یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
کاردینال
استعفای غیرمنتظره کاردینال پرنفوذ واتیکان
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
استعفای غیرمنتظره کاردینال پرنفوذ واتیکان
آخرین بار که حقوق و اختیارات کاردینالی از کسی سلب شد دو سال پیش بود که تئودور مک‌کاریک، کشیش آمریکایی به آزار جنسی کودکان و بزرگسالان متهم شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
این توهین نابخشودنی‌است
اگر روزی فرانسه از جهل حکومت‌های صلیبی و جنگ‌های مقدس‌شان به قراردادهای اجتماعی و امیل و تعلیم و تربیت و حقوق بشر و اعلامیه انقلاب و روح‌القوانین می‌رسید، امروز آن شکل جنگ صلیبی به خراش دادن احساسات بخشی از جهان مبادرت می‌کند. هر چه هست نه شارلی روزنامه است و نه کاریکاتورهایش چیزی جز توهین. چرخه خشونت به ظاهر لاییک را با توهین به شخص مورد احترامی آغاز می‌کنند که هزاران دانشمند، به او به عنوان الهام‌بخش خویش در تاسیس نظامیه‌ها و دانشگاه‌ها می‌نگرند و احترام می‌گذارند.  اگر به مردم عامه و بیش از یک میلیارد مسلمان که آرزوی سفر زیارتی دیدار با مراد خویش را دارند، این کارتن‌های خشن، وقعی نمی‌گذارند، لااقل تاریخ ورود علم و طب …
ماضی نه چندان بعید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ماضی نه چندان بعید
 چهارصدوسی‌وپنج‌سال پیش در چنین روزی، برابر نهم سپتامبر 1585 میلادی،  آرمان ژان دو پلسی دو ریشلیو، معروف به کاردینال ریشلیو، روحانی، اشراف‌زاده و صدراعظم لویی سیزدهم پادشاه فرانسه در پاریس به دنیا آمد. در دوران لویی سیزدهم فرانسه به قدرتی تأثیرگذار در اروپا تبدیل شد که بخش اعظم آن مرهون خدمات صدراعظم بزرگ و مشهور او یعنی کاردینال ریشلیو بود. ریشلیو کسی بود که قدرت حکام محلی را کاهش داد، حکومت فئودالی را تا جایی که می‌توانست تضعیف کرد، ارتش را انتظام بخشید و شورشیان پروتستان را به شدت سرکوب کرد. ریشلیو در تاریخ فرانسه فردی مهم به شمار می‌آید تا جایی که یکی از نقش‌های اصلی رمان سترگ «سه تفنگدار» نوشته الکساندر دوما به او اختصاص داده شده است. «قلم …
کاردینال طرابلس: حسین در قلب تاریخ جای دارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / مشرق نیوز / ماه محرم / حزب الله لبنان / عاشورا / لبنان / امام حسین
کاردینال طرابلس: حسین در قلب تاریخ جای دارد
نشست وبیناری امام حسین(ع) و نهضت عاشورا در اندیشه مسیحیت با حضور آیت الله «محمد حسن اختری» برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
روی خط خبر
 بن کراس، هنرپیشه فیلم‌هایی چون «پیشتازان فضا» و «ارابه‌های آتش» در هفتادودو سالگی بر اثر بیماری درگذشت.  بن کراس ۱۰ روز پیش از مرگ آخرین پروژه سینمایی خود را در نقش کاردینال متیو در فیلم نور شیطان از استودیو فیلمسازی لاینزگیت به پایان رسانده بود. از دیگر آثار برجسته کارنامه هنری کراس می‌توان به فیلم‌های جن‌گیر: آغاز (۲۰۰۴)، شکست‌ناپذیر۲ (۲۰۰۶)، مینی‌سریال بن هور (۲۰۱۰) و مجموعه تلویزیونی بانشی (۲۰۱۳) اشاره کرد. پنجاه‌وهشتمین جشنواره فیلم نیویورک فیلم‌های منتخب بخش «احیا» این دوره را اعلام کرد که فیلم سینمایی «شطرنج باد» ساخته محمدرضا اصلانی نیز در این رویداد معتبر حضور دارد.  شورای‌عالی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
مشارکت بیشتر زنان در واتیکان
کلیسای کاتولیک و شخص پاپ یکی از فعال‌ترین دوره‌های کاری خود را سپری می‌کنند. ابراز همدردی پاپ با مصیبت‌زدگان لبنان و کمک مالی 250 هزار یورویی به این کشور و تاکید ایشان بر کمک سخاوتمندانه جامعه جهانی به لبنان، تهیه تومار دو کاردینال برای پایان بخشیدن به وضعیت مسلمانان چین، پیام به مناسبت روز جهانی جهانگردی، مخالفت با تبدیل کلیسای آگیا صوفیا در ترکیه به مسجد و پیام به مناسبت سالگرد بمباران اتمی هیروشیما، مهم‌ترین فعالیت‌ها و موضع‌گیری کلیسای واتیکان و شخص پاپ در روزهای اخیر است. پاپ همچنین اخیرا شش زن غیر روحانی (دو آلمانی، دو اسپانیایی و دو بریتانیایی) را در شورای اقتصاد واتیکان منصوب کرد. این افراد همگی کارشناس امور اقتصادی، مالی و حقوق بین‌الملل هستند. …
رهبر مسیحیان مارونی لبنان: بدون ملاحظات سیاسی به نجات لبنان بشتابید
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / لبنان / بیروت / انفجار مهیب بیروت
رهبر مسیحیان مارونی لبنان: بدون ملاحظات سیاسی به نجات لبنان بشتابید
تهران-ایرنا- کاردینال بشاره پطرس الراعی رهبر مسیحیان مارونی لبنان روز چهارشنبه با اشاره به انفجار گسترده دیروز در بندر بیروت، از همه کشورهای جهان خواست بدون توجه به ملاحظات سیاسی به نجات پایتخت لبنان بشتابند.
موسیقی متن فیلم هشت و نیم ؛ واگنر
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
موسیقی متن فیلم هشت و نیم ؛ واگنر
فیلم سینمایی «هشت و نیم / ½8 / Otto e mezzo» به کارگردانی فدریکو فلینی و با بازی مارچلو ماسترویانی محصول سال 1963 است. آنسلمی، کارگردان سینما، در هنگام ساختن یک فیلم است که در طول فیلم درگیر خاطرات گذشته و دوران کودکی خود می‌شود. مارچلو ماسترویانی، کلودیا کاردیناله، آنوک امه و ساندرا میلو در این فیلم مقابل دوربین جانی دی ونانتزو بازی کردند. نینو روتا موسیقی متن این فیلم را ساخت و لئو کاتوزو این اثر را تدوین کرد. نینو روتا در موسیقی متن این فیلم از دی والکوری دومین اثر از چهار موسیقی دراماتیک در قالب اپرای حلقه نیبلونگ اثر ریچارد واگنر استفاده کرد که این قطعه را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
دعای ملت ایران همگام با دیگر پیروان ادیان ابراهیمی برای رفع بلای کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / دعای رفع کرونا
دعای ملت ایران همگام با دیگر پیروان ادیان ابراهیمی برای رفع بلای کرونا
رئیس مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درنامه ای به کاردینال میگل آنچل آیوسو گسیو رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان گفت: در روزدعا ، دعای ملت ایران همگام با دیگر پیروان ادیان ابراهیمی برای رفع بلای ویروس کرونا خواهد بود.
دیوان عالی استرالیا حکم حبس خزانه‌دار سابق پاپ را نقض کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / پاپ / کلیسای کاتولیک
دیوان عالی استرالیا حکم حبس خزانه‌دار سابق پاپ را نقض کرد
دیوان عالی استرالیا حکم زندان کاردینال جورج پل، خزانه‌دار سابق واتیکان و یکی از قدرتمندترین مقام‌های کلیسای کاتولیک را نقض کرده است.
روزنامه توتو| ما ورزش بهتری خواهیم داشت
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / روزنامه توتو / کرونا در فوتبال / کرونا در ورزش
روزنامه توتو| ما ورزش بهتری خواهیم داشت
کاردینال برتونه، از مقامات واتیکان اعتقاد دارد وقتی ویروس کرونا رخت ببندد، دنیا جای بهتری خواهد شد و حتی ورزش هم در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت.
پاپ مستعفی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
پاپ مستعفی
کلیسای کاتولیک روم که مقر آن در واتیکان است، با بیش از یک‌میلیارد و 500‌میلیون نفر پیرو، عظیم‌ترین شاخه از دین مسیحیت- در کنار پروتستان‌ها و ارتدکس‌ها- به لحاظ تعداد تابعان قلمداد می‌شود. رهبر این کلیسا اسقف کلیسای رم یا همان «پاپ» است که توسط «مجمع انتخاب پاپ» شامل 223 کاردینال برگزیده می‌شود و درصورتی که اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، تا پایان حیات در این سمت باقی خواهد ماند. کلیسای کاتولیک روم در طول حیات 2‌هزار ساله خود 266 پاپ‌ را به خود دیده است که در میان آنها برخی به خاطر کارهای کرده و برخی نیز به خاطر کارهای نکرده‌شان مشهورتر از دیگران هستند. از میان پاپ‌هایی که به خاطر کارهای کرده‌شان نام‌شان …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
زخم قدرت، لکه نیست
 امیرعلی علامه‌زاده ـ‌ روزنامه‌نگار کاردینال‌های کلیسای کاتولیک گردهم می‌آیند تا به‌دنبال درگذشت ژان پل دوم، رهبر کاتولیک‌های جهان، کاردینالی را به مقام «پاپ» برسانند تا بر سریر مقدس تکیه زند و پادشاه حکومت کاتولیک‌های جهان در واتیکان شود؛ حکومتی که بیش از 1.2میلیارد پیرو کاتولیک دارد، جهانی نظاره‌گر اوست، بانک و کلیسا و قصر دیدنی بسیار دارد و در عمل و روایت، آن را فاقد قدرت سیاسی اعلام می‌کنند. تماشای فیلم «دو پاپ» با رقابت پرمیل کاردینال جوزف راتسینگر آلمانی و حضور بی‌میل کاردینال خورخه برگولیو …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ترمیم دیوار شکسته واتیکان در دستان «دو پاپ»
فیلم «دو پاپ» vh یک برزیلی ساخته و درباره برتری یک کاردینال آرژانتینی به لحاظ محبوبیت و کارایی نظریه‌ها، بر یک پاپ آلمانی است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
رایزن فرهنگی ایران با رهبر مسیحیان لبنان دیدار کرد
کاردینال «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان دردیداربا رایزنی فرهنگی ایران بر همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام و پیروان ادیان و مذاهب مختلف تاکیدکرد .
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / ایران و لبنان
رهبر مسیحیان لبنان: مسلمان لبنانی از مسیحی فرانسوی مهمتر است
ایرنا نوشت: کاردینال «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان امروز (جمعه) خواستار همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام و پیروان ادیان و مذاهب مختلف شد و گفت: از منظر من یک مسلمان لبنانی از یک مسیحی فرانسوی مهمتر است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / سعد حریری / اعتراض / اعتراض‌های مردمی در لبنان
رهبر مسیحیان لبنان خواستار گفت وگوی ملی شد
بیروت – ایرنا – کاردینال «بشاره پطرس» رهبر مسیحیان مارونی لبنان از همه ی سیاستمداران و مسوولان این کشور خواست برای حل بحران سیاسی و پاسخ به اعتراض های مردمی و درخواست های مشروع آنان، با یکدیگر گفت وگو کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / هنرهای تجسمی / گالری / هنرمندان
روایت جهانی صلح برای زیارت در اتریش
سایت جماران نوشت:رایزنی فرهنگی ایران در اتریش با مشارکت مرکز مذهبی راه یاکوب وابسته به دفتر کاردینال شون بورن نماینده پاپ در اتریش برای اولین‌بار نمایشگاهی را با عنوان «دو مسیر زیارتی برای صلح» برگزار کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / لبنان / رهبر مسیحیان لبنان / تظاهرات اعتراضی / اعتراض‌های مردمی در لبنان (مهر ۱۳۹۸)
اعلام همبستگی رهبر مسیحیان مارونی لبنان با معترضان
تهران - ایرنا - کاردینال «بشاره پطرس راعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان روز چهارشنبه ضمن اعلام همبستگی با اعتراضات مردمی از معترضان خواست که مسالمت آمیز بودن اعترضات خود را حفظ کنند و اجازه سوءاستفاده از آن را ندهند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / محمد مسجد جامعی
واتیکان یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌هایش را از دست داد
واتیکان در طی روزهای اخیر یکی از برجسته‌ترین و تأثیرگذارترین شخصیت‌هایش را از دست داد. او کاردینال سیلوسترینی بود که در روز 29 آگوست برابر با هشتم شهریور در سن 95 سالگی زندگی را بدرود گفت.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / وین / اتریش / ایران
دیدار خداحافظی سفیر ایران با رهبر کلیسای کاتولیک اتریش
تهران – ایرنا - «عبادالله مولایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در چارچوب دیدارهای خداحافظی خود(پایان ماموریت) با مقامات اتریشی، عصر روز چهارشنبه با «کاردینال کریستف شونبورن» رهبر کلیسای کاتولیک این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
اسقف اعظم لبنان بر لزوم گفت وگو برای حل مشکلات تاکید کرد
بیروت- ایرنا- اسقف اعظم روم کاتولیک شهرهای فرزل، زحله و منطقه بقاع لبنان کاردینال "عصام یوحنا درویش" در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در بیروت، بر لزوم تقویت گفت وگو و پذیرفتن دیدگاه طرف مقابل به منظورحل و فصل اختلافات و مشکلات متعدد تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
انتقاد تند رهبر مسیحیان آبوجا از اقدامات اخیر رئیس جمهور نیجریه علیه شیعیان
شفقنا- «کاردینال جان اونایکان» رهبر مسیحیان آبوجای نیجریه نسبت به رفتارهای اخیر رئیس جمهوری این کشور علیه شیعیان هشدار داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری «النعیم»، اونایکان با بیان این مطلب گفت: رفتارهای اخیر علیه شیعیان تهدیدی برای آزادی دینی در نیجریه محسوب می شود. اسقف اعظم ابوجا خاطرنشان کرد: اقدامات علیه شیعیان نیجریه نگران […]
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
رئیس جمهوری سوریه نامه دست نویس پاپ را دریافت کرد
تهران - ایرنا - کاردینال «پیتر تورکسن» رئیس شورای پاپی صلح و عدالت واتیکان امروز (دوشنبه) در سفر به دمشق، نامه دست نویس پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان را به «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه تحویل داد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نماینده پاپ در عراق: رهبران جهان اسلام به گفت‌وگو معتقدند
شفقنا- کاردینال لوئیس رافائل ساکو، اسقف اعظم کلدانی عراق با تاکید بر لزوم حفظ صلح و ثبات در منطقه گفت: آمریکا باید از آغاز هرگونه جنگ و درگیری در منطقه پرهیز کند چرا که هر گونه درگیری...
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آمریکا باید از جنگ با ایران پرهیز کند/ هرگونه درگیری در منطقه یک فاجعه خواهد بود/ صهیونیزم، بنیادگراست/ رهبران جهان اسلام به گفت‌وگو معتقدند
ایلنا: کاردینال لوئیس رافائل ساکو، اسقف اعظم کلدانی عراق با تاکید بر لزوم حفظ صلح و ثبات در منطقه گفت: آمریکا باید از آغاز…
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اعتراض به «آلن دلون» به فرش قرمز جشنواره کن رسید
در شب اعطای جایزه نخل طلای افتخاری جشنواره کن به «آلن دلون» بازیگر کهنه‌کار فرانسوی، حرکتی اعتراضی روی فرش قرمز جشنواره در واکنش به این جایزه شکل گرفت.به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، این بازیگر افسانه‌ای تاریخ سینمای فرانسه، جایزه نخل طلای افتخاری کن ۲۰۱۹ را به پاس شش دهه فعالیت سینمایی خود دریافت کرد که به سبب برخی اظهار نظرهای وی درباره خشونت علیه زنان، «ساند ون روی» بازیگر بلژیکی-هلندی با جمله «خشونت را علیه زنان متوقف کنید» که روی بدنش خالکوبی کرده بود اعتراض خود را روی فروش قرمز جشنواره به اعطای این جایزه نشان داد.تصمیم جشنواره کن برای تجلیل از این بازیگر ۸۳ ساله در خارج از فرانسه نیز مخالفانی داشت و در آمریکا یک درخواست آنلاین با بیش از ۲۵ هزار امضا بر این اساس جمع‌آوری شد.«آلن دلون» پس …
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
اسقف اعظم سریلانکا، آمریکا را مسوول ناآرامی در جهان دانست
دهلی نو-ایرنا-کاردینال راجنیت اسقف اعظم سریلانکا،آمریکا و گروه های تروریستی مانند داعش را عامل اصلی ناآرامی برای دستیابی به اهداف خودخواهانه در جهان دانست.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی در دیدار با کاردینال اعظم بوسنی: برای استقرار صلح جهانی گام های موثری برداریم / تروریست ها به هیچ آیینی پایبندی ندارند
شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی با بیان اینکه مسلمانان  از تروریسم بسیار زجر کشیده و هزینه داده اند، خاطر نشان ساخت: نکته ای که پیروان همه ادیان باید به آن بسیار توجه کنند این است که حساب خشونت طلبان را از صلح طلبان و کسانی که به دنبال صفا […]
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
غرب در خاورمیانه فقط به تحقق منافع خود فکر می کند
بیروت -ایرنا- 'مار بشاره بطرس الراعی' پاتریارک کاردینال مارونی روز پنجشنبه با تاکید بر تلاش جامعه جهانی برای حل جدی بحران سوریه گفت : قدرت های غربی در خاورمیانه فقط به تحقق منافع خود فکر می کند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
بحران آزار جنسی در کلیسا؛ بالاترین مقام کلیسای شیلی هم استعفا داد
شفقنا- بحران آزار جنسی کودکان به دست اعضای کلیسای شیلی همچنان ادامه دارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، در پی افشای آزار گسترده کودکان در کلیسای شیلی، تاکنون چندین مقام این نهاد در شیلی استعفا داده‌اند. حالا بالاترین مقام کلیسای شیلی یعنی کاردینال سانتیاگو نیز استعفای خود را تقدیم پاپ کرده است. واتیکان اعلام کرده پاپ […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
کاردینال محکوم در پرونده کودک‌آزاری استعفای خود را تسلیم پاپ می‌کند
پاپ فرانسیس روز دوشنبه، ۱۸ مارس، کاردینال فیلیپ بربرین اسقف اعظم فرانسوی را به حضور می‌پذیرد. قرار است در این دیدار کاردینال استعفای خود را تقدیم پاپ کند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
۶ سال حبس برای خزانه‌دار سابق واتیکان به دلیل تعرض به کودکان
همشهری آنلاین: کاردینال جورج پل، خزانه‌دار سابق واتیکان به شش سال حبس محکوم شد. پل که ۷۷ سال دارد در پرونده سوءاستفاده جنسی از دو کودک در سال ۱۹۹۶ در کلیسایی در استرالیا گناهکار شناخته شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
محکومیت کاردینال جورج پل به جرم ارتکاب آزار جنسی
یکی از مقام‌های بلندپایه کلیسای کاتولیک و از مشاوران ارشد پاپ فرانسیس توسط دادگاهی در استرالیا به‌دلیل آزار جنسی دو نوجوان مجرم شناخته شد. جورج پل اولین مقام عالی‌رتبه کلیساست که تاکنون به ارتکاب آزار جنسی محکوم می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
کاردینال واتیکان به اتهام آزار جنسی به 6 سال حبس محکوم شد
یک مقام ارشد واتیکان به جرم سوءاستفاده جنسی از نوجوانان در کلیسایی در ملبورن، به شش سال حبس محکوم شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
مقام ارشد کلیسای کاتولیک در استرالیا به حبس محکوم شد
تهران - ایرنا - یک دادگاه در استرالیا کاردینال 'جرج پل' یکی از مقام های ارشد کلیسای کاتولیک استرالیا و واتیکان را به اتهام فساد اخلاقی و سوء استفاده جنسی دو پسر نوجوان در دهه 1990 محکوم به 6 سال زندان محکوم کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
محکوم شدن وزیر سابق اقتصاد واتیکان به جرم تجاوز به 2 پسر 13 ساله
کاردینال «جورج پل» وزیر سابق اقتصاد واتیکان و کاردینال کلیسای کاتولیک استرالیا از سوی دادگاهی در ملبورن به جرم تجاوز جنسی به دو پسربچه 13 ساله در فاصله سال های 19996 تا 2001، این روحانی 77 ساله کلیسای کاتولیک را به تحمل 6 سال زندان محکوم کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
سکوت اسقف اعظم لیون در برابر کودک آزاری؛ بربرن استعفا می‌دهد
فیلیپ بربرن که از سال ۲۰۰۲ تاکنون اسقف اعظم لیون بود از سال ۲۰۰۳ به جمع کاردینال های کلیسای کاتولیک پیوست.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
6 ماه حبس تعلیقی برای عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک فرانسه
تهران - ایرنا - دستگاه قضایی فرانسه روز پنجشنبه 'کاردینال بربرن' اسقف اعظم شهر لیون فرانسه را به 6 ماه حبس تعلیقی محکوم شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
نماینده پاپ در فرانسه به ۶ ماه زندان محکوم شد
کاردینال بربرن، اسقف اعظم شهر لیون فرانسه به ۶ ماه زندان تعلیقی محکوم شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
از فجایع جنگ داخلی یمن تا چالش انفجار جمعیت جهان
فجایع جنگ داخلی یمن، انتقاد از ارائه گوشت سرطان‌زا در مدارس اسکاتلند، اخراج یک کاردینال سابق همزمان با طرح پرونده آزار جنسی، و جنگ ساختگی بعدی آمریکا از جمله مهم‌ترین موضوعات و عناوین امروز مطبوعات جهان بودند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •