سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
برنامه توسعه
روزنامه توسعه ایرانی / ۴ ساعت قبل / بین‌المللی
پارلمان عراق پنجشنبه به کابینه علاوی رای اعتماد می‌دهد
پارلمان عراق روز پنجشنبه را به عنوان زمان تشکیل جلسه اعطای رای اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی تعیین کرد. به گزارش اسکای نیوز، ریاست پارلمان عراق روز پنجشنبه جلسه خود برای بررسی رای اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی، نخست‌وزیر مکلف عراق را تشکیل می‌دهد. پیشتر ریاست پارلمان عراق جلسه رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی را که به درخواست او قرار بود روز گذشته برگزار شود، به تعویق انداخت. در این میان شبکه الفرات به نقل از منابع آگاه محتوای برنامه دولتی کابینه محمد توفیق علاوی مأمور تشکیل دولت جدید را اعلام کردند. بر این اساس برنامه دولت محمد توفیق علاوی، شامل آماده‌سازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام، گسترش حاکمیت قانون، توسعه اقتصاد، تحقق توسعه، توجه به جوانان، برآورده کردن خواسته‌های …
ناوگان حفاری دریایی پتروایران توسعه می‌یابد
تسنیم / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
ناوگان حفاری دریایی پتروایران توسعه می‌یابد
مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترناشنال لیمیتد از شرکت های زیرمجموعه توسعه پتروایران، از برنامه این شرکت برای توسعه ناوگان حفاری دریایی خود خبر داد.
لایحه بودجه ۹۹ غیر واقعی و خلاف برنامه ششم است
ایرنا / ۱۷ ساعت قبل / سیاسی
لایحه بودجه ۹۹ غیر واقعی و خلاف برنامه ششم است
تهران-ایرنا- مخالفان لایحه بودجه ۹۹ ضمن انتقاد از عدم اصلاح ساختاری بودجه، آن را غیر واقعی و خلاف برنامه ششم توسعه عنوان کردند.
انطباق مصوبات لایحه بودجه ۹۹ با برنامه ششم، در اولویت بود
ایرنا / ۱۷ ساعت قبل / سیاسی
انطباق مصوبات لایحه بودجه ۹۹ با برنامه ششم، در اولویت بود
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه ۹۹ راه هایی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی پیش بینی شده است، گفت: در کمیسیون  تلفیق تلاش شد که لایحه از قانون برنامه ششم توسعه تبعیت کمی و کیفی داشته باشد.
  هادی قوامی  سازمان برنامه و بودجه  انتخابات مجلس شورای اسلامی  بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق  بودجه ۹۹
بودجه ۹۹ با برنامه ششم توسعه مطابقت ندارد/ فقط ارقام جابه‌جا شده است
ایلنا / ۱۷ ساعت قبل / سیاسی
بودجه ۹۹ با برنامه ششم توسعه مطابقت ندارد/ فقط ارقام جابه‌جا شده است
ایلنا: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سالانه باید برشی از برنامه توسعه باشد اما بودجه ۹۹ مطابقتی با برنامه ششم توسعه ندارد.
الف / ۱۸ ساعت قبل / سیاسی
نوروزی: جهت‌گیری‌های برنامه ششم در بودجه دیده نمی‌شود
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن نوروزی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه ۹۹، اظهار کرد: از برادران کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنم که زحمت خوبی کشیدند ولی یادمان نرود که بودجه باید برش یک پنجم از برنامه تصویب شده باشد، اما جهت‌گیری لازم وجود ندارد و اولویت‌های برنامه ششم توسعه در بودجه رعایت نشده است.
  بررسی بودجه در مجلس  بودجه 99  حسن نوروزی  کلیات بودجه 99
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: تطبیق لایحه بودجه با اهداف برنامه در اولویت کمیسیون بود
ایسنا / ۱۹ ساعت قبل / سیاسی
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: تطبیق لایحه بودجه با اهداف برنامه در اولویت کمیسیون بود
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مهم‌ترین اولویت کمیسیون تبعیت کیفی و کمی لایحه بودجه از اهداف برنامه ششم توسعه بود.
  بودجه ۹۹
روزنامه ابتکار / ۲۸ ساعت قبل / ...
کتابچه آموزشی « طرح ملی بانوی آب »
تبریز - فلاح: شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مدیریت مصرف آب کتابچه آموزشی « طرح ملی بانوی آب و روش های عملی مدیریت مصرف آب در منزل » را تدوین و به چاپ رساند.مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا آذربایجان شرقی گفت: امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته است. بحران آب در اکثر کشورهای جهان رو به گسترش است. در این سالها صرفه جویی در مصرف آب یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورهایی است که برای دوری از خطر کمبود آب در فکر استفاده ی بهینه و مدیریت شده از اب هستند.باقرزاده اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع برای تامین آب و با در نظر گرفتن بحران آب در سالهای اخیر لازم است نهادهای متولی و علاقمندان به پایداری سرزمین در برنامه های مشترک اقدامات …
روزنامه ابتکار / ۲۸ ساعت قبل / ...
تحقق شکوفایی اقتصاد کشور با ترویج تفکر بسیجی
برات کریمی، مدیرعامل بانک دی در اولین جلسه با شورای بسیج پایگاه مقاومت بانک دی،تقویت و توسعه بسیج اقتصادی در شرایط کنونی را ضروری دانست.کریمی ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در پایگاه بسیج بانک دی با استناد به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره)، افرادی که در بسیج فعالیت می کنند را لشگر مخلص خدا دانست و گفت: بسیج، خانه انسان های آزاده و وارسته ای است که با عشق و تعهد به آن قدم گذاشته و هر اقدام و فعالیتی که انجام می دهند فقط برای رضای خدا و کمک به خلق خدا است.کریمی با اشاره به حضور بسیجی وار مردم ایران در مبارزات دوران شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز در طول هشت سال جنگ تحمیلی، افزود: با نگاهی به تاریخ اسلام نیز می توان دریافت موفقیت های چشمگیر مسلمانان صدر اسلام به پشتوانه …
روزنامه ابتکار / ۲۸ ساعت قبل / ...
با حمایت بانک رفاه شرکت پارسیس آلومینیوم کویر یزد افتتاح شد
در راستای تحقق شعار سال و حرکت در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید با حمایت بانک رفاه، شرکت پارسیس آلومینیوم کویر یزد افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راستای تحقق شعار سال و حرکت در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید، با حمایت بانک رفاه، شرکت پارسیس آلومینیوم کویر یزد با حضور مسئولان افتتاح شد.بر اساس این گزارش، در مراسمی که با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار، امام جمعه و سایر مسئولان استان برگزار شد، مدیر شعب بانک رفاه یزد گفت: بانک رفاه به عنوان یکی از بانک های تجاری بزرگ کشور با حمایت از صنایع مولد، همواره در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید گام برمی دارد و همگام و همراه فعالان اقتصادی …
دنیای اقتصاد / ۲۸ ساعت قبل / اقتصادی
تخصیص 65 درصدی بودجه حمایتی دولت از شهرداری‌ها
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از صدور تعهد دولت برای پرداخت ۵۰ درصد از اصل و سود اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ شهرداری‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
اهداف بخش برق، تحت تاثیر کمبود منابع قرار دارد
ایرنا / ۳۹ ساعت قبل / اقتصادی
اهداف بخش برق، تحت تاثیر کمبود منابع قرار دارد
تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: کمبود منابع و اعتبارات، تاکنون مانع تحقق اهداف برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) در بخش برق شده است.
  انرژی برق  مصرف بهینه برق  برق  وزارت نیرو
تعهد دولت برای پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مشارکت شهرداریها صادر شد
ایسنا / ۳۹ ساعت قبل / اجتماعی
تعهد دولت برای پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مشارکت شهرداریها صادر شد
جانشین رئیس و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور از صدور تعهد دولت برای پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ شهرداریها توسط سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
  سازمان شهرداریها  سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
مزایای اجرای طرح پزشک پژوهشگر از زبان معاون وزیر بهداشت
ایسنا / ۴۰ ساعت قبل / علمی و آموزشی
مزایای اجرای طرح پزشک پژوهشگر از زبان معاون وزیر بهداشت
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانش آموختگان برنامه پزشک پژوهشگر با پل زدن بین علوم پایه و کاربردی موجب ارتقای سطح کیفی آموزش و توسعه روشهای نوین پزشکی می شوند.
  پزشک پژوهشگر
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران3
ماده21 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در حال حاضر دارای 7تبصره است که 3تبصره آن در قانون جامع به همراه ماده 21 به تصویب رسیده است، 2تبصره برابر قانون برنامه ششم توسعه به آن ملحق شده است و 3 تبصره برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی پس از تصویب قانون جامع در مجمع تشخیص مصلحت نظام از بند(و) ماده44 قانون برنامه پنجم به ماده21 ملحق شده است. دستگاه‌های اجرایی و دیوان عدالت اداری بدون توجه به این تغییرات و تبصره‌های الحاقی نسبت به صدور رأی اقدام می‌کنند و با نادیده گرفتن نکته‌هایی که در این تبصره‌ها وجود …
باید گنجینه لغات فارسی دانش آموزان توسعه یابد
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
باید گنجینه لغات فارسی دانش آموزان توسعه یابد
سرپرست سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: در زبان فارسی باید گنجینه لغات فارسی دانش آموزان توسعه یابد و آنها بتوانند کتب مهم و ‏ارزشمند ادبیات فارسی را فهم کنند.‏‎
  حیدر تورانی  وزارت آموزش و پرورش  کتاب درسی
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
مقیمی: کیفیت را فدای افزایش تیراژ تولید نخواهیم کرد
تولید و عرضه محصولات جدید ایران خودرو با همکاری قطعه‌سازان سطح یک(Tier1) با بالاترین سطح کیفی در جهت جلب رضایت مشتریان و کسب سهمی مناسب از بازارهای داخلی و بین‌المللی صورت خواهد گرفت. ایکوپرس- فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو در جلسه با مدیران و مسوولان کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: این در حالی است که ارتقای سطح کیفی محصولات فعلی هم با جدیت دنبال می‌شود. او افزود: همه مشتریان حق دارند که محصولات و کالاهایی که خریداری می‌کنند با کیفیت باشد و به همین منظور علاوه بر ارتقای کیفیت، نوآوری محصولات جدید نیز در ایران خودرو در دستور کار ما قرار گرفته است. مقیمی با اشاره به اهمیت کیفیت در تامین قطعات محصولات ایران‌خودرو گفت: هرگز در زمینه کوتاه نخواهیم آمد، با اجرای مکانیسم‌های …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
عملیات اجرایی پنج پروژه کلان برق در بهبهان آغاز شد
عملیات اجرایی پنج پروژه کلان برق در بحث تولید، انتقال و فوق توزیع با حضور استاندار خوزستان و مدیران شرکت برق منطقه ای خوزستان، در بهبهان آغاز شد.استاندار خوزستان در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها گفت: در قدم اول باید از مدیرعامل و کارکنان شرکت برق منطقه ای خوزستان تشکر کرد چرا که برق استان را با آن شرایطی که تحویل گرفته اند به یک شرایط نرمال، ایده آل و پیشرو در کشور تبدیل کرده اند.غلامرضا شریعتی بیان کرد: برنامه ریزی های توسعه زیرساخت های برق در همه نقاط استان در حال انجام است و در پنج سال آِینده برق خوزستان، پیشگام صنعت برق در کشور است. وی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ها شهرستان بهبهان به منطقه امن انرژی تبدیل خواهد شد که زیرساخت های مناسب برای توسعه و ایجاد سرمایه گذاری در دیگر …
رایزنی با مجلس برای مالیات صفر درصدی حمل‌ونقل ریلی
ارانیکو / ۳ روز قبل / اقتصادی
رایزنی با مجلس برای مالیات صفر درصدی حمل‌ونقل ریلی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون پیگیر و در حال رایزنی با مجلس شورای اسلامی برای قانون دائمی شدن احکام محاسبه نرخ صفر مالیات بر ارزش افزوده در بخش حمل‌ونقل ریلی در برنامه هفتم توسعه هستیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه: برای مقابله با کرونا منابع ویژه اختصاص می‌دهیم
عصرایران / ۳ روز قبل / سیاسی
رئیس سازمان برنامه و بودجه: برای مقابله با کرونا منابع ویژه اختصاص می‌دهیم
معتقد هستم ما می توانیم برای توسعه کشور رفاه مردم و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران از تقویت مجلس بهره مند شویم. هر دوره این فعالیت به تناسب مقاومتی که صورت می گیرد از اهمیت خاصی برخوردار است.
درآمد زنان شاغل موجب بهبود کیفیت زندگی می‌شود
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
درآمد زنان شاغل موجب بهبود کیفیت زندگی می‌شود
مشاور وزیر کار در امور زنان با بیان اینکه درآمد زنان شاغل باعث افزایش سطح کیفیت زندگی آنها و خانواده می‌شود، گفت: ایجاد تفکر کارآفرینی در زنان و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنها بسترهای رشد اقتصادی را فراهم می‌کند.
  درآمد  اشتغال  زنان شاغل  کسب و کار  مشارکت زنان  وزارت کار و رفاه اجتماعی  صنایع‌دستی  توسعه اقتصادی  کارآفرینی  مشاغل خانگی
اولویت اجرای پروژه های خرد محله ای با هدف افزایش کیفیت زندگی
مهر / ۴ روز قبل / اجتماعی
اولویت اجرای پروژه های خرد محله ای با هدف افزایش کیفیت زندگی
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران با همراهی شهردار، معاونین و مدیران شهرداری منطقه ١٩ از تعدادی از پروژه های این منطقه بازدید کردند.
  حامد مظاهریان  شهرداری تهران  محله محوری
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
گروه بهمن بومی‌سازی تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو 6 را کلید زد
شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های زیرمجموعه گروه بهمن، به تازگی فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید موتور خودرو با استفاده از توانمندی‌ها و عمق داخلی‌سازی آغاز کرده است. این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌کند که در آینده‌ای نزدیک تامین‌کننده اصلی نیاز خودروسازان خواهد شد. در حاشیه یازدهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‫سوز در ساپکو، مجتبی میرسهیل مدیرعامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در اعلام گزارش آخرین وضعیت کلان ملی موتور کم‌مصرف یورو 6 به ویژگی‌های موتورهای تولیدی اشاره کرد و گفت: موتورهای فعلی در داخل کشور معمولا پیشرانه‌های 6/1 یا 8/1 لیتری هستند که حجم موتور تولیدی تیوان پایین‌تر و با قدرت بسیار بالاتری است، همچنین مصرف سوخت و آلاینده‌های …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
چرا اینستاگرام اپ مخصوص آیپد ندارد؟
اخیرا کاربری از مدیرعامل اینستاگرام پرسیده چرا با وجود اینکه دو ماه هم از سال ۲۰۲۰ می‌گذرد، هنوز برنامه اختصاصی برای آیپد توسعه داده نشده است. سوال این کاربر ذهن بسیاری دیگر را هم مشغول کرده بود، ولی اکنون می‌دانیم علت چیست: اولویت‌ها.آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام در پاسخ به کاربر کنجکاو می‌گوید، این کمپانی از منابع لازم برای توسعه آپ آیفون و آیپد به صورت همزمان برخوردار نیست و به همین دلیل است که تاکنون تنها برنامه آیفون توسعه داده شده است. او می‌گوید اینستاگرام آیفون آنقدر کار می‌برد و آنقدر سودده است که اصلا نمی‫توان وقتی برای توسعه اپ مخصوص آیپد گذاشت. موسری می‌گوید: «ما خودمان نیز دوست داریم اپلیکیشن مخصوص آیپد را توسعه دهیم، اما ما توسعه‌دهندگانی محدود با حجم کار بالا داریم. درنتیجه برنامه …
روایت لایحه مسکوت مانده خصوصی سازی بانک‌ها در دهه ۸۰
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
روایت لایحه مسکوت مانده خصوصی سازی بانک‌ها در دهه ۸۰
یک پژوهشگر اقتصادی گفت: اولین گام‌ها برای حرکت به سمت خصوصی سازی بانکداری طی برنامه اول و دوم توسعه برداشته شد.
  قانون بانکداری  بانک مرکزی ایران  نظام بانکی  تسهیلات بانکی
سگ تورم را رها کردند و سنگ دستمزد را بستند/ مردم ایران سال‌ها تجارب سختی درباره نابرابری داشته‌اند
ایلنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
سگ تورم را رها کردند و سنگ دستمزد را بستند/ مردم ایران سال‌ها تجارب سختی درباره نابرابری داشته‌اند
ایلنا: دبیرکل خانه کارگر گفت: حق اعتراض چه در قانون اساسی و چه در برنامه پنجم توسعه ذکر شده است. بنابراین ما امیدواریم که همه شما بلندگوی کارگران باشید و به سهم خود…
  خانه کارگر  علیرضا محجوب
الف / ۵ روز قبل / بین‌المللی
روحانی یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد
به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد درباره تأسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا» را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه و معاونت حقوقی رئیس جمهور ابلاغ کرد.
  ابلاغ قانون توسط رئیس جمهور  حسن روحانی
ایران خواستار تسریع تبادل اطلاعات بلایا توسط اعضای اپدیم شد
ایرنا / ۵ روز قبل / بین‌المللی
ایران خواستار تسریع تبادل اطلاعات بلایا توسط اعضای اپدیم شد
اسلام آباد - ایرنا - معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس کنونی شورای حکام مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلا (اپدیم) گفت: ایران با هدف توسعه همکاری های جمعی برای مقابله با خشونت های طبیعت، خواهان تسریع فرآیند دریافت و تبادل اطلاعات توسط اعضای اپدیم است.
  پاکستان  بلایای طبیعی  منطقه آسیا و اقیانوس آرام
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است. سید عبداله موسوی در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه …
ردادی: مجلس قوی نیازمند نمایندگانی با استراتژی تغییر/ توسعه اقتصادی نیازمند مشارکت انتخاباتی مردم است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سیاسی
ردادی: مجلس قوی نیازمند نمایندگانی با استراتژی تغییر/ توسعه اقتصادی نیازمند مشارکت انتخاباتی مردم است
محسن ردادی کارشناس مسائل سیاسی گفت: هر برنامه عمومی اعم از توسعه اقتصادی، توسعه آزادی‌های سیاسی و... اگر قرار است اجرا شود، نیازمند سرمایه اجتماعی است و مهمترین سرمایه اجتماعی، حضور مردم در پای صندوق‌های رای است.
سازمان ملل از برنامه های اقتصاد مقاومتی ایران حمایت می کند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
سازمان ملل از برنامه های اقتصاد مقاومتی ایران حمایت می کند
شفقنا- هماهنگ کننده سازمان ملل مقیم در تهران با تاکید بر این که برنامه سازمان ملل در سراسر جهان حمایت از توسعه پایدار و فراگیر است گفت: سازمان ملل از اقتصاد مقاومتی ایران براساس برنامه هایی که دارد حمایت می...
کارگروه مشورتی با هدف تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / عکس
کارگروه مشورتی با هدف تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی
ایرنا-تهران- کارگاه تخصصی برنامه ریزی هوشمند و هدفمند جهت اشتغالزایی در مناطق روستایی و کمتر برخوردار امروز سه شنبه با حضور بیش از نمایندگان 50 سازمان دولتی و غیردولتی، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، خانم اوکوچی دنیلز رییس دفتر سازمان ملل و کلودیو پرویداس رییس دفتر توسعه سازمان ملل و نمایندگان در محل هتل سیمرغ تهران برگزار شد.
روز تصمیم برای توسعه، انتظار معجزه نداشته باشیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
روز تصمیم برای توسعه، انتظار معجزه نداشته باشیم
مشکل بزرگ ما در کشور نبود هدفگذاری و نبود برنامه برای توسعه یافتگی نیست.
  سید جمشید اوشال  رقابت انتخاباتی  مجلس شورای اسلامی
پتروشیمی؛ صنعتی پیشتاز در توسعه کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
پتروشیمی؛ صنعتی پیشتاز در توسعه کشور
جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از برنامه ریزی 40میلیارد دلاری برای طرح های حوزه پتروشیمی کشور در ده سال آینده خبرداد.
طرح توسعه مناطق گردشگری بخش مرکزی اسدآباد در دست مطالعه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
طرح توسعه مناطق گردشگری بخش مرکزی اسدآباد در دست مطالعه است
بخشدار مرکزی اسدآباد گفت: طرح توسعه مناطق گردشگری علاوه بر روستای گردشگری ملحمدره در مناطق دیگر چون دربند بوجین، خنداب و قاسم آباد جزء برنامه های بخش مرکزی بوده و طرح مطالعاتی این روستاها آغاز شده است.
  استانها-شهرستانها  گردشگری
تفویض اختیارات جدید به شهرداران مناطق/ شهرداری باید شفاف‌تر عمل کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
تفویض اختیارات جدید به شهرداران مناطق/ شهرداری باید شفاف‌تر عمل کند
ایلنا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران از تفویض اختیارات شهرداران مناطق که کمکی برای تحقق بودجه غیرنقد شهرداری است خبر داد.
  شهرداری تهران  شفافیت  حامد مظاهریان  شهرداران مناطق
رشد علمی کشور نیازمند برنامه مدون است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
رشد علمی کشور نیازمند برنامه مدون است
تهران- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی گفت: رشد علمی و توسعه فناوری های کشور نیازمند برنامه مدون و تقسیم کار به دور از موازی کاری ها است.
  اقتصاد مقاومتی  جهاد دانشگاهی  حمیدرضا طیبی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
لزوم بهره‌گیری صحیح از دانش و تجربه سالمندان در مسیر توسعه جامعه
تبریز - فلاح: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، سالمندان و بازنشستگان را از سرمایه‌های معنوی و قابل اتکای جامعه دانست و بهره گیری صحیح از ظرفیت دانش و تجربه این طیف ارزشمند را برای حرکت در مسیر توسعه ضروری دانست.بدر شکوهی در هشتمین جلسه شورای سالمندان استان، با اشاره به ابلاغ سند ملی رسیدگی به نیازهای سالمندان به عنوان یک سند بالادستی از سوی دولت، افزود: مهم‌ترین اولویت‌های مطرح شده در این سند، افزایش رفاه اجتماعی و ارائه خدمات مطلوب جهت تامین سلامت جسمی و روحی سالمندان است که در این زمینه لازم است برنامه‌ریزی‌های اصولی و عملیاتی توسط ادارات صورت گیرد.وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در زمینه ارتقای جایگاه و منزلت سالمندان، اظهار داشت: یکی از اولویت هایی که در این خصوص باید …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
برداشت گندم با کمباین ضایعات را کاهش می دهد
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که برداشت گندم با کمباین میزان ضایعات این محصول را تاحدود زیادی کاهش می دهد.کامبیز عباسی در نشست ستاد برداشت غلات و کلزای کشور که در مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی واقع در کرج برگزار شد، افزود: در ابتدای کار دولت در سال ۱۳۹۲ میزان ریزش گندم و ضایعات با برداشت کمباین حدود ۷.۵ درصد بود که به گذر زمان حدود سه تا چهار درصد کاهش یافته است.وی ، نیاز کشور برای کاهش ضایعات برداشت گندم را تامین به موقع کمباین، نظارت بیشتر و استانداردسازی کمباین ها، اصلاح بعضی از ارقام که ریزیش دارند و بهبود شرایط مزرعه دانست و گفت : تلاش می شود تا میزان ضایعات گندم تا پایان برنامه ششم به بین ۲ تا ۲.۵ درصد برسد.البرز …
گیفتک؛ خرید گیفت کارت سریع
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فناوری
گیفتک؛ خرید گیفت کارت سریع
با پیشرفت دنیای بازی‌ها و برنامه‌ها که توسط شرکت‌های بزرگی همچون سونی، مایکروسافت، اپل و گوگل توسعه داده می‌شوند؛ پرداخت پول واقعی برای دانلود برنامه یا خرید اعتبار در بازی‌ها یا حتی خریدن موسیقی به امری عادی بدل شده است.
۲۷ موضوع پژوهشی تهران در انتظار اعلام نظر اساتید دانشگاهی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
۲۷ موضوع پژوهشی تهران در انتظار اعلام نظر اساتید دانشگاهی
تهران- ایرنا- مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ۲۷ عنوان پژوهشی در خصوص چالش ها و مسائل پیش روی این استان به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ارسال شده و منتظر ارائه پرپوزال اساتید و پژوهشگران است.
  استانداری تهران  دانشگاه تهران  شهر تهران  پژوهشگر  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران  دانشگاه های دولتی
اصلاح ۱۰ ایراد قانون اشتغال روستایی/ پرداخت تسهیلات تسهیل می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
اصلاح ۱۰ ایراد قانون اشتغال روستایی/ پرداخت تسهیلات تسهیل می‌شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، از استخراج حدود ۱۰ ایراد برنامه اشتغال روستایی و عشایری خبر داد و اظهار امیدواری کرد در سال آینده اصلاحات طرح در قانون اعمال شود.
  اشتغال روستایی  اشتغال  تسهیلات اشتغالزایی  طرح اشتغالزایی  طرحهای اشتغالزایی
توسعه علم و فناوری میان کشورها، زمینه‌ساز صلح و دوستی است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
توسعه علم و فناوری میان کشورها، زمینه‌ساز صلح و دوستی است
ایلنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که در برنامه توسعه علمی ایران، ارتباطات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این دستاوردهای علمی…
  ایران  توسعه علمی  علم و فناوری  علوم تحقیقات و فناوری  وزارت علوم
امیدواریم دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
امیدواریم دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که در برنامه توسعه علمی ایران، ارتباطات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم این دستاوردهای علمی را در فضای صلح و دوستی در اختیار سایر ملل قرار دهیم.
  جشنواره خوارزمی  وزیر علوم  رئیس جمهور
افت قیمت گاز طرح توسعه ای قطر را به تعویق انداخت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
افت قیمت گاز طرح توسعه ای قطر را به تعویق انداخت
منابع مطلع گفتند قطر که با اعلام یک برنامه توسعه ای عظیم و به رغم افت قیمت جهانی گاز، صنعت جهانی گاز را غافلگیر کرده بود، اکنون چند ماه است که انتخاب شرکای غربی برای بزرگترین پروژه ال ان جی جهان را به تاخیر انداخته است.
ایجاد سازمان جدید در شهرداری برای ساماندهی برج‌های گردشگری |‌ اراضی عباس‌آباد برندینگ گردشگری تهران می‌شود؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
ایجاد سازمان جدید در شهرداری برای ساماندهی برج‌های گردشگری |‌ اراضی عباس‌آباد برندینگ گردشگری تهران می‌شود؟
رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران گفت: بر اساس ماده ۷۲ برنامه توسعه سوم شهرداری تهران، سازمانی با عنوان سازمان گردشگری با هدف ساماندهی مجموعه‌های گردشگری پایتخت مانند عباس‌آباد، برج میلاد، برج آزادی و ... ایجاد می‌شود.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
راهکار جدید شهرداری برای پرداخت بدهی‌ها
روز گذشته اعضای شورای شهر به یک فوریت طرحی رای مثبت دادند که براساس آن به شهرداری مجوز داده شده تا برای نخستین‌بار از ابزار «برات کارت» برای پرداخت بدهی پیمانکاران استفاده شود. در زمان طرح این موضوع محسن هاشمی ‌رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران در تشریح اهمیت این طرح گفت: شهرداری تهران براساس مصوبه برنامه سوم توسعه و در راستای پرداخت بدهی‌های خود طرح یک فوریتی مبنی بر صدور برات کارت تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال را به هیات‌رییسه شورا تحویل داده و ما آن را اعلام وصول کردیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
۳۵ درصد رشد پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون
حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون رشد پرداخت تسهیلات این بانک را در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد اعلام کرد.به گزارش «ابتکار»، حجت‌اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست رسانه‌ای که به منظور تبیین عملکرد بانک در انجام تکالیف توسعه‌ای و بانکداری توسعه‌ای و برنامه‌های آتی بانک با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل مرکز آموزش و پژوهش این بانک برگزار شد، اظهار کرد: تعاونی‌ها در انواع فعالیت‌های اقتصادی نقش‌آفرینی می‌کنند و رسالت و ماموریت بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونگران بسیار گسترده و حائز اهمیت است.وی افزود: اندازه و حجم فعالیت توسعه‌ای و عملیات بانکداری توسعه‌ای طی چهار سال اخیر رشد چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که دو سوم حجم مانده منابع سپرده‌ای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
تنظیم متمم بودجه سال ۹۸ و ارسال پیشنهاد بودجه ۶۰۰ میلیاردی سال ۹۹
حامد حسین زهی مدیر برنامه وبودجه شهرداری زاهدان با علام این خبر گفت : به لطف خداوند متعال و تلاش های شبانه روزی و مستمر کلیه کارکنان خدوم مجموعه شهرداری زاهدان ، بودجه سال ۹۸ شهرداری زاهدان برای اولین بار پس از ده سال محقق و در حال تنظیم متمم آن طی هفته آتی و ارسال به شورای محترم اسلامی شهر هستیم.وی در ادامه همچنین افزود :بودجه پیشنهادی سال آینده ی شهرداری زاهدان نیز ۶۰۰ میلیارد تومان می باشد که جهت تصویب تقدیم شورای محترم اسلامی شهر می شود. پنجاه درصد از بودجه ی سال ۹۹ شهرداری زاهدان به هزینه های جاری و پنجاه درصد آن به پروژه های عمرانی اختصاص یافته است. وی افزود : براساس موارد ابلاغی از سوی وزارت کشور ، تغییراتی در ساختار بودجه ریزی شهرداری ها ایجاد گردیده بطوری که سعی شده است تا بودجه ریزی …
تالار گفتگوی معاونت شهرسازی و معماری راه اندازی شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
تالار گفتگوی معاونت شهرسازی و معماری راه اندازی شد
تالارگفتگوی شهری به همت اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری امور شهرسازی و معماری به منظور دریافت نظرات و جلب مشارکت شهروندان تهرانی در تهیه، تصویب و اجرای پروژه‌های شهرسازی راه‌اندازی شد.
  عبدالرضا گلپایگانی  معماری و شهرسازی  مشارکت مردمی
بهترین مسیر برای توسعه پایدار کشور توجه به آموزش‌های مهارتی است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
بهترین مسیر برای توسعه پایدار کشور توجه به آموزش‌های مهارتی است
ایلنا: با الحاق دانشگاه فنی و حرفه‌ای به دفتر بخشی آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه، شاخص‌های تنظیم هزینه‌ای آن از جمله سرانه یارانه غذایی و تغذیه دانشجویی، رفاهی،…
  آموزش عالی  تغذیه  توسعه پایدار  سازمان برنامه و بودجه  فنی و حرفه ای
سهم اندک زنان در پست‌های مدیریتی شهرداری تهران
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
سهم اندک زنان در پست‌های مدیریتی شهرداری تهران
شفقنا- عضو شورای شهر تهران با اشاره به ماده ۷۴ قانون برنامه سوم توسعه که سهم ۳۰ درصدی برای حضور زنان در پست های مدیریتی را در نظر گرفته است، نسبت به عدم اجرای آن به شهرداری تهران تذکر...
مجمع ملی سلامت اهرم ارتقای سلامت در برنامه هفتم توسعه است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
مجمع ملی سلامت اهرم ارتقای سلامت در برنامه هفتم توسعه است
سمنان- ایرنا- مشاور دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۱۳۹۹ سال آغاز برنامه هفتم توسعه است، گفت: مجمع ملی سلامت می‌تواند بازوی برنامه هفتم در ارتقای سلامت جامعه باشد.
امضاء تفاهم نامه فدراسیون با دانشگاه صنعتی شریف
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ورزشی
امضاء تفاهم نامه فدراسیون با دانشگاه صنعتی شریف
ایلنا: فدراسیون کشتی و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه‌ای را در مورد تدوین برنامه راهبردی توسعه کشتی به امضاء رساندند.
  فدراسیون کشتی ایران  علیرضا دبیر
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / بین‌المللی
اندیشکده آمریکایی ادعای واشنگتن درباره برنامه فضایی ایران را رد کرد
یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی با رد ادعاهای آمریکا در زمینه برنامه‌های موشکی و فضایی ایران نوشت، تاکنون هیچ کشوری برنامه موشکی خود را با تکیه بر برنامه فضایی توسعه نداده، بلکه این ارتباط همواره برعکس بوده و برنامه موشکی کمکی به برنامه فضایی بوده است.
  ایران و آمریکا  برنامه فضایی ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
ذوب آهن اصفهان و دانشگاه اصفهان تفاهم نامه علمی ، پژوهشی و آموزشی امضا کردند
اصفهان –راعی : طی نشستی با حضور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصهفان و هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان که 21 بهمن ماه در این دانشگاه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین این دوسازمان امضاء و مبادله گردید .به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، یزدی زاده در این نشست با بیان اینکه همکاری های ذوب آهن و دانشگاه اصفهان پیش از تبادل تفاهم نامه به ویژه در دو زمینه آب و معدن آغاز شده است گفت : بودجه تحقیقاتی ذوب آهن اصفهان نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته است و در صورت اثر بخش بودن این پروژه های تحقیقاتی ، هیچ گونه محدودیتی در اجرای پروژه های بیشتر نخواهیم داشت .وی افزود : این دو سازمان ، پیشینه و قدمت بسیاری در این منطقه دارند و به دلیل جامعیت فعالیت ها ، از اشتراکات بسیاری نیز برخوردارند و لذا زمینه همکاری …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
پروژه های برق منطقه ای خوزستان در دزفول افتتاح و کلنگ زنی شد
با حضور استاندار خوزستان از ۳ بی ۱۳۲ کیلو ولت در پست دزفول بهره برداری و عملیات اجرایی فاز اول پست ۱۳۲ کیلو ولت سردشت و خط ۱۳۲ کیلو ولت دزفول- سردشت، آغاز شد.مدیرعامل این شرکت در آیین افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها، گفت: درصد بارگیری از تاسیسات برق شهرستان دزفول بالای ۵۰ درصد است که طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال های آینده به زیر ۵۰ درصد و به رقم استاندارد نزدیک می شود.محمود دشت بزرگ اظهار کرد: در ۵ سال گذشته ۸ پروژه برق انتقال و فوق توزیع با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان در دزفول به بهره برداری رسید که معادل ۴۷۰ مگا ولت آمپر ظرفیت و ۹۸ کیلومتر مدار به طول شبکه اضافه کرده است.وی با بیان اینکه شش پروژه دیگر نیز در دست اجرا است؛ افزود: با پایان یافتن این پروژه ها که ۴۵۰ میلیارد تومان ارزش سرمایه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
توسعه خلاقانه گردشگری و صنایع دستی در شب های فرهنگی نصف جهان در تبریز
بهروز راعی : مایه فخر ایران و جهان با پیوندهایی عمیق که تاریخ دو شهر را به هم گره زده است؛ اصفهان و تبریز، دو خواهرخوانده، دو کلانشهر که یکی را نیمه جهانش خوانند و دیگری را شهر اولین‌ها؛ و این نام چقدر بامسماتر می‌شود وقتی شمارش معکوس میزبانی تبریزی‌ها از نخستین برنامه شب‌های فرهنگی اصفهان از حالا آغاز شده است.بزم هنر و فرهنگ؛ گردهمایی نور و رنگ، موسیقی و نمایش، ادبیات و سینما، صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی، به افتخار اصفهان و به میزبانی میهمان‌نوازانه تبریزی‌ها که قرار است گرما را به رگ شب‌های سرد و برفی زمستان تبریز بریزد.نخستین برنامه شب‌های فرهنگی اصفهان با چشم‌انداز اقامه گفت‌وگومندی بر اساس توسعه صنایع خلاق و گردشگری از ساعت 15 تا 21 روز پنجشنبه 24 بهمن ماه به همت معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان …
زومیت برنامه نویس ارشد Net. استخدام می‌کند
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / فناوری
زومیت برنامه نویس ارشد Net. استخدام می‌کند
زومیت، پرمخاطب‌ترین رسانه‌ی حوزه‌ی فناوری کشور، به‌منظور توسعه و بهبود زیرساخت خود برنامه‌نویس دات‌نت استخدام می‌کند. 
کاهش 50 درصدی مصرف آب /صادرات سوبان به کشورهای عربی همسایه
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
کاهش 50 درصدی مصرف آب /صادرات سوبان به کشورهای عربی همسایه
در حال حاضر دوش سوبان به کشورهای عراق و عمان صادر می شود و در برنامه های آتی این شرکت است تا گستره توزیع این دوش به اروپا نیز توسعه یابد.
  پوشش  عراق  کار و رفاه اجتماعی  کشورهای عربی  سیاست
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
بررسی عملکرد شرکت آبفای بوشهر با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفا کشور
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا بوشهر در سفر گیاهی معاون منابع انسانی و پشتیبانی و ایلیادی مدیر کل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مهندسی آبفا کشور عملکرد شرکت آبفا بوشهر و مسائل مربوطه به موضوع یکپارچگی شرکت‌های آب و فاضلاب استانی بررسی شد.در جلسه‌ای به همین منظور تشکیل شد مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب استان بوشهر ضمن ارائه گزارشی از روند تامین آب استان اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان در دیگر استان‌ها قرار دارد و در این راستا کارکنان این شرکت به صورت شبانه‌روزی برای افزایش رضایت مندی مشترکین فعالیت می‌کنند.عبدالحمید حمزه‌پور همچنین گزارشی از عملکرد شرکت در حوزه‌های مختلف و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت مورد نظر ارائه کرد.در ادامه محمدی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
عـــدد خــبــــر
8٪ سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی امیدعلی پارسا، رئیس‌ کل سازمان امور مالیاتی گفت: «در ایران سهم مالیات در تولید ناخالص داخلی ۸‌درصد است، درحالی ‌که این عدد در کشورهای درحال توسعه به ۱۴ تا ۱۵‌درصد می‌رسد.»  او به مهر گفت: «در کشورهای توسعه‌یافته سهم مالیات از GDP بالای ۳۰‌درصد و درکشورهای درحال توسعه ۱۴ تا ۱۵‌درصد است.» پارسا ادامه داد: «درکشور ما مطابق با آنچه در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده بود، باید این عدد به ۱۰‌درصد برسد، اما فعلا حدود ۸‌درصد است و به این راحتی‌ها هم این نرخ افزایش نمی‌یابد.»
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
دین پرست: تکالیف وبرنامه های استانها در حفظ آرامش سفره مردم ابلاغ شد
معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: برنامه ها و تکالیف استانها در راستای حفظ آرامش سفره مردم و تنظیم بازار در ایام پایانی سال در دوازدهم بهمن ماه ابلاغ شده است.
  بازار شب عید
من چه در مجلس  باشم چه نباشم پیگیر مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته خواهم بود/ پیشکسوتان جامعه کارگری عقلای بازنشستگان تامین اجتماعی هستند از آنها انتظار راهکار داریم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اجتماعی
من چه در مجلس باشم چه نباشم پیگیر مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته خواهم بود/ پیشکسوتان جامعه کارگری عقلای بازنشستگان تامین اجتماعی هستند از آنها انتظار راهکار داریم
ایلنا: نماینده مرم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۱۳ برنامه ششم توسعه در مجلس درباره تعیین تکلیف پرداخت بدهی دولت به سازمان‌تامین اجتماعی گفت: با تحقق…
  اسلامشهر  انتخابات  محجوب
طراحی سند اقتصادی برای روستاهای تهران و ثبت خوشه‌ها و نواحی تولیدی صنعتی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
طراحی سند اقتصادی برای روستاهای تهران و ثبت خوشه‌ها و نواحی تولیدی صنعتی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، با بیان اینکه، روستاهای استان تهران صاحب سند اقتصادی برای توسعه خواهند شد گفت: خوشه‌ها و نواحی صنعتی و تولیدی در روستاهای استان تهران ثبت می‌شود.
اداره پایگاه‌های آثار تاریخی ملی و جهانی به صورت هیات امنایی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
اداره پایگاه‌های آثار تاریخی ملی و جهانی به صورت هیات امنایی
معاون توسعه مدیریت وزارت میراث رهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره حقوق معوق نیروهای شرکتی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان بیان کرد: حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی از محل اعتبارات استانی است که از استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخواست داریم نسبت به تخصیص اعتبار به میراث فرهنگی عنایت ویژه ای داشته باشند.
  میراث فرهنگی کرمان  وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  اخبار فرهنگی و هنری - کرمان  استانی-فرهنگی و هنری
ورزش زورخانه‌ای کرمانشاه باید به رونق گذشته‌اش برگردد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
ورزش زورخانه‌ای کرمانشاه باید به رونق گذشته‌اش برگردد
رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای کرمانشاه بااشاره به برنامه ریزی‌‎ها برای توسعه ورزش زورخانه‌ای در کرمانشاه، گفت: بدنبال رونق دوباره ورزش زورخانه‌ای در استان هستیم.
  ورزش زورخانه‌ای-  کرمانشاه  استانی-ورزشی
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۴ / اقتصادی
با بودجه ۹۹ عقبگرد خواهیم داشت
شرایط اقتصادی و روندی که در دهه گذشته طی شده، حاکی از یک نگرانی عمیق است که کارشناسان آن را بیان می‌کنند. درحالی که اقتصاد باید بر پایه برنامه‌های توسعه قرار بگیرد اما وقتی در زمنیه توسعه برنامه‌ای نداریم و فقط برنامه‌های توسعه پنجساله در قد و قواره‌ای است که یکسری کلیات را بیان می‌کند که این کلیات هم نمی‌تواند اجرائی و عملیاتی شود و اصولا مجلس که آن برنامه را تصویب کرده نگاهی به این سمت ندارد که آیا بودجه‌ها در چارچوب برنامه‌های توسعه قرار دارند یا ندارند؟
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
در آیین قرارداد طرح توسعه میادین پارسی و پرنج عنوان شد
قدردانی وزیر نفت از تلاش های مناطق نفت خیز جنوب برای تدوین مدل جدید قراردادهای نفتی بیژن زنگنه وزیر نفت از تلاش های شرکت ملی مناطق مناطق نفت خیز جنوب برای تدوین مدل جدید قراردادهای نفتی(IPC) قدردانی کرد.زنگنه در آیین قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری از میادین پارسی و پرنج در تهران اظهار داشت: قرارداد توسعه میادین پارسی و پرنج پنجمین قرارداد از نوع قراردادهای(IPC ) است که بر اساس مصوبه هیئت وزیران منعقد می شود.وی گفت: پیش از این 4 قرارداد توسعه میادین بر اساس قراردادهای (IPC) مربوط به فاز11 پارس جنوبی، آبان و پایدار غرب، سپهر و جفیر و پایدار شرق و چشمه خوش به امضا رسید.وزیر نفت افزود: قرارداد توسعه میادین پارسی و پرنج بر اساس مدل پیشنهادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تهیه …
حدود ۵۰ میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی در کشور وجود دارد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
حدود ۵۰ میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی در کشور وجود دارد
وزیر صمت در حاشیه آیین بهره‌برداری از کارخانه تولید شمش طلای بردسکن در خراسان‌رضوی اعلام کرد: توسعه اکتشافات معدنی به‌عنوان مبنای برنامه محوری انقلاب معدنی در سال‌جاری مورد توجه وزارت صمت بوده است.
سفر و اقامت ارزان در مشهد برای خانواده‌های کارکنان شهرداری‌های کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
سفر و اقامت ارزان در مشهد برای خانواده‌های کارکنان شهرداری‌های کشور
مدیر مؤسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی از برنامه ریزی‌های انجام شده در جهت فراهم شدن فرصت سفر و اقامت آسان و ارزان برای خانواده‌های کارکنان شهرداری‌های کشور در مشهد در نوروز 99 خبر داد.
  سرویس زیارت و گردشگری  سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی
امیر حاتمی: توسعه ماهواره‌بر را با قدرت ادامه می‌دهیم/ ممکن است ماهواره‌ای با اهداف دفاعی استفاده کنیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
امیر حاتمی: توسعه ماهواره‌بر را با قدرت ادامه می‌دهیم/ ممکن است ماهواره‌ای با اهداف دفاعی استفاده کنیم
وزیر دفاع با بیان اینکه ماهواره و ماهواره بر یک موضوع غیرنظامی است، گفت: ممکن است ماهواره ای با اهداف دفاعی هم استفاده کنیم، اما ماهواره‌بر یک موضوع کاملا غیردفاعی است و حق مسلم و قطعی ملت ایران است و ما هم با قدرت توسعه این برنامه را پیش می بریم و هیچ منعی هم برای آن در دنیا وجود ندارد.
واکنش وزیر دفاع به ادعای وزرای خارجه فرانسه و آمریکا درباره برنامه ماهواره‌ای و موشکی ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سیاسی
واکنش وزیر دفاع به ادعای وزرای خارجه فرانسه و آمریکا درباره برنامه ماهواره‌ای و موشکی ایران
فارس نوشت:وزیر دفاع با بیان اینکه ماهواره و ماهواره بر یک موضوع غیرنظامی است، گفت: ممکن است ماهواره ای با اهداف دفاعی هم استفاده کنیم، اما ماهواره‌بر یک موضوع کاملا غیردفاعی است و حق مسلم و قطعی ملت ایران است و ما هم با قدرت توسعه این برنامه را پیش می بریم و هیچ منعی هم برای آن در دنیا وجود ندارد.
  ماهواره  امیر حاتمی وزیر دفاع
پمپئو: به اعمال فشار علیه تهران ادامه می‌دهیم
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
پمپئو: به اعمال فشار علیه تهران ادامه می‌دهیم
وزیر خارجه آمریکا با ادعای اینکه ایران درصدد توسعه توان موشکی خود زیر پوشش برنامه فضایی است، از تداوم روند اعمال فشار بر تهران خبر داد.
کره شمالی تحریم‌ها را دور زد و برنامه موشکی را ادامه داد
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / بین‌المللی
کره شمالی تحریم‌ها را دور زد و برنامه موشکی را ادامه داد
در گزارش ۶۷ صفحه‌‌ای سازمان ملل آمده است که کره‌شمالی در سال ۲۰۱۹ برنامه‌های اتمی و موشکی خود را توسعه داد و تحریم‌های تحمیلی را نیز دور زد. گزارش جدید ۶۷ صفحه‌ای سازمان ملل متحد که بخشی از آن دوشنبه شب به وقت تهران از سوی یک رسانه انگلیسی منتشر شد، بر تداوم برنامه موشکی و اتمی کره شمالی در سال ۲۰۱۹ حکایت دارد. رویترز نوشت، در گزارش کمیته تحریم‌های کره‌شمالی در شورای امنیت سازمان ملل که قرار است ماه آتی اعلام شود آمده است که پیونگ یانگ در سال 2019 توسعه برنامه اتمی و موشکی بالستیک خود را که ناقض تحریم‌های سازمان ملل است، ادامه داد. در بخشی از این گزارش آمده که در سال 2019، جمهوری دموکراتیک کره برنامه‌های غیرقانونی اتمی و موشکی خود را متوقف نکرد …
پاسخ رییس سازمان فضایی ایران به ادعاهای آمریکا و فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران: ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچکسی نمی مانند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
پاسخ رییس سازمان فضایی ایران به ادعاهای آمریکا و فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران: ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچکسی نمی مانند
رییس سازمان فضایی ایران به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا و فرانسه در خصوص برنامه فضایی ایران اینگونه پاسخ داد: به آمریکا و فرانسه توصیه میکنم داستان ماهواره مصباح که سالهاست در یک کشور اروپایی منتظر پرتاب به فضاست را مطالعه و مرور کنند. ملت ایران در توسعه علمی منتظر هیچ کسی نمی مانند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
تحقق ۴۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان همدان
استاندار همدان گفت: امسال و تاکنون ۴۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان همدان مدنظر قرار گرفته که نشان از مهیا بودن شرایط برای سرمایه‌گذاران در استان همدان دارد. سعید شاهرخی عصر دوشنبه در جلسه بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری وزارت دفاع در استان با بیان اینکه استان همدان آماده سرمایه‌گذاری در تمامی حوزه‌هاست، گفت: از حُسن نیت و نگاه مثبت وزیر دفاع و مجموعه سرمایه‌گذار این وزارتخانه به استان همدان و استقبال از سرمایه‌گذاری در همدان قدردانی می‌کنیم.وی با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی استان همدان از لحاظ نزدیکی به تهران، خط راه‌آهن، فرودگاه مناسب و دیگر مزیت‌ها و ظرفیت‌های موجود، فرصت خوب و کم‌یابی برای سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف است، گفت: بر اساس برنامه مدون و راهبردی توسعه استان، در همدان پروژه‌های …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
کروز می‌تواند یکی از بهترین‌های منطقه شود
به تازگی پیروز حناچی، شهردار تهران به همراه گروهی از مدیران شهرداری از جمله سید مناف هاشمی مشاور شهردار در امور توسعه منابع مالی، پیمان سنندجی مشاور شهردار در امور حمل و نقل، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک، شهر آیین مسئول دفتر حوزه ریاست و محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از سایت شماره 2 شرکت کروز، فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی این بنگاه اقتصادی بازدید به عمل آوردند.در این بازدید که با توضیحات مدیران بخش‌های مختلف همراه بود، پیروز حناچی و هیئت همراه با نحوه فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت آشنا شدند.شهردار تهران در حاشیه این بازدید ابراز امیدواری کرد: کروز می‌تواند برای پلتفرم‌های مشترک خودروها، یکی از بهترین‌های منطقه شود …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
دو میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۰۰ نفر از جمعیت استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات امسال هستندتبریز – فلاح: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، آمار رای‌اولی‌ها در انتخابات دوم اسفند امسال را ۱۴۵ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد واجدان شرایط رای دادن در استان، دو میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۰۰ نفر است که یک میلیون و ۵۰۲ هزار نفر از آنها مرد و بقیه زن هستند.علیار راستگو، اظهار داشت: در شهرستان تبریز، یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۷۰ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۶۹۱ هزار را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.وی با اشاره به آمار داوطلبان این انتخابات نیز گفت: از ۷۹۶ داوطلب ثبت نام کننده در استان، ۱۰۸ نفر قبل از رسیدگی به صلاحیت‌ها انصراف دادند و از ۶۸۸ نفر باقیمانده برای شرکت …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
لوح زرین مدیر شایسته در نخستین همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان دولت به مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان
اصفهان –راعی : در نخستین همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان دولت و دومین همایش دوچرخه‌سواری مدیران ارشد استان اصفهان که با حضور استاندار اصفهان و جمعی از مدیران استانی برگزار شد،لوح زرین مدیر شایسته به مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اهداءگردید.هاشم امینی در خصوص اهمیت برگزاری همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان اعلام کرد: در چند سال اخیر یکی از اولویتهای شرکت آبفا استان اصفهان توسعه ورزش به ویژه ورزش همگانی بوده است که دراین راستا حضور کارکنان آبفا اصفهان در مسابقات سراسری وازت نیرو در رشته های فوتسال،والیبال،آمادگی جسمانی ، دومیدانی و..... بوده است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان توسعه ورزش همگانی را بسیار مهم خواند و اعلام کرد:. ورزش های همگانی نقش موثر در سالم سازی جامعه و تقویت …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
تلاش برای رفع مشکلات مربوط به نگهداشت شبکه اصلی هدایت رواناب‌ها
مشکلات مربوط به نگهداشت شبکه اصلی جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی شهر تهران، در نشست مشترک سرپرست شرکت خاکریزآب با مدیرکل امور خدمات شهری مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش همشهری، در این نشست که با هدف انجام هماهنگی‌های لازم جهت رفع مشکلات مربوط به نگهداشت شبکه اصلی جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی و با عنایت به ماده 84 برنامه 5ساله سوم مبنی بر لزوم پیاده‌سازی‌ نظام نگهداشت مجاری و تاسیسات موجود برگزار شد، طرفین بر لزوم توسعه همکاری‌ها و برگزاری جلسات کارشناسی جهت استقرار نظام نگهداشت یکپارچه شبکه مدیریت آب‌های …
واکنش وزارت‌ خارجه ایران به بیانیه مداخله‌ جویانه فرانسه
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
واکنش وزارت‌ خارجه ایران به بیانیه مداخله‌ جویانه فرانسه
شفقنا- سخنگوی وزارت‌خارجه تاکید کرد که برنامه فضایی از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و فناوری است. سید عباس موسوی ضمن رد بیانیه مداخله‌آمیز فرانسه درباره برنامه فضایی ایران، آن را از حقوق ذاتی ایران در توسعه علم و...
پاسخ تهران به فرانسه درباره برنامه فضایی ایران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سیاسی
پاسخ تهران به فرانسه درباره برنامه فضایی ایران
سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد بیانیه مداخله جویانه فرانسه، برنامه فضایی ایران را از حقوق ذاتی کشور در توسعه علم و فناوری خواند و برنامه دفاع موشکی را هم مرتبط با قطعنامه ۲۲۳۱ ندانست.