سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
اساسنامه فیفا
تعلیق فوتبال ایران برخلاف اساسنامه فیفا است/ فدراسیون از تجرییات تلخ  گذشته عبرت نگرفته
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / فوتبال / فیفا / مجلس شورای اسلامی / نماینده مجلس / ویلموتس / خضریان
تعلیق فوتبال ایران برخلاف اساسنامه فیفا است/ فدراسیون از تجرییات تلخ گذشته عبرت نگرفته
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: فیفا فوتبال ایران را تهدید به تعلیق کرده که برخلاف اساسنامه خودش بود، از این رو مقرر شد هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال متنی را با دقت برای جلوگیری از دخالت‌های خارجی در مباحث داخلی کشور تنظیم کند.
تهدید فدراسیون؛ اشتباه بزرگ باشگاه های معترض 
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / سازمان لیگ برتر / فدراسیون فوتبال
تهدید فدراسیون؛ اشتباه بزرگ باشگاه های معترض 
بر اساس یک بند مهم در اساسنامه فیفا تهدید فدراسیون فوتبال و کمیته های و سازمان های زیر مجموعه از سوی باشگاه ها، اشخاص و ارگان ها ممنوع است و در صورت مشاهده فیفا از فدراسیون های ملی دفاع می کند. 
قاضی زاده هاشمی: پنهان کاری کردند تا بیشتر در فدراسیون فوتبال بمانند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
قاضی زاده هاشمی: پنهان کاری کردند تا بیشتر در فدراسیون فوتبال بمانند
کسانی که پرونده کیفری دارند طبق اساسنامه فیفا حق کار در فدارسیون فوتبال را ندارند.
هشدار فیفا جدی است/ «کمیته عادی‌سازی» جایگزین هیات رییسه می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / فدراسیون فوتبال / فیفا / اساس‌نامه فدراسیون فوتبال / هیات رییسه فدراسیون فوتبال / اساسنامه فیفا / انتخابات فدراسیون فوتبال
هشدار فیفا جدی است/ «کمیته عادی‌سازی» جایگزین هیات رییسه می‌شود
رییس سابق کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال می گوید در صورت عدم رفع ایرادات اساسنامه فدراسیون فوتبال، امکان تغییر هیات رییسه از سوی فیفا و جایگزین کردن "کمیته عادی سازی" برای تصویب اساسنامه جدید وجود دارد.
ادعای موندودپورتیوو:/ چرخش 180 درجه ای بارسلونا در قضیه نیمار (عکس)
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / بارسلونا / پاری سن ژرمن / نیمار
ادعای موندودپورتیوو:/ چرخش 180 درجه ای بارسلونا در قضیه نیمار (عکس)
باشگاه بارسلونا دیگر قصد استفاده از بند 17 اساسنامه فیفا برای جذب نیمار را ندارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / سعید آذری / عضو مجمع فدراسیون فوتبال / فدراسیون فوتبال ایران / فولاد خوزستان
آذری: از اساسنامه فیفا سو استفاده کردیم
عضو مجمع فدراسیون فوتبال از جلسه محرمانه نمایندگان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران برای تدوین اساسنامه جدید فدراسیون کشورمان در سال ۲۰۱۹ پرده برداشت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
چند نکته درباره راهکارهای حقوقی ایران برای مقابله با تصمیم کنفدراسیون آسیا
بند ۲ از ماده ۴ اساسنامه فیفا می‌گوید: ««فیفا در مسائل سیاسی و مذهبی بی‌طرفی خود را حفظ خواهد کرد» و همچنین بند ۲ از ماده ۳ اساسنامه فدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اظهار می‌دارد: «فدراسیون فوتبال آسیا در مسائل سیاسی و مذهبی بی‌طرفی خود را حفظ خواهد کرد.» لذا به استناد همین مواد، برخی حقوقدانان داخلی بر این باورند، تصمیم کنفدراسیون آسیا، رنگ و بوی ورزشی نداشته و مسائل سیاسی بر آن تاثیرگذار بوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فدراسیون فوتبال / تحریم / تحریم‌های آمریکا / فیفا / فدراسیون جهانی فوتبال / تحریمهای ایران / اساسنامه فیفا / تیم ملی فوتبال ایران / دخالت سیاست بر فوتبال
رابطه‌ای یک‌طرفه/ فیفا با "سیاست" فوتبال ایران را تحریم کرده است!
جیانی اینفانتینو برخلاف سپ بلاتر ارتباط بسیار نزدیکی با کشورهای عضو دارد و بیش از رییس پیشین فیفا به کشورهای مختلف سفر و با سران عالی‌رتبه کشورهای برای اخذ امتیازات بیش‌تر، مذاکره می‌کند اما سهم ایران از این رابطه یک‌طرفه چیست؟
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
فضای آلوده ورزشگاه بحرین
آفتاب یزد- گروه شبکه: بازی ایران و بحرین که با باخت ملی پوشان کشورمان همراه بود خالی از حاشیه نبود که مهم‌ترین آن توهین بحرینی‌ها هنگام پخش سرود ملی است. ماجرا از این قرار است که در مراسم ابتدای بازی و در لحظه‌ای که سرود جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد، سوت ممتد از سوی هواداران بحرینی، استادیوم را فراگرفت. این بی‌احترامی عجیب در حالی رقم خورد که در همه جای دنیا، سکوت در زمان پخش سرود ملی یک کشور، اتفاقی عادی و روتین است و حتی کشورهای در حال جنگ، رقبای سنتی و... نیز به آن عمل می‌کنند.> نامه اعتراضی کمیته ملی المپیک به IOC و فیفادر همین راستا رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران در پی اتفاقات دیدار فوتبال ایران و بحرین با ارسال نامه‌ای به کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون بین‌المللی …
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
خواسته فیفا حضور زنان در تمام مسابقات فوتبال است
وکیل بین‌المللی ورزش گفت: براساس مصوبه سال ۲۰۱۸ فدراسیون جهانی فوتبال، زنان باید در تمام مسابقات کشور‌ها اجازه حضور در ورزشگاه را داشته باشند.غلامرضا رفیعی در گفت‌و‌گو با ایرنا در‌خصوص نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران درخصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها‌ گفت: در نامه رئیس فیفا به فدراسیون فوتبال ایران و مطالبی که در آن نوشته شده باید بگویم که این اتفاق با تصمیم شخصی رئیس فیفا صورت نگرفته بلکه آنچه را که او در نامه نوشته است در اجرای تکالیف مندرج در اساسنامه سال ۲۰۱۸ فیفا است. این اساسنامه جدید همه فدراسیون‌های ملی را مکلف کرده تا زمینه مشارکت مساوی آقایان و زنان در ورزش فوتبال را فراهم کنند و هیچ گونه تبعیض غیر موجهی براساس جنس را روا ندارند.وی ادامه داد: برخی اظهار نظر‌های نادرست در‌این‌باره صورت …
۱۳۹۸/۰۴/۲۸ / ویدیو درخواست ترامپ از فیفا / ویدیو ترامپ / ویدیو نصیرزاده / ویدیو واکنش نصیرزاده به اظهارات ترامپ / ویدیو هوشنگ نصیرزاده
ویدیو| نصیرزاده: اظهارات ترامپ نقض اساسنامه فیفا است
صحبت های هوشنگ نصیرزاده درباره اظهارات جدید رئیس جمهور آمریکا خطاب به رئیس فدراسیون جهانی فوتبال مبنی بر ندادن پول ایران را ببینید.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
نامه رییس فیفا به تاج درباره ورود زنان به ورزشگاه ها: این یک اصل اساسی در اساسنامه فیفا است ، ما به دنبال اجرایی کردن آن هستیم
جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون فوتبال فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران نوشت: من به شخصه شاهد یک پیشرفت خوب در زمینه ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران بودم. این حقیقت که این گام‌های اولیه برداشته شدند و من شخصاً شاهد آن بودم، من را بیشتر ناامید می‌کند که نتوانستم خاطرات مثبتش را در ذهنم حفظ کنم و بیش از این شاهد پیشرفت در این موضوع در بازی دوستانه میان ایران و سوریه باشم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
شیوه انتخاب قاضیان فوتبال ایران برخلاف اساسنامه فیفا است
تهران - ایرنا - یک حقوقدادن حوزه ورزشی گفت: شیوه انتخاب اعضای نهادهای قضایی فوتبال ایران، برخلاف اساسنامه فیفا است. تا زمانی که این مسئله اصلاح نشود، مشکل پرخاشگری هم بیشتر خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •