چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
انتقادها
۴ ساعت قبل
خودانتقادی اصلاح‌طلبانه
گروه سیاسی| فصل بهار مطبوعات که نیست و حتی بیراه نیست اگر بگوییم مدتی‌است که پس از سال‌های پر شر و شور دهه هفتاد و دوران خوب اصلاحات که روزگار شکوفایی مطبوعات و روزنامه‌خوانی ایرانیان بود، حالا خزان مطبوعات سررسیده. همانطور که انگار پس از چندصباحی که پس از روزهای تلخ 88، خورشید بخت اصلاحات بار دیگر بر آسمان ایران نورافشانی کرد، حالا باز دو، سه سالی است که اصلاحات فروغ گذشته را از کف داده و کار به جایی رسیده که برخلاف همین چندسال پیش که میلیون‌ها ایرانی به یک «تکرار» سیدمحمد خاتمی صندوق‌های انتخاباتی را سراسر ایران‌زمین فتح می‌کردند، حالا سیاسیون برای آنکه حمایت افکار عمومی را پشت خود بسیج کنند، زبان به نقد اصلاحات و اصلاح‌طلبان می‌گشایند …
وزیر جدید صمت کیست؟/ رزم‌حسینی چه برنامه‌هایی دارد؟
۱۵ ساعت قبل / خودرو / رزم حسینی / صنعت / وزیر صنعت
وزیر جدید صمت کیست؟/ رزم‌حسینی چه برنامه‌هایی دارد؟
وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از ۴ ماه بالاخره صاحب وزیر شد اما گویا حواشی این وزارتخانه تمامی ندارد و وزیر جدید ساختمان سمیه با انتقادهای تندی در توییتر و مجلس روبه‌رو شد. نوشته وزیر جدید صمت کیست؟/ رزم‌حسینی چه برنامه‌هایی دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چرا
۱۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / دفاع مقدس / شبکه یک / رسانه ملی / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سریال ایرانی / تلویزیون
چرا "ایل‌دا" با گویش خودش صحبت نمی‌کند؟/ آیا تلویزیون در ساخت سریال‌های اقوام جدّی است
ادای دِین سریال "ایل‌دا" به دفاع‌مقدس قابل تقدیر است اما ادا نشدن گویش و لهجه کاراکترهایش انتقادهایی را به همراه داشته و این سؤال جدی را به‌وجود می‌آورد که چرا تلویزیون ساخت سریال‌های اقوام را مثل خیلی از کارهای دیگر جدّی نمی‌گیرد؟
فخرالدینی: انتقادها از منصوریان قابل قبول نیست/ امیدوارم فصل را با تیم قوی‌تر شروع کنیم
۱۷ ساعت قبل / تراکتور تبریز
فخرالدینی: انتقادها از منصوریان قابل قبول نیست/ امیدوارم فصل را با تیم قوی‌تر شروع کنیم
میلاد فخرالدینی مدافع راست تیم فوتبال تراکتور گفت: علیرضا منصوریان در ذوب‌آهن عملکرد بدی نداشت و برخی انتقادها از این مربی قابل قبول نیست.
آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا، تاثیرگذار بر انتخابات آمریکا
۱۸ ساعت قبل
آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا، تاثیرگذار بر انتخابات آمریکا
تهران- ایرنا- آتش سوزی‌های پی در پی در کالیفرنیا آن هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پاشنه آشیل ترامپ تبدیل شده و انتقادها را از سیاست‌های نادرست وی در خصوص مسائل اقلیمی و آب و هوایی افزایش داده است.
مسعود فراستی عذرخواهی کرد
۱۹ ساعت قبل / مسعود فراستی / برنامه «کتاب‌باز»
مسعود فراستی عذرخواهی کرد
مسعود فراستی با حضور مجدد مقابل دوربین برنامه «کتاب باز» و با اشاره به اشتباه هفته گذشته خود، با بیان اینکه «نباید در حوزه‌ای که تخصص ندارم وارد می‌شدم»، در واکنش به انتقادها به خودش نمره‌ی صفر داد.
سورپرایز اکتبر می تواند به عربستان سعودی مربوط شود؟
۲۱ ساعت قبل / عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان سعودی / عادی سازی روابط با اسرائیل / عادی سازی روابط اسرائیل و بحرین / توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل / سورپرایز اکتبر / خطر جنگ آمریکا با ایران / مساله فلسطین
سورپرایز اکتبر می تواند به عربستان سعودی مربوط شود؟
می شود اینطور فکر کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، دوست دارد عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل را به عنوان هدیه ماه اکتبر به رئیس جمهوری دونالد ترامپ تقدیم کند. آخرین چیزی که بن سلمان می تواند بخواهد، پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که با انتقادهای جدیدی از اقدامات حقوق بشری علیه عربستان و ایجاد توازن در رویکرد آمریکا در قبال ایران همراه می شود.
سمنان مامن امن رهایی یوزها و گورخرها از خطر انقراض
۲۲ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / سمنان / شاهرود / گرمسار / یوزپلنگ آسیایی / کوشکی و دلبر در سمنان؛ انتقادها و پاسخ‌ها
سمنان مامن امن رهایی یوزها و گورخرها از خطر انقراض
سمنان- ایرنا- استان سمنان با برخورداری از ۱۶ درصد از مناطق حفاظت شده کشور و میزبانی ۳۰ درصد از تنوع گیاهی و جانوری مامن امنی برای زادآوری و تکثیر نسل‌ گونه‌های ارزشمند مانند یوزپلنگ آسیایی و گورخر ایرانی و رهایی آن ها از خطر انقراض به شمار می‌رود.
۲۹ ساعت قبل
اپیدمی فرافکنی در پاسخ
فرافکنی و طفره رفتن از پاسخ را شاید بتوان محصول رویکرد و منش غیردموکراتیک در نظام سیاسی هر کشور دانست. به بیان دیگر اگر مسئولی در فرآیند انتخابی توسط مردم به جایگاهی رسیده باشد، باید در قبال جزء ‫به‫ جزء عملکردش پاسخگو باشد. هرچند گاهی در دنیا نیز افرادی که با فرآیند انتخاباتی در جایگاهی قرار می‌گیرند از این ترفند استفاده می‫کنند. نمود کامل این مساله را می‫توان در دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دید. ترامپ همواره در قبال انتقادها رویکردی فرافکنانه و غیرپاسخگو دارد و این رویه حتی در زمانی که به آرای مردم نیاز دارد ادامه دارد که شاید یکی از دلایل آن را باید در عملکرد اقتصادی‫اش و کاهش میزان بیکاری در این کشور جست‫وجو کرد. درواقع ترامپ به پشتوانه بخشی از عملکرد خود، از پاسخ دادن به سایر انتقادها …
ببینید: استقلال در آسیا قربانی شد!
۳۲ ساعت قبل
ببینید: استقلال در آسیا قربانی شد!
انتقادها به داوری احمد الکاف در بازی دو تیم استقلال - پاختاکور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سوژه کارتون محمدرضا میرشاه‌ولد در خبرورزشی شده است.
چرخی در سرزمین عجایب استقلال!
۳۶ ساعت قبل
چرخی در سرزمین عجایب استقلال!
این روزها که طرفداران استقلال حال و روز تیم محبوب‌شان و بلایایی که مدیرانش سر آن آورده‌اند را می‌بینند، به دوران پرفرازشان غبطه می‌خورند؛ به آن جام‌ها و آن افتخاراتی که سال‌هاست در ذهن‌شان نقش بسته و حتی اسبابی برای کری‌خوانی با رقیب سنتی تبدیل شده است. آن همه موفقیت اما چند سالی است به افسوسی بزرگ برای هوادارانی تبدیل شده که جز چند تجمع کوچک جلوی ساختمان باشگاه و انتقادها و اعتراض‌های مجازی دست‌شان به جایی بند نیست. اما به راستی چه بر سر استقلال آمده؟
شی با رد انتقادها، سیاست‌ها در سین‌کیانگ را "کاملا صحیح" خواند
۴۲ ساعت قبل / شی جینپینگ / مراکز آموزشی اویغورها در سین‌کیانگ
شی با رد انتقادها، سیاست‌ها در سین‌کیانگ را "کاملا صحیح" خواند
رئیس جمهوری چین تاکید کرد، سطح خوشبختی در بین گروه‌های قومی در منطقه…
ژاوی مورد آماج انتقادها بعد از باخت مقابل پرسپولیس+عکس
۴۵ ساعت قبل / پرسپولیس / قطر / خشم / ژاوی
ژاوی مورد آماج انتقادها بعد از باخت مقابل پرسپولیس+عکس
هواداران السد بعد از باخت تیمشان مقابل پرسپولیس از عملکرد سرمربی اسپانیایی خود انتقاد کردند.
السد ؛ بی ثبات و تضعیف شده / چرا انتقادهای تند از ژاوی هرناندس درست است!
۴۶ ساعت قبل / السد / ژاوی / قطر
السد ؛ بی ثبات و تضعیف شده / چرا انتقادهای تند از ژاوی هرناندس درست است!
پرسپولیسی ها استرس این را داشتند که تیم خسته و ناتوانشان، یارای مقابله با السد قبراق و آماده را نداشته باشد اما اوضاع برخلاف چیزی پیش رفت که آن ها انتظارش را می‌کشیدند.
کارتون| سر استقلال را جلوی چشم AFC بریدند!
۲ روز قبل / استقلال
کارتون| سر استقلال را جلوی چشم AFC بریدند!
انتقادها به داوری احمد الکاف در دیدار استقلال - پاختاکور سوژه کارتون امروز محمدرضا میرشاه‌ولد در خبرورزشی شده است.
۲ روز قبل
نشانی اشتباه کاخ سفید
«مردم برای کمبود و مشکلات اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند، این لعن و نفرین آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است. کسی به مردم آدرس اشتباه ندهد. کسی به خاطر منافع سیاسی و جناحی آدرس غلط ندهد، آدرس درست واشنگتن دی‌سی کاخ سفید است. پس ما لعن و نفرین و کینه‌مان را با آدرس صحیح و درست بفرستیم آن کسی که جنایتکار است کاخ‌نشین کاخ سفید است، منشاء تمام مشکلات مردم از صهیونیست، ارتجاع و تندروهای آمریکاست». این بخشی از سخنان روز شنبه رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کروناست که ظرف یکی دو روز گذشته با انتقادهای بسیاری از سوی چهره‌ها و جریان‌های سیاسی و نیز مردم در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است؛ انتقادهایی که برخلاف «آدرس اشتباه» حسن روحانی، تنها به دلیل «منافع سیاسی و جناحی» نیست و اتفاقا اغلب درست به نظر …
۲ روز قبل
انتقادهای متقابل هیات رییسه و نمایندگان در صحن علنی
گروه سیاسی: مجلس دیروز جلسه شلوغی را پشت سر گذاشت؛ جلسه‌ای که تحت تاثیر حضور و سوگند نمایندگان تازه وارد از مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود، دقایقی هم به دلیل از دستور کار خارج کردن انتخاب پنج نفر برای عضویت در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها متشنج شد.دیروز نمایندگان در حالی به مجلس رسیدند که تعدادی از مربیان پیش دبستانی با تجمع مقابل مجلس خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند. این مربیان که از نقاط مختلف کشور مقابل مجلس تجمع کرده بودند با توجه به سوابق کاریشان بر لزوم استخدام خود در آموزش و پرورش تاکید داشتند.10 نماینده تازه‌وارد سوگند خوردندبه هر ترتیب دیروز مراسم تحلیف ۱۰ منتخب جدید مجلس یازدهم که در انتخابات مرحله دوم به مجلس شورای اسلامی راه یافتند، در جلسه …
واکنش یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد به انتقادها درباره گفت‌وگویش با رادیو فردا
۲ روز قبل / احمدی نژاد
واکنش یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد به انتقادها درباره گفت‌وگویش با رادیو فردا
وضع محمود احمدی‌نژاد ظاهرا متفاوت است و او به‌رغم اینکه ظرف بیش از یک هفته‌ای که از انجام مصاحبه با رادیو اروپای آزاد می‌گذرد، هدف انتقادهای بسیاری قرار گرفته که البته عمدتا ناظر بر محتوای گفته‌هایش بود تا رسانه طرف گفت‌وگو.
۳ روز قبل
تناقض‌های بهاری
این جمعه‌ای که گذشت، نه، جمعه پیش از آن بود که کانال‌های تلگرامی و متعاقبا پایگاه‌های خبری از مصاحبه محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری سابق و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام با رادیو اروپای آزاد خبر دادند. آن ‌هم در حالی که فارغ از محتوای گفته‌های احمدی‌نژاد، انجام چنین مصاحبه‌هایی در این سطح مسبوق به سابقه نبوده و شاید آخرین‌بار که نه یک رییس‌جمهوری سابق، بلکه یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یک رسانه خارجی به گفت‌وگو نشست، کار به جنجال رسانه‌ای و متعاقبا عذرخواهی صریح سیاستمدار ایرانی انجامید. آنجا که سیدمصطفی میرسلیم در مقام نماینده تهران و کاندیدای ریاست مجلس، خود را برای آغاز به کار دوره یازدهم پارلمان آغاز می‌کرد، در گفت‌وگوی …
نظر پژوهشگر مهدیشهری در خصوص انتقادها به مرمت مسجد پامنار
۳ روز قبل / استانی-شهرستانها / شهرستان مهدیشهر / میراث فرهنگی سمنان / مرمت آثار تاریخی / مهدی‌شهر / مسجد پامنار
نظر پژوهشگر مهدیشهری در خصوص انتقادها به مرمت مسجد پامنار
مسئول موزه‌های"عشایری ایل سنگسر" و "سنگ و فسیل" مهدیشهر از مرمت مسجد پامنار مهدیشهر به عنوان تلاشی برای ‌بازگشت این بنا به اصالت گذشته خود نام برد.
مسیر انتقادها به اتهام‌زنی رسید
۳ روز قبل / برجام / دفاع مقدس / تحریم / اصولگرایان / ایالات متحده آمریکا / روزنامه / حسن روحانی / تروریسم اقتصادی
مسیر انتقادها به اتهام‌زنی رسید
تهران- ایرناپلاس- تصور کنید چهار دهه پیش است و کشور در کوران جنگ نابرابر با جبهه جهانی غرب و شرق که دیوانه‌ای چون صدام را وسط معرکه فرستاده و همه امکانات انسانی، مادی و معنوی این سرزمین بسیج شده تا دشمن را شکست دهد؛ در این شرایط اگر جریانی سیاسی دولت را متهم کند با عملکردش سبب ترغیب دشمن به حمله و جنگ نظامی شده، این اتهام چقدر منصفانه و فراتر از آن در راستای منافع ملی است؟
۴ روز قبل
رییس‌جمهور صرفا فرمان‌پذیرِ ستاد
آخرین آمار ارایه شده ازسوی وزارت بهداشت و درمان تا زمان نگارش این گزارش، از رشد دوباره آمار جان‌باختگان ویروس کرونا در ایران و عبور کمیت اعداد و ارقام از مرز 200 نفر جان‌باخته حکایت دارد و به همین واسطه انتقادها به ستاد ملی مقابله با کرونا بار دیگر شدت گرفته است. در چنین شرایطی اما همچنان حسن روحانی در قامت عالی‌ترین مقام انتخابی جمهوری اسلامی سیاست دورکاری پی گرفته و برخلاف عموم جامعه که به‌واسطه بازگشایی مشاغل و تلاش برای بازگرداندن امور به حالت اولیه، مجبور به حضور در محل کار شده‌اند، جز جلسات هفتگی هیات دولت، مابقی جلسات کاری خود را دورادور اداره می‌کند. چنان‌که حتی از حضور در صحن مجلس شورای اسلامی برای شرکت در جلسه رای‌اعتماد به وزیر پیشنهادی‌اش …
۴ روز قبل
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»
گروه سیاسی: حاشیه‌های مجلس یازدهم یکی پس از دیگری از راه می‌رسند و این در حالی است که تنها سه چهار از عمر آن می‌گذرد. هنوز جنجال تحویل خودروهای دنا پلاس اتوماتیک به نمایندگان تمام نشده که انتشار خبر و متعاقب آن تصویر رسید واگذاری 1500 دوز واکسن آنفولانزا به مجلس، در شرایطی که در مورد توزیع واکسن به طور عمومی در داروخانه‌ها امروز و فردا می‌شود و البته قرار بوده که اولین واکسن‌ها به افراد دارای ریسک برسد، حاشیه جدید بهارستان را رقم زد.با طرح خبر واگذاری 1500 واکسن به بهداری مجلس، اما این بار مجلس‌نشینان خیلی سریع واکنش نشان دادند تا ماجرا بیخ پیدا نکند. چاره ایشان برای انتقادها نسبت به مجلسی که به اصرار نمایندگانش صفت «انقلابی» را به دنبال خود می‌‎کشد، همچون انصراف برخی نمایندگان از دریافت خودرو، …
آمریکا اعطای جایزه به یک روزنامه‌نگار را بابت انتقاد از ترامپ لغو کرد
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / آمریکا / ترامپ
آمریکا اعطای جایزه به یک روزنامه‌نگار را بابت انتقاد از ترامپ لغو کرد
وزارت خارجه آمریکا اعطای جایزه به یک روزنامه‌نگار فنلاندی را به دلیل انتقادهای او از دونالد ترامپ لغو کرد.
مهدهای کودک چگونه سامان می‌گیرد؟
۴ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / وحید قبادی دانا / کودکان / پرسش از خبر / مهدکودک / وزارت آموزش و پرورش / حقوق کودک / سازمان بهزیستی کشور / محسن حاجی‌ میرزایی
مهدهای کودک چگونه سامان می‌گیرد؟
تهران-ایرناپلاس- بلاتکلیفی مهدکودک‌ها میان سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش در سالیان گذشته باعث شده بود انتقادهای بسیاری به عملکرد مهد کودک‌ها وارد شود اما قرار است با واگذاری مهدکودک‌ها به آموزش و پرورش این قائله ختم شود.
واعظی: رئیس جمهور مبتلا به کرونا شود به کشور لطمه وارد می شود / خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست
۴ روز قبل / ابتلا به کرونا / شیوع کرونا ویروس / واعظی رئیس دفتر روحانی
واعظی: رئیس جمهور مبتلا به کرونا شود به کشور لطمه وارد می شود / خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست
محمود واعظی درباره اینکه دفعه گذشته که وزیر پیشنهادی صمت معرفی شد رئیس‌جمهور در جلسه رأی اعتماد وی حاضر نشد و پس از آن موجی از انتقادها را به همراه داشت و اینکه آیا احتمال دارد وی این بار در جلسه رأی اعتماد رزم حسینی حاضر شود، گفت: بارها گفته‌ شده است برای مقام‌های کشور ستاد ملی مبارزه با کرونا بر اساس حساسیت مسئولیت‌شان دستورالعمل‌هایی را ابلاغ کرده است؛ البته این به معنای آن نیست که خون یک مقام رنگین‌تر از مردم عادی ما است. 
سریال شبکه خانگی دل و انتقادهای وارده به آن +عکس، ویدئو
۴ روز قبل
سریال شبکه خانگی دل و انتقادهای وارده به آن +عکس، ویدئو
با پایان یافتن سریال شبکه خانگی دل بسیاری از هنرمندان و کاربران نسبت به آن واکنش نشان دادند!
میناوند: پرسپولیس با صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان جواب انتقادها را داد
۴ روز قبل / الدحیل / باشگاه پرسپولیس / لیگ قهرمانان آسیا / تیم ملی ایران / استقلال / اختصاصی ایرنا / مهرداد میناوند
میناوند: پرسپولیس با صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان جواب انتقادها را داد
تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تیم تحت هدایت یحیی گل‌محمدی با برتری قاطع برابر الشارجه جواب خیلی از منتقدین را داد.
«جهان ستیزی»؛ محور رفتار آمریکا در سازمان ملل
۵ روز قبل / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / پکن
«جهان ستیزی»؛ محور رفتار آمریکا در سازمان ملل
پکن-ایرنا- انتقادهای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل از کشورهای مختلف از جمله چین و نامیدن کرونا به عنوان «ویروس چینی» باعث شده است تا بسیاری به این باور برسند که آمریکا در این مجمع مانند یک قدرت بزرگ و کارامد ظاهر نشده و رفتاری غیرحرفه ای داشته است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
«جاسوسی جنگی» و «وارونه‌نمایی حقیقت»
پس از ۲ روز سکوت، بالاخره یکی از مقامات داخلی به مستند «کودتای خزنده» واکنش نشان داد. حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس‌جمهوری دیروز در گفت‌وگو با ایرنا این مستند را «یکی از نمونه‌های خیانت به ملت ایران و جاسوسی جنگی» توصیف کرد و گفت: «کسانی که این مستند را ساختند، مطمئنا نه دل‌شان به حال شهید رستگار می‌سوزد، نه شهید دانش، نه شهید همت و نه دیگر شهدای دفاع مقدس. واقعیت این است که ده‌ها و صدها جلسه محرمانه و دارای طبقه‌بندی‌های مختلف در دوران دفاع مقدس در قرارگاه‌ها، ستادهای فرماندهی و در ستادهای سپاه در سراسر کشور برگزار شده است. مباحثات بسیار عمیق، تند، جدی و صریحی میان فرماندهان، رزمندگان، سیاستمداران و مسوولان …
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
واکنش خانه موسیقی به انتقادهای کیوان ساکت
خانه موسیقی به انتقادهای اخیر کیوان ساکت ـ نوازنده و آهنگساز ـ درباره عملکرد چندساله این نهاد صنفی واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا در پی انتشار گفت‌وگویی با عنوان «انتقادهای صریح کیوان ساکت از خانه موسیقی»، روابط عمومی این نهاد صنفی با انتشار توضیحی در پی پاسخ به این هنرمند برآمده است.خانه موسیقی در متن این توضیح آورده است: «آقای کیوان ساکت اخیرا برای چندمین بار متاسفانه با کلی گویی و سخنانی خلاف واقع به انتقاد بی اساس از ساختار خانه موسیقی پرداخته و از آنجا که از فعالیت‌های صنفی و تشکیلات نهاد خانه موسیقی و اساسنامه آن بی‌اطلاع است از حضور چند ساله برخی از اعضا در ترکیب هیات مدیره ابراز ناراحتی کرده است. در صورتی که هیئت مدیره خانه موسیقی متشکل از ۷ نفر برآمده از رای مجمع عمومی خانه موسیقی که …
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مزن بی‌تامل به گفتار دم
مدت‌هاست که نشستن پای صحبت‌های بسیاری از مسئولان کشور، بدون فشار دادن دندان‌ها روی هم و زیرلب یا بلند گفتن کلمات و جملاتی در تقابل با این سخنان دشوار است. البته طبعا اگر سخنان بر حق باشند و از دل بر آیند، لاجرم بر دل نشینند؛ اما بر دل نشستن و پذیرفتن برخی سخنان نیاز به احساس نزدیکی، همدلی و آشنایی دارد که این روزها کمتر میان مردم و مسئولان دیده می‌شود. در چنین شرایطی، مسئولان حتی اگر راست و بر حق هم بگویند، نه تنها از نفوذ کلام کافی برخوردار نیستند که ممکن است در این موارد هم با همان حرف‌های زیرلب یا بلند مواجه شوند!نمودهای گوناگونی از عدم وجود این همدلی را می‌توان مشاهده کرد. یک مثال بارز آن، از یک سو، انتقادهای مردم از تحویل خودرو دناپلاس اتوماتیک به مردم و از سوی دیگر توجیهات و دفاعیات مجلس‌نشینان …
دوترته از جنگ علیه مواد مخدر فیلیپین دفاع کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / فیلیپین / هفتادوپنجمین مجمع عمومی سازمان ملل
دوترته از جنگ علیه مواد مخدر فیلیپین دفاع کرد
رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سخنرانی آنلاین خود برای مجمع عمومی سازمان ملل از سرکوب‌های صورت گرفته علیه مواد مخدر در کشورش دفاع کرد، انتقادهای وارد شده از سوی مدافعان حقوق بشر را مورد بی اعتنایی قرار داد و بر ادعای کشورش در دریای چین جنوبی نیز تاکید کرد.
سوئد نظر خود را تغییر داد و آماده قرنطینه می شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
سوئد نظر خود را تغییر داد و آماده قرنطینه می شود
مقامات سوئدی پس از انتقادهای فراوان به عدم سختگیری،آماده می شوند تا در آینده نزدیک قرنطینه را اعلام کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
محرمانه‌های مدعیان شفافیت
شاید آخرین و اولین توصیه‌ای که نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از مجلس‌دهمی‌ها باید آویزه گوش‌شان می‌کردند، همان گفته‌های حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در اجلاسیه سوم دوره دهم باشد. او که ابتدا در انتخابات نام‌نویسی کرد و بعد کنار کشید درحالی تعدد جلسات غیرعلنی در مجلس را یکی از ظلم‌های روا شده به پارلمان می‌خواند که از مجلس‌یازدهمی‌ها خواسته بود که تن به جلسات غیرعلنی ندهند. حالا اما با گذشت حدود 4ماه از عمر مجلس یازدهم نه‌ تنها خبری از اصل قرار دادن این توصیه نزد اصولگرایان ساکن این روزهای «بهارستان» نیست بلکه کار به جایی رسیده که مجلس‌یازدهمی‌ها علاوه بر طرح یک …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
یک قدم تا وزارت
پس از آنکه رضا رحمانی به ‌دلیل آنچه دفتر رییس‌جمهوری، «ناهماهنگی» بر سر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل «وزارت تجارت و بازرگانی» و «صنعت و معدن» اعلام کرد از کار برکنار و توسط رییس‌جمهور از کرسی وزارت عزل شد تا امروز این وزارتخانه که بسیاری از کارشناسان همچنین شخص رییس‌جمهوری و برخی مقامات ارشد دولت آن را وزارتخانه‌ای عریض و طویل و شایسته تفکیک به دست‌کم دو وزارتخانه می‌دانند با مشکلاتی دوچندان روبه‌رو شد. اداره این وزارتخانه بدون وزیر و سکان‌دار در طول چند ماه گذشته با توجه به گستردگی دایره اختیارات از یک‌سو و حساسیت اقداماتش در روزگار اعمال شدیدترین تحریم‌های تاریخ جهان از سوی ایالات متحده امریکا …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تلاش آمریکا برای احیای تحریم‌های ایران شکست خورد
سومین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ در پیامی توییتری اذعان کرد که تلاش آمریکا برای کلید زدن مکانیسم ماشه و احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شکست خورد.به گزارش فارس، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در دولت کنونی آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور بابت کلید زدن مکانیسم ماشه و «شکست» خوردن در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل انتقاد کرد.جان بولتون که در دولت کنونی آمریکا سومین مشاور امنیت ملی کاخ سفید بوده است، به کلید زدن مکانیسم ماشه از سوی دولت دونالد ترامپ به منظور بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران واکنش نشان داد. او که در دولت «جورج بوش پسر»، نماینده آمریکا در سازمان ملل بود، پیش از این با هشدار درباره تبعات توسل واشنگتن به مکانیسم ماشه گفته بود، آمریکا از …
ساخت یووه بدون سیگار!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
ساخت یووه بدون سیگار!
نه شیوه بازی و نه پاکت‌های سیگار. آندره‌آ پیرلو هیچ میراثی از مائوریتسیو ساری را برای یوونتوس نمی‌خواهد. او تیمش را با یک سبک متفاوت به زمین می‌فرستد و با وجود اینکه زمان زیادی برای آماده‌سازی نداشته، خیلی زود تاثیرش را در تورین به نمایش گذاشته است. هنوز نمی‌توان با قاطعیت، ایده‌های فنی مهندس ایتالیایی را مورد قضاوت قرار داد اما خیلی از هواداران یوونتوس معتقدند که عملکرد تیم محبوب‌شان در اولین مسابقه فصل جدید در سری آ، بهتر از همه نمایش‌های فصل گذشته بوده است. بیانکونری در فصل گذشته هم تیم خوبی به نظر می‌رسید اما همیشه چیزی کم داشت. تیم، نیروی جوانی‌اش را از دست داده بود و اصلا باطروات فوتبال بازی نمی‌کرد. آنها بردهای زیادی به دست آوردند …
وزیر خارجه آمریکا، درباره ایران  چین و روسیه را تهدید به تحریم‌ کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / پمپئو / تحریم ها علیه ایران / تنش در جهان / تهدید به تحریم / تهدید چین و روسیه / چین و روسیه / وزیر خارجه آمریکا
وزیر خارجه آمریکا، درباره ایران  چین و روسیه را تهدید به تحریم‌ کرد
شفقنا- مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در ادامه سلسله مصاحبه‌های اخیرش در یک مصاحبه جدید بدون توجه به انتقادهای بین‌المللی درباره مواضع غیرقانونی این کشور در قبال ایران و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، چین و روسیه...
پمپئو چین و روسیه را درباره ایران به تحریم‌ تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / چین / روسیه / شورای امنیت سازمان ملل / مصاحبه / وزیر خارجه آمریکا
پمپئو چین و روسیه را درباره ایران به تحریم‌ تهدید کرد
اقتصاد نیوز : مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در یک مصاحبه جدید بدون توجه به انتقادهای بین‌المللی درباره مواضع غیرقانونی این کشور در قبال ایران و نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، چین و روسیه را به اعمال تحریم‌ها تهدید کرد.
فارس من| انتقادها به سوالات آزمون گواهینامه دستیاری بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / وحید شاهی / جانشین دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت / اعتراض به آزمون دستیاری
فارس من| انتقادها به سوالات آزمون گواهینامه دستیاری بررسی می‌شود
جانشین دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: انتقاد دستیاران به سوالات آزمون گواهینامه بررسی خواهد شد.
انتقادهای صریح کیوان ساکت از خانه موسیقی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / خانه موسیقی / کیوان ساکت / انتخابات خانه موسیقی
انتقادهای صریح کیوان ساکت از خانه موسیقی
کیوان ساکت درباره مدیریت خانه موسیقی می‌گوید: تا به حال هیچکدام از انتخابات خانه موسیقی بدون حاشیه نبوده است. انتخابات خانه موسیقی مرا به یاد الکساندر لوکاشنکو (رئیس جمهور بلاروس از ۱۹۹۴ تاکنون) می‌اندازد؛ چراکه روند ریاست جمهوری بلاروس مانند غیرقابل تغییر بودن اعضای هیات مدیره خانه موسیقی است.
کرونا در اروپا| از استعفای وزیر بهداشت چک تا هشدار درباره زمستان سخت انگلیس
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کرونا در اروپا| از استعفای وزیر بهداشت چک تا هشدار درباره زمستان سخت انگلیس
جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از کناره گیری وزیر بهداشت جمهوری چک به دلیل انتقادها به مدیریت بحران وی و هشدار عالی‌ترین مقام پزشکی انگلیس درباره زمستان کرونایی سخت در این کشور خبر می‌دهد.
پشیمان ها؛ از سعید راد و مرجانه گلچین تا سام درخشانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
پشیمان ها؛ از سعید راد و مرجانه گلچین تا سام درخشانی
سعید راد در گفت‌وگویی که با برنامه رادیویی «صحنه» داشته، از بازی در سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی ابراز پشیمانی کرده است. او همچنین به انتخاب نامناسب بازیگران سریال و افزایش قسمت‌های آن با اهداف تجاری انتقادهای تند و صریحی داشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مخالفت علنی
گذشت بیش از 3 ماه از عمر یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آن هم بدون تصویب طرح و لایحه‌ای خاص یا اقدامی قابل‌توجه سبب شده تا اصولگرایان نیز رفته‌رفته به جمع منتقدان پارلمان یازدهمی‌ها اضافه شوند ولی در این میان آنچه بیش از پیش موجبات همزمانی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را فراهم آورده، نه بی‌عملی مجلسی‌ها، که طرح و برنامه‌های آنان برای اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری است. اصولگرایان حاضر در مجلس یازدهم از همان روز نخست با همکاری محمد دهقان، عضو حقوق‌دان شورای نگهبان که همین چندسال پیش ریاست ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف را برعهده داشت، در مسیر اصلاح این قانون گام برداشتند ولی هرچه بیشتر زمان گذشت، انتقادها به این طرح هم بیشتر شد؛ به‌طوری‌که …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
سعید راد ابراز پشیمانی کرد منوچهر هادی عذرخواهی
آفتاب یزد- گروه شبکه: منوچهر هادی از آن‌دست کارگردانانی است که فیلم‌ها و سریال‌های قابل قبولی را در کارنامه کاری خود دارد اما سریال نمایش خانگی « دل» او از این قاعده مستثنی است و نتوانسته آنطور که باید نظر مخاطبان را به خود جلب کند. مجلل گرایی، طولانی بودن سریال، سناریو بی‌محتوا و... ازجمله انتقادهایی است که به این فیلم می‌شود. اما به نظر می‌رسد سریال دل حتی برای خود بازیگران این کار راضی‌کننده نبوده است. چرا که سعید راد از بازیگران این سریال طی گفتگویی از بازی کردن در این سریال خانگی نیز ابراز پشیمانی کرده است. در بی‌محتوا بودن این سریال همین بس که منوچهر هادی در قسمت 39 سریال و در یکی ازسکانس‌های آن مرزهای پزشکی را هم جابه جا کرد. موضوعی که دستمایه طنز کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. شخصیت …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / رییس مجلس / سرمایه / شورای پول و اعتبار / کشاورزی / مسکن
پاسخ نیکزاد به انتقادها از طرح جهش تولید مسکن
نایب‌رییس مجلس با بیان اینکه متاسفانه اطلاعات غلط راجع به طرح جهش تولید و تامین مسکن مجلس به مردم داده می‌شود گفت:
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
(ویدیو) انتقاد تند سعید راد از سریال دل و واکنش هادی و ناصر!
منوچهر هادی، کارگردان «دل»، در واکنش به انتقادهای سعیدراد و ابراز پشیمانی او از ایفای نقش در این سریال، متنی را در اینستاگرام منتشر کرد.
ویدئو | اظهارات جنجالی سعید راد درباره سریال «دل» | پشیمانم ...
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ویدئو | اظهارات جنجالی سعید راد درباره سریال «دل» | پشیمانم ...
سعید راد بازیگر سریال دل انتقادهای صریح و بی‌پرده‌ای از این سریال و عوامل آن می‌کند. صحبت‌های این بازیگر پیشکسوت را بشنوید.
رئیس بارسلونا: ما توانستیم مسی را نگاه داریم / شایسته تبریک هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
رئیس بارسلونا: ما توانستیم مسی را نگاه داریم / شایسته تبریک هستیم
یکی از عوامل اصلی این انتقادها، تصمیم مسی برای ترک بارسلونا بود که در نهایت عملی نشد! طرفداران و رسانه‌ها از مشکل فوق ستاره با مدیریت بارسلونا به عنوان علت اصلی پرده برداشتند. اما بارتومئو نظری دیگر دارد.
مجلس چگونه می‌تواند بازار خودرو را ساماندهی کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مجلس شورای اسلامی / قیمت خودرو / بازار خودرو / خودرو / دولت / خودرو / صمت / خودرو سازی ایران
مجلس چگونه می‌تواند بازار خودرو را ساماندهی کند؟
تهران- ایرناپلاس- یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است با توجه به انتقادهای برخی نمایندگان مجلس به نبود وزیر در وزارتخانه صمت، چالش انتخاب وزیر صمت بین دولت و مجلس را خاصیت دموکراسی دانست و تاکید کرد: تا زمانی که نگرش‌ نمایندگان، از منافع محلی به ملی و از تفکر لحظه‌ای به درازمدت تغییر نکند، مسائل اقتصادی کشور از جمله صنعت خودرو حل نخواهد شد.
بارها به خاطر انتقادهایم تهدید شدم!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مشرق نیوز / خبرنگاران / تهدیدات / تهدید
بارها به خاطر انتقادهایم تهدید شدم!
تا حالا بارها تحت فشار بودم و تهدید شدم. مثلا یک بار یک نفر با تهیه کننده تماس گرفت و گفت که ما حسرت آنتن زنده را به دل مجری‌تان می‌گذاریم!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
پیش نمایش دخالت در بازارها
آویده علم‌جمیلی| هفته گذشته سدهای قیمتی در بازار ارز و طلا در مرز شکسته شدن قرار داشتند؛ دلار تا آستانه 27هزار تومانی بالا رفت، سکه نیز فاصله‌ای با کانال 13 میلیونی نداشت و در بورس نیز تلاش‌هایی برای عبور از شاخص یک میلیون و 700 هزار واحدی صورت گرفته بود. روند نوسان در بازارها به ابتدای هفته جاری نیز کشیده شد به‌گونه‌ای که در 10 دقیقه ابتدایی بازگشایی بازار سرمایه شاخص کل 16 هزار واحد سقوط کرد و به یک میلیون و 600 هزار واحد رسید، هر چند دلار کمی عقب‌نشینی کرد که شاید به دلیل دخالت سیاستگذار پولی باشد اما سکه 50 هزار تومان افزایش قیمت داشت. شاید یکی از دلایل شکستن مقاومت قیمتی قبلی در بازار ارز و طلا واکنش بازارها به تهدید امریکا علیه ایران باشد.  تجربه تحریم …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نقشه مجلس یازدهم برای تشویق زاد و ولد
با گذر از دوران کنترل جمعیت از اواخر دهه 60 تا اواخر دهه 80، با کاهش شدید نرخ رشد جمعیت، سیاست‌های جمعیتی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش موالید قرار گرفته است؛ موضوعی که فارغ از دشواری جا انداختن شرایط جدید بعد از سال‌ها تشویق به کنترل جمعیت، در شرایط روز کشور به ویژه از نظر اقتصادی کار دشواری است. در سال‌های گذشته، سیاست‌های دولت و مجلس در فراهم نساختن زمینه سند کلان جمعیتی مصوب رهبر انقلاب اسلامی با انتقادهای فراوانی از سوی چهره‌های موافق این طرح مواجه شده است. حال به نظر می‌رسد مجلس یازدهم برای جامه عمل پوشاندن به این سیاست‌ها، طرحی را در نظر گرفته است.نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیاتی از طرح تشویق زاد و ولد گفت که بر این اساس از زمان تولد فرزند سوم خانوارها یارانه‌ای …
مخالفت با حجاب اجباری در صدا و سیما/ چراغ سبز به اصولگرایان داده شده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / حجاب اجباری / حجاب اختیاری
مخالفت با حجاب اجباری در صدا و سیما/ چراغ سبز به اصولگرایان داده شده است؟
مهدی نصیری در برنامه زاویه صداوسیما درباره حجاب اجباری و لغو آن صحبت کرد. این سخنان با واکنش مثبت اصولگرایان همراه بود و البته انتقادها به آن کاملا دوستانه بود.
«حذف کارت سوخت» و «قرارداد با توتال» تصمیم نظام بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بیژن زنگنه / حذف کارت سوخت / شرکت نفتی توتال / قرارداد توتال با ایران / وزارت نفت
«حذف کارت سوخت» و «قرارداد با توتال» تصمیم نظام بود؟
فارس نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت دولت روحانی اخیرا در واکنش به انتقادهای نمایندگان مجلس و کارشناسان درباره عملکرد وزارت نفت درباره کارت سوخت، سهمیه بندی بنزین و قرارداد توتال اظهارات عجیبی داشت که در این گزارش به بررسی صحت و سقم این اظهارات زنگنه درباره قرارداد توتال می پردازیم:
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
حامد حدادی راهی سی‌چوآن می‌شود؟
ستاره تیم ملی بسکتبال ایران از پیشنهاد جدی تیم سی‌چوآن چین به او خبر داد. به‌ گزارش ایسنا، حامد حدادی، ستاره تیم‌ ملی بسکتبال ایران برای فصل آینده مسابقات لیگ چین دو پیشنهاد جدی از باشگاه‌های نانجینگ و سی‌چوآن دارد که به نظر می‌رسد شرایط سنتر تیم‌ ملی برای حضور در تیم سی‌چوآن مساعدتر و جدی‌تر است.حدادی در گفت‌وگوی خود در برنامه‌ ورزش و مردم، راجع به این موضوع اظهار کرد: در حال حاضر دو پیشنهاد دارم که یکی از آن‌ها تیم سی‌چوآن‌ و دیگری هم همان تیم سال گذشته‌ام یعنی نانجینگ است. فعلا در حال مذاکره هستیم اما از نظر من شرایط سی‌چوآن بهتر است. لژیونر بسکتبال ایران درباره صحبت‌های مطرح شده درباره حضورش در لیگ داخلی نیز گفت: متاسفانه فعلا قانونی در فدراسیون تصویب شده است که ما را خارجی محسوب می‌کنند. …
مقابله با کرونا به شوک جدید نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مقابله با کرونا به شوک جدید نیاز دارد
حمیدرضا اسلامی‌- عضو شورای سردبیری چند نوسان مهم و مرگبار در ماه‌های اخیر در تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا نشان از لزوم بازنگری در سیاست‌ها و شیوه‌‌های مقابله دارد. به‌‌رغم همه انتقادهایی که به نحوه اطلاع‌رسانی، نظام آمارگیری و محتوا و شکل‌گیری اجرای پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد، نظام بهداشت و درمان کشور با همراهی نهادهای دیگر و مردم توانست کارنامه نسبتا قابل قبولی در موج اول کرونا از خود به جای بگذارد. این کارنامه قابل قبول خیلی زود باعث خوش‌خیالی مردم و کم‌توجهی نهادهای مسئول شد. بنابراین، …
تحلیل جمعی چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی، لازمه جهش تولید
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
تحلیل جمعی چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی، لازمه جهش تولید
یزد- تولیدکننده صنایع فولادی دیدگاه‌های منحصر به فردی در خصوص توسعه صنعتی و معدنی دارد. محمدحسین فنایی، رئیس انجمن صنایع برق و الکترونیک خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد معتقد است باید شفاف سخن گفت و با واقعیت‌ها روبه‌رو شد. وی ضمن انتقاد از بدفهمی چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی، در گفته‌های زیر که توسط بازار به نوشتار تبدیل شده است، به انتقادها و پیشنهادهای خود جهت ارتقای صنعت یزد و کشور پرداخته است.
علت اصلی انتقادات به طرح نوسازی اطراف احرام، عدم پیشرفت متوازن است
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-اجتماعی / بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی
علت اصلی انتقادات به طرح نوسازی اطراف احرام، عدم پیشرفت متوازن است
شهردار منطقه ثامن مشهد درخصوص طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم گفت:در این مدت انتقادهای زیادی به این طرح وارد شده که علت اصلی آن عدم پیشرفت متوازن طرح است.
تداوم صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال جاری میلادی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / اخبار "آلمان" / ترکیه
تداوم صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال جاری میلادی
با وجود انتقادهای فراوانی که از طرف اتحادیه اروپا به ترکیه به دلیل مداخلات نظامی در کشورهای مختلف وارد می‌شود، اما برلین همچنان به روند صادرات تسلیحات بالا به این کشور ادامه می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
انتخاب وزیر پیشنهادی صمت در ابهام
22 اردیبهشت ماه امسال بود که رضا رحمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت برکنار شد و حسین مدرس خیابانی به عنوان سرپرست سکان هدایت این وزارتخانه را بر عهده گرفت. مدرس خیابانی بعد از سه ماه سرپرستی، به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد، اما نتوانست رای اعتماد بهارستان‌نشینان را بگیرد. حالا با استجازه از رهبری، مدتی است که جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شده تا دولت وزیر پیشنهادی خود را بیابد؛ اتفاقی که علی‌رغم مطرح شدن برخی نام‌ها هنوز نیفتاده است.دیروز مجلس‌نشینان نسبت به تاخیر در معرفی وزیر صمت از سوی دولت گلایه‌هایی را در صحن علنی مطرح کردند. علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس در نطق میان دستور و علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس هم در تذکری شفاهی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و …
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
بررسی لایحه جامع انتخابات به جای طرح انتخاباتی مجلس
طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس یازدهم در حال بررسی است؛ با این حال این طرح از زمان اعلام آن، با انتقادهای فراوانی هم مواجه بوده است. بهارستان‌نشینان در حالی تلاش دارند این طرح را به انتخابات 1400 برسانند که لایحه جامعه انتخابات که از سوی دولت به مجلس دهم ارائه شده، همچنان بلاتکلیف است. حالا دو چهره از دولت از مجلس خواسته‌اند به جای طرح خود، به بررسی این لایحه بپردازند.حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به طرح نمایندگان برای اصلاح انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: باید گفت که ما در مجلس گذشته هم لایح جامع انتخابات که نتیجه بررسی‌های دقیق بود را عرضه کردیم و کنش‌گران و کارشناسان و احزاب سیاسی در این زمینه اظهار نظر کردند و وقت زیادی از …
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
در کلیات «آزاد»؛ در جزئیات «ممنوع»
ایران را از جهات مختلف و متنوعی می‌توان به تحلیل نشست. موضوعاتی که هر یک به تنهایی می‌توانند بر پیچیدگی‌ها و سختی‌های ادراکی این جامعه بیفزایند. این در حالی است که اجتماع این موضوعات در جامعه‌ای مانند ایران، روندی تصاعدی و تزایدی در سازمان پیچیده مناسبات اجتماعی را موجب شده است.در نتیجه این روندها امکان و فرصت تحلیل رفتاری و کنش عمومی جامعه ایران ـ چه در بدنه و چه در سطح حکمرانی ـ از تحلیلگر واقع‌بین یا کارکردگرا سلب می‌شود. از جمله این پیچیدگی‌ها می‌توان به پدیده نوظهور «آزادی» در کلیات و «ممنوعیت» در جزئیات اشاره کرد.مسئله‌ای که یکی از دلایل اصلی بروز موقعیت «ریاکارانه» در سطوح مختلف اجتماعی شده است. از قضا این مسئله به شکلی فراگیر در بدنه اجتماعی نیز رسوخ کرده و گروه‌های مختلف اجتماعی از آن …
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در واکنش به انتقادها از تأخیر در معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای انتخاب وزیر جدید به این صورت نیست که ۱۰ گزینه ردیف باشد که بلافاصله فرد دیگری را معرفی کنیم و وزارتخانه به این بزرگی و مهمی را همینطوری بدون مطالعه به‌کسی بسپاریم، بعد از آنکه مدرس خیابانی رأی نیاورد مطالعه و بررسی را شروع کردیم و از ۱۵ تا ۱۶ گزینه به ۵ گزینه رسیده‌ایم و از میان 3نفر باقیمانده هفته بعد یک نفر را به مجلس معرفی می‌کنیم. براساس گزارش ایرنا، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی …
توصیه ونگر به قلعه‌نویی: به انتقادها توجه نکن!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / امیر قلعه نویی / آرسن ونگر
توصیه ونگر به قلعه‌نویی: به انتقادها توجه نکن!
آرسن ونگر، سرمربی پیشین آرسنال در وبینار امروز توصیه‌ای جالب به امیر قلعه‌نویی کرد.
هجمه به وزارتخانه‌ای که منافع ملی را فدای بازی‌های سیاسی نکرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / توییتر / بیژن نامدار زنگنه / دولت تدبیر و امید / بانک ملت / شستا / علیرضا صادق آبادی / پالایشگاه نفت / دولت / شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی / ایران
هجمه به وزارتخانه‌ای که منافع ملی را فدای بازی‌های سیاسی نکرد
تهران- ایرناپلاس- در حالی برخی منتقدان سرسخت دولت بویژه در در مجلس، فشار و اتهام‌زنی علیه وزارت نفت را در پیش گرفته‌اند که طرح چنین انتقادهای بی‌اساسی در این دوره حساس کنونی که کشور تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار دارد، نقض تاکیدات رهبر معظم انقلاب در همراهی با قوه مجریه در رفع مشکلات مردم و تسهیل قوانین تولید است.
دنبال بهانه نیستیم و فقط می خواهیم ببریم/ مطهری: نمایش لک پاسخ خوبی به انتقادها بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / حمید مطهری / پرسپولیس تهران
دنبال بهانه نیستیم و فقط می خواهیم ببریم/ مطهری: نمایش لک پاسخ خوبی به انتقادها بود
پرسپولیس بعد از شروع نااامید کننده در لیگ قهرمانان دیشب با کسب سه امتیاز برابر التعاون به جمع مدعیان صعود بازگشت و با یک برد دیگر برابر نماینده عربستان می تواند این شانس را افزایش بدهد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
زنگنه: به‌جای تشویق، مدام بر سرمان نزنید
 حضور بیژن زنگنه در صحن علنی دیروز مجلس برای پاسخ به انتقادها و اتهام‌های مطرح شده از سوی برخی نمایندگان ازجمله علیرضا زاکانی، نماینده همیشه منتقد سیاست‌های وزارت نفت و رئیس فعلی مرکز پژوهش‌های مجلس نشان داد که هنوز سطح سوء‌تفاهم‌ها بالاست و شاید تشکیل کارگروهی مشترک و برگزاری جلسات فشرده حول محور 4سند پیشنهادی وزیر نفت بتواند به این وضعیت پایان دهد. به گزارش همشهری، محور اصلی انتقادهای مطرح شده از سوی زاکانی و نمایندگان همسو با او به قرارداد ناتمام به توتال فرانسه و اختلاف گازی با ترکمنستان، تحقیر …
سرنوشت انتقادها به تخریب سنگ قبرهای ابن بابویه | گره ساماندهی نخستین گورستان شهرری باز می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
سرنوشت انتقادها به تخریب سنگ قبرهای ابن بابویه | گره ساماندهی نخستین گورستان شهرری باز می‌شود؟
انتقادها نسبت به نحوه نگهداشت و ساماندهی قبرستان تاریخی ابن بابویه، مدیریت شهری را روانه این قبرستان کرد تا برای طراحی برنامه‌های ساماندهی این آرامستان با نگاه به مسائل هویتی و میراثی تدبیر شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
استمرار آبه
سوگا یوشیهیده، صبح دوشنبه به عنوان رهبر حزب لیبرال دموکرات ژاپن برگزیده‌ شد، رایی که به صورت خودکار باتوجه به اکثریت قابل‌توجه حزب در پارلمان ژاپن، او را به نخست‌وزیر بعدی این کشور بدل می‌کند. سوگا که در کابینه آبه شینزو، مقام دبیر اولی کابینه را برعهده داشت، عمدتا ادامه‌دهنده مسیر آبه شینزو توصیف می‌شود و از سوی رسانه‌ها به عنوان نامزد حافظ وضع موجود برشمرده می‌شود. سوگا در دوران هشت ساله خدمتش به عنوان دبیر اول کابینه آبه، عملا نفر دوم دولت محسوب می‌شد. او روزانه دو بار با خبرنگاران حوزه دولت ژاپن جلسه می‌گذاشت و به شانه خالی کردن حرفه‌ای از زیر سوالات سخت مشهور بود. او سال‌ها از سیاست‌های آبه که بسیاری از آنها با انتقادهای جدی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
اینستاگرام افزودن لینک به کپشن پست‌ها را با دریافت هزینه ممکن می‌کند؟
بسیاری از کاربران اینستاگرام منتظر ارائه ویژگی برای قرار دادن لینک درون کپشن پست‌های خود هستند. حالا طبق یک پتنت، شاید چنین قابلیتی به این شبکه اجتماعی اضافه می‌شود.این پتنت که اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط کمپانی مادر اینستاگرام، فیسبوک به ثبت رسیده، یک پنجره پاپ آپ را نشان می‌دهد. زمانی که کاربر در کپشن خود URL قرار می‌دهد، این پنجره ظاهر شده و از وی درباره پرداخت ۲ دلار هزینه برای فعال‌سازی لینک سوال می‌پرسد.این پتنت با عنوان «افزودن لینک‌های پولی به کپشن‌های مدیا در سیستم شبکه اجتماعی» نحوه عملکرد این سیستم را توضیح داده است: «درصورتی که این سیستم آنلاین تشخیص دهد درون کپشن رشته‌ای از متن به عنوان یک آدرس وجود دارد، به کاربر اطلاع می‌دهد که برای تولید این لینک باید هزینه پرداخت کند».افزودن لینک …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
عقب‌نشینی دولت از فروش نفت به مردم
بعد از انتقادهای فراوان از طرح فروش اوراق سلف نفتی، به نظر می‌رسد که دولت از اجرای این طرح عقب‌نشینی کرده است. معاون اول رئیس‌جمهوری دیروز با اشاره به پیشنهاد و طرح فروش اوراق سلف نفتی گفت: متاسفانه این طرح که گفته می‌شد می تواند تا ۱۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها از دستور کار خارج شد اما باید در بودجه سال آینده طرح‌ها و ایده‌های مشابهی که بتواند درآمد لازم را برای دولت ایجاد کند، تدوین شود.اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد با تاکید بر اینکه باید جهت‌گیری‌های اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور متمرکز بر حل مسائل و رفع دغدغه‌های اصلی اقتصاد کشور باشد، گفت: یکی از این مسائل گرانی و تورم است که باید برنامه‌هایی دقیق برای کنترل و مهار تورم و گرانی در لایحه بودجه …
اظهارات ضد و نقیض ابوالغیط درباره تاثیر سازش عربی بر مسئله فلسطین
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / احمد ابوالغیط / دبیر کل اتحادیه عرب / نشست / کشورهای عربی / پایان اشغالگری اسرائیل / مرزهای 1967
اظهارات ضد و نقیض ابوالغیط درباره تاثیر سازش عربی بر مسئله فلسطین
دبیر کل اتحادیه عرب در واکنش به انتقادها علیه این اتحادیه به دلیل محکوم نکردن سازش رژیم‌هایی عربی با رژیم صهیونیستی مدعی شد که این اتفاقات بر اجماع عربی درباره ضرورت پایان اشغالگری اسرائیل تاثیر منفی ندارد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
عذر می‌خواهم
گروه اجتماعی| چند روز پس از هیاهویی که بر سر حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سال سوم دبستان رخ داد، روز گذشته وزیر آموزش و پرورش گفت:«بابت بی‌سلیقگی انجام‌ شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرده و آن را اصلاح می‌کنیم.»  روز یکشنبه، محسن حاجی‌میرزایی در برنامه ویدیو کنفرانس گفت‌وگوی هفته که با حضور معاون حقوقی رییس‌جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش ‌و پرورش، مدیران کل آموزش ‌وپرورش استان‌ها و بیش از ۷۵۰ نفر از مدیران مناطق آموزش‌وپرورش کشور برگزار شد در مورد دیدگاه آموزش و پرورش نسبت به نقش زنان صحبت کرد. در روزهای گذشته، مساله حذف دختران کارتونی از طرح روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، نماد تمامی انتقادهایی شد که نسبت به رویه …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
قرار بود جمشید هاشم‌پور «مختار» باشد
پخش چندین و چندباره «مختارنامه» در مناسبت‌ها، اگرچه در این سال‫ها انتقادهایی بجا را متوجه رویکرد تلویزیون نسبت به پخش این سریال تاریخی کرده است، اما قطعا این رویکرد از ارزش کار عواملی که هشت سال از عمرشان را معطوف به تولید سریالی تاریخی مذهبی با این حجم از پروداکشن کرده‫اند، کم نمی‌کند.محمود فلاح، تهیه‌کننده‌ای که در کارنامه‌اش سریال‌هایی چون «مختارنامه»، «تفنگ سرپر»، «خوش رکاب»، «قبیله عشق» و فیلم هایی از جمله «رسم عاشق‌کشی»، «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین»، «جایی در دوردست»، «چراغی در مه» و ... به چشم می‌خورد، با سپری شدن بیش از یک دهه از نمایش اولیه سریال «مختارنامه»، معذوریت‌ها را برای بازگو کردن برخی حرف و حدیث‌ها و ناگفته‌ها از این سریال کمرنگ کرده است.حالا فلاح از تمام مرارت‌هایی می‌گوید …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
حضور ویدئوکنفرانسی روحانی این بار در افتتاحیه دانشگاه‌ها
بازگشایی مدارس در نیمه شهریور ماه امسال یک غایب داشت؛ حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در شرایطی دستور نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی را داد که خودش در جمع دانش‌آموزان، والدین، مسئولان و خبرنگارانی که علی‌رغم خطرات ویروس کرونا در مدارس حاضر شده بودند حضور نداشت. این اتفاق در شرایطی که وی والدین و دانش‌آموزان را تشویق به استفاده از کلاس‌های حضوری می‌کرد، باعث انتقادهای فراوان شد؛ با این حال رئیس‌جمهوری و مشاورانش به این انتقادها توجهی نکردند تا مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها هم بدون حضور روحانی برگزار شود. اتفاقی که انتقادهای پیشین را دوباره یادآور شد.رئیس‌جمهوری در حالی در این مراسم گفت که «دانشگاه همواره فضای نقادی است. نقادی نسبت به حکومت، حاکمان، دولت و جامعه ماست. شاید هیچ جایی مانند دانشگاه برای نقادی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
عصر وعده‌زدگی!
هفته‌نامه گل‌آقا، سال‌های سال ستونی داشت به نام «پس چی شد؟». این ستون اغلب شامل چندین نقل قول از مسئولان کشور بود که وعده‌هایی را مطرح کرده بودند و اغلب در کنار آن نیز تاریخ طرح این گفته و منبع آن نیز درج می‌شد. طبیعتا در زمان چاپ این ستون‌ها، وعده‎‌های داده شده محقق نشده بودند که نویسنده، در پایان فقط یک سوال می‌نوشت: «پس چی شد؟»«وعده» سال‌های سال است که در ادبیات سیاسی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد. حداقل از زمان مشروطه که مطبوعات در ایران جان گرفتند و سیاست به خارج از ساحت سلطانی و درباری هم کشیده شد، می‌توان ردپای وعده را در سیاست‌بازی سیاست‌بازان مشاهده کرد. برخورد با وعده‌ها اغلب سه نگاه متفاوت به خود می‌بیند؛ طرفداران وعده دهنده و باورکنندگانش که از وعده‌ها استقبال و آن‌ها را تبلیغ می‌کنند، …
نماینده مجلس: کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انتقادها به گرانی خودرو / بازار خودرو / بحران خودرو / خودرو در ایران / قیمت خودرو / نماینده مجلس
نماینده مجلس: کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟
شفقنا- نماینده مردم بروجرد در مجلس اطلاق واژه کارتل اقتصادی به ایران خودرو و سایپا را اجحاف در حق واژه‌ها دانست. خانه ملت نوشت: فاطمه مقصودی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 23 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور...
اینستاگرام انتقادهایی تند علیه سیاست جدید نمایش تبلیغات اپل مطرح کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
اینستاگرام انتقادهایی تند علیه سیاست جدید نمایش تبلیغات اپل مطرح کرد
سیاست‌ها و قابلیت‌های جدید اپل در iOS 14 که با هدف حفاظت از حریم خصوصی کاربران ارائه می‌شوند، انتقادهایی جدی شرکت‌های متعدد را به‌همراه داشته‌اند.
شیوا خنیاگر: اگر حاتمی‌کیا برای کارهای جنگی می‌خواست می‌دویدم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شیوا خنیاگر: اگر حاتمی‌کیا برای کارهای جنگی می‌خواست می‌دویدم
یکی از انتقادهایی که خیلی زود نسبت به برخی سریال‌های تلویزیونی به ویژه «بوم و بانو» مطرح شده، شباهت آن به سریال‌های تاریخی عاشقانه گذشته است که همسر تیمسار اسد افشار قصه اعتقاد دارد بینندگان باید منتظر اتفاق‌هایی باشند که هرگز قابل پیش‌بینی‌ نیستند.
ناگفته‌هایی از مختارنامه | «قرار بود هاشم‌پور، مختار باشد»
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ناگفته‌هایی از مختارنامه | «قرار بود هاشم‌پور، مختار باشد»
ایسنا نوشت: پخش چندین و چندباره «مختارنامه» در مناسبت ها، اگرچه در این سال ها انتقادهایی به جا را متوجه رویکرد تلویزیون نسبت به پخش این سریال تاریخی کرده است، اما قطعا این رویکرد از ارزش کار عواملی که هشت سال از عمرشان را معطوف به تولید سریالی تاریخی مذهبی با…
انتقادهای بی‌پشتوانه از عملکرد دولت؛ رمز عقب‌گرد در توسعه اقتصادی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / تحریم / اصولگرایان / اقتصاد مقاومتی / شورای اقتصاد / پولشویی / معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی / حسن روحانی / شفافیت
انتقادهای بی‌پشتوانه از عملکرد دولت؛ رمز عقب‌گرد در توسعه اقتصادی
تهران- ایرناپلاس- رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم همواره بر خط مش‌های کلی نظام متمرکز بوده و این در حالی است که در روزهای اخیر فشار تخریبی برخی رسانه‌های اصولگرا، به سمت نادیده انگاشتن اقدامات دولت و زیرمجموعه‌های آن در هفت سال گذشته تبدیل شده تا جایی که ادعا می‌شود دولت روحانی خط‌مشی‌های عنوان شده از طرف رهبر انقلاب اسلامی را در حاشیه قرار داده است!
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •