دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
یونایتدپرس
۱۴ ساعت قبل
جنگ کره و بمب اتم
امریکا در جنگ کره از سلاح هسته‌ای استفاده نکرد اما احتمال استفاده از آن در تمام آن دوره حدودا 3 ساله وجود داشت. به‌ویژه بعد از آنکه چینی‌ها به پشتیبانی از نیروهای کره‌شمالی قدم به جنگ گذاشتند، امریکا و متحدانش را عقب زدند و میان دو طرف درگیر، موازنه ایجاد کردند. 30 نوامبر 1950 هری ترومن، رییس‌جمهور امریکا در مواجهه با سیل سوالات خبرنگاران از یک «شاید» سخن گفت و تقریبا به‌صراحت بحث استفاده از بمب اتمی را پیش کشید. از آنجا که کار جنگ گره خورده و پیش‌بینی‌های اولیه امریکا غلط از آب درآمده بود، ترومن در سخنانش از ضرورت‌های تازه منطبق با شرایط جدید سخن گفت.  جک دوئرتی از روزنامه نیویورک دیلی‌نیوز پرسید:  - آیا این ضرورت تازه، …
معکوس کردن رویه پیری با استفاده از اتاق اکسیژن
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سلامت / سالمندان / ایالات متحده آمریکا / خبرگزاری یونایتدپرس
معکوس کردن رویه پیری با استفاده از اتاق اکسیژن
تهران- ایرنا- محققان ادعا می‌کنند که رویه پیری را با استفاده از یک اتاق اکسیژن معکوس کردند.
کشف یک کهکشان فسیلی در اعماق راه شیری
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / کهکشان / ستاره نوترونی / کهکشان راه شیری / خبرگزاری یونایتدپرس
کشف یک کهکشان فسیلی در اعماق راه شیری
تهران- ایرنا- محققان موفق به کشف یک کهکشان فسیلی شدند که در اعماق کهکشان راه شیری پنهان شده است.
قرار گرفتن در معرض سرب با کاهش رشد مغز مرتبط است
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / رژیم غذایی / سلامت / کودک / تغذیه کودکان / خبرگزاری یونایتدپرس
قرار گرفتن در معرض سرب با کاهش رشد مغز مرتبط است
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می دهد افرادی که در دوران کودکی در معرض سرب قرار می گیرند، علائمی از کاهش رشد مغزی و بهره پایین هوشی را در بزرگسالی نشان می‌دهند.
شیوع کرونا به سلامت روان کودکان آسیب زده است
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ویروس کرونا / سلامت روان / خبرگزاری یونایتدپرس / هراس جهانی از ویروس کرونا
شیوع کرونا به سلامت روان کودکان آسیب زده است
تهران- ایرنا- یافته‌های یک گزارش جدید حاکی از آن است که بیماری همه‌گیر کرونا به دلیل ایجاد اختلالات در زندگی روزمره، اضطراب در مورد بیماری و انزوای اجتماعی، سلامت روان کودکان را تحت تأثیر قرار داده است.
پلی پیل؛ قرصی که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سلامت / خبرگزاری یونایتدپرس / کانادا
پلی پیل؛ قرصی که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان داد مصرف قرص پلی پیل (Polly pill) به تنهایی یا همراه با آسپرین خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.
مصرف‌کنندگان سیگارهای الکترونیکی بیشتر به بیماری ریه مبتلا می‌شوند
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سلامت / آسم / خبرگزاری یونایتدپرس
مصرف‌کنندگان سیگارهای الکترونیکی بیشتر به بیماری ریه مبتلا می‌شوند
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن ریه در مصرف‌کنندگان سیگارهای الکترونیکی ۳۰ درصد بیشتر است.
داروی ضد افسردگی مانع وخیم شدن بیماری کرونا می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / ویروس کرونا / خبرگزاری یونایتدپرس / بهداشت و سلامت
داروی ضد افسردگی مانع وخیم شدن بیماری کرونا می‌شود
تهران - ایرنا - نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که داروی ضد افسردگی «فلووکسامین» به پیشگیری از وخیم شدن بیماری در مبتلایان به کووید-۱۹ که هنوز در بیمارستان بستری نشده‌اند، کمک می‌کند.
پوست الکترونیکی جایگزینی ارزان قیمتی برای ابزارهای پوشیدنی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / چاپ سه بعدی / ایالات متحده آمریکا / خبرگزاری یونایتدپرس
پوست الکترونیکی جایگزینی ارزان قیمتی برای ابزارهای پوشیدنی
تهران-ایرنا- محققان آمریکایی یک مدار پوشیدنی نازک و قابل انعطاف ابداع کردند که می‌تواند جایگزین ابزارهای الکترونیکی پوشیدنی شود.  این پوست الکترونیکی جدید کاملا قابل بازیافت و تولید آن ارزان قیمت است.
بهترین اهداکنندگان پلاسما، بهبودیافتگان کرونای شدید هستند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / ویروس کرونا / پلاسما / ایالات متحده آمریکا / خبرگزاری یونایتدپرس / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / هراس جهانی از ویروس کرونا
بهترین اهداکنندگان پلاسما، بهبودیافتگان کرونای شدید هستند
تهران-ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بهبودیافتگان از شدیدترین نوع بیماری کرونا، می‌توانند بهترین منبع پلاسما برای درمان سایر بیماران کرونایی باشند.
آموزش موسیقی توجه و حافظه کودکان را تقویت می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / سلامت / پژوهش / موسیقی پاپ / خبرگزاری یونایتدپرس
آموزش موسیقی توجه و حافظه کودکان را تقویت می‌کند
تهران- ایرنا- نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که کودکان با تمرین و نواختن منظم آلات موسیقی از بهبود عملکرد توجه و حافظه بهره‌مند می‌شوند.
ابداع فیبرهای الکترونیکی که حرکات سلولی را حس می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / ویروس کرونا / ماسک / خبرگزاری یونایتدپرس
ابداع فیبرهای الکترونیکی که حرکات سلولی را حس می‌کند
تهران-ایرنا- محققان فناوری جدیدی برای چاپ سه بعدی فیبرهای الکترونیکی بسیار کوچک ابداع کردند که ۱۰۰ بار از یک تار موی انسان نازک‌تر و قادر به تشخیص نفس انسان است.
غربالگری هوشمند بیماری قلبی با استفاده از باکتری روده
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بیماری قلبی / هوش مصنوعی / خبرگزاری یونایتدپرس
غربالگری هوشمند بیماری قلبی با استفاده از باکتری روده
تهران-ایرنا- محققان در نتیجه یک مطالعه جدید موفق به ابداع یک ابزار غربالگری مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌اند که با تشخیص یک باکتری خاص در روده می‌تواند به غربالگری بیماری قلبی در بزرگسالان کمک کند.
اسپیس ایکس ماهواره برای آرژانتین به فضا ارسال کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / اقیانوس اطلس / فضا / ایالات متحده آمریکا / خبرگزاری یونایتدپرس / اسپیس ایکس
اسپیس ایکس ماهواره برای آرژانتین به فضا ارسال کرد
تهران- ایرنا- شرکت فضایی سپیس ایکس بامداد امروز (دوشنبه)، سه ماهواره از جمله یک ماهواره برای سازمان فضایی آرژانتین به فضا ارسال کرد.
سطح ازن آلاینده زمین در نیم‌کره شمالی افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / زمین / ایالات متحده آمریکا / خبرگزاری یونایتدپرس
سطح ازن آلاینده زمین در نیم‌کره شمالی افزایش یافته است
تهران-ایرنا- تحقیقات جدید نشان می‌دهد که سطوح ازن تروپوسفری در عرض ۲۰ سال گذشته در سراسر نیم کره شمالی کره زمین افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ارتباط کرونا با بیماری‌های مغزی
به‌گفته متخصصان بریتانیایی بیماری کووید-19 امکان دارد با خطر سکته مغزی، احساس گیجی و دیگر پیامدهای مغزی همراه باشد. به‌گزارش یونایتدپرس، در پژوهشی که اخیرا انجام شده مشخص شد مبتلایان به بیماری کووید-19 امکان دارد حتی دچار سکته مغزی و روان‌پریشی شوند.  
«بُرد - بُرد» این است نه آن!
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / یونایتدپرس / دولت ایران / سازمان‌ملل / انگلیس / ترامپ / بی‌بی‌سی / عراق / بغداد / رژیم صهیونیستی / پرونده هسته‌ای ایران
«بُرد - بُرد» این است نه آن!
پیش از این تاکید کرده بودیم که برجام یک سند طلایی برای آمریکاست و هرگز از آن خارج نمی‌شود و آقایان بعد از خروج ترامپ از برجام مدعی شدند که اگر برجام به نفع آمریکا بود چرا از آن خارج شد؟
کره شمالی واشنگتن و سئول را به جنگ‌طلبی متهم کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
کره شمالی واشنگتن و سئول را به جنگ‌طلبی متهم کرد
رسانه وابسته به دولت کره شمالی روز سه شنبه همسایه جنوبی خود و آمریکا را به اقدامات تحریک کننده و جنگ‌طلبی متهم کرد. به گزارش خبرگزاری «یونایتدپرس» روزنامه دولتی «یوریمینزوکری» که به طور معمول دیدگاه‌های دولت کره شمالی را منتشر میکند، روز سه شنبه نوشت که رزمایش مشترک انجام شده بین سئول و واشنگتن تب جنگ را در بحبوحه ویروس کرونا شعله ور میکند.
ناکامی آمریکا در طبس و رسوایی بزرگ در جهان
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / خبرگزاری رویترز / ایالات متحده آمریکا / خبرگزاری یونایتدپرس / سفارت آمریکا / امپریالیست / ویتنام / کرمان / کوبا / لندن / کویت
ناکامی آمریکا در طبس و رسوایی بزرگ در جهان
تهران- ایرنا- عملیات نظامی آمریکا در طبس با هدف آزادسازی گروگان‌هایش و شکست خفت‌بار آنها با یاری پروردگار و امدادهای غیبی حادثه‌ای عبرت‌انگیز در تاریخ معاصر محسوب می‌شود؛ رویدادی که یک ناکامی جدی برای سیاست خارجی آمریکا و باعث تحقیر ملی و رسوایی بزرگ آنها در جهان شد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
یونایتدپرس: کره شمالی در پی توسعه برنامه فضایی است
کره شمالی اعلام کرده که قصد توسعه برنامه‌های فضایی خود را با اهداف مسالمت آمیز دارد و در سال جاری چندین پروژه در این زمینه اجرا می کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
تصادف زنجیره‌ای ۶۹ خودرو در آمریکا
در پی برخورد ده‌ها خودرو در ایالت ویرجینیای آمریکا بیش از ۵۰ نفر مصدوم شدند. مقامات محلی ایالت ویرجینیا اعلام کردند: یخ‌زدگی آسفالت و مه‌آلود بودن هوا موجب شد که حداقل ۶۹ خودرو در یکی از بزرگراه‌های این ایالت با یکدیگر برخورد کنند و بیش از ۵۰ نفر نیز در این حادثه مصدوم شده‌اند. وقوع این تصادف با مسدودشدن چند ساعته بزرگراه همراه بوده است.بنا بر اعلام پلیس محلی، این سانحه رانندگی تاکنون کشته‌ای نداشته و ۵۱ مصدومِ آن به مراکز درمانی منتقل شدند که جراحات بیشتر آنان جزیی بوده، اما بنا بر گزارش برخی رسانه‌ها، حال دو نفر از مصدومان وخیم است. به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پلیس در حال بررسی جزئیات بیشتر این تصادف زنجیره‌ای است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
یونایتدپرس: هزاران ایرانی حمایت خود از نظام و مخالفت با آمریکا را نشان دادند
یک خبرگزاری آمریکایی در گزارشی از تجمع بعد از ظهر دوشنبه در تهران، به حمایت مردمی از نظام اسلامی و تداوم مخالفت با آمریکا اشاره کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / تغییرات اقلیمی / پایگاه اینترنتی خبرگزاری یونایتدپرس
باردهی محصول ذرت با تهدید افزایش سطح ازن روبروست
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که سطوح فعلی ازن، باردهی محصول ذرت را در هند و چین ۱۰ درصد کاهش داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / برون گرا / خبرگزاری یونایتدپرس / خویش‌ انداز
سلفی بگیران خودشیفته و ناموفق تلقی می‌شوند
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد، افرادی که سلفی‌های بیشتری از خود در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، از نظر دیگران اشخاصی خودشیفته تلقی می‌شوند و مردم نسبت به آن‌ها دیدگاه منفی‌تری دارند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
اهدای خونِ زنان با سابقه بارداری بی‌خطر است
پزشکان در مطالعه‌ای جدید دریافتند اهدای گلبول‌های قرمز خون توسط زنانی که سابقه بارداری داشته‌اند، نمی‌تواند واکنش‌های کشنده‌ای را در بیماران دریافت کننده خون به همراه داشته باشد.متخصصان پیش از این بر اساس بخشی از مطالعات اعلام کرده بودند: زنانی که سابقه بارداری داشته‌اند، نمی‌توانند خون اهدا کنند زیرا در دوران بارداری آنتی‌بادی‌هایی در بدن آنان تشکیل می‌شود که با عوارض مرگباری در دریافت کننده خون همراه است. این عارضه به آسیب حاد ریوی مرتبط با تزریق خون موسوم است. در این مطالعه پزشکان به بررسی اطلاعات بیش از یک میلیون دریافت‏کننده گلبول خون در آمریکا، سوئد و دانمارک پرداختند. آنها مشاهده کردند در مرگ ناشی از دریافت خون از زنانی که سابقه بارداری داشتند، زنانی که تاکنون تجربه بارداری نداشتند و نیز …
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
پیش‌بینی طوفان سنگین برای ایالت‌های مرکزی آمریکا
مقامات آمریکایی اعلام کردند: با پیش‏بینی شرایط جوی نامساعد طی چند روز آینده برای نواحی مرکزی این کشور، دست‏کم ۱۸ ایالت و ۴۰ میلیون نفر از ساکنان آمریکا در معرض خطر طوفان‌های شدید و ویرانگر هستند.به گزارش ایسنا، کارشناسان هواشناسی در آمریکا پیش‏بینی کردند که طی چند روز آینده عمدتا مناطق مرکزی این کشور با خطر تگرگ و طوفان شدید و همچنین سیلاب‌های مخرب مواجه خواهد شد.بنابر این گزارش، طی چند‏روز گذشته نیز مناطقی از ایالت‌های آیووا، ایلینوی و ایندیانا درگیر شرایط نامساعد جوی و تغییرات آب‏و‏هوایی شدید بوده‌اند.همچنین وقوع طوفان‏های اولیه در روز جمعه منجر به بارش تگرگ شدید در برخی مناطق شد.به گزارش یونایتدپرس، این وضعیت جوی طوفانی و ناپایدار برای روزهای آینده دست‏کم در ۱۸ ایالت این کشور پیش‏بینی شده …
۱۳۹۸/۰۲/۲۷ / هواپیما / کالیفرنیا / ریور ساید
سه زخمی در حادثه برخورد هواپیما با ساختمان در کالیفرنیا
به گزارش یونایتدپرس، خلبان از حادثه جان سالم به در برده و سه نفر دیگر که در صحنه حادثه جراحات جزئی برداشتند به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفتند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •