جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
کشور مالی
انتخاب / ۲ ساعت قبل / ...
شکاف در اتحادیه اروپا درباره تامین کسری بودجه ناشی از برگزیت
رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا عصر پنجشنبه در حالی برای اولین بار پس از خروج انگلیس از اتحادیه در بروکسل تشکیل جلسه داده‌اند که اختلاف نظرها درباره نحوه تامین کسری بودجه ناشی از برگزیت و برنامه ریزی مالی بالا گرفته است.
دیدار کارشناسان صندوق بین‌المللی پول با نخست وزیر لبنان
ایسنا / ۱۰ ساعت قبل / بین‌المللی
دیدار کارشناسان صندوق بین‌المللی پول با نخست وزیر لبنان
تیمی از کارشناسان صندوق بین‌المللی پول امروز (پنجشنبه) در آغاز سفر خود به لبنان با نخست وزیر این کشور دیدار کردند تا بتوانند توصیه‌هایی را در خصوص نحوه مقابله با بحران اقتصادی و مالی این کشور عربی ارائه کنند.
  صندوق بین المللی پول
روزنامه تعادل / ۲۴ ساعت قبل / اقتصادی
بانک مرکزی چین ۱۰۰ میلیارد یوآن به بازار تزریق کرد
گروه جهان| بانک مرکزی چین ۱۰۰ میلیارد یوآن معادل ۱۴.۳۳ میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای مالی این کشور تزریق کرد.
  بانک مرکزی  جهان  چین  دلار  نقدینگی
روزنامه آفتاب یزد / ۲۵ ساعت قبل / ...
پاسخ الجبیر درباره کانال ارتباطی مخفیانه‌ با ایران
«عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه، بار دیگر ادعاهای قبلی کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.به گزارش فارس، شبکه خبری «العربیه» به نقل از الجبیر گزارش داد که «کانالهای ارتباطی مخفیانه‌ای با ایران نداریم. موضع ما در قبال ایران مشخص است و به صورت علنی آن را اعلام می‌کنیم».وی ضمن نادیده گرفتن جنایات سعودی علیه مردم یمن که ناقض حقوق بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل است، گفت: «از ایران می‌خواهیم که به عرف و حقوق بین‌الملل و اصل احترام گذاشتن به حاکمیت سایر کشورها پایبند باشد». این مسئول سعودی بدون اشاره به کمکهای تسلیحاتی و مالی ریاض به تروریست‌های حاضر در سوریه و عناصر مزدور این کشور در یمن، ادعا کرد که ایران باید «دست از حمایت تروریسم بردارد، فراهم کردن موشکهای بالستیک …
روزنامه آفتاب یزد / ۲۵ ساعت قبل / ...
کلمات تلخ آقای بازیگر
آفتاب یزد-گروه شبکه: «رامین پرچمی از زندان روی صحنه می‌رود» این خبری است که طی روزهای گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌شود و بازتاب‌های فراوانی از سوی هنرمندان و سلبریتی‌ها داشته است. رامین پرچمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که مدتی است به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می‌برد، قرار است با بازی در نمایش «آخرین بازی» به نویسندگی محمود استادمحمد و کارگردانی پارسوا پاکیزه در جشنواره تئاتر زندان‌ها روی صحنه برود.> بگذارید مردم بفهمند در زندانمهجدهمین دوره جشنواره تئاتر زندان‌های کشور از ۴ تا ۷ اسفند و در سه بخش تئاتر صحنه‌ای، خیابانی محیطی و نمایشنامه‌خوانی در برج آزادی برگزار می‌شود. که در آن گروه‌های تئاتری منتخب هر استان مشخص شده و به رقابت می‌پردازند. یکی از این آثار «آخرین بازی» نوشته …
دنیای اقتصاد / ۲۵ ساعت قبل / اقتصادی
اسپانیا قانون «مالیات گوگل» را اجرایی می‌کند
دولت اسپانیا قصد دارد مالیات دیجیتال بر شرکت‌های بزرگ فناوری را وضع کند. دولت اسپانیا لایحه مالیات بر کسب‌و‌کارهای دیجیتال و تراکنش‌های مالی بورس را تصویب کرد. این در حالی است که پیش از اسپانیا کشورهای اروپایی دیگر نیز اقدامی مشابه انجام داده‌اند. کابینه دولت این کشور در جلسه هفتگی خود تصمیم گرفته‌اند اقداماتی به نام «مالیات گوگل» و «مالیات توبین» را اجرایی کنند. البته پارلمان اسپانیا هنوز این اقدامات را تایید نکرده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور:اکثریت داوطلبان مجلس شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده‌اند
تسنیم / ۳۲ ساعت قبل / سیاسی
رئیس ستاد انتخابات کشور:اکثریت داوطلبان مجلس شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده‌اند
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت:اکثریت داوطلبان مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون شفافیت منابع مالی کاندیدا ها شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده اند.
خبر خوش ایران در بین سه تولید کننده برتر دستگاه جوجه کشی در دنیا
خبرآنلاین / ۳۳ ساعت قبل / اقتصادی
خبر خوش ایران در بین سه تولید کننده برتر دستگاه جوجه کشی در دنیا
صنعت مرغداری و در ابتدای مسیر آن صنعت جوجه کشی یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های تغذیه ای و خوراک کشور را در بر میگیرد. به گفته مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان ، گردش مالی صنعت مرغداری بیش از ۱۳۵ هزار میلیارد تومان در سال 98 گزارش شده است.
احتمالا فرصت پیوستن ایران به FATF بدون قید شرط تمدید نمی‌شود
روزنامه آرمان ملی / ۳۶ ساعت قبل / سیاسی
احتمالا فرصت پیوستن ایران به FATF بدون قید شرط تمدید نمی‌شود
معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: به طور قطع عدم تصویب FATF برای کشور محدودیت ایجاد می‌کند و عملیات مالی رسمی را که در خارج از کشور توسط فعالان اقتصادی انجام می‌شود، تحت شعاع قرار می‌دهد. البته ‌عدم تصویب FATF در بخش غیررسمی که در قالب‌های پوششی انجام می‌شد به دلیل اینکه که سازو کار متفاوتی دارد، نمی‌تواند اثرگذار باشد.
افشاگری حمید رسایی علیه لیست واحد اصولگرایان
فرارو / ۳۸ ساعت قبل / سیاسی
افشاگری حمید رسایی علیه لیست واحد اصولگرایان
داماد یکی از اعضای ائتلاف در لیست نهایی شماست، سابقه اجرایی و سیاسی و فرهنگی وی چیست؟ آقای اکبری تالار پشتی که دو دوره نماینده مجلس بوده، اما برای فعال‌ترین رجال سیاسی کشور گمنام است، بر اساس چه ملاکی در لیست است؟ این افراد چطور به یکباره جای چهره‌های مقبول در بدنه رای‌ساز جامعه را می‌گیرند؟ فکر نمی‌کنید که افکار عمومی منتظر است تا ائتلاف حامیان مالی خود را معرفی کند؟
  حمید رسایی  انتخابات مجلس  لیست اصولگرایان
 نامه سرگشاده حمید رسایی به نفرات اصلی ائتلاف و پایداری
دیدارنیوز / ۳۹ ساعت قبل / ...
 نامه سرگشاده حمید رسایی به نفرات اصلی ائتلاف و پایداری
حمید رسایی در نامه به حداد عادل و مرتضی آقا تهرانی یک سوال درباره شخصی که وارد لیست وحدت شد پرسید: داماد یکی از اعضای ائتلاف در لیست نهایی شماست، سابقه اجرایی و سیاسی وفرهنگی وی چیست؟ آقای اکبری تالارپشتی که دو دوره نماینده مجلس بوده، اما برای فعال‌ترین رجال سیاسی کشور گمنام است، بر اساس چه ملاکی در لیست است؟ این افراد چطور به یکباره جای چهره‌های مقبول در بدنه رای‌ساز جامعه را میگیرند؟ فکر نمی‌کنید که افکار عمومی منتظر ایت تا ائتلاف حامیان مالی خود را معرفی کند؟
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
اخبار دیپلماسی
موضوع ایران در دستور کار جلسه شش‌روزه  FATF «ایران» یکی از موضوعاتی است که در جلسه گروه اقدام مالی که از روز گذشته آغاز به کار کرده‌است، مطرح و بررسی می‌شود. به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی سازمان گروه اقدام مالی در بیانیه‌ای از تشکیل جلسه این گروه از تاریخ شانزدهم تا بیست‌و‌یکم فوریه با حضور بیش از ۸۰۰ نماینده از ۲۵۰ کشور و حوزه‌های مختلف جهان خبر داد.در ادامه این بیانیه آمده است که نشست شش‌روزه ماه فوریه بر اقدام جهانی در راستای پولی که هزینه جرایم و تروریسم می‌شود و کاهش آسیب به مردم و جوامع متمرکز خواهد بود. طبق بیانیه گروه اقدام مالی، آنچه پیشروی ایران و پاکستان و دیگر کشورها و ایجاد خطر برای نظام مالی عنوان شده، در دستور کار …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
دست دلالان را از بازار فولاد کوتاه کنید
شماری از سهامداران شرکت‫های فولادی بورس در نامه سرگشاده خطاب به دو وزیر صمت و اقتصاد نسبت به تداوم تحرکات سفته بازان در استفاده بیشتر از کالای ارزان قیمت با نرخ ستاد تنظیم بازار در بورس کالا و تبعات آن بر اقتصاد کشور و بازار سرمایه هشدار دادند.به گزارش تسنیم، در این نامه که در اختیار خبرگزاری‫ها قرار گرفته آمده است: اقتصاد ایران است و دوران گذار از التهاب و تحقق اقتصاد مقاومتی. حدود دو سال است که کشور عزیزمان ایران در‫پی عهد‫شکنی آمریکا با فراز و نشیب‫های اقتصادی مواجه شده و در حال حاضر به رغم این فشارها توانسته‫‫ یک ثبات نسبی را در ماه‫های گذشته تجربه کند.بازار سرمایه کشور به عنوان پیشران اقتصادی ایران توانسته در ماه‫های گذشته با جذب نقدینگی پرحجم هم به مهار تورم کمک کند‫، هم نقشی اساسی در تامین …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
آزادسازی 20 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد سیل‌زده
دادستان مرکز سیستان و بلوچستان از شرکت کروز جهت همکاری در آزادسازی 20 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد سیل‌زده استان تقدیر کرد.به گزارش میزان، دادستان زاهدان از فراهم شدن زمینه آزادی ۲۰ نفر از محکومین مالی و زندانیان جرایم غیر عمد، با کمک ۱۴۰ میلیون تومانی شرکت صنایع تولیدی کروز خبر داد.حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان از فراهم شدن زمینه آزادی ۲۰ نفر از محکومان مالی و زندانیان جرایم غیر عمد در روز‌های اخیر خبر داد. وی در تشریح این مطلب گفت: محکومینی که آزاد می‌شوند از خانواده‌هایی هستند که در جریان سیل اخیر در استان منازل‌شان آسیب دیده بود. دادستان مرکز سیستان و بلوچستان در پایان ضمن تقدیر از حضور فعالانه خیرین در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
دلار به زیر ۱۴ هزار تومان باز می‌گردد؟
رئیس کل بانک مرکزی ضمن بیان اینکه ایران به احتمال قوی به لیست سیاه FATF نمی‌رود، گفت: تصمیم این اجلاس تاثیری در بازار ارز ندارد و برخی از این فضا سوءاستفاده می‌کنند در حالی که نرخ دلار به زیر ۱۴ هزار تومان برمی‌گردد و افرادی که قصد ورود به بازار ارز را دارند توصیه کرد که ریسک دارایی‌های خود را در نظر بگیرند.به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی (نظام بانکی در خدمت تولید) که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، در پاسخ به خبرنگاران مبنی بر تاثیر تصمیمات اجلاس پاریس گروه ویژه اقدام مالی (FATF) بر مبادلات پولی و بانکی کشور گفت: آن تاثیری که همه فکر می‌کنند اتفاق نخواهد افتاد و فکر نمی‌کنم این تصمیم اشتباه را بگیرند. البته احتمال هم هست که ایران را در لیست سیاه قرار دهند …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
پرداخت 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک تعاون
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اعلام پرداخت ماهانه هزار میلیارد تومان تسهیلات، حجم تسهیلات پرداختی تا پایان سال را ۱۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. حجت الله مهدیان در مراسم رونمایی از پورتال رسمی جدید و پایگاه خبری بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه این بانک جوان‌ترین بانک دولتی کشور است، گفت: این بانک با هدف تامین مالی بخش تعاون در مرداد ماه ۸۸ راه‌اندازی شد.
الف / ۲ روز قبل / اقتصادی
فروش تعهدی با سهام ۵ شرکت از یکشنبه/انتشار اوراق بدون ضمانت بانکی
به گزارش مهر، نخستین همایش مالی ایران با محوریت تأمین مالی در دانشگاه الزهرا امروز ۲۹ بهمن ماه برگزار شد. در این نشست شاپور محمدی در خصوص اهمیت تأمین مالی در اقتصاد کشور گفت: رشد اقتصادی کشورها به رشد تکنولوژی، بهره‌وری و نوآوری مرتبط است. در این میان اگر تأمین مالی وجود نداشته باشد، نوآوری به تنهایی کارایی ندارد؛ بنابراین، اگر تأمین مالی در بازارهای مالی (بازار پول و سرمایه) به خوبی انجام شود، رشد اقتصادی در بخش واقعی تقویت خواهد شد.
  بازار بورس  عرضه سهام در بورس
موضوع ایران در دستور کار جلسه شش روزه FATF
الف / ۲ روز قبل / بین‌المللی
موضوع ایران در دستور کار جلسه شش روزه FATF
به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی سازمان گروه اقدام مالی در بیانیه‌ای از تشکیل جلسه این گروه از تاریخ ۱۶ تا ۲۱ فوریه با حضور بیش از ۸۰۰ نماینده از ۲۵۰ کشور و حوزه‌های مخالف جهان خبر داد.
  ایران و FATF  FATF  کارگروه ویژه اقدام مالی
هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال، گردش مالی فن‌بازار کشور
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال، گردش مالی فن‌بازار کشور
بجنورد- ایرنا- رییس شبکه فن‌بازار کشور گفت: این شبکه سالانه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال گردش مالی دارد که نشانه فعالیت مناسب دفاتر این شبکه در استان‌ها است.
  بجنورد  میلاد صدرخانلو  شبکه فن‌ بازار ملی ایران  خراسان شمالی  پارک علم و فناوری
هاشمی: مردم به نشانه اعتراض قصد ندارند در انتخابات شرکت کنند/ کشور را بیکاری و فساد مالی تهدید می‌کند نه آمریکا و اسراییل
شفقنا / ۲ روز قبل / ...
هاشمی: مردم به نشانه اعتراض قصد ندارند در انتخابات شرکت کنند/ کشور را بیکاری و فساد مالی تهدید می‌کند نه آمریکا و اسراییل
شفقنا- رییس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته شهر اصفهان با بیان اینکه آقا زاده‌ها در حالی‌که والدین شان مرگ بر آمریکا می گویند، آن سوی آب‌ها بهترین زندگی را دارند، گفت : این فرایند باعث نارضایتی مردم شده و...
سفرا و رایزنان اقتصادی خارجی مقیم تهران با ساز و کارهای تامین مالی نوآوری کشور آشنا شدند
ایرنا / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
سفرا و رایزنان اقتصادی خارجی مقیم تهران با ساز و کارهای تامین مالی نوآوری کشور آشنا شدند
تهران -ایرنا- سفرا و رایزنان اقتصادی خارجی مقیم تهران در نشستی به همت صندوق نوآوری و شکوفایی با ساز و کارهای تامین مالی نوآوری کشور آشنا شدند.
  افغانستان  قزاقستان  آفریقای جنوبی  تاجیکستان  صربستان  علم و فناوری
بانک صادرات ایران از تامین مالی صنعت پتروشیمی به طور ویژه حمایت می‌کند
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
بانک صادرات ایران از تامین مالی صنعت پتروشیمی به طور ویژه حمایت می‌کند
عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: بانک صادرات ایران در تلاش است تا به صورت خاص از صنعت پتروشیمی، که برای بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش درآمدهای ارزی کشور مؤثر است، حمایت کند.
گفتگوی تسنیم با دکتر رزاقی|لیبرال‌ها به اقتصاد مقاومتی آمریکایی هم پایبند نبودند/ امید بازگشت اقتصاد به ریل هنوز زنده است
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
گفتگوی تسنیم با دکتر رزاقی|لیبرال‌ها به اقتصاد مقاومتی آمریکایی هم پایبند نبودند/ امید بازگشت اقتصاد به ریل هنوز زنده است
یک اقتصاددان با بیان اینکه،اصلاح نظام مالی کشور با وجود تاکید سیاستهای اقتصادمقاومتی ناکام ماند، معتقد است،مسئولان ستاد اقتصاد مقاومتی مدیرانی‌اند که نگاه کلی آنها با روح حاکم بر این سیاستها همخوانی نداشته است.
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
بازجویی از البشیر درباره تامین مالی تروریسم و پولشویی
گروه جهان| منابع آگاه از بازجویی دادستانی کل سودان از رییس‌جمهوری سابق این کشور درباره مسائل مربوط به تأمین مالی تروریسم و پولشویی خبر دادند.
  تروریسم  ثروت  جهان  رییس جمهوری  سودان
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
بورس نگران تازه‌واردها
[شهروند] هجوم تازه‌واردها به بورس نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است. در ‌سال 98 شاخص‌های بورس جهش‌های بلند و پی درپی را به ثبت رسانده است و همین موضوع موجب شده که مردم بعد از بازارهای واسطه‌ای مانند طلا و دلار و مسکن به بازار سرمایه روی بیاورند. این اتفاق گرچه در مجموع رخداد مثبتی برای اقتصاد کشور است اما هجوم این‌همه سهام اولی به بازار سرمایه درحالی رخ می‌دهد که متناسب با این‌همه تقاضا، عرضه رشد نکرده و همین موضوع می‌تواند به رشد بی‌رویه قیمت سهام شرکت‌ها منجر شود. حسین عبده‌تبریزی، رئیس سابق بورس و اقتصاددان معتقد است که رشد شاخص‌های بورسی چندان واقعی نیست و جذب این‌همه سرمایه در بورس موجب افزایش اشتغال نمی‌شود. …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم
رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که با توجه به آمارهای ارائه شده امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم.به گزارش ایسنا، جمال عرف در حاشیه جلسه شورای اقتصادی وزارت کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که در این جلسه برای انتخابات چه تصمیماتی گرفته شد؟ گفت: قرار شد گزارشی ارائه کنم برای چگونگی فراهم کردن تسهیل حضور مردم در انتخابات و این گزارش ارائه شد و دستگاه‌های ذی‫ربط هم قول مساعد دادند که کار خود را به درستی انجام دهند.وی با بیان اینکه با توجه به آمارهای ارائه شده امیدواریم سقف مشارکت را تجربه کنیم، تاکید کرد: درباره مباحث تبلیغاتی هم مسائلی مطرح شد و این را تاکید می‫کنیم که درست است که در قانون شفافیت ماده ۱۲، ماده ۵۷ قانون انتخابات مجلس را نقض کرده، ولی کما فی السابق ماده ۶۵ قانون انتخابات …
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
نابرابری رشد 200درصدی بازار بدهی
بازار بدهی به‌عنوان یکی از ارکان اصلی نظام جامع تامین مالی نقشی کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی کشور دارد به‌طوری که طی سال‌های اخیر شاهد رشد این بازار و توسعه نقش آن در اقتصاد کشور هستیم. درحالی تامین مالی از این بازار از ابتدای سال‌جاری تاکنون به 25 هزار میلیارد تومان رسیده که قرار است در یک ماه پایانی سال نیز 5هزار میلیارد تومان دیگر صکوک از بستر این بازار منتشر شود. به این ترتیب شاهد رشد 200درصدی انتشار اوراق در سال 98 نسبت به سال 97 خواهیم بود. این آمار زمانی جالب‌تر می‌شود که سهم تامین مالی طی 9سال (از سال 89 تا پایان سال 97) در مجموع حدود 35هزار میلیارد تومان بوده است.
نگرانی سازمان‌های امنیتی آمریکا از سقوط دلار
مشرق / ۳ روز قبل / اقتصادی
نگرانی سازمان‌های امنیتی آمریکا از سقوط دلار
سازمان اطلاعات ملی آمریکا که یکی ازمهم‌ترین ارگان‌های اطلاعاتی در این کشور محسوب می‌شود، اخیرا طی آگهی استخدام خواستار به کارگیری متخصصین برای ارزیابی تهدیدهای موجود علیه دلار در نظام مالی جهانی شده.
  دلار  نرخ دلار  آمریکا  امریکا  اسپوتنیک  دولت آمریکا  چین  هند
گزارش افتتاح حساب نامزدها چهارشنبه ارائه می‌شود
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
گزارش افتتاح حساب نامزدها چهارشنبه ارائه می‌شود
تهران - ایرنا - معاون سیاسی وزیر کشور گفت: با توجه به مواد ۷ و ۸ قانون شفافیت مالی انتخابات، گزارش افتتاح حساب نامزدها چهارشنبه- ۳۰ بهمن- ارائه و موارد پیگیری می‌شود.
  جمال عرف  ستاد انتخابات کشور  انتخابات مجلس شورای اسلامی  قانون انتخابات  گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها
چند قدمی لیست سیاه | مسدودسازی حساب تبعه‌های ایرانی در چند کشور | کوچک‎ترین تبعات لیست سیاه چیست؟
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
چند قدمی لیست سیاه | مسدودسازی حساب تبعه‌های ایرانی در چند کشور | کوچک‎ترین تبعات لیست سیاه چیست؟
آخرین بیانیه FATF حاکی از آن است که اگر ایران تا اجلاس آتی این گروه که اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود، گامی در راستای اجرای پیش‌شرط‌های FATF برندارد، نام جمهوری اسلامی ایران در فهرست کشورهای غیرهمکار گروه ویژه اقدام مالی یا همان لیست سیاه ثبت خواهد شد؛ موضوعی که به اجرای همه اقدامات تقابلی پیش‌بینی‌شده علیه جمهوری اسلامی ایران منجر می‌شود.
بانک مرکزی چین نرخ بهره میان‌مدت خود را کاهش داد
مهر / ۳ روز قبل / اقتصادی
بانک مرکزی چین نرخ بهره میان‌مدت خود را کاهش داد
در شرایطی که سیاست‌گذاران مالی چین در تلاش هستند تا شوک اقتصادی ناشی از ویروس کرونا را کاهش دهند، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد نرخ بهره وام‌های میان‌مدت خود را کاهش داده است.
  بانک مرکزی چین  نرخ بهره چین  ویروس کرونا
FATF و بی توجهی به سرنوشت مردم
دیپلماسی ایرانی / ۳ روز قبل / سیاسی
FATF و بی توجهی به سرنوشت مردم
محمود اکبری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی: علاوه بر تاثیر عدم پیوستن ایران به FATF روی فعالیت های مالی و بانکی و نتیجتا واردات و صادرات کشورمان، باید یادآوری کرد که بسیاری از حساب های رسمی دولتی و شهروندان ایران در خارج از کشور بخاطر تحریم های یکجانبه آمریکا بسته است، با این وجود مطابق با سیاست برخی از کشورها، تعدادی از آنها فعالند. چنانچه ایران در لیست سیاه قرار گیرد، طبق اعلام معاون اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان احتمال بسته شدن تمامی حساب‌های متعلق به ایرانیان اعم از اشخاص و یا نهادهای وابسته به ایران از جمله سفارتخانه ها وجود دارد.
  مقررات fatf  مقررات پالرمو  عدم تصویب لایحه اف ای تی تف  مجمع تشخیص مصلحت نظام  ایران و امریکا  نظام بانکی
کاهش تولید نفت، لیبی را با بحران مالی روبه‌رو می‌کند
مهر / ۳ روز قبل / اقتصادی
کاهش تولید نفت، لیبی را با بحران مالی روبه‌رو می‌کند
نخست‌وزیر لیبی اعلام کرد که اختلال در دسترسی به تأسیسات نفتی این کشور را با خطر بحران مالی روبه‌رو می‌کند.
  رویترز  طرابلس  فایز السراج  لیبی  نفت
برای ششمین سال متوالی؛ بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد
الف / ۳ روز قبل / اقتصادی
برای ششمین سال متوالی؛ بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد
به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در این همایش دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد ضمن تبریک به مناسبت روز میلاد حضرت فاطمه(س)، با تأکید بر اهمیت تداوم جایزه‌ی مدیریت مالی، وجود یک نهاد برای این کار را ضروری دانست و گفت: در وزارت علوم 370 انجمن علمی فعالیت می‌کنند که امیدواریم انجمن مدیریت مالی ایران که درحال شکل گیری‌است، بتواند در این حوزه سرآمد انجمن‌های علمی کشور باشد.
  بانک پاسارگاد
راه‌اندازی سامانه
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ‌آپ
رئیس اداره بازاریابی و متقاضیان سازمان فناوری اطلاعات کشور از راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ‌آپ خبر داد و گفت: سامانه دیگری به‌نام سامانه "ایران کارفا" نیز وجود دارد که جهت حمایت‌های مالی در نظر گرفته شده و شرکت‌ها می‌توانند یک سری مستندات خواسته شده را آپلود کنند تا کمتر از یک ماه به آنان تسهیلات پرداخت شود. 
  استانی-علمی و آموزشی
خروجی نشست FATF؛تعلیق یا اقدامات تقابلی
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
خروجی نشست FATF؛تعلیق یا اقدامات تقابلی
تهران-ا یرنا- نشست فوریه گروه ویژه اقدام مالی FATF در حالی در پاریس شروع بکار کرده که تصمیم این گروه در قبال ایران تاثیر زیادی در اقتصاد کشور خواهد گذاشت. گروهی اقدامات تقابلی را خروجی این نشست عنوان کردند و در مقابل گروه مذاکره کننده در کوشش است که مجددا تعلیق قسمتی از اقدامات تقابلی را تمدید کند.
  FATF  لعیا جنیدی  تروریسم  CFT  بانک مرکزی اروپا  بانک جهانی  دولت  ترامپ  صندوق بین المللی پول  مجمع تشخیص مصلحت نظام
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران و با حضور وزیر نفت و مدیران شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه کشور برگزار شد.
می‌گفتند نامزدهای ما تأیید نشده‌اند اما چند لیست دادند!/ خطاب وزیر کشور با چه کسانی بود؟/ بی‌انضباطی مالی دولت و تورمی که سر سفره مردم می‌رود
مشرق / ۳ روز قبل / سیاسی
می‌گفتند نامزدهای ما تأیید نشده‌اند اما چند لیست دادند!/ خطاب وزیر کشور با چه کسانی بود؟/ بی‌انضباطی مالی دولت و تورمی که سر سفره مردم می‌رود
رحمانی فضلی تاکید کرد: الحمدلله فضای کشور انتخاباتی است و در همین تهران که برخی می‌گفتند تعداد کمی از افراد جناح ما تأیید صلاحیت شدند چند لیست ارائه داده‌اند.
  اخبار ویژه روزنامه ها  روزنامه های کشور  سردار حاج قاسم سلیمانی
در نشست FATF در پاریس چه تصمیمی برای ایران اتخاذ می‌شود؟
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
در نشست FATF در پاریس چه تصمیمی برای ایران اتخاذ می‌شود؟
دنیای اقتصاد نوشت: نشست گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF از روز گذشته در پاریس آغاز شده و تا روز جمعه دوم اسفند ادامه پیدا خواهد کرد. در این نشست شش روزه بیش از ۸۰۰ نماینده از ۲۰۵ کشور جهان و سازمان‌های بین‌المللی نظیر صندوق بین‌المللی پول، سازمان‌ملل و بانک جهانی حضور دارند و قرار است در آن مباحث متعددی با تمرکز بر اقدام جهانی برای رهگیری پول‌های با مبدا مجرمانه و تروریستی و کاهش خسارت آن به جوامع و مردم انجام شود.
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
جای خالی مطالبه‌گری جدی و گسترده محیط زیستی در انتخابات
در سال‌های اخیر تغییرات آب و هوایی، آلودگی‌های رو به تزاید آب، خاک، هوا، تخلیه بیش از ظرفیت و گسترش آلودگی منابع آب زیرزمینی، خشک شدن تالاب‌ها و هجوم ریزگردها، وقوع سیلاب‌های مخرب، الگوهای غلط مصرف انرژی و آب به ویژه در بخش صنعت و کشاورزی، از بین رفتن تنوع زیستی و... به‌طور فزاینده‌ای افزایش یافته و نشان از بحرانی شدن شرایط محیط‌زیست ایران دارد. همان‌طورکه طی سالیان اخیر شاهد آن بوده‌ایم این مساله سلامت تعداد زیادی از هموطنان‌مان را با خطر مواجه ساخته است. باید بدانیم که محیط‌زیست و مسائل مربوط به آن، یک مساله لوکس و نمایشی نیست و به‌طور مستقیم بر زندگی و سلامت انسان تاثیر می‌گذارد به‌طوری که طبق اظهارنظر مسوولان سالانه تنها …
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
تلاش پاکستان برای خروج از فهرست خاکستری FATF
گروه جهان| نشست ۶ روزه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از یکشنبه با حضور۸۰۰ نماینده از ۲۰۵ کشور جهان،
  پاکستان  ترکیه  جهان  چین  حاشیه خلیج فارس
روزنامه آفتاب یزد / ۴ روز قبل / ...
تجمل گرایی یا تجرد ماندن؟
علی اکبر فرقانی‪-‬ می گویند سن ازدواج جوانان بالا رفته و هیچ‌کس هم به فکر رسیدگی به این موضوع نیست. سابق بیشتر دختران به فکر چشم و هم‌چشمی و تجمل گرایی بودند. حالا هم گرانی، مشکلات اقتصادی و از همه بدتر بیکاری باعث شده پسرها کمتر به سراغ دختران مورد علاقه‌شان بروند و تجرد ماندن را به زندگی مشترک ترجیح می‌دهند. اما ادامه این وضع برای کشور و جوانان خوب نیست. به گفته مسئولان در دو دهه اخیر شاهد کاهش عقد و ازدواج جوانان و در نتیجه ازدیاد تجرد میان آنان بوده‌ایم. مسلماَ نمی‌توان مسائل اقتصادی را از دلایل این مشکل ندانست. وزارت جوانان برای حل این مشکل بنای کانونی را با عنوان کانون ازدواج آسان گذاشت تا راهی باشد برای برخورد با مشکل اقتصادی جوانان در امر ازدواج.>ازدواج آسان چیست؟برای تامین این نیاز …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
هیچ گونه کارآمدی ندارد
رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: ایجاد شوک‌های پیاپی اقتصادی نه تنها مستمری‌بگیران را افزایش داده، بلکه نظام تصمیم‌گیری را دچار مشکلات حادی کرده است و این میراثی است که مدیران فعلی اقتصادی در آن گرفتار شده‌اند. در آینده‌ای نزدیک، دولت و جامعه هزینه‌های گزافی را بابت این موارد متحمل خواهند شد و بار اصلی مسئولیت آن بر دوش مسئولان وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی است.به گزارش ایلنا، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران با لزوم تشکیل و احیای شورای عالی تامین اجتماعی گفت: در حالی که امروز نیازمند گسترش مفاهیمی همچون کار شایسته‌ هستیم و نیاز به یک اقتصاد شکوهمند داریم، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید در کنار هم قرار گیرند و با همکاری یکدیگر، بهره‌وری افزایش پیدا کند. وی در‫خصوص حوزه اشتغال زنان و جوانان …
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
تحلیلگر امید در نخستین همایش مالی ایران
نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی، در واپسین روزهای بهمن سال‌جاری توسط انجمن مالی ایران و دانشگاه‌الزهرا برگزار می‌شود. شرکت تحلیلگر امید نیز در این رویداد به‌عنوان یکی از حامیان اصلی حضور فعالی داشته و در حاشیه برگزاری همایش، خدمات متعددی را به میهمانان ارائه می‌دهد. در این رویداد مهم اقتصادی، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، سلیمانی رئیس بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک‌مرکزی و دیگر مدیران ارشد اقتصادی کشور حضور داشته و جوانب مختلف تامین مالی را در کشور بررسی می‌کنند. با توجه به اینکه طی چند سال اخیر موضوع تامین مالی از بستر بازار سرمایه بیش از گذشته موردتوجه قرار گرفته است، مدیران ارشد نهادهای بورسی نیز در این همایش آخرین دستاوردهای تامین مالی را از طریق بازار سرمایه …
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
موفقیت ویتانا با تقسیم 550 ریال سود
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت ویتانا با حضور صاحبان 93/ 88 درصد از سهام آن برگزار شد. در این مجمع که ریاست آن بر عهده رضا صحرایی، نظارت آن بر عهده آقایان محمد مهدی صاحبقرانی و رضا نادری و دبیری آن بر عهده مصطفی صنعتکار بود، تقسیم 550 ریال سود به تصویب سهامداران رسید. در ابتدای این جلسه محمدرضا فخرالدینی، مدیرعامل شرکت ویتانا به قرائت گزارش عملکرد شرکت برای سال مالی 98 پرداخت و گفت: فروش سال ٩٨شرکت معادل ٢١ هزار تن به ارزش مالی ٣٣٥ میلیارد تومان بوده است. فخرالدینی افزود: فروش این شرکت طی سال گذشته ١٥ هزار تن به ارزش ١٥٤ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته معادل 33 درصد رشد داشته است. وی بیان کرد: شرکت به کشورهای عراق، افغانستان و لبنان صادرات دارد که مدتی است صادرات به کشور چین را نیز آغاز …
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
تشریح بایدها و نبایدهای مدیریت مالی در بنگاه‌های اقتصادی
مدیر عامل بانک صادرات ایران با ارائه ١٠ راهکار در دهمین دوره «جایزه ملی مدیریت مالی ایران»، بایدها و نبایدهای مهم مدیریت مالی را در بنگاه‌های اقتصادی کشور تشریح کرد.
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
ضربه اقتصادی لیبی از توقف صادرات نفت
بسته شدن پایانه‌های نفتی و میادین نفتی لیبی توسط گروه وفادار به خلیفه حفتر باعث می‌شود این کشور در ۲۰۲۰ با بحران مالی و کسری بودجه مواجه شود. به گزارش خبرگزاری رویترز، تولید نفت این کشور آفریقای شمالی از هجدهم ژانویه و آغاز بسته شدن میادین نفتی به‌شدت کاهش یافته است. شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد تولید نفت‌خام این کشور تا 163 هزار و 600 بشکه در روز کاهش یافته است.
مطالبات پیمانکاران پروژه جاده بیرجند- نهبندان صفر شد
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
مطالبات پیمانکاران پروژه جاده بیرجند- نهبندان صفر شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: علی رغم همه محدودیت‌های مالی که کشور با آن مواجه است، تلاش بر این بوده تا مطالبات پیمانکاران پرداخت شود؛ به عنوان مثال در حال حاضر، مطالبات پیمانکاران پروژه جاده بیرجند- نهبندان صفر شده که امری بی سابقه است.
  استانی-اقتصادی  پروژه عمرانی
اطلاعیه وزارت کشور درباره اجرای قانون نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی/ ضرورت اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزدها به فرمانداری‌ها
آفتاب نیوز / ۴ روز قبل / سیاسی
اطلاعیه وزارت کشور درباره اجرای قانون نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی/ ضرورت اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزدها به فرمانداری‌ها
اعلام شماره حساب و نماینده مالی هر یک از کاندیداها به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه ضروری است.
ویدئو/ مصطفی تاجزاده: علی مطهری به خاطر زبانش رد صلاحیت شده است
دیدارنیوز / ۴ روز قبل / ...
ویدئو/ مصطفی تاجزاده: علی مطهری به خاطر زبانش رد صلاحیت شده است
در این دوره همین کسانی که سال ۹۴ تأیید کردند بسیاری را رد کردند. مثل آقای صادقی، آقای حیدری و آقای میرزایی که این‌ها نمایندگان فعلی مجلس هستند. چرا رد کردند؟ بر خلاف آنچه که آقای کدخدایی گفت که فساد مالی علت عمده رد صلاحیت‌ها بوده، این‌ها جزء پاک دست‌ترین نمایندگان کشور هستند و فقط به خاطر زبانشان رد شده‌اند.
نامزدها شماره حساب و نماینده مالی خود را اعلام کنند
ایرنا / ۴ روز قبل / سیاسی
نامزدها شماره حساب و نماینده مالی خود را اعلام کنند
تهران- ایرنا- ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای از نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست که شماره حساب و نماینده مالی هر یک از نامزدها به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه اعلام شود.
  مجلس شورای اسلامی  ستاد انتخابات کشور  انتخابات مجلس شورای اسلامی  گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها
بحران مالی لیبی به خاطر بسته شدن میادین نفتی
تسنیم / ۴ روز قبل / اقتصادی
بحران مالی لیبی به خاطر بسته شدن میادین نفتی
بسته شدن پایانه های نفتی و میادین نفتی لیبی توسط گروه وفادار به خلیفه حفتر باعث می شود این کشور در 2020 با بحران مالی و کسری بودجه مواجه شود.
مقصر اصلی، افزایش لجام‌گسیخته قیمت‌ها
مشرق / ۴ روز قبل / اقتصادی
مقصر اصلی، افزایش لجام‌گسیخته قیمت‌ها
از زمستان ٩٦ و شروع بحران پولی و مالی در ایران و به‌تبع آن کاهش ارزش ریال در برابر دیگر ارزهای جهانی، نرخ کالا و خدمات نیز در کشور افزایش یافت.
  مجلس شورای اسلامی  بانک مرکزی  دولت  روحانی  تورم  افزایش قیمت
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
شرایط سیاسی، تعیین ‌کننده سیاست‌گذاری اقتصادی است
میزان رشد اقتصاد ایران در‌ سال ۹۹، صفر است و رکود تورمی همچنان در ایران وجود خواهد داشت. این خلاصه پیش‌بینی حسین عبده تبریزی، اقتصاددان از وضع اقتصادی ‌سال آینده است. حسین عبده تبریزی، اقتصاددان که دیروز در «سومین همایش تأمین مالی با تشریح چشم‌انداز اقتصاد ایران در ‌سال ۹۹» حاضر شده بود، درباره پیش‌بینی‌اش از وضع اقتصاد ایران در‌ سال 99 گفت: «توضیح در مورد مدل‌سازی برای پیش‌بینی شرایط اقتصاد ایران در‌ سال ۹۹ به دلیل وضع کنونی کشور امکان‌پذیر نیست، این درحالی است که در گذشته قرار بود درباره چشم‌انداز، میزان تورم و بیکاری پیش‌بینی‌هایی انجام شود، چراکه مدل‌هایی که با حضور متغیرها شکل می‌گرفت، …
روزنامه اعتماد / ۵ روز قبل / ...
تصویب نشدن «اف‌ای‌تی‌اف» شرکای تجاری کشور را فراری می‌دهد
در جدیدترین جلسه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران، نمایندگان بخش خصوصی به آخرین وضعیت تصویب لوایح مربوط به اف‌ای‌تی‌اف در کشور پرداختند. در شرایطی که احتمالا مهلت ایران در عضویت در این گروه ظرف هفته‌های آینده به پایان می‌رسد و هنوز نتیجه نهایی بررسی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام به پایان نرسیده، اعضای اتاق بازرگانی تهران معتقدند، تصویب نشدن اف‌ا‌ی‌تی‌اف می‌تواند شرایط اقتصادی کشور را دشوارتر کند. فریال مستوفی، رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با بیان اینکه به موجب قوانین داخلی، ایران خود نظارت‌هایی را برای مبارزه با پولشویی بر عملیات بانکی اعمال ‌می‌کند، گفت: ایران خود قربانی تروریسم است و در حوزه مبارزه با …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
در چهل و یکمین بهار انقلاب صورت گرفت‫
افتتاح ۳۰ واحد مسکونی اهدایی بانک قرض‫الحسنه مهرایران به مددجویان سیل‫زده استان لرستانبه مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،۳۰ واحد مسکونی اهدایی بانک قرض‫الحسنه مهرایران به سیل‫زدگان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‫(ره) استان لرستان اعطاء شد.آیین افتتاح ۳۰ واحد مسکونی اهدایی بانک به مددجویان سیل‫زده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‫(ره) استان لرستان با حضور نورالله نظریان مدیر شعب بانک قرض‫الحسنه مهر ایران در این استان، جاسم محمدی فارسانی مدیر کل کمیته امداد و تعدادی از مسئولان استانی در روستای تلوری شهرستان خرم‫‫آباد برگزار شد.نورالله نظریان مدیریت شعب بانک قرض‫الحسنه مهر ایران در استان لرستان در این آیین ضمن تبریک ایام‫الله دهه مبارک فجر افزود: بانک قرض‫الحسنه مهر ایران …
طرح مشـارکت مردمی در پروژه‌هـای نفتـی
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اقتصادی
طرح مشـارکت مردمی در پروژه‌هـای نفتـی
قطع شریان تامین مالی پروژه‌های کشور از خارج از مرزها به‌دلیل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، در کنار رونق این روزهای بازار سرمایه موجب شده که بحث تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت از طریق بازار سرمایه بار دیگر موردتوجه قرار گیرد. در این خصوص روز گذشته کنفرانسی تحت عنوان «نظام تامین مالی صنعت نفت» در ساختمان کوشک وزارت نفت با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و جمعی از متخصصان بازار سرمایه و صنعت نفت برگزار شد.
انتقاد مرکل از تحمیل فشار مالی برگزیت بر آلمان
ایرنا / ۵ روز قبل / بین‌المللی
انتقاد مرکل از تحمیل فشار مالی برگزیت بر آلمان
تهران- ایرنا- صدراعظم آلمان با انتقاد از فشار مالی ناشی از برگزیت بر این کشور گفت کسری بودجه ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باید به شکل منصفانه از سوی اعضا انجام گیرد.
  آنگلا مرکل  برگزیت  آلمان
حضور بیش از ۴ هزار نفر از بانوان در مدیریت دهیاری‌های کشور
مهر / ۵ روز قبل / اجتماعی
حضور بیش از ۴ هزار نفر از بانوان در مدیریت دهیاری‌های کشور
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از بکارگیری بیش از ۴ هزار نفر از بانوان کشور در سمت دهیار، مسئول امور مالی و امور فنی در دهیاری‌های کشور خبر داد.
  سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور  فاطمه زهرا  ایران  سعید رضا جندقیان  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
۹۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی کشور فرسوده است
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
۹۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی کشور فرسوده است
تهران - ایرنا - ۴۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی شهری و ۵۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی روستایی کشور فرسوده است و بضاعت مالی شرکت‌های آب و فاضلاب اجازه می‌دهد سالانه تنها حدود دو تا سه هزار کیلومتر از این شبکه‌ها بازسازی شوند.
  آب و فاضلاب  شرکت آب و فاضلاب کشور  وزارت نیرو
عدم صدور روادید برای بازرگانان ایرانی از سوی ترکمنستان
فرارو / ۵ روز قبل / سیاسی
عدم صدور روادید برای بازرگانان ایرانی از سوی ترکمنستان
عضو کانون زنان بازرگان گفت: متاسفانه در پیمان‌نامه اوراسیا مراحل بانکی شفاف نشده و همچنان سیاست گذاران و مدیران بخش تجاری کشور در حال کار روی آن هستند به طور مثال هنوز دو بانک در ایران و ارمنستان به بخش خصوصی معرفی نشد که بتواند تراکنش‌های مالی را انجام دهد.
  روادید بازرگانان ایرانی  ترکمنستان  تحریم  ایران و اوراسیا
عدم صدور روادید برای بازرگانان ایرانی از سوی ترکمنستان/ هنوز تکلیف مسائل مالی در پیمان اوراسیا مشخص نشده است/ سوریه پولی ندارد تا کالا از ایران بگیرد
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
عدم صدور روادید برای بازرگانان ایرانی از سوی ترکمنستان/ هنوز تکلیف مسائل مالی در پیمان اوراسیا مشخص نشده است/ سوریه پولی ندارد تا کالا از ایران بگیرد
ایلنا: عضو کانون زنان بازرگان گفت: متاسفانه در پیمان‌نامه اوراسیا مراحل بانکی شفاف نشده و همچنان سیاست گذاران و مدیران بخش تجاری کشور در حال کار روی آن هستند به طور…
  ارمنستان  ایران  بخش خصوصی  ترکمنستان  سوریه
۲۰ کشته در حمله به یک روستا در مالی
تابناک / ۵ روز قبل / ...
۲۰ کشته در حمله به یک روستا در مالی
مقامات محلی مالی اعلام کردند که در پی حمله به یک روستا در مرکز این کشور بیست غیرنظامی کشته و ۲۸ نفر هم ناپدید شده اند.
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / فناوری
امریکا به دنبال تدوین قوانین جدید در حوزه رمزارز
کریپتو پوتیتو| وزارت خزانه‌داری ایالات متحده امریکا اعلام کرد شبکه اجرایی جرایم مالی این کشور در حال تدوین قوانین جدیدی است
  ایالات متحده  بانک مرکزی  جامعه  دلار  فناوری
رونمایی از فهرست‌ها در ماراتن یازدهم؛ ماجرای اختلاف اصولگرایان چیست؟
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاسی
رونمایی از فهرست‌ها در ماراتن یازدهم؛ ماجرای اختلاف اصولگرایان چیست؟
روز پنجشنبه، همزمان با شروع زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم، ساختمان وزارت کشور در تهران میزبان همایش استانداران سراسر کشور بود. آنگونه که از سخنان وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور برمی‌آید نامزدها ملزم هستند بخشی از قانون تازه ابلاغ شده «شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی»...
  انتخابات  مجلس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
سامانه پیشخوان کارگزاری بانک صادرات ایران بیش از ٩ هزار نفر را به جمع فعالان بازار سرمایه اضافه کرد
گردش مالی ١٧ ماهه سامانه پیشخوان کارگزاری بانک صادرات ایران با افزودن بیش از ٩ هزار فعال جدید به جمع فعالان بازار سرمایه، از مرز ١٠ هزار میلیارد ریال گذشت.کارنامه ١٧ ماهه سامانه پیشخوان کارگزاری بانک صادرات نشان داد که  از شهریور سال ٩٧ تا ١٩ بهمن ماه سال ٩٨، تعداد مشتریان «حضوری» و «برخط» شرکت کارگزاری بانک بیش از  ٩ هزار نفر افزایش یافته که از این میزان پنج هزار و ۶٠٠ نفر کد کاربری آنلاین دریافت کرده و در عین حال بیش از ١٠هزار میلیارد ریال اوراق بهادار از طریق «پیکاپ» (سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار پول) مورد داد و ستد قرار گرفته است.۵١ شعبه منتخب بانک صادرات ایران جهت اجرای فاز اول این سامانه در تمامی استان‌های کشور به سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار پول تجهیز و مورد استفاده قرار گرفته …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
روزهای خوش بورس در سال 98
کیمیا نجفیاین ­روزها رشد بی­سابقه بازار بورس بر سر زبان­ها افتاده است. کارشناسان و تحلیلگران دلایل مختلفی را برای این رشد مطرح می­کنند و بسیاری از آنها معتقدند که اگر بتوان شرایط موجود را حفظ کرد، قطعا بازار در سال آتی نیز می­تواند به روند رو به رشد خود ادامه دهد.سال 98 را می­‌توان به عنوان یکی از بهترین سال‌های بورس شناخت. آنطور که دیده می­شود دلایل مختلفی در سال جاری زمینه­ساز رشد قیمت سهام­ها شد. در این میان هنگامی که از چگونگی وضعیت بازار در سال آتی می­پرسیم بسیاری از کارشناسان از امن بودن بازار و پس از آن، تمایل سرمایه­گذاران برای ادامه فعالیت در این بازار می­گویند. این در حالی است که برخی­ها افزایش کد­های تازه­وارد را به نوعی خطر دانسته و هیجانی رفتار کردن آنها را یک تهدید برای بازار می­دانند. …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
تلاش آخر ایران در FATF
نتایج شکاف سیاسی در داخل، این هفته در عرصه بین‌المللی آشکار می‌شود. دوقطبی غیرضروری به‌وجود آمده بر سر تصویب لوایح مرتبط با FATF، اقتصاد و شبکه بانکی ایران را در آستانه تحریم‌های مالی گسترده بین‌المللی قرار داده؛ بن‌بستی که بر تحریم‌های قبلی آوار خواهد شد؛ موقعیتی خطرناک که از ماه‌ها پیش قابل پیش‌بینی و درصورت مصالحه جناح‌های سیاسی در داخل کشور قابل پیشگیری بود.به گزارش همشهری، رأی نهایی گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF در مورد ایران تا پایان همین هفته صادر می‌شود. سیاه، سفید یا خاکستری؟ سناریوهای …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
پرداخت سود سهام یک شرکت بورسی در شعب بانک صادرات
پرداخت سود سهام کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت فرآورده‌های غذایی و قند چهار محال «قچار» از چهارشنبه گذشته شانزدهم بهمن ماه سال‌جاری در شعب بانک صادرات ایران آغاز شد. بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت «فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال» با نماد «قچار» می‌توانند از روز یادشده به مدت یک‌سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه ٩٧ به تمامی شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.
کانال‌های جدید تامین مالی خودروسازان
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
کانال‌های جدید تامین مالی خودروسازان
زنجیره خودروسازی ایران همواره طی چند سال گذشته و به‌خصوص در دو دوره‌ای که تحریم گریبانش را گرفته، با مشکل تامین نقدینگی مواجه بوده و این مساله گاهی خود را در قالب چالشی قابل‌تحمل نشان داده و گاهی نیز در قامت یک بحران بروز کرده است. در این سال‌ها خودروسازان بزرگ کشور معمولا از دو مسیر «فروش» و «اخذ تسهیلات» به تامین نقدینگی پرداخته و کمتر به ابزارهای مالی موجود در بازار سرمایه روی آورده‌اند. این در حالی است که کارشناسان موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) معتقدند در صورت اصلاح ساختار مالی خودروسازان و تعیین تکلیف مالکیت آنها (اجرای خصوصی‌سازی واقعی در ایران خودرو و سایپا)، بازار سرمایه ابزارهای مناسبی را در راستای تامین مالی پیش‌روی آنها قرار خواهد داد.
مزایای بازارهای دوطرفه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
مزایای بازارهای دوطرفه
بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری طبق یک نوع تعریف به دو بازار تقسیم می‌شوند؛ بازارهای یک طرفه و بازارهای دو طرفه. در بازارهای یک طرفه مانند بورس تهران، صرفا می‌توانیم با آورده مالی خود سهامی را بخریم (البته باید عنوان کرد که از طریق کسب اعتبار نیز می‌شود به خرید در این بازار پرداخت) و بعد از گذشت زمان، سهامی را که از قبل خریداری کرده‌ایم را با سود یا زیان به فروش برسانیم. اما در بازارهای دو‌طرفه ما می‌توانیم علاوه بر خرید، فروش هم انجام دهیم، آن هم فروش سهامی که از قبل نداشته‌ایم! به این ترتیب از کاهش قیمت‌ها نیز بهره‌مند خواهیم شد. این سیستم در بازارهای جهانی به «فروش استقراضی» معروف است و در کشور ما نیز «فروش تعهدی» نام گرفته شده است. این در حالی است که تاکنون به برخی دلایل شرعی (از جمله فروش …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
جای خالی بستر قانونی برای توسعه گردشگری
[ایمان مهدی‌زاده، پژوهشگر توسعه پایدار] مَثَل زیبایی در فرهنگ ایرانی وجود دارد که می‌گوید با حلوا گفتن دهان شیرین نمی‌شود. هزاران بار گفته و نوشته شده است و میلیون‌ها و بلکه میلیاردها نفر از مردم کره زمین می‌دانند ایران سرزمین کهن، پهناور و بسیار ثروتمندی است و قابلیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این کشور از زیبایی‌های منحصر‌به‌فرد کره خاکی به‌شمار می‌آید. دهه‌هاست این گفت‌و‌شنود‌ها تأثیری بر زندگی و معیشت ایرانیان نداشته است. وقتی از توسعه گردشگری و اشتغال‌زایی سخن به میان می‌آید هر شهروندی خیلی منطقی و البته ساده‌گون آن را می‌پذیرد. هر ایرانی در روستا و شهرستانی، منطقه‌ای با یک ویژگی خاص را می‌شناسد. …
رحیم‌صفوی: روزانه زیر ۷۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کنیم | دولت نمی‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
رحیم‌صفوی: روزانه زیر ۷۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کنیم | دولت نمی‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد
دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه دولت نمی‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد، گفت: اگر به کمک هم بیاییم کشور ما در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار می‌گیرد؛ کمک فقط مالی نیست بلکه حضور ما نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد.
حمایت مالی سفارت آمریکا برای گسترش فساد در اعتراضات عراق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
حمایت مالی سفارت آمریکا برای گسترش فساد در اعتراضات عراق
بغداد – ایرنا – فراکسیون پارلمانی صادقون اعلام کرد که سفارت آمریکا در عراق با حمایت های مالی خود به دنبال گسترش فساد و بی بندوباری در میدان های اعتراضی این کشور است.
  ایالات متحده آمریکا  مقتدی صدر  عراق  سفارت آمریکا  اعتراض در عراق
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
رحیم‌صفوی: دولت به تنهایی قادر به انجام همه امور نیست
دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه دولت نمی‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد، گفت: اگر به کمک هم بیاییم کشور ما در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار می‌گیرد؛ کمک فقط مالی نیست بلکه حضور ما نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سیاسی
وزیر کشور: قانون شفافیت مالی نامزدها به صورت کامل اجرا نخواهد شد
به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در حاشیه نشست استانداران که در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: جلسه امروز با توجه به اینکه از صبح امروز تبلیغات انتخاباتی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع شده برگزار شد، در این جلسه از استانداران که در استان‌ها امر اجرای انتخابات را برعهده دارند، تشکری داشتیم و هم اینکه درباره مشارکت، نحوه مشارکت، اجرای قانونی و امنیت در انتخابات تبادل نظر داشتیم.
  شفافیت مالی کاندیدای مجلس
جزئیات قانون شفافیت منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سیاسی
جزئیات قانون شفافیت منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی
رئیس ستاد انتخابات کشور جزئیات قانون شفافیت منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی ابلاغی از سوی رئیس‌جمهور را تشریح کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
مسکن چگونه به اشتغال‫زایی و رشد اقتصادی کمک می‌کند؟
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مسکن ظرفیت زیادی برای کمک به اقتصاد کشور دارد، گفت: با ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی معادل ۴۰۰ هزار شغل پایدار ایجاد می‌شود و از آنجاکه معادل ۲۰ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی مربوط به مسکن است، طرح مسکن مهر با هدایت اعتباری و افزایش پایه پولی باعث جبران کاهش درآمدهای نفتی در رشد اقتصادی، افزایش اشتغال و تولید ناخالص داخلی شده است.به گزارش ایسنا، محمد‌هادی سلیمی‌زاده با بیان اینکه بخش مسکن ظرفیت زیادی برای کمک به اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: در این زمینه، مسکن روستایی با بافت قدیمی به دلیل آسیب‌هایی که در اثر سیل و وقایع طبیعی می‌بیند، اهمیت زیادی دارد و بدین منظور مشکلات افراد ساکن در روستا را بیشتر می‌کند. در حال حاضر معادل ۵.۵ میلیون مسکن روستایی داریم که تعداد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
ستاره خلیج فارس نماد اعتماد به جوانان و تامین‌کنندگان داخلی
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن اشاره به مهم‌ترین اقدامات یک‌ساله‌ی این پالایشگاه، دلایل دست‌یابی به توفیقات اخیر در این پروژه‌ی عظیم ملی را تشریح کرد.«محمدعلی دادور» ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گران‌قدر به‌ویژه سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی را به همه فجرآفرینان و مردم مومن و انقلابی خصوصا دریادلان هرمزگانی تبریک و تهنیت گفت و افزود: امیدواریم هر کدام از ما بتوانیم به سهم خود در راستای اعتلای نام ایران و ایرانی گام برداریم.خودکفایی در تامین بنزینوی در ادامه به تشریح اهم اقدامات این شرکت از بهمن‌ماه سال گذشته تا بهمن‌ماه سال جاری پرداخت و گفت: فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بهمن ماه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
چالش حفظ نقدینگی در بورس
بازار بورس همچنان رکورد‌های بی‫سابقه خود را به سرعت می‌شکند، بازاری که حالا هجوم نقدینگی به سمت آن نوید یک اتفاق تازه در اقتصاد را می‌دهد. هرچند هنوز بیم آن وجود دارد که این حجم از نقدیندگی با یک اتفاق به سمت سایر بازار‌ها از جمله طلا و ارز و مسکن حرکت کند.به گزارش اقتصاد۲۴، این روزها سیاستگذاران با تمهیداتی در تلاش هستند تا همچنان جذابیت در بازار سرمایه را حفظ کنند. یکی از این اقدامات طی روز‌های گذشته توسط رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی اعلام شد. وی از برنامه واگذاری ۲۰ درصد از سهام پنج پالایشگاه کشور خبر داد. در این واگذاری که به روش عرضه‌های اولیه سهام صورت می‌گیرد، همه مردم توان مشارکت دارند. به این ترتیب، هر فرد می‌تواند تا سقف ۲ میلیون تومان از سهام مزبور را خریداری کند و از تخفیف ۱۵ درصدی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
بزرگ‫ترین پروژه پتروشیمی کشور به زودی افتتاح می‫شود
مدیر امور اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: پتروشیمی بوشهر بزرگ‫ترین پروژه پتروشیمی کشور از لحاظ حجم تولید و سرمایه‫گذاری با حمایت این بانک آغاز به کار می‫کند.این پروژه با هدف تولید انواع مختلف محصولات پتروشیمی کلید خورد. این طرح از طریق فاینانس خارجی ۲ میلیارد یورویی و مشارکت سندیکایی بانک توسعه صادرات به عنوان بانک عامل و بانک صنعت و معدن تامین مالی شده است.به گفته رضا ساعدی‫فر، پتروشیمی بوشهر پس از راه‫اندازی، سالانه بیش از ۶ میلیون تن محصولات پتروشیمی تولید خواهد کرد که بخش اعظم آنه با توجه به موقعیت جغزافیایی کارخانه و نزدیکی به آبهای آزاد صادر می‫شود.وی یادآور شد: در این واحد از تکنولوژی روز دنیا با رعایت بالاترین استانداردهای زیست محیطی و بهداشت و ایمنی، بهره گرفته شده است.ساعدی‫فر …