پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
تعطیلی مدارس
پاسخ به برخی سؤالات در خصوص " کرونا و تکالیف مدارس در سال آینده"
۳۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس
پاسخ به برخی سؤالات در خصوص " کرونا و تکالیف مدارس در سال آینده"
ایسنا نوشت: معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش به برخی سؤالات مطرح‌شده در خصوص" کرونا و تکالیف مدارس در سال آینده" پاسخ داد.
برگزاری کلاس آموزشی تا بازگشایی مدارس ممنوع است
۲ روز قبل / مسعود ثقفی / مدارس / تعطیلی مدارس
برگزاری کلاس آموزشی تا بازگشایی مدارس ممنوع است
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هر گونه فعالیت فوق برنامه آموزشی در مدارس شهر تهران در این ایام تا بازگشایی مدارس کاملاً ممنوع است.
طراحی چند سناریوی آموزشی در صورت ادامه‌دار شدن تعطیلی مدارس
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / منطقه چهارمحال و بختیاری / سند تحول بنیادین آموزش و پرورش / آموزش و پرورش / شبکه شاد
طراحی چند سناریوی آموزشی در صورت ادامه‌دار شدن تعطیلی مدارس
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت ادامه‌دار شدن روند تعطیلی مدارس و آموزش مجازی سناریوهای مختلفی برای سال تحصیلی جدید طراحی شده است.
۳ روز قبل
کرونا و وضعیت آموزش
که می‌تواند آن مجموعه را چراغ راه آینده و به قله‌های رفیع پیشرفت رساند. شاید هنگامی که با یک فوریت بهداشتی در سطح ملی مواجه هستیم، زمان مناسبی برای پیشنهاد تغییر جهت در نظام آموزش عمومی کشور نباشد؛ اما ویروس کرونا همه ‌چیز را تغییر داده و سیستم آموزشی نیز از این جریان مستثنی نبوده است. یکی از حوزه‌هایی که با ورود کرونا و تعطیلی ناخواسته وارد فاز اجرایی طراحی سازوکار آموزش مجازی و تداوم آموزش شد، وزارت آموزش و پرورش بود که با آموزش‌های تلویزیونی و معرفی سامانه «شاد» آغازگر مقابله با ویروس کرونا در امر تعطیلی مدارس شد و توانست رضایت نسبی مخاطبانش را فراهم کند. اکنون پس از گذشت 5 ماه از شروع همه‌گیری کرونا، کشورمان شاید در کنترل آن به توفیقاتی رسیده باشد …
۴ روز قبل
بررسی طرح و زوج فرد در مدارس در کمیسیون آموزش
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طرح حضور سه روز در هفته دانش‌آموز در مدرسه در کمیسیون متبوعش بررسی می‎شود، گفت: مهم‌ترین مساله برای ما حفظ سلامت دانش‌آموزان و کادر آموزشی است.  احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره اجرای طرح زوج و فرد مدارس و لغو تعطیلی پنجشنبه‌ها، اظهار کرد: به‌طور کلی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موافق جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان در صورت حفظ سلامت معلمان، دانش‌آموزان و کادر شاغل در مدارس است. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح حضور سه روز در هفته هر دانش‌آموز در مدارس نیاز به بررسی در کمیسیون آموزش دارد، افزود: کمیسیون آموزش …
تصمیم نهایی درباره ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس چه شد؟
۵ روز قبل / ویروس کرونا / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموز / مدرسه / تعطیلی مدارس
تصمیم نهایی درباره ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس چه شد؟
هر سال، اواخر خردادماه و اوایل تیر، ثبت نام مدارس انجام شده بود ولی امسال به نظر می رسد هنوز تصمیم واضح و نهایی درباره ثبت نام دانش آموزان و به عبارت بهتر، نحوه تشکیل مدارس و کلاسهای درست گرفته نشده است.
کانال جدید اعلام قیمت موبایل
۵ روز قبل
کانال جدید اعلام قیمت موبایل
وقتی با شیوع ویروس کرونا، کارخانه‎های تولید موبایل در چین تعطیل شدند و طرح فاصله اجتماعی و قرنطینه و تعطیلی فروشگاه‎های موبایل در کشور اجرا شد، کمتر کسی فکر می‎کرد قیمت این ابزار دیجیتالی بالا برود. با این حال، با بازگشایی مجدد مغازه‎های موبایل که همزمان با افزایش تقاضای موبایل برای برگزاری کلاس‎های آنلاین مدارس در اپلیکیشن شاد بود، موج افزایش قیمتی در این بازار راه افتاد. موجی که با هر بار افزایش قیمت ارز جان می‎گیرد تا قیمت این ابزار دیجیتالی از سایر کالاها عقب نماند. افزایش قیمت موبایل در حالی است که رئیس‌ هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم‌جانبی، مدعی بوده امروز موبایل در ایران از همه جای دنیا ارزان‌تر است و قیمت تلفن‌همراه با بالا رفتن نرخ ارز همخوانی ندارد. کالایی که واردکنندگان…
آیا پاندمی کرونا سیستم آموزشی را برای همیشه تغییر خواهد داد؟
۵ روز قبل / ویروس کرونا / بیماری های ویروسی / پرسش از خبر / عدالت آموزشی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
آیا پاندمی کرونا سیستم آموزشی را برای همیشه تغییر خواهد داد؟
تهران - ایرنا- سال تحصیلی جاری رو به پایان است و میلیون‌ها دانش‌آموز بخش قابل توجهی از این سال را با تعطیلی مدارس و آموزش‌های راه دور سپری کردند. این در حالی است که انتظار نمی‌رود پاندمی کووید ۱۹ تا بازگشایی مدارس در مهرماه به پایان برسد و احتمالا مسئولان آموزشی باید تدابیر خاصی را برای مقابله با این وضعیت در برنامه‌های سال تحصیلی آینده بگنجانند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
ابلاغ برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور/ تعطیلی پنج‌شنبه مدارس لغو شد
حاجی‌میرزایی گفت: برای آغاز مدارس در شهریور، متناسب با شرایط کرونا، تعطیلی پنج‌شنبه‌ها لغو شد.
وزیر آموزش و پرورش: برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود / زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم: ۳ روز حضوری، ۳ روز غیرحضوری / تعطیلی پنج‌شنبه لغو می شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
وزیر آموزش و پرورش: برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود / زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم: ۳ روز حضوری، ۳ روز غیرحضوری / تعطیلی پنج‌شنبه لغو می شود
وزیر آموزش و پرورش گفت: جزئیات برنامه آموزشی تدوین و هفته آینده به تمام مدارس کشور ابلاغ می‌شود. متناسب با وضعیت زرد، سفید و قرمز در استان‌های مختلف کشور عمل می‌کنیم همچنین ساعات دروسی که باید حضوری یا غیرحضوری باشد از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بررسی شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ادامه تعطیلی مدارس / تغییر تقویم آموزشی / تقویم آموزشی مدارس
تعطیلات عید نوروز دانش‌آموزان کم می‌شود؟
احمد عابدینی درباره تغییر تقویم آموزشی گفت: سال‌هاست تغییر تقویم مورد توجه آموزش و پرورش بوده است و این موضوع میان آموزش و پرورش و مجلس مورد بحث قرار گرفته است حتی ۳-۴ سناریو پیشنهاد شد به این ترتیب از تعطیلی در تابستان دو هفته کاسته شود تا جبرانی برای وجود تعطیلات متعدد باشد علاوه بر آن می‌توانیم تعطیلات عید را هم کم کنیم.
تجربه‌های نظام‌های آموزشی دنیا در روزهای کرونا/در کدام کشورها مدارس اصلا تعطیل نشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / آموزش و پرورش / ترکمنستان / ویروس کرونا
تجربه‌های نظام‌های آموزشی دنیا در روزهای کرونا/در کدام کشورها مدارس اصلا تعطیل نشد؟
روزهای کرونا که همچنان دنیا را متاثر کرده است،ماه‌هاست نظام های آموزشی را تحت تاثیر قرار داده ومدارس دنیا را به تعطیلی کشانده است به طوریکه انگشت شمار کشورهایی بودند که مدارسشان تعطیل نشدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / بازگشایی مدارس / تعطیلی مدارس / سال تحصیلی آینده / طرح زوج و فرد مدارس
ورود طرح زوج و فرد به مدارس!
سال تحصیلی 99ـ1398 به متفاوت‌ترین سال تحصیلی در بین سال‌های گذشته تبدیل شده است؛ سالی که دانش‌آموزان تعطیلات طولانی مدت را به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور، تجربه‌ کردند و کلاس‌های درسشان به جای مدرسه، در خانه تشکیل شد؛ به عبارت دیگر دانش‌آموزان امسال درس‌ها را جور دیگر فرا گرفتند و آموزش تلویزیونی و مجازی باب شد.
بیش از هزار و ۲۰۰ مدرسه سال گذشته تخلف داشتند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تعطیلی مدارس / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان
بیش از هزار و ۲۰۰ مدرسه سال گذشته تخلف داشتند
تهران-ایرنا- مدیرکل عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۴۹ مدرسه سال گذشته در موضوع شرط معدل، هزار و ۱۱۵ مدرسه در حوزه اطلاع رسانی نکردن به خانواده‌ها و ۳۴ مدرسه درخصوص لغو ابلاغ آیین نامه‌ها تخلف داشتند.
بازگشایی مدارس نیازمند تصمیم کارشناسی آموزش و پرورش 
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مدارس / تعطیلی مدارس / شورای عالی آموزش‌ و پرورش / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
بازگشایی مدارس نیازمند تصمیم کارشناسی آموزش و پرورش 
تهران- ایرنا- معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: تغییر تقویم آموزشی یعنی بازگشایی مدارس در شهریور ماه با توجه به شیوع ویروس کرونا برای جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان اعلام شده است؛ بنابراین لازم است آموزش و پرورش نحوه بازگشایی مدارس را کارشناسی کند.
بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-اجتماعی / تعطیلی مدارس / بازگشایی مدارس / استاندار قم
بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور
استاندار قم گفت: در سال جدید تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور به صورت ترکیبی؛ حضوری و غیرحضوری بازگشایی میشوند.
رفتن به مدارس هم زوج و فرد شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / محسن حاجی میرزایی / وزارت آموزش و پرورش / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس
رفتن به مدارس هم زوج و فرد شد
مهر نوشت: حاجی میرزایی فلسفه دایر بودن مدارس در روزهای پنجشنبه را اجرای طرح سه روز،سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف کرد و گفت: طرح زوج و فرد در مدارس پر جمعیت اجرا می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد
آماده‌سازی طرح الزام استفاده از ماسک در اماکنرئیس‌جمهوری با بیان این‌که تا امروز درگیر موج اول کرونا هستیم، گفت: درگیری ما با این ویروس کوتاه‫مدت نیست. بنابراین مردم شکیبایی خود را در مقابله با این ویروس ادامه دهند.حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا، گفت: ما نباید با اقدامات خود به انتقال این ویروس کمک کنیم بلکه باید به افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند کمک کنیم. باید به مسئله‌ فاصله‌گذاری توجه کرده و در تجمعات غیرضرور حضور نیابیم، بهداشت فردی را رعایت و از ماسک استفاده کرده زیرا ماسک به قطع زنجیره بیماری کمک می‌کند. رئیس‌جمهوری ادامه داد: طرح الزام استفاده از ماسک در اماکن ضروری در حال آماده‌سازی است تا در این ستاد تصویب و ابلاغ شود. در حال حاضر فعالیت اقتصادی، …
زنگ مدرسه در سال کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
زنگ مدرسه در سال کرونا
محمد امین خرمی ـ خبرنگار ویروس کرونا، مدارس بیشتر کشورهای جهان را به‌طور کامل به تعطیلی کشانده است، اما طی هفته‌های اخیر، رفته رفته برخی کشورها همزمان با بازگشایی کسب‌وکارها، به فکر بازگشایی مدارس نیز افتاده‌اند. بیش از 6‌ ماه از شیوع ویروس کرونا در جهان می‌گذرد و سخت‌جانی این ویروس، دولت‌ها را مجبور به پذیرش هم‌زیستی با آن کرده است. به همین دلیل است که حرکت به سمت عادی‌سازی‌ زندگی مردم در دستور کار دولت‌ها قرار گرفته است. طبق اعلام سازمان ملل، شیوع کرونا باعث دوری بیش از 1.5میلیارد دانش‌آموز …
لغو تعطیلی پنج‌شنبه مدارس/ بازگشایی مدارس از اول شهریور به تناسب استان‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
لغو تعطیلی پنج‌شنبه مدارس/ بازگشایی مدارس از اول شهریور به تناسب استان‌ها
امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد که آموزش و پرورش اجازه دارد به تناسب استان‌ها از اول شهریور فعالیت خود را آغاز کند و همچنین تعطیلی پنج‌شنبه مدارس هم لغو شد.
جزئیات بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور | دانش‌آموزان یک روز در میان به مدرسه می‌روند؟ | سرنوشت تعطیلی پنجشبه‌ها مشخص شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
جزئیات بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور | دانش‌آموزان یک روز در میان به مدرسه می‌روند؟ | سرنوشت تعطیلی پنجشبه‌ها مشخص شد
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور و حذف تعطیلی پنجشنبه‌ها در این خصوص توضیح داد.
روحانی: درگیری ما با این ویروس طولانی‌مدت است/ ممکن است تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس حذف شود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استفاده از ماسک / روحانی / سستاد مقابله با کرونا / ماسک اجباری
روحانی: درگیری ما با این ویروس طولانی‌مدت است/ ممکن است تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس حذف شود
شفقنا- رییس جمهوری از آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها در روز ۱۵ شهریورماه خبر داد و گفت: ممکن است نیاز باشد مدارس از اول یا هفتم شهریور باز باشند و دست آموزش و پرورش در این زمینه باز...
مصوبات مهم ستاد ملی کرونا | تکلیف تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس مشخص شد |  ۱۵ شهریور جایگزین یکم مهر ماه شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
مصوبات مهم ستاد ملی کرونا | تکلیف تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس مشخص شد | ۱۵ شهریور جایگزین یکم مهر ماه شد
شیوع ویروس کرونا تمامی مدارس کشور را از اوایل اسفندماه به تعطیلی کشاند و پرونده سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ با برگزاری کلاس‌های مجازی، بازگشایی یک ماهه مدارس برای رفع اشکال و در نهایت ارزیابی‌های غیرحضوری به -جز برای دو پایه نهم و دوازدهم- بسته شد.
ببینید | تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس حذف می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / حسن روحانی / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا
ببینید | تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس حذف می‌شوند
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در دو مکان شرایطمان مناسب بوده، خانه‌های سالمندان و زندان‌ها.روحانی همچنین درباره بازگشایی دانشگاه ها گفت:فعالیت دانشگاه‌ها طبق ۲ اصل کلاس خلوت و خوابگاه خلوت از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود.دانشجوها باید بتوانند در دانشگاه‌های موطن خودشان ترم را بگذرانند.رئیس جمهور از حذف تعطیلی پنجشنبه های مدارس نیز خبر داد.
تعطیلی مدارس در روز پنج شنبه لغو شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / مدارس / تعطیلی مدارس
تعطیلی مدارس در روز پنج شنبه لغو شد
روحانی: این اجازه به آموزش و پرورش داده شد که به تناسب استان‌ها از اول شهریور فعالیت خود را به تدریج آغاز کنند.
ببینید | رییس جمهور زمان آغاز سال تحصیلی جدید را اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / حسن روحانی / تعطیلی مدارس
ببینید | رییس جمهور زمان آغاز سال تحصیلی جدید را اعلام کرد
رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور است.
وزیر آموزش و پرورش: آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیتی را داریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بجنورد / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس / خراسان شمالی / بهداشت و سلامت / دانش‌آموزان / محسن حاجی‌ میرزایی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
وزیر آموزش و پرورش: آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیتی را داریم
بجنورد- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه شرایط برای برگزاری کلاس‌های درس در سال تحصیلی جدید قابل پیش‌بینی نیست، ما آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیت را داریم.
شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها
این کلونی جدید ویروس از بازار عمده مواد غذایی "شین‌فادی" (Xinfadi) ظهور کرده است. مقامات چینی نیز رفت‌وآمد در برخی از مناطق را ممنوع کرده‌اند.
سناریوهای بازگشایی مدارس در مهر ۹۹ / آموزش و پرورش: در هر صورت آموزش کاملا سنتی بدون استفاده از فضای آنلاین نداریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
سناریوهای بازگشایی مدارس در مهر ۹۹ / آموزش و پرورش: در هر صورت آموزش کاملا سنتی بدون استفاده از فضای آنلاین نداریم
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: با توجه به دغدغه‌هایی که خود ما و خانواده‌ها برای مهر۹۹ دارند روی سناریوهای مختلفی کار کرده ایم. سناریوی اول این است که امکان بازگشایی مدارس به شکل سابق را نداشته باشیم. حکیم‌زاده با اشاره به اینکه سناریوی دیگر این است که دیگر با شرایط تعطیلی ناشی از کرونا روبرو نباشیم گفت: اعلام می‌کنم که در این صورت هم به شرایط قبل برنمی‌گردیم و یک آموزش کاملا سنتی بدون استفاده از فضای آنلاین نداریم.
مبالغ سرویس‌های دانش‌آموزی خراسان جنوبی برگشت داده می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اجتماعی / سرویس دانش آموزی
مبالغ سرویس‌های دانش‌آموزی خراسان جنوبی برگشت داده می‌شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: باتوجه به تعطیلی مدارس در ایام کرونا هزینه و مبالغ مربوط به سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزی فروردین، اردیبهشت و خرداد 99 به حساب اولیا برگشت داده می‌شود.
برگزاری کلاس‌های تابستانی مدارس غیردولتی با ۵۰ درصد تخفیف 
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / تعطیلی مدارس
برگزاری کلاس‌های تابستانی مدارس غیردولتی با ۵۰ درصد تخفیف 
ایرنا نوشت: رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، پس از تاکید رییس جمهوری بر تکمیل آموزش‌ دانش‌آموزان و پرکردن ساعات فراغت آنها در تابستان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از اعلام آمادگی برگزاری کلاس‌های تابستانی در مدارس و مراکز غیردولتی با ۵۰ درصد تخفیف هزینه سال گذشته خبر داد.
زنان نقش کلیدی در مدیریت بحران کرونا دارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اجتماعی / مدیر کل امور بانوان استانداری / دورکاری / تعطیلی مهدکودک / تعطیلی مدارس / کروناویروس
زنان نقش کلیدی در مدیریت بحران کرونا دارند
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: نقش بانوان در مدیریت کرونا در خانواده و جامعه، کلیدی بوده و زنان نقش تاثیر گذاری در زمان شیوع بیماری کرونا در بحث کمک رسانی به بهداشت جامعه، اجرای مطلوب طرح فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک و لباس و سلامت خانواده و فرزندان دارند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
شغل جدید: تقلب رسان در آزمون‌های آنلاین!
آفتاب یزد- گروه شبکه: بازاره مکاره فضای مجازی هر روز موضوع تازه‌ای برای شگفت زده کردن افراد دارد. اتفاق‌ها و رویدادهایی را از طریق این فضا شاهد هستیم که حتی در ذهنمان هم آن‌ها را تصور نمی‌کردیم. مثلا شغل‌های عجیبی که از طریق این فضا به وجود آمده‌اند. شغل‌هایی که تعجب، خنده و انکار آن، اولین واکنشی است که نسبت به آنها داریم. اما وقتی با مستندات و مدارکی در خصوص این شغل‌ها روبه رو می‌شویم، متوجه می‌شویم که واقعیت دارند. جالب آنجاست که از در آمد خوبی هم برخوردارند. فقط کافی است هوش و استعداد خود را به کار گرفته و متناسب با هر شرایطی، شغلی مناسب با آن را از طریق فضای مجازی که همچون بنگاه اشتغالزایی عمل می‌کند، دست و پا کنید. از آنجا که کرونا باعث تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها شد و به دنبال آن آموزش آنلاین …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
هشدار پلیس درخصوص جرائم تابستانی
معاون اجتماعی پلیس پیشگیری تهران بزرگ، با اعلام مهم‌ترین جرائمی که در فصل تابستان اتفاق می‌افتد از شهروندان خواست در این فصل در برابر تبهکاران هوشیارتر عمل کنند. سرگرد وحید سلطانی، به همشهری گفت: در فصل تابستان احتمال وقوع برخی جرائم نسبت به سایر ایام سال بیشتر می‌شود که از دلایل وقوع این جرائم می‌توان به گرمای هوا، تعطیلی مدارس، طولانی بودن روز و... اشاره کرد. وی ادامه داد: به‌طورکلی احتمال وقوع سرقت از کودکان و نوجوانان در فصل تابستان بیشتر است، چراکه با توجه به تعطیلی مدارس و طولانی بودن روز، …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
وزارت بهداشت: احتمال بازگشایی مدارس در اواخر تابستان، بررسی می‌شود
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که در صورت بهبود شرایط و کاهش آمار مبتلایان به کرونا می‌توان شرایط بازگشایی مدارس در اواخر تابستان را با توجه به احتمال شیوع کرونا به همراه آنفلوآنزا در پاییز و تعطیلی مدارس بررسی کرد.
آموزش هنرستانی‌ها تا نیمه مرداد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مدارس / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان / امتحانات پایان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ ؛ مجازی یا حضوری / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
آموزش هنرستانی‌ها تا نیمه مرداد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد
تهران-ایرنا- مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: هنرستان‌ها می‌توانند به اقتضای شرایط هر مرکز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا نیمه مرداد ماه برای تداوم ‌آموزش‌های دانش آموزان برنامه‌ریزی کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
اما و اگرها بازگشایی تابستانی سینماها
گروه فرهنگ و هنر: در حالی که عادی‌سازی شرایط پس از اعمال محدودیت‌های مقطعی به دلیل شرایط ناشی از شیوع کووید19 یا ویروس کرونا باعث شده است که آمار ابتلا و مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس در ایران دوباره به قله پیشین بازگردد، این روزها اخبار گوناگونی از بازگشایی سینماها، به عنوان یکی از معدود مراکز همچنان تعطیل پس از شیوع کرونا به گوش می‌رسد.ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‫الریه نام برده می‌شد‫ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. نشانه‌هایی از ابتلا به این بیماری در ایران از ۳۰ بهمن مشاهده شد و در‫پی این امر ضمن اعلام تعطیلی …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
رئیس‌جمهوری پس از 48 روز از هشدار اولیه، دوباره مردم را نسبت به بازگشت محدودیت‌ها انذار داد
کرونا را شکست ندادیم!زهرا داستانیحال که آمارهای وزارت بهداشت از افزایش شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در ایران و بازگشت وضعیت قرمز به برخی استان‌ها از جمله تهران حکایت دارد، حرف از بازگشت محدودیت‌ها و تعطیلی کسب‌وکارها از زبان مسئولان ارشد کشور به گوش می‌رسد. محدودیت‌هایی که نزدیک به 2 ماه از کاسته شدنش در تهران و بیش از 2 ماه در سایر شهرستان‌ها می‌گذرد و به رغم هشدارهای رسانه‌ها و کارشناسان هر روز بر شمار بازگشایی کسب‌و‌کارهای خطرناکی که به افزایش قربانیان آن می‌انجامد افزوده می‌شود. کسب‌وکارهایی که حالا پس از یک دوره تعطیلی و ضرر اقتصادی دوباره ممکن است تعطیل شوند و محدودیت‌های آمد و شدی که ممکن است مردم را دوباره به «در خانه ماندن» مجبور کند. اما حالا که هوشیاری مردم درباره بیماری کووید …
دستورالعمل‌های به‌روزشده برای روزهای پایان قرنطینه
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دستورالعمل‌های به‌روزشده برای روزهای پایان قرنطینه
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در تازه‌ترین و به‌روزترین دستورالعمل خود اعلام کرده افرادی که به ویروس عفونی کرونا مبتلا شده و حالا بهبود پیدا کرده‌اند باید تا زمانی که حداقل 3روز بدون تب و علائم بیماری هستند و همچنین 10روز از نخستین علائم بیماری‌شان گذشته است، از سایر افراد جامعه و خانواده دور بمانند. به گزارش سی‌ان‌ان، پس از آنکه در بسیاری از ایالت‌های آمریکا محدودیت‌هایی مانند تعطیلی مدارس و مشاغل و ترک خانه، کم و حتی برطرف شده، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها این دستورالعمل تازه را …
تحویل کتاب به دانش آموزان با پهپاد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
تحویل کتاب به دانش آموزان با پهپاد
با طولانی شدن تعطیلی مدارس و کتابخانه ها در آمریکا، شرکت آلفابت طرحی را برای تحویل کتاب به دانش آموزان با استفاده از پهپاد به اجرا گذاشته است.
گزند کرونا را در جلسه امتحان چگونه پشت سر بگذاریم؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / ویروس کرونا / مترو / تعطیلی مدارس
گزند کرونا را در جلسه امتحان چگونه پشت سر بگذاریم؟
به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا، رستوران‌ها، کافه‌ها و دیگر مراکز طبخ و توزیع غذا بازگشایی شدند. هر چند به نظر می‌رسد که این رفع محدودیت‌ها زیان‌هایی هم به دنبال داشته باشد اما چطور می‌شود به زندگی روزمره و عادی بازگشت؟
عضویت ‌۱۳ میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / جمهوری اسلامی / آموزش و پرورش / صدا و سیما / حاجی میرزایی / ویروس کرونا / دانش آموزان / مدارس / تعطیلی مدارس
عضویت ‌۱۳ میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد
وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان امسال در حال برنامه ریزی با ملاحظات پرورشی و تربیتی هستیم.
استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
با توجه به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸ و به‌موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت‌های حضوری آموزشی و پرورشی، از سوی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.
تحصیل بیش از ۱۳۸ هزار دانش‌آموز از اتباع غیرمجاز در مدارس ایران
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / وزارت آموزش و پرورش / تعطیلی مدارس / افغانستان
تحصیل بیش از ۱۳۸ هزار دانش‌آموز از اتباع غیرمجاز در مدارس ایران
ایلنا نوشت: معاون وزیر آموزش و پرورش از هزینه‌کرد سالانه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آموزش دانش‌آموزان مجاز و غیرمجاز افغانستانی خبر داد.
آقای وزیر حتما این گزارش را بخوانید: خانواده دانش‌آموزان لطفاً
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
آقای وزیر حتما این گزارش را بخوانید: خانواده دانش‌آموزان لطفاً "پول زور" بدهید!
در شرایطی خانواده‌ دانش‌آموزان در شهر تهران باید شهریه اسفند ماه سرویس مدارس را بپردازند که پیش از این اعلام شده بود، شهریه‌ها به دلیل تعطیلی مدارس باید برگردانده شود!
بازگشت به مدارس دولتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
بازگشت به مدارس دولتی
تعدادی از والدین می‌گویند با وضعیت فعلی کرونا و شرایط نامشخص پیش رو تصمیم گرفته‌اند فرزندان‌شان را به مدارس دولتی برگردانند فهیمه طباطبایی ـ خبر‌نگار ثبت‌نام مدارس چند روزی است که آغاز شده اما مؤسسان و مدیران مدارس غیردولتی نه ‌تنها با توجه به شرایط احتمالی شیوع بیماری کرونا در پاییز و زمستان، تغییری در میزان شهریه و نحوه پرداخت آن نداده‌اند، بلکه یک قدم جلوتر گذاشته‌ و شهریه‌ها را همچون سال‌های گذشته 15درصد و حتی بیشتر افزایش داده‌اند. تصمیمی که در آن تعطیلی احتمالی دوباره مدارس و تعلیق فوق …
۸۵ درصد مدارس شاهد به ابزار هوشمند آموزش مجازی مجهز هستند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مدارس / تعطیلی مدارس / مدارس شاهد / شبکه آموزشی شاد / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
۸۵ درصد مدارس شاهد به ابزار هوشمند آموزش مجازی مجهز هستند
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از ۸۵ درصد مدارس شاهد کشور به ابزار و وسایل هوشمند آموزش مجازی مجهز هستند.
جلوگیری از مرگ ۳ میلیون نفر در اروپا با اعمال قرنطینه
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
جلوگیری از مرگ ۳ میلیون نفر در اروپا با اعمال قرنطینه
کارشناسان اعلام کردند اعمال قرنطینه با مقیاس گسترده از جمله تعطیلی مدارس و کسب و کار‌ها در اروپا باعث کاهش سرعت انتقال کروناویروس به اندازه کافی برای کنترل شیوع آن شده و از مرگ بیش از سه میلیون نفر جلوگیری کرده است.
تلاش معلمان برای آموزش به دانش‌آموزان در روزهای کرونایی
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
تلاش معلمان برای آموزش به دانش‌آموزان در روزهای کرونایی
در ایام شیوع کرونا در کشور با توجه به تعطیلی مدارس از همان روزهای آغاز بیماری امر آموزش و تدریس را تعطیل نکرده و از طرق مختلف وظیفه خود را انجام دادند.
فعالیت سرویس مدارس در روزهای امتحانات ممنوع است
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / شهریه مدارس / تعطیلی مدارس / ویروس کرونا / وزارت آموزش و پرورش
فعالیت سرویس مدارس در روزهای امتحانات ممنوع است
فارس نوشت: مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت‌ فعالیت سرویس مدارس در ایام امتحانات خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آسیب حضور کودکان در مدرسه از حضور نداشتن‌شان کمتر است
[شهروند ] از همان روزهایی که زمزمه‌های شیوع ویروس کرونا در جهان پیچید، نگرانی‌‌ها برای سرنوشت کودکان هم افزایش پیدا کرد. تحقیقات نشان می‌دادند که کودکان به ویروس کرونا مبتلانمی‌شوند، اما هرچه می‌گذشت مشاهدات می‌گفتند که اتفاقا کودکان هم می‌توانند در معرض ویروس تاجدار قرار بگیرند. از نخستین اماکنی که بنای ادامه کارشان به دورکاری و حضور فیزیکی نداشتن گذاشته شد، مدارس بودند. مدیران، معلمان و کادر آموزشی از یک سو و والدین و دانش‌آموزان از سویی دیگر نگران اشاعه ویروسی بودند که ممکن بود هر آن آنها را از پای درآورد. این نگرانی‌ها تنها متوجه کشور ایران نبود. کشورهای دیگر ازجمله انگلیس هم درگیر مسائلی بودند که از باز و بسته‌بودن مدارس در کشورشان نشأت …
افزایش چاقی کودکان با خانه‌نشینی کروناویروس
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / چاقی کودکان
افزایش چاقی کودکان با خانه‌نشینی کروناویروس
نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اگر تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کروناویروس جدید تا پایان سال ادامه یابد، بیش از یک‌میلیون دختر و پسر آمریکایی با مشکل چاقی روبرو خواهند شد.
آموزش مجازی، روشی جدید برای یادگیری یا سوزاندن سال تحصیلی؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس / آموزش مجازی
آموزش مجازی، روشی جدید برای یادگیری یا سوزاندن سال تحصیلی؟
با وجود اینکه اغلب والدین به آموزش مجازی خوشبین نیستند و حتی سال تحصیلی را با پیش آمدن بحران کرونا و خانه نشینی فرزندانشان از دست رفته می‌بینند، اما دانش‌آموزان نظر متفاوتی دارند.
سامانه تدبیر برای ثبت نمرات خودارزیابی پایانی مدارس فعال است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش / مدارس / تعطیلی مدارس / امتحانات پایان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ ؛ مجازی یا حضوری / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
سامانه تدبیر برای ثبت نمرات خودارزیابی پایانی مدارس فعال است
تهران-ایرنا- معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: سامانه تدبیر برای ثبت نمرات خودارزیابی پایانی مدارس از هفتم تا ۳۰ خرداد ماه فعال است و از امروز این سامانه برای اجرای گام نهایی برنامه تدبیر (ارزیابی بیرونی مناطق) فعال می‌شود.
واکنش آموزش و پرورش به درخواست زالی برای غیرحضوری کردن امتحانات
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / وزارت آموزش و پرورش / ستاد ملی مقابله با کرونا / تعطیلی مدارس
واکنش آموزش و پرورش به درخواست زالی برای غیرحضوری کردن امتحانات
ایسنا نوشت: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره پیشنهاد دکتر زالی، رئیس ستاد فرماندهی کرونا در کلانشهر تهران مبنی بر صرف نظر کردن از آزمون حضوری در شهر تهران با توجه به عبور از پیک کرونا گفت: آموزش و پرورش از ستاد کرونا مجوز گرفته، فعلا امتحانات در دو پایه حضوری است و اگر قرار باشد تصمیم جدیدی اتخاذ شود باید در سطح ملی باشد.
امتحانات پایه نهم غیر حضوری برگزار شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / علیرضا زالی / ستاد مقابله با کرونا / تعطیلی مدارس
امتحانات پایه نهم غیر حضوری برگزار شود
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، خواستار برگزاری امتحانات پایه نهم به صورت مجازی و غیرحضوری از سوی وزارت آموزش و پرورش شد.
آموزش مجازی در کرونا سرعت گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
آموزش مجازی در کرونا سرعت گرفت
پس از آنکه شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس کشور شد، دولت برای جلوگیری از عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان…
دستور «در خانه بمانیم» عامل تشدید چاقی کودکان
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / چاقی کودکان / آمریکا / ویروس کرونا / کودکان / سلامت
دستور «در خانه بمانیم» عامل تشدید چاقی کودکان
تحقیق جدید نشان می دهد در صورت تداوم تعطیلی مدارس به خاطر شیوع ویروس کرونا، روند چاقی کودکان افزایش بیشتری خواهد داشت.
وضعیت عادی نیست؛ احتمال فعال شدن کرونا | نمکی: در پاییز با همپوشانی کرونا و آنفلوانزا مواجه می‌شویم
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
وضعیت عادی نیست؛ احتمال فعال شدن کرونا | نمکی: در پاییز با همپوشانی کرونا و آنفلوانزا مواجه می‌شویم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به احتمال همپوشانی کرونا با آنفلوانزا در پاییز و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها باید از ظرفیت تابستان برای آموزش استفاده کنیمِ.
توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در پاییز | برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در پاییز | برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم
وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا در اقلیم‌های مختلف، متفاوت عمل کرده و بر همین اساس قضاوت درباره این ویروس هنوز زود است، در عین حال گفت: اینکه امروز مردم دچار بی‌خیالی نسبت به بیماری کرونا شده‌اند، یک آفت بزرگ است.
همپوشانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز مدارس و دانشگاه‌ها را تعطیل می‌کند | بیمارستان‌های کرونا از عادی جدا می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
همپوشانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز مدارس و دانشگاه‌ها را تعطیل می‌کند | بیمارستان‌های کرونا از عادی جدا می‌شود
وزیر بهداشت با اشاره به احتمال همپوشانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها از اختصاص برخی بیمارستان‌ها فقط به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
چند نکته تغذیه‌ای در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همه علیه کرونا / تغذیه
چند نکته تغذیه‌ای در دوران کرونا
یک متخصص تغذیه گفت: امروزه با ظهور ویروس کرونا در جهان و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها فرزندان و والدین بیشتر از گذشته در کنار یکدیگر هستند که باید در این زمان از نظر تغذیه نیز مراقبت‌هایی در خانه انجام شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
لحظه‌های به‌یادماندنی یک کلاس درس
  [شادی خوشکار] «هیچ‌یک از لحظه‌های معلم گم‌شدنی نیست.» این جمله‌ای از توران میرهادی است؛ کسی که سال‌ها برای آموزش پیشرو در ایران تلاش کرد. او در کتاب «گفت‌وگو با زمان» در توضیح این جمله گفته است:‌ «اگر معلم یک ساعت در کلاس درس کار درست بکند، روی بچه‌های آن کلاس یک عمر سازندگی کرده است.» معلم‌های بسیاری در ایران تلاش کرده‌اند کار درست انجام دهند. بعضی از آنان هیچ‌وقت دست خالی به کلاس نمی‌روند و فکرمی‌کنند حتما باید بچه‌ها را شگفت‌زده کنند. به‌ویژه بچه‌های دبستانی که بخش مهمی از زندگی‌شان بازی است، اگر در کلاس هم با بازی و خلاقیت مواجه شوند، درس‌های سخت را هم …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
«ابتکار» از دشواری‌های تحصیل دانش‌آموزان استثنایی در روزهای کرونازده گزارش می‌دهد
دردسرهای خاص کرونا برای کودکان استثناییگروه جامعه: از آنجا که تدریس در شرایط عادی در مدارس هم برای آنها دشوار است، نام‌شان را دانش‌آموزان استثنایی گذاشته‌اند. دانش‌آموزانی که اگرچه اغلب به دلیل کمبود کتاب‌های تبدیل شده به خط بریل، صوت و... ، محدودیت مدارس و کمبود مربی با مشکل مواجه هستند اما کرونا آموزش آنها را سخت‌تر از همیشه کرده‌ است. آموزش مجازی پُر از نقص ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش در روزهای کرونازده به دانش‌آموزان، نه تنها نتوانسته است نیازهای آموزشی دانش‌آموزان معمولی را برطرف کند که برای بسیاری از دانش‌آموزان استثنایی عملا کاربردی نداشته؛ هرچند که رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از نصب و عضویت ۵۰،۷ درصد دانش‌آموزان استثنایی در شبکه شاد خبر داده است. با این حال در شرایطی که …
تجلی دوباره مشارکت جمعی
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تجلی دوباره مشارکت جمعی
کرونا، ویروس پیچیده‌ای است که به لحاظ تهاجم و همه‌گیری بیماری، کشورها را به حالت نیمه‌تعطیل درآورده و از بدو ورود، آسیب‌های جدی به بخش‌های مختلف زندگی انسان‌ها وارد کرده است. برنامه‌های مختلفی در حوزه پیشگیری، فاصله‌گذاری اجتماعی، تعطیلی کسب‌وکار، قرنطینه خانگی و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به‌دنبال داشته است. شیوع این ویروس در کشور موجب توقف فعالیت مراکز آموزشی و فرهنگی، لغو کنسرت‌ها، همایش‌ها، تعطیلی سینماها و تئاتر شده است. ویروس کرونا سبک زندگی و اشتغال را تغییر داده است. این یک چالش جهانی است و اکثر کشورهای جهان را درگیر کرده است. اما عکس‌العمل ملت‌ها و دولت‌های مختلف در مقابل آن متفاوت بوده است. در این دوران کسی در دنیا به دیگری کمک نمی‌کند و حتی برخی از کشورها محموله‌های بهداشتی و درمانی …
اضطراب امتحان با چاشنی پروتکل‌های بهداشتی
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / مدارس / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس
اضطراب امتحان با چاشنی پروتکل‌های بهداشتی
تهران - ایرنا - اضطراب؛ نوعی ترس آسیب‌زا است که به دلیل وجود یک مسئله در انسان رخ می‌دهد. در زندگی روزمره هرکسی ممکن است چندین بار دچار اضطراب شود وجود استرس و اضطراب تاحدی قابل قبول است اما تکرار و شدت آن  باعث بروز مشکلات متعدد از جمله ،عدم تمرکز؛ عرق صورت و کف دست؛ لرزش صدا و دستها؛ رنگ پریدگی؛ خشکی دهان؛ بی‌اشتهایی یا در برخی موارد پرخوری و تپش قلب در فرد می‌شود.
خرداد ماه و مدارس خالی از دانش آموز
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس
خرداد ماه و مدارس خالی از دانش آموز
ایرنا - شهرکرد - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ آخرین روزی بود که همه دانش آموزان در مدرسه حضور داشتند و پس از آن با برگزاری انتخابات مجلس (۲ اسفند ماه) و یک روز تعطیلی پس از آن، از ۴ اسفند با شیوع ویروس کرونا تمامی اماکن آموزشی تعطیل شدند. مدارس بیش از سه ماه است که روی بچه ها را ندیده و صدای آنها را نشنیده است و آموزش فقط از طریق فضای مجازی بوده است.هم اکنون هم خرداد ماه و فصل پرشور امتحانات است، امتحان هایی که هیچ وقت گرفته نشد و درس هایی که هیچ وقت پرسیده نشده است.در این ماه تمامی مقاطع تحصیلی با تمام انرژی در حال جمع بندی یک سال تحصیلی هستند ولی امسال حال و هوای آخر سال تحصیلی با سالهای پیش بسیار متفاوت است. بیشترین ضرر هم متوجه کلاس اولی ها است که به آنها فرصتی داده شده است که با رعایت پروتکل های بهداشتی …
یادداشت|درآمدی بر جریان شناسی انجمن حجتیه
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / وزارت آموزش و پرورش / حوزه علمیه
یادداشت|درآمدی بر جریان شناسی انجمن حجتیه
انجمن حجتیه علی رغم اعلام تعطیلی در سال 62، کماکان به صورت مخفی و بعضا به صورت آشکار در حال فعالیت در قالب ساختار آموزشی و در برخی مدارس خاص کشور است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / ماسک / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس / وزارت آموزش و پرورش / سال تحصیلی / دانش‌آموز
زدن ماسک در سال تحصیلی جدید در مدارس اجباری می‌شود؟
میزان نوشت: معاون دبستانی وزارت آموزش و پرورش به تشریح وضعیت غربالگری سلامت دانش‌آموزان در صورت پیک مجدد کرونا در سال تحصیلی جدید پرداخت.
درخواست آموزش و پرورش از مدارس: پایان سال تحصیلی را اعلام کنید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / ویروس کرونا / وزارت آموزش و پرورش / تعطیلی مدارس / مدارس غیردولتی
درخواست آموزش و پرورش از مدارس: پایان سال تحصیلی را اعلام کنید
ایرنا نوشت: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس هر زمان که ارزیابی از آموزش دانش‌آموزان پایان یابد، می‌توانند اتمام سال تحصیلی را اعلام کنند.
کلاس درس در نخلستان
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
کلاس درس در نخلستان
پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، گروهی از معلمان موسسه خیریه راه ایمان، به دلیل عدم دسترسی بعضی از دانش آموزان به گوشی‌های هوشمند، با مراجعه به درب منازل و یا جمع کردن دانش آموزان در نخلستان‌ها و یا در حسینیه‌ها و گاهی هم در مدارس با اولویت فضای باز، اقدام به تدریس و رفع مشکلات درسی دانش آموزان در روستاهای شادگان و خرمشهر می‌نمایند. از آنجایی که ‌معلمان از جوانان خود روستاها می‌باشند، گاهی کلاس‌های درس را در خانه‌ها و یا حیاط و باغ‌های خود برگزار می‌کنند تا دانش آموزی از درس‌های خود در شرایط پیش آمده عقب نمانند. آموزش معلمان نیز با نظارت وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.
مراکز علمی آزاد و زبان بازگشایی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / مدارس / ویروس کرونا / تعطیلی مدارس / مدارس غیر انتفاعی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مراکز علمی آزاد و زبان بازگشایی می‌شوند
تهران-ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: مراکز علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ابلاغی وزارت بهداشت، بازگشایی می‌شوند.
محدودیت دوباره فعالیت‌ها در کُره با افزایش مبتلایانِ جدید کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / تعطیلی مدارس / کره جنوبی / کرونا در جهان / کروناویروس / کووید-19
محدودیت دوباره فعالیت‌ها در کُره با افزایش مبتلایانِ جدید کرونا
با افزایش مجدد شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در "کره جنوبی" بیش از ۲۰۰ مدرسه تنها چند روز پس از بازگشایی، مجبور به تعطیلی مجدد شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / تعطیلی مدارس و دانشگاه در خوزستان / شیوع کرونا در خوزستان / کرونا
دانشگاه‌ها و مدارس خوزستان همچنان تعطیل خواهد بود
 غلامرضا شریعتی درگفتگو با مهر در خصوص وضعیت برگزاری کلاس‌های پایه نهم و دانشگاه‌ها در خوزستان، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و مکاتبات انجام شده، مقرر شد تا ۱۷ خردادماه امسال امتحانات برگزار نشود و پس از آن برگزاری امتحانات به ستاد استانی واگذار شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •