سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
کامالا هریس
معضلات بزرگی که بایدن و دموکرات ها در برابر ترامپ و جمهوریخواهان دارند
۳ ساعت قبل / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / حزب دموکرات / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / حزب جمهوریخواه / کاملا هریس
معضلات بزرگی که بایدن و دموکرات ها در برابر ترامپ و جمهوریخواهان دارند
جلال ملکوتی فر در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: در مجموع می توان از انتخاب کامالا هریس برای نفر دومِ بایدن دو نتیجه گیری را داشت. یکی این که یا طیف حاکم از پیروزی خود بسیار مطمئن است و یا این که حتی اگر انتخابات را ببازد هم، ترامپ را به یک سیاستمدار ترقی خواه ترجیح می دهد. کما این که در قبلا هم بسیاری از آنان در انتخابات مقدماتی هم روشن کرده بودند که اگر سندرز نامزد نهایی حزب شود، ترجیح می دهند که بی طرف بمانند.
احتمال تکرار کابوس 2016؟
۴۳ ساعت قبل
احتمال تکرار کابوس 2016؟
این گردهمایی در واقع تجمعی بود برای دور هم نشاندن و بسامان کردن ده‌ها نفر از مفاخر پایدار و برجسته سیاه‌پوست: از «جی‌زی» گرفته تا «کارلاماین تا گاد» شخصیت رادیویی و تا وکیل حقوق مدنی «بن کرامپ». کامالا هریس، نامزد معاونت ریاست جمهوری، ریاست این جلسه مجازی را بر عهده داشت؛ جلسه‌ای که یک سوال آزار دهنده و البته اساسی را برای کارزار انتخاباتی بایدن مطرح می‌کرد: چگونه مردان سیاه پوست بیشتری را جلب کنیم؟ فراخوان هفته گذشته دومین فراخوان در چند هفته‌ای بود که تمرکز آن بر جاذبه بایدن برای رأی‌دهندگان مرد سیاه پوست قرار داشت. کرامپ می‌گوید جو و فضای غالب، فضایی مثبت بود. اما حاضران در مورد نگرانی‌های خود واقعا صریح بودند و از بایدن می‌خواستند تا پیام مثبتی مخابره کند. بنابراین، این پیام «نباید فقط ضد …
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
انتخابات امریکا و دموکرات‌ها
در ۵۰ روز باقیمانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری در امریکا هر دو حزب درگیر تبلیغات گسترده‌ای هستند که بخش عمده آن بر تخریب کاندیدای رقیب متمرکز است. حملات تند ترامپ و ضعف‌های بایدن، در کنار رقابت شکل گرفته در خصوص فرستادن اولین رییس‌جمهور زن به کاخ سفید، شرایط بی‌سابقه‌ای را در مورد نقش معاون اول در رقابت‌های انتخاباتی جاری پدید آورده است. از دهه‌های پایانی قرن بیستم سهم زنان در سطوح بالای تصمیم‌گیری سیاسی به یکی از شاخص‌های چشمگیر توسعه تبدیل شده است. دو دهه صدارت عظمای آنگلا مرکل در آلمان و شکوفایی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و همزمان نقش زنان در رهبری احزاب اروپای شمالی بر جذابیت ریاست زنان در کشورهای توسعه یافته افزود، ولی دستان ایالات متحده امریکا …
رئیس جمهور آینده آمریکا این زن است!
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
رئیس جمهور آینده آمریکا این زن است!
از نظر تحلیلگر فاکس نیوز تقریبا هیچ یک از حامیان جو بایدن حتی امید ندارند که او بعد از پیروزی در انتخابات 2020 بتواند به مدت 4 سال سکان دار کاخ سفید باشد. بیشتر دموکرات‌ها از همین الان روی "کامالا هریس" تمرکز کرده اند.
فاکس نیوز: در تازه‌ترین نظر سنجی، زوج بایدن و هریس پیشتاز هستند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
فاکس نیوز: در تازه‌ترین نظر سنجی، زوج بایدن و هریس پیشتاز هستند
شبکه فاکس نیوز آمریکا روز یکشنبه گزارش داد که در تازه ترین نظرسنجی تیم جو بایدن – کامالا هریس با پنج امتیاز از تیم دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی و مایک پنس معاونش، پیش افتاده است. در نتایج تازه ترین نظرسنجی این شبکه حامی جمهوری خواهان در پی برگزاری همایش های احزاب دموکرات و جمهوریخواه، بایدن و هریس معاونش با به دست آوردن ۵۱ درصد آراء، از ترامپ و پنس معاونش با ۴۶ درصد آراء، جلو هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مداخله‫گری از جنس دموکراسی‫خواهی
مایک پنس و کامالا هریس، منتخبان ۲ نامزد رئیس جمهوری آمریکا برای معاون اولی هستند که با توجه به جایگاه آنها، نقش قابل ملاحظه‌ای در سیاست داخلی و خارجی خواهند داشت.به گزارش ایرنا، در آمریکا معاون رئیس جمهوری مقامی است که می‌تواند تاثیر مشورتی جدی بر رئیس جمهوری و در نتیجه در شکل‌گیری سیاست‌های داخلی و خارجی داشته باشد و با توجه به گرایش‌های صهیونیستی هریس، به نظر می‌رسد سیاست خارجی بایدن در تامین منافع رژیم صهیونیستی قابل توجه باشد.سال ۲۰۱۶ زمانی که بایدن خودش معاون رئیس جمهوری بود، در نشستی در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا درباره اهمیت معاون رئیس جمهوری گفته بود: اکنون کار به عنوان رئیس جمهوری آنقدر پیچیده است که شما واقعا به شخصی احتیاج دارید که بتوانید به قضاوت او در موقعیت‌های حساس اعتماد …
سیاست خارجی معاونان ۲ نامزد ریاست جمهوری آمریکا چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
سیاست خارجی معاونان ۲ نامزد ریاست جمهوری آمریکا چگونه است؟
نیویورک– ایرنا– مایک پنس و کامالا هریس، منتخبان ۲ نامزد رئیس جمهوری آمریکا برای معاون اولی هستند که با توجه به جایگاه آنها، نقش قابل ملاحظه‌ای در سیاست داخلی و خارجی خواهند داشت.
ترامپ عامدانه خطر همه‌گیری کرونا را کوچک‌نمایی کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / کامالا هریس
ترامپ عامدانه خطر همه‌گیری کرونا را کوچک‌نمایی کرد
ایلنا: یار انتخاباتی نامزد دموکرات ریاست‌جمهوری آمریکا از پنهان‌کاری عامدانه رئیس‌جمهوری این کشور درباره خطر ویروس کرونا انتقاد کرد.
ترامپ: انتخاب کامالا هریس توهینی به آمریکاست
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ترامپ: انتخاب کامالا هریس توهینی به آمریکاست
دونالد ترامپ با حمله به کامالا هریس، نامزد معاونت جو بایدن در ریاست جمهوری گفت، چنانچه این سناتور ایالت کالیفرنیا تبدیل به اولین رئیس جمهور زن آمریکا شود این "یک توهین به این کشور" خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / دونالد ترامپ / کامالا هریس / نژادپرستی در آمریکا
انتقاد تند کامالا هریس از ترامپ
نامزد دموکرات‌ها برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا به شدت از رئیس جمهوری و دادستان کل این کشور به خاطر انکار نژادپرستی نظام‌مند در سیستم قضایی آمریکا انتقاد کرده و گفت، آنها تمام وقت خود را در واقعیتی متفاوت سپری می‌کنند.
کامالا هریس : در صورت شکست  بایدن در انتخابات،  روسیه مقصر است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / روسیه / جو بایدن / کامالا هریس / رئیس جمهور / معاون / دموکرات
کامالا هریس : در صورت شکست بایدن در انتخابات، روسیه مقصر است
معاون «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی سخنانی شکست محتمل رقیب «دونالد ترامپ» را ناشی از دخالت روسیه دانست.
حمله معاون بایدن به عملکرد دولت ترامپ در قبال کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / روسیه / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / ویروس کرونا / جوزف بایدن
حمله معاون بایدن به عملکرد دولت ترامپ در قبال کرونا
ایرنا نوشت: «کامالا هریس» معاون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عملکرد دولت «دونالد ترامپ» در برخورد با موضوع همه‌گیری ویروس کرونا را به ‌شدت مورد انتقاد قرار داد.
معاون بایدن: اعتمادی به ترامپ ندارم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / انتخابات / دولت آمریکا / ریاست جمهوری / سلامت / zwnj
معاون بایدن: اعتمادی به ترامپ ندارم
کامالا هریس، نامزد دموکرات‌ها برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا گفت، به حرف دونالد ترامپ درباره اثرگذاری واکسن بالقوه کرونا که پیش از انتخابات نوامبر توزیع شود، اطمینان و اعتمادی ندارد.
اظهارات ترامپ درباره واکسن احتمالی کرونا، قابل اعتماد نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / کامالا هریس
اظهارات ترامپ درباره واکسن احتمالی کرونا، قابل اعتماد نیست
ایلنا: یار انتخاباتی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت که اظهارات رئیس‌جمهوری این کشور درباره واکسن احتمالی کرونا قابل قبول نیست.
وعده معاون بایدن به اسرائیل
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
وعده معاون بایدن به اسرائیل
«کامالا هریس» معاون «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در یکی از سخنرانی های انتخاباتی خود بر حمایت بی قید و شرط آمریکا از اسرائیل تاکید کرد و وعده داد دولت بایدن - هریس در قبال تامین امنیت اسرائیل متعهد خواهد بود.
حمایت از اسرائیل، وعده انتخاباتی کامالا هریس
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / رژیم صهیونیستی
حمایت از اسرائیل، وعده انتخاباتی کامالا هریس
تهران - ایرنا - «کامالا هریس» معاون «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در یکی از سخنرانی های انتخاباتی خود بر حمایت بی قید و شرط آمریکا از اسرائیل تاکید کرد و وعده داد دولت بایدن - هریس در قبال تامین امنیت اسرائیل متعهد خواهد بود.
کامالا هریس: ترامپ تفرقه‌انداز و خشونت‌طلب است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
کامالا هریس: ترامپ تفرقه‌انداز و خشونت‌طلب است
معاونِ نامزد دموکرات انتخابات آمریکا، رئیس‌جمهور کنونی این کشور را فردی تفرقه‌انداز توصیف کرد که شایستگیِ این مقام را ندارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
گزارش کوتاه
کامالا هریس: بایدن به برجام بازمی‌گردد معاون نامزد ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد که بایدن در صورت انتصابش به مقام ریاست‌جمهوری به توافق هسته‌ای با ایران بازخواهد گشت. کامالا هریس، معاون جو بایدن، نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا روز شنبه مدعی شد که جو بایدن در صورت رئیس‌جمهوری‌شدن بار دیگر به برجام بازمی‌گردد و این توافق را تقویت خواهد کرد. او در این‌باره گفت: «جو بایدن و دولت ما باید کار عظیمی را برای تعمیر خرابی‌هایی که دونالد ترامپ و دولتش به بار آورده‌اند، انجام دهد و جایگاه ما در دنیا را تثبیت کند.» هریس پیش از این نیز با اشاره به انزوای دیپلماتیک آمریکا درباره مسأله ایران گفت: «من در کمیته اطلاعاتی خدمت می‌کنم …
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
بایدن به برجام بازمی‌گردد
کامالا هریس، معاون جو بایدن نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد که بایدن در صورت انتصابش به مقام ریاست جمهوری به توافق هسته‌ای با ایران بازخواهد گشت و این توافق را تقویت خواهد کرد. وی در این خصوص گفت: جو بایدن و دولت ما باید کار عظیمی را برای تعمیر خرابی‌هایی که دونالد ترامپ و دولتش به بار آورنده‌اند، انجام دهد و جایگاه ما در دنیا را تثبیت کند. هریس پیش از این نیز با اشاره به انزوای دیپلماتیک آمریکا درباره مسئله ایران گفت: منصفانه است که بگوییم رویکرد «اول آمریکا» به آمریکای تنها تبدیل شده است.
ترامپ: آمریکایی‌ها می‌خواهند «ایوانکا» رئیس‌جمهور شود نه «کامالا هریس»/هافبک استقلال درگذشت
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ترامپ: آمریکایی‌ها می‌خواهند «ایوانکا» رئیس‌جمهور شود نه «کامالا هریس»/هافبک استقلال درگذشت
سرژیک تیموریان بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال امروز (شنبه) پس از گذشت دوره‌ی کما به علت تصادفی که ماه گذشته داشت، درگذشت. سرژیک تیموریان هافبک پیشین استقلال در دهه ۷۰ و برادر بزرگتر آندرانیک تیموریان بود. او که سابقه بازی در تیم‌های آرارات و ماینس آلمان در کارنامه خود داشت، امروز (شنبه) در سن ۴۷ سالگی دار فانی را وداع گفت.
تصمیم جو بایدن درباره برجام در صورت پیروزی بر ترامپ چه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / کامالا هریس / جو بایدن / برجام / ترامپ / آمریکا
تصمیم جو بایدن درباره برجام در صورت پیروزی بر ترامپ چه خواهد بود؟
معاون نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد که بایدن در صورت انتصابش به مقام ریاست جمهوری به توافق هسته‌ای با ایران بازخواهد گشت.
ترامپ: میخواهم اولین زن رئیس جمهور آمریکا را ببینم
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / ترامپ / رئیس جمهور آمریکا
ترامپ: میخواهم اولین زن رئیس جمهور آمریکا را ببینم
دونالد ترامپ اعلام کرد از رئیس جمهوری یک زن در آمریکا حمایت می‌کند، اما بلافاصله تاکید کرد این زن باید شخصی غیر از کامالا هریس، معاون جو بایدن باشد.
ترامپ معاون بایدن را «نالایق» توصیف کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / حزب دموکرات / انتخابات آمریکا / کاملا هریس / رئیس جمهور آمریکb
ترامپ معاون بایدن را «نالایق» توصیف کرد
رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی، نامزد معاونت ریاست‌جمهوری حزب دموکرات را فردی نالایق برای این سمت توصیف کرد و گفت دخترش شایستگی بیشتری نسبت به «کامالا هریس» دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / بازگشت به برجام / کامالا هریس
کامالا هریس خواستار بازگشت آمریکا به برجام شد
به گزارش فارس، «کامالا هریس» کاندیدای معاونت ریاست‌جمهوری حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا روز گذشته (جمعه) در یک جلسه مجازی جمع‌آوری کمک‌های مالی برای ستاد انتخاباتی «جو بایدن» خواستار بازگشت مجدد ایالات متحده به برجام شد.
ترامپ بی‌کفایت و بدخواه است/ وجود نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا قابل انکار نیست
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / کامالا هریس
ترامپ بی‌کفایت و بدخواه است/ وجود نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا قابل انکار نیست
ایلنا: یار انتخاباتی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، رئیس‌جمهوری فعلی این کشور را بی‌کفایت خوانده و از سیاست‌های وی به ویژه در مدیریت بحران…
معاون بایدن: اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی دهیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
معاون بایدن: اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی دهیم
کامالا هریس، نامزد سمت معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات، دولت آینده کشوروی اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست یابد و به حمایت‌ها از تل‌آویو ادامه خواهد داد.
کامالا هریس: رویکرد "اول آمریکا" به  "آمریکای تنها" تبدیل شده است
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / کامالا هریس / برنامه هسته‌ای ایران / سیاست‌های ترامپ در برابر ایران / توافق هسته ای / تحریم تسلیحاتی ایران
کامالا هریس: رویکرد "اول آمریکا" به "آمریکای تنها" تبدیل شده است
در حالیکه مقامات کشورمان همواره تاکید داشته و دارند که ایران قصد دستیابی به سلاح هسته‌ای ندارد، نامزد معاونت جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی آمریکا در یک سخنرانی مجازی گفت که دولت بایدن اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند.
هریس: ترامپ با شکست در شورای امنیت، آمریکا را منزوی کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / کامالا هریس / دونالد ترامپ / جو بایدن / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا
هریس: ترامپ با شکست در شورای امنیت، آمریکا را منزوی کرد
تهران- ایرنا- معاون بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که ترامپ با شکست در تمدید تحریم علیه ایران در شورای امنیت، واشنگتن را منزوی کرد.
پیش‌بینی عجیب از مرگ جو بایدن تا مراسم تحلیف
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / جو بایدن / ریاست جمهوری آمریکا / انتخابات آمریکا
پیش‌بینی عجیب از مرگ جو بایدن تا مراسم تحلیف
کامالا هریس، خانم سناتور ۵۵ ساله، نخستین زن آمریکایی غیر سفیدپوست است که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون یک نامزد اصلی در این انتخابات حضور خواهد داشت.
نتیجه یک نظرسنجی انتخاباتی: معاون بایدن میانه‌رو تر از معاون ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
نتیجه یک نظرسنجی انتخاباتی: معاون بایدن میانه‌رو تر از معاون ترامپ
تهران-ایرنا- با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا کامالا هریس و مایک پنس، خود را به عنوان نامزد رئیس جمهور جدید احتمالی از حزب دموکرات یا جمهوریخواه آماده می کنند اما رای دهندگان آمریکایی دیدگاه های هریس را میانه روتر از مایک پنس می‌دانند.
اعتراض‌ها در ویسکانسین، انعکاس عدم تعامل کاخ‌سفید با سیاهپوستان است/ ترامپ سیاست مشت آهنین را دنبال می‌کند/ دموکرات‌ها از فضای فعلی علیه محافظه‌کاران استفاده می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ویسکانسین / جو بایدن / دونالد ترامپ / سیاه‌پوستان آمریکا / حزب جمهوریخواه آمریکا / کامالا هریس / حزب دموکرات آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / جرج فلوید / جیکوب بلیک
اعتراض‌ها در ویسکانسین، انعکاس عدم تعامل کاخ‌سفید با سیاهپوستان است/ ترامپ سیاست مشت آهنین را دنبال می‌کند/ دموکرات‌ها از فضای فعلی علیه محافظه‌کاران استفاده می‌کنند
ایلنا: کارشناس مسائل آمریکا گفت: سیاه‌پوستان هیچگاه در ایالات متحده به برابری با سفیدها دست پیدا نخواهند کرد و این مساله ریشه در بینش و اعتقادات سیاسی – اجتماعی…
رقیب‌هراسی جمهوریخواهان برای جلب رای بیشتر
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / کامالا هریس / دونالد ترامپ / جو بایدن / نانسی پلوسی / مایک پنس / برنی سندرز / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
رقیب‌هراسی جمهوریخواهان برای جلب رای بیشتر
نیویورک- ایرنا- جمهوریخواهان در نخستین روز مجمع ملی خود کوشیدند با رقیب هراسی، بر انتخابات این دوره تاکید کنند و آن را نسبت به دوره‌های پیشین با اهمیت‌تر جلوه دهند.
بایدن در پاسخ به حملات ترامپ درباره سلامت عقلش: من را تماشا کنید!
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / جو بایدن / دونالد ترامپ / کامالا هریس / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
بایدن در پاسخ به حملات ترامپ درباره سلامت عقلش: من را تماشا کنید!
جو بایدن در یک مصاحبه حملات دونالد ترامپ به وضعیت سلامت جسمی و عقلی…
زنان در کلیدی‌ترین سمت‌های کابینه بایدن
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / جو بایدن / کامالا هریس / انتخابات آمریکا
زنان در کلیدی‌ترین سمت‌های کابینه بایدن
بایدن پیش از این وعده داده بود که کابینه او «پیشروترین کابینه در ایالات متحده پس از کابینه فرانکلین روزولت خواهد بود» و با توجه به رابطه نزدیک باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و بایدن انتظار می‌رود این نامزد دموکرات‌ها در صورت پیروزی در انتخابات کابینه‌ای را تشکیل دهد که نزدیکی فکری و سیاسی زیادی با دو کابینه اوباما داشته باشد.
وعده بایدن برای خارج کردن آمریکا از «تاریکی»
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
وعده بایدن برای خارج کردن آمریکا از «تاریکی»
تهران- ایرنا- «جو بایدن» با پذیرفتن رسمی نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر وعده داد که آمریکا را از «تاریکی» خارج کند.
کاملا هریس: بیایید روراست باشیم؛ نژادپرستی واکسن ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
کاملا هریس: بیایید روراست باشیم؛ نژادپرستی واکسن ندارد
کامالا هریس، سناتور آمریکایی و یار انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات آمریکا برای ریاست جمهوری، در سخنرانی پذیرش معاونی آقای بایدن از "نژادپرستی ساختاری" در آمریکا انتقاد کرد و گفت این مشکلی است که "واکسن ندارد."
انتخاب رسمی کاملا هریس به سمت نامزد معاون رئیس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / کامالا هریس / جو بایدن / انتخابات آمریکا / دموکرات ها
انتخاب رسمی کاملا هریس به سمت نامزد معاون رئیس‌جمهور
کاملا هریس در سخنرانی اش در گردهمایی ملی حزب دموکرات آمریکا خود را دختر مهاجرانی از جامائیکا و هند خواند که می‌خواهد پس از ۴ سال «سیاست افتراق دولت ترامپ»، ارزش‌های یگانگی را در آمریکا احیا کند.
«کامالا هریس» پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / کامالا هریس / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / حزب دموکرات آمریکا / جو بایدن
«کامالا هریس» پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت
سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا در اقدامی که به زعم خیلی‌ها تاریخی تلقی می‌شود؛ مقام معاونت نامزد حزب در انتخابات ۲۰۲۰ را پذیرفت.
کاملا رسما معاون جو شد/عکس
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / جوزف بایدن / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
کاملا رسما معاون جو شد/عکس
در چهارمین شب از مجمع ملی دموکرات‌ها، سناتور کامالا هریس رسماً نامزد پُست معاونت جو بایدن نامزد دموکرات‌ انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برگزیده شد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
ترامپ دروغگوست و کل دنیا هم این را می‌داند
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در دولت باراک اوباما در مصاحبه‌ای با حمله به دونالد ترامپ تاکید کرد، این حقیقت که ترامپ یک دروغگو بوده و همه جهان آن را می‌دانند، در حال آسیب رساندن به روابط آمریکا با دیگر کشورهاست. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در گفت‌وگو با برنامه استیون کلبر در شبکه خبری سی‌بی‌اس خاطر نشان کرد: هم‌پیمانان ما نمی‌دانند تکلیفشان با ما چیست. رایس که زمانی سفیر آمریکا در سازمان ملل بود، ادامه داد: رئیس جمهوری آمریکا یک دروغگوست و همه دنیا این را می‌دانند. ما بی‌کفایت هستیم.او گفت، در صورتی که جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر پیروز نشود "ما دیگر آن آمریکایی که هر کسی آن را می‌شناخت، نخواهیم بود". سوزان رایس چند وقت پیش نامش به عنوان …
پیش بینی مجله  فوربس از احتمال انتخاب هیلی به عنوان معاون ترامپ
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالات متحده آمریکا / نیکی هیلی / مایک پنس
پیش بینی مجله فوربس از احتمال انتخاب هیلی به عنوان معاون ترامپ
تهران- ایرنا- مجله فوربس با استناد به برخی گمانه زنی‌ها در باره معاون اول دونالد ترامپ نوشت که رییس جمهوری هنوز برای بازگرداندن نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا درسازمان ملل به کاخ سفید وقت دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / دونالد ترامپ / رئیس جمهور آمریکا / میشل اوباما
میشل اوباما: ترامپ یک رئیس‌جمهور اشتباهی است
به گزارش فارس، همسر باراک اوباما در آغاز کنوانسیون ملی حزب دموکرات که قرار است طی آن رسما «جو بایدن» و «کامالا هریس» به عنوان نامزدهای این حزب برای منصب ریاست جمهوری و معاونت ریاست جمهوری در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) اعلام شوند، به صورت ویدئو کنفرانسی سخنرانی کرد و در این سخنرانی مواضع و عملکرد دونالد ترامپ را محکوم کرد.
ترامپ: با پیروزی بایدن آمریکا تبدیل به یک ونزوئلای دیگر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / دونالد ترامپ / جو بایدن / ونزوئلا
ترامپ: با پیروزی بایدن آمریکا تبدیل به یک ونزوئلای دیگر می‌شود
دونالد ترامپ در اظهاراتی در جریان یک تجمع انتخاباتی در ویسکانسین رقبای انتخاباتی دموکراتش یعنی جو بایدن و کامالا هریس را با ونزوئلا مرتبط ساخت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
معاون اول؛ همه‌کاره یا هیچ‌کاره
هفته گذشته پس از هفته‌ها گمانه‌زنی بالاخره جو بایدن، معاون سابق رییس‌جمهور امریکا و نامزد کنونی حزب دموکرات معاون خود برای ادامه کمپین انتخاباتی را تعیین کرد. او که در مناظره‌های درون‌حزبی وعده داده بود که یک معاون زن را انتخاب خواهد کرد درنهایت کامالا هریس، سناتور کنونی ایالت کالیفرنیا را به عنوان معاون خود برگزید. شاید برای بسیاری این سوال مطرح‌ شده باشد که معاون چه نقشی در کمپین‌های انتخاباتی دارد که تا این حد مانور تبلیغاتی و حساسیت روی انتخاب آنها وجود دارد. در امریکا معاون رییس‌جمهور را هم می‌توان همه‌کاره دانست و هم هیچ‌کاره؛ معاون رییس‌جمهور جایگاه ویژه‌ای دارد. اگر بخواهیم این جایگاه را مورد بررسی قرار دهیم، این است که …
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
هریس؛ بال پرواز بایدن
قانون شماره یک برای نامزدهای ریاست هنگام انتخاب معاون این است که کسی را انتخاب کنند که امیدهای پیروزی‌شان را کم نکند. به گزارش سی‌ان‌ان‌، با این نگاه، کامالا هریس، نه‌تنها هیچ ضربه‌ای به شانس پیروزی بایدن نزده، که عملا او را با سرعت بیشتری به سمت موفقیت هل می‌دهد. نتایج نظرسنجی‌هایی که یکشنبه منتشر شده نشان می‌دهند انتخاب بایدن، بدون نقص بوده و مردم هم از این انتخاب استقبال زیادی کرده‌اند. هریس هم‌اکنون یکی از محبوب‌ترین سیاستمداران فعال در دنیای سیاست آمریکاست. درنظرسنجی اخیر ان‌بی‌سی/وال‌استریت …
کنوانسیون حزب دموکرات آمریکا از امروز آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 / ایالات متحده آمریکا / حزب دموکرات آمریکا / جو بایدن / کامالا هریس
کنوانسیون حزب دموکرات آمریکا از امروز آغاز می‌شود
گردهمایی سیاسی حزب دموکرات برای اعلام رسمی نامزدی «جو بایدن» در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، از امروز به مدت ۴ روز برگزار خواهد شد.
کل‌کل انتخاباتی مشاور ارشد ترامپ با یک شخصیت کارتونی!
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / انیمیشن سیمپسون‌ها / تظاهرات ضد ترامپ / کامالا هریس
کل‌کل انتخاباتی مشاور ارشد ترامپ با یک شخصیت کارتونی!
مشاور ارشد ترامپ با شخصیت «مارج» که نقش مادر در کارتون «سیمپسون‌ها» را دارد، وارد یک درگیری توییتری شد!
بازگشت به حربه نژادپرستی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
بازگشت به حربه نژادپرستی
دونالد ترامپ، سرخورده و ناراضی از نظرسنجی‌ها، اعتبار جایگاه ریاست‌جمهوری آمریکا را زیر پا گذاشته و با حملات سخیف و نژادپرستانه به کامالا هریس، معاون جو بایدن، توجه افکار عمومی از اختلاف فاحشش با رقیب دمکرات‌ها را منحرف کرده است. به گزارش سی‌ان‌ان، ترامپ که سابقه‌ای طولانی در حمله نژادپرستانه به رقبای خود دارد، در روزهای اخیر به تئوری نژادپرستانه درباره غیرمجاز بودن هریس برای ورود به کاخ سفید دامن زده و انتقادهای زیادی را برانگیخته است. این تئوری، از سوی راست‌های افراطی آمریکایی پیگیری می‌شود. آنها …
کمپین بایدن ظرف ۴۸ ساعت ۴۸ میلیون دلار جمع‌آوری کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / جو بایدن / کامالا هریس / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
کمپین بایدن ظرف ۴۸ ساعت ۴۸ میلیون دلار جمع‌آوری کرد
کمپین نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، پس از این که او اعلام کرد کامالا هریس را به عنوان نامزد معاونت رئیس‌جمهوری آینده انتخاب کرده است، ظرف ۴۸ ساعت ۴۸ میلیون دلار جمع‌آری کرد.
آیا کامالا هریس آخرین ضربه را به ترامپ می‌زند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / کامالا هریس / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات آمریکا
آیا کامالا هریس آخرین ضربه را به ترامپ می‌زند؟
بایدن با انتخاب کامالا هریس توانست موقعیت انتخاباتی خود را تقویت کند. اما این بدین معنا نیست که صرف انتخاب هریس به شکست ترامپ منجر خواهد شد. چند ماه تا برگزاری انتخابات باقی مانده است و مناظرات انتخاباتی نیز هنوز پیش رو هستند. بنابراین، باید منتظر ماند و دید که در ماه آینده بایدن به چه نحوی از انتخاب هریس بهره برداری خواهد کرد. چنانچه او در ماه‌های آینده، خصوصا در مناظرات ریاست جمهوری، قوی ظاهر شود، هریس می‌تواند عامل موثری در پیروزی او باشد.
بایدن و هریس اسناد پذیرش نامزدی حزب دموکرات را امضا کردند
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / جو بایدن / کامالا هریس
بایدن و هریس اسناد پذیرش نامزدی حزب دموکرات را امضا کردند
ایلنا: نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و یار انتخاباتی وی، اسناد پذیرش نامزدی این حزب را امضا کردند.
بایدن: رئیس‌جمهور شوم ماسک زدن را اجباری می‌کنم!
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
بایدن: رئیس‌جمهور شوم ماسک زدن را اجباری می‌کنم!
نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات آمریکا خواستار آن شد که همه آمریکایی‌ها در سه ماه آینده هنگام بیرون رفتن از خانه ماسک بزنند. به گزارش پایگاه ان.پی.آر، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری فعلی حزب دموکرات این کشور در مصاحبه ای از محل شهر ویلمینگتون گفت: هر آمریکایی باید حداقل در سه ماه آینده هنگامی که در فضای بیرون قرار دارد ماسک به صورت داشته باشد. او در ادامه این مصاحبه تاکید کرد: هر فرمانداری باید حکم الزامی شدن ماسک زدن را اعلام کند. بر طبق برآورد کارشناسان این کار جان بالغ بر ۴۰ هزار تن را نجات خواهد داد. این اظهارات جو بایدن بعد از یک نشست در مورد وضعیت همه گیری کروناویروس به همراه سناتور کامالا هریس، نامزد معاونتش در انتخابات ریاست جمهوری و کارشناسان سلامت …
رد ادعای ترامپ درباره خارجی بودن هریس | دو عکس قدیمی از دوران کودکی کامالا
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
رد ادعای ترامپ درباره خارجی بودن هریس | دو عکس قدیمی از دوران کودکی کامالا
دانلد ترامپ مدت‌ها می‌کوشید در اصالت و آمریکایی بودن باراک اوباما تردید ایجاد کند و حالا نوبت اجرای این نقشه برای کامالا هریس، نخستین زن رنگین‌پوست تاریخ ایالات متحده در مقام معاون رئیس جمهوری است.
آمادگی هیلاری برای ورود به کابینه بایدن-هریس | ترامپ به زبان خوش از کاخ سفید نمی‌رود
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
آمادگی هیلاری برای ورود به کابینه بایدن-هریس | ترامپ به زبان خوش از کاخ سفید نمی‌رود
دو روز پس از انتخاب کامالا هریس به عنوان یار انتخاباتی و معاون رئیس جمهوری، هیلاری کلینتن از علاقه خود به بازگشتن به واشنگتن و حضور در کابینه جو بایدن خبر داد.
کامالا هریس ستاد بایدن را پر از پول کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
کامالا هریس ستاد بایدن را پر از پول کرد
هریس ۵۵ ساله نخستین زن سیاه پوست و اولین هندی تباری است که توسط یک حزب بزرگ برای تصدی پست ملی معرفی شده است و چهارمین زن در تاریخ آمریکا است که به عنوان یکی از برگهای برنده ریاست جمهوری‌شان انتخاب می‌شود.
رویترز: انتخاب هریس ساعتی یک میلیون دلار روانه ستاد بایدن کرده
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
رویترز: انتخاب هریس ساعتی یک میلیون دلار روانه ستاد بایدن کرده
خبرگزاری رویترز امروز به نقل از یکی از سخنگویان کارزار انتخاباتی جو بایدن خبر داد که ظرف ۴۸ ساعت از انتخاب کامالا هریس، ۴۸ میلیون دلار به این کارزار کمک شده است. هریس ۵۵ ساله نخستین زن سیاه پوست و اولین هندی تباری است که توسط یک حزب بزرگ برای تصدی پست ملی معرفی شده است.
تلویزیون چین: صلح امارات و اسراییل مهره شطرنج ترامپ در انتخابات است / قصد داشت اقدام جو بایدن در انتخاب کاملا هریس را خنثی کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
تلویزیون چین: صلح امارات و اسراییل مهره شطرنج ترامپ در انتخابات است / قصد داشت اقدام جو بایدن در انتخاب کاملا هریس را خنثی کند
تلویزیون دولتی چین در گزارشی خاطر نشان کرد برقراری روابط بین امارات و اسراییل در واقع یکی دیگر از مهره های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در شطرنج انتخابات ۲۰۲۰ این کشور است. شاید هیچ زمانی بهتر از این برای ترامپ نبود که چنین خبری منتشر شود این برای وی مانند ریختن آب سردی روی تلاش های جو بایدن نامزد انتخابات است که بتازگی نیز کامالا هریس را به عنوان معاون اول خود انتخاب کرد و باعث رویکرد فزاینده رسانه ها به اقدامات دموکرات ها شد.
کامالا هریس کیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
کامالا هریس کیست؟
نگار مرتضوی، فعال رسانه‌ای در صفحه‌ی توییتر خود نوشت: «‏خانم هریس دختر دو مهاجر است، مادرش اهل هند و پدرش سیاه پوست اهل جاماییکاست. انتخاب اولین زن سیاه پوست و هندی برای معاونت ریاست جمهوری در یکی از دو حزب اصلی آمریکا، بی سابقه و تاریخی است. او نماد آمریکای…
ترامپ درباره نامزد معاونت بایدن: شاید هریس آمریکایی نباشد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / کامالا هریس / آمریکا / دونالد ترامپ
ترامپ درباره نامزد معاونت بایدن: شاید هریس آمریکایی نباشد
دونالد ترامپ به بازگویی یک تئوری توطئه غلط درباره نامزد معاونت جو بایدن پرداخته و صلاحیت او برای این نامزدی را زیر سوال برد.
دیدگاه معاون "جو بایدن" در مورد برجام، ایران و اسراییل
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / انتخابات آمریکا / جو بایدن / کامالا هریس / معاون جو بایدن / انتخابات 2020 آمریکا / ایران و آمریکا / برجام / آمریکا و اسراییل
دیدگاه معاون "جو بایدن" در مورد برجام، ایران و اسراییل
یک کارشناس مسائل آمریکا، با اشاره به انتخاب "کامالا هریس" از سوی"جو بایدن" نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون خود اظهار کرد: دموکرات ها با این انتخاب نیم نگاهی نیز به انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا داشته اند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
مشکل اصلی ترامپ مشخص شد
جو بایدن در واکنش به انتقادهای ترامپ از کامالا هریس گفت: تعجب آور نیست که ترامپ با انتخاب یک «زن قوی» مشکل دارد.
رمزگشایی از یک انتخاب؛ جو بایدن به دنبال چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / جو بایدن / کامالا هریس / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
رمزگشایی از یک انتخاب؛ جو بایدن به دنبال چیست؟
"جو بایدن" با انتخاب کامالا هریس به عنوان معاون خود نشان داد که می‌خواهد به معنای واقعی کلمه، یک رئیس جمهور تحول خواه باشد. کامالا هریس می‌تواند به خوبی و به طرق مختلف، بایدن و کارزار انتخاباتی او را تحت الشعاع قرار دهد. به نظر می‌رسد وی در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشد.
جو بایدن در پاسخ به انتقادات به هریس: ترامپ با زنان قوی مشکل دارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ترامپ / جو بایدن
جو بایدن در پاسخ به انتقادات به هریس: ترامپ با زنان قوی مشکل دارد
جو بایدن در واکنش به انتقاد‌های ترامپ از کامالا هریس گفت: تعجب آور نیست که ترامپ با انتخاب یک «زن قوی» مشکل دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •