سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
کاهش تنش در یمن
انصارالله: کاهش تنش با عربستان در شرایط کنونی غیرممکن است
انصارالله: کاهش تنش با عربستان در شرایط کنونی غیرممکن است
سخنگوی جنبش انصارالله در واکنش به موافقت ائتلاف سعودی با درخواست سازمان ملل برای برقرای آتش‌بس در یمن گفت که کاهش تنش با عربستان سعودی در سایه جنگ و محاصره ممکن نیست.
۴ روز قبل /
واکنش انصارالله یمن به درخواست وزیر خارجه انگلیس
ایسنا نوشت: رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به درخواست وزیر خارجه انگلیس مبنی بر کاهش تنش در یمن گفت که انصارالله خواستار توقف تنش است نه کاهش آن.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / دومینیک راب / انگلیس / انصارالله - یمن /
درخواست مجدد گریفیث برای کاهش تنش در یمن
درخواست مجدد گریفیث برای کاهش تنش در یمن
فرستاده سازمان ملل به یمن از طرف‌های درگیر در این کشور خواست تا خشونت‌ها را کاهش داده و به دست‌یابی به راه حلی مسالمت آمیز درخصوص درگیری‌ها در این کشور پایبند باشند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / یمن / گریفیث /
پشت پرده سفر بن علوی به ایران
مدیر مسئول روزنامه الوفاق هدف وزیر امور خارجه عمان از سفر به ایران را میانجی گری بین تهران و غرب برای کاهش تنش در منطقه، بررسی تحولات یمن و ابتکار صلح هرمز عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ /
مدیر مسئول الوفاق: سفر بن علوی به ایران برای کاهش تنش در منطقه است
مدیر مسئول الوفاق: سفر بن علوی به ایران برای کاهش تنش در منطقه است
تهران- ایرنا- مدیر مسئول روزنامه الوفاق هدف وزیر امور خارجه عمان از سفر به ایران را میانجی گری بین تهران و غرب برای کاهش تنش در منطقه، بررسی تحولات یمن و ابتکار صلح هرمز عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / جنگ یمن / محمد جواد ظریف / عمان / خلیج فارس / بن علوی / تنگه هرمز /
نماینده سازمان ملل در امور یمن خواستار کاهش تنش در یمن شد
نماینده سازمان ملل در امور یمن خواستار کاهش تنش در یمن شد
شفقنا- نماینده سازمان ملل در امور یمن از تمامی طرف‌های درگیر در این کشور خواست از تنش‌ها کاسته و به میز مذاکره بازگردند. به گزارش فارس، «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن شامگاه یکشنبه به تحولات اخیر در این کشور واکنش نشان داد و افزایش تنش‌های نظامی اخیر در استان‌های صنعا، صعده و مأرب را محکوم کرد. به […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / کاهش تنش در یمن / نماینده سازمان ملل /
تا زمانی که جنگ یمن به سرانجام نرسد، تحقق صلح هرمز محال است
تا زمانی که جنگ یمن به سرانجام نرسد، تحقق صلح هرمز محال است
امیر موسوی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این واقعیت که تا زمانی که جنگ یمن به سرانجام نرسد، کاهش تنش میان ...
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / امیر موسوی / طرح صلح هرمز / عربستان سعودی / جمهوری اسلامی ایران / امارات متحده عربی / بحرین / عمان / جنگ یمن / آمریکا /
دیپلماسی ایرانی در مسقط؛ تراژدی یمن پایان می‌یابد؟
دیپلماسی ایرانی در مسقط؛ تراژدی یمن پایان می‌یابد؟
پادشاهی عمان مدت‌هاست تلاش دارد گامی در راستای کاهش تنش در منطقه بردارد و راهی بیابد تا وضعیت تخاصم میان ایران و عربستان که به سبب یکدندگی‌های ریاض ادامه پیدا کرده تغییر کند. بازگشت آرامش و ثبات به منطقه خاورمیانه آن هم در شرایطی که تنش میان ایران و متحدان منطقه‌ای آمریکا نظیر عربستان، به رغم تلاش‌های صلح‌طلبانه تهران رو به افزایش است اما کارشناسان معتقدند در صورتی که گامی جدی در راستای پایان دادن به جنگ در یمن برداشته شود امکان آن وجود دارد که ریاض نیز به تجدیدنظری جدی در مواضع خود در قبال جمهوری اسلامی ایران بپردازد.
۱۳۹۸-۱۰-۰۴ /
عربستان به دنبال کاهش تنش با ایران است
روزنامه آمریکایی ‌وال استریت ژورنال‌ روز جمعه در گزارشی نوشت که عربستان سعودی به دنبال کاهش تنش با ایران است. به نوشته وال استریت ژورنال، عربستان سعودی تلاش می‌کند با ایران و دیگر مخالفان منطقه‌ای‌اش ارتباط برقرار کند.به گزارش ایرنا، این روزنامه آمریکایی آورده است: مقام‌های سعودی نسبت به خطرهایی که درگیری و نزاع برای اقتصادشان به بار می آورد، بسیار نگران هستند. یک مقام سعودی که نامش عنوان نشده به روزنامه وال استریت ژورنال گفته است: حملات ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو باعث این تغییر رویه شده است. به دنبال حمله هوایی صورت‌گرفته به تاسیسات نفتی عربستان اگرچه گروه انصارالله یمن مسئولیت حملات ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به آرامکو عربستان را بر عهده گرفته است، اما ریاض و واشنگتن بارها تهران را مسئول …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ /
المانیتور تحلیل کرد: معنا و مفهوم سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران / هدف ژنرال جاوید میانجی گری بین ایران و عربستان بود؟
ماه سپتامبر امسال شاهد حملات موشکی گسترده ای علیه تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان بودیم. آمریکا و عربستان ادعا کردند که ایران عامل انجام این عملیات بوده است. بعد از این حوادث نقش پاکستان در منطقه بیشتر اهمیت پیدا کرد. مقامات پاکستان تلاش های خود برای میانجیگری بین تهران و ریاض را افزایش دادند. اگرچه ابتکارات دیپلماتیک اسلام آباد هنوز نتیجه قابل توجهی به دنبال نداشته اند، اما در ماه های اخیر شاهد کاهش تنش در خلیج فارس بوده ایم. علاوه بر این، به نظر می رسد که آتش جنگ داخلی یمن در حال خاموش شدن است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
ظریف: از هر ابتکاری برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کنیم
ظریف: از هر ابتکاری برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کنیم
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه به ویژه در یمن افزود: جمهوری اسلامی ایران از هر حرکت و ابتکاری که با حسن نیت در راستای کاهش تنش‌ها در منطقه انجام شود، استقبال و به آن کمک خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / یمن / ابتکار صلح هرمز / محمدجواد ظریف / عمان / یوسف بن علوی /
میانجیگری، محور غربی و محور منطقه‌ای
میانجیگری، محور غربی و محور منطقه‌ای
هنگامی که برای کاهش تنش بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس امیدواری‌هایی بوجود آمده و زمینه برای حل بحران یمن فراهم شده است، شایسته این است که در تعامل با غرب و طرح‌های میانجیگرانه آن برای به اصطلاح حفظ توافق هسته‌ای و زمینه‌سازی برای مذاکره بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا، کاملا هوشیار بود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ /
چراغ سبز ظریف برای سفر به عربستان
گروه ایران و جهان - در حالی که طی هفته‌های اخیر گزارش‌های متعددی از سوی رسانه‌ها درخصوص آمادگی شرایط به منظور تنش‌زدایی میان ایران و عربستان منتشر شده است، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان روز گذشته از آمادگی خود برای سفر به عربستان سخن گفت.وزیر خارجه ایران در گفت‌و‌گو با شبکه المسیره یمن با بیان اینکه ایران همواره از هر ابتکاری به منظور کاهش تنش در منطقه و پایان جنگ یمن استقبال می‌کند، تصریح کرد که در‌صورت فراهم شدن شرایط به منظور حل و فصل اختلافات با عربستان آماده سفر به ریاض است. ظریف همچنین دیروز در حاشیه بازدید از کارخانه‌ نوآوری آزادی در تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که شما اخیرا در مصاحبه با یکی از رسانه‌های یمنی اعلام کرده‌اید که برای حل مسائل منطقه حاضرید به عربستان سفر کنید، …
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ /
ظریف: آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات هستم
تهران از هر ابتکار عملی برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کند و با هر اقدامی که در راستای پایان دادن به جنگ در یمن باشد همکاری کامل خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ /
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران - ایرنا - دیدار رئیس جمهور با وزیرخارجه افریقای جنوبی، تاکید رئیس جمهور بر مراجعه به آرای مردم، ضرورت تسهیل فعالیت تشکل‌های معلولین و نابینایان، تلاش عراق برای کاهش تنش در منطقه، توضیح وزارت دارایی در خصوص آمار بازگشت ارز صادرکنندگان به کشور، دیدارظریف با قائم مقام وزیرخارجه سوئد، تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی، سفرمعاون ارشد وزیرخارچه ژاپن به تهران، بازگشت ۲هزار واحد راکد به چرخه تولید، نارضایتی کشورهای شرکت کننده در اتحادیه بین المجالس ازعدم تعهد آمریکا به توافق هسته ای،معافیت عراق از تحریم‌های ایران برای سه ماه دیگر و 80 درصد مردم یمن نیازمند کمک‌های بشردوستانه از مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ /
دخالت نظامی و سیاسی در کشورهای منطقه فاجعه‌بار است
رئیس‌جمهوری در دیدار نخست وزیر پاکستان با بیان تنش‌های ایجاد شده علیه ملت‌های سوریه، عراق، لبنان و به ویژه یمن در سال‌های گذشته، تاکید کرد: دخالت نظامی و سیاسی در کشورهای منطقه تاکنون نتایج فاجعه‌باری داشته و این رویکرد به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار نخست وزیر پاکستان و هیئت همراه، با تاکید بر اینکه «همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت ۵ میلیارد دلاری میان تهران و اسلام‌آباد آماده است»، اظهار کرد: اراده ایران توسعه روابط اقتصادی با همه همسایگان و از جمله پاکستان است و انرژی، حمل و نقل، ترانزیت، همکاری‌های بندری، توسعه بازارچه‌های مرزی و انتقال فناوری می‌تواند به روابط دو کشور شتاب بخشد.رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه امنیت منطقه …
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ /
موسویان: در شرایط فعلی باید تلاش‌ها روی گفت‌وگوی مستقیم ایران و عربستان متمرکز شود
دیپلمات پیشین کشورمان در مقاله ای در روزنامه لس آنجلس تایمز آمریکا به تنگناهای روابط ایران و آمریکا و امکان کاهش تشنج در خاورمیانه پرداخت و گفت: با توجه به بن بست موجود در روابط ایران و آمریکا، مهمترین اقدام فوری برای کاهش تنش ها این است که ایده مذاکره مستقیم بین ایران و آمریکا در شرایط فعلی کنار گذاشته شود و به جای آن تلاش ها روی گفت‌وگوی مستقیم ایران و عربستان و خاتمه جنگ یمن متمرکز شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ایران و عربستان / سید حسین موسویان / مذاکره ایران و عربستان /
درباره حادثه سابیتی
محسن جلیلوند- استاد حقوق بین‌الملل: تازمانی که مشخص نشود حادثه نفتکش ایرانی -سابیتی- که روز گذشته رخ داد، دقیقا به چه علت بوده است و اگر اقدام خرابکارانه‌ای در پس پرده بوده، چگونه و با حمایت چه کسانی صورت گرفته نمی‌توان در باره واکنشی که باید مقامات ایرانی نسبت به این موضوع داشته باشند نیز سخنی گفت. در هرصورت به نظر می‌آید که درنهایت این واقعه باعث افزایش تنش‌ها خواهد شد. این مسئله نشان می‌دهد که بعد از حوادثی مانند کشتی‌های نفتکش فجیره و حمله به آرامکو، عربستانی‌ها تلاش دارند با اتهامات واهی ایران را از طرقی تحت فشار قرار دهند. به این معنا که اگر حوثی‌های یمن آرامکو را می‌زنند ما نیز این توان را داریم تا در عراق تحرکاتی ایجاد و ایران را از این طریق تهدید کنیم و یا اگر کشتی‌های ما منفجر می‌شود …
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ /
عربستان و تغییر راهبرد  در منطقه
عربستان و تغییر راهبرد در منطقه
تهران- ایرنا- ابراز تمایل حکام سعودی برای برقراری آتش بس با انصارالله یمن را باید در گستره تحولات خاورمیانه ارزیابی کرد؛ تحلیلگران و رسانه های جهان اعتقاد دارند تحولات میدانی یک ماهه اخیر شکست رویکردهای سعودی در منطقه را نشان داد و ریاض را مجبور به تغییر استراتژی و حتی کاهش تنش با ایران کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / جنبش انصارالله / عربستان سعودی / محمد بن سلمان / خاورمیانه / امارات‌ متحده ‌عربی / خلیج فارس / ریاض /
تصمیم بن سلمان برای به صفر رساندن مشکلاتش با ایران
یک پایگاه خبری لبنانی با اشاره به اینکه سعودی‌ها نسبت به آمریکایی‌ها بی‌اعتماد شده‌اند، نوشت: محمد بن سلمان تصمیم گرفته است مشکلاتش با ایران را به صفر برساند.به گزارش ایسنا، پایگاه خبری لبنان 24 در تحلیلی نوشت: عربستان تصمیم گرفته است که مشکلاتش با همسایگان را به صفر برساند و روابط اقتصادی با آن‌ها را تقویت کند. بسیاری از داده‌ها نشان دهنده تغییر مواضع عربستان است و چه بسا مهم‌ترین آنها موضع محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان است. وی در گفت‌وگو با برنامه «60 دقیقه سی‌‌بی‌اس» هشدار داد که جنگ با ایران منجر به نابودی اقتصاد جهانی خواهد شد و راه حل سیاسی بهتر از جنگ است. این اظهارات بن سلمان در حالی انجام شد که وی دو سال پیش گفت جنگ را به داخل خاک ایران می‌کشد و انجام گفت‌وگو با ایران را نپذیرفت.در …
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ /
نشانه‌هایی از تصمیم عربستان برای کاهش تنش در یمن
نشانه‌هایی از تصمیم عربستان برای کاهش تنش در یمن
ایرنا نوشت: پس از گذشته حدود دو هفته از پیشنهاد طرح آتش بس جنبش انصار الله یمن به ائتلاف سعودی، اخبار و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که سران عربستان به دنبال پذیرش این طرح و کاهش جنگ در یمن هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / عربستان / یمن /
تغییر لحن بن سلمان در قبال ایران
هرکس جزئیات مصاحبه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با شبکه آمریکایی سی بی اس را دنبال کرده باشد متوجه تغییرات و تحولات عربستان و منطقه خواهد شد؛ محمد بن سلمان به گونه‌ای صحبت می‌کرد که گویی او شخص اول و آخر عربستان است نه ولیعهد این کشور، او در رابطه با دشمن قوی کشورش یعنی ایران موضع کاهش تنش و صلح را درپیش گرفته بود که این امر به طور کامل با مصاحبه‌های پیشین او در رابطه با ایران و هم پیمانان آن در یمن تفاوت داشت.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ /
چه کسانی حاملان پیام عربستان به ایران بودند؟/ آیا جنگ یمن تمام می شود؟
چه کسانی حاملان پیام عربستان به ایران بودند؟/ آیا جنگ یمن تمام می شود؟
عربستان سعودی در هفته های اخیر از طریق کانال دیپلماتیک مختلف خواستار کاهش تنش ها در منطقه شده است. از سوی دیگر اعلام تسلط نیروهای یمنی بر 350 کیلومتر مربع در محور نجران و دستگیری حدود 2500 نیروی سعودی بعد از حمله به تاسیسات آرامکو نشان دهنده قدرت شکنندگی بالای ریاض در مقابل انصارالله است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / جنگ یمن / حمله به تاسیسات آرامکو /
استقبال شورای امنیت از اعلام توقف یکجانبه حملات یمن به عربستان
استقبال شورای امنیت از اعلام توقف یکجانبه حملات یمن به عربستان
اعضای شورای امنیت به همراه آلمان، سوئد و کویت بامداد جمعه در بیانیه‌ای اعلام کردند که توقف حملات جنبش انصارالله به عربستان سعودی گام مهم در کاهش تنش است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ /
شمخانی: با سیاست کاهش تنش و اجتناب از درگیری برای پاسخ قاطع به هر شرارتی آماده‌ایم
شمخانی: با سیاست کاهش تنش و اجتناب از درگیری برای پاسخ قاطع به هر شرارتی آماده‌ایم
شمخانی تاکید کرد: سلاح های ارتش یمن توسط خودشان طراحی و ساخته می‌شود و منتسب نمودن آن به کشورهای دیگر، فرار به جلو به منظور عدم پاسخگویی در اتلاف منابع برای خرید تجهیزات پیشرفته و غیر موثر نظامی از کشورهای غربی است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ /
سه اقدام برای حل بحران هسته‌ای ایران
سیدحسین موسویان، دیپلمات ارشد پیشین ایران، در یادداشتی برای مجله دانشمندان اتمی آمریکا که اخیراً تارنمای آن هم خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شده است، نوشت: تصور بانیان خروج ترامپ از برجام بر این بود که:۱- با اعمال فشار حداکثری و به صفر رساندن روابط بانکی و مالی و صادرات نفت ایران، اقتصاد ایران از هم خواهد پاشید؛۲- شورش‌های مردمی سراسر ایران را فرا خواهد گرفت؛۳- ایران قدرت و نفوذ منطقه‌ای خود را از دست خواهد داد؛۴- در نتیجه حاکمیت فعلی ایران فروخواهد پاشید یا حداقل ایران از موضع ضعف به پای میز مذاکره خواهد آمد.من از اولین روزهای ریاست‏جمهوری ترامپ، مکرر تاکید کردم که این یک آرزوی تخیلی و توهمی بیشتر نیست و خروج ترامپ از برجام عواقب ناگواری فراتر از روابط دوجانبه ایران و آمریکا در سطح منطقه‌ای …
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ /
برای کاهش تنش با ایران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد
ژاپن می‏گوید پیش از پاسخ به درخواست همراهی واشنگتن در زمینه مشارکت نظامی در زمنیه حفظ امنیت در خلیج فارس و دریای عمان برای کاهش تنش‏های موجود میان ایران و آمریکا هر اقدامی که لازم باشد را انجام خواهد داد.به گزارش یورونیوز، این موضع توکیو در حالی مطرح شده که آمریکا از ژاپن خواسته است نیروی دریایی این کشور در ائتلاف نظامی برای حفاظت از آب‏های استراتژیک در مرزهای آبی ایران و یمن مشارکت کند. شینرو آبه، نخست‏وزیر ژاپن در این خصوص اعلام کرده است که کشورش پیش از هرگونه تصمیم و پاسخ به درخواست پیوستن به ائتلاف آمریکا تلاش دارد با ایفای نقشی منحصر به فرد در جهت کاهش تنش‏ها با ایران حرکت کند. نخست‏وزیر ژاپن که یک‏روز پس از پیروزی ائتلاف سیاسی تحت هدایت وی درانتخابات مجلس علیای پارلمان کشورش در یک کنفرانس …
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ /
ظریف با دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد
ایجاد محدودیت برای کارکنان نمایندگی ایران نزد سازمان ملل، تنش در منطقه، توقیف غیرقانونی نفتکش حامل نفت ایران، کاهش تعهدات برجامی ایران و مسائل منطقه از جمله آخرین تحولات سوریه، یمن و افغانستان از جمله محورهای مورد گفتگو در دیدار ظریف با دبیرکل سازمان ملل بود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۸ /
چرا امارات نیروهای خود در یمن را تعدیل کرد: بهبود وجهه بین المللی یا تنش با ایران؟
شفقنا- تحلیلگران معتقدند که اعلام کاهش نیروهای امارات در مناطقی از یمن در راستای بهبود وجهه بین المللی امارات صورت گرفته است؛ جایی که درگیری های یمن به وجهه این کشور در عرصه بین المللی ضربه زده است، این در حالی است که ممکن است این موضوع روی روابط راهبردی این کشور با عربستان نیز تاثیر بگذارد؛ روابطی که درسایه […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۰ /
مقام اماراتی: نیروهای خود در یمن را کاهش می‌دهیم
یک مقام بلندپایه اماراتی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که کشورش در راستای طرح "استقرار دوباره نیروها" و به دلایل استراتژیکی و تاکتیکی نیروهای خود در یمن را کاهش می‌دهد. او همچنین تأکید کرد: برخی‌ها می‌پرسند که آیا استقرار دوباره مرتبط با تنش روزافزون با ایران است؟ در...
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ /
مقام اماراتی: نیروهای خود در یمن را کاهش می‌دهیم / از ما می پرسند که این تصمیم مرتبط با ایران است؟ نه، اما نمی‌توان وضعیت ژئواستراتژیک را نادیده گرفت
مقام اماراتی: نیروهای خود در یمن را کاهش می‌دهیم / از ما می پرسند که این تصمیم مرتبط با ایران است؟ نه، اما نمی‌توان وضعیت ژئواستراتژیک را نادیده گرفت
یک مقام بلندپایه اماراتی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که کشورش در راستای طرح "استقرار دوباره نیروها" و به دلایل استراتژیکی و تاکتیکی نیروهای خود در یمن را کاهش می‌دهد. او همچنین تأکید کرد: برخی‌ها می‌پرسند که آیا استقرار دوباره مرتبط با تنش روزافزون با ایران است؟ در جواب به این افراد می‌گویم نه اما در عین حال، نمی‌توان وضعیت ژئواستراتژیک را به طور کلی نادیده گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ /
کاهش حضور نظامی امارات در یمن در پی تشدید تنش میان ایران و آمریکا
کاهش حضور نظامی امارات در یمن در پی تشدید تنش میان ایران و آمریکا
شفقنا- منابع دیپلماتیک غربی از کاهش حضور نظامی امارات در یمن به دلیل تهدیدهای امنیتی ناشی از تشدید تنش میان ایران و آمریکا خبر می دهند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز،...
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •