یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
نفت و گاز
«پارسان» تنها خریدار بود
۱۵ ساعت قبل
«پارسان» تنها خریدار بود
گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹، تنها سهام چند شرکت بورسی بود و سهام هیچ شرکت بورسی را نفروخت.
۱۷ ساعت قبل
افزایش شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا
شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یافته است.
صعود بورس ادامه دارد
۱۹ ساعت قبل
صعود بورس ادامه دارد
صنایع پتروشیمی خلیج‎فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند. همچنین ایران‌خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی این بازار داشت.
۳۲ ساعت قبل
تعداد 200 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار روستاها و عشایر توزیع شد
دهمین مرحله رزمایش کمک های مومنانه در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اهدا و توزیع 200 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار روستاها و عشایر مجاور کارخانه ها و تاسیسات فرآورشی این شرکت برگزار شد . مرحله ی دهم از رزمایش کمک های مومنانه در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان طی 2 روز گذشته برگزار شد و طی آن 200 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار روستاها و عشایر حاشیه و مجاور واحد بهره برداری و نمک زدایی لب سفید در بخش شهیون دزفول و همچنین واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان مسجدسلیمان توزیع گردید . این بسته ها که شامل کیف - دفتر خط دار و نقاشی - بسته مداد رنگی - خط کش - تراش - مداد سیاه و مداد قرمز - خودکار و جا مدادی است به همت دفتر مدیریت و در راستای عمل به مسئولیت …
۳۲ ساعت قبل
چشم امید دکل‌های حفاری به واکسن کرونا
یک کارشناس حوزه انرژی تاکید کرد: با حضور بایدن که زمزمه‌های توافقات احتمالی او با ایران به گوش می‌رسد، از طرفی سیاست‌های بایدن در قبال عربستان و روسیه موجب شده تا اعضای اوپک‌پلاس از بابت تحت‌فشار قرار گرفتن این ائتلاف به دلیل بازگشت نفت ایران و ونزوئلا و یا خروج احتمالی روسیه اظهار نگرانی کنند.احمدی درباره تغییرات بازار نفت تحت تاثیر نتایج انتخابات امریکا و روی کار آمدن دموکرات‌ها گفت: هر چند جزییات برنامه‌های دموکرات‌ها به‌طور رسمی اعلام نشده اما آنچه که از قبل به عنوان محور برنامه‌های بایدن اعلام شده، اعتقاد دموکرات‌ها این است که تولید نفت و گاز شیل به محیط زیست آسیب می‌زند، به همین دلیل محدودیت‌هایی را اعمال می‌کنند و روند افزایش تولید نفت آمریکا را کند خواهند کرد. موضع دموکرات‌ها فعلاً توجه …
۳۲ ساعت قبل
در صدد هم افزایی، اشتغال زایی و توانمندسازی جوامع محلی هستیم
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، در آستانه برپایی نمایشگاه نوآوری وفناوری های پیشرفته ربع رشیدی، هم افزایی، اشتغال زایی و توانمندسازی جوامع محلی را از اولویت های خودکفایی این منطقه دانست. فیروز خدائی، با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در اواخر ماه سالجاری گفت: این منطقه به نمایندگی از شرکت انتقال گاز ایران با برپایی غرفه مجازی و با استفاده حداکثری از فضای اختصاص یافته، زمینه را فراهم خواهد نمود تا توانمندیها و دستاوردهای خودکفایی، نیازها و اولویت های پژوهشی خود را به پژوهشگران و تولیدکنندگان صنایع نفت و گاز بومی عرضه نمایند. مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران افزود: این نمایشگاه امسال برخلاف سالهای گذشته بدلیل شیوع ویروس کووید 19 و محدودیت های ایجاد شده بصورت مجازی …
۳۲ ساعت قبل
هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های سیل آسا در غرب و جنوب غرب کشور
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در پی هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های سیل آسا در غرب و جنوب غرب کشور ضمن آماده باش به همه مناطق عملیاتی این شرکت ،اعلام شرایط اضطراری نمود.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، سعید ناصری پوردر چهاردهمین جلسه کمیته شرایط اضطراری شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب که با حضور اعضای کمیته در سالن کنفرانس ستاد کرمانشاه برگزار شد ، بر شناسایی نقاط پر خطر و اقدامات لازم به منظور به حداقل رساندن آسیب های ناشی از سیل تاکید نمود.وی اظهار داشت: برای مقابله با سیل احتمالی بر اثر شدت بارندگی مواردی همچون پشتیبانی مواد غذایی لازم توسط پیمانکاران رستوران و آشپزخانه مناطق عملیاتی برای دو هفته کاری ، آماده باش مناطق عملیاتی ( …
ورشکستگی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا شتاب گرفت
۴۷ ساعت قبل / ورشکستگی شرکتهای نفت و گاز / کاهش تولید نفت آمریکا / قیمت نفت / کرونا در جهان
ورشکستگی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا شتاب گرفت
روند ورشکستگی در میان شرکتهای صنعت نفت شیل آمریکا با وجود حمایتهای دولتی که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمتها از آنها برخوردار شده اند، شتاب گرفته است.
بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری شرکت‌های روسیه در عراق
۲ روز قبل
بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری شرکت‌های روسیه در عراق
شرکت های روسیه در پروژه‌های نفت و گاز عراق میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کردند.
تاسیسات ذخیره‌سازی پارس جنوبی پایانه اصلی توزیع میعانات گازی است
۲ روز قبل
تاسیسات ذخیره‌سازی پارس جنوبی پایانه اصلی توزیع میعانات گازی است
مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: تاسیسات ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی مهم‌ترین پایانه توزیع میعانات گازی کشور برای تغذیه پالایشگاه‌های پایین‌دستی است.
ساخت ابزار سرب نشانه‌زن از سوی متخصصان ملی حفاری
۲ روز قبل
ساخت ابزار سرب نشانه‌زن از سوی متخصصان ملی حفاری
متخصصان اداره خدمات لوازم و ابزارآلات شرکت ملی حفاری ایران موفق به طراحی و ساخت ابزار سرب نشانه‌زن (IMPRESSION BLOCK) با قابلیت کاربست در عملیات مانده‌یابی چاه‌های نفت و گاز شدند.
آیا ایران پیام پایان عصر «پترو-دلار» را شنیده است؟
۲ روز قبل / دلار / نفت / اقتصاد / اقتصاد نفتی / صادرات نفت
آیا ایران پیام پایان عصر «پترو-دلار» را شنیده است؟
بار‌ها شنیده ایم که اقتصاد ایران چند دهه است که با سوخت نفت و گاز کار می‌کند و همچون خودرویی که در نبود سوخت حرکت نخواهد کرد، اقتصاد ما هم در نبود درآمد‌های نفتی (یا آنچه که به «پترو-دلار» معروف است) متوقف می‌شود. پیام پایان عصر «پترو-دلار» اکنون واضح‌تر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. اما آیا نظام حکمرانی در ایران این پیام را شنیده است؟
مخازن متمرکز ذخیره‌سازی پارس جنوبی به بهره برداری رسید
۲ روز قبل / پارس جنوبی / شرکت ملی نفت / شرکت نفت و گاز پارس
مخازن متمرکز ذخیره‌سازی پارس جنوبی به بهره برداری رسید
مخازن متمرکز ذخیره‌سازی پارس جنوبی به ارزش ۲۹.۲ میلیون یورو و ۲۲۰ میلیارد تومان با دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی رسید.
۳ روز قبل
اثر کسری درآمدهای نفتی بر گرانی کالاهای اساسی
گروه اقتصادی| گزارش عملکرد هفت ماهه بودجه تفاوت بیش از 12 هزار میلیارد تومانی میان منابع محقق شده و مصارف وصول شده را نشان می‌دهد. به گونه‌ای که حدود 290 هزار میلیارد تومان عملکرد منابع درآمدی در سال جاری بوده؛ در حالی که 302 هزار و 400 میلیارد تومان برای مصارف هفت ماهه به ثبت رسید.  افزایش مصارف در حالی است که چندی پیش وزیر اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه از افزایش صرفه‌جویی‌ها به دلیل دورکاری و تعطیلی‌های پی در پی خبر داده بودند. دژپسند هفته گذشته گفته بود که تا مهر سال جاری نسبت به سال گذشته صرفه‌جویی به اندازه 15 هزار میلیارد تومانی در برداشت از حساب منابع تنخواه ایجاد شده است. با وجود صرفه‌جویی در مصارف اما درآمدهای نفتی در هفت ماه نخست سال جاری …
کشف میلیاردها بشکه ذخایر نفتی جدید در امارات
۳ روز قبل
کشف میلیاردها بشکه ذخایر نفتی جدید در امارات
شرکت نفت و گاز ابوظبی (ادنوک) مجری طرح اکشتاف و بهره بردار این میدان نفتی جدید تعیین شده است
چرا شرکت‌های نفتی نباید از حضور بایدن در کاخ سفید نگران باشند؟
۳ روز قبل
چرا شرکت‌های نفتی نباید از حضور بایدن در کاخ سفید نگران باشند؟
شاید جو بایدن انتخاب اول مدیران ارشد شرکت‌های نفتی نباشد؛ اما بسیاری از کارشناسان معتقدند حضور او در کاخ سفید به معنای وقوع یک فاجعه برای صنعت نفت و گاز آمریکا نیست.
بخش نفت و گاز کانادا در اخراج کارکنان رکورد زد
۳ روز قبل
بخش نفت و گاز کانادا در اخراج کارکنان رکورد زد
سقوط قیمت نفت و کاهش تقاضا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا باعث شده 37 درصد از شرکت های نفت و گاز در کانادا به طور دائم نیروهای خود را اخراج کنند.
وضع پیشرفت بخش دریایی طرح گوره - جاسک تشریح شد
۴ روز قبل / بخش دریایی / خاک / سونامی / نفت و گاز / برنامه ریزی
وضع پیشرفت بخش دریایی طرح گوره - جاسک تشریح شد
ایلنا: مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس وضع پیشرفت بخش دریایی طرح ملی گوره - جاسک را تشریح کرد و گفت: بر اساس برنامه زمان‌بندی فشرده‌ای که پیش‌بینی و…
بارگیری اولین محموله صادرات نفت خام ایران از شرق تنگه هرمز در بهمن 99
۴ روز قبل / شرکت نفت و گاز پارس / شرکت ملی نفت / صادرات نفت ایران
بارگیری اولین محموله صادرات نفت خام ایران از شرق تنگه هرمز در بهمن 99
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس گفت: موقتاً یک گوی متوسط و موجود با ظرفیت بارگیری حدود 5 هزار مترمکعب در ساعت آماده و تست‌های لازم انجام شده است تا در بهمن‌ماه برای بخش زودهنگام بتوانیم آماده دریافت و بارگیری نفت و میعانات گازی باشیم.
رتبه هفتم مپنا در حوزه نفت و گاز جهان
۴ روز قبل
رتبه هفتم مپنا در حوزه نفت و گاز جهان
علی آبادی، مدیرعامل شرکت مپنا گفت: گروه مپنا در بین ۱۰ شرکت برتر پیمانکاری قراردادهای مهندسی، تأمین و احداث منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، در جایگاه هفتم قرار گرفت.
۵ روز قبل
نادرست ‌بودن تقسیم عادلانه قدرت و ثروت مانع توسعه
 نابرابری از نشانه‌های مهم توسعه‌نیافتگی است. کشورهای توسعه‌یافته ضمن اینکه از شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بالایی برخوردارند، توزیع درآمدها و امکانات نیز در جوامع نسبتا عادلانه است. تصمیمات غیر کارشناسی و عدم آشنایی به نیاز‌های اولویت‌دار و خواسته قاطبه مردم نگرانی در جامعه ایجاد می‌کند. تدوین طرح‌‌ها و برنامه‌ریزی بدون آشنایی به وضعیت مناطق و نیاز‌های عرفی و خواسته‌های مردم قابلیت اجرایی نخواهد داشت. طرح توسعه سواحل مکران بزرگ‌ترین برنامه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی کشور به دلیل فقدان پیوست اجتماعی و محیط زیستی سبب بی‌اعتمادی فعالان سیاسی، مذهبی و محیط زیستی شده است.  آنچه به نام تقسیم استان و با انگیزه اجرای …
برنامه‌ریزی ابوظبی برای 122 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز
۵ روز قبل / نفت / سرمایه‌گذاری / دلار / ابوظبی
برنامه‌ریزی ابوظبی برای 122 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز
ابوظبی قصد دارد، طی 5 سال آینده با هدف افزایش تولید 122 میلیارد دلار در بازارهای نفتی و گازی خود سرمایه‌گذاری کند.
راه‌اندازی باشگاه آموزشی مدیران صنایع نفت و گاز
۵ روز قبل
راه‌اندازی باشگاه آموزشی مدیران صنایع نفت و گاز
کیش- ایرنا- باشگاه آموزشی مدیران صنایع نفت و گاز با امضای تفاهم‌نامه پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران و شرکت نفت ستاره‌ خلیج فارس اجرایی می‌شود.
سرمایه گذاری ۱۲۲ میلیارد دلاری ابوظبی برای افزایش تولید نفت
۵ روز قبل / ادنوک / افزایش تولید نفت امارات / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک
سرمایه گذاری ۱۲۲ میلیارد دلاری ابوظبی برای افزایش تولید نفت
ابوظبی با وجود محدودیت عرضه فعلی اوپک، ۴۴۸ میلیارد درهم (۱۲۲ میلیارد دلار) به منظور افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز طبیعی در پنج سال آینده سرمایه گذاری خواهد کرد.
۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام اهدا شد
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / اهدا ونتیلاتور
۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام اهدا شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام توسط شرکت نفت و گاز غرب کشور اهدا شده است.
بررسی طرح کنترل قیمت‌ها در مجلس/ خداحافظی فرانسه با فرانک/ قیمت انواع لپ‌تاپ
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / درآمد / رئیس مجلس شورای اسلامی / فقر / مجلس شورای اسلامی / نفت و گاز
بررسی طرح کنترل قیمت‌ها در مجلس/ خداحافظی فرانسه با فرانک/ قیمت انواع لپ‌تاپ
​​​اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات سوم آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: خداحافظی فرانسه با فرانک/ قیمت انواع لپ‌تاپ
حفر ۸۲ حلقه چاه نفت و گاز در ۸ ماهه امسال
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / تولید نفت / قیمت نفت / شرکت ملی حفاری ایران / دکل حفاری
حفر ۸۲ حلقه چاه نفت و گاز در ۸ ماهه امسال
شرکت ملی حفاری ایران در هشت ماه امسال موفق به حفاری و تکمیل ۸۲ حلقه چاه نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی کشور شده است.
مطالعات ازدیاد برداشت در رگ سفید آغاز شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / پزشک / صنعت نفت / فناوری / نفت / نفت و گاز
مطالعات ازدیاد برداشت در رگ سفید آغاز شد
ایلنا: پژوهشگاه صنعت نفت فاز نخست مطالعه بهبود/ ازدیاد برداشت میدان رگ سفید را آغاز کرد.
افزایش صادرات نفت و گاز با ساخت شهرک انرژی در اهواز
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
افزایش صادرات نفت و گاز با ساخت شهرک انرژی در اهواز
اهواز-ایرنا- عضو هیات رییسه سازندگان تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: ساخت شهرک انرژی در اهواز می‌تواند بازار صادرات نفت و گاز و پتروشیمی از استان را افزایش دهد.
تمدید عملیات اکتشاف و حفاری در دریای مدیترانه
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تمدید عملیات اکتشاف و حفاری در دریای مدیترانه
ترکیه اعلام کرد عملیات اکتشاف و حفاری نفت و گاز در مناطق مورد منازعه با یونان در دریای مدیترانه را تا ۲۹ ماه نوامبر تمدید می‌کند.
ترکیه موی دماغ روسیه از شام تا قفقاز
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / ترکیه / روسیه / جنگ ارمنستان و آذربایجان / مناقشه قره باغ / ایران و مناقشه قره باغ / سوریه / روسیه و ترکیه / نوعثمانی گری
ترکیه موی دماغ روسیه از شام تا قفقاز
ترکیه تحت سیطره اردوغان به دنبال تشکیل کنفدراسیون ترکی از جمهوری های سابق اتحاد شوروی تحت عنوان «عثمانی جدید» است ولی مانعی که در برابرش وجود دارد، ادامه ارتباط نظامی و اقتصادی جمهوری های ترک نشین از جمله آذربایجان با مسکو است و کشورهای قزاقستان و تاجیکستان و قرقیزستان هم در کنار روسیه و ارمنستان عضو پیمان امنیت جمعی هستند. هدف ترکیه از تحریک آذربایجان به جنگ، محاصره ارمنستان و فلج کردن روسیه و تحکیم سیطره بر آذربایجان بود به طوری که آنکارا بتواند پایگاه هایی در ساحل خزر ایجاد کند و کنترل مسیرهای نفت و گاز را به دست بگیرد.
کاهش دکل‌های فعال نفت و گاز آمریکا با وجود بهبود قیمت نفت
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / نفت / آمریکا / افزایش قیمت / گاز
کاهش دکل‌های فعال نفت و گاز آمریکا با وجود بهبود قیمت نفت
علی رغم افزایش قیمت نفت به حدود 45 دلار، شرکت‌های انرژی آمریکا برای نخستین بار در 10 هفته گذشته، تعداد دکل های فعال نفت و گاز طبیعی را کاهش دادند.
سکوی فاز ۱۶ پارس جنوبی به مدار تولید بازگشت
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
سکوی فاز ۱۶ پارس جنوبی به مدار تولید بازگشت
بوشهر- مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس گفت: سکوی گازی فاز ۱۶ پارس جنوبی، پس از بازسازی بخش آسیب‌دیده خط لوله دریایی این فاز به مدار تولید بازگشت.
تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا برای اولین بار طی 10 هفته گذشته کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا برای اولین بار طی 10 هفته گذشته کاهش یافت
طبق اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز، تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است، دو حلقه در هفته منتهی به 20 نوامبر کاهش یافته و به 310 رسیده است.
تأثیر پیروزی جو بایدن بر صنعت نفت و گاز آمریکا / انقلاب نفت شیل به تاریخ می‌پیوندد؟
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / نفت / آمریکا / نفت شیل / جو بایدن / صنعت نفت و گاز آمریکا
تأثیر پیروزی جو بایدن بر صنعت نفت و گاز آمریکا / انقلاب نفت شیل به تاریخ می‌پیوندد؟
اقتصادنیوز : مؤسسه تحقیقاتی فیچ معتقد است که پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا نقطه آغاز فاصله گرفتن آمریکا از سوخت‌های فسیلی خواهد بود.
کرونا، اکتشاف نفت و گاز را متوقف نکرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
کرونا، اکتشاف نفت و گاز را متوقف نکرد
حجم ذخایر نفت و گاز کشف‌شده جهان در سال‌ جاری ۱۰ میلیارد بشکه معادل نفت خواهد بود که نشان‌دهنده رونق در این بخش پس از رکود سال ۲۰۱۶ است که ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بشکه نفت بود.
ذخایر نفت و گاز موتور محرکه اقتصاد کشور/ توان تولید نفت با رفع تحریم به 2.5 میلیون بشکه می‌رسد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / نفت / گاز / آموزش / ایران
ذخایر نفت و گاز موتور محرکه اقتصاد کشور/ توان تولید نفت با رفع تحریم به 2.5 میلیون بشکه می‌رسد
کارشناسان در همایش چشم انداز صنعت نفت و گاز ایران، ذخایر نفت و گاز را موتور محرکه اقتصاد کشور عنوان کردند.
انرژی و جغرافیای استراتژیک، عامل اصلی جنگ قره‌باغ/ مهم‌ترین هدف ترکیه، باز کردن کریدور جنوب زنگزور بود/ شرکت‌های انگلیسی بدنبال طلای زنگلان
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / چین / شادی / ناتو / نفت و گاز / برنامه ریزی
انرژی و جغرافیای استراتژیک، عامل اصلی جنگ قره‌باغ/ مهم‌ترین هدف ترکیه، باز کردن کریدور جنوب زنگزور بود/ شرکت‌های انگلیسی بدنبال طلای زنگلان
ایلنا: کارشناس حوزه قفقاز اظهار داشت: ترکیه هم برای رسیدن به خزر و احیای راه ابریشم انرژی در تلاش بوده است. ترکیه قصد دارد با ایجاد کریدور زنگزور، گاز و نفت…
خدمات نمودارگیری بومی در صنعت نفت و گاز توسعه یافت
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / نفت و گاز / تحریم اقتصادی / مرتضی عسگری / تولید دانش بنیان
خدمات نمودارگیری بومی در صنعت نفت و گاز توسعه یافت
خدمات نمودارگیری کاربردی در صنعت نفت و گاز کشور توسعه یافت. خدمتی که در اوج تحریم‌ها به همت متخصصان ایرانی به صنایع مورد نیاز ارائه شد.
امکان کاهش عملیات خطرزا در صنعت نفت و گاز با خدمات دانش بنیان بومی
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / خدمات بومی نمونه گیری / صنعت نفت / دانش بنیان
امکان کاهش عملیات خطرزا در صنعت نفت و گاز با خدمات دانش بنیان بومی
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با ارائه خدمات نمودارگیری، ویژه صنعت نفت و گاز، این صنعت را قادر به پیش بینی رفتار چاه‌ها کردند و موفق شدند انجام عملیات‎های پرخطر و هزینه‌زا را کاهش دهند.
دولت روحانی رابطه با آمریکای لاتین را قربانی برجام کرد/ فرصت کشاورزی و دامداری برای ایران در حیاط خلوت آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دولت روحانی رابطه با آمریکای لاتین را قربانی برجام کرد/ فرصت کشاورزی و دامداری برای ایران در حیاط خلوت آمریکا
«احمد سبحانی» معتقد است که موقعیت ژئوپلیتیک ایران در منطقه، فضا و فرصت مناسبی را برای ما به وجود آورده که از جمله آن می ‌توان به فرصت همسایگان، فرصت ترانزیت و منابع عظیم نفت و گازی که ما در اختیار داریم و دنیا به آن نیاز دارد، اشاره کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
فرهنگ کتابخوانی میان کارکنان باید بیشتر ترویج شود
به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی ، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از کتابخانه فنی و تخصصی این شرکت بازدید کرد .در نخستین روز از هفته کتاب و کتاب خوانی ، مهندس قباد ناصری از کتابخانه فنی و تخصصی این شرکت بازدید کرد و فرا رسیدن این مناسبت را به سرپرست این بخش تبریک گفت .وی که در این بازدید از سوی علیرضا کرطلایی مدیرخدمات - داریوش نجفی رییس دفتر مدیریت و دبیرخانه - قاسم صالحی مورکانی رییس روابط عمومی - ثریا بهرامی رییس امور کارکنان و کبری منجزی مشاور مدیرعامل در امور بانوان همراهی می شد ضمن تبریک این مناسبت به خانم مهناز درویشی سرپرست کتابخانه فنی و تخصصی طی سخنانی گفت : بنا به فرموده بزرگان کتاب غذای روح است و می بایست همچون غذای جسم که روزانه 3 وعده تناول می شود ، کتاب خواندن روزانه …
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بزنگاه تجاری اوراسیا برای ایران
بخش قابل‌توجهی از سهم تجارت خارجی ایران را نفت‌خام و محصولات کم فرآوری شده از نفت و گاز تشکیل می‌دهند که می‌توان عنوان کرد تلاش زیادی برای شکل‌گیری تجارت آنها صورت نگرفته است. این درحالی است که وضعیت ایران، چه از نظر جغرافیایی و چه از نظر ظرفیت کشورهای همسایه به نحوی است که امکان افزایش تولید و تجارت با این کشورها فراهم است.
توان تولید علم فاخر را داریم/باید به روش‌های مختلف از توسعه علم و فناوری حمایت کنیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / جهاد دانشگاهی / جشنواره کتاب سال دانشجویی / سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی / رئیس جهاددانشگاهی کشور / دکتر طیبی
توان تولید علم فاخر را داریم/باید به روش‌های مختلف از توسعه علم و فناوری حمایت کنیم
رئیس جهاد دانشگاهی در آیین اختتامیه چهار رویداد ملی و فرهنگی گفت: شاید پیش از این مواد اولیه مانند نفت یا معادن، ارزش‌افزوده بسیار زیادی داشتند، اما نسبت ارزش‌افزوده‌ای که توسعه علمی و فناورانه ایجاد می‌کند، به‌قدری زیاد شده است که مواد اولیه ارزش قبلی خود را از دست داده‌اند. توسعه علمی و فناورانه حتی راهکارهای جایگزینی پیشنهاد می‌کند. اگر زمانی نفت و گاز منبع اصلی تولید انرژی برق در نیروگاه‌ها بود، امروزه نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به سرعت جایگزین می‌شوند. بنابراین باید تلاش کنیم در کشور به روش‌های مختلف از توسعه علم و فناوری حمایت کنیم.
پیشنهاد مشارکت در پروژه بهسازی سطوح پروازی شمالی فرودگاه امام خمینی (ره)
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / امام خمینی / دولت / سرمایه / فرودگاه امام / وزارت راه و شهرسازی
پیشنهاد مشارکت در پروژه بهسازی سطوح پروازی شمالی فرودگاه امام خمینی (ره)
ایلنا: وزارت راه و شهرسازی متن پیشنهادی مربوط به انعقاد قرارداد مشارکت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با شرکت سرمایه گذار منتخب (شرکت مهندسی و توسعه نفت و گاز…
واکنش همتی به گزارش تخلفات جدی چند بانک/ افت نرخ دلار؛ رشد شاخص بورس/ افت تقاضا در بازار مسکن/ با سقوط دلار، یوان چین جذاب‌تر می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
واکنش همتی به گزارش تخلفات جدی چند بانک/ افت نرخ دلار؛ رشد شاخص بورس/ افت تقاضا در بازار مسکن/ با سقوط دلار، یوان چین جذاب‌تر می‌شود
این پیمانه تیتر‌هایی همچون آیا شاهد یک رشد شارپی برای بورس خواهیم بود؟، ارزش سهام عدالت و دارایکم در معاملات امروز، ادامه رشد بازار خودروی چین، قیمت سکه در بازار امروز، پیش بینی قیمت جهانی طلا، افزایش تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز آمریکا با بالا رفتن قیمت نفت و محرومیت عربستان از ۲۷.۵ میلیارد دلار درآمد نفتی را در بر دارد.
تعداد دکل های حفاری آمریکا افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / تولید نفت / دکل حفاری / ایالات متحده امریکا / قیمت نفت
تعداد دکل های حفاری آمریکا افزایش یافت
شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای نهمین هفته پیاپی افزایش یافته است.
تلاش ترامپ برای تسهیل حفاری نفت آلاسکا پیش از آمدن بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / حفاری نفت در آلاسکا / دونالد ترامپ / جو بایدن / ممنوعیت حفاری نفت و گاز
تلاش ترامپ برای تسهیل حفاری نفت آلاسکا پیش از آمدن بایدن
دولت ترامپ درست پیش از روی کار آمدن دولت دموکرات بایدن، احتمالا اقدامات کلیدی را برای نهایی کردن فروش لیزینگ حفاری نفت در منطقه آلاسکا که پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال است، انجام خواهد داد.
نوروزنژاد: بازی دارا و ندار را باختیم/ رهسپار: هدف خوب بازی کردن است
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / هندبال / لیگ برتر هندبال / تیم نفت و گاز گچساران
نوروزنژاد: بازی دارا و ندار را باختیم/ رهسپار: هدف خوب بازی کردن است
تیم هندبال شهید شاملی کازرون با برد برابر نفت و گاز گچساران صدرنشین گروه اول لیگ در مرحله رفت لیگ برتر باشگاه های کشور شد.
نوروزنژاد: روزهای تاریک را پشت سر می‌گذاریم
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / لیگ برتر هندبال
نوروزنژاد: روزهای تاریک را پشت سر می‌گذاریم
سرمربی نفت و گاز گچساران گفت: تیم ما این روزهای تاریک را پشت سر خواهد گذاشت و روزهای خوب این تیم را خواهیم دید.
لیگ برتر هندبال| صدرنشینی دوباره نماینده کازرون
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / هندبال
لیگ برتر هندبال| صدرنشینی دوباره نماینده کازرون
تیم هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون موفق شد با برتری مقابل حریفش نفت و گاز گچساران دوباره به صدر جدول گروه اول برسد.
لیگ برتر هندبال| پیروزی نیروی زمینی مقابل نفت و گاز گچساران
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / قاسم سلیمانی / لیگ برتر / شهید / هندبال / قاسم سلیمانی
لیگ برتر هندبال| پیروزی نیروی زمینی مقابل نفت و گاز گچساران
سی‌وسومین دوره لیگ برتر هندبال با برتری تیم نیروی زمینی شهید شاملی مقابل نفت و گاز گچساران پیگیری شد.
لیگ برتر هندبال| نوروزنژاد: امروز شاهد نبرد دار و ندارها بودیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / لیگ برتر / شهید / نفت / هندبال
لیگ برتر هندبال| نوروزنژاد: امروز شاهد نبرد دار و ندارها بودیم
سرمربی تیم هندبال نفت و گاز گچساران گفت: نبرد ما با تیم شهید شاملی کازرون، جنگ دار و ندارها بود.
کدام نمادهای بورسی متوقف شدند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / بانک ملت / دماوند / شیر / کارت اعتباری / نفت و گاز
کدام نمادهای بورسی متوقف شدند؟
اقتصاد نیوز : از میان نمادهای بورسی ۲۷ نماد تا تاریخ ۲۱ آبان‌ماه به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، بررسی بیشتر معاملات و غیره متوقف شد.
هند به خرید مجدد نفت از ایران چشم دوخته است
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / ایران و هند
هند به خرید مجدد نفت از ایران چشم دوخته است
ایرنا نوشت: یک دیپلمات ارشد ایرانی در مصاحبه با پایگاه خبری «هندو» گفت: من فکر می‌کنم برای شرکت‌های هندی‌، به رغم افزایش خرید نفت و گاز از بازار امریکا، واردات مجدد نفت از ایران همچنان امری رویایی است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران زمینه ساز توسعه صنعت نفت و گاز ایلام
ایلام- ابتکار-نوریان گفت: نزدیکی پالایشگاه گاز ایلام به منطقه آزاد تجاری مهران، فرصتی مغتنم و کمک به توسعه نفت و گاز استان است.به گزارش روابط عمومی پالایشگاه ایلام، مدیرعامل این شرکت با اشاره به مطرح شدن و پیگیری مجدد تصویب منطقه آزاد مهران ازسوی نمایندگان و مسئولان استان اظهار کرد: صادرات، بازاریابی و فروش برخی محصولات جانبی، سهولت و امکان تامین تجهیزات و مواد شیمیایی مورد نیاز پالایشگاه با توجه به فاصله کم تا این مرز استراتژیک، بخشی از مزیت های ایجاد منطقه آزاد مهران برای این پالایشگاه و به تبع آن توسعه حوزه نفت و گاز استان است.روح اله نوریان در جمع هیات اعزامی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولان همراه که با هدف بررسی و امکان سنجی ایجاد مرز مهران به یک منطقه آزاد تجاری، از پالایشگاه گاز ایلام …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
اهداء ۲ هزار بسته معیشتی به خانوارهای کم برخوردار
آیین اهداء ۲ هزار بسته معیشتی به خانوارهای کم برخوردار شهرستان اهواز و روستاهای مجاور تاسیسات فرایندی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در قالب کمک های مومنانه با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان وزارت نفت-جنوب و رئیس سازمان بسیج ادارات خوزستان برگزار شد.مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه به همت جهادی کارکنان شرکت، کلیه اهداف تولیدی در سال جاری محقق شده، اظهار داشت: علاوه بر این، در بخش عمل به مسئولیت‌های اجتماعی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و مایه مباهات است که توانستیم در خدمت‌رسانی به مردم شریف خوزستان مشارکت فعال داشته باشیم.حمید کاویان افزود: از ۲ هزار بسته معیشتی که با هزینه‌ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تامین شده‌اند، هزار …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
تحقق برنامه مدون تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با ثبت رکورد تزریق گاز در میادین مهم
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : نشست هماهنگی آمادگی تولید گاز زمستانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با حضور مدیران تولید ستاد و عملیات شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز شرق، غرب، زاگرس جنوبی و رئیس منطقه عملیاتی سراجه قم برگزار شد.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ در این جلسه که به دلیل شیوع بیماری کرونا به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد ، چالش‌های تولید در جهت دستیابی و تحقق برنامه مدون تولید تکلیفی نفت و گاز در سطح ستاد و شرکت‌های تابعه موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و آمادگی تامین پایدار گاز زمستانی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام شد.در این جلسه مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ضمن ابراز خرسندی از تحقق موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی چاه‌ها و خطوط لوله، طبق برنامه زمان‌بندی‌شده در ماه‌های …
ظهرابی:بازی بعدی برای ما حیاتی است /نوروزنژاد: تمرین نداشتیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / باشگاه پرسپولیس / هندبال / لیگ برتر هندبال
ظهرابی:بازی بعدی برای ما حیاتی است /نوروزنژاد: تمرین نداشتیم
سرمربیان دو تیم پرسپولیس بهبهان و نفت و گاز گچساران با وجود یک بازی خوب و کسب اولین پیروزی برای تیم پرسپولیس از مشکلات کرونا، تعطیلی سالن های شهرشان و عدم تمرین کافی برای حضور در لیگ گفتند.
سرمربی تیم هندبال نفت‌وگاز: با چهار جلسه تمرین وارد مسابقات شدیم/ بازیکنانم کم‌تجربه هستند
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / هندبال
سرمربی تیم هندبال نفت‌وگاز: با چهار جلسه تمرین وارد مسابقات شدیم/ بازیکنانم کم‌تجربه هستند
سرمربی تیم هندبال نفت و گاز گفت: گچساران جزو شهرهای سیاه در بحث شیوع کرونا بود و به همین دلیل سالن‌ها تعطیل شد و با چهار جلسه تمرین در دور دوم رقابت‌های لیگ برتر شرکت کردیم.
لیگ برتر هندبال؛ نبرد قعرنشینان را پرسپولیس برد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / لیگ برتر هندبال / هندبال
لیگ برتر هندبال؛ نبرد قعرنشینان را پرسپولیس برد
تیم هندبال پرسپولیس بهبهان در ادامه رقابت‌های لیگ برتر باشگاه های کشور توانست نفت و گاز گچساران را شکست دهد.
نقدینگی شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر باید در استان بوشهر هزینه شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / امام جمعه بوشهر / پارس جنوبی / راه‌آهن / مجلس شورای اسلامی / برنامه هفتم توسعه / استان بوشهر / ساحل مکران / پارس جنوبی / بصره
نقدینگی شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر باید در استان بوشهر هزینه شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی باید با وفاق و اتحاد به‌دنبال تصویب طرح‌های گوناگون برای پیشرفت استان بوشهر باشند.
رشد 2 برابری سود خالص شرکتهای تحت کنترل تاپیکو در 6 ماه نخست امسال
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / پتروشیمی / رشد / نفت / نفت و گاز / ویروس
رشد 2 برابری سود خالص شرکتهای تحت کنترل تاپیکو در 6 ماه نخست امسال
ایلنا: علیرغم همه‌گیری ویروس کرونا و شرایط سخت اقتصادی کشور، سود تجمیعی شرکتهای مدیریتی تحت کنترل هلدینگ نفت وگاز و پتروشیمی شستا در شش ماه نخست امسال از از 2 هزار و 608 میلیارد به بیش از 5 هزار و 38 میلیارد تومان رسید که رشدی حدوداً 2 برابری داشته است.
بایدن چه خوابی برای نفت شیل دیده است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / جو بایدن / تولید نفت و گاز آمریکا / ممنوعیت حفاری نفت و گاز / تجدیدپذیرها / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
بایدن چه خوابی برای نفت شیل دیده است؟
پیروزی بایدن ممکن است باعث تغییراتی در بخش انرژی آمریکا در سالهای آینده شود با این حال رییس جمهور منتخب با توجه به این حقیقت که اکثریت سنا هنوز نامعلوم مانده، ممکن است فضای مانور محدودی داشته باشد.
سیاست انرژی آمریکا در دوران بایدن چه تغییری خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / تولید نفت و گاز آمریکا / توافق جوی پاریس / اوپک / تحریمهای آمریکا علیه صادرات نفت ایران / صادرات نفت ایران / ممنوعیت حفاری نفت و گاز
سیاست انرژی آمریکا در دوران بایدن چه تغییری خواهد کرد؟
شبکه های بزرگ متعددی اعلام کردند جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی
تعداد 700 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار شهرستان اندیکا توزیع شدنهمین مرحله رزمایش کمک های مومنانه در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اهدا و توزیع 700 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار تحت پوشش دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان اندیکا برگزار شد .مرحله ی نهم از رزمایش کمک های مومنانه در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان صبح امروز با حضور قباد ناصری مدیرعامل ، امراله نوذری فرماندار ، دادستان و روسای ادارت بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اندیکا برگزار شد و طی آن 700 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان تحت پوشش این دو نهاد حمایتی توزیع گردید .این بسته ها که شامل کیف - دفتر خط دار و نقاشی - بسته مداد رنگی - خط کش - تراش …
برگزاری دوره آموزش نرم افزار کامسول
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت / دوره آموزش نرم افزار کامسول
برگزاری دوره آموزش نرم افزار کامسول
انجمن علمی مهندسی شیمی،نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت، دوره آموزش نرم افزار کامسول را برگزار می کند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ضرورت هماهنگی در سیاست‌های اقتصادی
بازار ارز ایران از عوامل مختلف داخلی از جمله سیاست‌های پولی و مالی، وضعیت بازار سهام، مداخله دولت و بانک مرکزی، کسری بودجه‌دولت، وضعیت تراز تجاری کشور و سایر عوامل تاثیر می‌پذیرد. در کنار عوامل یادشده، یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اثرگذار بر بازار ارز کشور وضعیت درآمدهای ارزی ناشی از صادرات نفت و گاز و صادرات غیرنفتی است. این مولفه از روابط بین‌المللی کشور به‌شدت تاثیرمی‌‌پذیرد.
چین به دنبال تقویت اکتشاف نفت و توسعه ذخایر نفت و گاز خود است
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
چین به دنبال تقویت اکتشاف نفت و توسعه ذخایر نفت و گاز خود است
چین طی سالهای اخیر به دنبال افزایش امنیت انرژی خود بوده و این کار را از طریق افزایش تولید داخلی نفت و گاز و توسعه تاسیسات ذخیره سازی انجام داده است.
آغاز حفاری دومین چاه اکتشافی ترکیه در دریای سیاه
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / اکتشاف نفت و گاز ترکیه / اکتشاف گازی ترکیه در دریای سیاه / اکتشاف نفت و گاز ترکیه در مدیترانه
آغاز حفاری دومین چاه اکتشافی ترکیه در دریای سیاه
ترکیه حفاری در دومین چاه میدان گاز طبیعی ساکاریا در دریای سیاه را که امسال بزرگترین اکتشاف گازی را در این محل داشت، آغاز کرد.
یک دختر ایرانی نماینده مجلس آمریکا شد+ عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / انتخابات / رسانه / سنا / صنعت / نفت و گاز
یک دختر ایرانی نماینده مجلس آمریکا شد+ عکس
اقتصاد نیوز: یک دختر ایرانی با پیروز بر رقیب خود توانست به‌عنوان اولین ایرانی‌تبار وارد مجلس نمایندگان آمریکا شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
مزیت نزدیکی پالایشگاه گاز ایلام به منطقه آزاد مهران
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به مطرح شدن و پیگیری مجدد تصویب منطقه آزاد مهران از سوی نمایندگان و مسوولان استان اشاره کرد و گفت: صادرات، بازاریابی و فروش برخی محصولات جانبی، سهولت و امکان تامین تجهیزات و مواد شیمیایی مورد نیاز پالایشگاه با توجه به فاصله کم تا این مرز استراتژیک، بخشی از مزیت‌های ایجاد منطقه آزاد مهران برای این پالایشگاه و به تبع آن توسعه حوزه نفت و گاز استان است.  به گزارش روابط عمومی، «روح‌الله نوریان» در جمع هیات اعزامی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسوولان همراه که با هدف بررسی و امکان سنجی ایجاد مرز مهران به یک منطقه آزاد تجاری از پالایشگاه گاز ایلام نیز بازدید داشتند، افزود: پالایشگاه گاز ایلام از ظرفیت‌های خوبی برای تنوع بخشی به محصولات جانبی به …
واحدهای جانبی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
واحدهای جانبی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود
مشکین فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت:‌ واحدهای جانبی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی به‌منظور بهره‌برداری از نخستین ردیف فرآورش گاز، تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •