پنجشنبه, ۲۲ آبان, ۱۳۹۹ / 12 November, 2020
هسته‌ای برجام
آژانس اتمی: ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران ۱۲ برابر محدودیت برجامی است /  افزایش میزان این ذخائر ادامه دارد
۱۲ ساعت قبل
آژانس اتمی: ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران ۱۲ برابر محدودیت برجامی است / افزایش میزان این ذخائر ادامه دارد
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی امروز چهارشنبه اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران ۱۲ برابر محدودیت اعلام‌شده در توافق هسته‌ای برجام است.
ایران در کانون فرایندهای نوین همگرایی اوراسیایی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / مسکو / سازمان همکاری شانگهای / چین / منطقه اوراسیا / اتحادیه اقتصادی اورآسیا
ایران در کانون فرایندهای نوین همگرایی اوراسیایی
تهران – ایرنا – کارشناسان و تحلیلگران مسائل ژئوپلتیک بر این باورند که جمهوری اسلامی ایران بخصوص پس از توافق هسته‌ای برجام، در کانون تحولات و فرایندهای نوین همگرایی اوراسیایی قرار گرفته است و جایگاه مهمی در نظم نوین بین‌المللی را به خود اختصاص خواهد داد.
سناتور دموکرات: بایدن دنبال اضافه کردن به برجام است  / وقتی داخل برجام بودیم هم فرانسوی‌ها دنبال تکمیل آن بودند
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
سناتور دموکرات: بایدن دنبال اضافه کردن به برجام است / وقتی داخل برجام بودیم هم فرانسوی‌ها دنبال تکمیل آن بودند
«رابرت منندز»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا اذعان کرده فرانسوی‌ها قبل از خروج آمریکا از برجام هم به دنبال تکمیل آن بوده‌اند. «رابرت منندز» که علی‌رغم عضویتش در حزب دموکرات از مخالفان توافق هسته‌ای برجام در زمان حصول این توافق بود گفت: «من می‌دانم که حتی نزدیک‌ترین متحدان ما- آنهایی که در حال حاضر روابط نزدیکی با ما دارند- می‌دانستند که نیاز است روی برجام چیزهای دیگری ساخته شود.»
۷۰ صادر کننده بدحساب کارتن‌خواب هستند!
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی
۷۰ صادر کننده بدحساب کارتن‌خواب هستند!
موضوع برنگشتن ارز‌های صادراتی به داخل ایران بعد از جهش یکباره قیمت ارز قبل از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام و تعیین قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت حسن روحانی مطرح بوده است. به دلیل اختلاف قیمت ارز دولتی با قیمت ارز در بازار آزاد صادر کنندگان تمایلی به بازگرداندن منابع ارزی حاصل از صادرات خود به داخل ایران ندارند.
نوری: پایان تحریم تسلیحاتی مرهون برجام است
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
نوری: پایان تحریم تسلیحاتی مرهون برجام است
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت که اگر امروز تحریم تسلیحاتی به پایان رسیده و کشور می‌تواند وارد بازار تسلیحات دفاعی شود همه در بستر توافق هسته‌ای برجام رخ داده است.
۱۸ ‌ اکتبر؛ پیروزی سیاسی و روانی برای تهران
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / هسته‌ای - برجام / ایران و آمریکا / تحریم
۱۸ ‌ اکتبر؛ پیروزی سیاسی و روانی برای تهران
۵ سال بعد از انعقاد توافق هسته‌ای برجام میان ایران و ۶ قدرت جهانی، تاریخ اجرایی شدن یکی از مواد این توافق امروز فرارسید. لغو تمامی محدودیت‌های قانونی برای تجارت خارجی تسلیحات متعارف توسط ایران، موضوعی بود که در برجام به توافق رسید و براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد تایید شد.
اتحادیه اروپا: حفظ برجام ضروری است
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اتحادیه اروپا / برجام / سازمان ملل
اتحادیه اروپا: حفظ برجام ضروری است
رئیس شورای اروپا روز جمعه در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد حفظ توافق هسته‌ای برجام را «ضروری» توصیف کرد.
تمجید جو بایدن از برجام بابت مستقر کردن «شدیدترین نظام بازرسی» در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
تمجید جو بایدن از برجام بابت مستقر کردن «شدیدترین نظام بازرسی» در ایران
نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای برجام بابت مستقر کردن «شدیدترین نظام بازرسی هسته‌ای» در ایران تمجید کرده است. جو بایدن، که در دولت قبلی معاون رئیس‌جمهور آمریکا بود در این جلسه با انتقاد از اقدام ترامپ در خروج از برجام گفت: «ایران نسبت به سال ۲۰۱۷ که ما قدرت را ترک کردیم به سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است.»
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
واکنش پمپئو به افزایش ذخائر اورانیوم ایران
فارس/ وزیر امور خارجه آمریکا به افزایش ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۰ برابر محدوده مجاز در توافق هسته‌ای برجام واکنش نشان داد.
واکنش پومپئو به افزایش ذخائر اورانیوم ایران: برجام به تاریخ پیوسته است؛ کشورها برای تحریم تهران با ما همراه شوند / فشار و گفت‌وگوهای جامع تنها راه پیش رو است
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
واکنش پومپئو به افزایش ذخائر اورانیوم ایران: برجام به تاریخ پیوسته است؛ کشورها برای تحریم تهران با ما همراه شوند / فشار و گفت‌وگوهای جامع تنها راه پیش رو است
«مایک پومپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا به افزایش ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۰ برابر محدوده مجاز در توافق هسته‌ای برجام واکنش نشان داد. وی نوشت: «حسب گزارش‌ها ذخائر اورانیوم ایران به بیش از ۱۰ برابر محدودیت‌های تعیین‌شده در برجام رسیده است. سه کشور اروپایی و سایر کشورها باید چشمشان را به این واقعیت بگشایند که توافق هسته‌ای به تاریخ پیوسته و باید برای اعمال تحریم‌های قوی با ما همراه شوند. فشار و گفت‌وگوهای جامع تنها راه پیش رو است.»
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۰ برابر میزان مجاز در برجام رسیده است / میزان ذخائر آب سنگین ایران به کمتر از ۱۳۰ تُن رسیده که میزان ذخائر مجاز برای این مواد ذیل توافق هسته‌ای …
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود که امروز جمعه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته تأیید کرده که میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران افزایش یافته است. در این گزارش تصریح شده میزان ذخائر آب سنگین ایران به کمتر از ۱۳۰ تُن که میزان ذخائر مجاز برای این مواد ذیل توافق هسته‌ای برجام است. بدین‌ترتیب میزان ذخائر آب سنگین ایران برای اولین بار بعد از اعلام کاهش تعهدات این کشور به مفاد توافق هسته‌ای در محدوده مجاز در برجام قرار گرفته است.
چین: درباره نحوه مقابله با تلاش آمریکا برای احیای تحریم‌ها علیه ایران رایزنی کردیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چین: درباره نحوه مقابله با تلاش آمریکا برای احیای تحریم‌ها علیه ایران رایزنی کردیم
«فو کانگ»، نماینده چین در نشست کمیسیون مشترک برجام که امروز برای بررسی مسائل پیرامون توافق هسته‌ای برجام تشکیل جلسه داده بود روایت خودش را از نتایج این نشست بازگو کرد. نماینده چین گفته کشورها درباره نحوه مقابله با تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و گسترش دسترسی به کانال پرداخت مالی اروپا، اینستکس، رایزنی کردند.
بولتون: ترامپ برجام را احیا کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / جان بولتون / دونالد ترامپ / ایران و آمریکا
بولتون: ترامپ برجام را احیا کرد
فارس نوشت: «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا در یادداشتی نوشته تلاش دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» برای فعال کردن ساز و کار ماشه و احیای تحریم‌ها علیه ایران بار دیگر به توافق هسته‌ای برجام جان بخشیده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
ماشه چکانی در موضع انزوا
منابع خبری گزارش داده‌اند دولت آمریکا درخواست رسمی خود برای راه‌اندازی ساز و کار موسوم به «مکانیسم ماشه» را به سازمان ملل ارائه داده است.منابع خبری می‌گویند دولت آمریکا با ارائه نامه‌ای رسماً سازمان ملل را از خواست خود برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مطلع کرد.به نوشته خبرگزاری رویترز، آمریکا نامه‌ای را تقدیم اعضای شورای امنیت سازمان ملل کرده که ایران را به عدم پایبندی به توافق هسته‌ای برجام متهم می‌کند.این نامه، روند ۳۰ روزه‌ای را آغاز می‌کند که از لحاظ تئوریک می‌تواند به «بازگشت خودکار» تحریم‌ سازمان ملل علیه ایران منجر شود. با این حال، کارشناسان گفته‌اند دولت آمریکا مسیر پرپیچ را در پیش رو دارد.درخواست روسیه و مخالفت تروئیکای اروپاییدقایقی بعد از درخواست رسمی آمریکا برای …
فوری: آمریکا رسما خواستار فعال سازی مکانیزم ماشه شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
فوری: آمریکا رسما خواستار فعال سازی مکانیزم ماشه شد
منابع خبری می‌گویند دولت آمریکا با ارائه نامه‌ای رسماً سازمان ملل را از خواست خود برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مطلع کرد. آمریکا نامه‌ای را تقدیم ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل کرده که ایران را به عدم پایبندی به توافق هسته‌ای برجام متهم می‌کند. این نامه، روند ۳۰ روزه‌ای را آغاز می‌کند که از لحاظ تئوریک می‌تواند به «بازگشت خودکار» تحریم‌ سازمان ملل علیه ایران منجر شود.
بازی خطرناک آمریکا با ایران
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
بازی خطرناک آمریکا با ایران
منابع خبری اعلام کردند که مایک پمپئو که تاکنون متحمل شکست‌های بسیاری در پرونده ایران شده پس از آنکه مافوقش پیشنهاد ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه برای برگزاری جلسه مجازی میان سران کشورهای عضو دایم شورای امنیت با آلمان و ایران را رد کرد، امروز (پنجشنبه) شکایت دولتش از عدم اجرای تعهدات هسته‌ای برجامی توسط ایران را به شورای امنیت ارایه خواهد کرد.
ایران بعد از خروج آمریکا از برجام اورانیوم بیشتری غنی سازی کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / ایالات متحده آمریکا / ایران / وندی شرمن / برجام / مذاکرات هسته ای
ایران بعد از خروج آمریکا از برجام اورانیوم بیشتری غنی سازی کرد
وندی شرمن دیپلمات آمریکایی که در جریان مذاکرات هسته‌ای برجام، مسئولیت تیم مذاکره کننده آمریکا در این مذاکرات را برعهده داشت، در یادداشتی سیاست‌های ترامپ در قبال ایران را مورد انتقاد قرارداد.
سند سیاستی حزب دموکرات آمریکا تدوین شد/ بازگشت به برجام و اجتناب از براندازی در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / برجام / انتخابات آمریکا
سند سیاستی حزب دموکرات آمریکا تدوین شد/ بازگشت به برجام و اجتناب از براندازی در ایران
پیش‌نویس سند سیاست‌گذاری حزب دموکرات آمریکا خواستار بازگشت به برجام و اجتناب از براندازی در ایران است. در بخشی از این سند که درباره ایران است آمده است: «دموکرات‌ها معتقدند ایالات متحده نباید در کشور‌های دیگر براندازی انجام دهد و پیگیری چنین سیاستی به عنوان هدف ایالات متحده در ایران را کنار بگذارد.». این سند علاوه بر این خواستار بازگشت آمریکا به توافق جوی پاریس و «بازسازی» توافق هسته‌ای برجام شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
پنجمین سالگرد برجام در ایستگاه تردیدها
روز گذشته پنجمین سالگرد توافق هسته‫ای ایران با گروه 5 +1 بود توافقی که طی این سال ها با فراز و نشیب‫های فراوانی همراه بود. حالا اما با گذشت 5 سال مخالفان دیروز و امروز برجام را خسارت‌ محض برای کشور می‫دانند و البته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان معتقد است این توافق بزرگ‫ترین دستاورد دیپلماتیک یک دهه اخیر است.با این همه اما خروج آمریکا از برجام سبب شد تا حداقل کارکردهای اقتصادی و تحریمی این توافق از دست برود و عملاً تحریم ها همچنان فشار خود را بر اقتصاد کشور تحمیل کند. موضوعی که حالا برخی معتقدند تنها پوسته برجام باقی مانده است و محتوای آن تهی از معنا شده است.هر چند باید دید در ادامه می‌‌توان امیدوار بود این توافق در ابعاد دیگر دیپلماسی بین‫المللی بتواند اثرگذار باشد.با این همه اما برخی …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
ظریف در پنج سالگی برجام چه گفت؟
وزیر خارجه ایران در پیامی در توئیتر از توافق هسته‌ای برجام به عنوان بزرگترین دستاورد دیپلماتیک دهه گذشته یاد کرد.
ترکان:ظریف قهرمان دیپلماسی امروز ایران است/ مهندسی آرا توسط خاتمی به روایت هادی غفاری
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / وزارت خارجه / اوباما / امریکا / مجلس دهم / مجمع روحانیون / حزب اتحادملت / ترامپ / مجلس یازدهم / محسن هاشمی / موسوی خوئینی‌ها
ترکان:ظریف قهرمان دیپلماسی امروز ایران است/ مهندسی آرا توسط خاتمی به روایت هادی غفاری
اصلاح طلبان این روزها باز هم خود را حامی حقوق زنان معرفی کرده‌اند. این در حالی است که این طیف پس از قتل همسر دوم نجفی، شهردار اسبق اصلاح طلب تهران را که «قاتل یک زن» بوده، تا حد یک قهرمان بالا بردند.
اقدام ضدایرانی ترامپ شادترین روز بولتون را رقم زد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / جان بولتون / ایران و آمریکا / دونالد ترامپ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
اقدام ضدایرانی ترامپ شادترین روز بولتون را رقم زد
فارس نوشت: «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با یک رسانه هندی بار دیگر از خروج از توافق هسته‌ای برجام به عنوان «روزی خوشحال‌کننده» در دولت «دونالد ترامپ» یاد کرده است.
وعده فرانسه برای «حفظ برجام» در پاسخ به نامه ظریف
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / برجام
وعده فرانسه برای «حفظ برجام» در پاسخ به نامه ظریف
وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به نامه وزیر امور خارجه ایران بار دیگر وعده داده برای حفظ توافق هسته‌ای برجام تلاش خواهد کرد.
آلمان: تروئیکای اروپایی متعهد به حفظ برجام است / مذاکرات خود با ایران را آغاز کرده‌ایم / در جهت حفظ تجارت مشروع با ایران حتی فراتر از تعهدات خود عمل کرده‌ایم
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آلمان: تروئیکای اروپایی متعهد به حفظ برجام است / مذاکرات خود با ایران را آغاز کرده‌ایم / در جهت حفظ تجارت مشروع با ایران حتی فراتر از تعهدات خود عمل کرده‌ایم
وزارت امورخارجه آلمان شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرانسه، آلمان و انگلیس متعهد به حفظ توافق هسته‌ای برجام هستند و در این مورد مذاکرات خود را با ایران آغاز کرده‌اند. در این بیانیه ادعا شده است: ما به عنوان سه کشور اروپایی (تروئیکا) تعهدات خود را در قبال برجام به ویژه رفع تحریم‌ها بدون استثناء انجام داده‌ایم. ما در تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای و در جهت حفظ تجارت مشروع با ایران حتی فراتر از تعهدات خود عمل کرده‌ایم.
آلمان: تروئیکا متعهد به حفظ برجام است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / برجام / فرانسه / آلمان / انگلستان
آلمان: تروئیکا متعهد به حفظ برجام است
تهران- ایرنا- وزارت امورخارجه آلمان شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرانسه، آلمان و انگلیس متعهد به حفظ توافق هسته‌ای برجام هستند و در این مورد مذاکرات خود را با ایران آغاز کرده‌اند.
گزارش| آب سرد مشاور بایدن بر پیکر خوش‌خیالی برجامی!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
گزارش| آب سرد مشاور بایدن بر پیکر خوش‌خیالی برجامی!
میان واقعیت‌ و خیال درباره این که با اتمام ریاست جمهوری ترامپ اوضاع برای ایران و توافق هسته‌ای برجام عوض می‌شود، فاصله زیاد است چرا که اصولا باید دید بین رئیس جمهوری دموکرات با جمهوریخواه آمریکا تفاوتی هست یا خیر؟
حمایت عراق از حفظ برجام، در سازمان ملل
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
حمایت عراق از حفظ برجام، در سازمان ملل
نماینده دائم عراق در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر حمایت این کشور از توافق هسته‌ای برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تأکید کرد.
تصمیم اروپا درباره تحریم تسلیحاتی ایران مشخص شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / اتحادیه اروپایی / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
تصمیم اروپا درباره تحریم تسلیحاتی ایران مشخص شد
فارس نوشت: منابع خبری امروز چهارشنبه گزارش دادند دیپلمات‌های اروپایی در تلاشند با پیشنهاد دادن تمدید محدود تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران با مصالحه‌ای با آمریکا بر سر حفظ توافق هسته‌ای برجام برسند.
روسیه: باید از برجام در برابر حملات پرخاشگرانه آمریکا محافظت کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
روسیه: باید از برجام در برابر حملات پرخاشگرانه آمریکا محافظت کنیم
سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه خواستار محافظت از توافق هسته‌ای برجام در برابر «حملات پرخاشگرانه» آمریکا شد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه گفت: «رفع اختلافات نیازمند تلاش‌های هماهنگ است نه فشار یا ستیزه‌جویی. اقدامات مخالفان برجام باید محکوم شوند.»
اتحادیه اروپا: مایل به حفظ برجام هستیم / ایران به توافق پایبند شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
اتحادیه اروپا: مایل به حفظ برجام هستیم / ایران به توافق پایبند شود
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه مدعی شده خواستار حفظ توافق هسته‌ای برجام است و تهران را به انجام فعالیت‌های مغایر با این توافق متهم کرده است.
چین:آمریکا به برجام برگردد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / ایران و چین / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
چین:آمریکا به برجام برگردد
فارس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست به تبعیت از توافق هسته‌ای برجام و قطعنامه شورای امنیت برگردد.
عمویی: لغو معافیت‌های هسته‌ای برجامی واکنشی به حضور مقتدرانه نفتکش‌های ایران در ونزوئلا است
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / نفتکش‌های ایران در ونزوئلا / معافیت هسته ای / برجام / برنامه هسته‌ای ایران
عمویی: لغو معافیت‌های هسته‌ای برجامی واکنشی به حضور مقتدرانه نفتکش‌های ایران در ونزوئلا است
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اقدام اخیر آمریکا در لغو برخی معافیت‌های هسته‌ای ایران را مداخله گرایانه و برخلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت خواند و گفت: این اقدام آمریکا را می توان واکنشی به حضور مقتدرانه تانکرهای نفتکش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های ونزوئلا و منطقه امریکای لاتین دانست.
قوی ترین سهام در سبد سهام عدالت است
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / سهام عدالت / سود سهام عدالت / امریکا / مقام معظم رهبری / انقلاب اسلامی / صدا و سیما / توافق هسته‌ای برجام / مردم سالاری / روسیه / صداوسیما
قوی ترین سهام در سبد سهام عدالت است
عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: شیرین ترین و قوی ترین سهام در سبد سهام عدالت وجود دارد و نباید مردم را به واگذاری و فروش سهام تشویق کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
پاسخ جالب چین به آمریکا درباره برجام
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه اعلام کرد این کشور علی‌رغم اقدامات آمریکا آماده همکاری با سایر طرف‌ها جهت حفظ توافق هسته‌ای برجام است.
چین: علی‌رغم اقدامات آمریکا آماده همکاری برای حفظ برجام هستیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
چین: علی‌رغم اقدامات آمریکا آماده همکاری برای حفظ برجام هستیم
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه اعلام کرد این کشور علی‌رغم اقدامات آمریکا، آماده همکاری با سایر طرف‌ها جهت حفظ توافق هسته‌ای برجام است.
مخالفت قاطعانه چین با اقدام آمریکا در لغو معافیت‌های ‌هسته‌ای برجامی
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / تحریم های ایران / اخبار "آمریکا" / اخبار "چین" / برجام
مخالفت قاطعانه چین با اقدام آمریکا در لغو معافیت‌های ‌هسته‌ای برجامی
به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین لغو معافیت توافق هسته‌ای ایران توسط کاخ سفید نشانگر هژمونی همیشگی این کشور است و پکن قاطعانه مخالف این اقدام آمریکاست.
لغو معافیت‌های هسته‌ای برجام هیچ تاثیری بر روند کار ایران ندارد/ راکتور قدیم و جدید را خودمان به تنهایی هم می‌توانیم بسازیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / معافیت های هسته ای / بهروز کمالوندی / سازمان انرژی اتمی / اروپا / رآکتور اراک / روسیه / چین / آمریکا / برجام / ایران
لغو معافیت‌های هسته‌ای برجام هیچ تاثیری بر روند کار ایران ندارد/ راکتور قدیم و جدید را خودمان به تنهایی هم می‌توانیم بسازیم
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به لغو احتمالی معافیت‌های هسته‌ای ایران گفت: آمریکا با توجه به فضای اقتدار ایران و ادامه فعالیت‌های هسته‌ای اش سعی دارد با این اقدامات افکار عمومی را منحرف کند.
درخواست فرانسه از ایران و حمایت مالی از پرواز بازرسان آژانس به ایران
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / آژانس بین المللی انرژی اتمی / ایران و فرانسه
درخواست فرانسه از ایران و حمایت مالی از پرواز بازرسان آژانس به ایران
فارس نوشت: نمایندگی فرانسه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین از ایران خواسته به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای برجام برگشته و با آژانس بین‌المللی انرژی همکاری کند.
اننقاد نماینده روسیه در وین از مخالفت آمریکا با برجام
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اننقاد نماینده روسیه در وین از مخالفت آمریکا با برجام
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از رویکرد مقامات آمریکایی در مخالفت با توافق هسته‌ای برجام انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / کرواسی / برجام / کنفرانس امنیتی مونیخ
کرواسی: برجام بهترین نمونه جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای است
وزیرخارجه کرواسی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ، توافق هسته‌ای برجام را بهترین چارچوب برای عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
وزرای خارجه ایران و آلمان برای احیای برجام گفت و گو می‌کنند
خبرگزاری آسوشیتدپرس خبرداد: انتظار می‌رود که محمد جواد ظریف با هایکو ماس در مورد احیای توافق هسته‌ای برجام در حاشیه نشست امنیتی مونیخ به گفت و گو کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / جوزف بورل / برجام / اتحادیه اروپا / ایران
مسئول سیاست خارجی اروپا خواستار تامین منافع ایران در برجام شد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی، به موضوعات مختلف منطقه‌ای و جهانی از جمله توافق هسته‌ای برجام و ایران پرداخته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
بلومبرگ: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای برجام را تمدید می‌کند/ تحریم هایی علیه سازمان انرژی اتمی ایران و رییس آن وضع می شود
شفقنا- شبکه بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خبر داد که دولت آمریکا معافیت‌های تحریمی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را برای ۶۰ روز دیگر تمدید می‌کند. این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که واشنگتن در همین حال...
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / برجام / علی اکبر صالحی / استیو منوچین / مایک پمپئو / معافیتهای هسته ای / گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای
آمریکا معافیت‌های هسته‌ای برجام را تمدید می‌کند
تهران – ایرنا - شبکه بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خبر داد که دولت آمریکا معافیت‌های تحریمی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را برای ۶۰ روز دیگر تمدید می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / آنگلا مرکل / آلمان / ایران / برجام / اجلاس داووس
هشدار صدراعظم آلمان نسبت به لغو توافق هسته‌ای با ایران
صدراعظم آلمان نسبت به لغو و نادیده گرفتن توافق هسته‌ای برجام با ایران به شدت هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
رویترز: اروپایی‌ها امروز «ساز و کار حل اختلافات» در برجام را فعال می‌کنند
یک رسانه انگلیسی امروز سه‌شنبه گزارش داده کشورهای اروپایی عضو توافق هسته‌ای برجام امروز مکانیسم موسوم به «ساز و کار حل و فصل اختلافات» را که می‌تواند به بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر شود، فعال می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بیانیه ۳ کشور اروپایی در ارتباط با برجام
سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان خواستار پای بندی ایران به توافق هسته‌ای برجام شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
فرانسه درخواست ترامپ برای خروج از برجام را رد کرد
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درخواست رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای برجام را رد کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / برجام / اتحادیه اروپا / ایران / شورای اروپا / چارلز میشل
رئیس شورای اروپا با رئیس جمهور ایران گفتگو کرد
رئیس شورای اروپا در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور ایران در ارتباط با توافق هسته‌ای برجام و تحولات منطقه گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
وزیر دفاع فرانسه: ایران به توافق هسته‌ای برجام کاملا پایبند باشد
وزیر دفاع فرانسه گفت: این کشور هیچ برنامه‌ای برای کاهش تعداد سربازانش در عراق ندارد. فرانسه در حال حاضر امنیت ۱۶۰ سرباز فرانسوی مستقر در عراق را بیشتر کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ایران / آژانس بین المللی انرژی اتمی / برجام / گام پنجم
واکنش آژانس به گام نهایی ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای برجام
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به گام پنجم و نهایی ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای برجام واکنش نشان داد.
۱۳۹۸-۱۰-۱۱
FATF؛ روزنه‌ امید برای اقتصاد
بعد از خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای برجام، تحریم‌های گسترده‌ای علیه اقتصاد ایران اعمال شد و تلاش زیادی صورت گرفت که تمام ارتباطات بین‌المللی ایران و به طور کامل تجارت ما با کل دنیا قطع شود و در نهایت منزوی شویم.
۱۳۹۸-۱۰-۰۳
شوک‌های بد به اقتصاد
اگر در شرایط فعلی اقتصاد ایران بیمار خوانده می‌شود، ریشه آن را می‌توان در تصمیم سال گذشته دونالد‌ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، جست‌و‌جو کرد. ترامپ اردیبهشت‌ماه سال 97، در اقدامی یکجانبه از توافق هسته‌ای برجام خارج شد و طی سخنانی اعلام کرد که تحریم‌های سختگیرانه‌ای علیه اقتصاد ایران وضع خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
سازمان تجارت جهانی، تازه‌ترین قربانی رویکرد ترامپ
سازمان تجارت جهانی، تازه‌ترین قربانی رویکرد یک‌جانبه‌گرایانه دولت امریکاست. بعد از اقدامات امریکا در خروج از پیمان آب و هوایی پاریس، ترک یونسکو، خروج از توافق هسته‌ای برجام، لغو یکجانبه نفتا، ترک مذاکرات شراکت دوسوی اقیانوس آرام و پذیرش یکجانبه توسعه‌طلبی ارضی رژیم اشغالگر فلسطین حالا این کشور یکی از اصلی‌ترین نهادهایی که خودش پایه‌گذار آن بود را فلج کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / روحانی / برجام
روحانی: فروپاشی برجام به ضرر دنیا خواهد بود
جمهوری اسلامی ایران همچنان به تعهدات خود در توافق هسته‌ای برجام علیرغم اینکه آمریکایی‌ها به طور یکجانبه از این توافق خارج شده و اروپایی‌ها نتوانستند یا...
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
گام چهارم و افزایش فشارها
گام چهارم جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای برجامی نه تنها حق مسلم است بلکه ایران با نجابت و خیرخواهی و مسالمت‌جویی، این حق را خیلی دیرتر از زمان لازم استیفا می‌کند. متاسفانه زورگویان جهانی خصوصا کشورهای غربی که پای معاهده هسته‌ای را امضا کرده‌اند و قرار بود همه طرف‌ها از آن سود برند با کمال وقاحت چشمان خود را بر احیای مجدد تحریم‌های امریکا بسته‌اند
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ایالات متحده آمریکا / ایران و آمریکا / تعهدات ایران در برجام / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
وقتی آمریکا هنوز نمی داند درباره گام چهارم چه بگوید؟!
فارس نوشت: دولت آمریکا که سال گذشته از توافق هسته‌ای برجام خارج شد از «عدم پایبندی» ایران به این توافق انتقاد کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
ادامه موضع‌گیری‌های ضد و نقیض دولت ترامپ درباره برجام
دولت آمریکا که سال گذشته از توافق هسته‌ای برجام خارج شد از «عدم پایبندی» ایران به این توافق انتقاد کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
ظریف به اروپا: به تعهدات پایبند بمانید، ما هم از اقدامات خود برمی‌گردیم
وزیر امور خارجه ایران در توییتی خواستار تعهد سه کشور اروپایی به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای برجام شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
نماینده کنگره آمریکا طرحی برای لغو کامل برجام معرفی می‌کند
یک نماینده جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا امروز دوشنبه گفته به زودی طرحی که خواستار لغو کامل توافق هسته‌ای برجام است معرفی خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
واکنش آلمان به راه‌اندازی زنجیره ۳۰ تایی سانتریفیوژهای IR۶: این اقدام می‌تواند برجام را به خطر بیندازد
وزیر امور خارجه آلمان مدعی شد اعلانیه ایران مبنی بر راه‌اندازی دستگاه‌های پیشرفته جهت سرعت بخشیدن به روند غنی‌سازی اورانیوم می‌تواند توافق هسته‌ای برجام با قدرت‌های جهانی را به خطر بیندازد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
جمهوری‌خواهان به دنبال پایان معافیت‌های هسته‌ای ایران
شماری از سناتورهای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در رویکردی متفاوت با دولت ترامپ در حال تهیه طرحی برای پایان تمدید معافیت‌های هسته‌ای برجام از سوی واشنگتن هستند.این برنامه جمهوری‌خواهان، یک روز بعد از اعلام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تمدید معافیت‌های مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با تهران از سوی یک نماینده جنگ‌طلب گفته شده است. ‌مورگان اورتاگوس‌، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای مدعی شد که ‌مایک پمپئو‌ وزیر خارجه این کشور، محدودیت‌های هسته‌ای علیه ایران را با هدف حفظ نظارت بر برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز تهران، کاهش خطر اشاعه، مهار توانایی ایران برای کاهش زمان رسیدن به سلاح هسته‌ای و پیشگیری از بازسازی سایت‌هایی با هدف اشاعه، تمدید می‌کند. البته همراه با اعلام این خبر، وزارت خارجه …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / ایالات متحده آمریکا / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
طرح تازه فیل ها علیه ایران
ایرنا نوشت: شماری از سناتورهای جمهوریخواه کنگره آمریکا در رویکردی متفاوت با دولت ترامپ در حال تهیه طرحی برای پایان تمدید معافیت‌های هسته‌ای برجام از سوی واشنگتن هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / آنگلا مرکل / برجام / ناراندا مودی - هند
دیدار برجامی مرکل در شرق آسیا
تسنیم نوشت: «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و «نورندا مودی»، نخست‌وزیر هند بعد از دیدارشان در دهلی‌نو بیانیه‌ای مشترک صادر کرده و بر پایبندی دو کشور به اجرای توافق هسته‌ای برجام تأکید کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
تأکید هند و آلمان بر پایبندی به برجام
نخست‌وزیر هند و صدراعظم آلمان بعد از دیدار در دهلی‌نو بر ضرورت اجرای «برنامه جامع اقدام مشترک» یا توافق هسته‌ای برجام تأکید کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ایران و فرانسه / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
اظهارات وزیر خارجه فرانسه درباره طرح پاریس برای نجات برجام
فارس نوشت: «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای که سه‌شنبه منتشر شده درباره طرح کشورش برای نجات توافق هسته‌ای برجام و میانجی‌گری میان ایران و آمریکا اظهارنظر کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
روسیه: طرح‌های اروپا برای حفظ برجام نتیجه‌ای نداشته‌اند
سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه یادآوری کرد که طرح‌های کشورهای اروپایی برای حفظ توافق هسته‌ای برجام تا به حال نتیجه‌ای نداشته‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •