شکستی برای دیپلماسی آمریکاست
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور ظریف در حاشیه نشست گروه هفت را موفقیتی برای دیپلماسی جمهوری اسلامی و شکستی برای دیپلماسی آمریکا دانست و گفت که این حضور فراتر از برجام بوده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
«ابتکار» از سایه پررنگ ایران در چهل و پنجمین نشست سران هفت کشور صنعتی گزارش می‌دهد
ماموریت ماکرون برای نجات برجاممحمدرضا ستارییکی از مهم‌ترین محورهای سومین و آخرین روز نشست سران هفت کشور صنعتی در فرانسه با تمامی چالش‌های آن، بار دیگر معطوف به ایران بود؛ امری که حضور غیرمنتظره ظریف در شامگاه یکشنبه در شهر بیاتریز علاوه بر شگفتی محافل خبری، روز آخر این اجلاس را به میزان زیادی تحت‌الشعاع خود قرار داد.در همین راستا و در حالی که جزئیاتی از دیدارهای روز یکشنبه ظریف با مقامات فرانسوی در محل اجلاس سران جی هفت منتشر شده است، برخی از مقامات فعلی و سابق آمریکا، حضور ظریف در این اجلاس را نشانه بی‌احترامی میزبان به رئیس‌جمهوری آمریکا تعبیر کرده‌اند. هر‌چند که ترامپ روز گذشته اعلام کرد که امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه برای دعوت از ظریف با وی گفت‌و‌گو کرده و این سفر به هیچ وجه بی‌احترامی …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
توجیه ماکرون برای عدم شرکت ترامپ در نشست تغییرات اقلیمی
شفقنا- رئیس‌جمهوری فرانسه سعی کرد عدم شرکت ترامپ در نشست تغییرات اقلیمی در حاشیه جی ۷ را توجیه کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه در تلاش برای توجیه غیبت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جلسه‌ ای با موضوع تغییرات اقلیمی در نشست گروه ۷ در کشورش گفت که او مشغله داشته؛ چرا […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ترامپ از سفر قریب الوقوع خود به آلمان خبر داد
رئیس جمهور آمریکا در دیدار با صدر اعظم آلمان در حاشیه نشست جی 7 از سفر قریب الوقوع خود به آلمان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ماکرون: امیدوارم هفته‌های آینده دیداری بین ترامپ و روحانی حاصل شود/ترامپ: خبرهای خوبی در راه است
رئیس جمهور فرانسه در جریان نشست خبری خود با همتای آمریکایی اش در نشست جی هفت گفت: امیدوارم طی هفته های آینده به توافقی با ایران برسیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حضور وزیر خارجه در جی ۷ یک موفقیت برای دیپلماسی کشور است/باید گام سوم با گام‌های اول و دوم متفاوت باشد
روز گذشته، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه، محل برگزاری نشست رهبران جی ۷ سفر کرد. بنا به گفته عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، این سفر به دعوت لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه صورت گرفته و ظریف برای ادامه رایزنی‌ها درخصوص ابتکارات اخیر میان رؤسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ترامپ: در مورد موضوع ایران در نشست جی ۷ پیشرفت زیادی داشتیم
شفقنا- دونالد ترامپ در کنفرانس خبری گروه هفت، این نشست را خوب و موفق ارزیابی کرد و گفت که اعضای این گروه در این نشست به یک نتیجه کلی درباره ایران رسیده‌اند. دونالد ترامپ در کنفرانس خبری نشست...
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اعلام هدف سفر غیر منتظره وزیر خارجه ایران به فرانسه
وزیر امورخارجه ایران در یک سفر غیر منتظره راهی شهر بیارتیز فرانسه، محل برگزاری نشست سران جی 7 شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
واشنگتن تایمز: حضور ظریف در فرانسه ، نشان‌دهنده اختلاف میان آمریکا و اروپا است
یک روزنامه‌ آمریکایی حضور وزیر امور خارجه ایران در فرانسه هم‌زمان با نشست جی ۷ را شکافی عمیق میان مواضع آمریکا و اروپا در برابر ایران تلقی کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
توضیحات ظریف درباره سفر به محل نشست جی ۷ در فرانسه
وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به چین توضیحاتی درباره سفر روز گذشته خود به محل نشست سران جی ۷ در فرانسه ارائه داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ترامپ: از سفر ظریف به محل نشست جی 7 مطلع بودم
رئیس جمهور آمریکا مدعی شده است که از سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه و محل برگزاری نشست گروه 7 مطلع بوده و با این سفر موافقت کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
روزنامه اتریشی: جی هفت هم به برگزیت کمکی نکرد
شفقنا- یک روزنامه اتریشی با اشاره به دیدارهای نخست وزیر انگلیس با مقامات شرکت کننده در نشست هفت نوشت:جانسون و شرکت کنندگان در نشست گروه هفت نتوانستند به راهکار جدیدی برای برگزیت دست پیدا کنند. روزنامه استاندارد در...
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / جی هفت / فرانسه / مذاکره
آغاز روز سوم نشست جی ۷
روز سوم نشست رهبران کشورهای عضو جی ۷ در فرانسه آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
نخست وزیر انگلیس: تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا خارج می شویم
شفقنا- نخست وزیر انگلیس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، تحت هر شرایطی خبر داد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در حاشیه نشست جی ۷ در بیاریتز فرانسه با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا دیدار...
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / امانوئل ماکرون / دونالد ترامپ / جی هفت / فرانسه / ایالات متحده آمریکا
ترامپ و ماکرون در کنفرانس خبری مشترک شرکت می‌کنند
روسای جمهور آمریکا و فرانسه امروز در پایان نشست جی ۷ در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت می کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / نیکی هیلی / ایران / محمد جواد ظریف / فرانسه / ایالات متحده آمریکا
دعوت ظریف به فرانسه توهین به ترامپ بود
نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل که از چهره های جنگ طلب این کشور محسوب می شود با انتشار پیامی، به اقدام فرانسه در دعوت از «محمد جواد ظریف» برای حضور در محل برگزاری نشست جی ۷ واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اجتماع مخالفان نشست گروه جی ۷ در بیاریتز فرانسه
همزمان با ورود رهبران کشورهای عضو گروه جی۷ به شهر ساحلی بیاریتز در فرانسه، هزاران نفر از مخالفان این نشست در این شهر تظاهرات کردند. فعالان ضدسرمایه‌داری، طرفداران حفظ محیط زیست و گروه‌های مختلف ضد جهانی‌سازی، از روز دوشنبه هفته گذشته آرام آرام در شهر بیاریتز جمع شده‌اند تا همزمان با نشست جی هفت، اعتراض‌ خود را نشان دهند. پلیس فرانسه تعداد معترضین را ۹ هزار نفر تخمین زده اما برگزارکنندگان این اعتراض‌ها می‌گویند که بیش از ۱۵ هزار نفر در این تجمعات حضور داشتند. شهر بیاریتز که میزبان نشست سال ۲۰۱۹ سران جی‌هفت است، یک مقصد توریستی محسوب می‌شود و به طور معمول در این فصل از سال، شلوغ است. معترضین پلاکاردهایی به دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی با مضامین مرتبط به آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون، تغییرات …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
واکنش کاخ سفید به حضور ظریف در نشست جی هفت/مخالفت ترامپ با تمدید معافیتهای نفتی ایران/حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در شمال نوار غزه/ حمله موشکی انصارالله یمن به نجران عربستان
مخالفت ترامپ با تمدید معافیتهای نفتی ایران، واکنش آلمان به حضور ظریف در نشست جی ۷، حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در شمال نوار غزه و حمله موشکی انصارالله یمن به نجران عربستان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش کاخ سفید به حضور ظریف در نشست جی هفت نیز اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حرکت عجیب جانسون در دیدار با رئیس جمهور فرانسه + ویدئو
نخست وزیر بریتانیا در حاشیه نشست جی 7، پس از خارج شدن از خودرو به اشتباه به سمت دیگری رفت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
میهمان ویژه G7
گروه ایران و جهانی - در حالی که اجلاس سران گروه جی هفت اکنون چند دوره‌ای است که با حضور دونالد ترامپ به محلی برای مناقشه میان هفت کشور صنعتی دنیا تبدیل شده است، روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که قرار بود به شرق آسیا سفر کند، به صورت از پیش اعلام نشده به شهر بیاریتز فرانسه به عنوان محل چهل و پنجمین اجلاس سران گروه جی هفت سفر کرد.این سفر از آنجا اهمیت دارد که کنفرانس سران هفت کشور صنعتی، در دو روز اول خود علاوه بر چالش‌هایی نظیر تغییرات آب و هوایی، موضوع بریگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، تجارت جهانی و نیز جنگ اقتصادی میان ایالات متحده، به محلی برای گفت‌وگوها درخصوص موضوع ایران و برجام تبدیل شده بود. در همین رابطه ظریف که جمعه گذشته در سفر خود به پاریس با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری …
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
حضور پیش‌بینی نشده ظریف در نشست جی ۷/ رایزنی لاریجانی با رئیسی برای آزادی نمایندگان/ شهادت ۲ نیروی حزب‌الله لبنان و ۱ ایرانی در پی حمله هوایی اسرائیل/ تغییر مسیر نفت‌کش ایرانی به سمت کانال سوئز
ایلنا: ارائه برنامه‌های اصلاحی احمدی‌نژاد به رهبری، حضور دو نماینده بازداشت شده در صحن علنی مجلس، جزئیات جلسه امروز فراکسیون مستقلین با حضور وزیر بهداشت، جزئیات نشست جی ۷ با محوریت ایران، رد دو فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس، رایزنی لاریجانی با رئیسی برای آزادی نمایندگان، واکنش آمریکا به تحریم اندیشکده صهیونیستی، رشد ۶.۴ درصدی تولید فولاد ایران، شهادت ۲ نیروی حزب‌الله لبنان و ۱ ایرانی در پی حمله هوایی اسرائیل، تغییر مسیر نفت‌کش ایرانی به سمت کانال سوئز، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
دیدار ظریف و لودریان ارتباطی به نشست جی ۷ نداشت/ باید از هر فرصتی برای حل تنش‌ها استفاده کرد
صدراعظم آلمان گفت: باید از هر فرصتی برای حل و فصل تنش‌ها بین ایالات متحده و ایران استفاده کرد
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / آلمان / فرانسه / ایران / آنگلا مرکل / جی هفت / محمد جواد ظریف
آلمان به حضور وزیرخارجه ایران در نشست جی ۷ واکنش نشان داد
صدراعظم آلمان در واکنش به حضور وزیرخارجه ایران در حاشیه اجلاس جی هفت، این موضوع را فرصتی ارزشمند برای کاهش تنش‌ها عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / حضور ظریف در نشست جی 7 / کاخ سفید و ظریف
نخستین واکنش کاخ سفید به حضور ظریف در نشست جی ۷
تنها ساعاتی پس از تائید سفر وزیر خارجه ایران به فرانسه در حاشیه اجلاس گروه هفت، کاخ سفید به این سفر واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
حصر ایران خواهد شکست
مشاور رئیس‌جمهوری با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به فرانسه و برگزاری مذاکراتی در حاشیه نشست جی ۷ گفت: حصر ایران خواهد شکست. آشنا تاکید کرد، وزیر امور خارجه مسئول اجرای سیاست خارجی بر اساس عزت است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •