جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
کارتل مواد مخدر
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
رکوردزنیِ مکزیک در قتل‌های سال گذشته
رسانه‌های داخلی مکزیک با استناد به اطلاعات وزارت امنیت عمومی این کشور گزارش دادند که در سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار قتل‌ها در مکزیک رکوردی را رقم زد که با افزایش یک درصدی به بیش از ۳۵ هزار فقره رسید.به گزارش ایسنا، در نوامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹)، ۹ آمریکاییِ ساکن مکزیک از جمله سه زن و شش کودک به دست یک گروه عضو سازمانی تبهکاری به قتل رسیدند. براساس داده‌های اولیه، از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، ۳۲ هزار و ۶۰۰ فقره قتل در سراسر مکزیک ثبت شده است. در رکورد قبلی که متعلق به مجموعِ سال ۲۰۱۸ میلادی است، بیش از ۳۳ هزار پرونده قتل ثبت شده بود. آمارهای منتشر‏‏شده در مکزیک هم‌چنین نشان می‌دهد که از آغاز اقدامات این کشور برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر بیش از ۶۰ هزار نفر ناپدید شده‌اند. این آمار بیشترین …
(ویدئو و عکس) مشهورترین زن رئیس کارتل‌های مکزیک کشته شد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فیلم
(ویدئو و عکس) مشهورترین زن رئیس کارتل‌های مکزیک کشته شد
یک زن ۲۱ ساله که از او به عنوان مشهورترین رئیس کارتل مواد مخدر در مکزیک نام برده می شود در جریان عملیات نیروهای پلیس کشته شد.
  کارتل مواد مخدر  مکزیک  کشته شدن
آمریکا در مکزیک شرایط هشدار اعلام کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / بین‌المللی
آمریکا در مکزیک شرایط هشدار اعلام کرد
تهران – ایرنا – کنسولگری آمریکا در شهر «نوئوو لاردو» در مکزیک به کارمندان خود هشدار داد به دلیل وقوع چند مورد تیراندازی در این شهر، شب را در کنسولگری پناه گیرند.
  کارتل مواد مخدر  ایالات متحده آمریکا  مکزیک
درگیری زندانیان در مکزیک ۱۶ کشته بر جای گذاشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / بین‌المللی
درگیری زندانیان در مکزیک ۱۶ کشته بر جای گذاشت
تهران- ایرنا- مقام‌های مکزیک اعلام کردند؛ شورش و درگیری زندانیان در یک زندان دستکم ۱۶ کشته و پنج زخمی بر جای گذاشت.
  کارتل مواد مخدر  آمریکای لاتین  مکزیک
گور جمعی با ۵۰ جسد در مکزیک کشف شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بین‌المللی
گور جمعی با ۵۰ جسد در مکزیک کشف شد
تهران – ایرنا – یک گور جمعی با دستکم ۵۰ جسد در مزرعه‌ای خارج از شهر گوادالاخارا در غرب مکزیک پیدا شد.
  کارتل مواد مخدر  گورستان  مکزیک
۱۴ نفر  در خشونت‌های مکزیک کشته شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / بین‌المللی
۱۴ نفر در خشونت‌های مکزیک کشته شدند
تهران - ایرنا - تازه‌ترین درگیری نیروهای امنیتی مکزیک با اعضای کارتل‌های مواد مخدر نزدیک مرز این کشور با آمریکا دست‌کم ۱۴ کشته برجا گذاشت.
  کارتل مواد مخدر  خشونت‌های مکزیک  ایالات متحده آمریکا  مکزیک
اتهام جدید علیه ایران در ارتباط با کارتل‌های مواد مخدر در مکزیک
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / بین‌المللی
اتهام جدید علیه ایران در ارتباط با کارتل‌های مواد مخدر در مکزیک
دونالد ترامپ این بار با طرح موضوع کارتل های مواد مخدر فضاسازی جدیدی علیه ایران کرد.
رئیس‌جمهوری مکزیک خطاب به ترامپ: دخالت ممنوع!
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بین‌المللی
رئیس‌جمهوری مکزیک خطاب به ترامپ: دخالت ممنوع!
تهران – ایرنا - «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس‌جمهوری مکزیک روز چهارشنبه تصمیم «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی‌اش برای تروریستی خواندن کارتل‌های مواد مخدر مکزیک را «مداخله‌گری» خواند.
  کارتل مواد مخدر  سازمان تروریستی  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  مکزیک
قتل فجیع پلیسی که پسر ال چاپو را دستگیر کرد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فیلم
قتل فجیع پلیسی که پسر ال چاپو را دستگیر کرد
در پی دستگیری اویدیو گوزمن پسر ال چاپو در کولیاکان، پایتخت کارتل سینالوا حدود یک ماه پیش، جنگ بی سابقه ای بین نیروهای پلیس و اعضای کارتل مواد مخدر سینالوا درگرفت. شدت هرج و مرج و درگیری ها در این شهر به حدی رسید که نیروهای پلیس به دستور مقامات مافوق پسر ال چاپو را ناگزیر آزاد کردند. دقایقی پس از بازداشت اویدیو گوزمن اعضای کارتل سینالوا نیروهای پلیس را در سراسر محله در شهر کولیاکان مورد محاصره قراردادند تا رئیس کنونی کارتل به سرنوشت خواکین گوزمن، ال چاپو، دچار نشود. حال پس از گذشت نزدیک به یک ماه از این اتفاقات، چند تن از اعضای کارتل سینالوا، پلیسی که پسر الچاپو را دستگیر کرده بود، به قتل رساندند.
  مکزیک  ال چاپو  قتل  ترور
موافقت مشروط مکزیک با نقش آمریکا در مقابله با کارتل‌های مواد مخدر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بین‌المللی
موافقت مشروط مکزیک با نقش آمریکا در مقابله با کارتل‌های مواد مخدر
تهران - ایرنا - رئیس‌ جمهوری مکزیک با بیان اینکه کشورش قادر است مشکلات امنیتی خود را بدون مداخله خارجی رفع کند، باب همکاری پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) با مکزیک برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر را بازگذاشت، مشروط بر آنکه این امر، ناقض حق حاکمیت ملی مکزیک نباشد.
  کارتل مواد مخدر  ایالات متحده آمریکا  مکزیک
پشت صحنه فیلم سینمایی میول
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / فیلم
پشت صحنه فیلم سینمایی میول
فیلم «میول / Mule» که در فارسی مول نیز نوشته می‌شود فیلمی است به کارگردانی کلینت ایستوود و نویسندگی نیک شینک محصول سال 2018 . لئو شارپ، جانباز جنگ جهانی دوم در دهه 1980 خود را به یک پیک مواد مخدر برای کارتل سینالوآ تبدیل می‌کند؛ داستانی که برآمده از یک رویداد واقعی است. کلینت ایستوود، بردلی کوپر، لورنز فیشبورن، مایکل پونا، دایان ویست، اندی گارسیا، ایگناسیو سریچیو، آلیسون ایستوود و تایسا فارمیگا در این فیلم مقابل دوربین ایو بلانگر بازی کردند. آرتورو سندوال موسیقی متن این فیلم را ساخت و جوئل کاکس این اثر را تدوین کرد. پشت صحنه این فیلم سینمایی را در تابناک می‌بینید.
پیشنهاد ترامپ برای اعزام نظامیان آمریکایی به مکزیک رد شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بین‌المللی
پیشنهاد ترامپ برای اعزام نظامیان آمریکایی به مکزیک رد شد
تهران- ایرنا- رئیس‌ جمهوری مکزیک روز سه‌شنبه پیشنهاد «دونالد ترامپ» مبنی بر اعزام نیروهای نظامی آمریکایی به این کشور برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر را رد کرد.
  کارتل مواد مخدر  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  مکزیک
لحظه بازداشت پسر ال‌چاپو و محاصره پلیس
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فیلم
لحظه بازداشت پسر ال‌چاپو و محاصره پلیس
دولت مکزیک ویدیویی را منتشر کرد که در آن لحظه بازداشت «اویدیو گوزمن» فرزند خواکین گوزمن ملقب به ال چاپو، مشهورترین رئیس کارتل سینالوا به تصویر کشیده شده است. در پی دستگیری او در کولیاکان، پایتخت کارتل سینالوا در روز هفدهم اکتبر، جنگ بی‌سابقه‌ای بین نیروهای پلیس و اعضای کارتل مواد مخدر سینالوا درگرفت. شدت هرج و مرج و درگیری‌ها در این شهر به حدی رسید که نیروهای پلیس به دستور مقامات مافوق پسر ال چاپو را ناگزیر آزاد کردند. رها کردن اویدیو گوزمن که گفته می شود پس از بازداشت پدرش، تصمیم گیرنده اصلی کارتل سینالوا است، انتقادات فراوانی را علیه دولت مکزیک دربرداشته است. انتقادات مستقیما از رئیس جمهوری مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبادور است و گفته می شود که دولت مکزیک با آزادی پسر ال چاپو، جنایتکاران کارتل …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
درگیری کارتل‌ مواد مخدر با گارد نظامی مکزیک برای حفاظت از پسر «اِل‌ چاپو»
نیروهای تا دندان مسلح کارتل مواد مخدر مکزیک با محاصره نیروهای امنیتی و ایجاد درگیری و آشوب در شهر کولیاچان، پلیس را مجبور به رها کردن پسر اِل چاپو، قاچاقچی و رهبر کارتل مواد مخدر مکزیک کردند.وزیر امنیت مکزیک اعلام کرده در آغاز این آشوب گشت پلیس نظامیِ گارد ملی از سوی خانه‌ای در شهر کولیاچان، واقع در ۶۰۰ کیلومتری شمال غربی مکزیکوسیتی مورد حمله قرار گرفته است. نیروهای نظامی پس از ورود به این خانه، چهار مرد از جمله اوویدیو گُزمن، پسر خواکین گزمن ملقب به «اِل چاپو» را که به قاچاق مواد مخدر در ایالات متحده آمریکا متهم است، پیدا کردند. با توجه به این که نیروهای کارتل از همان ابتدا بر نیروهای گشت نظامی غلبه کردند، نیروهای نظامی برای حفظ جان گارد ملی و بازگرداندن آرامش به شهری که گانگسترهای کارتل‌ بسیاری …
پسر «ال چاپو» چطور از دست پلیس فرار کرد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / اجتماعی
پسر «ال چاپو» چطور از دست پلیس فرار کرد؟
ایسنا نوشت: نیروهای تا دندان مسلح کارتل مواد مخدر مکزیک با محاصره نیروهای امنیتی و ایجاد درگیری و آشوب در شهر "کولیاچان"، پلیس را مجبور به رها کردن پسر "اِل چاپو"، قاچاقچی و رهبر کارتل مواد مخدر مکزیک کردند.
  مکزیک  مواد مخدر