جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
پارلمان هلند
پارلمان هلند الحاق کرانه باختری را غیرقانونی خواند/فلسطین: اقدام هلند "تاریخی و شجاعانه" بود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پارلمان هلند الحاق کرانه باختری را غیرقانونی خواند/فلسطین: اقدام هلند "تاریخی و شجاعانه" بود
به دنبال اقدام پارلمان هلند در تصویب لایحه "غیرقانونی" خواندن الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، وزیر خارجه فلسطین از این تصمیم پارلمان هلند استقبال کرده و آن را تقویت‌کننده جبهه بین‌المللی و اتحادیه اروپا در مقابل این طرح اشغالگرانه دانست.
برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل/ افزایش شمار قربانیان کرونا در جهان/ مخالفت پارلمان هلند با الحاق اراضی کرانه باختری
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل/ افزایش شمار قربانیان کرونا در جهان/ مخالفت پارلمان هلند با الحاق اراضی کرانه باختری
ایلنا: برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل، افزایش شمار قربانیان کرونا در جهان و مخالفت پارلمان هلند با الحاق اراضی کرانه باختری از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲…
ریشه‌های نظم سیاسی از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ریشه‌های نظم سیاسی از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
نتیجه کشمکش و نزاع درازدامن میان شاه و پارلمان، انقلابی شکوهمند بود که در سال‌های ۱۶۸۹- ۱۶۸۸ رخ داد که جیمز دوم را وادار به کناره‌گیری کرد. ویلیام اورنج از هلند فراخوانده و به‌عنوان شاه ویلیام سوم به تخت نشانده شد. دلیل تقریبی این بحران تلاش‌های جیمز کاتولیک برای افزایش اندازه ارتش و پر کردن آن با افسران کاتولیک بود که سوءظن فوری‌ای را برانگیخت؛ دال بر اینکه وی مایل است از ارتش برای اعمال قدرت مطلقه و در ائتلاف احتمالی با فرانسه و قدرت‌های کاتولیک دیگر استفاده کند. با این حال، مساله بزرگ قابل‌توجه همان چیزی بود که محرک کشمکش‌های پارلمان در برابر استوارت‌های اولیه بود و منجر به جنگ داخلی شد: اینکه مشروعیت در نهایت باید مبتنی بر اجماع «محکومان» باشد و اینکه شاه حق تحمیل سیاست‌ها بدون این اجماع …
اتحادیه‌اروپا به دستکاری در گزارش شیوع کرونا در چین متهم شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / هلند / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا / جوزف بورل / چین
اتحادیه‌اروپا به دستکاری در گزارش شیوع کرونا در چین متهم شد
نماینده هلند در پارلمان اروپا با ارسال نامه‌ای به جوزف بورل، اتحادیه‌اروپا را به دستکاری در گزارش شیوع کرونا در چین متهم کرد.
هلند و نظام پادشاهی پارلمانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / هلند / انتخابات پارلمانی / پارلمان
هلند و نظام پادشاهی پارلمانی
تهران- ایرنا- هلند از جمله کشورهای اروپایی به شمار می‎‌آید که نظام سیاسی و حکومتی آن بر پایه پادشاهی مشروطه بنیان یافته‌است. البته در این نظام، شاه یا ملکه نقش چندانی در سیاست کشور ندارد و اداره امور بر عهده نمایندگان پارلمان و همچنین رئیس دولت یا نخست‌وزیر قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
غش کردن وزیر بهداشت هلند در جلسه پارلمان (فیلم)
لحظه غش کردن وزیر بهداشت هلند از خستگی در جلسه پارلمان درباره کرونا را ببینید:
ویدیو / غش کردن وزیر بهداشت هلند هنگام گزارش دادن درباره کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
ویدیو / غش کردن وزیر بهداشت هلند هنگام گزارش دادن درباره کرونا
وزیر بهداشت هلند روز چهارشنبه در نشست پارلمان برای گفتگو درباره بحران کرونا غش کرد و روی زمین افتاد. شمار مبتلایان به کرونا در هلند به دو هزار و 51 مورد رسید. تاکنون ۵۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.
ببینید | وزیر بهداشت هلند غش کرد!
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / هلند / ویروس کرونا
ببینید | وزیر بهداشت هلند غش کرد!
وزیر بهداشت هلند روز چهارشنبه در نشست پارلمان برای گفتگو درباره بحران کرونا غش کرد و روی زمین افتاد.شمار مبتلایان به کرونا در هلند به دو هزار و ۵۱ مورد رسید. تاکنون ۵۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.
وزیر بهداشت هلند در حین بحث درباره کرونا ویروس غش کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
وزیر بهداشت هلند در حین بحث درباره کرونا ویروس غش کرد
برونو بروینز وزیر بهداشت هلند، ضمن بحث و گفتگو درباره مبارزه با شیوع کرونا ویروس جدید، در پارلمان این کشور از حال رفت.
از حال رفتن ویز امور مراقبت پزشکی هلند در پارلمان+ویدئو
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
از حال رفتن ویز امور مراقبت پزشکی هلند در پارلمان+ویدئو
ایلنا: وزیر امور مراقب پزشکی هلند شامگاه چهارشنبه طی بحث در پارلمان این کشور درباره کرونا بیهوش شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
همه تلاش کنیم تا برجام حفظ شود
استف بلوک وزیر خارجه هلند که دیروز به تهران سفر کرده است، ضمن ملاقات و رایزنی با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران نیز دیدار و گفت‫و‫گو کرد. بنابر گزارش‌های اعلام شده برجام، اینستکس، ابعاد ترور سردار شهید سلیمانی، شرایط جاری در عراق، افغانستان، یمن و سوریه و نیز سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از مهم‫ترین محورهای دو دور گفت‌وگوی میان ظریف و بلوک بود.از سوی دیگر حسن روحانی دیروز در دیدار با وزیر خارجه هلند، با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت‫و‫گو با اتحادیه اروپا را نبسته‫ایم. روحانی همچنین …
اخراج نظامیان خارجی موضوع گفتگوی نخست وزیران هلند و عراق
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اخراج آمریکا از منطقه / نخست وزیر هلند / عادل عبدالمهدی
اخراج نظامیان خارجی موضوع گفتگوی نخست وزیران هلند و عراق
نخست وزیر مستعفی عراق با همتای هلندی خود تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نظامیان خارجی از کشور و دلایل و اهمیت اجرای این تصمیم را بررسی کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
۵ چالش اروپا در سال ۲۰۲۰
نشریه فوربس در گزارشی، شماری از بزرگ‌ترین چالش‌های اروپا در سال ۲۰۲۰ را «بریگزیت، چالش تغییرات آب‌وهوایی، بودجه اروپا و امور مهاجرت» اعلام کرد.بریگزیتپس از گذشت بیش از سه سال از زمان تصویب خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۰ ‌زمان واقعی تحقق این رویداد باشد. با توجه به این‌که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس توانست اکثریت را در انتخابات ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) در پارلمان تضمین کند، به نظر می‌رسد انگلیس خود را برای خروج از اتحادیه اروپا در ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) آماده می‌کند. اما لندن و بروکسل با چالش بررسی آینده روابط‌شان روبه‌رو هستند. رهبران دو طرف باید تا پیش از ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) ۲۰۲۰ زمانی که دوران گذر خروج از اتحادیه اروپا به پایان برسد، به سرعت در مسیر نهایی شدن توافق‌نامه‌های تجاری …
اهانت نماینده پارلمان هلند به ساحت مقدس پیغمبر اکرم (ص)
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
اهانت نماینده پارلمان هلند به ساحت مقدس پیغمبر اکرم (ص)
یک نماینده پارلمان هلند در اقدامی توهین‌آمیز خواستار برگزاری نمایشگاه کاریکاتور با موضوع پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / رویداد24 / فیلم روز / درگیری نماینده مجلس
مجادله مجری الجزیره با نماینده هلند در پارلمان اتحادیه اروپا +فیلم
در فیلم روز مصاحبه مهدی حسن مجری الجزیره با دومینیک تارزینسکی نماینده هلند در پارلمان اتحادیه اروپا و یکی از اعضای حزب قانون و عدالت لهستان را ببینید که مسلمانان را متهم به تروریست بودن کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / هلند / ایالات متحده آمریکا / داعش
هلند به کشتار مردم عراق به بهانه مقابله با داعش اذعان کرد
وزیر دفاع هلند در نامه‌ ای به پارلمان این کشور به کشتار مردم عراق به بهانه مبارزه با داعش اذعان کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / داستان‌های تاریخ فوتبال / یوهان کرویف
انتقال ستاره‌ای که پارلمان در آن دخالت کرد
برای انتقال یوهان کرویف از آژاکس به بارسلونا پارلمان هلند تصمیم گیری کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
اختلاف شدید بین دولت و پارلمان هلند بر سر دیدار ملکه با ولیعهد سعودی
ایلنا: دیدار اخیر ملکه هلند با ولیعهد سعودی در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن باعث بروز بحران بین دولت و پارلمان هلند شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
هلند: به اینستکس می پیوندیم
دولت هلند در پاسخ به پرسشهای پارلمان این کشور پیرامون اقدامات اتحادیه اروپا در مقابله با تحریمهای آمریکا علیه ایران، در نامه ای به تاریخ چهارشنبه ۵ ژوئن (۱۵ خردادماه) به سران نهاد قانونگذاری این کشور که در تارنمای رسمی دولت منتشر شد، ضمن اعلام حمایت از اینستکس، از برنامه خود برای سرمایه گذاری و پیوستن به این سازوکار مالی اروپایی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
«دشمن اسلام» پشت درهای پارلمان اروپا ماند
تهران - ایرنا - سیاستمدار راستگرای هلند که به خاطر اظهارات ضداسلامی اش به «دشمن اسلام» معروف شده، از راهیابی به پارلمان اروپا بازماند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
پایان سیادت احزاب کلاسیک
نهمین انتخابات پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه 23 می‌(دوم خرداد) با مراجعه شهروندان بریتانیا و هلند به شعبه‌های رای‌گیری آغاز شد. این انتخابات به مرور و تا یکشنبه شب ۲۶ می‌(۵ خرداد) در کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا نیز برگزار خواهد شد. قرار است با پایان رای‌گیری در همه کشورها نتایج قطعی انتخابات شامگاه یکشنبه آینده اعلام شود. انتخابات امسال در اروپا زیر سایه دو اتفاق مهم قرار گرفته است: اول، اقبال بالا به احزاب پوپولیستی و راست افراطی در بسیاری از کشورهای اروپایی؛ دوم، بحث برگزیت در بریتانیا. به گزارش یورو نیوز، مردم بریتانیا درحالی پای صندوق رای رفتند که نزدیک به سه سال پیش اکثریت آنها در یک همه‌پرسی تاریخی به خروج از اتحادیه رای داده بودند. براساس تقویم سیاسی اروپا قرار بود بریتانیا پیش از این …
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
انتخابات پارلمان اروپا | پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر در هلند
همشهری آنلاین: حزب کارگر هلند (PvdA) برخلاف نتیجه تمام نظرسنجی‌ها در جریان انتخابات پارلمان اروپا بیشترین آرا را به دست آورد. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست‌های میانه بود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ / اتحادیه اروپا
پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر هلند در انتخابات پارلمان اروپا
حزب کارگر هلند (PvdA) برخلاف نتیجه تمام نظرسنجی‌ها در جریان انتخابات پارلمان اروپا بیشترین آرا را به دست آورد. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست‌های میانه بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •